Officieele Kerklijst ZATERDAG 18 JUNI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Dekenaat Middelburg. Dekenaat Aardenburg. Rechtszaken. Leger en Vloot ONDERWIJS. Laatste Berichten. J. B IJ L O O S, Oen Haag, voorheen Alkmaar. BEU R S-V A N AMSTERDAM. OAS VAN SER PUTT DE VLAM EINDHOVEN. 3461-20 Op den Vijfden Zondag1 na Pinksteren. [Epistel I. van den H. Petrus III. 815. Allerliefstenzijt allen eendrachtig in het gehed, medelijdend, broederlieven!, barmhartig, zedig, ootmoedig; vergeldt geen kwaad met kwaad, noch lastering met lastering, maar wensclit integendeel elkander het goede toe; want hiertoe zijt gij geroepen, opdat gij den zegen zoudt beërven. Hij toch, die het leyen beminnen en goede dagen zien wil, be-' teugele zijne tong van hot kwaad, en zijne lippen van bedrog te spreken. Hij wende zich van het kwade af, en doe het goede; Hij zoeke den vrede, en jage dien na. .Want de oogen des Heeren staren op Se rechtvaardigen, en zijne ooren luiste ren naar hunne gebeden; maar het aan schijn des Heeren is tegen de kwaads doeners. En wie zal u hinderen, indien gij het goede beijvert? Ja zelfs, indien gij om de rechtvaardigheid lijdt, zijt gij gelukzalig. Vreest derhalve hunne be dreiging niet, en wordt er niet van ont steld maar heiligt den Hoer ChristuS in uwe harten. Evangelie, Mattheus. V. 2024. In dien tijde zeide Jesus aan zijne iLeerlingen: indien uwe rechtvaardigheid niet overvloediger is, dan die der Schrift geleerden en Parizeërs, zoo zult gij in het rijk der hemelen niet komen. Gij hebt gehoord, dat aan de ouden gezegd is: gij zult niet doodslaan, en al wie dood slaat, zal strafbaar zijn voor het gerecht. Maar ik zeg; u, dat, al wie op zijnen broeder vergramd wojrdt, reeds strafbaar voor het gerecht zal zijn. En die tot zijnen broeder zegt: Ttaca, zal strafbaar zijn voor den Raad. En die zegtgij dwaas, zal schuldig zjjn aan het helsehe vuur. Als gij dan uw offer aan het altaar npdraagt, en daar indachtig wordt dat uw broeder iets tegen u heeft, laat dan uw offer daar voor 'het altaar, en ga eerst met uwen .broeder verzoenen, en dan zult gij uw offer komen .opdragen. Wegwijzer in het Missale Weeklijst 1926 Juni. Zondag 19. 5de Zondag na Pinksteren [B 873; 2de geb. H. Juliana B 1729; 3de gtb. H H. Gervasius Protasius B 1730. Credo. Praef. v. d. II. Drievuldigheid B 34 Maandag 20. H. Silverius B 1732; 2de geii. .,A Cunctis" B 1291; 3de geb. naar keuze Dinsdag 21. Bisdom Haarlem: H. En- gelinundus B 20*; 2de geb. II. Aloysius B 1/33. Bisdom Breda: H. Aloysius B 1733. Woensdag 22. H. Paulinus B 1738. Donderdag 23. Vigilie v. d. Geboorte v. d'. H. Joannes den Dooper B 1742, geen Gloria Credo; 2de geb. „Concede" [B 736, 3de geb. v. d. Kerk B 736 of voor den Paus B 737. Vrijdag 24. Geboorte v. d. H. Joannes den Dooper B 1747 (in de kerken v. d. H. Joannes „Credo" gedurende het Octaaf) Zaterdag 25. Bisdom Haarlem. H. Adal bert us B 23*; 2de geb. H. Wilhelmus B 1752 3de geb. Octaaf v. d. H. Joannes B 17474de geb. v. d. Paus B 737. Bisdom Breda: H. Wilhelmus B 1752; 2de geb. Octaaf v. d. H. Joannes B 1747. P. V. KERKBERICHTEN uit het MIDDELBURG. Parochie H.H. Petrus en Paulus. [Na den middag 1.30 Catech. 3 u. Broo derscliapslcf met Rozenhoedje. 6.30 uur e-fenmg der H. Familie. Maandag en overige dagen de gewone Catechismus. Donderdagavond te 7 uur Lof ter eere van bet Allerh. Sacrament. Zaterdag van 6 uur af gelegenheid om te biechten. VLISSINGEN St. Jacobus, Wilhelminastraat Zondag. Do H.H. Missen om 6 30, 8.30 en 10.30 uur. Heden om 12 uur oefening voor de Edeltwacht. Om 6 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag om 6 uur Congregatie Woensdag, van 4—5 uur gelegenheid om te biechten Donderdag, om 7.30 algemeene 11. Com munie der Édel-wacht. Om 7 u,ur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament en Rozen hoedje Vrijdag om 7 uur Lof ter eere van het H. Hart Zaterdag, van 59 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur Lof ter eere der H. Maasd. Catechismus: Maandag, Woensdag, Vrij dag en Zaterdag. Heden schaalcollecte voor de Missies. GUES Parochie H. Maria Maedalena. Zondag. 5e Zondag na Pinksteren; 3e Zondag van de maand Juni, die is toegewijd ad. brjzondere vereering van Jiet H. Hart. Tevens laatste dag van het 40 uren-gebed; algemeene H. Communie dag voor dei geheele Parochie. 7 uur Uit- stellling van het AUenheiljgsl e7.30 Vroeg mis; van de Vroegmis tot de Hoogmis wordt de H. Communie uitgereikt zoo dik wijls er- Commlunicanten zijn; 10 uur plechtige Hoogmis; 3 uur openbare aan bidding; 7 uu,r plechtig Lol mei feest predikatie, Processie en te Deum tot slui ting van liet 40-ureH-gebed. De kindoren die dit jaar Jhun plechtige II. Communie deden mogen in de Processie hat H. Sa crament vergezellen; van de beide afdee- Inigen der H. Familie mag de sect'", die de beurt heeft, aan de Processie deelne men. Maandag 7 uuf H. Mis in de kerk en bij de F.erw. Zusters v. d. Wijkverpleging; 8 uur tweede H. Mis. Dinsdag 7 uur H. Mis- in de kerk en hij de Eerw. Zusters v. d. Scuool; 8.15 uitreiken der H. Communie. Woensdag 7 en 8 u.. II Mist 6 u. Lof. Donderdag 7 en 8 uur II. Mis; 7.30 uur Congregatie voor de vrouwen. Vrijdag 7 e», 8 uur H. Mis. Zaterdag 7 en 8 iyir H. Mis: G uur Lef Vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten. Verder gelegenheid dagelijks vóór de 11.11. Missen en Woensdagavond na "het Lof. N.B De gefoovigen worden herinnerd aan het offer van. de St. Pieterspenning!. 'sHEERENHUEK. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag. De HJ1. Missen zijn te 6.30, 8 en 9.30 uur. 's Middags te 1.30 Cate chismus; 2 30 uur Vespers niet Rozen hoedje om jrust en vrede onder de vol keren. De H.H. Missen in de week zjjn te 7 en 8 uur. Deze week dagelijks de gewone Cate chismus Eiken morgen te 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Vrijdag 's Middags te 3 uur Lof ter eere van het H. Hart, waaronder zullen worden gez. de nummers) 7, 9, 3o en 56. Zaterdagmiddag van 36 uur gelegen heid om te biechten. Aanstaanden Zondag zal' een pator-Mis sionaris onder de H.H. Missen komen preeken en een collecte houden ten voor- deele der Missiën. HEINKENSZAND. Parochie van den H. Blasins Zondag 19 Juni. 5e Zondag na Pink steren. 6 uur Communie uitreiken. 7 u. Vioegnris. 9.30 Hoogmis.. Onder beide H.H. Missen schaalcollecte voor het nieuw te bouwen Seminarie Hageveld, opdat de door ons toegezegde som, welke binnen kort moet worden opgedragen buiten be zwaar van de kerk kan worden geschon ken Daarom wordt deze collrete ten zeerate in uw aller milddadigheid aanbe volen. 1.30 Catech. 2.30| uur Lof ter eere v. d. Martelaren van Go-rcum, waaronder 5 onze Vaders en 5 Wee? gegroeten voor de bekeering van ons vaderland. Dinsdag biechten de jongens. Zaterdagmiddag van 24 en van 68 uur gelegenheid tot biechten, 's Avonds ten 7 uur Marialof met Rozenhoedje. OVEZAND, Parochie O. L. Vrouw Tenhemelepneming, Zondag 19 Juni. Vijfde Zondag na,Pink steren. Gedachtenis van de 11. Juliana van Falconeria, Maagd; en van de H.H,. Gervasius en Protasius, Martelaren. De H. Communie wordt uitgereikt om 6.15 uur en na de yroegmis van 7 uur Onder de H.H. Missen de schaalcoiiecie voor den a.s. bouw van het nieuwe Klein seminarie te Heemstede bij Haarlem. Met allen aandrang beveelt de Pastoor dit heerlijk liefdewerk, Gode zou buitenge woon welgevallig, den Geloovigen aan. Een kwartier na de Hoogmis Catechismus. Om 2 uuur Lof ter eere van 't H. llart met Rozenhoedje, Litanie en Akte van toewijding. Na 't Lof' het lied voor Kerk en Vaderland, ter eere van 't Go'ddol. Hart (zangboekje pag. 5 nor 6). Het Zangkoor wordt beleefd verzocht te laten zingen, wal opgegeven wordt. Maandag 20 Juni. H. Silverius, Paus, Martelaar. In de week, behalve Zater dag, voor de B. Mis om 7.45 het Rozen kransgebed met Litanie van 't tl Hart en daarna uitreiking der II. Communie Dinsdag 21 Juni. H. Engetarumlus, Abt.. (Holt. Heilige). Gedachtenis van den H. Aloysius van Gonzaga, patroon dei* Ka tholieke jeugd, patroon ook onzer Schóól. Woensdag 22 Juni. II. P&uiinüo, Bis schop, Belijder, Donderdag 23 Juni. Vigilie van St. Joannes, Geboortedag. Bieehtdag der meis jes; om half 12 en half 4. Vrijdag 24 Juni. Geboortedag van den H. Joannes den Dooper (met octaaf). Dag van devotie Om 8 uur gez. H. Mis. Bieehtdag der Jongens. Zateidug 25 Juni. II. Adelberlus, Belij der. (Boll. Heilige.) Gedachtenis v-'n dun H. Gulielmun, Abt. (Willem), en van bel II. Jans. Oktaaf. Biechtgelegenheid om 8.45 zoolang er zijn. Voorts van 24.30. Om 7 uur Lof, daarna tot 8.15 Zondag 26 Juni. Zesde Zondag na Pink steren. De II Communie woiJr alsdan uitgereikt om 6.15 en na de consecratie van de Vroegmis. Daaruit Lliikt al zoo dal er op Zondag 26 Juni in onze parochie twee priesters de H. Mis zullen opdragen. Beminde parochianen van OvezandlEen blijde tijding voor allen I Geen enkele uit- rezonderdl Er komt een Missie-Pater! Wiens hart klopt niet van aandoening! Een Missie-Pater die U kom! sprenen over de Missie en fcen geestelijken storm aan val doen zal op uwe beurs. Maar denkt er goed aan! Alles, voor de ziuivere eer en glorie van God! Voor de uitbreiding vair het, llijWlods op deze aarde! Parochianen, ontvangt dien Missie-Pa ter me! eeibied en hoogachtingI Hij wordt IT door God toegezonden. Aanhoort hem met oplettendheid, en doet naar z)ij>n wooird want hij spreekt de taali van God. Utevmt hem, die zelf U het voorbeeld zoo l/eerlijk geeft, door zich geheel te offeren aan de Missie. Steunt den Missie-Pater met uwe gulle gift. Vooreerst om alle onvermijdelijke uitgaven te helpen bestrijden, aan een Mis- sieweek verbonden; voorts wh mede te werkken aan het groote doel1: met over winst voor dei Missiën in de harten der katholieken het vuur le ontsteken der liefde voor God en Gods Rijk op deze aarde. Parochianen viert die Missiewerk mede! Zooveel' mogelijk, allen eens naar Goes gegaan! Daar- kunt u veel zien en veel loeren, vooral uwen ijver versterken voior de behartiging van Gods groote zaak, n.ï de prediking van het II. Evangelie aan de arme Heidenen, die met million- nen overtreffen het getal van hen, die de knie buigen voor den Eenen Waren God en kennen Dengene, dien Ilij gezon den heeft, Jezus Christus, Onzen heer! Geloofd zij: Jezus Christus. HANSWEERD. Parochie Maria Onbevl. Ontvangenis. Zondag. 5e Zondag na Pinksteren. 1.30 Catech. 2.30 uur oefening v. d. Kruisweg. Daarna vereering de reliquie v, h. H. Kruis, Na de H.I1. Missen zullen dooi eenige dames .speldjes worden verkocht om Herwonnen Levenskracht. Het doel van deze n-.rkoop is bekend, an verdien! ten volle on ze Symjpathie. De geloovigen worden daarom verzocht van Die voor radige speldjes ie ontlasten. Ze zijn te verkrijgen voor den geringen prijs van 10 cent. Woensdag 10 uu,r gezl. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Donderdag, 7.30 uur! gez'. jaargetij voor Noib. v. d. Pas. Vrijdag, feestdag' der geboorte v. d. H Joannes den Dooper. Zaterdag 7.30 uur gezl. jaargetij voor Francisca Martina Martens, geb. ilens- sen, 4 uur gel. oon te biechten. Ter gelegenheid der Missiewsek, welke van af 2629 Juni te Goes zal gehouden worden, zal a.s. Zondag 26 Juni onder de H.H, Missen door een Missionaris een predikatie over de Missies gehouden worden. Tevens zal onder de H.H. Missen voor de Missies worden gecollecteerd, welke collecte door Z. II. don bisschop is goedgekeurd, en ten zeerste in de lief dadigheid der geloovigen wordL aanbevo len. Op dienzelfden Zondag 26 Juni zal ook nog een beroep gedaan worden op uw lief dadigheid voor hel congres der R.-K. Jeugdorganisatie, dat dit jaar te 's Her- toaenboscn zal gehouden worden. Voor dit doel* zullen wederom eenige dames speld jes verkoopen na iio HH. Missen. Daar de liefdadigheid der geiovigen onuitputtelijk is, wordt uk t vi rtrouwen ook deze ver koop m uw alkr lieidalig'neid aanbe volen, kiTsteri zij a iOlO. RILLAND-BATH.: Rectoraat van den H- Jozef. Zondag. De H.1I. Missen om 7 en 10 uur, pp - a lea middag om half 3 open bare aanbidding en larf, Matn-lag is er alleen geen H. Mis om half acht. Dinsdag feest van den II. Aloysius, bi- zondere Patroon der jeugd. Vandaag volle- aflaat voor de Derdeor- delingen wegens het feest der Z. Machali- na, wed. uil. de 3e Orde; en Vrjjdag .voor den II. Joannes den Dooper. Zaterdagavond om 7 uur Lof en rozen hoedje ter eere van O. L. Vrouw. KERKBERICHTEN uit het SLUIS. Parochie H. Joannes de Dooper. Zondag de H.H Mis»en om 7.30 en 10.30 uur. 1.30 Catech. 2.30 Lol met Sol, Kruisweg 5 uur Patronaat. Huw.-Afk.Ernest Gijzeis en Martha de Caije (Bede) 2e Roep. Maandag H.H. Missen 7 en 7 30 uur. Dinsdag H H Missen om 7 en 7.30 uur. Woensdag H.H. Missen 7 en 7.30 uur. Donderdag H.H. Missen om, 7 en 7 30 u. Vrijdag H.H. Missen om 7 en 8 uur. Om 7 uur JLpf. Zaterdag H. Mis om 7 uur. Biechthoo- ren van 56 uur. HOOFDPLAAT. Parochie van den H- Eligius. Zondag. 5e Zondag na Pinksteren, de Hoogmis voor den heer Constantinus Bern. Temmerman, hsvr. en overl. kinderen. Na de II. Mis relikwie van den H. Aloysius. Na den migdag te, half 3 Lof' met Rozen hoedje en een geestelijke oefening ter eérë van O. L, Vrouw van Altijdd. Bijstand. On middellijk daarna vergadering der H. Fa milie. Maanag, ge-z, II. Misi voor den heer Jo annes Baars en mevr. Seraphina, Sophia Antheunis 'zijn echtgenoote. Dinsdag, feestdag viain den H. Aloysius, de gez. 11. Mis voor den lieer Jacobus. Bern. Temmerman, hsvr. .en overl'. kin deren. Woensdag, de gez. IL Mis ter eere van 0. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Donderdag, gez:. jaargetij' met Lauden en Libera voor den lieer Clementinas Anto- nius Tliomacs en zijn echtgenoote. Vrijdag, geboortefeest van den II. Joan nes den Dooper, gez. H. Mis ter eere van het Allerh. Hart van Jezus. Onder de H. Mis gezamenlijke wekel. II. Communie der kinderen. Na de H. Mis Kruisweg. Zaterdag, voor Leopöl'dus Cammaurt en Maria Louisa Berkmoes zijn hsvr. Na de leering biechthooren voor de bui ten kinderen, te 2 uur voor al de overige kinderenna het Lof vau 7 uur voor de ouderen. De plechtige feestviering der II. Kinds heid is uitgesteld en zal plaats hebben op Vrijdag' 8 en Zondag 10 Juli. IJZENDIJKE. Parochie O. L. Vrouw Tenhemelopneming, H.H. Missen des Zondags en op ver plichte Feestdagen om 7 en 10.30 uur; in de week om 7 en 7.30 uur, des Woens dags alleen om 7 uur. HF. !Lof met Rozenhoedje des Zondags om 12.30 uur in de week (Zaterdag, Eer ste Vrijdag .enzl.) Om zes uur Op den eersten Zondag der maand alge meene H. Comlmunie voor de kinderen der Zondagsleering en voor de Patronaats-i jongens. Op dien Zondag is het na de Hoogmis plechtige processie met het Allerheiligste. lederen Zondag en Feestdag van 58 uur Patronaat. Gelegenheid om te biechten iederen dag voor zeven uur; des Zaterdags vanaf half vier; voor Feestdagen vanaf drie uur. Regeling der leering is als volgt: lede ren Zondag behalve den Eersten Zondag dor maand; van 9—10 uw in de kerk voor de plechtige le en 2e Communican ten van 1921. Maandag en Dinsdag om 8 Uur voior de meisjes vanaf zeven jaar; Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 8 uur voor de jongens vanaf zeven jaar. Rechtbank te Middclbuug. Vrijdag zijn veroordeeld wegens oyer treding der -wet op de inkomstenbelasting: A. M-, 47 j-> landbouwer, Aaxdenburg, tot 1 m. gev.straf; oplichting: J. M d. H., 19 j., veldarheider, Oostkapelle, tot 14 d. gev.straf; bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven: C. K., 44 j., klein landbouwer, Kamperland, tot 1 m voorw. gev,.straf met een proeftijd van 3 jaar; wederspannigheidJ. W., 58 j., landbouwer, en G. d. K„ 43 j., hvr. van N. Z., heiden Goes, de le tot 1 m en de 2e tot 14 d. gev.straf; eenvoudige heleedigiug: J. G., 49 j., vlasser, Axel, tot f 15 b. s. 15 d. h., J. P. 27 j-, boeren knecht, Ovezamd, tot f 10 bi s. 10 d. h., en Th. d. 8. 32 j., bioscoopexploi tant, Vlissingon, tot 2 m. voorw. gev straf met een proeftijd van 3 jaar; be; leediging ambtenaar: J. D. d. Wl, 18 j., metselaarskn., Breshens, tot f 20 b. s. 20 d. h., en J» L. W;, 28 j., landbouwer Wissenkerke, tot f 15 V. e. .15 d. h., en. mishandelingM. S., 18 j. voorslag-er, Kapelle, tot f5 b'. s. 5 d. h. Vrijge? sproken: O. S. 54 j., veldarheider, Zuid dorpe, beklaagd van mishandeling. Ridderdag der Militaire Willemsorde. Te Rotterdam is Donderdag da ridder dag der Militaire Willemsorde gehouden, welke dtag belegd was op initiatief der vereenigingen Ons Leger en Onze Vloot, viering van het feest ving aan met een ontvangst in de Diergaarde-Sociëteit, waar na het gezelschap zich begaf naar hef nieuwe raadhuis aan den Goolsingel, Burgemeester Zimmerman sprualr eea welkomstrede, die door generaal Sntfderti werd beantwoord, waarna het orgel vader- landsclie liederen ten, gehoore bracht. Een rondgang dooi" het stadhuis werd: gemaakt en vervolgens werd de stoet op gesteld, die langs de hier en daar bevlag- de straten trok naar de officierensociëteit, waar het noenmaal werd gebruikt Daarna werd een frissche vaartocht op de rivier gemaakt, waarna men zich weer' vereenigde in do Officierensociëteit tot hot gebruiken van de thee. Daak werd aam alle deelnemers aan dit welgeslaagde feest een expresselijk geslagen herinneriugsme»- daille uitgereikt. Heden slaagde voor het Hanzediploma te 's-Hertogenbosch, A. C. Schlüter^ ge- horen te Middelburg. Treurige dingen in den Rijksdag. BERLIJN, 17 Juni. (V. D.) Ia d® heden gehouden zitting van den Rijks» dag speelden zich weer betreurenawaax.- dige tocmeelen af, zooals deze sedert het bestaan van den Rijksdag nog niet zijn voorgekomen. "Tusschen de afgevaardigd den Remmele en Dr. Richelmann kwam1 het tot een handgemeen, waaraan ook leden der communisienfractie en van de Duitsch Nationale Volkspartij deelnamen en een kwartier duurde. De nien«gekozen wethouders. AMSTERDAM, 18 Juni. (V. D.j Tot wethouder zijn gekozen de heerenVlie gen (S. D, A. P.), De Miranda (S. D. A P.), Wibaut (S. D, A. P.), onder voor behoud dat hun raadsfraciie het goed? keurt. Vervolgens de heeren: Wierdels «E.-K.), Ter Haar (C.-H.) en [Dr. Vos (V. E.). De heer Wierdels heeft zijn benoeming aanvaard. Het conflict in de katoenindustrie «jtgwlostii LONDEN, 17 Juni. (V. D.) Het exhm flict in de katoenindustrie te Manchester is opgelost. Allo textielarbeiders hebban het aanbod der werkgevers aangenomen. Voortzetting der staking. LONDEN, 17 Juni. (V. D.) Officieel; wordt medegedeeld, dat dë stemming der mijnwerkers zich ten gunste eener voorts zetting der staking heeft uitgesprokiaB. Algemeen bekend is J. BIJLOOS' Hoofd Eau de Cologne, ter zuivering- en voorkoming- van hoofdonrein. Houdt U aan dit middel en teieursteiiing wordt U bespaard. Prijs 30, 40, 50 en 65 ct. per flesch. Eischt daarom het merk •»-' 3472-2® Opg e Bank voor Zeeland Goes Zaterdag 18 Juni 1921 Telefoon 74 en uur) Prolongatl* Staatsleeningen' Obiig. N. W. 8. 1918 5 pet. 1920 6 1917 4V, Oost-IndlB 1919 6 1917 5 Oostenrijk Jan./Jull 4 Rusland Hope 4 1880 4 Bankinstellingen. Koloniale Bank ta. Ned.-Ind. Handelsb. cert. a. Ned. Handel-Mij. a. Industrieels Ondernemingen, fnsulinde Olief. a. 331/4 Jurgens Ver.fab. a. 130 Philips Gloeila. 275 Westersuiker a. 1151/, Am. Car. St Foundry Hide Leather Smelt. Ref. Anaconda Copper Central Leather Studebaker Corp. United Cigars States Steel Vorige Openinge midden- koera, koer* heden 3 pet. 91% 941/4 - 83% 943/8 867/8 3 81/4 - 145 147 - 1631/4 pr. a. eert. eert, eert. eert. eert eert. 54»A 47 90% 40% 863/4 91 Cultuurondarnsmlngnn sn Handclsvarasnlglngan. Oomp. Merc. Argent a 122 Oult.-Mij. d. Vor8tenl. a. 1221/, winst a 106 Handv. Amsterdam a 3681/j Java Cultnur-Mij. a. 266 Nierop Co'.s Hand.-Mij. a. 53V2 Tels Co/s a. 501/j - Pstrolsum-Ondnrnemlngan. Dordtsche Petr.-Ind. a 401 Gee. Holl. Petrol. cert 2051/» Kon. Ned. Petrol, a. 459 Orion Petrol.-Mij afgest. a. Etubber-MaatachapplJen. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. 90 Ned. Rubber-Mij. a 42 Oost-Java Rubber-Mij. a 136 Serbadjadi Sum. a. 130i/j Scheepvaart-Maatschappijen Holl.—Am.-lfjn. a. 1911/, Gem. eigend a. 189 Holl. Stoomb.-Mij. a. Gem. eigend. a. Houtvaart N.Va. Java- -ChinaJapan-lijn a. 131 Koninkl. Holl. Lloyd a. 673/, Eon. Ned. Rtoomb. a. 1681/, Nat. Bez. a. 105V, Koninkl, Paketvaart a. 111 Vorig» mldasn— ko»r» fcistias Ned. Scheepvaart-Unie a. 1311/4 8toomv.-Mij. Nederland a, 153% Rotterdamsche Lloyd a. 144 Int. Mere. Marine 141/4 SundF.cr.O 563/, T abaks-Ondsrnemlngan Ameterdam-Deli-Comp. a. Amsterdam Serdang a. 130 Besoeki Tabak Mij. a. 98 Dell Batawa-Mij. a. 370 Deli Cultnur-Mij a - Deli-Mija. 398 Krapoh Tabak-My a. 41 Medan Tabak-My a. R'da.n Deli-Mij a. 173 Senembah-Mij a. 608 Diversen. Int. Tabakshandel-Mij a. Tabaks ind. PhilipB a. 'Tabaks-Uniea. Maxwell Land Grant eert. 2% Maxwell L. Gr. Incbd. eert. 5 Peruvian Corp. eert. - cert. pr. a 16% Spoorweg-MaatscheppQen. Deli-Spoorweg-My a. Holl. IJzeren Spoorw.-My a. 865/a My tot Expl. v. Staatssp. 92 Denv. Kio Gr. Sp. eert. Erie-Sp.-Mij a. 14% Kans. City South. Rw. a. pr. a. 58% - Missouri kans T. eert 23/, Union Pao. Rw. Comp. eert. 139 South. Pao. Comp. eert. 88 South. Railw. Comp. eert. Wabash. Railr. Comp. eert. 8% Claims Ned. Scheepvaartunie Stand der Valuta op 17 Je» Wissel- en Chèquekoerssn. Opgenomen 1.35 uur. Berlijn 4.36 Weenen -61 Parijs24.75 Brussel24.10 Londen11.40% New-York3.01 Vreemd Bankpapier. Marken rood 1000 4.45 Fransch papier 24.80 Belgisch papier24.10 Daar ons blad des Zaterdags moegg moet verschijnen en op het oogenblik VBni afdrukken de openingskoersen nog nieü hekend waren, kunnen wij deze kaerseo heden niet opgeven. i.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2