IS Jz. 10ES. INDAM Bezoekt „VREEMID" Nijverheidstentoonstelling en Fancy-fair i Bezoekt vooral: l i Stand „CELRIA" i laties. oncurreerend: eg. en ;he Courant, Goes. 16—22 Juli 1921 Sociëteit V.O.V., Goes PROGRAMMA: Zaterdag IS Juli; Maandag 18 Juli: Diasdag 19 Juli: Woensdag ZO Juli: Donderdag 21 Juli Vrijdag 22 Juli: et verkoopen. Vreemid-zèlf. Schitterend electrisch verlichte Tuin Leuke Fancy-fair Vele vermakelijkheden fSCHE COURANT SORTEERING Vlissingen ÜNDSCHE ktprijzen ELIERS EN EXPORT ilNTJES DIVERSEN NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT ZATERDAG 16 JULI 1921 Reclame en Vreemid. Firma H. Blok Zonen, Kapelle. De Goedkoope Glaswinkel: J. M. BROEKSTRA, GOES. N.V. Bouwstoffenhandelv.il, M.D. de Putter, Goes, Vereenigde Gonservenfabrieken Princenliage. Stoomzeepfabriek „De Klok", Heerde. N. V. Hanzebank. P. A. de Ligny, Goes. De tentoonstelling en Fancy-fair is geopend van des namiddags 1,30—5,30 en des avonds van 7—11 uur, des Dinsdags van 10—5,30 en 7—11. Zeer interessant. Een installatie voor draadlooze telegrafie en telefonie is in den tuin opgesteld. Op gezette tijden draadlooze concerten. Zie verder het uitvoerig Programma f in de Groote Zaal. Middenstands-Tentoonstelling Firma Th. J. van der Peijl-Huêt, Goes Raad van Arbeid, Goes. Firma C. B. Simons Pz., Rijwielhandel J. J. Snoodijk - Goes. msterdam |rerlichting steeg 3 a.d. Zaan :ersgracht Prijs30 cents a contant De Nieuwe Goesche Houthande agt beleefd veel koopej" in der belang. Groote vyrraacb zersdijk, Goes. De Nieuwe Goesche fyNNhandel door veel te vevUsopen groote veelheden tegelüjpkoopen. Bizersdijk, Goes. De Nieuwe Qjfesche Houthandel door gr™«e hoeveelheden tege- te kooWfn goedkooper koopen. zersdijjir Goes. De jlieuv/e Goesche Houthandel Jsor goedkoop te koopen goed- verlcoopen, dus in beider be- g. Keizersdijk, Goes. i en -Kaarten, smede andere rerken. /itte Enveloppes, lank-Enveloppes, t diverse sluiting. :s, -Kaarten, Ver tel of dubbel. iruk en Steendruk ament-carton. artjes, in fraaie ng- erkante of ronde de grootten, Geld- ïnz. RE DRUKWERKEN, ing voldoet aan kan stellen aan srk. De ..Vreemidde Exposanten en hunne Stands In dit gedeelte van ons nummer van heden komen zich verschillende exposanten van de Nijverheidsten toonstelling aan den lezer-belangstel- lende voorstellen. Ten eerste door beknopte beschrijving van hun zaa,k of hun expositie in het redactioneele gedeelte, ten tweede door een adver tentie. Op de tentoonstelling zelve zal die kennismaking worden her nieuwd en bekrachtigd en zonder twijfel tot voordeel van beide partijen. Zoo hebben zich die Vreemid- exposanten, die gebruik maakten van onze aanbieding om een advertentie te plaatsen en dan tevens een gratis beschrijving van zaak of stand te laten geven, het succes met de expositie te voren verzekerd. Ze hebben do or hun adver-tentie en hunne beschrij ving de herauten vooruitgezonden, die met luide stem hunne komst op de Vreemid aankondigen. Men zoekt hen niet op de Vreemjd, want het publiek heeft reeds op ver schillende wijze uit dit nummer vjer- nomen dat zij er zijn. Wat hebben die menschen, die van deze gelegenheid(om al vooraf recïme te maken voor hun zaak en bun stand) profiteerden, getoond een juisten kijk te hebben op de wijze, hoe men reclame moet maken, hoe men het succes van zijn expositie moet verzekeren. En die anderen, die de gelegenheid •om op voordeelige wijze reclame te maken lieten passeeren, wat zijn die toch nog kortzichtig, wat hebben ze nog een enge opvatting van propa ganda voor hun zaak, hun welbe grepen eigenbelang. Ze schrikken terug voor uitgave van een klein 'bedrag aan advertentiekosten, omdat ze niet beseffen, dat zij die kosten misschien tien-, twintig- of honderd voudig goedmaken Onzen adverteerders-Vreemid-expo- santen wenschen we „goede zaken" op de tentoonstelling en die anderen herinneren we het zoo juiste gezegde: ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. DIRECTIE. Vreemid Feestweek, Nijver heidstentoonstelling, Pancy-fair, Mu ziek, Zang, Vermakelijkheden, Ring- rijderij.ja zelfs een Draadloos Concert! Wat een veelheid van attracties, wat •een uitgebreid program, wat een bron van leuke gezelligheid, wat een ge legenheid om reclame te maken! Zoo zouden we kunnen doorgaan. Er is echter nog veel werk voor de opening en dus moeten we kort zijn. Het Comité combinatie der Be sturen van „V. V.", „Handelsbe langen" en „Hanze" heeft een zware taak gehad, maar slaagde ge lukkig door aller medewerking. „Eendracht maakt macht",'tis ook hier gebleken. Vele en groote moeilijk heden moesten bij de organisatie en de voorbereiding der Peestweek worden overwonnen. Maar ze zijn overwonnen en nog enkele uren werkens en alles zal ge reed zijn. Alles geregeld, alles af, zoowel de tentoonstelling, als de fancy-fair, de verschillende attracties zoowel als het muzikale gedeelte en al het andere. Gereed, om het publiek van Goes en het land, van de andere eilanden en heel de provincie, te ontvangen in de feestelijk versierde en 's avonds feeëriek verlichte zalen en tuinen en hen daar te laten genieten echte vreugde en gezellig vermaak. En de duizenden en duizenden, die komen zullen, ze moeten de kroon op het werk zetten, het zware moei zame werk, verricht in dagen en weken van voorbereiding. Zij moeten het succes van de feestweek ver zekeren. Komt dan allen van Goes en daar buiten, van verre en van nabij en bezoekt allen deze tentoonstelling en fancy-fair, om daardoor het moei zame werk van bestuur en sub- comité's te bekronen. Daarom in drommen op naar de Sociëteit, naar de „Vreemid"-tentoon- stelling. Zegt het voort! In de stand van deze firma vindt men bij de zeer uitgebreide sorteering kapokmatrassen, die op haar atelier zijn vervaardigd, een elegant modern slaapkamerameublement en de alom bekende groene kruisledikanten met ruststoelen, die ook zeer aan te be velen zijn voor privé-gebruik. Een prachtige collectie wollen dekens uit ae fabrieken der firma J. C. Zaalberg Zoon te Leiden ontbreken ook hier niet. Een en ander is zeker wel de aandacht waard. De Goedkoope Glaswinkel zal in de stand op de Vreemid een collectie artikelen exposeeren van de bekende Kunstaardewerkfabriek van Arnhem en wel: bloempotten, vazen, rozen- bowls, likeurstellen, rookartikelen, etc. De firma Broekstra is ook alleen vertegenwoordiger van de Kunstaarde werkfabriek der firma De Boer uit Workum (Pr.) en zal van deze fabriek exposeeren zijn prachtige nieuwe Hindeloopen-décor. Verder stelt deze zaak nog ten toon een collectie kristal werk, als olie- en azijnsteUen, vazen, druivenwassers, etc. etc. Het zal de moeite loonen, deze stand eens aan dachtig te bezichtigen. Dit is èèn der grootste zaken op dit gebied in Zeeland. Ze heeft steeds in voorraad marmeren scboorsteenen in de meest voorkomende marmer soorten en modellen, alsmede tegel bezettingen en tegelvloeren in ver scheidene dessins. De steenhouwerij voldoet aan alle eischen des tijds en fs mede ruim gesorteerd in grafmonu menten, zerken, steenen en hardsteen voor bouwwerk. De vennootschap heeft ook een uitgebreiden bouw- materialenhandel. Voor belangstel lenden is een bezoek bij de stand der firma zeer sterk aan te raden. Deze onderneming, die in 1889 werd opgericht, werkte oorspronkelijk voor de fabricage van export-artikelen. Thans heeft zij echter ook voor het binnenlandsch verbruik onder den naam „Veeo" in den handel gebracht tabletten gedroogde, geperste en ver pakte groenten, zooals peentjes, kool- en boonsoorten, hutspot, spruitjes, erwten- en juliennesoep enz. Deze groenten, die alle door de Vereenigde Conservenfabrieken N. V. Princen- hage zelf worden geteeld en gecontro leerd, en die in de eigen fabaiek met moderne machines worden bewerkt volgens het meest-hygiëniscke sy steem, zijn van prima kwaliteit. Dit laatste (tusschen twee haakjes)"geldt niet alleen voor de gecomprimeerde groenten, doch ook voor de door deze onderneming bereide jams, vermicelli- maccaroni, gort, havermout, vruchten, wijnen en -sappen. De voordeelen van de „Veco"-ta- bletten zijn vele. In de eerste plaats zijn zij zeer billijk in prijs. Tabletten, berekend voor 3 a 5 personen (12 borden soep), kosten slechts 35 cents. Deze prijs zal, indien de versche groenten in prijs dalen, eveneens in verhouding verlaagd worden. Boven dien vervalt door het gebruik der „Veco"-tabletten (die thans in alle goede comestibles- en kruideniers zaken (verkrijgbaar zijn) het tijd- roovende schoonmaken. Ook is de kooktijd veel korter dan bij versche groenten, terwijl men door de „Veco"- tabletten altijd groenten beschikbaar heeft, hetgeen vooral van belang is in het seizoen, dat de versche groen ten schaars of niet te krijgen zijn. De fabriek produceert Klokzeep en Sneeuwwitzeeppoeder. Bij de klokzeep worden roode klokjes en bij de zeep poeder plaatjes op de zakjes gevoegd. Wanneer men die opspaart, dan kan men voor een zeker aantal daarvan prachtige cadeaux ontvangen, als schilderijen, matten, klokjes, etc. Deze cadeaux zijn op de stand der fabriek nummer 3 te bezichtigen. Huismoeders, gaat dat zien en U ge bruikt voor het vervolg alleen Klok zeep en Sneeuwwitzeeppoeder van „De Klok". J. DE GRAAG - GOES. De goud- en zilverwinkel van den heer De Graag is gevestigd in den sigarenwinkel van voorheen J. Stok man. Men vindt daar steeds een keur- sorteering van sieraden voor den boerenstand. Zij, die met deze zaak en zijn artikelen nog geen kennis maakten, wordt in overweging gege ven, om eens een kijkje te gaan nemen of den heer De Graag aan huis te ontbieden. Dit is „de" instelling van De Hanze. R.-K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem. De Bank is opgericht door R.-K. Middenstanders en uitsluitend voor den R.-K. Middenstand. Het hoofd kantoor is gevestigd te Delft, terwijl in bijna alle plaatsen van het Bisdom Haarlem bijkantoren of correspondent schappen zijn gevestigd. Zoo is ook hier in Goes een flink bijkantoor met een bekwame en ijverige directeur en daaronder in verscheidene plaat sen, als 's Heerenhoek, Heinkenszand, Ovezande, Hansweert, etc., z.g. corres pondentschappen. De Bank is overigens hij de R.-K. Middenstanden in de Zeeuwsche ge meenten wel bekend, zoodat we met bovenstaande mededeelingen kunnen volstaan. Zij, die belang stellen in de onderneming en met het streven en doel nog niet of niet voldoende be kend zijn, kunnen op de „Vreemid" alle gewenschte inlichtingen en ad viezen ontvangen. R.-K. Middenstanders, die nog niet bij de Hanzebank zijt aangesloten, gaat daar nu eens heen en praat nu eens met den propagandist van de Bank; laat u voorlichten omtrent het groote belang, dat elke R.-K. Midden stander heeft bij een groeiende bloeiende Bankinstelling, speciaal bestemd voor den R.-K. Middenstand. En dan zult ook gij met de Hanze bank in relatie gaan treden. Het bekende Dames- en Heeren- kleeding-Magazijn uit de Langevorst- straat ontbreekt natuurlijk niet met zijn expositie op de Vreemid. Het komt met enkele bijzondere artikelen en wel de wollen ondergoederen van Jansen Tilanus, waarvan De Ligny den alleenverkoop voor Noord- en Zuid- Beveland heeft. Dan de gerenom meerde „Mattamoc" storm waterproof- jassen en -Mantels. Deze zijn absoluut waterdicht, wegen slechts een pond en kunnen in een jaszak opgeborgen worden. Ten slotte nog de Fransche P. D. corsetten en de Amerikaansehe R. C. corsetten. Ook hiervan heeft het magazijn De Ligny den alleen ver koop. Daarnaast brengt de firma na tuurlijk nog een pracht-collectie van dames-, heeren- en kinderkleeding. Alles te zamen is het een bezoek aan de stand van De Ligny (bij den uitgang) overwaard. A. LITTOOY - GOES. Als grossier in ehocolaad en suiker werken exposeert deze firma voor zichzelf in stand nummer 2 op de Vreemid. Tevens is de heer Littooy vertegenwoordiger van de Zeepfabriek „De Klok" te Heerde, welke een afzonderlijke stand heeft (nummer 3). Littooy levert prima kwaliteit groote flacons (zuilen) zuurtjes, diverse soor ten koekjes, bonbons, ehocolaad en Opening des namiddags 3 uur. Matiné 33.50 uur. 's Avonds 8 uur jConcert door het muziekgezelschap „Euplionia", van Goes. Des avonds 8 uur Concert door „Symphonie", van Goes. 3866-225 Des namiddags 1,305 uurMatinée en 's avonds 8 uur Concert door het muziekgezelschap Apollo" van Wissekerke. Betrouwbaarheidsrit van Motorrijwielen en Automobielen door Zuid-Beveland en Walcheren. 's Avonds 8 uur Concert door „Sinfonetta", van Goes, afgewisseld door Zang. Vermoedelijk Ringrijden met Motorrijwielen en Automobielen in „Nieuw Goes". Des avonds 8 uur Concert door de stafmuziek van Bergen-op-Zoom. Elite-programma. Des middags 12 uur Ringrijderij van paren in Zeeuwsche Kleederdracht, met paard en rijtuig. Des namiddags 2 ^5 uur Matinée en des avonds 8 uur Concert door het Muziekgezel- schap „Hosanna,", van Goes. Des avonds 10 uur veiling van Pancy-fair goederen. Zie advertentie in dit bladül alle verdere suikerwerken. Hij geeft op een bestelling van 48 flesschen zuurtjes een prachtige glazen zuil cadeau. Men verzuime niet in stand nummer 2 een kijkje te gaan nemen. Deze kleine fabriek verdient bij zondere aandacht door hare fabricage van klompen, hooirijven, hooivork stelen, zeisboomen, etc. etc. We schrijven „deze kleine fabriek". Dat is het nu nog, maar de kennis van het vak en de energie van den firmant zijn een waarborg, dat de fabriek niet klein zal blijven. De zich steeds meer en meer uitbrei dende cliëntèle is mede een bewijs, dat men bij deze firma goed en vlug wordt bediend en dat de zaak levens vatbaarheid heeft. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of er zal uit dit kleine bedrijf, evenals uit zoovele andere klein begonnen zaken, die uitgroeiden tot wereldondernemingen, eens een groote onderneming voort komen. Genoegens vervroolijken het leven, maar vele zijn vaak zeer vluchtig, zeer duur om niet te spreken van die welke later worden betreurd. Wie een vrijwillige ouderdomsver- zekering sluit, verzekert zich daar mede het blijvend, goedkoop en nimmer betreurd genoegen van uitzicht op een onbezorgden ouden dag. Dit genoegen kunnen ouders aan hunne kinderen bezorgen tot f6 per week en kinderen aan hunne ouders tot f 3 per week. De vervulling van veler wensch, om zonder hulp van diaconie of be deeling van armbestuur op den ouden dag nog rond te kunnen komen, wordt hierdoor mogelijk. De Raad van Arbeid te Goes geeft op de Vreemid inlichtingen over en gelegenheid tot het sluiten eener vrijwillige verzekering. ja Lange Vorststraat No. 82 te GOES, in Goud en Zilver, Bloedkoralen, enz. Op 5 Juli 1846 werd deze zaak opgericht door wijlen den heer P. J. Simons en ongeveer 30 jaren geleden door den tegenwoordigen firmant C. B. Simons Pz. overgenomen en tot heden met zijn zoon voortgezet. Reeds 75 jaren geniet de firma het algemeen vertrouwen vooral onder de plattelandsbevolking van Zuid- Beveland en is voor de provinciale kleederdracht speciaal in de volgende artikelen ruim gesorteerd: Oude en nieuwe bloedkoralen, gouden hoofdstukken, sloten, kroon- spelden, gouden hemdsknoopen, zil veren broekknoopen, paarlen, gitten, enz. enz. Ook in gouden kettingen, broches, ringen, zilver schepwerk en alle andere burgerartikelen is er groote voorraad. De prijzen worden zoo concurree- rend mogelijk gesteld. Er wordt de aandacht gevestigd op de reclame op de „Vreemid" en de jubilé-etalage in de zaak Lange Vorst straat 82 gedurende de feestweek van 16 tot 23 Juli. Bovenbedoelde rijwielzaak is eerst sedert korten tijd gevestigd, in den bekenden nieuwgebouwden en keurig ingerichten winkel in de Wijngaard straat. Zoowel als handelaar in rij wielen, als in zijn reparatie-inrich ting maakt de firma reeds goede zaken. De heer Snoodijk is agent van de groote Fongers-Rijwielfabriek en ex poseert de producten van deze fabriek op de Vreemid. Hij levert verder uit voorraad alle andere bekende merken van rijwielen, onderdeelen, etc. Door vlugge en nette bediening en scherp concurreerende prijzen zal deze jonge zaak het vertrouwen van de cliëntèle steeds trachten te behouden. J I i f

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 5