Jz. IES. icurreerend: DAGBLAD VOOR ZEELAND f 250m. 1150„SA 175 SS" fOOW.™ ,,c f500 f35 f 15 IDAM a Courant, Gobs, tefoon 189, Zaandam Een Offer ÏHE COURANT Nummer 159 Vrijdag 15 Juli 1921 Zeventiende Jaargang shting leg 3 IRTEERING ssingen Zaan iNDSGHE [prijzen ERS EXPORT NTJE8 ^DIVERSEN iat Q1, Middelburg. JE CENTRALE VOLKSBANK" ongeschiktheid overlijden een wijsvinger een anderen vinger BUITENLAND. DUITSCHLAND BERLijh, i3 Juli, Woensdag begon het verhoor der Duitsehe getuigen in het proces betreffende de torpedeering van de „Londovery Castle". FEUILLETON BELGIE OOSTENRIJK ENGELAND RUSLAND BINNENLAND. Prijs: 30 cents ooniaat Igeboorte, verj.ati)_ rinkt mja tjreefi Brandewijn, elite-"Versterkende SAMOSWIJN. Naturel doux f 1,65, Malvoisjf bos f 1,75, Porte RanriftJöaflïos Verkrijgbaar Jjijf Hübertüs - NasawteWeg'i 's Heerenhoek. en -Kaarten, lede andere ken. te Enreloppes, ik-Enveloppes, verse sluiting. Kaarten, Ver- of dubbel. k en Steendruk ent-carton. jes, in fraaie kante of ronde grootten, Geld- lz. DRUKWERKEN, g voldoet aan :an stellen aan eerd fabrieksmerk. Huishoudzeep, aale Zeepen, prima qualiteit, 3735-20 foor Zeeland beidersbeweging U zelf en uw Gezin, het /elzijn der geheele Maat heiend antwoord op deze 6 3624-20 tting iedere Zaterdagavond rk na het lof tot 7 unr. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Hoofdredacteur: J. W. VI E N 1 N G S. Telefoon 97 Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES Telegram-Adres: Nizeco. Bijkantoor: MIDDELBURG, Markt 1 en 2. Telefoon 474 Directeur JOS. /AN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden, f 0.20 per week, voor Post-abonnós f 2.90 per 3 m. Adverte/ltiën van 1 tot6regela f 1.50, elke regel meer f 0.25, bij contract beduidende korting A, T kTZT m" "Th' T.nd C0rp°"",0n UM-" R»li" '5I- - dragon, Het duikbooten proces te Leipzig. Het proces tegen de duikboo tof ficie- ren Bittmar en Boldt is vandaag te Leip zig begonnen onder voorzitterschap van idr. Schimdt, en in tegenwoordigheid van de vertegenwoordigers dei Engelsehe re geering met Sir Ernest Pollock aan het ihoofd. Do beklaagden worden van moord met voorbedachten rade beschuldigd, omdat zij, nadat, de duikboot U. 86 op 27 Juni 120 zeemijlen ten Westen van het Zuidelijkste punt van Ierland het hospitaalschip, Llandovery Castle in den g-rond had ge- Koord in gezelschap, van den commandant van de duikboot, kapitein Patzig, de red dingsbooten waarin de schipbreukelingen waren ondergebracht, hebben laten be schieten, om op deze wijze de getuigen van den in den strijd met het volkenrecht geschiedde torpedeering van het hospi- iaalsehip te laten verdwijnen. Kapitein Patzig is voortvluchtig. Hij heeft beiden beklaagden laten beloven niets over de gebeurtenissen te verklaren en in zijn oorLogsdagboek heeft hij van de feiten ook niets vermeld. Hij heeft, zooi als uit de aanklacht blijkt, tijdens do beschieting, de manschappen van de duik boot onder dek gehouden, opdat ze geen getuigen van zijn optreden zouden zijn. [Tijdens het onderzoek' in doze zaak heb!- (ben de beide beklaagden geweigerd op de hun gestelde vragen te antwoorden en ook nu verklaart Bittmar geen verklaj- ringen te zullen afleggen. Bolgt vertelt het eer en ander en zegt trotseh te zijn onder de bevelen van een commandant; als Patzig te hebben gestaan. .Toen bijv. 'de U 86 nog slechts een enkele torpedo's en bovendien een beschadigde periskoop, had en een aantal vijandelijke oorlogs schepen in zicht waren, slaagde Patzig er nog in het Amerikaansch transport-, Isehip Cincinnati in den grond te boren. Indien elke duikboot een dergelijken commandant zou hebben gehad, zou, vols geils beklaagde, Engeianil den oorlog nooit hebben Kunnen winnen. De voorzitter meent dat dit alles hier niets heeft te maken. Boldt verklaart ten slotte nog dat Patzig zich heeft vergist en middelen heeft aangewend, waartoe hij geen recht had, maar hij werd bezield door den heiligen wil een einde aan de hongerblokkade te maken en Duitsch- land naar de overwinning te voeren. Waarom Patzig van dit alles niets in zijn dagboek heeft vermeld weet be klaagde niet. v De eerste getuige ïs Chapmann, de tweede officier van de Llandovery Castle. Hij zegt, dat het schip alle kenteekenen van een hospitaalschip droeg. Nooit zijn op de Llandovery Castle munitie of troe pen vervjoerd. Nadat het schip in den grond was geboord, nam de bemanning plaats in de reddingsbooten, die aan stuur boordzijde in zee worden gelaten, en meermalen door de Duitschers gemolel- steerd ell bedreigd zijn geworden. Ale eerste getuige werd geboord de loods - epitz, destijds een 'der manschap pen van de U 86. Hij verklaarde: Wij zagen duidelijk, dat wij een hospitaal': schip voor ons hadden. We hadden echter geen gelegenheid, om, overeenkomstig de voorschriften van het volkenrecht, het Schip aan te houden en te doorzoeken. Eerste-luitenant Dittmar en ik we hebben den commandant, met het oog op de volkenrechtelijke bepalingen, aange,. Naar het Duitsch 10) Den volgenden dag was Anna uiterlijk even kalm als altijd, ofschoon wel een Weinig bleeker dan anders Louise had verwacht, dat zij haar hart voor haar zou uitstorten, en had zich voorge nomen, haar met alle liefde te "emoit te komen. Maar Anna bleel in z'i-k zelf Vekeerd, ofschoon zij wist, dat haar nicht Medelijden met haar gevoelde. Het was Onmogelijk, haar tot haar vertrouwde te maken, Zoo lang zij! zich nog onder den indruk van die onverklaarbare pewaar- Wording bevond, dat Winters hei m. tot het gepleegde bedrog in een betrekking stond die, indien ze bekend werd, Eduard Lu- Ban aanstonds van alle verdenking moest ontheffen. Deze gewaarwording drukte in derdaad zoo zwaar op haar, dat zij van ganscher harte wensebte, deze als ongegrond te erkennen of ten minste iets te vernemen, waardoor haar vermoeien tot zekerheid werd. Spoedig bracht de post de tijd'ng van den dood van den ouden heer S iderland. Hij Was gestorven zonder nog tot bewustzijn te zijn gekomen. Paul Wintersheim was nu de chef van raden het schip niet te torpede-eren. De commandant, aarzelde langen tijd, maar gaf op 'het laatste oogenhlik tooh bevel tot torpedeeren, wijl hij overtuigd was, dat het schip voor munitie-vjervoer gebruikt werd en dat er troepen aan boord wajren. Het hospitaalschip werd in het midden getroffen. De ontploffing, die volgde, duidde niet noodzakelijk op de aanwezig! heid van munitie aan boord. Ze kon ook door 'n ketelontploffing veroorzaakt zijn. Eerste-luitenant Dittmar had de lei ding over het afschieten der torpedo's. (Dittmar was een rustige, bezonnen en voorzichtige man. Dat een der reddingsbooten nog aan, de U boot zou zijn vastgebonden geweest) toen deze onderdook, houd ik voor uit gesloten, want toen het touw werd door gesneden, waren onze mannen nog op het dek, en zoolang ze op op het dek wa;- ren, kon de U-boot niet duiken. Volgende getuige was Bühlor, eerste- luitenant. uit Hamburg. Hij virklaarde, dat Boldt veel met filosofie en gods dienstige vraagstukken bezig was. Hij had strenge opvatting Van de militaire tueh'f. "Nooit zou hij tegen een bevel, zelfs als 't tegen zijn overtuiging- indruisehte, heb ben durven ingaan. De corvetten-kapitein Tollmann, dia jarenlang samen met Boldt aan boord was, heeft niets dan lof Voor beklaagde. Dc vrijspraak van SI enger. Sehiffer contra Briand. BERLIJN, 13 Juli. De rijksminister van justitie Sehiffer heeft heden een in terview verleend aan vertegenwoordigers der binnen- en buitenlandsche pers om zijn houding te bepalen tegenover de ver wijten, welke de Fransche minister-pre sident Briand tegen het rijksgerecht te Leipzig gericht heeft in verband met de vrijspraak vjan generaal Stenger. De minister van binnenlandsehe Zaken Gradenauer en meerdere Rijksdagafgevaar digden woonden het interview bij. Sehiffer zeide, dat de verwijten van Briand niet in het minst uitgelokt waren. N-i de aanvaarding van het ultimatum en nadat Duitschland herhaaldelijk den vas ten wil had te kennen gegeven om de op zich genomen verplichtingen te vervullen, was een toon, zooals Briand dien aange slagen had, absoluut onbegrijpelijk. Briand heeft de grenzen van het draaglijke: over schreden. Officieel heeft de Duitsehe regeering weliswaar geen kennis van het besluit der Fransche regeering gekregen, maajr als de berichten in de Fransche bladen juist zijn, wat toch verondersteld moet worden, zijn dergelijke aanvallen niet te verantwoorden. Briand heeft het opperste Duitsehe ge rechthof aangevaHen zonder een .enkele steekhoudenden grond daarvoor te hebben. "Want hij kbn geen enkel punt aanhalen, waarin het rijksgerecht de rechtvaardig heid geschonden heeft. Indien een derge lijke schending slechts daarin bestond, dat het rijksgerecht zijn vonnis niet in den geest der Fransche chauvinisten ge< veld heeft, kan Briand gelijk hebben. Sehiffer herinnerde er vérder aan, dat de justitie zich kan vergissen; dat kan echter ook in Frankrijk voorkomen. De verklaringen van Briand zijn echter1 ongemotiveerde verdachtmakingen van het rijksgerecht. Briand heeft de proeessen te Leipzig een comedie, genoemd; zij zijn veeleer een tragedie, want alleen Duitsehr land wordt gedwongen de stchuldigen te oordeelen, terwijl de oorlogssehuldigen der «atente vrij' mogen rondloopen. (Msbode.j Valsche munters, DUSELDOEF, 13 Juli. (W|. B.) De recherche te Dusseldorf heeft een groote het beroemde handelshuis en Mevrouw Madwig wenschte haar dochter geluk met de schitterende positie, die haar aanslaande thans vroeger dan men tot nu toe ge meend had zon bekleeden. Do oude Söderland werd naar zijn laat ste rustplaats gedragen. Zijn neef nam aanstonds de leiding der zaak op zich met een bescheidenheid, 'die zoowel (fooi zijn ondergeschikten als door de aan het handelshuis verbonden kooplieden met welgevallen werd opgemerkt. De groote bedrogzaak hield zeer spoe dig op het dagelijksch gespiek te zijn der Hamburger handels- en beurskringten, zij maakte plaats yoor andere gebeurtenissen ■ban eenzelfde soo t Alleen op Je kantoren gal ze hier en daar nog den jongeren lie den stof tot allerlei beschouwingen. Z,oo vertelde men, dat de ontrouwe procuratie houder ondanks alle pogingen der politie zijn buit gelukkig m veiligheid had ge bracht; deze buit werd al naar de fantasie van den verteller op een of meer millioen geschat. Het huis Söderland en Cc», be waarde een diep zwijgen over de zaak. Hot verlies was zonder meer afgeschre ven, en daarmee Scheen het geval, zoover het den chefl betrof afgedaan De raads heer Merk was het hier volstrekt niet mee eens, en meer dan eens verlangde hii ontevreden, dat de overleden heer Sö derland geheel andeis( zou gehmdeM heb- internationale bende valsche munters ge arresteerd, wier arbeidsveld zich uit strekte over ganseh "Wjest-Duitsohland en Holland. Ongeveer 100 personen, de hoofdschul- dgen der ibende, zijn in hechtenis' gel- nomen. Al het materiaal dezer bende te. Dus seldorf Keulen en MunchenGladbaeh is in beslag genomen. De politie vond nog ongeveer 400.000 valsche bankbiljetten, van 50 mark. Aanzienlijk is het bedrag valsche biljetten, dat reeds in omloop is gebracht. Een der gearresteerden heeft, bij het, hem afgenomen verhoor, nog bek'end 12 a 14 jaar geleden in K. Milhlheim het dienstmeisje Anna Neubauer vermoord 'te, hebben. De toestand in Opper-Sileziï. BERLIJN, 14 Juli. (Msbode.) De jong ste berichten wij'zen er op, dat de Eugel- sclien in de distrieten Kattowitz en Beut- hen een groote zuiveringsactie begonnen zijn, welke vooral op het platteland pints heeft. In alle dorpen moeten de Wapenen voor voor IS Juli worden ingeleverd. In de straten en de omliggende bosschen wordt door Engelsehe troepen druk gepatrouil leerd. Herhaaldelijk worden deze patrouil les door Poolsohe henden aangevallen. Gis teren hebben de Engelsehen 4 man van een dergelijke bende standrechterlkïje doodgeschoten. Het schenken van alcohol is overal door de Engelsehe 1 en "strengste verboden. Korfanty's 'hoofdkwartier, dat gelijk men weet $6 Se-hoppenitz is gevestigd, wordt nu onder toezicht der Engelschen ontbonden, nadat een poging van Kor fanty om zich met den Engelschen gene raal Heneniker in verbinding te stellen mislukt Was. Korfanty zelf bevindt zieb ep het oogenhlik te Warschau. Zij'n staf i's naar Sosnowich vertrokken, waarheen tok Korfanty zal terugk'eeren als zaak gelastigde der Poolsche regeering voor Opper-Silezisehe aangelegenheden. Behalve generaal Lerend en 'graaf Denis zullen nog twee Fransche eonsuls- geDeraal en twee district-controleurs wor den teruggeroepen. Ze zullen door Engel sehe officieren worden vervangen. In de Fransche bureaux der intergc- allieerden commissie en in het particu liere bureau van Lerond en der Fransche distritscontroleurs heerscht een leven dige bedrijvigheid. Overal is men bezig neten te verbranden. Men vernietigt Iele geheele correspondentie met het hoofd kwartier van Korfanty de aeten over' den Poolschen opstand' en de brieven, lusschen de Fransche disteicts'conteoleurs en den Franschen staf der intergeallieerde tommissie gewisseld'. Men wil voorkomen, dat Engelschen deze stukken in handen krijgen. Duitsehe Vredesdemonstratie, BERLIJN. (V. D.) Ter gelegenheid Van de herdenking van den dag, waarep de oorlog is uitgebroken, zullen op 31 Juli in alle groote steden van het Duit sehe rijk groote vredesdemonstratie plaats hebben, welke-op touw gezet zijn door den vredesbond van deelnemers aan den torlog en 12 andere organisatiën van strijders, ten bewijze dat de meerderheid van het Duitsehe volk een eerlijke pacifi stische buitenlandsche politiek verlangt.. Dc stemming over de b'egrnoting. BRUSSEL, 13 Juli. (Maasbode). (Bij de stemming van de algemeene begroe ting in de kamerzitting van Woensdag namiddag heeft zich een zeer karakteris tiek feit voorgedaan. De begrooting werd aangenomen met 91 stemmen voor, doch hen. Paul Wintersheim echter haalde een voudig de schouders ophij was inwendig blij, de. zaak op deze manier u't de wereK te kunnen helpen. Intusschen naderde rneer en meer de dag van zijn huwelijk en het was dus te begrijpen, dat hij' heime lijk wenschte, eindelijk, van die onaange name rechtzaken af te zijn. Loui.se gaf' hem in alles gelijk ook zij wan gelukkig dat die trewr'se zaak niet meer zou1 y. orden aangeroeid. Auna echter was van heel' andere gedachten, volgens haar meening had men dan raads heer ongestoord zijn plicht moeten laten doen. Reeds sedert weken had. zij naar een gelegenheid gez'ocht, Paul Winters heim eens z,onder getuigen to spreken. Deze was haar echter tot nu l»e steeds ontweken. Op1 den dag vóór het huwelijk echter bereikte Anna haar doel. Mevrouw Madwig was Op de eerste verdieping ijverig aan den uitzet harer dochter bezig, en Louise had, daar haar moeder haar rjepj haal nicht met Paul in de woonkamer alleen moeten iaien. Nau- weljjks had zich de deur achter haar ge sloten, of Anna nam' het oooenblik waar. „Kunt u mij zeggen, mijnheer Winters-» heim, waar Eduard Lubau zich op het oogenblik bevindt?" vroeg zij snelj hem strak jn de oogen kijkend. „Eduard Lubau... ja... ik Zij maakte een ongeduldige beweging er waren 54 onthoudingen en 5 stemmen tegen (frontpartij). De onthoudingen kwamen vooral Van de geheele katholieke Vlaanische groep, die op een ordewoord gehoorzaamde on zich solidair verklaarde met een declaratie1 van dr. Frans Vjan Cauwelaert, die ouder meer zeide, dat zijn groep zich onthield, le. omdat men tegen een enkelvoudige hegrooting is, 2e. omdat de regeering niet genoeg werkt om bezuinigingen te verwezenlijken en 3e. omdat op taalge bied de Vlamingen nog niet de bevredi ging hebben verkregen, waarop zij recht hebben. De groep stemde niet tegen het budget, omdat er uitgaven in voorkomen, die zij zonder voorbehoud goedkeurt. Deze solidaire houding van de geheele Vlaamsche groep heeft grooten indruk geinoakt op het parlement. Het ordeH woord, dat oud-minister Foullet op het jongste Vlaamsche congres te Hasselt heeft gegeven^ is, hiermede in uitvoering gebracht. Socialistische amendementen ingetrokken. Aan de „Telegraaf" wordt uit Brussel van 13 Juli geseind: „De Kamer heeft heden de begroeting voor de nationale vjerdediging goedge keurd. De socialistische afgevaardigde' Mathieu, di enamens zijn partijgenooten' had verklaard, de begrooting niet onge wijzigd te kunnen aannemen, daiar hij de kredieteen voor de kazerneering yan 75.000 niet wilde goedkeuren, trok zijn amendementen in, nadat de minister van Nationale Verdediging de verzekering had gegeven, dat door de goedkeuring van dit krediet geen precedent werd geschapen in zake de legersterkte voor de toe- Komst". Bela Kun in hechtenis genomen? BERLIJN, 12 Juli. (V. D.) Naar uit Krakau gemeld wordt, zou de gewezen Hongaarsche communisten-leider Bela Kun door de Poolsche overheden in hechtenis zijn genomen. Bela Kun had van uait Moskou de opdracht ontvangen, een revo lutie in Galicië te weeg te brengen en zou van daaruit trachteu zich met Ofen en Pest in verbinding te stéllen. Tegelijk met hem werd te Lemberg een Moskcuseb propagandaj-eentrum gearresteerd, dat reeds over een wjjj'd uitgestrekt agitatiei- net beschikte. Incidenten te Belfast. De re devoeringen op Oranjedag. LONDEN, 13 Juli. (Maasbode) Het' is nu helaas zeker, dat het de Ulster graafschappen geweest zijn. die de vrede lievende stemming en daarmee den wa)- epnstilstand verbroken hebben. Gisterenavond braken er weer opstootjes' uit in de Verestraat te Belfast, die heden herhaald werden. Twee politie-agenten en drie burgers weTden gewond. De redevoeringen, die op den Oranjedag overal werden afgestoken, waren bijna alle onverzoenlijk' van toon. De meest merkwaardige Was die van Chote, die zitting heeft in het Ulsterparlemenf. Deze zeide o.m. dat het noo-lig was, dat ds Ulster is de draagster van den wil vjaltf persoon, zelfs niet de eerste ministeir, het Ulsterparlement kbn binden door een verklaring. Slechts' het parlement yan Ulster is d «draagster van den wil vjan de Noordelijke graafschappen en het zou direct een ieder uit de positie; van gezag stooten, die haar vrijheden thans voox de een of andere consideratie wil Ver sjacheren. Opmerkelijk was ook de rede van More, ging. met de hand. „Gij weet het," z,ei zij. „Gij' moet mij 2(ijn adres geven. Hij is nu reeds jaar en dag weg' en gijl hebt van het begin af ge weten, waar h'ij1 is, heengegaan Ik verZoek ra niet lang met het anlwoucd te. wachiten ik we-nsch' Loiuise alle onaangename oude herinneringen te besparen en zij zal' aan stonds weer hier z-'ijn Ik ben overtuigd, dat gij tegenover hem als! vriend gehan deld hebt, ofschoon een ware vriend zich wellicht andebs ziou gedragen hebben... Mijn streven is hem voor de oogen Asï wereld in eere te herstellen en gij moet mij daarbij behulpzaam zijn.*1 Deze op goed geluk uitgevoerde aanval had zijn do-el niet gemist. Het duurde eenige oogenblikten, alvorens "Winters heim zijn tegenwoordigihei'd van geest weer had teruggekregen. „Zijt gij dan vergeten?" Zei bijl uaama met kalme stem, „dat ik beloofd lieb, hem steeds naar best vermogen bij te staan? Die bel-ofte heb ilq gehouden... Ovcrigens> sa hebt gelijk ik weet, waar bij zich ophoudt." „En waar is dat?" „In Zuid-Amerika Daar i®' Bij1 .vnLkoj men veilig. Het gaat hemi daar goed en hij -gevoelt 'z'ich gelukkig voor zou ver dat in zijn omstandigheden mogelijk is Ook! is hij vast besloten, niet terug te keereu „Weeet hij wat na- z!gfa vertrek hier is den grootmeester der Oranje-loge, die zeide, dat, als' Protestanten, de Ulster1: mannen er tegen waren van de ov-erige protestanten van Zuidelijk Ierland ge scheiden te worden op parlementair ge bied. Eenzelfde waarschuwing kwam ook van verschillende andere redenaars, dio er op wezen, dat het gevaarlijk was een afscheiding van het overige deel van Ier- na te streven. i Uit Dublin komen alle berichten over een, dat de wapenstilstand daar en in het Zuiden zoo loyaal mogelijk' wordt uitgevoerd. Nieuw Bolschewislisch veroveringsplan. aNTWER-PEN, 14 Juli. (Belga.) Het blad "Neptune" ontvangt van een particu lieren correspondent té Reval een, dóór het' bolsehewitsehe blad- „Kran'snyipout" gepubliceerd' bericht, meldende, dat men te Meskou de oprichting voorbereidt van een wereldbond van zeelieden met onderafdee-: ljngen in alle groote havens der wereld', welke bond' ten doel zal hebben zich op' het juu te oogeijhlik meester te maken van alle maritieme teamsporten. Een algemeen congres van zeelieden zat binnenkort te Petersburg worden bijeen geroepen om tot oprichting van den bond! over te gaan. Men is van plan, insgelijks een werelds tend op te richten van spoorwegmannen, die de hand zal leggen op alle wereld vers bindingswegen. Verlenging van arbeidsduur. Minister Aalberse heeft een ingrijpen de wijziging in zijn Arbeidswet onti worpen. Hij heeft daartoe bij den Hooi» gen Raad van Arbeid een voorontwerp, van wet aanhangig gemaakt, waarvgn da hoofdzaak' deze is: dat het gelegenheid geeft van e-em 45- urege werkweek over te gaan tot oen 48-uïige, indien werknemers en werkge vers hieromtrent tot overeenstemming zijn gekomen. Het- motief is: erkenning van een uit liet bedrijf zelf opgekomen regeling; en het in acht nemen van de concurrentes met het buitenland. Voorts wordt in dit wetsontwerp eeU verlenging voorgesteld van de oVergangs-' lermijneiHvoor de bakkerijen. r Ook wordt in 't algemeen het varkrij'- gen van vergunning tot verlenging ofl verschuiving van den normalen arbeidstijd vergemakkelijkt. De overige wijzigingen bedoelen een' technische verbetering der wet. De Noorsclie reis der Koningin. Ondanks de tegenspraak v,an het „Corr. Bur." kan het „N. v. d. D." aan het bericht over het vertrek' van de Koningin en Prinses Juliana naar Noorwegen op 3 Augustus aanstaande nog toevoegen, dat twee speelgenootjes Prinses Juliana zul len vergezeUen. De directie der Dominate Mijn te Kerkfade besloot tegen 1 Augustus aan zienlijke verlaging van loon en duurte-i toeslagen in te voeren. Begrafenis oud-minister Nclissen. Met gelijke belangstelling als Woensdag: het stoffelijk overschot van oud-minister I-ceff is gisteren dat van oud-minister Neh'ssen te 's-Gravenhage ter aardebe- steld. De plechtige requiem-mis werd op gedragen in de kerk van St. Antoniue en St. Lodewijk, door den Zeereerw. pastoor, pater Bulten O. F. M. met volledige as-sisten tie. voorgevallen? Weet hij, dat het brand merk van den misdadiger op zijn naam; gedrukt is, ofschoon zijn schuld door. niets bewezen is, tenziji door zijn dwaze vlucht?" „Ik geloof, dat h'iji in het bewustzijn van zijn onschuld zich weinig bekommert om hetgeen men hier over hem denkt of Zegt. fn zijn brief zinspeelt hij met geen enkel woord daarop." „Hij heeft u dus geschreven?'" „Ja, en in zijn vragen naar nieuws uit het vaderland heeft hij niemand verge ten." Hij drukte op het woord „niemand", om| haar le kennen te geven, dat L 'J aan haar gedacht had. „Weet hij ook, wat hier morgen zial plaats vinden?" Zij deed deze vraag met eigenaardig be wogen stem. „tl meent oins huwelijk? Zeker weet bij het, hij heeft mij de vriendelijkste geluk- wenschen gezonden." „Wil u mij zijn adres geven?" Hij aarzelde een oogenblik, daarna zei! hij„Indien u er ernstig over nadenzt, dan zult u mij gelijk gevzen, indieu ik eerst zijn verlóf daartoe vnw1,'-- Zij kn-kte toestemmend en de terug!- keer van Loiuise maakte een einde aan het gesprek. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1