DONDERDAG 28 JULI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT FRANKRIJK ENGELAND RUSLAND SPANJE DE BALKAN VAN HET VATICAAN. Korte Berichten. BINNENLAND. Korte Berichten. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSiNGEN GOES Sociale Berichten. Rechtzaken. Financieele Berichten De hervatting der Rijnscheepvaart is derhalve opnieuw twijfelachtig geworden. De Keulsche boekdrukkers zijn m is taking gegaan wegens looneis chen. Da door de staking getroffen couranten geven onder den titel Keukölner Blatt en Kölner 'Zeitung morgenbladen uit. De Rheinische Zeitung en de Sozial Ropublikanisehe Zeitung verschijnen, daar deze de eischen dgr drukkers hebben ingewilligd. Het FranschEiigelschc geschil. Het staat dus vast, dat de opperste raad a.s. 4 Augustus bijeenkomt. Lloyd George die het te druk heeft met andere zaken, zal waarschijnlijk de bijeenkomst niet bij wonen. Engeland wordt vertegenwoordigd door Curzon en Balfour, terwijl de drie geallieerde commissarissen in Opper-Sile- zië, sir Harold Stuart, genjraal Lerond en generaal de Marinis alle drie beschik baar zullen zijn om op do bijeenkomst van den oppersten raad julichtingen te geven. Op deze bijeenkomst zal Amerika in den persoon van Harveij, den Amerikaan- schen gezant in Londen, een toehoorder hebben. Heden zou de deskundigen commissie vergaderen ter vaststelling; van 'het rap port, dat de groote lijnen ter bespreking zal moettn aangeven. Naar deze conferen tie zijn de Engelsche deskundigen reeds Dinsdagavond afgereisd. Als gevolg van de notawisseling tus- sclien Frankrijk' en Engeland is de atmos feer veel verbeterd. Er is alle reden om te gelooven, dat de Opper-Silezische kwestie nu spoelig opgelost zal wor'den. M Er zullen waarschijnlijk geen verdere misverstanden over het zenden van troe pen of over eenige .andere kwesties ont staan. Het verdrag van Triauen. PAKIJS, 26 Juli. (Havas.) De uitwisse, ling van de bekrachtiging van het verdrag van Trianon (vrede met Hongarije) had vanavond plaats op het ministerie van tuifenlandsche zaken. De Iersehc kwestie. LONDEN, 26 Juli. (H. N.). De 'be kende Iersche nationalist Deylin lieeft verklaard, dat hij zeer optimistisch ge stemd is ten aanzien van het sluiten van den vrede in Ierland. Gisteren zside hij overtuigd te zijn, dat men in Ierland aan den vooravond van den vrede staat. Het was zijn ernstige wenseh, dat Noord en Zuid-Ierland bijeen zullen worden ge biaelit. Volgens zijn meening zou het mogelijk zijn, door de verschillende elementen van Noord en Zuid te eombineeren, uitstekend materiaal bijeen te brengen om oen goede natie te maken. De braml cp de „Mauretaoia". LONDEN, 26 J.uli. (K. O.) De brand aan boord van de „Mauretania" is nu ge heel gedoofd na twaalf uur van ingespan nen strijd tegen het vuur. Er zullen zes a zeven maanden moedig' zijn om het schip in zijn vroegeren toe stand te brengen. Het prachtige houtwerk van het salon is niet meer te herkennen. De eet- en rookzalen zijn totaal vernield. Volgens niet officiëele schatting be draagt de schade 50.000 pond sterling', De toestand' in Rusland. Nog steeds blijven (Je berichten omtrent de toestand in Rusland onheilspellend. De vrijwillige verlating der bedreigde streken door de bevolking zal met geweld dooi troepen worden tegengegaan, ;n men zal niet toestaan, dat deze massa's geheel Rusland overstroomen. Het beste bewijs, dat de biunenlaudsche toestand niet ernstig bedreigd wordt meldt „Oriënt", is het feit, dsfflnuin binnenkort een reis naar liet buitenland denkt 1.3 ondernemen. Een bericht uit Moskou deelt mede, dat tengevolge van hevige onlusten de staat van beleg over Moskou is afgekondigd. Te Moskou heeft dezer dagen-een .alge- meene raadsvergadering van de sovje't- autoriieiten plaats goliad, ter bespreking van den toestand en eventueel nog te treflen maatregelen. Aan den raad der sovjets namen o.a. deel Kameneff, Maxim Gorki, Zeitziff en gravin Alexandra Tolstoi. De toestand werd langdurig besproken er uiterst kritiek bevonden. Kameneff deelde tenslotte, naar het heet, namens de regeering mede, dat de sovjet-regeering bereid is, met de andere partijen samen te werken, om Rusland, dat thans inderdaad met den dood voor oogen staat, alsnog te redden. Men beschouwt deze uitlating van re gee.ingszijde als een bewijs van al'geheele machteloosheid der Moskousche regeering. Waar nog kort geleden het parool gold, geen samenwerking met niet-bolschevvis- ifen, is deze kentering een bewijs én van het ontzettende van den toestand èn van de hopelooze ontreddering van het regee- ringssysteem. Den opstand in Marokko. De verschillende bladen in Spanje ba spreken den,opstand in Marokko, zij zien hierin niet alleen het verraad der inland sehe troepen in dienst van Spanjede meeste bladen zien in de gebeurtenissen in Marokko duistere inmenging-, sommige biad'en zeggen zelfs ronduit, dat alles er op wijst, dat -de catastrofe aan Duitsohe 'nmenging, te danken is. De kabinetsraad heeft besloten üie maatregelen te nemen, die noodig zijn <in öe actie van den Spaanscheu hoogen com missaris in Marokko te steunen Er zal een nauwkeurig onderzoek' ingesteld wor 'den om de oorzaak van de gebeurtenissen vast te stellen. De ministerraad besloot voorts geen andere versterkingen le zen den. SAN SEBASTIAN, 26 Juli. iBolga.) Generaal-commandant Carbo heeft* ver klaard, dat het gebeurde in Marokko eea onverwacht en pijnlijk voorval is, dat echter geenszins de militaire beteekenis heeft, die de alarm makende critici er aan toekennen. De oproerige stammen zullen binnen veertien dagen flink getuchtigd wtu'den. De GriekscliTurksckc oorlog. Een officieel communiqué uit Athene meldt, dat het vijandelijk front doorbro ken is. De troepen van Angora en van K; inatl zijn gescheiden. Volgens de Lon- densche correspondent van de „Maas bode" meldt een exchange telegram uit Athene, dat de Grieksehe oorlogsschepen Turksche schepen hebben aangehouden, die soldaten en munitie vervoerden en daarbij 5920 pond goud in Russische munten heb ben gevonden en veel Turkseh geld. De paus en de Burgertwisten. ROME, 27 Juli. („Msb.") De II. Vader heeft een in alle openbare godsdienst oefeningen in Italië te bidden gebed voor geschreven om van God de beëindiging der binnenlandsohe twisten, die tegenwoor dig in Italië heerschen, af te smeeken. Naar de „Germania" meldt, is het bericht der „Tel. Union" over de communistische Putselie in het Rijn land uit de lucht gegrepen. Te be- voegder plaatse in Berlijn is ook van arrestaties niets bekend. De voorzitter der centrums fractie van den rijksdag en leider der centrumspartij, Karl Trimborn, is maandagavond 8 uur te Bonn over leden. Trimborn werd den 2den December 1854 in Keulen geboren. Hij is gestorven aan de gevolgen der operatie, waarvan we dezer dagen melding maakten. Te Frankfurt a. M. begon Dins dag een proces tegen een twintigtal communisten, wien ten laste gelegd wordt, zonder toestemming van de bevoegde autoriteiten personen te werven voor militaire en politieke organisaties. Vier en zeventig personen zijn als getuige opgeroepen. Het proces zal, denkt men, 10 dagen duren. De veiligheidspolitie te Boeka rest heeft een aantal terroristen ge arresteerd, die de spoorlijn naar Aracl hadden ondermijnd, om den trein, die bet Roemeensehe koningspaar naar Frankrijk vervoerde, iii de lucht te lateu vliegen. De voor aflevering aan de entente bestemde stoombooten „Santa Theresa" van de Hamburg-Zuid Ame rika Stoomvaart Mij. en „Elberfeld" van de Bremer Argo lijn, zijn van Hamburg uit in zee gegaan. EERSTE KAMER. Het Wetsvoorstel-Ketelaar inzake de Pensioenstortiugen van Gep. Ambtenaren enz. De Eerste Kamer beeft gisteren bet wetsvoorstel tot bet betalen uit de Staatskas van een vergoeding aan gepensionneerden en op wachtgeld gestelde Rijksambtenaren enz. (voor stel Ketelaer) verworpen met 16 tegen 14 stemmen. TWEEDE KAMER. Toetreding tot liet ontwerp-rer- drag van Washington. Bij de Tweede Kamer is thans inge diend een zestal wetsontwerpen betref fende oorhehoud der bevoegdheid tot toetreding lot liet ontwevp-verdrag van Waslllugton, betreffend» lo. beperking van den arbeidsduur in nijverheidsondernemingen tot acht uren per dag en aohl-en-veertig uren per week; 2o. de werkloosheid; 3o. den arbeid van vrouwen voor en ua hare bevalling; 4o den arbeid van vrouwen gedurende den nacht 5o. de vaststelling Van den leeftijd, waarop kinderen mogen worden toege laten tot het verrichten van arbeid in riijverheidsomlernemingen 6c. den aac-hfarbeid van jeugdige per sonen werkzaam in de nijverheid. Eik de?er wotsvoordTachten gaat ver gezeld van den authentieken Fransohon er. Engclscl.en tflcst van het ontwerp verdrag en van ecne Ncderlandscho verta ling er van Uitbreiding wagenpark Nederl. Spoorwegen. Men meldt aan de ,,Msbd.": Nu langzamerhand de gevolgen v.an den oorlog overwonnen worden, kun-men de spoorwegen ook tot normale toestanden teruggebracht worden De voertuigen wer den als noodmaatregel in plaats van na 5, na 4 jaren voor groote herstelling en onderzoek naar de groote werkplaatsen gezonden. Thans is die termijn weder op 3 jaren teruggebracht, waardoor de centrale werkplaatsen Haarlem, Zwolle, Amersfoort, Utrecht, Tilburg en Blei'ik' in de eerste jaren met werk zullen worden overladen Een gevolg van dien maatregel is, dat ook bet aantal ambachtslieden personeel een niet geringe uitbreiding zal ondergaan. Het wagenpark der Spoorwegen zal omdat door dezen maatregel meer voer tuigen aan den dienst worden onttrokken, met ongeveer 2000 goederenwagens wor den uitgebreid, welke hoofdzakelijk bij de „Hannovera" in Hannover besteld zijn. Ook zullen, om q^in de steeds stijgende; eischen van het internationaal verkeer te kunnen voldoen, een 100-tal personen rijtuigen aangemaakt worden. De tot dusverre gedane bestellingen Worden door Duitschland stipt op tijd uitgevoerd. De Tabakswet. Ilet St.bld. no. 1004 bevat een Kon. besluit van den 21sten Juli 1921, houden de vaststelling van den dag waarop arti kel 81 der Tabakswet (St.bld. 1921, no. 712) in werking treedt. Daarbij is bepaald, dat dat artikel in werking treedt met ingang van den 4den Augustus 1921. Ouil-ininistcr De Vries burge meester van Arnhem. Naar wij vernemen zal de aftredende Minister van Financiën mr. S. de Vries Ozn., wiens plaats wordt ingenomen als zoodanig door jhr. mr. de Geer, burge meester van Arnhem, worden benoemd tot diens opvolger als burgemeester dier Stad. De opvolger van Jhr. Mr. D. J. de Geer. Nu de heer Jhr. Mr. D. J. de Geer de portefeuille van Financiën op zich neemt, zal hij aftreden als lid dor Tweede Kamer. Zijn eerste plaats vervanger, den heer B. J. Gerretson beeft reeds zitting' als opvolger van den beer Jhr. Mr. A. F. de Savornin Lohman zoodat inplaats van den beer de Geer tot lid van de Tweede Kamer zal worden gekozen den beer J. Anker man (c.-h.) Luit.-Gen. Pop neemt ontslag uit den Militairen dienst. De Staatscourant bevatte gisteren avond een Koninklijk besluit, waarbij aan den Minister van Oorlog, met opdracht tevens van het beheer ad interim van het Departement van Marine, den Luitenant-Generaal W. F. Pop, chef van den Generalen Staf, op zijne aanvrage ter zake van lang- durigen dienst, behoudens zijn recht op pensioen, eervol ontslag uit den militairen dienst is verleend en voor noemden opperofficier Harer Majes- teit's dank wordt betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten door hem aan den lande bewezen. Mgr. R. Vicentini. De Romeinsche correspondent van „de Msb." seint: Z. D. TI. Mgr. R. Vicentini, apos tolisch internuntius bij bet Neder- landsehe Hof, zal Maandag a.s. uit Rome naar Den Haag vertrekden. De Reconstructie van het Kabinet. H. M. de Koningin heeft tlians bij Kon. Besluit van 27 Juli 1921 no. 30: le. met ingang van 28 Juli 1921 op hun verzoek eervol ontslag ver leend aan den beer Mr. S. de Vries Czn., als Minister van Financiën en aan den eervol ontslagen Luitenant- Generaal W. F. Pop, als Minister van Oorlog, tevens met eervolle onthef fing van de opdracht van bet beheer ad interium van bot Departement van Marine, beiden met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hen aan de Koningin en aan den Lande bewezen; 2e benoemd: a. tot Minister van Financiën Jhr. Mr. D. J. de Geer, burgemeester van Arnhem, en b. tot Minister van Oorlog, met opdracht tevens van liet beheer ad interim van het Departement van Marine, J. J. C. van Dijk, directeur van de Topografische Inrichting aan bet Departement van Oorlog. De nieuwe Ministers. De heer J. J. C. van Dijk, is ge boren in 1871. Hij werd tot 2de luite nant benoemd 13 October 1892, 20 October 1896 tot 1ste luitenant en 23 September 1908 volgde zijn be noeming tot kapitein. Na eenigen tijd leeraar te zijn ge weest aan de militaire school te Haarlem werd bij benoemd tot leeraar aan de Kon. Militaire Academie te Breda. In 1908 werd hij benoemd tot onder-directeur van de topografische inrichting en op 1 April 1913 volgde zijn benoeming tot directeur der in richting, op welk tijdstip hij ontslag uit den militairen dienst als officier nam. Hij is ridder in de orde van Oranje Naussau, Commandeur 2e klasse der orde van Danneborg en hij is ver sierd met liet eere-teekeu van 20- jarigen dioust als officier. De reorganisatie en uitbreiding der topografische inrichting is geheel zijn werk. Juist nu 't nieuwe gebouw der topografische inrichting gereed is, is zijn benoeming tot Minister van Oorlog gekomen. Hem was de leiding der laatste volkstelling opgedragen, die volgens een geheel nieuw door hem ontworpen systeem werd uitgevoerd. De nieuwe Minister van Oorlog heeft zich steeds door groote werk zaamheid gekenmerkt. Jhr. Mr. D. J. de Geer werd 14 December 1870 te Groningen geboren. Hij bezocht het Erasmiaansch Gym nasium te Rotterdam en het Gym nasium te Arnhem, waarna hij te Utrecht aan de Hoogeschool in de rechten studeerde. Hij was lid van den Gemeenteraad van Rotterdam Van 1901—1908, tevens was hij lid van de Gezondheids- sommissie te Rotterdam, sedert 1902 lid der Provinciale Staten van Zuid- Holland en vele jaren lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. In 1907 werd hij tot lid der Tweede Kamer ge kozen. Hij was lid geweest van de volgende staatscommissies: de Leger- Commissie, de Centrale-Commissie voor de Drinkwaterleiding, Commissie tot herziening der Gemeentewet. Ook is hij nog lid geweest van de Staats commissie tot voorbereiding van het Evenredig kiesrecht en van de Staats commissie tot voorbereiding' der Oorlogswinstbelasting. Sedert 8 Mei 1920 is hij burge meester van Arnhem. B.T.A. bericht uit Genève, dat le ad- viseerende commissie voor het vervoer en dt verkeersmiddelen, ingesteld door iele Conferentie van Barcelona, als voorzit ter den heer Van Eysinga heeft gekizen, den vertegenwoordiger in Nederland in de centrale commissie voor 'Se Rijns jheepl- \aa.rt. De gemeentelijke fi.nanciën van le Residentie staan er goed voor Meer en meer bleek, dat 1920 een goed jaar is geweest, en nu verneemt „Het Vad." dat de rekening sluit met een batig -sajio van ettelijke miliioenen. Het tweede abonnementsconcert van het Middelburgsch muziekkorps giste renavond gegeven in den tuin van het Schuttershof, was door een groot aantal leden van dezte concerten bezocht en ook 'kwamen nog velen binnen, die entree betaalden. Het korps gaf een bijzonder zwaar pro gramma. to hooren en mocht zich ver heugen in eefi. dankbaar applaus. Wij noe men als uitstekend de Tromfmarsch en Viedeshyimie van den dirigent, den heer Morks en de steeds zoo- fraaie fantasie uit de Opéra. „Tannhauscr", terwijl in Frauen liebe und leben, een wals van F. vou Blonh'et instrumentale eenige oogen- bl'ikken voor mensckelijke muziek moet wijken, als oen deel der muzikanten keu rig tweestemmig een deel van liet stuk met den mond fluit. Men ontkwam er niet aan dit nummer ten deele te herhalen. De anders zoo zeer getvenscb.'e regen kwam voor de conecrtbezeekers nog' onge logen en maakte dat liet onder de Ta.nn- hauser een -„chauve qui peut'' werd naar Kolfbaan, Varanda, on Kleine Zaal, maai niemand ging weg voor dat 'de heer Morks een uitsmijt marscli gaf. --- Nauwelijks waren gisteren de laat ste planken en schragen die de tenten van de weekmarkt vormen, van de Markt verwijderd of de eerste wavens van de kermis exploitanten reden het plein op. Heden vroeg werd met opbouwen aangevangen. Wij zullen zeker neg wel gelegenheid krijgen om mede te doelen wat alzoo do Markt vullen zal, vooloopig alleen nog de mededeelïng, dat ook op de Groenmarkt en cle Dam enkele inrich tingen een plaatsje zullen krijgen. Met St. Ort. 138 is een afdruk der statuten van de Middelburgsehe vereeni- ging tot bescherming! van zuigelingen ver zonden. Alhier kan de waterleiding niet meer Violdo n'le water leveren aan 'de IC n Maat schappij „de ScheldeBoor een fa naboot, die 160 ton water kan aannemen, wordt nu water aangevoerd uit Middelburg, waar liet aan de Loskade wordt ingenomen uit de Middelburgsehe waterleiding. Op bet kerkhof alhier, op de plek, waar 29 Engefechei 4 Fransuhe en 2 Belgi sche soldaten begraven liggen heeft 3e Belgische herdenkingsbond een monu ment opgericht, dat heden in tegenwoor digheid v.an tal van Belgen, Franseiien en Eiigelsclien plechtig aan de gemean-e Vlis- singen is overgedragen. Uit de- burgerij bad zich een comité gevormd voor deze plechtigheid, waarop wij morgen nader terugkomen. Van de Katholieken had o.a. zitting in het comité de lieer It. G. van Nieuwkup lid der Frov. Staten van Zeeland. C"inmissie voor de Restauratie Graote Kerk. Tot voorzitter van de commissie voor do (restauratie dei' Groote of Mag'lalena- kerk is, in de vacature wegens aanstaand vertrek van den heer A. Klein naar Haar lem, benoemd de lieer P. C. Labrijn, al hier, welke deze benoeming heeft aange nomen. In de Dinsdagavond gehouden verga ring der commissie, welke voos: tiet laatst geleid werd door den lieer Klein, werd de rekening en verantwoording oiver diet afgeloopen jaar goedgekeurd. Door verschillende sprekers wer.l den solleidenden voorzitter hartelijk Jank ge bracht voor 't vele dat hij voor Je restau ratie der kei# heeft gedaan. Besloten werd pogingen aan te wen den om van de gemeente Goes een ruimer subsidie voor de restauratie te verkrijgen. (G. Ct.) Morgenavond te 8 iupr repeiilie voor de zangvereeniging van den R.-K. Vrou wen bond. i- De Goesche kermis zal dit jaar ge houden worden van 16 tot 23 Augustus. Met St. Cl't. 141 is een afdruk ver zonden der statuten van de verteniging „St. Lucas," alhier. Het Kanaal. Het kanaal door Zuid-Beveland zal 'Metrisch worden verlicht. Naar de „M. Ct. meldt is men reeds bezig de boog lampen mei een tusschenruimte van 100 M te plaatsen. Schare. In de raadsvergadering van gis teren werd aangeboden de gemeenterekë- ning met een post van ontvang groot f 35018.521/2 een post van uitgaat groot f 36030.88, kwaad slot alzoo' f l012.35%. Tot hoofd dei* school werd benoemd 'de heer G. Geijtenbeek te Schagen, no 2 van de voordracht, bij tweede stemming met 4 stemmen. Morgen nadere bijzonder heden. Zoutclande. In den leeftijd van 65 jaai «verleden de heer W. van Sighcm, sodet 1893 burgemeester van deze gemeente. Amia-Jacohapoldcr. Alhier werd .Dins- tki&ioormiddag, een jongetje van om streeks 2,5jaar door een boerenwagen aan gereden. Do kleine bekWaam enkele bloe it uide wonden aan het hoofd. Dé juist ter plaatse aankomende dokter eonsta-. teerde, dat da wonden gelukkig niet arm stiff waren. Droeviger was het ong'eluk, dat aldaar ie den namiddag van denzelfden dag- plaats Jiad. F.en jongen van 18" jaar, aB komstig uit Oud-Vossemeer en werkzaam bij het optrekken van zilveruien, ging <icb in het buitenwater wat verfrisschea doch geraakte daarbij in een diepen kólk en Verdronk. Zijn lijk is nog niet. gevnn- do.a (M.Crt.) Colijnsplaat, Tot sub-ontvanger dér di recte belastingen alhier is benoemd, de hoer C. Solirier, alhier. Icrsekc. Maandag viel een kind onder 't spelen en kwam daarbij niet den neus in een spa terecht. Het kind werd nog al ernstig verwond, hoewel er geen gevaar is. De dokter gelooft evenwel dat het lichaamsdeel voor goed geschonden zal zijn. (G.Crt.) Niruwderp. Dinsdagmorgen wierp de molenaar van B. een stuk ijzer naa be ueden, toen juist zijn dochtertje den molen binnen liep. Het stuk ijzer trof juist het Vind op het hoofd. Hevig bloedend werd liet. door den ontstelden vader opgeno men. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen die verleend werd door dokter Q el derblom Dreskens. Zaterdagsmiddag j.l. had al hier de herveiling plaats van het woon huis, schuur enz. van den heer E Modde. alhier. Kooper werd dhr. S. de Yuijsfc alhier, voor de som van f 13.100. Sluis. Het houten weegb/ughuisje vóór hot stadhuis, dat reeds een vijftigtal jaren hei marktplein ontsiert is deze week weg gebroken. Ontburg. Vanaf Vrijdag 5 Augsutus' au. en voortaan iedere week des Vrijdags t.« één uur. zal vanwege de veilingver- eeniging: „Avicultura" een fruitveiling worden gehouden. Aan de R. II. B. S. zal inet 1 Sep tember a.s., bij aanvang vp,n het nieuwe leerjaar, een vierde klasse worden inge steld. Daar de bestaande hulpsokool, daar voor te klein is, zal een lokaal worden bijgebouwd in den tuin van dhr. S., die aan de bulpscbool grenst. ITontcnissc. Voor de vacature van ge meente-geneesheer, ontstaan dooi' het ver trek van dr. J. W, Mazzola, heeft zioh geen enkele sollicitant aangemeld. Ijzendijlre. Woensdag is alhier een Deensehe commissie geweest van ongeveer een vertig lieeren om alhier de Z. VI. paarden t e bezichtigen. De kampioen merrie van dhr. Dobbelaere was tegen woordig en het beste paard van Neder land ook. Van bei-den werden foto's ge- Staking in het hotelbedrijÜ. Men seint ons heden: In den afgeloopen nacht is loor de moderne en de R.-Kath. organisatie van personeel in liet hotelbedrijf te Rotterdam en Amsterdam tot algemeene slaking be sloten. Opruiing door Ds. B. de Ligt. Tegen den anti-militairist Ds. 3. de Ligt is wegens opruiing door het O. M. bij de Haagsche Rechtbank 3 maanden gevangenisstraf geëischt. Op verzoek van den verdediger werd echter héld. in vrij- hèid gesteld. De uitspraak is over 8 dagen. De Indische leeniug, Naar uit goedqjbron wordt vernomen is op de Indische leening van 75 milli- oen gulden, in totaal voor meer dan 150 millioen ingeschreven, zoodat betrokke nen ongeveer de helft van de bedragen, waarvoor zij ingeschreven hebben, zal kunne-n worden toegewezen, met dien ver stande nochtans, 'dat inschrijvingen van niet meer dan f 100 ten volle zullen wór d-en toegewezen. In verband met de nog niet afgeloopen verificatie op het departement van Ko- loniën van de inschrijvingen, lp® de toe- wijzingscoëffieient nog niet nauwkeurig worden vastgesteld. Verwacht wordt ech ter, dat binnenkort daarvan in de Neder- lsndsehe Staatscourant mededeelmg zal kunnen worden gedaan. "*»p ,«J uc, i fc.-,rrl

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2