VRIJDAG 15 JULI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLIS3INGEN GOES Een Zeeuw,scire auto- en motorclub. In een gisteren op de bovenzaal d'rr eocieteil „De Vergenoeging" te Mi tel- burg gehouden vergadering is opgericht de Zeeuwsche auto- en motorclub. Het initiatief voor liet oprichten van deze club is genomen door enkele perso nen te Goes. De voorzitter in liet voorloopigbestuur, de heer De Dreu, deed mededeeiing van de voorbereidende stappen wellce gedaan zijn. Do vice-voorzitter van Vreemdelingen verkeer op Zuid-en Noord-Bevcland, do heer Arn'Jdi doelde mede dat deze ver- •euiging alle mcdewerlting heeft toege zegd. De entworpen statuten wordeu voorge lezen en goedgekeurd. Om lid ie worden moet men 18 jaar zijn en zich aan ballo- ÜagH onderwerpen. De contributie bedraagt f 12.50 per jaar. Aan het bestuur werd do keuze van een vlag overgelaten. Tot leden in liet bestuur warden ge kozen de. lieercnAruoldi, Bieren;, Nij- zinlr, de Jong en Van de Vat. De heer Oosterbaan zegde namens Vreemid een gouden medaille toe, voor Iden te houden hetrouwbaarheidsrit. Gisteren is de lieer J. Cleuvcr die in Januari als directeur van de zaa'gver- een'ging' „Tot Oefening en Uitspanning'' 3vus afgetreden, overleden. Hij had groote verdiensten voor de Ontwikkeling van het muziekleven in deze stad. Nadat gisteren, op den laatsten dag van de N.IJ.T.E.M. het bezoek zeer druk Was geweest 3000 bezoekers werd des avonds in de Bakkerskamer door den heer Boasson, vice-voorzitter van het comité, de tentoonstelling gesloten die zrer zeker welgeslaagd mag worden ge noemd Hij bedankte de autoriteiten die hun naam hadden willen leoren, de pers voor haar reclame, de exposanten, de poli tie. de suppoosten, den heer Morks die zijn kleppermarseh ten beste had gegeven, kortom allen die hadden medegewerkt om Üe expbsitie te doen slagen, die van 4 li Juli door 14000 personen is bezocht. De heer H. van Brakel sprak oen zeer huldigend en erkentelijk' woord namens de exposanten en de heer De Jager hul digde het comité. Na de offieieele sluiting bleven eoinité en exposanten nog eenigen tijd gezellig bijeen. Het harmoniegezelschap „Ons Ge noegen" geeft Zondagavond bij gunstig Weer oen concert op den boulevard Evtrt- 80TJ. Morgen en overmorgen wordt, zor- ols we reeds in 't kort vermeldden, da bloempjesdag gehouden ten bate van „Her wonnen Levenskracht". Men verzoekt ons opname van 't volgende: Werpt R.-K. Broeders en Zustors een blik in het dagelijksch leven en U zult ervaren, welk een aantal slachtoffers nog gc-ëiseht wordt door de tubereulose. Dat aantal loopt in ons land nog in de 10.000 per jaar. „Herwonnen Levenskracht" strijdt echter een harden kamp om dit aantal zoo laag mogelijk te doen worden. Gm dien strijd met succes te kunnen voe ren, roept het uw allermilde medewerking in, door op Zaterdag 16 en 'Zondag 17 dezer financieel te steunen. Koopt de speldjes die U op die dagen zullen wor den gepresenteerd en toont uw goeden wil. De verlofgangers, ingeschreven in liet verlofgangers-register der gemeente Vlissingen, en belmoren tot de militielich- ting 1915, belmoren hunne zakboekjes vóór 1 Augustus 1921 in te leveren ter ge. me er te-secretarie, 4e afdeeling, in ver band met de overgang naar de landweer. Gemeenteraad Dondoraagmiddag vergaderde de Raad Yoer?itler de Burgemeester Afwerk' de heeren üosteibaan en v il Leoeuw 1 va cature Alvorens mol de werkzaomhe ion aan te vangen, sp .eokt dn voorzit er een enkel wooid van denkbare nagedachtenis van het overleden lid, den hoor J Pla- ric-r Le overledene was een man van groeten eenvoud, maar van cvengroote degelijkheid. Spr. twijfelt er niet aan, of hij heeft in den ijeest van den Raai gehandeL., door aan het graf enkeie woor den van dankbare nagedachtenis te spre ken. Le Raad hooit deze toespraak van den voorzitter slaande aan. De voorzitter opent met gebed en doet mededeeiing van de volgende ingekomen stukken 1. Bericht van het overlijden van den heer J. Flakier. 2. Bericht van Mevr. H. KranenborgHcslinga, dal zij haar be noeming tot lid der Schoo omiiussie aanneemt. 3. Bericht van den lieer P. C. Labrijn, dat hij zijne benoeming tot Re- '-"a3fliuis aanneemt 4. Dank- van den gemeente "nlvanger voor liem toegezegde inaanuciiikscli© bij drage ter voorziening in lijuolijice admi nistratieve hulp. 5. Lankbetuiaiug van de Stichting Rusl en acanraeooru van den Noaerlandschen Bond Sn Gemeente- A mi denaren voor de aan d;c stichting toegezegde bijdrage. C. Bericht van Jen Minister van Arbeid, dal Iftor hem, de benoeming van den noot van Berk, tol directeur van den Keuringsdienst van Wa ren, wordt goedgekeurd. 7. Beri-ht van den heer L. R van Hoiu., dat hij zijne benoeming tot Direkteur van den Keu ringsdienst van Waren aanneemt, en vóór 1 Augustus a.s nog in functie denkt te kunnen treden. 8 Beschikking i;tn God. Staten op het beroepschrift van Mevr. de Wed. J. M. de JongeDekker legen de beslissing van den Raad dezer gemeente op haar reclame betreffende haar aan slag in den H. over het jaar 1919/1920. 9. Besluiten va,n (led. Staten tol nadere vaststelling va.n de jaarweddja cu pen sioensgrondslagen van1 de ambtenaren, van den Burgerlijken Stand. 10. Koninklïjjk befoluil dd. 14 Mei 1921 lot Ut v.-r'eencn van voiorscliotten uit 's Rijks kas ten be hoeve van het erkrijgen dan boorwler- rein en ten behoeve van den houw va,n 35 woningen door de Goesche Woning1- bouwvereeniging Algemeen Belang" 11. Besluit van den Minister van Arbeid d.d;. 8 Juli 1921, houdende nadere voorwaar den, waaronder voorschotten uit 's Rijles kas zijn verleend leu behoeve van hot verkrijgen van bouwterrein en het bouwen van 35 woningen door de tiocsclic Wo mngboiawvereeniging „Algemeen Belang." ü.a. zullen 3 woningen beschikbaar moe ten zijn voor- Rijksambtenaren. 12. Verslag van den toestand van hot Middelbaar On derwijs in deze gemeente .over het jaar 1920. 13. Processen-verbaal v'an opneming der hoeken en kas van den Ontvanger dezer gemeente dd» 23 Juni 1921. 14. Goedkeuring van diverse Raadsbesluiten. 15. Verzoek van Mevr. A. J. U. Kleijn Ratering om haar met ingang van 1 Sep tember a.s. ontslag le willen verieenen als regentes van het Gasthuis'. 16; Ver zoek van den Goeschon Bestuurdersbond en de afdeeling Goes der S.D.A.P., tot wijziging der „Verordening; regelende da voorwaarden, waarop Gas door liet Ge meente Gasbedrijf wordt golove.rd," en waarin wordt bepaald, dat slechts munt gasmeters kunnen worden geplaatst in perceelen, welke een huurwaarde volgens de personeele belasting hebben van ten hoogste f3, te laten vervallen of het huurbedrag dusdanig te verhoogen, da.t ook de bewoners der pasgebouwde ot nog te bouwen arbeiderswoningen in de ge legenheid kunnen worden gesteld gebruik te maken van een muntgasmeter. Aangenomen zijn de voostellen: tot ondernandsche verpachting van de W,es terschans met bijlbehoorende gronden aan den heer S. van Nooit; om mor don dienst der geméente-reiiiigina te bestem men, bet huis met schuur, eri en wei land, alsmede eenig bouwland, tot 1 Ja nuari 1922 in pa.chl hij VV|Ud S. Boone; tot het aanvaarden uit 's Rijks kas en het verieenen aan den heer G. V. Lea nings van een hypothecair credret voor den houw cener met Riixsuremie daar te siellen woning; betreffende bet ver- leenen van consenten tol vissonea in ge meentewater; tot 't opnieuw vaststellen van de verkoopsprijzen der gemeentelijke bouwterreinen; tot wyzigmg der verorde ning, regeiende de heliingl cener plaatse lijke belasting op het gebruik van open baren gemeentegrond; en tot wijziging der Motor- eu Rijwielverordeninc Dy Je behandeling van het verzoek van het Bestuur der Anti-Revolutionaiii'O Iviesveb- eeuiging „Voor Nederland en Oranje" om gepn afzonderlijk staangeld .uieer te heffen voor de 'Boondagen, althans voor die dagen verbindend te verklaren het verbod tol verkoop van sterken drank in bet klein, werd een voorstel van den lieer Goedbloed om op toonlagcu geen kermisvermakelijkheden toe te raten, met 7 tegen 3 stemmen, die van de heeren Goedbloed, Flink en Duvekot verworpen Met dezelfde stemvorhoudin" werd ver worpen een voorstel Goedbloed tot be houd van het tapverboi op do Kermis en Uitbreiding er van tot de loonJagen üe voorgestelde verordening van B en W,. tol beteugeling der dronkenschap, werd na één kleine wijziging met 1 stem; tegen (dhr Constandse) aangenomen. Aan mejuffr. M. J. Dominicus werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de M uloschool. Ingekomen was nog een verzoek van de afd. Goes van den Bond van werklieden in publieken dienst ter invoering van den vrijen Zatei'dagmid hg voor de werklieden bij do Gemeente-reiniging. Dit verzoek werd, evena.a dat tot wijziging 'Ier Gas- verordening in handen van B. en W. ge stold. De voorz. deed daarna nog de vol gende mededeelingen. Ten aanzien van do beplanting van den Uoslwal is epn onder zoek ingesteld door Jen heer Springer, duo meende, dat de toestand daarvan, gezien de groote droogte, niet ongunstig is te noemen. Verschillende heestors schijnen wel dood, maar zijn hot niet. De besproeiing der sla aten is zoo goed en zoo billijk mo gelijk geregeld. Verder zou spr. willen overwegen de Groote Markt op dezelfde wijze te behandelen als de weg naar WilheJininapolder. Dhr de Looft mêeut, dat het teeren 30 cent per vierkante M. zal kosten. Wat ba- treft de fouten in de oord] s die de straatnamen aanwijzen, deze blijkm in derdaad te zijn voorgekomen. De speelplaats hij den Oos'ringol is zoo goed mogelijk in orde gebracht. In dit verband wijst sper. op Je groote kosten, de allerlei oogensctuiulijl. kleine verbeteringen medebrengen Alleen <le verbetering der bestrating ojr dp Groote Markt waar men nu mee bezig is, kost 1130(1, terwijl dezelfde kei.-.n nog zooveel mogelijk worden gebruikt Zoo zou bei bouwen van zwem hokjes plm 112300 'kos ten, terwijl de gezondhcidstonini'ssia nog twijfelt of het. water in d. haven wel voldoende vcrverscht wordt, om voor zwembassin te dienen Aangenomen werden de vooi'stc.'len: tot ondoihandsche verpachting van de Wes terschans met bijbehoorend'! gronden aan den beer S. van Noort; oin voor den dienst, der gemeente-reiniging1 Je bestemt men, liet huis met schuur, eri en wei land, alsmede eenig bouwland, tot 1 Ja nuari 1922 in pacht"bij Wed. S. Boone; tott het aanvaarden uit. s Rijks kas en bet verieenen aan den hoer V. Pen ning; van een hypolheca'r cradiot voor den bouw eener met Rijkspiemic daar te stellen woning; betreffende bet ver ieenen van consenten tol visschen in ge meentewater; lot het opnieuw vaststellen van de. verkoopsprijzen der gemeentelijijke bouwterreinen; tot' wijziging der verorde ning, regelende de heffing cener 'plaat selijke belasting op hot gebnjk van open baren gemeentegronden 'ot wijziging der Motor- en Rijwielverordening. Bij puilt 3 (de 'slootdemping langs de M. A. de Ruijterlaan) vraagt dhr. Goed bloed of op deze wijze n.l. Joon medewer king dor eigenaren, ook niet de sloot aan den stationsweg ware te Qcmoen. De voorz; zegt, dat B. en W, er seiner wanhopig onder worden. Men correspon deert aldoor naar de Spoorwegen en hoort maar niets. En zou de gemeente het zelf doen, dan wordt zij nop door een op zichter der Spoorwegen op de vingers ge likt. Dhr. Goedbloed dringt er op aan nog eens dc zaak mondeling, bij de spoorwegen to gaan bespreken. Dhr. Duvekot zou -'t er maar op willen wilton wagen de sloot dicht te gooien wat de voorz.. echter ontraadt. Bij punt 5 (cle verpaelitmv aan den reinigingsdienst) vraagt dhr. Flink ol het inderdaad voordecliger is el voe)dscl voor cle paarden zelf1 te teeten, daar cij fers in het praeadviea van B. en W. ont breken. Wordt liet voorstel' van 13. en W. aangenomen, dan derft de gemeentel (de 'palvht en moet meer 'oon vaan betalen. Le voorzitter zegt, dat men in 1919 reeds f409 beeft uitgespaard. (Slot volgt wegens plaatsgebrek.) Vreemid. Het was gisteravond e?n drukte van belang in en om cle sociëteit V. O V. Door de welwillende medewer king van H. H. Directeuren der sociëteit V. O. V. kon n.l. reeds tijdig met, liet opstellen der stands, ook' in het eigen lijke sociëteitslokaal begonnen worden prachtige electrische licht gaf aan al het ijverige gedoe een opwekkend cachet. In de schouwburgzaal was men druk' in de weer aan versieringen voor de laney-fair, terwijl vele exposanten intuin en zalen de eerste maatregelen tot het in orde brengen van bun stands namen- De drukte zal echter vandaag nog zesr toenemen, daar er nog veel gedaan moet worden. Gisteren kwamen nog enkele in schrijvingen voor de tentoonstelling bin nen, wier getal nu de 50 nadert. De lijst moest echter gisteren definitief worden afgesloten. Morgen te 2 uur heeft de offieieele opening door den burgemeester plaats. Om 3 'uur is de toegang voor het publiek' opengesteld, terwijl Euphonia zijn mu zikale! wandeling te half 2 aan het Slot Ostende begint. Het Comité roemde zeer en wij konden ons daarvan overtuigen da activiteit der dames voor de fancy-fair, onder de bezielende leiding van mevr. Bltankenbijl. Ook deelde men ons mede, dat dc. Vreemidwagen door Goes liecft gereden en aardig wat heeft opgehaald. Aan de bekende adressen en aan do fancy- fair zelf kan nog een en ander worden bezorgd Ten slotte nog het verzoek aan de bur gerij, in 't bijzonder aan de leden der beide Middenstandsvereenigingc.il, om door hei uitsteken der vlag aan de stad een eenigszins feestelijk cachet te geven'. Gisteravond om 8 uur kwam de R.-K. Vrouwenbond in algemeene verg. bijeen. Pres. opende de verg. op de ge bruikelijke wijze en heette alle aanwe zigen welkom, in het bijzonder den cerw. pator Venantius, die welwillend don geest- adviseur Kap. Bangert, in diens afwezig heid verving. Het bondslied werd staande door allen gezongen. Daarna voorlezing der notulc-n, door de 2de secr., mcj. A. Boel, welke onveranderd werden gearresteerd. De voorzitster deelde mede, dat voor leden v. d. Vr. bond gelegenheid be staat tot deelname aan één of meer cur sussen aan de vakschool voor Meisjec Ui Goes. Tot deelname aan een kookcursus gaven zich voorloopig 6 deelneeemsters op. Tot 15 Aug. bestaat de geleegenheiJ toi aanmelding- van deelneemsters ten huize v. d. presidente. Van uit den bond wordt dit jaar geen afgevaardigde naar de sociale cursus yan Woerden gezondeen, daar de afdeeling dit niet kan bekostigen. Prospeeti v. J cursus voor dames, die op eigen gelegen heid Wenscben te gaan, waren aan de be- stuurstafel verk'rijgbaajr, terwijl de pres', aanbood zoo noodig inlichtingen te ver strekken. De wijziging in do statuten door bet bestuur vastgesteld, werden door de velrg. goedgekeurd. Ook het vormen v. d. kring Zuid-BevelandWalcheren over Ie at- deelingen Middelburg, Vlissingen, Goes Middelburg gaf reeds toeestemmrnd ant woord: het bescheid v. Vlissingen wordt nog tegemoet gezien. Hierna voorlezing van het verslag' van d. verg. vj. d. Diocesanen vr. Bond te den Haag op 25 April j.l. door de afga vaardigde mevy. Vienings. De leco-adviseur dankte in welgekozen woorden de presidente voor haair verslag, dat zoowel naai' vorm als inhoud door alle aanwezigen met groote belangstelling was aangehoord. Aan de orde ktvam nu de verkiezing van een bestuurslid in. de vacature mej. v. Heze. Alvprens hiertoe over te gaan deelde Je pres. mede de ontslagname als secretaressee van mevr. S< iegejy v. Kalmthout. Wegens de superieure wijze Waarop mevr. St. v. K. liet secretariaat steeds heeft waargenomen sprak de, voor zitster haar leedweezen uit over de ont slagname en zeide eon poging, ie hebben willen wagen om mevr. Stieger te doen terugkomen op haar genomen besluit. We gens afwezigheid v. mevr. St. kan dit' eehte-l' niet en blijft niets, anders ;pver, dan in tegenwoordigheid der leden mevr. Stieger te danken voor alles wa t zij voor don bond heeft gedaan en voor ai de liefde een toewijding, die rij toonde bij de vervulling van baar secretariaat. Thans werd tot stemming overgegaan. Aangezien de gekozene hoogstwaarschijn lijk ook de functie van secretaresse in de eerstvolgende bestuursvergadering zal worden toebedeeld waren door het bestuur eenige candidaten na;ar voren gebracht, boe wel natuurlijk toch de stemming ge heel vrij bleef, n.l. Mev,r. Harmsen ,en Mej. C. Bookelaar. Bij de eerste stemming verwierven Mevr. Harmsen eu Mej. Booke laar dc meeste stemmen, n.l. Mevr. Harm|- sen 15, Mej Bokelaar 29. Uitgebracht wa ren 73 stemmen. De volstrekte meerder heid was dus niet behaald. Bij herstem ming tusseben Mevr. H. en Mej. B. ver wierf Mevr. H. 28 stemmen en Mbj.. Bokelaar 42 van de 75 uitgebrachte (stem men; zoodat Mej. Bookelaar met meerder heid van stemmen word gekozen. Na de aanvaarding van hare benoeming werd Mej. Bookelaar door den ecrw. aJvisour geluk gewenscht en gecomplimenteerd. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De pros. dankte het bestuur en alle aanwezigen voor het geanimeerd sa menzijn cn sprak een apart woord van dank tot den eerw. pater Venantius. Hierna sluiting met den Chr. groet. Provinciale schiet wedstrijd. Op 25 Juni, 1, 2 en 9 Juli hield de schietvereeniging „Christia&n de Wet" te Kruidingen een provincialen schietwed strijd ter herdenking aan het '20-jarig bestaan der Vereeniging. De uitslag dezor zoor druk bezochte wedstrijden is als volgt: Uitslag korps scherp: 1. Schietvel' Nut c,u Genoegen, Biggekerke, 222 pun ten; 2. Burgerwacht Middelburg, 210 pun ten; 3. Schietver. Weerbaarheids ver. Demhm'g, 204 jiunten; 4. Schietver. Prins Hendrik, Veere, 204 punten; 5. Landst.- Afd. Kring Tholen, 198 punten; 6. Schiet ver. Willem III, Kortgcno, 197 plinten; 7. Schietver. Vlissingen, 196 punten; 8. Schietver. Frank van Borsele, Borsolo, 195 punten; 9. Landst.-Afd. Kring Wal cheren, 195 punten; 10. Burgerwacht Kruisingen, 194 punten; 11. Schietver. Kon. Wilhclmina, Vrouwepolder, 193 punten. Korps Marga. 1. Burgerwacht Middel» burg, 209 punten; 2. Landst.-Afd. Kriag Walcheren, 266 punten; -3. Schietver. Prinses Juliana, St. Annaland, 263 pun ten 4. Schietver. Nimrod, 's-Heer A'ots- kerlse 261 punten; 5. Schietver. Prins Hendrik, Veere, 257 punten; 6. Burger wacht Goes, Goes, 254 punten; 7. Schiet ver. Iers. Weerbaarheid, lerseke, 253 j.unten; 8. Burgerwacht Nissc, 253 pun ten; 9. Schietver. Pro Patria, 's-Heer Arendskerké, 250 punten; 10. Landst - Afd. Kring Tholen, 350 punten; 11. Schietver. Oranje Nassau, 's-GïavenpoIder, 249 punten. 'Icogste korpssohutter scherp: P. Klaessc, Biggekerke. Hoogste korpssohutter marga: O. Ver meulen, Vrouwepolder. Hcogste Landstormafdeeling (5 korps- schutters). 1. W. Keur; 2. W. Kloet; 3. N. van Dijke; 4. W. Goedegebuu'.'e; 5. A. M. Scherpenisse (kring Tholen.) Personeel scherp. 1. J. A. Mol, Ka- pelle, 46 punten; 2. J. J. Hoogvliet, Baar land, 46 punten (na loting); 3. J". van der Ilage, Domburg, 45 punten; 4. K. L. Kramer, Kloetingc, 45 punten (na loting) 5. A. Goedegebuuro, St. Annaland, 45 punten; 6. D. Trielier, Domburg, 45 pun ten (na "loting); 7. F. Minnebo, Veere, 4.5 punten; 8. II. Kievit, Kruining'on, 45 punten (na loting); 9. S. Blok, Kortgenc, 44 punten; 10. A. Jansen, Nisse, 44 pun ten (na loting); 11. C. Huijzen, Baarland, 44 punten; 12 Recourt, Vlissingen, 44 punten (na loting); 13. P. Klaasse, Big gekerke, 44 punten; 14. J. J. ie Raad, Kruiningen, 43 punten (na loting"); 15. H. Schipper, Borsele, 43 punten; 16. W. Keur. St. Annaland, 43 punten (na leting.) Person cel marga. 1. J. M. Drijgcrs,- s-Heer Abtskerke, 58 punten; 2. A. M. Scherpenisse, St. Annaland, 58 punten (na loting); 3. L. J. J. Meijler, Goes, 58 punten; 4. A. Minnebo, Veere, 57 punten; 5. IC. L. Kramer, Kloetinge, 56 punten; 6. F. de Kok, Goes, 56 punten; '7. L. van de Va te, Middelburg, 56 punten (na lo ting); 8. F. Minnc.bo, Veere, 56 punten; 9 J. de Kuijper, Nisse, 56 punten; 10. P. Kloosterman, Nisse, 56 punten; 11. Jan Braam, 's-Heer Abtskerke, 56 punten (na loting)12. M. P. Duijzer, St. Annaland, 55 jiunten; 13. J. Dekker Pz., iVcme.1- dinge, 55 punten14. A. Goedegebuuro, St. Annaland, 55 punten; 15. M. G. Eek- hardt, Nisse, 55 punten; 16. L. Paape, St. Annaland, 55 punten (na loting.) Eerebaan scherp. 1. Recourt, Vlissin gen. 46 punten; 2. M. van Rijssel, Tholen, 45 punten; 3. L. G. Geldcrman, Kortgenc, 45 puDten (beiden na loting); 4. J. Van dei Hage, Domburg, 44 punten. Eerebaan marga. 1. A. Minnebo, Veere. 60 punten; 2. J. de Kuijper, Nisse, 59 punten; 3. C. Nieuwenhuijze, Nisse, 57 punten (na loting.) Vrije baan scherp. 1. J. J. Hoogvliet, Baarland, 87 punten; 2. F. Minnebo, Veere, 87 punten; 3. L. G. Gelderman, Kortgene, 87 printen; 4. P. de Lange, Biagekerke, 87 punten; 5. G. Duindam, Kruiningen, 86 punten, 6. Recourt, Vlis singen, 86 punten; 7. ,1. de Looff, Kort- Etne. 85 punten; 8. J. van der Hage, Domburg', 85 punten9. M. du Rij, Mid delburg. 85 punten; 10. D. Triellar, Dom burg, 85 punten. Vrije baan marga. 1. L. Lous, Hoede- kenskerke, 107 punten; 2. P. de Kok, Gccs, 107 punten; 3. Vleugel, Hoedekens- kerke, 106 punten; 4. F. H. Kurvinclr, St. Annaland, 106 punten; 5. M. Kleine- pier, Biggekerke, 106 punten; 3. .J. L. Goodcgebuure, St. Annaland, 106 pun ten 7. M. P. Duijzers, St. Annaland, 105 nunten; 8. J. Bos Jr., Nisse, 104. jiunten; 9 L- Paape, St. Annaland, 104 punten; 10. F Minnebo, Veere, 103 punten. Vrije baan buks. 1. J. Weststrate, 's-H. Arendskerke, 300 punten; 2. P. 0. Drij gcrs 's-H. Abtskerke, 299 punten; 3. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke, 299 punten; 44. Jac. Braam, 's-H. Abtskerke, 298 puu- ten5. F. Minnebo, Veere, 297 punten; 6. A. Minnebo, Veere, 297 punten; 7. O. J. Bos Nisse, 297 punten; 8. H. Gastel, Veere, 297 punten; 9. L. Meijaard, Krui ningen, 297 punten; 10. Provoast, Dom burg, 295 punten. De uitreiking dezer prijzen heeft plaats op Zaterdag' 16 Juli a.s. des nammdags 5 uur in het hotel „De Korenbeurs" te Kruiningen tijdens een f oostvergadering van de afdeeling Kruiningen van „Volks weerbaarheid", waar ook Üe alg. secretaris, Jhr. Van Bose, zal tegenwoordig zijn. llcinkciiszaiiil. Maandag j.l. hield de ■haiidboogschiullerij „Soranu?' alhier ter gelegenheid van de kermis een concours, Tegenwoordig waren 103 schutters. Nadat do inleg betaald was in 't café van Ver meulen, trokken zij gewapend met pijl en boog naar de weide. Ondev veel warmte en belangstelling wonnen de volgende schutters Hoofdvogel P. v. Eikeren, „Concor dia", 's-IIcerenhoek'; le zijvogel, P. Re- inijn, „Ons Genoegen", Oudelande; 2e zijvogel, M. Raas, „Willem Tel! II", Ovezande; le klep J. de Jonge, „Concor dia", 's-Heerenhoek2e klep P. Rijk, „Willem Tell I", Ovezandle en 2e kal 11. Purree, „Concordia" 'aJIeeren- hoek; 3e kal L. Remijn, „Victoria" Kw.n.j- dendammo; 4e kal G. v. d. Kreeke, „Doel naar Hooger", Wolfertsdijk. 's neer Ren ilrikskimieren. Onder veel belangstelling had Dinsdag de jaarlijk- schc provinciale geitenkeuring plaats. 39 dieren werden aangevoerd, een aantal, wat, gelet op de tropische hl He, het voor velen ongelegen uur en ie groote afstand voor velen, niet gering is. Da heeren Sietema en Versluijs traden als keurmeester op. Van de in 1921 geborene werden een 5-tal in het jongvee-register ingeschreven. Enkele oudere kwamen in het provinciale stamboek A. Er valt dut delijk vooruitgang te bemerken in kwal-i tc-it en melkopbrengst der tdieren. Tijdens de keuring werd o pbevattelijke wijze onderricht gegeven omtrent lichaams/- bouw, verpleging en teeltkous. hetge.m een. aangename excursie vormde onder de .schaduwen van den apepolbomgaurd, die welwillend daartoe w,as afgestaan door den heer J. Zandee Az. Er was weer heel wat belangstelling. (Z.j Krabliendijkc. Als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat er reeds vórr half Juli gerst van den nieuwen oogst is gedorseht. (Z.) Hanswecrd. Op Donderdag 7 Hozer. werd van de N.V. Weri Zeelana met goed gevolg te water gelaten een stalen vracht boot van 1350 ton d. w. Genoemd schip zal binnen eenige wé ken naar Rotterdam vertrekken vooir het innemen van machine en ketels. Tevens werd Maandpg 11 dezer bui tengaats de welgeslaagde proeftocht ge houden met het door deze werf gebouw de stoomschip „Helga", van dezelfde grootte, gedurende welken tocht het schip dooi de rederij werd overgenomen. Ceiijnsplaat. Woensdagmiddag j.l. werd een oude doove man, zekere P. G. door een motorrijwiel aangereden. Hij werd zoodanig aan het hoofd gewond, dat ge neeskundige hulp moest worden ing'roe pen. De berijder van het motorrijwiel treaft- geen schuld, daar de oude man niet goed uitweek. (Met.) Nu liet zoo lang achtereen droog blijft, is het voor velen een ware uitkomst.1 dat hier Woensdagmorgen j.l. een scheepej met leidingwater arriveerde. Dit wate/r werd voor 5 cent per emmer verkocht, welke prijs zeker gering genoemd mag worden. Toch hieven van de 500 em mers er nog 100 onverkócht. Hieruit mag men niet afleiden, dat het watergebrek' niet dringend is, doch leidingwater is hier heelemaal onbekend en daarom zijn hoogstwaarschijnlijk velen eenigszins hui< vorig geweest om er van te gebruiken. Mocht de droogte nog langer aanhou den, dan is hot te hopen, dat nog meer van dat water aangevoet mag worden. Ook de boeren hebben veel gezrek aan water voor hun vee. Velen moeten eeni ge uren ver rijden om uit putten water te balen. CM. Ct.) St. Maartensdijk. Woensdag half acht is de groote landbouwschuur van den heer C. G. Noom onder St. Maartensdijk tot. den grond toe afgebrand. De schuur was geheel ledig. Het onmiddellijk aan grenzende woonkui.s bleef behouden Om trent de oorzaak is niets bekend. Besehkapelle. Om in het nijpend wa tergebrek te voorzien, is deze week nabij de koiin van het dorp een groote, diepe put gedolven, op eene plaats, waar vr- moedelijk goed water zou worden aange troffen. Men heeft succes gehad, want er is overvloedig; zeer bruikbaar watej- ge vonden Bij het verhouwen eener woning, waaruit de zolder reels- verwijderd was, viel de voormuur plotseling omver, waar door het dak dat men aan het omhoog brengen was, «aar beneden stortte. Dc vier werklieden, die binnen waren, kwanten wonder genoeg met den schrik vrij, zulks cok, omdat de muur naar bui len was getuimeld. Schoon dijke. Woensdagnamiddag had een aanrijding plaats in de kom tussehen df- van Breskens komende tram en een kar geladen met biggen, komende uit een der achterwegen. De lantaarns der tram iverdon inge drukt, terwijl een deel van het lemoim van den wagen brak en het paard viel, dal slechts enkele schrammen opl cp. De bestuurder en twee kooplui sprongen bij tijds uit de kar. (M. Ct.) A.s. Maandag zullen hier volksspe len gehouden worden, welke heel wat heioven Een commissie buiten die van hot festival heeft zich Dinsdagavond gecon stitueerd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2