NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT WOENSDAG 15 JUNI 1921 Financieele Berichten Beursoverzicht van 6-11 Jnni 1921. KERKNIEUWS Gemengd Nieuws. Sport en Spel. V|SSCHER(J Land- en Tuinbouw. ONDERWIJS. ScheepvaartberichterL BEURS VAN AMSTERDAM. -. oe Belgische douanen verlof gegeven zon der paspoort of pas avant (vervanrbowijs ,voor een rijwiel) die wedstrijden te gaan bezichtigen. Ook de terugkeer uit België wordt op dezelfde wijze in de band ge werkt. Van deze gellegenheid worlt dan «jok, zoowel door sporters als niet-spór- tCTS een zeer druk gebruik genujKt U". bouw van een R.-K. .TongenspSi tronaatslokaal is thans zoovel- gevordc-rd. Öat. binnen enkele dagen met het plaat: sen van het dat een begin zal worden «Jen gemaakt. Indien op dezelfde wijze met het werk kan worden .doorgegaan All hel gebouw met 1 October a s. geheel voltooid zijn. In een hosch; nabij liet dorp werden in een zak welke in den grond verstopt was een zestal duiven gevonden, welke veimo-cdelijk van de laatst gepleegde dief- Etalien afkomstig zullen zijn. Ossenisse Naar wij vernemen zal er g.-ene nieuwe R.-K. School mot onderwg- zerswoning worden gebouwd.maar zal de bestaande openbare school volgens voor schriften worden veranderd .en *on aan hal R -K Kerkbestuur worden overgedra gen, dat tevens de bestaande onderwijzers- woning van de gemeente zou koopen. Aan den zeedijk komt van alles aan drijven. doch deze week) was het iets bij zonders. namelijk een zeer groot varkon; hei cadaver werd in den grond gestopt. Sc-httMidijke. Toen 'de slager V. deze Week met een stuk' vee naar huis kwam, Werd het dier bij' binnenkomst in het dorp, haug en begon te rukken en to stojten De ring die door den neus van het dier aat glipte daaruit, wat van zeif pijn veroorzaakte en het woedend maitl-e. Door toegesnelde "hulp werden ongeluk ken voorkomen, hoewel de slager een stoot tegen het hoofd had gekregen waardoor hij hevig bloedde en een oogenblik het be-. Wustzjjn verloor. Cad/and. Onze vi-oede vaderen beslo- Sinn in hun laatste vergadering, de kermis aftesohaffen. Vermoedelijk zal dat in het land van Cadzand geen navolging,,,®,inden. Oost burg. Dat de turnclub van Eeeloo, die op Zon'dag 12 Juni hier een uitvoering gaf, succes behaalde, blijkt hieruit, dat ruim 2000 personen öp de weide .waren en allen met lof over de uitvoering spra ken (Zie het verslag onder sport in dit nummer. Red.) Dcor Ged. Staten van Zeeland zijn be- xnsemd bij den Provincialen Stoomboot- dienst op de Westerschelde tot walkapi tein do heer D. Potters, thans kapitein; tot machinist de heer P. C. Ragut en lot dekko echt de heer J. Michielsen, allen te VlissJngen. Jacht. Door Ged. Staten is de opening van öi jacht op waterwild voor 1921 "bepaald op Maandag 11 Juli u.s ((Overgenomen uit de Ned. Financier.) In de afgeioopen week viel niets Voor Wat de bijzondere vermelding waard is. ÏWel-is-waar heersrhte er, overal wnof (Cultuurwaarden, een minder opgewekte stemming, maar dit lag meer aan den algemeenen toestand dan wel aan deze fondsen zelve. De noteeringen van Cuba- suiker kwamen aanzienlijk lager af en Waren ver onder dollar 3 gedaald, maar men meende dit te moeten wijten aan den val; van enkele Cubaansche banken en nan den daarmede gepaard gaanden slechten ïinaneieelen toestand op Cuba. Aanvankelijk voelde men ook een: re vrees voor een ernstigen val in den prijs van Javasuiker, op geruchten dat de CubaoogA buitengewoon groot zal zijn, te groot ovor de behoefte en dat de Visp hoegenaamd geen aanvragen had voor haren voorraad. Later wejrd geseind, dat ■er wèl vraag was, maar dat de geboden prijs zoo laag was, dat er niét te denken viel aan eenige afdoening. Toen kwamen er tegenstrijdige berichten. Van den eencn kant werd beweerd dat de bij Visp een jbod was ingekomen op een geringe hoe veelheid, terwijl van andere zijde weid gemeld dat er een bod was ingekomen op een zeer groote kwantiteit. Het laatste .bleek juist te zijn en daardoor kwam een ietwat betere stemming in deze markt. Welke verder yerbeterde, toen men ook hoorde dat de Visp had besloten niet af te geven onder f 15. Nauutrlijk kon dit evenwel niet leiden tot grootere af doeningen ter beurze, daar hiervoojr do- noodige animo geheel ontbrak. Voor Tabaksaandeelen bestond nog wat meer geaniiucerdheid^ -eendeels als gevolg van de zeer goede prijzen, welke werden besteen ter gelegenheid van de inschrij vingen, en die reeds waren 'te voorzien bij de taxaties, anderdeels naar aanleiding van de oprichting van de Cultuur Mij. Oostkust, de groote samensmelting van r, 4,voornaamste TabaksrMijen aan de Oostkust van Sumatra: Deli Mij, Deli Batavia Mij, Senembah Mij en Arends- jourg. lals bijna, van zelf spreekt, bestond geheel niet het geringste animo vooi ubbcraandeelen. Er heerseht in deze industrie een zoo groote malaise, «.„/i»,?'6 m )?ee2eïl voor een algeh'eelen m -11 ?.anf 1 ?00 denkelijk is het er niet n" e maar gunstig staat het toeb 1 a?r, meJl ingewijde kringen za eze toestand nog ongeveer I1-/- jaar aanhouden, waarna de zwakken er fl<- i.en Zj3-n fegaai1. °f gedrongen, en t kunne le ^t!n strijd om het bestaan len kb'ben. terrein alleen zul- -de Ir, de SoheeP.vaart zag het er in afgeioopen week evenmin florisant 00 wezen er bij een vorige ge er in lcgenheid op, komen er zoo nu en dan aanwijzingen, die doen gelooven dat hen toch niet zoo gunstig uitziet in dat be drijf1 als men over het algemeen schijnt te ^De'^a'fdeeling van Petroleumaandeolen bewoog zich bijna in dezelfde richting als alle andere afdeelingen met dit verschil, dat voor de Kumeensclie soorten hoogere koersen zijn te vermelden in verband met de verwachte dividenden. Voor Konink lijke bestond weinig vraag evenals vooi do overige soorten, zoodat de handel niets beteekende. 't Blijkt ook met dit fonds, ohe weinigen, buiten de beurs, eenig be grip hebben van den invloed der wissel koersen op de noteeringen. Verscheidene keeren in de afgeioopen week werd ons gevraagd hoe het toch kwam dat de Koninklijke uit New-York zoo laag afkwamen en of dit het gevolg was van den strijd met de Standaard Men scheen niet te weten dat de hooge stand van den dollar daarv;an de oorzaak was. Bij omrekening ziet men onmiddellijk dat. de koersen vrijwel met elkander over eenstemmen, zoowel te New-York en Lon den als te Parijs. •Voor industrieele aandeelen was niet veel animo te bespeuren. Eigenlijk konden wij wel zeggen in het geheel geen animo. Toch wordt voor verschillende onderne mingen een beroep gedaan op de geld markt en naar den uitslag te oordeelen, zooals die worden bekend gemaakt, niet zonder succes. De Amerikaansche Markt liet alles te wenschen, hetgeen te meer opviel daar, in verband met den hoog'èn stand van den dollar hoogere koersen niet alleen, maar ook meer handel verwacht hadden kunnen worden. Nochtans was het er zoo stil ais in alle andere hoeken. Zoo stil was het in alle afdeelingen der beurs, dat men er niet aan twijfelt, of Minister van Financiën zal zich hebben laten vermurv-cn door de smeekbeden van het beurspubliek om de Zaterdagen in de maanden Juni en September alsnog tot Vacantiedagen aan te wijzen. Allen hebben dan hun zin: de minister, die niet dadelijk heeft toegegeven aan den ballerstilste dagen niet behoeven door te wensch van gewone stervelingen -en de beursbezoekers, die nu ten minste die brengen in stof en hitte. All is well that ends well. Hei Consistorie. ROME, 13 Juni. (Belga.) Omtrent's Pausen toespraak in let heden gehouden consistorie valt o.a. te melden: De Paus deed een beroep op de hoofden der r egeeringen om "do wederzijdsche ani mositeit op te geven en de meeningsver- s-hillen in den geest van rechtvaardig-, heid- en naastenliefde bp te dossen. Bijna alle staten der wereld, zoo ze'dc de Paus verder, zijn thans in .diplomatieke verbinding getreden met den H. Stoel. De Paus sprak den wensch uit, dit de-ze wederzijdsche samenwerking een heilzame bron van voorspoed mocht zijn voor de Kerk en voor eiken .betrokken staat. Zjjn eigen doodsklok geluid. Te Nassenbeuren (Beieren) is dezer dagen de plaatselijke klokluider onder dramatische omstandigheden om het leven gekomen, Op een morgen hoor den de dorpsbewoners voortdurend de doodsklok luiden. Zij liepen naar de toren en werden daar ontvangen met revolverschoten, waardoor een van hen gedood werd. De anderen ondernamen daarop een massa aanval op het blokkenhuis en stuitten daar op den klokkenluider, die in den blinde wegschoot en krank zinnig bleek te zijn geworden. Zij zetten hem tussclien de klokken door achterna; een van deze aldus de „Tel.". die nog in beweging was, kwam tegen het hoofd van den waan zinnige aan, die onmiddellijk een lijk was. C'afc-bczock bij dcspplcchtigheilcn. De gemeenteraad van Kerkrade bepaal de in een verordening, dat het voortaan a n door de gemeente aangestelde vroed vrouwen of haren plaatsvervangsters ver boden zal zijn om bij doopplec'htigheden, in de uitoefening harer functie, drankge- legenheden te bezoeken, op den tocht van of naar de jjlaats waar deze plechtigheid geschiedt. Het verzoek daartoe was ge schiedt door de R.-K. vereeniging „De Centrale Limbiu'gsche Drankweel'.Het besluit vond bij alle partijen verdediging. Slechts twee leden van de vrijzinnige partij stemden tegen. Een hunner de mijn- werkei Essers meende, dat den Bisschop van Roermond maar moest worden ver zocht door da R.-K. Drankbestrijding, om het doopen thuis te doen geschieden. Dan was de instructie ook niet noodig. Dat een dergelijke bepaling broodnoodig was en met aüeen voorvJCerkrade moge hieruit blijken, dat het geregeld voor kwam, dat vóór- en na. den doop met de(nl Zuigeling(e) de café's werden be zocht. Peter, meter envroedvrouw, de laatste dikwijls tegen haar zin kwamen half of heel in de olie na uren weer thuis. En de nieuwe wereldbur-, ger(es) kreeg soms al eens wat uit het glaasje mee. Moeder lag intusschen met groote onrust de komst van het gezel schap af te wachten. Het moet vroeger al eens gebeurd zijn, dat peter en meter zonder doopeling thuis kwamen. De kleine was vergeten en moest later afgehaald worden.... („De Tijd.") S3 Onderstaande berichten zijn reeds geplaatst in een deal der oplage van ons vorig nummer ROTTERDAM, 14 Juni. Veemarkt. Aangevoerd: 142 paarden, 2 veulens, 2 ezels, 896 magere runderen, 178 vette runderen, 357 vette kalveren, 685 nuch tere kalveren, 79 schapen, 81 varkens, 298 biggen, 2 bokken of geiten. Prijzen: koeien le kw. f2f2.10, 2e kw. f 1.90—f 1.80, 3e kw. fl.70—f 1.60, essen le kw. f 1.95f 2.10, 2e kw. f 1.85 fl.75, 3e kw. fl.65f 1.55, stieren le kw. f 1.80—f 1.70, 2e kw. f 1.60—f 1.50, 3e kw. f 1.40f 1.30, kalveren le kw. f2—f2.05, 2e kw. f 1.90—fl.70, 3e kw. f 1.60—f 1.40. Melkkoeien f 350f 650, kalfkoeien f375—f 675, stieren f200—f600, pinken f 175— t'225, vaarzen f 200f 325, werk paarden f 275f 550, slachtpaardcn i 150 f 250, hitten f 175f 300, nuchtere kal veren f 16f28, fokk'alveren f24f 40. biggen f 20f 35, overloopers f 35f 60. De handel was zeer matig. AMSTERDAM. Het gerechtshof ver oordeelde G. Z. uit Zaandijk wegens op ruiing tot f 50 boete subs. 25 dagen hech tenis. D'e Haarlemsche rechtbank had 14 dagen gevangenisstraf geëiseht. ENSCHEDE, 14 Juni. (V. D.) Gister avond ontstond in het café As veld een w-rd-enwisseling tusschen den 21-jarigen arbeider A. v. Wijk en den gehuwden ar beider C. Wigbers over den verkoop van een vaars. Van Dijk sloeg den 57-jarigen Wigbers met een schaaf op het hoofd waarop deze in elkaar zakte. De ontbo den geneesheer liet den getroffene naar het ziekenhuis vervoeren, waai' deze bij aankomst bleek overleden te zijn. Hij laat een vrouw en acht kinderen achter. De dader, die het café had verlaten doch later daarin terugkeerde, werd door de politie gearresteerd. HEERLEN, 14 Juni. (V. D.) Aan de ccntaetcommissie voor de mijnindustrie is door den Chr. Mijnwerkersbond een schrij ven gericht waarin staat dat het gedane voorstel van de directie om de duuvte- toeslagen met ingang van 1 Juli a.s. met f 2 50 per maand te verminderen, niet kan worden aanvaard. STOCKHOLM. (V. D.) De Zweedsehe Rijksdag heeft zich uitgesproken vooreen wetgeving tegen anti-sociale stakingen, bijzonder die op communicatiemiddelen, voorziening, van gas, waterleiding en dec triciteitj en stakingen die de bevoorra ding bedreigen. De bedoeling is bepaalde regelen vast te stellen voor verplichte arbitrage voor de loonen zoowel voor be ambten als voor arbeiders. ■STOCKHOLM. Volgens een telegram aan „Stockholm's Tidende" uit Heïsing- l'ors zou Idoor communisten een school worden opgericht voor roode agenten om muiterijen te verwekkfen in de legers van "Wes'l-Europeesche Staten. Belgische tem uitvoering te Oostburg. COSTBURG. Zondagmiddag 12 Juni was het de dap van de turnuitvoering alhier ten vo-o-ideele van de „Zë'euw-sebe Vereeni ging lot bestrijding der Tuberculose." Be uitvoering werd gegeven door de tuïnver* aeniging „Vroom en Vrij" van Becioc (België) met 170 uitvoerders met medewer king van do Koninklijke Harmonie „SI. Cecilia" en „Vereenigde Vrienden" van Eedo-o met 45 uitvoerders en de Harmonie van hier. s Morgens liet het weer 'zich (vat drei gend aanzien, doch geliikkigi heeit de re gen dit liefdadig doel geen parten, ge speeld, al wordt er bard naar rerun ver langd. Zo.oals gewoonlijk, was. er oip dezen dag van Oostburgsche kermis - kermis worde c-r op Zondag niet gehouden een stroom volk op da been. Reeds te onge veer 2 uur arriveerden de Eeclu'maars mot 4 vrachtauto's en 5 wagens. Het was al1 een heele drukte, terwijl de meuschen zich langzamerhand begonnen te begeven naai- de weide van de kinderen de Smet, die geheel belangeloos was afgestaan. to 3.30 uur werd: een optocht gevormd aan de oude barrière, vanwaar iiet door het dorp en de oude stad ging naar het terrein. De stoet werd omstuwd door een zeer aroote schare; de stoet zelt maakte op ons een goeden indrukonder de ilinko marsclien der muzieken stapten de turn sters en turners flink in de pas; zij wa ren gestoken in een keurig pakje: de hee- ren in een wil costuuum .met blauwe gordel; de dames in een blauw pakje met witte mouwen. Op het terrein aangekomen speelde de Oostburgsche muziek de Brabant,-,enne, dat door de Eecloonaars beantwoord ivcrd met het Holiandsche volkslied, waar na de oefeningen een aanvang namen in de afgebakende ruimte, waaromheen het publick zich aan alle kanten verdrong, de ruimte leek ons ook te klein ter wijl geen stoel onbezet was gebleven. On der de toeschouwers merkten we. ook op Oostburg's Burgemeester dhr. II. Grata ma. Het programma, werd als volgc afge werkt: 1. De Kon. Harmonie uit Eeeloo open de met de overture van Herotd „Znmpu", die goed werd uitgevoerd en waarin liet ons leek dat de directeur zeer goed op de nuances, wat kracht betreft, let. ,2. Algemeen optreden door de turnver- eemging „Vroom en Vrij" in gangen en togengangen, uitgevoerd door lieesen en jonge- heeren, die voorall de kruisgangen ccirecl uitvoerden. Het marcheer»,: van dit en volgende nummers ging op do maat der muziek. 3 Vrije oefeningen op de phus doo-r hoeren. Dit nummer vormde de vrije oefe ningen van het 38e Belgische turnbo-nds- fe-est te Antwerpen in 1921. Hoe goed deze oefeningen ook werden uitgevo-erd en hoe correct onder den alleszins, "bekwamen lei der ingestudeerd, de uitvallen leken ons to flauw, niet manhaf tig genoeg1. De romp buigingen met armzwaaien waren werke lijk fraai. 4. Keurinrnen aan de brug'. Kloek en fier trad dat 'keurcorps: 'ten getale van 13 hoeren turners op. Wij aansnehouwden een flink aanpakken, eenige- zwaaien met mooie gestrekte houdingen niet alleen in behendigheidsoefeningen maar ook in krachloe-efningen 5 en '6. Slotoefeningen voor de jongens en vrije oefeningen o-p de plaats voor meisjes waren heel aardig. Er waren ztelfs nog, kinders onder, die de zeer gecompliceerde oefeningen, die door den leider eenmaal Werden vooi gedaan, zeer correct zonder een enkele vergissing uitvoerde. De leider beschikt o-ver een voorbereidende school, waarmee hij nog heel wat kan bereiken. 7. Het tweede gedeelte werd geopend, met de groote fantaisie op- het zangspel „Lakmé", ..dat de- Eecloonaars niet zoo. góed ten gehoore brachten ais „Zampa". 8. Dit nummer, sto-koefeningeu hee ren, bracht ons weer iets moois, we zou den haast kunnen zeggen stokoefeningen in piramide vo-rm: en oefeningen aan een levend rek, hetwelk eene uitvinding is van den leider, die 'hij o,p het bondsteostte Antwerpen vrij: zal- opvoeren. Het was een hsel interressante oefening, 9. Kenrturnen aan het rek door heejren bracht ons evenalis aan de brug schit terend werk' in behendigheid en kracht; we noemen plank' en reuzenzwaai en bo vendien koppelzwaaien in schuitvorm. 10. Knotszwaaien en knotsoefeningen voor meisjes gaf ons mooie elegante, oefe ningen te zien; eene gezonde arm- en borstoefening, geschikt voor dames. 11. De Pyramiden door de heeren uit gevoerd, was weer iets moois, waarbij de directeur Werkelijk veel van zijne hoeren vergde in behendigheid en bracht. De pyramide was -in eén woord schitterend. 12. was het slotnummer een „Rus sisch Ballet", uitgevoerd door '8 jonge dames en 8 heeren in mooie Russische kleedij, een samenstel van vrije oefeningen op en van de plaats op muziek. Het ging nu niet om behendigheid of kracht, maar om het elegante. Uit dat oogpunt be schouwd, was dit nummer voor het pu bliek het succesnummer, waarbij de be kwame leidei' met succes zijn programma sloot. Wel voidaan verliet het publiek het veld, nadat eerst de organisator v|an dit feest, Notaris Mijs, aan de voorzitter van „Vroom en .Vrij" een zilveren en aan die dér muziek een verg. bronzen medaille had uitgereikt met zeer toepas selijke -woorden. Aan het eind van ons betoog uiten we een woord van eerbied voor den organisator van. dezeliefdadig-/ heidsuitvoering, notaris Mijs, eene feli citatie voor de heer Daneels, voorzitter van „Vroom en Vrij" voor zijn flinke en gehoorzame vereeniging en een woord van lof vpor den bekWamen leider voor het. schitterend werk, dat hij heeft ver toond. Kort na het einde vertrokken de Belgen weer, toegejuicht door de zeer talrijke toeschouwers naar huis, tot de gïens uitgeleide gedaan door den hoof'd- kommies Lauret en den opperwachtmees ter der mareehaussée de Roo. Ruim 2000 kaartjes werden verkocht zoodat oen flink bedrag kan worden afgedragen ter bestrijding der tuberculose. Het is voor Oqstburg een schitterende dag geweest. N. B. Bovenstaand verslag konden wij wegens "zijn uitgebreidheid niat eerder plaatsen. Red. BRÜINïSSE, 12 Juni. De vorige weak werden van hier verzonden naar Holland 9 tonnen mossels a f 1.501.75, naar België gingen 1500 tonnen tegen 6IQ frank per ton. Van de Zuiderzee werd aangevoerd 2800 tonnen mosselzaad waar van een gedeelte verkocht werd a 85 eent per ton. (N. R.Ct.) Rijksnajaars-Hengstenkeuring. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel; heeft bepaald dat -ie gewone Rijks-najaarskeuringen van tot dekking be stemde hengsten in 1921 zullen worden g'eiiiouden Tn Ze-eland o-p- 27 September te Hulst, 28 September te Axel,, '29 en 30 Septem ber te Oostburg, 4 -October te ZierikZee, 5 October te Middelburg, 6 October te Kattendijk-e, 7 October te Tholen -Macliimfftcnexcamens. 's-ORAVENHAGE, 14 Juni. Geslaagd voor het theoretisch gedeelte van diplo ma C, de heer A. K. H. 'Braune ftó VlissiEgen. Afloop Verkoopingen enz. Te Oud-Vossemeer werd Maandag ver* kocht de hofstede „De Wouter" bouw-; en weiland onder Oud-Vossemeer en Tho len ten verzoeke van -den heer A. J. GeiuB arts te Bergen-.op-Zoom, ten overstaan van notarsi D. van d-e Velde te Tholen. Genoemde hoeve met hofstede en bouw land, samen groot 36.0430 H.A. W3dd: gegund aan den heer M. A. Geuze, te Poortvliet voor 'f.750 per Blooisch ge- met (0.3924 H.A.); aan J. L. van Gorsel Oud-Vossemeer 2.9290 H.A. ad f 820 per geiner en 4.1350 H.A. aan A. C. Heijhjer te Oud-Vossemeer ad f 1155 per gemet,; en 0.4550 H.A. aan Jb. Elenbaas te Poort vliet ad f350. (Z.) VLISSINGEN, vert. 14 Juni s. Hol- Ivwood, Sunderland; s. Braedwood, Sun-: derland. Gep. naar Antwerpen: 14 Juni s. E^ê ham, Londen; s. Rosyth, Londen; p'. Hansa, Dantzig; s. Tilburg, Londen; s- Hani III, Londen; s. Palm Branch, Duin'-: kerken. Gep. naar Gent: 14 Juni s. Treighter, Lowestoft; s. Hebe, Caen; s. Le Scorff, Lorient; s. Heatherlea, Londen. Gep. van Antwerpen: 14 Juni s. Que*, nast, Londen. Gep. van Gent: 14 Juni s. Hodder, Duinkerken. Opgave van de Bank voor Zeeland Goes Woensdag 15 Juni 1921 Vorige Openlnge- mldden- koers} koer» heden Prolongs!!» 3i/s Staatslserdiijwi)5 05%. N. W. S.,1918j5 pet. 90»/, 1920 5 94^ 1917 4V, 8H/, Oost-IndiS 1919 6 94% 1917 5 8D/5 Oostenrijk Jan./Juli 4 3% Rusland Hope 4,9 1880 4 - - Bankiiistzlltngso. Koloniale Bank a. 154 Ned.-Ind. Handelsb. eert. a. 150i/8 Ned. Handel-Mij. a. 168% Industries!» Ondsrnaminpn. Insulinde Olief. a. 37i/s Jurgens Ver.fab. a. 135' Philips Gloeila. 289»/, Westersuiker a. Am. Car. Foundry a. 147 Hide Leather pr. a. 58i/8 Smelt. Ref. cert, 48 Anaconda Copper cert. 92 Central Leather cert. 42 Studebaker Corp. cert. 85 United Cigars cert. States Steel eert. 93i/s Cultuurondornemlngen an Handalsvsreeniglnggn. Gomp. Merc. Argent s. 129»/, Cult.-Mij. d. Vorstenl. a. 123»/, winst a. 104 Handv. Amsterdam a 379 Java Cultunr-Mij. a. 275i/s Nierop Co'.? Hand.-Mij, a. 55 Tels Co.'s a. 51 Petrolaum-Ondarruimingan. Dordtsche Petr.-Ind. a, 412 Gee. Holl. Petrol. cert. 219 Kon. Ned. Petrol. a. 498»/, Orion Petrol.-Mij afgest. a. 50 RubSOT-Maatsdiajjiijsn. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. 88»/, Ned. Bubber-Mij. a. 45i/s Oost-Java Rubber-Mij. a, 135i/s Serbadjadi Sum. a. 125l/s Scheapraart-Maatschappijan. Holl.Am.-lijn. a. 190 Gem. eigend a. 182 Holl. Stoomb.-Mij. a. Gem. eigend. a. Houtvaart N.V. a. JavaChinaJapan-lijn a. 132 Koninkl. Holl. Lloyd a. 69 Kon. Ned. Stoomb. a. 1101/, Nat. Bez. a. 107 Koninkl, Paketvaart a. 1101/, Telefoon 74 en uur) Vorig» Óo*» -S Ju/door— toar» Z a. 128»/, a. 153»/, - a. 138 Ned. Scheepvaavt-Unie Stoomv.-Mij. Nederland Botterdamsche Lloyd Int. Merc. Marine a. 151/, SuudF.G.O. 96»/, Taliaks-Ondernamingsn Amstardam-Deli-Comp, .a. Amsterdam Serdang a. Besoeki Tabak Mij. a. 101 Deli Batavia-Mij. a. 3751/, Deli Cultuur-Mij a Deli-Mija. 412V, Krapoh Tabak-Mij a. Medan Tabak-Mij a. 349 R'dam Deli-Mij a. Senembah-Mij a. 615 Diversen. Int. Tabakshandel-Mlj .a. Tabaks ind. Philips a - Tabaks-Unie a. Maxwell Land Grant cert. 2% Maxwell L. Gr. Inebd. cert. Peruvian Coip. cert. -J cert. pr. a Spoorwag-Maatschapnfjcn. Deli-Spoorweg-Mij a. 170 Holl. IJzeren Spoorw.-Mij a. 86»/, Mij tot Expl. v.Staatssp. a. 92 Denv. Rio Gr. Sp. cert. Erie-Sp.-Mija. 15y2 Kans. City South. Rw. .a. pr. a. 59l/s Missonri kans T. cert 2% Union Pac. Rw. Comp. ce-t. 142 South. Pac. Comp. cert. 89y8 South. Railw. Comp. cert. Wabash. Railr. Comp. cert. 8% Claims Ned. Scbeepvaartunie Stemming bij opening. Petroleum Scheepvaart Col turen Tabakken Amerika Stand der Valuta op 14 Juni Wissol an ChiguaisearMit Opgenomen 1.30 uur. Berlijn4.33 Weenen —.65 Parijs24.20 Brussel24.05 Londen11.413/2 New-York3.061/, Vreemd Bankpapier. Marken rood 1000 4.421/j Franseh papier24.25 Belgisch papier24.05

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 3