DONDERDAG 9 JUNI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES EERSTE KAMER. Avondvergadering van Dinsdag 7 Juni. Een deel1 der senatoren soh'ijrti toch. te begrijpen, dat de beslissing ointrom het wetsvoorstel tot onteigening van terrei nen onder Wassenaar (gronden, die do gemeente 's-Gravenhage voor hare water leiding kwalijk missen ltan) niet lot in het oneindige kan worden uitgesteld^ Donderdag zullen wij hierover misschien ime-er hooren; nu echter! bleek reeds, dal het besef dei urgentie van een beslissing aïïthans in sopimigem leelt. Inderdaad m'ag men de zaak niet op de lange baan scbui- (ven. Een eventueel zelfstandig onderzoek naar artesisch drinkwater moet als bet noodig mocht zijn (wat wij n' en déplaise mï. Van der Feit» blijven be twijfelen) ten spoedigste zijn beslag krijgen Ook de gemeente Wassenaar schijnt nu zelve deze zaak ter hand go- nomen te hebben. Donderdag komt de nieuwe successie belasting aan de orde., Dat kan een inte ressante discusic opleveren. (N.R'.Ct.) TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 8 Juni. De beer Teenstra krijgt verlof op een nader te bepalen dag te interpelleoren over de kostende rekening der Zuiderzee werkenf Aan de orde is do nieuwe regeling van den dienstplicht. De heer Drion (y.-h.) kan zich vereeni gen met de verkorting van den eersten oefeningstijd als maai' intens wordt ge oefend. Ook de voor-oefeningen juicht spr. toe Het contingent moet vooral door scherpe keuring zoo dicht mogelijk wor den genaderd dooi' een aantal' voor den dienst in aanmerking komende lotelinïen. Vervanging van beroepsofficieren door reseive-iofficieren is goed te achten. Spr. dient een motie in, vragende do gelden vooral te besteden aan, de levende strijd-, macht en zöoveeli mogelijk! te bezuinigen cp het vestingstelsel. Dc Ncilerlaadsche Rcisverecniging. (Slot.) —Te zes uur vereenigde zich men weer in het Schuttershof, waar in de kleine zaal de gemeenschappelijke maal tijd werd gebruikt en waar, onder aan- genamen kout en een napraatje over het genot dat de dag had opgeleverd, een zeer smakelijk bereid menu werd afgewerkt. Aan het dessert, herinnerde de heer A. C. Hildernisse, de voorzitter der afdeeling er aan. wat het programma, had gebracht en dankten allen, die aan de voorberei ding hadden medegewerkt, inzonderheid enkele personen, die veel werk er a,an had den gehad. De algemeene voorzitter, de heer A. Pietcrs,bracht dank voor hetgeen de af deeling aanbood, hij herinnerdo er nog maals aan, dat het de 15de jaarvergade ring was van de vereenig'ing, en dus het derde lustrum. Dit is dus een feest, maar zooals dit van de vereenig'ing te wachten was, wordt het eenvoudig herdacht. Voor 15 jaar was de vereeniging een klein clubje, zij is ge klommen tot een groote macht die zeker nog zal groeien. Spr. brengt dank aan de leden van het hoofdbestuur, a.an de leiders der tochten, aan afdeelingsbesturen en anderen, die aan den bloei der vereeniging medewerk ten. Ook aan autoriteiten, directies van spoorwegen en stoombootondernemingen, en anderen, die de vereeniging in die 15 jaar steun verleenden. De heerMichicls algemeen secretaris, bracht dank aan den heer dr. .Richter, consul van Duitschland te Vlissingon. Spr. weet als algemeen secretaris dat deze consul meer dan anderen de ver eeniging ter wille is geweest hij het rei zen naar het buitenhuid, voor bezoeken aan Duitschland en Zwitserland vcol 'faciliteiten wist te bewerken en finan cieel voordeel wist te brengen. Hierdoor werkte kij zeker ook indirect mede aan de verbroedering der volkeiren. De heer Bakker lid van het hoofdbe stuur op te dragen pogingen aan te wen den om te komen tot oprichting van v.er- eeniging als de N.R.V. in andere landen, welke zeker aan de wedergeboorte der wereldvrede bevjordelijk kunnen zijn. Uit de opgevangen beoordeelingen, bleek ons dat dit dagje op Walcheren alle van buiten gekomen goed was bevallen en ook de leden uit Walcheren zullen met genoegen aan dezen dag terug denken. Maandag was het voor de bestuursle den en de afgevaardigden der N.R.V. de dag van vergaderen. De vergadering werd door den voorzitter, den heejr A. Pieters, geopend met een rede, waarin hij o.a. wees op den bloei der vereeni ging in 1019 werd voor f36000 aan reis gelden ontvangen, doch dank zij de eemgszins makkelijker pasformalitieten, steeg dit in 1920 tot bijna een 'kwart millioen, ook voor 1921 laat het zich goed aanzien. Er moesten echter bij een ledental van meer dan 20.000 meer lei ders zijn. Het Centraal bureau, begonnen in 1912 met twee kamers, is nu ee,Ti flink bureau. De financiën staan er goed voor. Men moet echter meer kleine rei zen organiseeren geschikt voor kleine keurzen, anders verspeeld men de sym pathie der personen die veel voelen voor sociaal-ethische opbeuring des volks. Na een weerlegde gevolgtrekking, dat dg secretaris te voel Van het bureau weg is, werd het jaarverslag' goedgekeurd. Dit geschiedde ook met de rekening dio een coed slot van f 1138.59 aanwijst. Een motie den Haag om een onder zoek in te stellen naar de gestes van het hoofdbestuur in zonderheid ten opzichte van het aanschaffen v,an een adresseer machine, werd verworpen met alleen de stemmen van den H.a.ag voor. Dit ge. sthiedde met een motie van dezelfde af deeling, waarin liet verbod was neerge legd voor leden van liet hoofdbestuur, om lid te zijn van een andere organisatie, die zich ten doen stelt reizen te organi,- seeren, in casu de arbeidcrsreisvelyeenii ging- Als plaats voor de volgende algemeeno vergadering werd Nijmegen aangewezen. De penningmeester bepleitte reorganisar tie van het werk door aanstellen van een administrateur enz. Dit werd ter overweging medegegeven. Besloten t4, werd een commissie van 5 personen te benoemen die zal onderzoeken of het orgaan der vereeniging niet kan worden veranderd. Tot bestuursleden werden herkozen do hoeren prof. W. H. Drucker, H. C. Heeir- ma, W. G. H. Ie Fèvre, A. Pieterse ,en Gr. Tejen. Aangehouden werd een voorstel-Rottar- dam, om in het reglement op t enemen, dat het hestuur ook betaalde leiders kan aanstellen. De heer D. J. van der Ven uit Arn hem bepleitte het organiseeren van toch tjes naar typische volksgebruiken op do bepaalde data in verschillende de el en van on sland. Op vprzoek van den voor zitter zal hij een agenda daarvan opma ken. Dooi' Rotterdam werd de wenseke- lijkheid betoogd, om te komen tot ver-, deelen der vacantie, opdat men niet allen aangewezen is op de maand Augustus om op reis te gaan, als de pensions over vol en 'duur zijn. Den Ha,ag bracht de bestuursleden dank voor kun arbeid en den voorzittei voor zijne leiding. Do lieer Pieterse sloot de vergadering na dank te hebben gebracht aan de afge vaardigden vjoor de prettige wijze van werken en aan de ontvangende afdeeling voor zijne goede ontyangst. In de pauze der vergadering deden de dames en heeren zich te goed aan een lunch in de kleine zaal van het Schut tershof. Aan tafel gingen de sluizen der wel sprekendheid ook nog open en werd o.a. den heer Hoogesteger dank gebracht voor de goede zorgen aan de verschillende maaltijden besteed. Dc N. IJ. T. E. M. In de kleine zaal van ket Schutters hof' vergaderde gisterenavond het comité voor de N. IJ. T, E. M. Na iampele discussie werd besloten, g'e> zieu de sommen, waarvoor bij onderhand- sche aanbesteding is ingeschreven, de bouw van de tentoonstelling in eigen beheer uit te voeren. Ingekomen waren een vijftal biljetten van exposanten, en wel van Casetta, Mid delburg, terrazovloeren, enz.; G. Smol ders Zoon, koekfabriek te Gilze (N. B.) A. Goudstikker, borstelfabriek te Ber gen op ZoomC. A. Weimar, Vlissiugen, naaimachines; Pies Co., kantoormeube- lon, Amsterdam. Wellicht volgen nog en kele firma's maar vast staat nu reeds- dat de zalen zoo goed als geheel gevuld zullen zijn en ook in den tuin gretoto ruimte moet worden ingenomen, temeer nu ook de komst van de bioscoop een zeker feit is geworden. Medegedeeld kon worden, dat voor hen die overdag de tentoonstelling bezoeken, de zalen van het Kunstmuseum gast enf zeker zullen worden opengesteld, wat ze ker aan. de expositie een uitbreiding van groot belang geeft en de bezoekers in de gelegenheid stelt mei de belangrijk»? collectie schilderijen in dat museum ken nis te maken, te veel Middelburgers1 ken nen dit museum nauwelijks bij naam. Des avonds zal van den ingang van Kunstmuseum ook kunnen worden ge bruik gemaakt voor de tentoonstelling, hetgeen bij groote drukte zeker een groot gemak zal blijken te zijn. Vastgesteld werd welke personen zullen worden uitgenoodigd om zitting te nemen in een commissie ter beoordeeling va.n de standen. De volgende yergadering werd be paald op Woensdag 15 Juni. Het eerste abonnementsconcert van het Middelburgseh Muziekkorps heeft gisterenavond plaats gehad in een vrij bezette Schutterdhoftuin. Een zeer af wisselend programma, waarvan slechts een tweetal nummers ook vroeger op deze concerten werden ten gehoor© gebracht, werd door het Korps verdienstelijk uitge voerd en gaf weder blijk Man intensieve studie. Deze concerten blijken o.i. alle reden van bestaan te hebben. DcVlissingsche Sch«ol vereeniging. Door de zeer geanimeerde druk be- z'ocbto algemeens vergadering wij vernemen dat er ruim vijftig mensehsn aanwezig walen der Vlissingsche Schooi* eireeniging, werden als bestuurs leden nog gekozen mevrouw A. S tav er- man en de beer II. van Tijen, die be< ■dankt had liet hestuur is nu als volgt samengesteldde heeren G. R. E. van Raalte, voorzitter; H. van Tijen, secre taris; H. O Romswinckel, penningmees ter: II G. vaq Grol, K. B. de Kat en de dalmes mevrouw M. 0. Braat en A. Sta/ verman Het aantal' leerlingen stijgt steeds. Sinds de vergadering van Dinsdagavond hadden - 'ch tot Woensdagavond nog een een twintigtal leerlingen aangemcltd. Er worden dezer dagen zes l'eerkra ;hten op geroepen vrxjr den met September te openen cursus-. VI' Ct. Bij Kon. besluit, is, met ingang van 1 Juni 1921, aan den lieer M. T. Slhg> ter, vroeger alhier, op zlijn verzoek, eer vol' -ontslag veneend als- adjunct commies bij liet Departement van Oorlog (M. Ct.) Raadsvergadering Goes. Gisterenmiddag twee uur kwam -de raad van de gemeente Goés in openbare ver gadering hijeen. Wegens ziekte is afwe zig de heer Van der Leeuw; iets later kwam de heer Duvekot, terwijl de heer Goedbloed wat vroeger de vergadering verliet. Ingekomen zijn de volgende stukken: I. Verslag van den toestand- der ge-, meente over 1920. 2 Verslag van de gezondheidscommis sie gezeteld te Goes over het jaar 1920. 3. Verslag van de Vereeniging van Neder landsche gemeenten over het jaar 1920. 4. Verslag over het jaar 1920 van de Ceniiale Bouwmaterialenvoorziening (C. B. V.) te 's-Gravenhage. 5. Goedkeuring der gemeente-rekening over het dienstjaar 1919. 6. Goedkeuring van liet 2e navorde- rii.gskohier van den hoofdelijken omslag vooi het jaar 1919/1920. 7. Goedkeuring van het raadsbesluit dd'. 18 April 1921, no. 6, betreffende het beschikbaar stellen van een gedeelte van het voormalige veilingsgebouw voor den Vrjjwilligcn Landstorm. 8. Goedkeuring van het raadsbesluit dd 18 April 1921, no. 10, betreffende ver huring van een deel van de 'bergplaats on der het stadhuis. 9. Goedkeuring van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1921, no. 3, tot ingebruikge- ving van een lokaal van school .B aan de vereeniging „de Ambachtsschool". 10. Goedkeuring van het raadsbesluit dd 3 [Mei 1921, no. 5, tot het beschikken over den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1920. II, Goedkeuring van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1921, no-. 6, .tot het aangaan van een geidleening ad f 75.000. 12. Goedkeuring van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1921, no. 11a, tot het aangaan eener geidleening ad. f 112.400. 13 Goedkeuring van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1921, no. 12, tot ingebruikge- ving van het kantoorgebouw van het Gas bedrijf aan den Directeur ter tijdelijke be woning. 14 Besluit van Gedeputeerde Staten, waarbij aan deze gemeente voor den tijd van één jaar vrijstelling wordt verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs in het vak „lichamelijke oefe ning". 15. Bericht van Gedeputeerde Staten van di plaats gehad hebbende herziening van de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris. 16. Bericht van Gedeputeerde Staten van de vastgestelde regeling der jaar wedden van -de wethouders. 17. Ook het bericht van den heer E. H. T. van Borssum Waalkes, dat hij over do al of niet aanneming van zijn benoe ming tot Directeur van den Keurings dienst van Waren alhier slechts dan kan beslissen, wanneer zijn benoeming door den Minister van Arbeid is goedgekeurd, wordt voor kennisgeving aangenomen. 18. Bericht van ontvangst door Gede puteerde Staten van het raadsbesluit dd. 3 Mei 1921, no. lib tot wijziging vau het raadsbesluit van 25' November 1920, no. 7 inzake bouw van middenstandswoningen 19 Mededeeling door Gedeputeerde Staten van een schrijven van 'Zijne Excellentie den Minister van Binnenland- selie Zaken, inzake de Politieschool le Hilversum en politiecursussen. 20. Verzoek van den heer P. van Iwaarden om een straatlantaarn, staande vooi het woonhuis van den heer Or. .7. Weyerman aan den Kloetingschen weg ie verplaatsen in de richting van de spoor lijn. Dit stuk wordt ter afdoening in han den van B. en W. gesteld. 21. Verzoek van den heer L. de Clereij om spoedig over te gaan tot demping van een put, grenzende aan de Westzijde van zijn woning, gelegen aan den Stationsweg'. Wat betreft punt 13 deelt de voorzitter mede, dat het verlof niet meer noodig is, daar de heer Bonthuis inmiddels een wo ning gevonden heeft. Wat het laatste punt betreft, hierover deelt de voorzitter me- - de, dat over deze kwestie reeds op 4 Juni 1920 is geschreven en dat het de schuld is van d$ S.S. dat er nog geen oplossing is gevonden. Ook zijn er nu klachten binnen gekomen van de Stationswegbewoners over de twee slooten aldaar. De kosteu die- een en ander meebrengen bedragen f 13 000. B. en W. zullen trachten deze zaak te bespoedigen. Hierna wordt conform besloten wat be treft de punten twee tot en met acht, hou dende respectievelijk: verzoeken om af schrijving van belasting en schoolgeld; wijziging der begrooting van het Grond- bedriji" voor 1920 en 1921; wijziging der gemeente-begrootingen voor 1920 en 1921; voorstel tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente- begrooting over 1920; verzoek van den lieei G. Kieft om eprvol ontslag als on derwijzer in de gymnastiek aan de open bare lagere scholenverzoek van rlen heer E Frenkel om eervol ontslag als leeraar aan de Avondschool voor Ambachtslieden en het verzoek van mevrouw J. M. vau den Dool van der Harst om eervol ontslag als onderwijzeres in de handwerken aan de openbare lagere scholen. Aan de orde is punt. 9: benoeming van een Regent van het Gasthuis wegens het aan den heer Mr. H. C. J. Zaaijer ver leend eervol ontslag. De aanbeveling luidt als volgt 1. Dhr. P. C. Labrijn. 2 Dhr. P. van cler Brugge. Met 10 van de 11 stemmen (één blanco) wordt de lieer P. 'O. Labrijn in leze, functie benoemd. Ter hand wordt genomen punt 10: be noeming van een lid der Schoolcommissie wegens het aan Mevr. Van TwistPfeif fer verleend eervol ontslag. Do aanbeveling luidt ads volg't: 1. Mevrouw H. KranenborgHeslinga. 2. Mevrouw P. ZuringKoopmans. Op dezelfde wijze als boven (10 van de li stemmen, één blanco) wordt Mevrouw H. KranenborgHeslinga benoemd. Punt 1-1 isvoorstel tot het verstrekken van een jaarlijksche toelage aan elk -Ier Oudercommissies. Er wordt conform besloten. Naar aanleiding van punt 12: voorstel tot wijziging der Verordening, regelende inrichting en samenstelling van de Com missie van plaatselijk toezicht op het La ger Onderwijs en tot het toekennen eener toelage aan gemelde commissie (f 100) vraagt de heer Vienings het woord. Spr. meent, dat .op IQ Fehr. jl. reeds besloten is dat presentiegeld' zou worden uitgekeerd en vindt dat liet nu niet aan gaat daarvan af te wijken. De voorzitter antwoordt dat in de ge, meenten waar B. en W. hebben geïnfor, meerd zulk presentiegeld niet bestaat. Er zal nu een toelage van f 100 worden ge, geven, waarmede de commissie na.ar goed- vinden kan handelen. De lieer Vienings wil in het desbetref fende art. ingelascht zien: „voor presen tiegeld of anderszins". Hierna wordt het voorstel aangenomen. Aan de orde is hierna het verzoek van drn heer J. P. Magielse om tot 1 Juli 1921 te verlengen de huur van het per, eeei Schoolstraat no. 1, waarover con form wordt besloten. TV at betreft het verzoek van den heer A. R. Breetveldt om verlenging der huur van het woonhuis St. Adriaanstraat 23, de, financieele commissie vindt de voor gestelde ihuur te laag. Do heer van Jen Bout wijzende op do vervallen toestand, waarin het huis verkeerd, acht deze huur niet te laag. De heer Oosterbaan stemt' toe, dat hel oordeel der financieele com- missie misschien eenigszins op een oppsr- vlckkigen indruk berustte én vereenigt zich daarom gaarne met de zienswijze \an den vorigen spr. Er .wordt aldus be sloten. Aan de orde is punt 15, voorstel om toestemming te verleenen tot opheffing cler zekerheid, gesteld door den voormali- gen gemeente-ontvanger, den heer D-. A. Constandse waarhij, nadat den heer Con standse dank is gebracht voor wat hij als voormalig gemeente-ontvarcïer deed, conform wordt besloten. Punt 16 is een -verzoek van den Ge meente-Ontvanger om tijdelijke admini stratieve hulp. De heer Goedbloed 'wil de voorloopige dubbele aanslag, oorzaak van dit ver ziek niet meer geheven zien. Waar ech, ter binnenkort toch de gemeentebelasting door het rijk zal worden geënd, besluit men voorloopig deze zaak te laten zoo als zij is en over het verzoek gunstig te beschikken. Er wordt aldus besloten. Wat betreft punt 17, verzoek van den heer A. Govers om van Se gemeente te mogen, pachten .een stukje grond gelegen in Bouwplan II, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Aan de orde is nu punt 18„ adres van D. C. Weezepoel en P. van Hese betref fende verpachting van het gemeentelijk vischwater. De lieer de Die -verklaart' zich tegen deze zaak; z. i. moet men den arbeide-rs het "vissollen als kleine broodwinning niet on mogelijk maken. Zij moeten nu om te visschen naar 's-Heer-Arendskerke of mar Kattendijke. Als proef van een jaar wil hij aan de liefhebber een vergunning gevjen bijv. van een gulden. De voorzitter zegt, da.t de pachters van het vischwater het recht hebben, aan anderen vergunning tot vis schen te geven. Hij toch is bang voor doodvisschen van het vischwater. De heeren Vienings en de Looff zijn het echter eens met de heer de Die en pal- saldo wordt er overeenkomstig diens' voor, stel besloten. Aan de orde is punt 19, verzoek"' van bet Comité tot Regeling der op 22 en 23 Juli 1921 te houden gynmastiekfees- ton, c-m toekenning van een subsidie uit do gemeentekas en vergunning tot gebruik van liet gymnastieklokaal dei- Mulo school. De lieer Vienings is het over 't alget- meen eens met het pra-e-advies van B. en W. maar hierNietreft het de lichaams oefening welke een zaak is van zeer groot belang. Spr. stelt voor een subsidie vjan f 150. De voorzitter echter is tegen sub sidie. De heer Goedbloed meent, dat in deze kwestie niet incidenteel kan worden beslist maar dat er een algemeene lijn moet worden getrokken, bijv. dpor het scheppen van een fonds voor dit doel. De heer Vienings wijst op het provinciale karakter van de feesten. De voorzitter echter meent, dat, w,a,ar aan het Prov Zangconcours een zaak van zeker even groot belang eveneens subsidie werd ge weigerd, er geen rede bestond, om anders tegenover deze feesten te handelen. Het voorstel van den heer Oosterba.an wil voor deze zaak een post op de begrooting zien uitgetrokken. Na eenige discussie trekt de heer Vienings vanwege de ver strekkende gevolgen zijn voorstel in. Aan de orde is nu punt 20, houdende een voorstel tot reorganisatie van het openbaar lager onderwijs, een punt, dat tot langdurige discussies aanleiding geeft welke wij in hoofdtrekken zullen volgen, volgen. De heer de Die kan zich nu well met het voorstel v,an B. en W. vereenigen maar meent dat er nu één leerkracht over compleet wordt waarvoor geen subsidie wordt ontvangen. De voorzitter acht dit twijfelachtig daar dit geheel van liet aan tal leerlingen afhangt. De heer Constandse wil zooveel mo gelijk den weg van pacificatie bewandelen, maar acht het toch wenschelijk dat de linksche raadsleden in de. eerste- plaats voor het openbaar onderwijs zorg dragen. Z i. zal school B te groote klasse krijgen, hij vreest, dat bij aanneming van het vjoorstel van B. en W. van do Mas voor achterlijke kinderen niet vee] zal terecht komen. Hij foromuleert einde lijk zijn voorstel; aan school B 4 nieuwe lokalen toe te voegen. De heer van den Bout verklaart do redeneering van den heer Constandse niet te hegrijpen. In verband met de bewering van den heer Constandse, dat er slechts subsidie kan verkregen worden voor 13 leerkrachten en er één nog zal moeten worden betaald door de gemeente, toont de lieer Oosterhaan op grond van ver schillende cijfers en berekeningen en vol gens het huidige leerlingental der Qpenb. school aan, dat er zelfs wel subsidie is te verkrijgen vjoor 15 leerktachten (2 hoofden en 13 onderwijzers). Daar het voorstel Constandse niet on dersteund wordt maakt dit geen punt van bespreking meer uit. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met 7 tegen 4 stemmen aangenomen, tegen stemden de heeren de Looff, de Die, Blaas en C-on-, standse. Aan de orde is hierna punt. 21, houdende voorstel tot wijziging der instructie van de hoofden der scholen en onderwijzers. De heer de Die kan zich met dit voor stel niet geheel vereenigen. Na eenige discussie wordt overeenkomstig voorstel vn B. en W. besloten. Baai wat betreft punt 22, Opmerking var, Z. E. den Minister van Binnenlandsch Zaken betreffende hij Raadsbesluit van 16 Dec. 1920 No. 3 vastgestelde ver ordening op de heffing eener rioolbelas ting, niemand artikelgewijze behandeling verlangt en men zich er mee kan ver eenigen, wordt conform besloten. TVat betreft de punten 23, 24, 25 en 26, houdende respectievelijk schrijven van Gedeputeerde Staten aangaande wijziging van hei Reglement voor het Burgerlijk A.i-inbestuur wat betreft de 'bepalingen^ betrekking "hebbend op het toezicht op uitbestede personen; voorstel tot vast stelling eener verordening op "het finan cieel Jieheer van den Keuringsdienst van- Waren; voorstel 'tot "spijziging "vier ver ordening op den 'Keuringsdienst van Waren; verzoek Van 'het Bestuur der woningbouwvereeniging „Algemeen Be lang" om goedkeuring der vastgestelde huurprijzen van een aantal woningen in- Bouwplan II, wordt overeenkomstigvoor- atel van B. en TV. besloten. Aan de orde is hierna punt 27, voorstel om over te gaan 'tot doortrekking ran de Eimmelandstraat en tij-delijke verhc- ring van het woonhuis Voorstad 25 aam den heer P. Remijn. De voorzitter deelt mede, dat de Finan- eirple commsisie niet met het voorstel van B. en TV. aceoord gaat, de Commissie voor het grondbedrijf echter wel. Nadat o. a. de heer Stieger den raad geadviseerd heeft, in afwijking van het advies der financieele ^commissie, mee te gaan met het voorstel van B. en TV*'., wordt aldus» besloten. Volgt punt 28: verzoek van de heeren M. Ossewaarde en J. Dekker om wijziging te brengen in de verordening op het aan leggen aan en bevaren van het 3as en de haven. Er wordt besloten dit verzoek voor den- tijd van een jaar toe te staan. W.J betreft de punten 29 en 30, hou dende respectievelijk: verzoek van het Be stuur der afdeeling Goes e. o. van tien R -IC Volksbond om maatregelen te ne men tot verbetering der rioleering aan- den Heernisseweg, en Besluit van hef Bur gerlijk Armbestuur tot wijziging der be grooting dier instelling voor 1920, wordt conform besloten. Volgt punt 31vaststelling van liet 2e> suppletoir kohier van schoolgeld voor de- M. U. L. O.-School, cursus 19191920. Het kohier wordt vastgesteld op f 37,20. Bij voorkomende zaken vraagt de heer Vienings of het waar is, dat de aanplan- tingen aan den Oostsingel te laat zijn geschiedt. De voorz. zegt dat men hein meedeelde dat het nog vroeg, genoeg was, men had echter het weer niet mee gehad, er is ook niet zooveel dood als een leek bij 'oppervlakkige beschouwing wèl denkt. De heer Vienings herhaalt, dat men hern verzekerde dat het een maand te laat was geweest voor de beplanting. De heer Vienings vraagt nog of er geen verplaatsbare Kabinos met iemand' clie toezicht houdt, kunnen worden ge plaatst bij de haven waar zooveel ge zwommen wordt. Z. i. is de huidige toe stand in strijd met de publieke morali teit. De voorzitter zegt, reeds vxoegejr- t.e hebben geïnformeerd naar de kosten van deze inrichting, een 8 óf 10 kamertjes kosten f 2500 en dan zou er nog een opzichter moeten zijn. Eindelijk vraagt nog de heer Vienings, wanneer de banken in het plantsoen zullen komen. De voor zitter antwoordt dat deze weldra zuilen worden geplaatst en deelt nog mede, dat met 't oog op 't vernielen', men de leuningen er af- heeft gedaan. De heer Con standse wijst op de spelling der namen van nioucve straten, hij meent dat er - foutieven zijn. De voorzitter is dit ook reeds opgevallen, naar liem echter werd medegedeeld moesten de spellingen zóó zijn De heel' Flink wijst nog op de ongëef-, fendheid vooral v,an het klinkerpad aan de Oostwal, de heer de Die breugt nog de zaak van de weduwe Roeheford, die uit haar woning werd gezet, ter sprake. Het is blijkbaar zeer moeilijk een woning voor haar te vinden. Men gaat in geheime vergadering over ter behandeling van de twee laatste pun ten; vaststelling vpn liet 2de Supl. -Ko hier van .schoolgeld voor de muloschool cursus 19201921; Reclames tegen het voorloopige kohier voor de hoofdelijke" omslag dienst 19201921. Na heropening der openbare zitting wordt het Kohier vastgesteld op f 2685.88 wat betreft de reclames is de financieele commissie van oordeel aldus te beslui ten. Men gaat over tot de benoeming van een directeur van den Keuringsdienst yan. Waren. De. alplahetisehe aanbeveling luidt: L. A. van Berk, Zeist en P. Post te Den Helder. Met 8 stemmen tegen 1 op den heer Post en 2 Blanco, wordt de heer L. A. van Berk in deze functie benoemd. De voorzitter hoopt dat men nu einde lijk eens succes zal hebben hoewel kier in plaats van 3 maal, vier maal scheepsrecht zal zijn.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2