DINSDAG 28 JUNI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT ENGELAND ZWITSERLAND POLEN BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VOET SPECIAL VLISSINGEN Sport en Spel. FRANKRIJK Verklaringen van Briand. Men eient uit Parijs aan de Msb, Briand heeft opnieuw verklaringen af- jgelegd in de kamer-commissie voor bui- tenlandsche zaken omtrent de buiten- Jandsche politiek. Hij heeft vrijwel zijn vorigo verklaring herhaald, doch er heeft zich een vrij belangrijk incident voor gedaan. George Leygues, de vorige minister president, die thans deze commissie leidt., heeft er Briand op gewezen, dat hij reeds met Lloyd George tot overeenstemming Was gekomen over een herziening van het tractaat van Sèvres. Briand zeide, daar niets van te weten, ÖSjaarop Leygues zijn verwondering uit sprak, dat van de ambtenaren van het kabinet, die toch van dezo zaken zeei nauw op de hoogte moeten zijn geweest, er niemand was geweest, om briand be hoorlijk op de hoogte te stellen. Briand heeft daarna medegedeeld, dat hij zicli onmiddellijk over deze kwestie met Lloyd George in verbinding zal stellen. Het incident was daarmede gesloten, maar: had nog al indruk gemaakt. De Fransehe ambasadcur bïj den Pans. Woensdag 1.1. is de Fransehe ambassa deur bij den H. Stoel, de heer Jonnart, met zijn familieleden, door den H. Vader in particuliere audiëntie ontvangen. Subsidie aan de Universiteit. De Kamer heeft met algemeene stenr- men het wetsontwerp aangenomen, strek kende tot verleennig van een subsidie van dertien-en-een-half millioen aan do universiteit te Parijs, waarvoor deze van de gemeente Parijs het terrein zal aan- koopen, waarop de universiteits-stad ge bouwd kan worden. Wij hebben van dit plan vroeger reed? melding gemaakt. Het terrein,, waarop de studentenstad, als het plan doorgaat, ver rijzen zal, ligt bij de oude vestingwerken van Parijs, tusschen de bolwerken 81 en 83. De bekende, schatrijke industrieel', Deutsch de la Meurthe, die ook veel voor het Fransehe vliegwezen heeft ge daan, heeft 10 millioen voor de „cité universitaire" beschikbaar gesteld. Het spoorwegongeluk bij Beaueonrt. 25 dooden, 62 gewonden. Het spoorwegongeluk te Beaueonrt Hamel heeft reeds 25 personen het leven gekost, terwijl 62 anderen zijn gewond. De ramp heeft zich als volgt toegedra gen: De expresstrein was juist het sta tion gepasseerd, toen 300 meter verder de bagagewagen aan het einde van den trein ontspoorde. Door de ontzettende wringing, die daardoor ontstond, brak de koppeling tusschen den derden en den vierden wagon. Ook deze wagon ontspoor de. De bagagewagen viel in de rivier. De derde Wagon kwam tegen het talud van den dijk te liggen, terwijl de voor laatste wagon eveneens uit de rails liep. De rest van den trein stopte 400 meter verder. De slachtoffers werden in twee groepen verdeeld.de eene afdeeling werd naar Atrecht getransporteerd, de andere naar Amiens. De coalitie. Een parlementaire, medewerker van do Daily Mail is van meening, dat de ge ruchten in de Manchester Guardian over een samenspanning tegen Lloyd Georgo tot. in het kabinet toe, alleen maar „eenigs- zins voorbarig" zijn. De aanwezigheid van de eersto-ministers van de overzee- sche gewestene maakt een verandering van regeering vporloopig onwaarschijnlijk maar de „splijtzwam" bestaat en groeit ongetwijfeld. Ën het is ook zeer wel moge lijk dat Churchill bij de scheuring in de toekomst een groote rol zal spelen. Want het is een publiek geheim, dat hij reden tot rechtmatige ontevredenheid heeft. Men verneemt, dat Lloyd George hem maanden geleden het kanselierschaj) van de Schat, kist heeft aangeboden, indien en wannasi Chamberlain aftrad. De gelegenheid kwam binnen zijn bereik, toen Chamberlain ei zeer na aan toe was, den post van Onder koning van Engelsch-Indië aan te nemen. In den waan, dat hij in elk geval de nieuwe kanselier van de schatkist zou worden, ondernam hij zijn reis naar hel Oosten. Terwijl hij weg was, nam Bonai Law plotseling ontslag en, zonder dal er een woord van overleg met Churchill Werd gesproken, werd deze gepasseerd en een afgevaardigde, die nog maar twee jaar lid van het Lagerhuis was geweest, hoofd van de shatkist. Daardoor is het tot een crisis gekomen en dat op eejn oogenblik „waarop Churchill, voor het eerst van zijn leven, vrij is van en nifiü gehinderd is door financieele zorgen". Het uur nadert onvermijdelijk, dat Chur chill er toe kan besluiten om dc regeering vaarwel te zeggen en vr.ienden met zich mee te nemen. Wanneer hij weer vrij zal zal zijn, zal de politiek veranderen en het Lagerhuis ook een heel auder aanzien krijgen. De Baad van den Volkenbond. Men meldt uit Genève: De raad van den volkenbond heeft de voorstellen van de commissie, welke tot taak had de rebel ling der voorwaarden van de overdracht door Duitschland aan Frankrijk van de reserves, door het Duitsche rijk mot het oog op sociale verzekeringswetten Voor .Elzas-Lotharingen gemaakt, goedgekeurd. De waarde der reserves op 3). Deo. 1924 werd door de commissie met alge meene stemmen op 65 milliard goudmark bepaald. Dc eerste annuïteit daarvan zal ïDuitschland den eersten Juli a.s. 1921 ïmoeten storten. Nog meldt men Men verzekert, dat het Poolsoh-Litau flehe geschil e enregeling nabij is. Er zou een nieuwe stap zijn gedaan naar ver zoening. Polen zou er niet langer op aan dringen, dat een afvaardiging uit Wilna op voet van gelijkehid zou worden behan deld met die uit Kowno en Warschau., Polen zou enkel vragen, dat de bevolking van de stad in het grondgebied van Wilna zou worden geroepen om op de een of andere manier haar wil te uiten over -een megelijke overeenkomst tusschen de beide regeeringen. Er wordt een soclrt van raad pleging overwogen, die niet het karakter van een volkstemming draagt. Verklaring van een Poolsch ministerie. Skirmunt, de nieuwe minister van bui- tenlandsche zaken van Polen, heeft tegen over de journalisten de volgende v-er- klaringen afgelegd: De wereld moet weten, dat Polen naai den vrede streeft. Een overeenstemming met Tsjecho-Slowakije is noodig, met het oog <oip de Duitsche bedreiging en de. Russisch -Oekrainsche kwestie. .Wat Opper-Silezië betreft willen wij een oplossing, die zooveel mogelijk geba seerd is op het verdrag van Versailles en den uitslag van de volkstemming en die het Fransehe en Engelsche gezicjhta- punt nadert. De minister besloot met to wijzen op de. moeilijkheden, gerezen ten aanzien van de betrekkingen met Engeland en voegde er hijWij hebben veel vijanden. Wij moeten handelen in een geest van ver zoening. Politieke Landdag. Vanwege den Rijkskieskring 's-Herto- genbosch zal vóór einde 1921 een Politieke Landdag gehouden worden, waar ver schillende sprekers zullen optreden. I)e Amsterdamsehc Wethouders- verkiezingen. De liberale fractie gedesavoueerd. Ter gelegenheid van de oprichtingsver gadering van 'de afdeeling Arnhem van den Vrijheidsbond, hield de partijleider mr. H. C. Dresselhuys een rede, waarin hij ook de houding van den Vrijheidsbond bij de Amsterdamsche wethoudersverkie zingen ter sprake bracht. De heer Dresselhuys wil wel zeggen, dat hij hetgeen in Amsterdam is ge beurd bij de wethoudersbenoemingen, be. treurt. De verontschuldiging voor de Am- stepdamsche raadsfractie is deze, dat er is gestreefd naar zooveel mogelijke even redige vertegenwoordiging in net college van B. en W. en dat men heeft voorkomen dot naast den burgemeester van rechts ook nog het meerendeel dei' wethouders tot de rechterzijde behoort. Maar toch acht spr. de samenweslting met de socialisten die heeft plaats gehad, niet verstandig er niet juist. Dc Vrijheidsbond, bijwagen der S. D. A. P. We lezen in de „l'ijd" het volgende: In een hoofdartikel in de „N.R.Ci," van Vrijdagavond krijgt de- Amsterdamsche raadsfractie van don Vrijheidsbond eon standje. Het liberale blad betreurt de bon ding der Vrijheidsbonders bij de stemming over de militiowel in de Tweede Kamer en vervolgt dan De houding der liberalen bij de Am- sle-rdamsche wetho-udersverkiezing, toen -zij, nadat zij bijl de verkiezing voor den Raad de sociaaldemocraten om het ia'rdst hadden bestreden men herinnert zdcb mei name het incident Van Hall-W,ibautd geëindigd zijn aan niet m.nder dan drie socialistische candidaten voor een wethou dersplaats een meerderheid te verschaffen die houding; heeft in den lande niet weinigen met tegenzin vervuld. De liberale partij, van welke men na na hare reconstructie in den Vrijheidsbond vóór alles een duidelijke, principieels pair tiek zonder berekening of bij-overweging had verwacht, is knap bezig door zulke incidenten het in tiaar gestelde vertiou won te verspelen. De partij had een goed jaar, cm zich een eigen koers te bepalen en zich door de vastheid waarmee de lijn werd gevolgd, een plaatsj-e in het hart dei vrijzinnigen in den lande te veroveren Dat zal echter op deze wijze moeilijk luk ken. Wij willen gelooven, dat de houding door do Amsterdamsche heeren bij, de wetbc-iidersverkiezing aangenomen, geens zins de- goedkeuring van het partijbestuui weggedragen heél't. Maar wij buitenstaan ders merken daar niets van. AVij zien ai- leen wat in het openbaar plaats grijpt En dat is het doet ons lëed het ie moe ten zeggen te Amsterdam den Vrij heidsbond als bijwagen van de S D A.P... Ziedaar, met dit complimentje van een eigen partijblad kunnen de heeren Doisse- vdin c.s.. trachten hun politieke reputa tie iioog te houden.... Iu de gisterenavond gehouden verga dering van het comité voor de N. IJ, ■T. E. M. was bericht ingekomen van den beschermheer, den commissaris der Ko ningin, dat hij verhinderd is wegens ambtsbezigheden te voldoen aan het Ver zoek om de tentoonstelling te openen. Deze opening blijft bepaald op Maandag as. des namiddags te twee uur terwijl de tentoonstelling te 3 uur voor het publiek toegankelijk wordt gesteld, als dan zal het Middelburgsch muziekkorps zich in den tuin doen hooren. Besloten werd tot de winkeliers, vooral in de hoofdstraten om hunne etalages met het oog op de te verwachten drukte ook van huiten de stad, een bijzonder aanzien te geven. De beoordeeling der standen is opgei- dragen aan een commissie bestaande uit de heeren mr. Jan Smit, i', W. M. Me van Dr. Scholl's, Klim^p^voor Voctlijders, Londen. GeassisteercWflHr .J. F. A. Timmerman, Vlissingen, Specialist,oj*tïfUpediseh schoeisel. Houdt zittiingDinsdaa^fl^JttlI a.s. te Goes, ten huize van Mej. Sla^^pflroossen, Vlasmarkt 2, en ^BUrafttag en Donderdag 29 en Juli a.s. te Middelburg, ten huize van Mej. Holster, Dam N.Z. 10. GRATIS CONSTULT voor alle Voetgebreken nclda van Schouwenburg, beiden te Mid delburg; A. van de Sande en van Ge-, leuken, beiden van Vlissingen en J. Berg- sma te Zoutelande. Alleen van den heer Menalda van Schouwenburg was nog geen bericht ontvangen of hij zijn benoeming aanneemt. Intussehen zijn in de zalen en den tuin de exposanten begonnen met het opslaan hunner standen en tot gisteren avond laat waren sommigen daarmede Het hedendaagsihc Nijverheidsonderwijs voor jongens en meisjes. Zaterdagmiddag werd in de Sociëteit St. Joris te Middelburg eene openbare vergadering gehouden uitgaande van de afdeeling Middelburg, van den Ned. Bond van Vakschool'leeraren en leeraresSon, waarin de lieer C. Menke uit Utrecht voor zitter van den Bond eene lezing hield bovenstaand onderwerp. Aanwezig waren tal van leeraren en Leraressen uit Middelburg, Vlissingen, Go-es, Zierikzee, Hulst en Oostburj- enz. en enkele belangstellenden. De voorzitter der afdeeling, Je beer G. Wagenvoorde, heette de aanwezigen wel kom en inzonderheid de heeren van jNieuwkuijk en de Veer, leden van Prov. Staten en den spreker. De lieer Menke wilde behandelen de vragen: Wat is' het doel van het Nijver heidsonderwijs? Wanneer is het opgeïo men? Wat is het vroeger geweest? De beste tijd voor het vakonderwijs was jn de middeleeuwen, in den tijd dc- gilden, toen er tevens' yan de beste verhouding tusschen werkgevers en werknemers, toen de patroon werkelijk de bescheinrei was van den gezel en den leerling. Later werd het anders, zoowel de werkgevers ais do werknemers vereenigden zich in bonden, die juist afstootten in plaats van bij elkaar te brengen. Hot stukwerk en dc spe cialiseering maakten dit niet beter. De patroon maakten de werklieden alleen klaar voor eigen bedrijf. Dc wetenschap pelijke bedrijfsleiding, het Taylorsysteem, volmaakte de geestdoodendh-eid van het werk. De 'kostbaarste materie is niet de menschelijke arbeidskracht, maar :1e men- schelijke, geest. Men moet geen getrainde, maar ge schoolde arbeiders hebben en goed nijver heidsonderwijs is geen training. De in dustrie heeft goed geschoold technisch personeel noodig. Het lagere nijverheids onderwijs mag niet opleiden in gespecia liseerde richting. Inzake de vakopleiding voor meisjes, wees spr. erop, dat het belang van het kind moet voorgaan hij' het belang van de industriedat vergeet o. a. de bekende schrijfster Anna Polak bij haar oordeel over het vakonderwijs. De beer Menke eindigde zijn voordracht als volgt Ilet. onderwijs wordt slecht behandeld; wat bij een werkman niet mogelijk is kan wel voor leeraren of onderwijzers. Men meet niet met doode middelen beginnen, maar met de levende, dat is een bevoor rechte schuld-. Bij' lage salarieering kan er geen liefde zijn voor les geven en het is een dure jilieht dat de gemeenten helpen en ook de Prov, Staten voor het laatste jaar dat zij subsidie moeten ge ven. Het verschil maken door verdeeien iu groepen en tusschén de onderwijzers in do praktijk en in de theorie, is de kan ker voor het onderwijs. Men moet dezelfde eischen stellen en dezelfde waardeering toonen. Men moet strijden voor een goede financieele basis, een goede financieels waardeering, uitbreiding van het vakon derwijs voor jongens en meisjes, voor goede leermiddelen, voor goede Lerares sen en goede leeraren. Een goede tech nische ojdeiding' van arbeiders en arbeid sters zal in het belang zijn van de ge- heele bevolking. (Applaus.) Nadat nog de heeren Klarebeek, De Veer en Menke het woord' hadden ge voerd, sloot de heer Wagenvoorde de bijeenkomst met dank aan de beide deba ters en inzonderheid aan den heer Menke. In het R.-K. Verenigingsgebouw zal Vrijdagavond, 11 Juli, om 8 uur een vergadering worden gehouden, waartoe allé R.-K. mannen van Vlissingen worden uitgenoodigd en waar besprekingen zullen worden gevoerd om te geraken tot op richting- van een aid. Vlissingen van het Kruisverbond. Wij hopen, dat een 'groot aantal R.-K. mannen zal aanwezig zijn cn dat de heer F. v. il. Dood, op wiens initiatief deze vergadering wordt belegd er in moge slagen de R.-K. Drankbe strijding te Vlissingen een eind vooruit te brengen. Baarland, Tot wijkverpleegster in de. gemeenten Baarland en Hoedekenskerke werd gisteren benoemd de eenige sollici tante, Mej. Bomgaai'd, thans te Enschedé. Dcinkcnszand. Gisterenmorgen was bet grcot feest voor de kinderen van de R.-K. school. Een 16-tal rijtuigen, welwillend afgestaan door heeren landbouwers, voer de de vroolijke schooljeugd naar Goes ten einde aldaar' de Missietentoonstelling te bezceken en dc lichtbceldenvoorstelling bij te wonen. Zeer voldaan over bet bezoek en bet lij toertje keerden zij tegen 5 uur weer huiswaarts. De commies der directe belastingen 11. J Beugel- is tegen 1 Juli a.s. overge- j.-iaatst van Heinkenszand naar 's-Heeren- bcek. Breskcns. Bij gemeenteverordening is verboden met motor of gewonse fiets te rijden op de klinkerpaden die naast den steenweg liggen. Het ware wenschelijk dat het verbod toepassing vond in alle ge meenten. Vrouwen, kinderen en ouden van dagen, worden steeds bedreigd door onbesuisde motor- en fietsrijders. Oostburg. De groenten- en fruitteler L. kwam dezer dagen toen hij aardbeien zou plukken, tot de onaangename ontdekking, dat booze vingers, niet alleen de aard beien hadden geplukt, maar ten over vloede de struiken hadden uitgetrokken en verstrooid. Van dader(s) niets- bekend, Een boerenknecht uit Knocke (Bel gië) zakte Woensdagmorgen tijden-s de Markt, door een aanval van flauwte ineen. Bij een caféhouder binnengedragen, werd spoedig de geneesheer ontboden. Deze gelastte overbrenging naar het St. Antonius Gesticht. IJzcn dijke.'te vergunning om met spe ciale documenten, vee en andere aoede- ren te vervoeren langs den z.g.n. Vrijen- dijke (o-ver België)- van Oostelijk naar Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen is ingang- 15 Juni j.l'. ingetrokken. Dit is het gevolg van hel tot stand koinen van den nieuwen steenweg van Ijzëndijke naai- Philippine door den nieuw bedijkten polder. IJzendijfce. Zondag en verleden week! Dinsdag is de H.H. Kindsheid rond onze parochie geg-aan. Het was mooi al die kin deren in hun verschillende kleeren, waar onder zeer zeker dure costuums aanwezig waren. Het is te hopen dat wij' elk jaar zoo iets te zien krijgen. Sluis. Een meisje dat bij bet afstappen van haar liets, viel', brak daarbij haar voet. Stoppeldijk. De R.-K. Muziek- en Too- neelvereeniging „Utile Dulci" gaf Zon dag jl. een uitvoering op de bovenzaal van den heer D. Fassaert; het zeer groote lokaal was stampvol. Vóór de pauze werd gegeveu één or- chestnummer, twee koornummers en vier komische voordrachtenna de pauze twee orkestnummers en één zangnummer, en werd het groote blijspel in drie bedrijven „D-. Barbier van Napoleon" opgevoerd. De muzieknummers toonden, dat er door de nog jeugdige vereeniging met ijver was gestudeerdhet "blijspel liep vlot van sta pel door de vele goede krachten die mede werkten. Een bijzonder woord van lof aan P. B., den knecht uit het blijspel, is niet mis plaatst. Hij is een echte komiek1, die pok drie komische voordrachten voor zijn rekening had, en de zaal deed schudden van het lachon. Ilentcnisse. In deze en aangrenzende gemeenten is men druk bezig- met het trek ken der erwten voor de conservenfabrieken Omdat het gewas door de langdurige droogte zeer klein van stuk is, en dit w'erk per gewicht wordt betaald gemiddeld 21/2 cent per K.G. is er bij hard wer ken slechts een matig daggeld mede te verdienen. Clinge. Bij verschillende boeren heerscht onder de varkens de vlekziekte; een paar beesten zijn aan deze gevreesde ziekte reeds gestorven. Zondagnamiddag om half' 5 had in de openbare school een algemeene verga dering plaats van den R.-K. Boerenbond, die bijzonder slecht bezocht mag heer,en: 22 leden, waaronder slechts 2 van liet bf-tuui-, waren ter vergadering gekom-n. Na de opening met den gebruikelijkën cbristelijken groet drukte de nieuwe voor. zitter, de beer Hou. Vercouteren, die nu voor de eerste maal als zoodanig fungeer de, zijn spijt uit over de zoo geringe ejikomst en vertrouwde, dat bet iu de toe-, kruist boter zou zijn. In 't kort sprak bij een woord van hulde aan het adres van den oud-voorzitter, den heer J. F. Buijs- ic,gge,wien hij1 prees als een man vol ijver, opoffering en toewijding. Nu hij deze zware functie niet zonder angst en schroom op zich genomen had, zou hij ook alles in het werk stellen en geen middelen onbeproefd- laten, om deze nuttige en on misbare instelling in stand te houden en in de goede richting te blijven sturen, daarbij steunende op de volle medewerking van bestuur en leden. Door den heer P Eggermont werd de hoop uitgesproken, dat het den nieuwen voorzitter moge ge- geven zijn, den R.-K. Boerenbond ie bren gen tot nog grooter bloei. Do Ecrw. heei kapelaan, geestelijk adviseur, drong erop aan, dat allen zonder uitzondering zou den deelnemen aan den R.-K. Landdag on Zondag 3 Juli te Hulst. Enkele kaar-, 'cn en programmaboekjes werden den le den verkocht. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering met geiled «k dankbetuiging door den voorzitter ge sloten. De algemeene vergadering van de muziek- en t.ooneelvereeniging: „Weldoen door Vermaak" op Zondagavond 7 uur, was flink bezocht. De bieuwe voorzit ter, de heer Em. v. d. Heijden, opendo mor de eerste maal sinds zijn benoeming als zoodanig de vergadering, daarbij du verzekering gevende, dat hij alles sou iu bet werk stellen, dat hem niets te zwaar zou vallen, om de vereeniging, onmisbaar voor ons dorp, weer te doen heropbloeien' en herleven. Éen flinke vereeniging moet) talrijke leden hebben en daarom zal er prijs op gesteld- worden, dat oud-Iedeni weer terugkeeren; allen zullen welkom zijn. De financieele toestand- is niet erg rooskleurig, er is een schuld- van f108. Deze dient te verdwijnen en wel door een vrijwillige bijdrage; er werd dan ook ruim ingeteekendde penningmeester mocht f 75,25 ontvangen. Een paar oud» leden traden weer 'toe, terwijl er nog meert dit voorbeeld zullen volgen. Dan "kan er. weer een flink muziekkorps cn tooneel» club uit geboren worden. Besmettelijke ziekten. Het aantal gevallen vjan besmettelijk^ ziekten over de week yan 12 tot en met 18 Juni 1921 in de prov. Zeeland br» droeg. Roodvonk: Ellewoutsdijk 1, Vli ssingea 1. Diphteritis: Goes 1, Honteniss- 1, Koewacht 1, St. PhiDpsland 2. Groote VoctbalmissiewciTstrijden te Goes, Elftal BS.E.O.L.T.O. (0—4) Elftal A—M.E.V.O. (3—6) Geheel' Roo-msch Katholiek Goes en niet Go>es, geheel Zeeland staat jn het schitterend moment van Missiedagen. Overal heerscht naast gro-ote hoogachting voor de bemoeiingen der eerw. paters in de warme landen groote feestvreugde» Overal heerscht trotsch. dat ook Goes ojj de lijst zal komen .te staan waa-.p m gouden letters staat geschreven welkg plaatsen hebben mogen genieten van du bezienswaardigheden door de ecrw. ten» toongesteld. Om ook een steentje hij ta dragen was' er lang van te vorei. vastge steld dat er gro-ote voetbalwedstrijden ge houden zouden worden terwijl - e op» biengst ten bate der missie zou komen, voorwaar een loffelijk idee. Dit pl'-m werd nader uitgewerkt en zoo kwani bet dat men èn in de programma,'s én op- do groote aanpliakbilejtten en zeker niet het minst in het extranummer der N. Z. C'ou» rant de aankondiging kou lezen van twea voetbalwedstrijden -die op Zoneng v6 Juni .zouden gespeeld worden, 's Morgens reeds was men er vol over en daar het weel' schitterend meewerkte hoopte men op een greote massa, belangstellende! Een lachend zomerzonnetje goot zijn warma Hralen over de zich naar het veld spoe dende inenschen 't Was natuuil-js niet alg op een groote internationalen voetbalwed- --trijd dat een menschenzee reeds urena van te vo-ron in een lange rij staat te waehl ten, maar toch was er veel' v-oik gekomen flüi met opmerkz!aamh«jid da matchen te volgen Een aulodienst tusschen het soeelVel'di en de stad, expres voor deze JidëgenheicL ingesteld, had -druk, jverk en de takvoll'a machines snorden onophoudelijc brom» mend en stampend af en aan telkens nieu we bezoekers brengend. Ook de haimonio Euphonia deed haar best om, door lustige wijsjes te blazen, veel volk mede te trek ken Toen we goed en wel op het speel» rein waren aangekomen merkten we tus schen de toeschouwers reeds daaelijkl eenige ollicieele personen op. De ledera van het uitvoerend comité ha.dderi na tuurlijk niet verzuimd de wedstrijden door bun tegenwoordigheid op- te luisteren, Ilierto-e droegen ook de vele paters bij. Op een groo-t podium 'had liet muziek corps plaats genomen vanwaar de muziek helder over het veld klonk. Van het spel: Een fiksche wind woei van goal tot goal en gaf de spcelers menig moeilijk oogenblik. Over den wedstrijd van hei elilal B tegen de R.-K. Club S.E.O.L. T.ü. uit Hulst valt niet veel te ve. tellen. Reeds van liet begin af was llul'sf abso luut 111 de meerderheid ofschoon het mis- siceiffal goed werkte. De stand bij het rusten 10 voor S.E.O.L.T.O. De keeper van Goes maakte ook geen zekeren in druk vier maal' ha,d hij het nazien. Ge heel verdiend voor Seolto- dan ook met 4l). Het laatste punt werd echter uit aen buitenspelstand ingetrapt Na dezen wedstrijd -kwam eigenlijk de match van den middag' aan. Men fcoesierde omtrent het elftal B groote verwachtingen ook twij felde men niet aan de goede speicapuci- teilen van de Bergen op Zoamscb.e R.-KL Voetbalclub M.E.V.O. die aan de hartelijke; uitnoodiging om in Goes voor dc missie een wedstrijd 'te komen speten, gehoor Leeft gegeven. De leiding was met gro-ote Juistheid aan dhr. J. van Iliet opgedra gen Toch was 'zijn uitspraak in de eerste match beter dan in de tweede Nadat een. luid hoera over liet veld weerklonken had trapte, de- WelEerw Pater Venantiusl Zewald af en daar kwamen de eenige sportfiguren in beweging. Het miysieelftaï speelde eerst tegen den sterken wind in-, Door de -aftrapi had Goes direct een offi- cieele houding. Maar hoe goeu de opzet ook was dei achterhoede van Meyv bleek ^afe te zijn en van fotrceering was in 't eerste moment absoluut geen spr - l'-o. Na de onderbreking van den aanval ondernam de linksbuiten van M.E.V.O. een pracht rol! maar de rechtsche achterhoeJe nam kalm het leer over en plaatste noou naai middenveld. Nu kregen we een van dei weinige mooie ooigenblikon van don gebee» len wedstrijd. Na een mooi duosnel vaa' den mid-denvoo - en den linksbinnen kwarri Goes dreigend opzetten, maar hét geluk was ver te zogken. Weerwerd -de balgere- tourne-erd en niet minder spannen 1 spel kwam er nu van do kant van M.E.V.O'. eri de back kon niets anders- toon dant curneï' werken die echter niets opleverde, Na do uittrap- kon de bal niet ver opge» bracht komen want. Go-es wa., de b3'1 ^i» reet kwijt daar de rechtsbuiten va:i Mevd geregeld ongedekt stond. Vo:*l -?ing het niï in groote vaart langs het lijntje. Do/o man was niet meer te houden, lib fuiio da bal prachtig; voor doel. Opeens nel da genoeg alles 1 oenerz'; ten an] go-ed 1 prat gi alles Ook houder den waar I leen ei ook ei ling v; CLI1 R.-K. 1 den eei in de deeluei) serle-w belang: wist I- 2—0. 1 II in overwi

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2