WOENSDAG 25 MEI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT PORTUGAL. EGYPTE AMERIKA. BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG I i VLISSINGEN GOES KERKNIEUWS v. Hotegem Jvil 's Vrijdagsmorgcns dej keuring te Heinkenszand en des namid dags te Goes doen plaats hebben. De voorz. acht dit onmogelijk. Men komt. dan niet klaar. Dhr. Scheele doet het! voorstel op 24 en 25 Juni de keuringen te doen houden, en Wel 24 Juni te Goes en Heinkenszand en 25 Juni te Kruisin gen. Dit voorstel wordt aangenomen. (Z-) Voor de Zangvereeniging van den K. Iv, Vrouwenbond overmorgen, Vrij - dagavond, repetitie in het „Slot Oosten de" voor leden en adspirantleden, allen te 8 uur. Kaai- wij vernemen, viert de E. K. Volkshond alhier Zondagavond a.s, het' encycliekfeest, met kapelaan Bekkering,' uit Vlissingen als feestredenaar. Een of" ficieele mededeeling hiervan hebben wij evenwel nng- niet ontvangen. Ter waarschuwing van wie het aaugat.1. Kapellc. De 'gemeenteraad heeft besloten tot aanschaffing van een chronometer over te gaan voor de politie, om het woeste rijden in de kom der gemeente tegen te gaan Als een tegemoetkoming volgt Jaar on middellijk op Plannen zullen worden gemaakt om ooi verbetering over te gaan van de straten. (M. Ort.) 's Hccrenhock. Dinsdagavond ging het paard van den landbouwer G. M. met de kar op hol; wonder hoven wonder dat het zoo Igoed afliepgelukkig waren er weinig: kinderen op de baan, anders zou het zoo goed niet zijn gegaan. D evoerman kwam met den schrik vrij. Heinkenszand. Eergisteren, 23 Mei, des- namiddags te 6 uur kwam de gemeente raad voltallig bijeen. Voorzitter de bur gemeester. Notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De sedert de vorige zitting; ingekomen stukken, waaronder diverse goedgekeurde raadsbesluiten, worden over^ gelegd en medegedeeld. Vervolgens wordt een suppl. kohier H. O. dienst 1920 1921 vastgesteld. Verordeningen vervolg onderwijs op de O. Ij. school, tot regeling, van een cursus in de Fransche taal en op de Warenwet worden achtereenvolgens vastgesteld. Besloten Wordt vrijstelling te vragen voor 2 jaar van lichamelijke oefe ningen op de O. L'. school. Inplaats van dhr. Janssen wordt tot lid der Commissie tot wering van schoolverzuim alhier met alle stemmen benoemd de heer J. A. Duijnstijn, hoofd der R. K. School. 21' Reclames tegen aanslagen iu den H. O-, worden behandeld, waarvan 12 worden ingewilligd, de overige 9 aanslagen Tplij-; ven gehandhaafd. Op een v,erzoek .om van gemeentewege meer uren voor openstelling van het telephoonkantoor aan te vragen, tegen vergoeding, wordt afwijzend be schikt. Te 9 uur is de vergadering dooi den voorzitter 'gesloten. Souburg. Tot lid van don gemeenteraad alhier, vakca-ture ontstaan door het ver trek van den heer Eïmendorp, is gekozen vci'kloaid de heer J. Looise. Een jaar geleden. Vandaag is liet een jaar geleden dat te Goes niet schitterend succes de 11-K Landdag in het dekenaat Middelburg weed gehouden waarvan de tegenwoordig heid .van Mgr. den Vicaris-generaal en het welsprekend woord van Pater Bortroinaeus De 'G-reeve een aparten luister bijzetten. De Dail Eireann. Naar de Engelsche bladen melden, heeft in de tweede week van Mei een zitting van de „Dail Eireann plaats ge had, welke door bijna alle leden werd bijgewoond. Op voordracht vLan den president, werd besloten, dat de parlementaire verkiezin gen als verkiezingen yoor de „Dail Eireann" zullen beschouwd worden. Alle afgevaardigden, hij deze verkiezingen ge- Kozen zullen als leden van de „Da(il Eireann" beschouwd worden en hun zetel kunnen innemen, indien zij den voorge schreven eed yan .trouw afleggen. Het huidige parlement zal automatisch ont bonden Worden, zaodra het nieuwe ver tegenwoordigde lichaam rechtmatig Bij eengeroepen is. Het conflict in dc mijnen. Het blijkt, aldus de „Msb.", dat de be sprekingen, .die Herhert Smith en Frank Hodges, de president en secretaris dér mijnwerkers-federatie, de vorige week ten huize van den mijneigenaar sir Dennis Bradley liehhen gevoerd, zijn gevolgd door geheime conferenties tusschen Hod ges en vertegenwoordigers der regeering. Zelfs wordt gemeld, dat Hodges een ge heime conferentie heeft gehad met Lloyd George. Gezegd wordt, dat de weg thans vrij is voor een conferentie tusschen de mijnwer kers en de mijneigenaars en men beschouwt hei als zeker, dat de regeering een zoo danige conferentie in den loop van deze week zal bijeen roepen. Het struikelblok van den nationalen winstpot is voorloopig terzijde geschoven naar verluidt is een regeling van liet loonvraagstuk volgens een glijdende schaal het grondvoorstel, dat aan een gemeen schappelijke conferentie van heide partijen zal worden voorgelegd'. DENEMARKEN landbouwuniversiteiten. AVe lezen in de „Msb.", dat in Deen- sche landbouwkringen - een plan wordt, besproken, om de kasteelen in Augusten- borg en Graasten, gerequiroerd 'loer de Deensche regeering van den overleden Hertog Günther van Schleswig Holstein, in landhouw-universiteiten te veranderen. Verondersteld wordt, dat de universiteit te Graasten, zoo opgericht, zou kunnen fungeeren als een tak van de Koninklijke veeartsenijkundige universiteit te Kopen hagen. De Decnsch-Duitschc onder handelingen. De onderhandelingen tusschen Denemar ken en Duitschland, onft.rent de vraag stukken, welke betrekking hebben op de overdracht van Noord-Sleeswijk aan De nemarken, zijn geopend met een prelimi naire vergadering in het ThottspaleiS te Kopenhagen. De Deensche minister van buitenland - sche zaken Seavenius leidt de onderhan delingen voor Denemarken. Von Körner is de leider der Duitsche vertegenwoordi gers. Zou het geen staatsgreep zijn? De Portugeesche legatie te Londen heeft aan de pers, zoo lezen we, een verklaring gezonden, waarin zij opkomt tegen het be richt in sommige Londensehe bladen, a'i3 zon het aftreden van het ministerie iets te maken hebben met een militairen aan slag. Er was reeds sinds eenig;e dagen eenig geschil tusschen het kabinet en den president der republiek, die daarom het kabinet verzocht had af te treden, wat Zondagmorgen geschied is. Er hadden wel eenige demonstraties in Lissabon plaats, maar deze droegen geens zins het karakter van een opstand. Over de onlusten in Egypte. Over de ernstige onlusten iu Egypte melden de speciale correspondenten der Londensehe bladen nog het volgende: Om 10 uur Zondagavond werd in de inbior-. lingenwijk in Alexandrië een revblution- naiTe porging op groote schaal onder nomen. Het gevecht duurde den g'êheelsD nacht voort en eerst in den Loop van Maandagmorgen kanden de Egyptische troepen met de Britsche troepen bezit van de stad nemen. Het schijnt, dat het hoofdzakelijk door do Grieken was gekomen, dat het eerste treffen tot een bloedig handgemeen leidcle. Verschillende lijken lagen in Je straten van Alexandrië, toen de troepen bezit var. de stad namen. Vele benzine-depóts in de nabijheid. v»n de dokken werden door het gepeupel leeg geplunderd en vernield. Twee Europea nen werden met benzine overgoten en op een publiek plein in brand gesloken. Telegraaf- en telefoondraden van Alexan drie. naar Caïro en andere plaatsen waren reeds Zondagavond doorgesneden. Q Er wordt nog gemeld, dat een strijd macht van 1500 Bedoeïenen op Ramleli is afgetrokken, vijf mijlen ten Noord-Ouden van Alexandrië, waar de Britsche troepen gelegen zijn Tot nog toe schijnt Caïro kalm te blijven Omtrent de opstootjes in Alexandrië en Caïro heeft het Engelsche ministerie van huitenlandsehe zaken Maandagmid dag een verklaring gepubliceerd, waarin de eerste voorvallen gereleveerd worden en verder wordt gezegd„De opstand is uitgebroken wegens het vertrek van Je Egyptische missie naar Europa, zonaei Za.gloul Pacha. De extremisten willen door deze agitatie reeds van ie voren heel het goede effect van de a.s. onder handelingen te Londen voorkomen en trachten te bewijzen, -dat de missie niet hei volk van Egypte vertegenwoordigt. Daarin zullen de Egyptische belhamels niet slagen". Er wordt verder gemeld, 'lat onder voorwendsel van een loon-conilict een al- gerueene staking op de Egyptische sfeor- yvegen zal worden afgekondigd. De. „Westminster Gazette" meldt, dat zij'1 vele telegrammen uit. Egypte heeft ontvangen uit alle mogelijke klassen Van do bevolking. Deze telegrammen zeggen, dat de Egyptische missie voor Europa de bevolking van Egypte niet vertegenwoor digt en dat het heele conflict nair de nationale vergadering zal moeten wor den verwezen, dat de krijgswet en de cen suur zullen moeten worden afgeschaft, zoodat volle vrijheid' van aetie mogelijk wordt voor het Egyptische volk. Dc kwestie Tap. WASHINGTON, 24 Mei. (R.O.) Van gezaghebbende zijde wordt gemeld, dat de toestand van het Yap-gesehil zich gunstig ontwikkelt. Er is uitzicht op een defihitieve regeling. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 24 Mei. Voortgegaan wordt met het ontwerp tot invoering yan den kinderrechter en onder toezichtstelling van minderjarigen. De heer Kleerekoper (s.d.) steunt het amendement-Drcsselhuijs om aanstelling van vrouwelijke plaatsvervangende kin" derrechters mogelijk te maken en dient daarnaast een motie iu, uitsprekende do iwensehelijkheid van benoembaarheid vaD de vrouw tot een rechterlijk ambt. Op voorstel yan den voorzitter wordt met 33 tegen 29 stemmen besloten de motie te behandelen op een nader te be palen dag. De heer Beumer (a.-r.) bestrijdt het amendement-Dresselliuijs. De heer van Scha-ik (r.k.) wil gelijke benoembaarheid voor alle openbare ambten met uitzonderingen, noodig met het oog op orde en zedelijkheid. Spr. acht de vrou iw geschikt voor kinderrechter- Het amendement houdt evenwel geen rekening met de practische vragen ten aanzien van de uitvpering. De heer Sclieurcr (a.r.) betoogt, dat de vrouw juist voor kinderrechter zeer ongeschikt is. Mejuffrouw Groeneweg (s.d.) komt op tegenn het betoog van den heer Scheuror. De heer Schokking (c.li.) wenseht geen principieele beslissing door stemming over dit amendement. Spr. zal daarom tegen stemmen. De heer Van Veen (c.h.) acht redactie- verbetering in het amendement noodig. Minister Heemskerk bestrijdt het amen dement. Hij beveelt echter de redactie, gegeven door den heer Van Veen, aan. De heer Dresselhuijs CV.D. zou ook gaarne cenige veranderingen in liet amen dement zien aangebracht. Na repliek van den minister trekt de lieer Dresselhuijs echter zijn amende menten in eu vervangt dat op art.. 1 door het volgende: ,,Een vrouw kan worden aangewezen als plaatsvervangend lid der arrondissementsrechtbank doch alleen lot aanwijzing ter vervanging van den kin derrechter in aangelegenheden betreffende meisjes cn jeugdige mannelijke beklaag den." Ce heer Marcliant (V.D.) verklaart te Éullen stemmen tegen het. amendement, omdat hij aanneming de benoeming van do vrouw tot rechter zal zijn uitge sloten. De heer Kleerekoper (S. D. A. P.) zal voor liet, amendement stemmen, onder uit drukkelijk voorbehoud, dat de beslissing, niet zal praejudicieeren op zijn motie. Het amendement wordt hierna verwor pen met 42 tegen 31 stemmen. .Tegen de rechterzijde, behalve de hee- ren Snoeck Hcnekemans, Smeenk, Kuiper, van Schaik' en de voorzitter. Van links de vrijzinnig-demoeraten, dn revolutionairen en de heer Troelstra. Bij a,rt. 7 licht de heer Van Sasse Van Ysselt (R.K.) een amendement van de commissie van rapporteurs toe, om den kinderrechter niet bevoegd te verklaren,, ontzetting of ontheffing uit de ouder lijke macht nit te spreken, doch dit- op te dragen aan de meervoudige kamer. De heeren Snoeck Henkemans (C. II.) en 'Gerhard (S. D. A. P.) bestrijden het. amendement. Huns inziens behooron alle kinderzaken uitsluitend aan den Kinder rechter te worden overgelaten. De heer Kleerekoper (S. D. A. P.) is liet echter eens met de heer van Sasse van Ysselt en zegt dat bij de kwestie van ontzetting of ontheffing uit de ouder lijke macht veel te veel subjectieve op vattingen in het spel zijn, zoodat deze be slissingen niet. aan een enkel persoon mo gen worden overgelaten. Nadat nog de heeren Hugenholtz (3. D.) en Schokking- (C. H.) hun oordeel hebben gezegd en de jninister mede heeft gedeelt geen bezwaar tegen het amende ment t.e hebben, wordt hot aangenomen met 55 tegen 13 stemmen. De minister neemt de overige, hiermede samenhangende, amendementen over. Het wetsontwerp wordt z.h.s. aange nomen. Commissie nielkvoorz'cnjiig groote steden. De minister van Landbouw heeft onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, opgeheven de commissie, aan welke was opgedragen te onderzoeken, in hoeverre in de toekomst de voorziening van Je groei steden in Nederland met voldoende hoe- veelheen melk kan worden overgelaten ai» de gemeentebesturen of aan hot particu lier initiatief, dan wel, in hoeverre J.» Staal hierbij regelend zal hebben op te treden. 1 I *1*1? De nadeelige saldi der crisisinsiellingcn. Over de nadeelige saldi der crisisinstel- 'ingén lezen we in „D'e Tijd" het volgende: In de memorie van antwoord inzake hef. wetsontwerp tot aanvulling en ver hooging van het tiende hoofdstuk der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1P21 (dekking nadeelige saldi crisisinstellin gen; merkt de Minister op, dat de baten welke tot dusverre voor den Staat zijn voortgevloeid uit de liquidatie dezer ori- sisvereenigingen, beloopen in totaal ruim f 4,258.000. Het voor de eredieten teu dienste van de levensmiddelen voorziening voor 1919 toegestaan crediet ad- f 142.600.000 is niet geheel toereikend gebleken. Een wetsont werp tot verhoogmg van dit crediet met f 3.600.000 heeft bereids het Departement verlaten. Voorts 'is het niet uitgesloten, dat ngg een verhooging noodig zal zijn voor het voor '1920 toegestane levens- middelencrediet van f24.800.000. De meening vervolgens, dat de Suiker- vereeniging ten minste 25 millioen gulden met den huitenlandsehen handel heeft ver diend, berust op misverstand. AYat betreft de meening dat de Suiker- verceniging aar verplichhting tegenover de Regeering heeft afgekocht door stor ting van f 5.000.000 in do kas van te N U. M., merkt, de Minister op, dat dèu producenten aanvankelijk geen andere ver plichting was opgelegd dan de plicht tot levering van voldoende suiker voor de hiunenlandsehe consumptie tegen een maximumprijs van 28 cents per ï/g K.G. Mot betrekking tot den export van de sui ker, welke na. de voorziening in de bin- nenlandsohe behoefte was overgebleven heeft toen Minister Posthuma een over eenkomst getroffen, Waarbij is bepaald, dal ter beschikking van de Regeering zou worden gesteld' de helft van hetgeen de suiker meer zou opbrengen dan f 25 per 100 K.G. basis ruwe suiker met een mini mum van f2.500.000. Deze 25 Juni Ï917 aangegane overeenkomst heeft 18 Jan. 1918 de N. U. M. overgenomen. Ten ge volge van deze overeenkomst is aan lie N. D. M. bereids f4.183.990,39 afgedra gen. Het is het voornemen van den Minister om de gelden, welke noodig zullen blij ken om een eventueel tekort op -Je steen koolvoorziening te dekken, hij afzonderlijk ontwerp aan te vragen en is hij dan in de gelegenheid een volledige uiteenzetting te geven over het dienaangaande gevoerde beleid. Met de in Amerika aangekochte kolen, ten tijde toen de groote prijsdaling' in de steenkolen intrad, is rond f 5.600.000 ge moeid geweest, d. it. ongeveer 'de helft van het verlies, dat zou zijn geleden zoo geen scliijiking ,ware getroffen en Je afname tegen Je gecontracteerde prijzen zou heb ben plaats gebftd. Toen de korendistributie opliield (15 Jan. 1921) was er een onverkochte voor raad van 363.000 ton, -terwijl er r,og v arende of op contract te ontvangen wis pl. m. ,200.000 ton. Deze partijen zijn in derdaad verkocht voor ruim f 20.000'.000 heneden den inkoopprijs. De verliezen," welke nit- de op zichzelf voor ons land zoo heuglijke daling in de ledenprijzen voortvloeien, mochten niet beperkt worden door de belemmering van den invoer of andere maatregelen, welke er toe hadden kunnen strekken de prijz'en kunstmatig hoog te houden. Het bezoek van den Japansehcn Kroonprins. Het departement van 'Buitenlandsche Zaken deelt mede: 1 De Japanscho gezant heeft ter kennis van de Nederlandsche regeering gebracht, dat Z. K. H. prins Hirohito, kroonprins van Japan, tusschen 15 en 24 Juni a.s. in Nederland hoopt te komen, ten einde aan H. M. de Koningin zijn opwachting te maken. De kroonprins zal vergezeld zijn van Z. K. H. prins Kan-in. Voor onze R. IC. werklieden staat dezo maand in het teék'en van de -encycliek' Rerum Novarum", vooral wijl thans de 20e verjaring der „uityaaïdiging van rle encycliek wordt gevierd. Ook Roomsch Middelburg blijft hij de algemeene manifestaties in den lande niet ten achter, getuige het plan van de afdeeling Middelburg van den R. IC. Atelk'abond voor het houden van een groo- len feestavond in het ..Vinccntiushuis" op aanstaanden Zondag 29 Mei. Het programma van den avond is zoo ingericht, dat het nuttige met het- aan gename wordt vereenigd en waar nu het bestuur ziju beste krachten inspant orn dien avond tot een waardige encycliek viering te maken, daar mag toch zeker verwacht worden, dat heel Katholiek' Mid delburg er is vrije toegang voor allo II. IC. mannen en vrouwen present zal zijn en -sporep wij hierbij dan ook' onze ge.loofsgenooten met alle warmte aan. Dat ook in vroegere jaren Je maand Mei de dlukfce' trouwmaand was, blijkt dit jaar hier wel ten volle. Naast verschil lende andere huwelijksjubileums, wordt heden reeds voor de derde maal een gou den bruiloft in onze stad gevierd en wel door den lieer J. Boom en mejuffrouw Maria A'ersluijs, wonende aan don Looier singel Q 256. lie buui'tgenoioten hebben krachtig mede gewerkt om een feestdag voor de oudjes te bereiden. Niet alleen wappert op' den Singel1, in de Ba austraal en achter de Houttuinen de vlag, o-.a,. ook van hel kan toor en do terreinen van de Houthandel' Walcheren, waar de gouden bruigom tal van jaren als machinist werkzaam is geweest maar ook een eerepoort mot op schrift „187124 Mei 1921" en guir landes wijzen er op, dat er feest wordt gevierd. Door eene commissie werd na mens de buurtbewoners een geschenk aangeboden en vele bloemstukken, ver snaperingen enz', werden in de low van don dag bezorgd. Hedenavond brengt het muziekgezelschap van den Houthandel, liet gouden paar een serenade. Gisteren herdacht de heer P. 13 TV zel'aar, pianostemmer bij' de firma Antoirie Mes den dag, waarop hij voor 40 jaair als jongen van 13 jaar bij' de firma in dienst trad. Zijne tegenwoordige patroons boden hem een souvenir aan, het perso neel voegde er een bloemstuk bij' en ook van andere zijden mocht de jubilaris blij ken van wa-ardeering in ontvangst nemen. Gisterenavond ontstond een schoor steenbrand ten huize van den heer Cou- moiu, hakker wonende op- de Vl'a.vmarkt. De politie met een minima-x en een twee tal brandmeesters met een spuitgast met een slangenwagen kwamen -op de rookwol ken af. Het bleek echter ondoenlijk bij den baard van den brand te komen. Door den stevigen bouw van den schoorsteen, werd echter uitbreiding voorkomen. De dooi ons aangekondigde serenade bij het echtpaar Boom a,an den Looiers- singel die gisteren hun 50-jarig huwelijks feest vie'rden, heeft heel wa,t volk op den been gebracht. De anders des avonds ver laten huurt, was zwart v-a-n de men- schen, toen het muziekgezelschap- van den Houthandel AVa.l'cheTen al spelende komende van het schaftlokaal der Zagerij op het huis der oudjes afmarcheerde en daa'r enkele marsclien deden ho-oren. B'oor de jeugd werd een rotid'dansje gemaakt cn ouden van dagen konden oo'k nauwe lijks stil blijven staan bij: de opge\vekte tonen. Na afloop der s'ernade maakte het korps nog een kleinen ommegang om voor de woning van den directeur van den Houthandel, den hoer E. M. Al berts. op den Seisdam, weder enkele nummers uit te voeren, ook nu weer lichtte dit vele beentjes van de straat. Met volle muziek werd naar het schaft lokaal terug getrokken, waai" de instru menten weder werden opgeborgen. Het feest der oudjes heeft ook vele anderen een prettig uurtje beztorgd. Door de recherejhe uit Middelburg is hier ter stede aangehouden een 19-jarig meisje uit Middelburg, dat de ouderlijke woning' was ontloopen en onder een val- schen naam in een hotel vertoefde. Het meisje, is weder onder het ouderlijk' gezag teruggekeerd. (AH. Ct.) Er is dikwijls geklaagd, dat vooral' gedurende de zomermaanden hot vertrek van de laatste eleclrische tram van hier naai' Middelburg om half elf vrij vroeg is en ook in de wintermaanden bij1 bezoek van 'familieleden of van bijeenkomsten in de Scheldestad we'rd het vertrekuur te vroeg genoemd. Met ingang van 1 Juni zal1 nu in den dienst een verandering worden gebracht en de laatste tram om II nul" uit Vlissingen weggaan, dit z'al niet tot gevolg ihlebben dat een dienst megr wordt gereden, maar door de trammen na 7.10 alle een minuut oif vijf l'anger op de eindstations te doen staan en in plaats van om do 40 minuten om de 45 te rij den, zal dezie door vele gewensch'lo veran dering tot stand komen. Zij, die elf uur te -laat vinden zullen gemakkelijk mei de voorla itslo tram kunnen vertrekken, ter wijl do laatste tram uit Middelburg in plaats van te 11.10 te 11.40 zal afrijden. In een gisterenavond alhier gsbouden vergadering van winkeliers en kleine neringdoenden is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin gevraagd wordt Met voorstel-Lindeijer tot wijziging van de verordening op- de winkelsluiting niet aan te nemen. <M. iCt.) Dinsdagmiddag vergaderde in de ..P-rins van Oranje" de Bond yam Zuid- BevelanJsche Paardenfokkers, onder voor zitterschap van den heer O. Z.andee van Kloetinge. (Dhr. D. AY;. Lindenberghi was wegens ziekte afwezig). De notulen der vorige vergadering, ge- lezen door den secretaris, den heer J. Q. C. Kakebeeke van Krabbendijke, worden goedgekeurd. De voorz. deelde mede, dat voor het waarborgfonds v,oor een even- tueelen fokpaardendag is toegezegd f 570, c.n aan vrijwillige bijdragen f275, zoodat het bestuur voorstelt yanwege de finan, ciën. zulk een fokpaardendag niet te doen houden. Dhr. v. Hotegem te Kruiningen vraagt of het Bestuur hierin wel actief genoeg is geweest. De voorz. heeft persoonlijk het zijne gedaan, maar over het bestuuf in zijn geheel kan hij niet oordeelen. I)hr. P. Scheele te Biezelinge meent, dat zekere schroom hij het Bestuur niet te miskennen viel. Is verder ook ïn die opgegeven getallen ook begrepen de aanzienlijke toezegging van don Directeur van den AYilhelmina-polder De voorz. antwoordt ontkennend. Offi cieel is van die zijde nooit iets toegezegd. Dhr Scheele is van meening, dat, -als zekére durf niet had ontbroken, de fok paardendag was doorgegaan, ofschoon hij erkent, dat het Best-uur wel iets heeft gedaan. Spr. betreurt het, dat de fok paardendag dit jaa-r niet kan worden gehouden, maar geeft het Bestuur in ernstige overweging, het plan een vol gend jaar uit te voeren. De voorz. meent, dat. het Bestuur in zijn geheel er vóór is. dat volgend jaar zulk oen fokpaarden dag wordt gehouden. Bij het punt „Werkwijze 1921"' stelde het Bestuur voor dit jaar wederom drio veulenkeuringen te doen houden, n.L j6 Hcinkenezamd. Goes en Krabbendijke. Dhr. P. J. Poloy te Iersekë, stelde voor da laatste keuring' te Kruiningen te doen houden, aangezien deze plaats voor 1osj tel ijk Zuid-Beveland 't gemakkelijkst te hereiken is. Dhr. v. Hotegem steunt oit voorstel en stelt als datum voor. Zater dag voormiddag 25 Juni, aangezien er Vrijdag 24 Juni te Kruiningen een verga dering van oud-leerlingen van Rijks Landb. Wintercursussen wordt gehouden, die dan allicht bij de veulenkeuring aan wezig willen zijn. De, voorz. zegt, dat 't wcnsclielijK is, dat de keuring te Goes op een Dins dag wordt gehouden, zoodat dan Hein kenszand en Krabbendijke (of Kruinin gen) 's Woensdags aan de beurt zijn. Dhr. Een persixmsgesi'hil in den Vrijheidshond. In een zeer druk bezochte vergadering van alle besturen der Arrijzinnige (Unie) kiesvereenigingen in AVestelijk Z.-Aftaan- deren, te Oostburg gehouden, is de vols gende motie aangenomen: De vergadering van de besturen dei- Liberale 'Unie-vereenigingen in AYcstelijlè Zeeuwseh-AHaanderen, vertegenwoordigen" de 14 kiesvereenigingen gehoord cn gelezen, wat er betreffende de verkiezing v,an het dagelijksch bestuur in de hoofdbesturen der aangesloten par tijen, vormende het voorloopig hoofdbe stuur van den AHijheidsbond is geschied, spreekt haar bevreemding uit, dat de aanvankelijk door de Libersle Unie voor" gestelde eandidaten niet zijn opgenomen in het dagelijksch bestuur; en stelt voor, indien in dezen mocht blijken, dat onge paste persoonlijke invloeden daarvan de oorzaak zijn, de toetreding tot den Vrij-> heidsbond op te schorten. Naar wij vernamen, betreft het hier een verzet yan den heer Treub tegen de door de Lib. Unie gestelde candidatuur voor het dagelijksch bestuur van Jhr. De Muralt. De heer Treub zou als argu ment voor zijn verzet bobben genoemd; dat Jhr. De Muralt een persoonlijke poh-: tiek voert.(M. Ct.) Op (ten feestdag van het Allerheiligste Sacrament. Epistel van den H. Paulus tot de Corinthen XI 2329. Broeders! ik heb van den Heer ont< vangen hetgene ik heb overgeleverd, dat de Heer Jezus, in den nacht toen Hij verraden werd, het brood nam, gedankt hebbende, het brak, en zeide: neemt en eet, dit is mijn lietiaam, hetwelk voor U geleverd wordt; doet dit ter mijner ge" dachtenis. Alzoo ook, na het avondmaal' nam Hij der. kelk, en zeide: deze kelk ia het nieuwe verbond in mijn bloed; doet dit zoo diktvijls gij hom drinken zult,; ter mijner gedachtenis. AYant zoo dikwijld gij dit brood zult eten, en den kelk drinken, zult gij den dood des Heeren' verkondigen, tot. dat Hij kome. Derhalve, die onwaardig dit brood eet, of den Kelk? des Heeren drinkt, zal schuldig zijn aan het lichaam cn bloed des Heeren. De mensch beproëve dan zich zeiven, en eto dus van dit brood, en drinke van dezen kelk'. AYant die er onwaardig van eet en drinkt, eet en drinkt zijn eigen oordeel;

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2