WOENSDAG 27 JULI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT ITALIË VAN HET VATICAAN, AMERIKA. Korte Berichten. BINNENLAND. UIT DE PERS UIT ZEELAND. VLSSSINGEN GOES Sociale Berichten. ONDERWIJS. LUCHTVAART Rechtzaken. Posterijen. Sport en Spel. lilla een wapenschouwing gehouden en öe stellingen met den meesten spoed doen versterken, ten einde op alle gebeurlijk heden voorbereid te zijn. Zoodra hij over vdc'cende strij'dkrachten beschikt, zal hij het verloren gebied spoedig heroveren. [Te Melilla is men zonder bericht omtrent het lot der posten en afdeelingcn, welke do buitenste zone van Melilla bezetten. I)c Fascislea-eiilifijtco. MILAAN, 25 Juli. (V. D.). Naar de j,Corriere della Sera" meldt, liebben ook in Parma bloedige botsingen tussohen fascisten en socialisten piaats gehad, Welke het karakter van een geregelclen slag aannamen, die meor dan 2 uren duur de. Ben groot aantal gewonden werd op. genomen. Het naamfeest van den Paus. BOMB, 24 Juli. (Maasbode.) Heden morgen boden de kardinalen den 11, Va. der hun gelukwenschen aan hij gelegen heid van Diens naamfeest. Kardinaal V au. nuielli' voerde het- woord namens het 11. College. De H. Vader sprak daarna een jvoord van dank. Harding als kampbewoner. De president van de „vrije" repu bliek der Vereenigde Staten heeft zijn jongste week-end doorgebracht met op geheel vrije en ongedwongen wijze in gezelschap van eenige intieme vrienden in de openlucht te kampee ren. Tot de uitverkoren kampgenooten behoorden o. a. Ilenry Ford en Tho mas Edison. Het tentenkamp, waarin de presi denten zijn gezelschap bivakkeerden, was opgericht te Lickng Creek (Ma ryland). Met wandelingen, ritjes te paard en andere buiten-genoegens werd de tijd doorgebracht. Zondag werd er onder het groene dak van het geboomte bij het kamp een godsdienst-oefening gehouden, waarin bisschop Anderson preekte. Een piano, die 20 mijlen ver had moeten gehaald worden, leverde eigenaardige contradictie „orgel muziek" voor de begeleiding van het psalmgezang. Een deel der in de buurt vertoevende landbewoners werd uit- genoodigd om de godsdienstoefening bij te wonen. De bisschop, die tot tekst van zijn preek gekozen had de woorden„Laat toekomen uw rijk", hield een plei dooi voor algemeene broederschap en prees het initiatief van president Harding tot het bijeenroepen van een ontwapeningsconferentie. „Msbd.") De aankoop van goud voor het Duit eche rijl door de rijksbank zal deze week plaats. hebben, tot 120 Mark voor een 20 Mail ftul" en GO Mark voor ecu 10 Mark stuk. Vcoi 1 K.G. fijn goud betaalt de rjjkrba.'.k 44.600 Mark. - Op de Vulkan-werf te Stettin zijn Zatudag 2 voor dc Brciucr-RoUnd lijn gebouwde, stoombooten, elk van 6)00 ton, van felape.' goleopen. De schepen zijn be stem' voor vrachtverkeer en krijgen in richtingen voor de opname van passa- giers. in de woning van den Berlijase.ion vi j- tegcnn oordiger van den Russisohen ge neraal Semenofl' is ingebroken. Deze ver tegenwoou'iger is de Russische voormalige kclon"! Freybevg Men verdacht Frey- berg er van, te Berlijn een werfbureau te cntbrbcuden voor het leger der wi.t- UusBt n. Sprorwegroovers hebben den nacht trein ParijsMarseille aangevallen. Zij drongen een wagon binnen, waar alle rei zigers, vooral Engelschen en Italianen, ■onder revolverbedreiging, alle voorwer pen san waarde moesten afgeven. Ban Frarseht officier, die weerstand wilde bieden, werd met een dolk omge bracht. De rrovr-ra trokken aan de noodrem op een plaats waar een auto voor him ontvluchting gereed stond. Zij zijn tot dusverre nog niet gevonden. Een Brusselsen blad deelt mede, dat te Antwerpen het gerucht loopt, als zouden dc banken dezer stad collectief hebben besloten geen credieten te ver- leentu aan het Antwerpsche schepenen- college CauwelaertHuysmans. Dit be richt moet met alle voorbehoud aanvaard W.ordcn, schrijft de „Maasbode". De waterstand van de Elb. is, tenge volge van de voortdurende droogte, zoo laag, geworden, dat men kan verwachten, dat binnenkort de scheepvaart op de,ze rivier geheel moet worden stopgezet. Reeds thans varen de vraehtkrauen met een derde van de gewone lading, enkele zelfs met een vierde, terwijl de passagiers- booten slechts een beperkt aantal per1- nonen kunnen meenemen. Oj> de boven IV es er is het weinig beter. De waterstand is daar nog slechts 83 c.M. De zijstrqomp! jes zijn reeds geruirnen tijd uitgedroogd Aan de Pruisische Universiteit wa, ren bij het begin van het laatste semester 6137 vrouwelijke studenten ingeschreven .waarvan meer dan de helft bij de filoso fische faculteiten, 350 daarvan warm vreemdelingen, 367 der studenten waren gehuwd. De Keulsehe drukkers b ebben Maan dag het werk gestaakt. De burgerlijke Waden zullen derhalve voorloonig niet verschijnen. De oorzaak vpn dc stiking ia een loongesehil. Volgens de opgave van het Rus! sische volkscommissariaat voor gjzon-1 heid, deden zich in de periode Januari- Juli 6000 choleragevallen **oor, v.n. in Noiord-Kauk'asus, het Dongebied, het Wel ga-district en de provincies Tamhof en Wor-onesj. In het centrum van België hebben de groote fabrieken van Diff-erdange als gevolg van do crisis de geheele fabricage stopgezet. Een van de voornaamste fa,- brieken in het hekken van Charleroi js om dezelfde reden gedwongen geweest meer dan 2000 arbeiders te ontslaan. Te NeW-York' waren jongens in meisjes een georganis-eerdén boycot van do ijswafelverkoopers, die volgens hen woekerwinsten maakten, begonnen. Deze boycot heeft succes gehad. Reeds na één dag hebben de ijsverko.opers Je prijzen der wafels met 50 j)Ct. verminderd. Tengevolge vp-n schietoefeningen niet zware kanonnen in Kent is de muur v,u,n' dn kerk in Lower Helstow zwaar ige;- acheurd. Bij onderzoek' werd, in den muur verborgen, een prachtig doopvont ont dekt, die uit ile twaalfde eeuw dagteelcent. Macrawa, de Engelsche minister van arb'id, deelt mede, dat in de regeerings- fabrieken alleen 350.000 invalide oucl- solJaten een bijzondere opleiding hebben gehad in beroepen waarin hun gebrekkig heid hun zoo min mogelijk in den weg staat. De vakvereenigingen hebben, zegt hij, „oi er het algemeen" edelmoedigheid ge toond door deze mannen aan geschikt werk te helpen. De correspondent van de „N. R. Ct." te Weenen meldt, dat liet ge heele stationspersoneel te Oberlaa, de stationschef inbegrepen, in hechtenis genomen zijn. Zij vormden oen ge vaarlijke dievenbende, die de goede renwagens leeg plunderde. Oplossing der Kabinetscrisis. Men seinde ons gisterenavond uit 's-Gravenhage Naar thans met zekerheid kan worden medegedeeld, is de kabinets crisis door Minister Ruys de Beeren- brouck opgelost in den zin van reconstructie van het tegen woordige kabinet en wel ten aanzien van twee portefeuilles. Minister De Vries zal als minister van financiën vervangen worden door Jhr. Mr. I). .1. de Geer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en burgemeester van Arnhem, terwijl de plaats van luitenant-generaal Pop als minister van oorlog zal worden ingenomen door den heer J. J. C. van Dp, thans directeur van de topografische inrichting, die tevens zal optreden als minister van marine „ad interim" 2). De heer De Geer behoort tot de Christelijk-Historische partij, terwijl de heer Van Dijk Anti-Revolutionair is. De benoeming van de beide nieuwe ministers, die zal ingaan Donderdag 28 dezer, is binnenkort officieel te verwachten. De topografische inrichting, welke is gevestigd te 's-Gravenhage en een onderdeel vormt van den werkkring van den generaleu staf, zórgt voor het in steen graveeren en drukken alsmede het overbrengen langs pliotografischen weg van kaarten, plannen en teekeningen voor het departement van oorlog en de overige departementen, het bijwerken van reeds in druk verschenen stafkaarten, het regelen der ofiicieele afstanden tussclien de verschillende plaatsen enz. 2) „Ad interim" wil zeggen: voor een tijd lang, tot nader order. Audiënties. De gewone audiënties van de Ministers van Marine en van Koloniën, 7 i'len ïesp op Donderdag 28 Juli en Vrij la,"" 29 Juli niet plaats hebben. Opheffen van crisismaatregelen. De Minister van Landbouw. Nijverheid en Ilanael heeft met ingang van 25 Juli 1921, de volgende beschikkingen inge trokken le. de beschikking van 26 Augustus 1918, houdende verbod van vermalen to,t meel van stroo, kaf en uitschoonsei van granen, peulvruchten en lian'delsgewas- sen, heide, riet, cacao, boekweit- en grund- notendoppen, zoomede verbod van afleve ring en vervoer van liet meel, verkregen uit bovengenoemde artikelen; ,2e. de beschikking van 26 Augustus, 1918, houdende verbod van aflevering, en vervoer van cacao-, gïondnolen-, rijst- en koüiedoppen, benevens eikelscbi'Jen; 3o de beschikking van 8 October 1918, houdende verbod vail g(levering en ver voer van voedermiddelen vopr dieren in anderen dan ongemengklen toestand en onder andere namen dan do werkelijke, (natuurlijke) 4e. die beschikking' van 22 Mer 1919, houdende wijziging van de bovenvermeld» drie beschikkingen. Huldeblijk Jaarbeiirsbestuur. In de leringen van handel en industrie te Utrecht is het plan gerijpt om ter gele genheid van de plechtige opening van het Jaarbeursgebouw te Utrecht aan den Raad \an Beheer een geschenk aan te b'"den als blijk van waardeering voor datgene wat in het belang van Neerlaaids handel en industrie is bereikt. Het ligt in de be doeling van de reeds benoemde coihmisA"e van uitvoering: om allo vooraanstaande firma's op liet gebied van handel en industrie bij de huldebetuiging te betrek ken. De Crisis. In verband met de oplossing der crisis' werd meldt De Tij I" Maandag een club-vorëadering van de R.-K. fractie ge houden in het gebouw der Tweede Kamer, Met groot verlof. De dienstplichtigen die bij de korpsen der infanterie op 21 Februari j.l. voor eerste oefening onder de wapenen ziin gekomen, worden op 21 Augustus e.k. in het genot, van groot verlof gesteid Alleen bij ons. „De Standaard" driestart: Het is alleen bij ons, dat men in bre.ë- den kring durft spreken over <sii ijveren voor plotselinge algemeene ontwapening. In geen land durft zelfs de sooiUal- dcm-ocralie liet aan. Ook niet in andere kleine landen. In België sleept liet enthousiasme voor een goede verdediging' ook de sociaal democraten mee. Zelfs in die mate, nat men den man, die van ontwapening durft kikken, wel te lijf zou willen gaa.il. En een sociaal-democratisch leider als de Minister Van de Velde wijst met ernst op hoi. standpunt, steeds naar zijn meening d de sociaal-democraten ingenomeu, dat het vadeiland moet worden verdedigd en da.V men voor een weermacht heeft te ijveren AI wat men ons in den laatsbea tijd cmtrent de Belgische sociaal-demojratea heeft willen wjjsmaken mist dan ook' allen grond. De sociaal-democraten komen er daar hoogstens toe om tegenover den al te gn.oten ijver van anderen to wijzen op bet oordeel van de militaire autoritei ten in ons land. Wie in deze Jagen een klein lanci ais Zwitserland bereist, bemerkt overal een militaire beweging, die zou doen denken aan de dagen der mobilisatie. Ook in sociaut-demoeratiscken kring erkent mtn daar de waarde der verdediging vil etn goede voorbereiding daartoe. In Zweden, zoo werd ons gemeld, stel len de socialisten zich op dit standpunt, dat men zich wel tot het uiterste heeft tj bcjjerken, maar van een afzien van aile weerbaarheid wordt daar niet ge waagd. Het is' alleen in ons land, Jat de soci aal-democraten, belust op politieke winst, de misleiding van de ontwapening' aan durven. Het pleit niet voor ons volk, dat men er succes mee denkt te behalen. Maar des te meer is het onze roeping om ons volk diep te doordringen van zijn voornamen plicht, van Godswege opge legd, om het offer te brengen, da', voor de weerbaarheid noodzakelijk is. Met liefde voor het „militairisme heeft dit niets uit te staan. Integendeel het hangt nauw saam met een beroep op het recht tegenover mogelijk geweld. In de Maandag gehouden vergade ring van de Badcommissie is beslaten het badpaard af te schaffen, de inge bouwde cabines vlak langs den boule vard te overkappen ter beveiliging tegen onbescheiden blikken, nummers tor be schikking der badenden te stellen, opdat allen beter geregeld een beurt zouden krijgen en verder het strandgedeelte vlak vóór het badpaviljoen tegen dubbel ta rief te exploiteeren. Voor het overige strandgedeeite zal ren proef worden genomen met verstrekking van hadmantels, om aldus een algemeen gebruik van dit zeer aangeprezen artikel door de baders zelve in de hand te werken. Hedenavond geeft „St. Caceiiia" (dir de heer A. J. Geijscn) een concert op den boulevard Evertsen. Als een bijzonderheid deelt men ons mede dat een kipi te dezer stade 9 we ken achter elkaar gebroed heeft en in dien tijd driemaal kuikens uitgebroed' beeft. Do eejste keer van 12 cierc-.n 11 kuikens; de tweede keer van 12 eieren 12 kuikens en gisteren de derde keer van 14 eieren 12 kuikens, dus bij elkaar van 38 eieren 35 levende kuikens. Do kip is nog kerngezond. (VI. Cri.) Dinsdagmorgen ongeveer elf uur js de auto van J. M. de Coninck alhier achter de goederenloods van bot station in de watergang gereden, dewijl de trem niet werkte. De auto, is door middel van een tuig paarden vrijwel onbeschadigd op gehaald, en de inzittenden kwamen met den schrik vrij, dewijl de chauffeur, de jongeheer de C., de tegenwoordigheid van geest bad, intijds het stuur oan fe gooien. CZ.) Hciiikeiiszaiul. 1 November 1914 ever- leed ten huize van den Zeeresrw. heer Krook, pastoor te Heink'enszand, ide heer Leopold van Zeebroeck, oud-notaris te Bc-lgië. Door de familie te Brussel werd aan den begrafenisondernemer ivf. War- nan, koster te Middelburg, opgedragen het stoffelijk overschot 2 Augustus te vervoeren naar Peisigem (België) per auto Corbillard, alwaar het iu 'den fami liekelder wordt bijgezet. De Edelachtbare heer Burgemeester verleende hier vergunning voor; door den Belgischen consul te Vlissingen werd en Lassez passëz Mortuaire verstrekt. Des namiddags te. 3 urn' wordt- het lijk te Peisigem ter aarde besteld. Terseke. Maandag voormiddag keerde de 72-jarige: K. IC. tegen etenstijd van zijn land waar liij als gewoonlijk gewerkt had, naar zijn huis terug. Onderweg klaag de bij eenigszjns over vermoeidheid on toen hij aan zijn bruggetje kwam, zonk liij dood .neer, 'de dokter vermoedt dooi de hitte. Kivadendammc. Zondag 24 Juli hield de handhoogschutterij „Victoria" haar jaarlijk'sch koning-schieten. De koning werd beliaajd door J. v. 't Wiesteuidb. IJzendijfft. Dinsdag werl onze gemeente bezocht door een veertigtal Deensche con sulenten die een inspectie kwamen houden over de ter markt door boeren -;t den omtrek' aangevoerde merriën en hengsten, allen eerste klasse Exemplaren die door kenners bijzonderlijk geprezen werden, daarbij muntten uit de kampioen-meniën van den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel en van den lieer Albérie do Dobbe- laere alhier. De heeren, die door iden heer- G'. Stevens uit Goes begeleid werden, hadden eerst tot hetzelfde doeleinde Oostburg bezocht vanwaar zij met automobielen, door som mige iijgez'etenen alhier gratis beschik baar gesteld, werden afgehaald. In den namiddag vertrokken zij pOÏ per tram naar Oostelijk Zeeuwsch-Vla na deren. De bedoeling schijnt te zijn na terug keer in hun vadeiland verslag over hunne bevinding uittebrengen en de kooolust voor ons paardenras daar op te wekken. Indertijd zijn reeds enkele paarden dooi' Deensche landbouwers aan liooge prijken hier aangekocht waardoor onze boeren geprikkeld werden zieli op de fokkerij meer speciaal toete'eggen tengevolge waar van z:ij in de: laatste jaren, vooral kou! na, den oorlog, goede zaken liebben ge maakt. Voeg daarbij' de enorme prijzen die zij van bun landbouwproducten en zuivel' 'hebben gemaakt en men z j een idéé krijgen van bun welvaart die zij somtijds maar al te luidruchtig laten uitblinken. BoscliKapelle. Kr kwamen een paar heeren in een fijne auto ons dorp binen. Ilct waren kooplieden, die omtrent eenige inwoners goed waren ingelicht, wat betreft o.a. dezer familiebetrekkingen, en daarvan gebruik trachtten te maken, om op de- bekende manier te verkuopen; Costuumstoffon, die ze bij zich hadden, moesten tegen goeden prijs contant wor den betaald, en linnengoed, dat op staal werd verkocht voor een appel en een ci, z'ou men later ontvangen, want daar van kon geen voorraad wol-den meege voerd 1 1 Terwijl 'ze met een winkelier zaken poogden te doen, zei de- een zoo langs den neus weg tegen den ander, dat deze zou gaan afrekenen bij een buurman, die enkele huizen verder woonde; do reke ning bedroeg cr f385, docli bij moest niet vergeten, dat cr 10 pCt. korting was bedongen. En terloops werd den winkelier mede gedeeld, dat een familielid van -dien buur man, wonende in een naburige gemeente voor f 500 bad gekocht. Noch buurman, noch familielid hebben de eer gehad de goocheme kooplui bij zich te zien! Onze winkelier liet zicli niet lijmen. Dp Minister van Waterstaat maakt be kend dat, met intrekking, voor zoovel nredig. van de beschikking van '25 Mei 1915, no. 246, a-fdeeling Sjioorwegen, voor den tramwagen van de Zeeuwsch-Vlarm- schc Tramweg Maatsokappij een nieuw profiel van vrije ruimte is vastgesteld. I)c loonsverlaging op de Deiuüiiah' Mijn. Een staking waarschijnlijk. Zaterdag' hielden de mijnwerkers van de Domaniale Mijn te Kerkrade 'n open luchtmeeting, terwijl de Christelijke bond vergaderde tol 8 uur in lokaal II 'riicricks. Honderden mijnwerkers .waren aanwezig Ter sprake kwam de loonsverlaging op dei Domaniale mijn. De algemeens indruk is dat 1 Augustus op de- Domaniale mijn wordt gestaakt tenzij do regeering tijdig de helpende hand biedt. Tot onderwijzer aan do neutrale school te Vlissingen is benoemd de heer M van de Vrede te lerseke, leerling van Je Kweekschool te Middelburg. Te Batavia slaagde voor het examen voor 3den machinist de heer J. P. Baljeu van Vlissingen. ARNEMUIDEN. Op de voordracht vow onderwijzeres aan de O. L. school (kond zijn geplaatst: no 1 J. W. Happee te Breskens; no 2. M. v. d. Harst te SA'oas kerke (Schouwen), no 3 G. W. H. Stoul- jesdijk te Clinge. (Z.) Voor het handels-inttiluiul Knoet te Aïhvterda-nj is. geslaagd, voor hei diploma stenografie en maciiiueschrijeu rnej. E. Wouterse te Vlissingen. Examen liandteekenen L. 0. Het examen in handteekenen L. O. zal worden gehouden in het. Gebouw van de Academie van Beeldende Kunsten, Prinsessegracht no. 4, te 's-Gravenhage, op 25, 26, 28 en 29 Juli, 3, 4, 5 en zoo noodig. 6 Aug., telkens" van 9 uur 10 min. v.m. tot 12 uur 30 min. n.m. Luchtlijn LeeuwardenAmsterdam. Naar de „Leeuw. Cour." verneemt zal binnenkort een geregeld lucht verkeer tusschen LeeuwardenAm sterdam v.v. worden geopend. Reeds in het midden dezer week zal een proefvlucht worden gehouden. Deze dienst zal worden ingesteld door de N.V. Amsterdamsclie Vlieg-Onderne- ming Maatschappij (Avom) te Amster dam. I)e zaak -Jung. De regeering heeft besloten, om Franz .Tung, een der voormannen der Duitsche communistische arbeiders partij, beschuldigd van'medeplichtig heid aan muiterij en vrijheidsberoo- ving, niet uit te leveren. Rechtbank te Middelburg. Dinsdag deed bovengenoemde recht bank uitspraak in de volgende zaken waarbij zijn veroordeeld wegens: diefstal: E. J., 19 j„ vlasbewerker Eede (Z.) (gedet. Midd.) tot 1 j, gev. str., M. B., 17 j., dienstbode, Arne- muiden, tot f10 b. s. 3 w. t.sch. verduistering: C. B„ 43 j., ïand- bouwerskneclit, Oostburg, u. a. h. ge. det. te Middelburg tot 6 m. gev. str„ M. Tli. de K„ 41 j., timmerman, Hulst tot 1 m. gev. straf (voorw.) proeftijd 3 jaar; aanranding der eerbaarheid L. J. K., 30 j„ werkman, Breskens, gedet. Midd. tot I in. gev. str. art. 250, J. S., 50 j. vrouw van J. E., zonder be roep, Sas van Gent tot 1 m. gev. straf; mishandeling: J. C. v. d. M„ 15j., zonder beroep, Wolfaartsdijk tot f10 b. s. 3 w. t, sch„ R, D., 22 j„ met selaarsknecht, Hulst, allen tot f 10 b. s. 10 d. h J. S., 17 j. zonder beroep Wolfaartsdijk tot f5 b. s. 1 w. t. scb. vernieling: P. s., 18 1., schippers knecht, Nierstem, zonder bek, woon plaats tot f 16 b, s. 15 d, b. eenvoudige beleediging: F. de M., 39 j„ arbeider, Philippine tot f 15 b. s. 15 d. h.; oplichting I. de R., 13 j„ zonder beroep, Middelburg, ter beschikking van de regeering gesteld. Vrijgesproken zijn: E. W. 42 j., koopman, gedom. Winschoten, gedet, te Middelburg, beklaagd van heling A. D. 't G., 26 j„ veldarbeider, Ter- neuzen gedet. te Middelburg, beklaagd van oplichting. Arr. Rechtbank te Zicrikzee. In de zitting van 22 Juli werden veroordeeld wegens: verboden rapen en vervoeren van eieren: L. W.. 15 j., arbeider, Ooster- land, in booger beroop, overeenkom stig het vonnis van den kantonrechter sot 1 m. tuchtschool met een proeftijd van 2 jaar; diefstal: J. M. II., 17 j„ dienstbode, zonder bekende woon- of verblijfplaats, tot f20 b. s. 1 m. ts. mishandeling: J, van der W., 25 j., arbeider te Brijdorpe, tot f5 b. s. 5 d. h.T. S., 29 j., koopman, Zierikzee, tot f30 b. s. 30 d. h.wederspannigheid en mishandeling: P. D., 38 j„ koop man, Zierikzee, bij verstek tot 2 m. gev. strafbeleediging van een amb tenaar: N. R„ 50 j., landbouwer, Zie rikzee, tot f30 b. s. 10 d.h. dieren mishandelingM. M., 20 j„ veldarbei der, St. Philipsland, bij verstek tot f 10 b, s. 10 d. h.mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebben de: J. D. van Z., 23 j. bootwerker, St, Maartensdijk, ged. tot 1 jaar gev. straf. Vrijgesproken werd: Tb. A. P., 38 j„ arbeider, St.Maartensdijk, beklaagd geweest van poging tot diefstaf en huisvredebreuk. De eiscli was 1 m, gevangenisstraf. (M. Ct.) De postzegels van '/2 cent. Voortaan zijn de postzegels van een balven cent niet meer op de post kantoren verkrijgbaar. Korfbal. Voor de 2e klasse van den Z.K.B. moet M.E.V.O. II te Goes een com petitiewedstrijd spelen teil Zeelandiall Goes komt heel onvolledig uit en zal dan ook wel verliezen. Voetbal. Competitie op Zaterdag. Het bestuur van den N.V.B. beeft besloten om voor elftallen van ver- eenigingen, die bezwaren hebben te gen het spelen op Zondag, compe tities in te richten, waarvan de wed strijden op Zaterdagmiddag gespeeld worden, indien daarvoor voldoende deelneming' blijkt te bestaan. Indien binnen bet gebied van een erkenden bond een voldoend aantal van zulke vereenigingen zich aan meldt, zal over de administratie van de competitie voor deze vereenigin gen overleg met dien bond worden gepleegd. Voor de overige vereenigingen zal de N.V.B. de competities administree- ren. Vereenigingen die aan deze Zater dagmiddag competities zouden willen deelnemen, worden verzocht daarvan vóór September a.s. aan het secreta riaat mededeelingte doen. Deze mede- deeling wordt beschouwd te zijn on verbindend. De zich aanmeldende vereenigin gen ontvangen later bericht over de voorwaarden van deelneming, waar na zij definitief kunnen beslissen. IJZENDIJKE. Op de eerste compe titiewedstrijden won Ria (IJzendijke) van D.O.S. (Hoofdplaat) met 20, terwijl T.H.O.R (Hoofdplaat) gelijk spel leverde te Sluis tegen V.T.V. aldaar. Ria ^peelde op bet veld van D.O.S.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2