A8BLAD VOOR ZEELAND f 1250 f35 f 15 bü f IRfl bij verlies van S EüU een hand of voet f 7K hij verlies van I Bü eenoog f fjfi bij verlies van I OU een duim van een wijsvinger van een anderen vinger Een Offer Donderdag 14 Juli 1921 Zeventiende Jaargang bi] levenslange ongeschiktheid Suitenlandsch Overzicht FEUILLETON BUITENLAND. DUITSCHLAND BELGIE ENGELAND RUSLAND DE BALKAN Hoofdredacteur: J. VV. VI E N I N,QS'. Westsin^el^GOES Bureaux van Redactie en Administratie. Westsingel, W" Btj'S^MIDDELBURa. MarXt 1 en 2. Teiefoon 474 Directeur» J OS. VAN DE GRIEN DT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden, f 0.20 per week, voor Post-abonnés f 2.90 per 3 m. Advertentiën van 1 tot6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25, bij contract beduidende korting Al onze Abonnés zijn gratis verzekerd tegen ongevallen krachtens onze overeenkomst met „The Ocean and Guarantee Corporation Ltd." Naai aanleiding van een bankbreuk! bij de ban que ide Cliiue te Parijs, waarbij ook ambtenaren schijnen te zijn betrokken, heeft de socialistische afgevaardigde Paul Bon cour het voornemen gehad do regee ring te interpelleeren over de diplomatieke vertegenwoordigers en hoogere ambtena- ren iu alle openbare bestuurslichamen, er. te eischen, aan deze te verbieden op eenigerlei wijze deel te nemen aan econo mische en financieele ondernemingen. De minister-president Briand verklaarde in ene. onderhoud, T welk hij met Paul Boncour in de Kamer had, dat binnen de eerstvolgende twee weken aan alle amb tenaren "van het Ministerie van Buiten- landsche Zaken een circulaire zou worden eezonden, welke voor hot feit stelt, te kiezen tusschen hun functie als ambtenaar ci een mogelijke deelneming: aan ..ïndiiei- ede oi" industrieele ondernemingen. 1 a ul Boacour zag daarop van zijn interpel latie af. De bladen meenen te weten, dat ook in andere ministeries, nl. die van financiën, koloniën en publieke werken, eenzelfde'maatregel zou worden getroffen. Japan en Amerika gaan praten over ontwapening. Inmiddels gaat de kleine igele man stilletjes door met zijn werk. Immers, ofschoon de voorschriften voor het overnemen van de mandaten over do Duitsche koloniën aan Japan verbieden, versterkingen op de Zuidzec-eilanden aan [te leggen, is het bewijs voorhanden, zoo verneemt de „Köln. Ztg." uit Parijsj dat 'Japan de Bonin-eilanden op de lijn tus schen Jokohama en de Marianen, geducht versterkt. AS eliswaar zijn deze eilanden niet on middellijk onder 'Japan's mandaat ge steld- Maar sinds 1861 zijn zijn Japanseh gebied. En zoowel tegenover Amerika als ttcgenover de mandaat-eilanden hebben zij strategische beteekenis. Er is reeds I 300.000 yen voor het werk uitgetrok ken. Men heeft voorzien in twee water vliegtuigen en een onderzeeboothavën. Ook andere, dichter bij 'Japan gelegen eilanden zullen versterkt worden. Zoo zijn op Amami, Osjimi en Jajima (Locholsn- igroep) sterke geschut-batterijen in aan bouw. Dan krijgt Mijaiësjima nog een ha; ven voor watervliegtuigen. De bewering, flat op de Marschal-eilanden of de Oaro- linen versterkingen worden aangelegd, [wordt door het Japansche departement van Oorlog ontkend. Maar over de Maria nen wordt niet gesproken, en deze heb ben een veel grooter strategische 'betee kenis. In hoeverre dat alles juist is, dient na der afgewacht. Maar het komt nu 'mmers ffcot een vergelijk over de macht in den ^tillen Oceaan èn tot ontwapening? In ons vorig overzicht stipten 'wij aan met wat aandacht men in Engeland Hur- fling's ontwapeningsvoorstel heeft beke ken. Gelukkig staat Engeland in deze niet alleen. Gemeld' wordt, dat de Fran- eche regeering president Harding's uit- iiocdiging reeds heeft aangenomen, en uit 'gezaghebbende bron wordt gemeld, dat de aanvaarding door Japan naar Washington onderweg is. Italië doet natuurlijk van zelf mee. Een bewijs van het gewicht dit 'te Parijs aan het initiatief van 'Harding iwordt gehecht, is dat Briand voornemens 38 persoonlijk Frankrijk te gaan vertegen woordigen. Hij ziet in deze bijeenkomst het begin van een geheel nieuwe wereld», politiek en acht het noodig, dat Frankrijk er vertegenwoordigd wordt door den mi nister die zelf verantwoordelijk is voor de buitenlandsche betrekkingen. Het initiatief van Harding wordt ook in de Fransehe bladen in zeer guuatio-en zin besproken, omdat men er een middel Naar het Duitsch 9) o- Anna keek verwonderd op „Ik ben blij', dat' gij hem een v.-iende- wk woord op, izlijn, rei® hebt meegegeven. De arme .jongen was in den laatston tijrl treurig en terneergeslagen. Geve de ~e®el> dat hij aan den arm der gerech- -a£had moge ontsnappen." v- h »^ae. SÜ! ha» .voor onschuldig! Tr "ep zij op verwijlen !en toon. i ri zc1u-dt gij toch eerder moeten' wen- pcüen, dat hij, terugkeerde, qui zich van «Ben schijn yail sc]ju.id te kunnen zuive ren- „Men weet werkelijk niet wat onder deze omstandigheden voor hem het beste ,°u zijn, antwoordde Wintersheim on behaaglijk. „We moeten afwachten, wat de dag van morgen ons zal brengen. Jk gal u van alles, wat ik verneem, onmiddel lijk bericht zenden. Thans moet ik gaan" „Och ja, stuur ons zoo spoedig mogelijk eemg nieuws,' zei mevrouw Madwig' ter- zij hem de hand drukte. Dez'» toe- Wand is verschrikkelijk en bovendien "zal toen ons huis plat loopen, oim, van ons nieuws te hooren. Gij weet, hoe de men- hchen zijn.... Ik ben buiten mij zelf dat fej>|0 iets ook juist in mijn familie moet in ziet om Amerika weer aan de interna» tionale besprekingen te laten meedoen. Men kan nu, zoo oordeelt men, aan Ame rika vragen hoe het den Volkenbond ge organiseerd1 wil hebben om er aan te kunnen deelnemen, en dan daarmee reke ning houden. De stemming om Amerika aangenaam te zijn gaaf—in Parijs zoó ver, dat de Matin' aankondigt, dat Briana'van plan is de bijeenkomst van dtp V olkenbomdscoimnissie tot Beperking: der bewapening, die den loden dezer moet plaats hebben, niet te laten door gaan, teneinde eerst af te wachten wat te Washington besloten zal worden. Dat alles bewijst hoeveel men van de confe rentie verwacht. Briand verklaarde Dinsdag in de Ka mer, dat Frankrijk1 z'ieh zou beijveren het beroep van een bevriend volk te be antwoorden en dat 'het bereid was alles te d oen om den vrede te verzekeren en zijn bewapeningen te beperken. De re- gcering koestert, Zeide hij, de hoop, dat de conferentie aan de wereld een defiiii- t lev en vrede zal schenken en aan Frank rijk de veiligheid, waarop het recht heeft. Eensgezind applaus vergezelde 'eiken zin der verklaring, zoo in de Kamer als in den Senaat. Maar er is nog meer. Archibald Hurd, de deskundige voor marine-aangelegenheden van de „Daily Telegraph", schrijft over de voorgestelde oritw apenings-conferentie, dat Enge Lu tl reeds in deze richting de leiding heeft gegeven. Hij wijst er op, dat gedurende viif jaren geen enkel groot oorlogsschip op stapel is gezet. Toen de wapenstilstand tot stand' kwam, is liet hevel tot het bouwen van drie groote schepen en 614 andere schepen ingetrokken en het mate riaal dat er reeds voor in gereedheid was gebracht Werd' vernield. Meer dan 200 oorlogsschepen van verschillend type zijn uit de marine weggenomen. Het aantal officiëren en manschappen, dat in 1914 151.000 bedroeg, zal aan het einde van dit jaar zijn teruggebracht tot 121.700, met inbegrip van de kustwacht en de rvruten. De twëerhogsndhedenstundaard, dien Engeland jarenlang heeft Verdedigd, is opgegeven, en de éénmogendheidstan- daavd is er voor in de plaats gekomen; dit beteekent, dat de Engelsche marine niet zwakker mag zijh dan eenigs an dere mogendheid. De Engelsche begroo- ting voor 1921 is aanzienlijk verminderd. Hurd betoogt, dat in het licht van deze feiten zeker mag worden gezegd, dat Engeland op het punt van beperkiug dor bewapening het voorbeeld heeft gegeven. Ol daarom het „Rule, Brittannia, Brit- tannia rule the waves" voor Engeland een doode letter is geworden Da Wapenstilstand in Ierland wordt goed in acht genomen. In de 24 uur sinds het ingaan van het bestand, Maandag middag om 12 uur, is geen enkel bericht van eenige geweldpleging binnengekomen. De „Times" zegt: Men beseft ten volle, dat de wijze, waarop de wapenstilstand door 'de Sinn Feintroepen in acht wordt genomen, een nauwkeurige proef levert op hef gezag van De Valera. Wanneer de Sinn Feiners den Wapenstilstand, stipt eer biedigen, zou dit de beste steun zijn, welke onder deze omstandigheden aan De Valera kan worden verleend. De Valera en de drie andere Sinn Fc-in- afffevaardigden kwamen Dinsdag te Lon den aan en werden aan het station geest driftig begroet door een zeer talrijke schare van hun Iersehe aanhangers. De Valera en zijn collega's Waren vergezeld van eenige adviseurs. De eerste samenkomst van de confe rentie heeft hedenvoormiddag 11 uur plaats in Dpwningstreet. Lloyd George voorkomen „Stel u gerust, rnevropw.',' antwoord de Wintersheim, „Eduarid behriort immers nauwelijks tort uw familie, en laat de we reld zeggen, wat ze wit Boivend'-n, men kan er toch; beziwaarlijk een verwijt van maken." „Ik dank' u voor uw vriendelijke woor den," hernam de kleine, cotauette vrouw met een zucht. „Maar' u kent de m.enschën niet... U kunt niet gelooven, wat voor een schandaal door kwaadsprekerij dikwijl» uid de onbeduidenste kieiniph eden kan ontstaan." Zij drukte hem nogmaals de hand en keek hem daarna, met glimla h "de be wondering na, toen hiij, Louj^p's arm in den zijnen nemend, de kamer verliet, om het meisje nog eenige woorden onder vier pogen te zegfgen. „Ik ben werkelijk blij, Louise," b'e- gon hij, terwijl zij langzaam over hef tuinpad gingen, „dat gij den armen Edu- ard vandaag nog' gezien en gesproken Kebt." „0, hij vefz-'odht er zoo dringend om en toen kon ik het hem niet langer weige ren," antwoordde z'ij zacht. „Dat was goed van u, Louise. Het zou mij leed gedaan hebben, indien gij helm hadt afgewezen. Hij: is, in een ha h-'ijken toestand. Ik heb binnen voor uw mama en nicht het ergste verzWegen.... Allé groote stations worden bewaakt, alle Europee- zou zelf de vertegenwoordigers van Sinn Fein ontvangen. Hij! zou echter andere leden van de regeering met zich mede brengen, zoo de loop 'der beraadslagingen Het Wensc'helijk doet voorkomen. Generaal SmuL zal niet aanwezig zijn bij het ope nen van d'e gedaclitenwisseling, maar als De Valera mocht wensehen, dat de Do minions, formeel' of niet-formeel, vertegen woordigd zijn, zal aan dit verlangen gaarne voldaan worden. De processen te Leipzig, De Engelsche regeering heeft, zooals bekend, den procureur-generaal Pollek naar Leipzig gedelegeerd om lvet proces tegen de luiteenanfe ter zee Dittmar en Bolt, bij te wonen. Hieruit valt af te leiden, dat de Engelsche regeering voor alsnog een afwachtende houding aanneemt en haar' gedelegeerden niet terugroept, althans niet voor het einde Van dit proces. In zooverre heeft het proces bijzondere) beteekenis. Totdusver zijn viijftig getuigen - opge roepen, waaronder éefl groot aantal En- gelsebft^ zee-officieren «n manschappen VEHuftb' vloot. Er zijn 40 getuigen a dé- ij charge, o.a. de Duitsche admiraal Von Trotha. De namen der beide beklaagden kwal- men niet op de uitleveringslijst Voor. Het proces tegen deze mannen is inge leid door den rijk-sprocureifr-generaal, op grond van de beweringen der Engelsche getuigen. Het proces zal vermoedelijk drie dagen duren, zoodat het vonnis niet voor Zater dag te wachten is. Zooals reeds gemeld is, heeft het rijks- gerechtshof te Leipzig Zaterdag, na, af- loop van het verhoor van getuigen en des kundigen, de heide generaals von Soh'acsk en Kruka vrijgesproken. De vertegenwoordiger van het O M had vooraf nog gezegd, da,t zelden zulke onzinnige beschuldigingen als tegen deze twee beklaagden Waren geformuleerd. Nooit zal iemand Zoo dwaas zijn g°weest om met opzet den dood van talrijke ge vangenen te veroorzaken. Het wa.ren niet de beklaagden die de plaats hadden uitge kozen waar het kamp was opgericht. De deskundigen hebben verzekerd, dat de inrichting yan het kamp aan ile nood zakelijke eischen voldeed. Dc, bewering, dat eerst de Vuitenlandsehë geneesheren er in geslaagd zijn, de epidemie te onder drukken, is een leugen. Uit de verklaring van de getuigen en deskundigen blijkt dat de Duitsche geneesheeren hun leven hebben gewaagd en hun plicht vervuld. Spreker kwam tot de conclusie dat beide beklaagden moesten worden vrijgesproken. De verdediger sloot zich geheel hierbij' aan. Nadat het Rijkfegereeht e.en half uur had beraadslaagd, verkondigde ide voor zitter de vrijspraak' van beklaagden. Het spoorwegongeluk'. De Brusselsche correspondent van het „Hbld." bericht: In verband met de spoorwegramp te Hennuyères heeft het parket bevolen huis zoeking te doen bij de bekende biosjewisi- ten uit de streek'. Zondagavond is een zevende slachtoffer eveneens een Fransch postbeambte, in het gasthuis te Brussel overleden. FRANKRIJK Verklaring van Briand. PARIJS, 12 Juli. (Havas.) In ant woord op een desbetreffende vraag ver klaarde Briand in den senaat, dat de eer- sche havenplaatsen zqin lelegraphjscih: van zijn vlucht in'kennis, gesteld. Een ontko men is z:oo goed als onmogelijk..." „En indien men hem, m handen krijgt, wat Zal' er dan. met hem gebeuren?....O, Paul, het spijt mij zoo om, hem; omdat.." Zij voltooide den zin niet „Nu, omdat?.herhaalde Pauk ..Ik weet niet, of ik het zeegen mag, doch tusschen .ons moeten immers g'S3D geheimen zdjn...." „Zeker niet." „Het spijt mij zoo om hem, Paul1, omdat ik geloof, omdat ik bijna zeker weet, dal Anna hem evenzeer iiéüheeil, alls ik u." „Dat is voor mij een reden te meer om hem bij bij te staan, zboveel in mijn ver mogen is," antwoordde hij. .-Maar het vooruitzicht is treurig; ik 'vrees, dat ik ham alleen als' een gevaasiene zaJ weer zien." „Dat zon vreeselijk zijn! Ann,a zou even zeer lijden alls ilr, wanneer ikain haar pliaats was," Zij z'weeg een oogenbljk, daarna her nam z'jj: En is er dan in het geheel geen hoop; dat hij zijn onschuld zou kun nen bewijzen?" „Dat kan ik niet welen," antwoordde h'jj met onzekere stem. „Menigeen hoeft wel is waar in nog slechtere positie ver keerd en is er, nog met eere uitgekomen. Doch wat er ook gebeure, ik zal hem niet verlaten; dat beloof ik u cn Jat moogt ge ate to Leipzig uitgesproken veroorde,ei- lingen schandalig w,aren. Na de inci denten hij het Stenger-proees hebben wij onze vertegenwoordigers teruggeroepen en onze hondgenooten medegedeeld, dat wij ons niet langer leenden voor diziei parodie der rechtvaardigehid en dat wij in de toekomst voornemens waren Zelf on- ez eigen zaken te regelen. Duitschland moet begrijpen, dat het tijd wordt om zijn houding te wijzigen. Wij zijn besloten Duitschland te toonen, dat wij de macht hebben. Wij hebben Duitschland gezegd, dat de bezetting van Ruhrort, Duisburg en Dusseldorp een einde zou nemen, zoodra liet aan de be palingen van het verdrag, bepaaldelijk nopens de bestraffing der schuldigen, zou hebben voldaan. Wij weten nu, dat Duitschlaud de straffen niet wil uitdeelen. Aan de ge allieerden hebben wij' medegedeeld, dat er rechters in Frankrijk zijn. Nij wij de rechtvaardigheid niet in Duitschland ge-' vonden hebben, zullen we deze bij ons! zoeken. Uit de Kamer. Tn antwoord op Lefèvres opmerkingen over de ontwapening van Duitschland zeide Briand vertrouwen te stellen in Foch, Weygand en Nolct. De m'nister-president verklaarde, dat de geweren, machinegeweren en kanon nen. wellier vernieling geëischt is, bin nen don vastgestelden tijd vjernield zijn. Briand stelt zich van de kracht valn iWdrt.h niet te veel voor. daar diens zwak!- te een beletsel is voor de ontwapening van Frankrijk zelf. De verhouding tusschen Frankrijk en Duitschland zal niet weer normaal wor den. zoolang Duitschland onder de leus van reyanche op den weeg van rampen gevoerd zal worden. Het is Zaak voor elko Fransehe regeering de oogen wijd open te houden. Bezetting van de Roer is niet noodzakelijk daar het bij de huidige lege ring van de Fransehe troepen vpor de Duitschers in geval van oorlog onmoge lijk zal zijn om van de Roer gebruik te maliën. Er bestaat dus geen oorlogsge vaar. Toch verklaart Briand, dat hij geen afstand doet van dezë sanctie. Het ligt aan Duitschland of zij zal toegepast wor den Tot dusVer hield het woord en is er geen reeden geweld te gebrtiikën. Inn antwoord op een vraag nopens' de processen te Leipzig, zei Briand, dat de regeering de afgevaardigden telegrafisc-h' teruggeroepeen heeft, omdat Zij meende niet meer aan deze eomedie van een rechtspraak1 mede te kunnen werken" Briand heeft een verzoek' aan da b'ond'- genooten ontworpen om in deze zaak tot de toepassing van het verdrag' terug te keeren. De naderende Iersehe vrede De Valer's ontvangst te Londen. LONDEN, .13 Juli. De Valera is met zijn gezelschap in het bekende Grosveinor hotel, dicht hij het Victoriastation, .afge stapt en z aldaar voorloopig zijn hoofd kwartier inrichten. Hij heeft zich in het hotelregister als volgt ingeschreven, met groote letters: „Eamonn de Valera., adres: Dublin, natio naliteit: Ier." Aan een reporter van de „Daily Mail" wien het mocht gelukken tot hem door te dringen, verklaarde hij op een vraag, hoe hij dacht over zijn ontvangst te Londen„Het was' schitterender, dan ik had durven verwachten. Ik had esn har den strijd om bij mijn auto t ekomen". Het blijkt nu, dat zoodra de Iersehe mailtrein in het station tot stilstand was' gebracht, er bij de coupé, waarin Jiet ook Anna meedeelën." Louise dankte hem hartelijk en innig. Daarna keek zij. hem, met tranen in den blik, nog ïangf na, toen hij in den Zoel en voorjaarsnacht den eenzaimen weg naar het station insloeg1. Den volgenden morgen werl op het landhuis een telegram ontvangen, dat luidde: „Hij is voorloopig ontkomen. Anders niets nieuws, P. W:. Des avonds kwam van Wintersheim, een brief, voor Louise. Zij las haar modder en Anna een gedeelte daarvan voor.- ..Het is mij tot mijn spijt onmogelijflc, hedenavond te komen," luidde het daarin, „Mijn oom heeft een beroerte' gekreglen, de 'dokters vreez'en het ernstigste, en ik mag deirhalve niet van zijn zijde wijken Van Lubau .geen spoor, het is mij echtei pijnlijk, u te moeten nieedeelen, dat do beambten der bank verklaard hebben, dat hij persoonlijk den vervafcchteji wissel heeft laten disconteeren. De kasVer, diiie hem het gel'd uitbetaalde, kende hemi nauwkeurig, een persoonsverg'issing is dus uitgesloten. Het ziet er zeer slécht uiit, toch hoop ik nog! steeds, dat allés een ver gissing moge zijn, ofschoon alles tegen hem getuigt." Anna was diep ontroerd, maar sprak geen woord. Mevrouw Ma/lwjg, daarente gen scheen de tijding! der ernstige zliekte Iersehe gezelschap zich bevond, een groot) rcpublikeinsche vlag ontplooid werd. Dit was een signaal, om aan een groote parti» culiere auto de gelegenheid te geven, zoo dicht mogelijk1 bij den bewusten coupé te komen en tevens was het v,oor De Valere daardoor gemakkelijk om te weten waar de .a.uto zich bevond. Een duizendtal Ieren, allen voorzien- van Sinn Feinkleuren, juichten De Valera enthousiast toe. (Msbode). Cholera Uit Constantinopel wordt gemeld: Rus sische vluchtelingen, hier aangekomen, melden, dat in het gansche Don-gebied de cholera heerseht. In Rostow alleen sterven dagelijks 400 a 500 mensehen. Ontzettende toestand in het Wolga-gcbied. BERLIJN, 13 Juli. Volgens betrouw bare berichten uit Petersburg is de toe stand in het geblied van den Wolga. en Samara ontzettend. "Wegens de voortdurende hitte en droogte is de grond op vele plaatsen gei- f.pleten. De hoornen staan lc'a.al, terwijl het vee overal wegens den voedseln.ood1 wordt geslacht- Géheele dorpen zijn door brand vernield; bronnen en rivieire.n zijn uitgedroogd. De bevolking vlucht Met moeite is men er i.n geslaagd een gedeelte der vluchtelingen naar Siberië en Turk'estan te krengen. De bevolking der naburige districten bewaakt angstig de wegen om het koren op de v»ilden voor de uitgehongerde vluchtelingen te beveiligen. Het komt daarbij' dikwijls tot bloedige botsingen. De Petersburgsche pers eiseht ener gieke maatregelen, om menseheu en land te hulp te komen. Het zal noodig zijn een millioen vluch telingen naar Turkestan en Boeebara ie brengen. Ook' in de omgeving van Petersburg en Moskou zijn reeds vluchtelingen uit het .Wolgagebied aangekomen. (Msb.) Een rede van Lenin: Op het congres der derde internationale to. Moskou heeft o,.a. Lenin een red-a gehouden. Spreker wees- -er op, hoe sovjet f Rusland, voor het oogenblik1 met al z'ijh vijanden, buitènlandsche zoowel als bin- nenlandsehe had jajfgerekend. Dit -beteekënde echter niet, betoogde Lenin, dat sovjet-Rusland thans een tijd perk van rust en vjrede tegemoet gaat. men moet er steeds op voorbereid zijn: dat een of andere kapitalistische staat agressief tegen Rusland zou willen opfre den. Dan moet het sov.jet-leger paraat Zijn en daarom k'an in Rusland van een hui perking van bewapening geen sprake zijn. Veeleer is versterking v.a-n het sovjet- leger noodig. De sociale revolutie maakte voortgang, Zij het vaak' in zig-zag lijn, haar triomf zou en moest komen. Het onderhandelen met buitemlandscba Kapitalisten was geen caipituleeren. Heit was noodig in verband met den econo-, misehen toestand in Rusland en sovietn Rusland wint daarmede tijd en komt wee» op krachten voor den grooten strijd. In Rusland heerseht en blijft heeis ilTea de groote macht van het prole tariaiat en dat beteek'ent den strijd tegen allé reactionnaire politieke partijen. Successen der Grieken. ATHENE, 12 Juli. (Belga..Telegram men uit Smyrna melden, dat de Griek- sehe troepen op vier punten van het front het offensief heegonnen Zijn. De Griekën bezetten Hassampaeha., Agranos en .WieniKëni. van den beer Söderiand zo© gewichf'g toe, dat zlij- daardopr den armen Edua"! en zijn loit geheel' vergiat. Z,ij had thans' genoeg te doen met den grooten omkeer !e «ver wegen die door den eventueelen dood van den ouiden heer in de positie en ver- héiudingen van Paul' Wintersheim. en daarmee ook in die van haar dochter, tooest plaats hébben. Pa-ul was dan de eenige erfgenaam der rijke nalatenschap, ®n na het verstrijken, van den gebruikelrj- ken r-oiuwtijd zou zij de trotsche voldoe ning smaken, haar dochter met den nieuwen chef der groote handelsfirma, in het huwelijk te zien treden. „Volgens: het telegram is Fdvrd ont komen," ziei Louise tot Anna, die stü voor zich; (uitstaarde. „Ik hoop; -dat hem do vlucht moge gelukken!" _Anna ontwaakte uit haar mijmering. Zij keek verstoord omi zich heen en stond daarna ©p. „En ik hoop, dat zïj, niet mag geluk', ken!" antwoordde zij' somber. Dit zeg gende ging Zij de deur uit. Louise keek haar weemoedig na. AI kwamen Anna's woorden haar onbegrij» pol ijk voor, toch begreep- zij, hoeveel zij leed. (Wordti vervolgd.J

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1