Officieele Kerklijst N°.2 ZAND8LAD lOCts. ZATERDAG 21 MEI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT <CHM> NI EL UIT ZEELAND. VLISSINGEN GOES Aanbrengkantoor Opril 3 (J. F. 6. VAN RIET, R.-K. Boekhandel) Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Algemeen bekend is J. BIJLOOS Hoofd Eau dl J. B IJ L O O S, Den Uéfag, voorheen Alkmaar. Sport en Spel. KERKBERICHTEN uit het Dekenaat Middelburg. i- VAN DER PUTT DE VLAM EINDHOVEN. 3236-20 maar zelfs wat den minister van Finan ciën betreft, van eiken redelijken grond ontbloot. Naar de oplossing der ontstane moei lijkheid zal, gelijk ons uit goed ingelichte kringen verluidt, worden gestreefd door de indiening van een nieuw art. 7 v,an het ontwerp tot regeling der Grondbelasting1, waardoor eenigermate wordt tegemoet ge komen aan de bezwaren in de Tweede Ka mer te berde gebracht. Apotheken. Morgen (Zondag) zullen de volgende apotheken geopend zijn: te Goes: v. Kalmfehout. te Middelburg, O. H. A- Nonhehel; te Vlissingen: Wed. Vj Ockenburg. Be aanvaring van de „Hydra". Uit het officieel onderzoek is gebleken, dat de aanvaring 'van den mijnenlegger „Hydra" een gevolg is geweest van het onjuist oordëel van den ,2de-officier aan 'boord van Hr. Ms. „Z. 3", die in tegen woordigheid van den commandant de ma noeuvre commandeerde, omtrent de positie var. Hr. Ms. „Hydra" in den donkeren nacht". Het schip zal te Helievoetsiuis op 's Rijks werf weder voor den dienst gereed worden gemaakt. Het draadloozc station te Vlissingen is tijdens de oefeningen gesloten geweest. Donderdagmiddag had een 17-jarig meisje, werkzaam op een atelier alhier, het ongeluk met haar rokken in aanra king 'te komen met een petroleumkookstel, waardoor haar kleeren vlam vatten. Met brandwonden overdekt is de ongelukkige naar het gasthuis overgebracht. (VI. Crt.). Het Duitsche stoomschip „Norma", dat te Middelburg een lading gezaagde plan ken heeft gelost voor de naaanlooze ven nootschap Houthandel, voorheen G. Al berts Lzn. en Co., is Dinsdag naar Bot terdam vertrokken. Donderdagavond werd, zooals voort aan elke week de bedoeling is, door do •Kapel Hofelein-Bekker de tweede opera avond gegeven in het paviljoen VVilhel- imina o.p den boulevard Evertsen. Een keurig samengesteld programma gaf al aanstonds te vermoeden, dat we iets moois zouden te hooren krijgen. En dit vermoeden is ten volle uitgekomen. Er gaat een roep uit van "dit ensemble cn niet ten onrechte. Ook dezen avond werd er uitstekend gemusiceerd, wat een verblijf 1 u de pret tige met veel groen en bloemen ver sierde zaal tot een waar genot maakte. We weten niet, wat het moest te roe men, de buitengewone gaven der méde- werkenden als solisten op zichzelf of het in alle opzichten keurige samenspel, dat ons trof vooral in de beide composi ties van Wagner „Die Walkiize" en „Tannhauser". Wat een klank ontwikke ling in sommige gedeelten naast zeer rag-fijne pianissimo's! Wat een beheer- sching gaat er uit, van tie rustig-lei- dende dirigente De solisten verschaften ons een waar muzikaal genotde cellist met het zeer zware „Czardas" van Fisher en de violiste met een Bomanze van Svendsen. Geep woi)der, dat het publiek in doodscho stilte nog een paar seconden bleef nage nieten, alvorens in een luid applaus zijn dank, te betuigen. Doch niet alleen deze solisten verdienen de aandacht. Niemand zal het grootsche spel van den pianist ontgaan, die uit het Zeer goede instrument (een vleugel) zulk een massaal 'geluid weet te halen, ioch in de solo-hegeleidingen even keurig weet te aceompa.gneeren. De aanvullende partijen hadden ook volop gelegenheid ons van hun capacitei ten te overtuigen. We kunnen dan ook een ieder aanraden eens een Donderdagavondje in het Wilhel- mina-paviljoen te gaan .slijten. Men zal er geen spijt van hebben. -Yaartlijst der Kon. Stoomvaartmaat schappij „Zeeland VlissingenFolkestone v.v. Van deze plaatsen zullen resp. oio 2 uur van den volgenden morgen en om 10 uur 's avonds vertrekken le na te noe men stoomschepen Maandag 23 Mei Prins Hendrik en Prinses Juliana; Dinsdag 24 Mei Prinses Juliana en Prins Hendrik; Woensdag 25 Mei Prins Hendrik cn 'Prinses Juliana; Donderdag 26 Mei Prinses Juliana cd Prins Hendrik; Vrijdag 27 Mei Oranje Nassau en Prinses Juliana; Zaterdag 28 Mei Prins Hendrik en Oranje Nassau. Wat er deze week te doen is. Zondag: Uitvoering „Sparta" om 8.30 u. Maandag: „St. Caecilia". Kop. om 8 u. Dinsdag: „St. Ursula". Bep. om 8 uur. Woensdag: „Cantemus Domino". Bnp. om 8 uur. Gisterennamiddag te half vijf ure vertoonde zieli hovten de markt een vlieg machine die allorlci evoluties maakte om daarna in zuidelijke richting te ver dwijnen. Men is aan de Wcstvest begonnen met het leggen van 5 groote betonijzeren zinkers in den dam voor de communicatie van het vestwiater. Sill on ml ij ke. Donderdag had de jaar vergadering plaats alhier van den Gene- lalen Prins Willempolder. Er waren 80 ingelanden tegenwoordig" of vertegenwoor digd van de 84. Uit de rekening 'bleek, dat de inkom sten bedroegen T 106.126,921/2, de uitga ven f 108.207,04, nadeelig slot f 2140,11k De begrooting werd vastgesteld op f 130.331,56, onvoorzien f2918,56. Dijkgescliot over pl. m. 299.6 H.A. a f 15 'is f 44941,22i/2. Voor aanleg, verbetering en onderhoud xoor wegen en voetpaden werd een be drag uitgetrokken van i' 92460. Dit jaar hadden geen verkiezingen plaats wegens periodieke aftreding. (M. Ct.) Koewacht. De volgende week hoopt de heer Aug. IJsebaert alhier 'den dag 'te herdenken, waarop hij vóór 75 jaar aan de eerste gaaischieting" deelnam. Naar wij vernemen zal dit zeldzame feest voor den geachten jubilaris, die ondanks Zijn hoos geu leeftijd nog aan schietingen deels neemt, niet onopgemerkt voorbijgaan. St. Janstcen. Donderdagavond maakte het muziekgezelschap „Opwaarts" een mu zikale wandeling door het dorp ter gele genheid van het feit, dat 'dit gezelschap op het concours te Hulst een eersten prijs behaalde. De heer A. Eeckhout te Hulst, directeur van „Opwaarts", wiens uitscf'- kende leiding het gezelschap in zoo'n korten tijd van zijn bestaan zoo hoog wist op te voeren, werd aan de grens der gemeente opgewacht en werden hem als blijk van waardeering een paar bloem stukken aangeboden. Daar vele officieren en onderofficie ren thans niet noodig zijn voor de in structie der miliciens en bij de reorgani satie van het leger blijvend overcompleet zullen zijn. kunnen meerderen hunner in burgerbetrekkingen overgaan. In Zeeland zijn o.a. onder de bevelen van den hoofd ingenieur-directeur van den Bijks water staat plaatsen open voor onderofficieren als buitengewoon opzichter bij de ver betering van den Rijksweg op Zuid-BeVe- land ter standplaats Goes; bij den aan leg van den nieuwen verkeersweg Zee landNoord-Brabant, standplaats Gioesj daarna .Wemoldinge en als schrijver ,to Goes. (VI. Crt.) Op 25 Mei wordt de Motor-veerboot KortgeneW.olphaartsdijk ongeveer 14 dagen uit de vaart genomen. De dienst wordt voortgezet met de reserve. Wij vestigen de aandacht van het publiek op ons alwaar advertentiön en alle soorten drukwerken zonder prijsverhooging worden aangenomen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) M. d. Bedaeteur, Mag ik wederom een plaatsje in uw. geëerd blad?, Bij voorbaat mijn dank. Ondanks de belofte het werk onzer „vroede vaderen" met aandacht te vol gen en te bespreken, kwam. hiervan wei nig terecht. Tenminste van het laatste, want het eerste werd heel goed onder houden.!, Nu m'n oude knokeu niet meer door Bheumatiek geplaagd worden nemen we -le pen weer eens op. Daar is heel wat gebeurd! Do voor zitter had in zijn openingswoord bij do eerste zitting in 1921 gezegd, dat het afgeloopen jaar onder veel opzichten goed en belangrijk was. Kan wel waar zijn. Eéji ding is zeker: dit jaar zal nog veel belangrijker, of beter, curieuser zijn, Want, in 1921 zijn heel wat prachtige plannenmislukt. Dat is ook iets om te onthouden. Het lijkt wel of een deel van den Baad zich gekozen acht door de mensehen om 't goede te dwars- boomen. Het wordt zoo gewoonte, pm hij de stemmingen altijd te hooren3 tegen 4. Een steriotiep stemmencijfer, noemde het de verslaggever eens. Je hebt gelijk man. Baar is 't, maar m.i. een rariteit van 'i bedenkelijke soort 1 Wat mij en heel veel anderen dit jaar speciaal is cpgevallen bij hen, die tot het „steriotiep stemmencijfer" behooren? Dat ze schijnen te meenen een dienst te bewijzen aan de gemeente door al wat geld kost bijna geregeld af tc stem men. Ik denk hier o.a. aan het weigeren van subsidie voor de Zeevaartschool, het inkrimpen der voorgestelde gratificatie voor de volontaire ter secretarie, de wei gering van premie v-oor het bouwen van arbeiderswoningen, en vooral de woning- kwestie van het hoofd der open bare school. Zuinigheid is een heel mooi ding. 't ware te wenschen. dat allen die eigen schap bezaten. Maar Hoeren, u kont ook wel het spreekwoord„Zuinigheid be driegt de wijsheid". Om eens bij die woningkwestie te blij ven. 't Is een feit, iedereen weet het de woning van het hoofd der school ko.st de gemeente ieder .jaar veel geld. Waar afgaat en weinig bijkomt, daar komt! men te kort. Wanneer men echter iets uitgeeft doch men krijgt daarvoor iets goeds in de plaats, en ontvangt daar enboven nog geregeld wat terug, daar wordt de gemeente niet armer, maar be ter van. Dat kan een schooljongen ook wel uitrekenen. En is dat ook niet een heel wat betere manier om de belasting penningen der gemaentenaren te beste den dan die schijnbare zuinigheid? De hand op den geldbuidel 1 Zijn daar nu de arbeiders zoo mee gebaat Kon men met Bijkspremie, aangevuld met premie uit de gemeentekas, goede -arbeiderswo ningen hebben, waarom dan weer „neen", zeggen? 'tGeld is er toch niet om be waard te moeten worden En als het Waar is, Wat dhr. Beijnhout zeide, dat de woningtoestand voor veel arbeiders' treurig is, aan wie kan het geld dan beter besteed worden dan juist aan de be langen van den werkman Het „sterio tiep stemmencijfer" geeft geen blijk van goede politieke wijsheid, wanneer het dit ernstig werkmansbelang zoo lichtelijk op zij schuift. Goede huisvesting is toch zeker wel een billijke eïseh. En goede flinke werkkrachten in de gemeente hou den, is toch wel van beteekenis. 't Is zeker waar, er zijn vele oorzaken, waar om zoo veel jonge mannen elders hun toekomst gaan zoeken, maar een goed gezellig huis bindt toch ook gemakkelij ker de menschen aan „de plek Waar eens hun wieg op stond". Is dat voor een goed gemeentebestuur al niet reeds een reden om naar best vermogen een goede huisvesting in de hand te werken? Op geen gebied zou de gemeente er wel bij varen, als die uittocht zijner krachtigste zonen blijft aanhouden, mis schien zelfs zou toenemen. Een open oog voor de werkelijk alge- meene belangen en na oden van anderen behoort een der _groote eigenschappen te zijn voor hen, liie besturen. En men moet zich daarbij niet afvragen, door wie iets wordt voorgesteld, maar alleen of het werkelijk noodig en nuttig is en den geschikten weg tot dat doel trachten te vinden. Dat is verstandige gemeentepolitiek, welke iedereen zal waardeeren. U, mijnheer de Bedaeteur, dank voor de verleende plaatsruimte. RILLANDER. Billand, 19 Mei 1921. Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda, heeft Zaterdag 21 Mei, in de kapel van het Groot-Seminarie te Hoe ven de volgende H. Wijdingen toegediend, n.l.H. Priesterschap aan de Eerw. hee- renJ. Olaesens, Aug. Commissaris, P. van Etten, P. Fick, Adr. Jansen, L. Merckelbach v. Enkhuizen, A. v, Lierop, kW. Laos, C. v. d. Biet; H. Subdiaconaat aan de Eerw. hoe ren A. Ansems, J. Bongenaar, A. v. d. Bi-oeek, Adr. Buijks, Th. v. d. Brule, Alph. Melsen, M. Ooms, J. Ooninx, J. Theeuwes Exorsistaat en Aceolythaataan de Eerw. Hoeren: Ch. v. Arendonk, G. Bon- genaar, O. v. Leijsen. C'. v. Oosterhout, W. v. d. Biet, J. Siehelink, Em. Thomaes, Nic. de Wit De T<in-iira aan de Eerw. heeren: J. v. Besouw, M. de Bruijckere, G. Dries- sen, Eug. v. d. Hemel, J. Lemmens,,; C. Oomen, II. Bops, Aug. Siebelink, L. de Weert. Nationaal Der de-O ede-Congres. Op dit Congres, dat 29 Juni te's Bosch wordt gehouden, zullen de volgende spre kers het woord voeren: bij de openings 's morgens ia de kathedraal bij de H. Mis van half twaalf de zeereerw. heer dr. J. Krijn, kapelaan te -Valkenburg; 's avonds bij de sluiting in de kathedraal de zeereerw. pater A. Vermeulen S. J„ pastoor te 's Gravenhagein de parallel vergaderingen 's middags in de zaal van Casino, mr. dr. J. van Best uit Eind hoven, in do zaal der B. K. Militairen- vereeniging jhr. mr. F. van Nispen tot Sevenaer uit 's Gravenhage, en in de kerk van St. Leonarduss voor de vrou welijke Tertiarissen de zeereerw. pater Dalmatius van der Geest-O.P. uit Nij megen. Een Onder wijzers-Examen in October. Woensdag meldde de „Staatscourant", dat in dit najaar gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van een examen- ter verkrijging yan de akte van bekwaam heid als onderwijzer(es). „De Nederlan der verneemt, dat de weer-instelling van het najaarsexamen voor onderwijzer ver band houdt met het tekort aan onderwijs krachten. Weliswaar is men van mcening dat dit tekort langzamerhand wel zal Worden aangevuld, maar daar in ons land vrijwel alle. examens twee- of meermalen per jaar worden gehouden, bestond c-r voor den minister geen reden onder deze omstandigheden voor het onderwijzersexa men een uitzondering te blijven maken. Voor de can did aal-onderwijzers, die na begin April 18 jaar werden, is dezo regeling een hijzonder voordeel. Bestendiging van het examen is zeer Wel mogelijk voor de eerstvolgende jaren. Benoemd tot onderwijzer aan de O. L. school A te Zierikzee do heer C. J. Hack te Wolfaartsdijk. (M. Ct.) Gedurende do maand April zijn in Zeeland 8 gevallen van mond-en klauw- zeer voorgekomen, één in ieder der ge meenten Aagtekérke, 'Biervliet, Breskéns, Bruinisse, Domburg, Hontenisse, Sc. Maartensdijk en St. Philipsland. Te Biervliet kwamen bij 12 paarden van cén eigenaar getallen van .schurft voor. Aan den heer. jhr. J. van Yreden- burch, voorheen te Tholen, thans wo nende te Capellen bij Antwerpen, is pp zijn verzoek eervol ontslag verleend, jak lid der commissie ter bestudeering van ter zuivering en voorkoming- van hoofdon««Wf.'J" Houdt U aan dit middel en teleurstellina,«fördt U bespaard. Prijs 30, 40, 50 en 65 pfcTper flesch. Eischt da:iroinkdPmerk 3273-20 do economische voorp4®b*Ri''n van den land- en tuinbouw/ onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig "bewezen diensten. (M. Crt.) Keuringen van stieren en koeien in de week van 2228 Mei 1921. Hulst Maan dag 23 Mei stieren 10.30 u„ koeien 11.30 u.Kloosterzande Dinsdag 24 Mei resp. 8 en 9.30 n.Lamswaarde Dinsdag 24 Mei geen stieren, 2 uur koeienStoppel dijk Woensdag 25 Mei geen stieren, 8 u. koeien; Ter Neuzen Woensdag 25 Mei stieren 3 u., koeien 1 u.Middelburg. Donderdag 26 Mei resp. 9.30 en 11.30 u Aagtekerke Vrijdag 27 Mei resp. 7.30 en 8.30 u.Biggekerke Vrijdag 27 Mei geen stieren, .11 u. koeien. (Zomertijd.) (Z. Landb'.bl.) Korfbal. Tweeden Pinksterdag werd te Axel een korfbalwedstrijd gespeeld- door A. K. O. II tegen Bapide van Axel, in verband met het gehouden concours-hippique aldaar. Te 12 uur arriveerde de Aardenburgsche club te Axel. Uit de hartelijke ontvangst bleek reeds, dat de leiding voor dezen sportwedstrijd in goede handen berustte. De wedstrijd werd te 4 uur aangevangen onder leiding van dhr. Versluis van Axel, die als scheidsrechter optrad'. Onder groote belangstelling werd het spel tot het einde met spanning gevolgd, terwijl vooraf door beide partijen besloten was, dat alleen uit ongedekten stand zou gedoela worden. Na 15 minuten werd het eerste doelpunt gemaakt door mej. C. M. Jansen van A. K. C. Mej. Wiemus van Bapide maakte na 25 minuten don stand 11. Kort daarop verbeterde dhr. Pie- ters van A. K. C. den stand .met ;een pracbtigen worp (21). De heer Van Kruiningen van Bapide maakte Jaarna den stand gelijk 22. Het spel wis vóór de rust vrij goed te noemen, alhoewel Bapide toen reeds symptonen van zwikte vertoonde. Tien minuten na de rust kreeg het pu bliek een onaangenaam incident te aan schouwen. Dhr. Butler van Bapide speelde zóó ruw, dat een speler van A. K. C. het veld wilde verlaten, wat een bestuurslid van A. K. C. wist te "voorkomen. Dhr. Butler, door den scheidsrechter terecht gewezen op zijn onsportief spel, verliet daarop bet veld, waarna een kalmere spe ler zijn plaats innam. Dhr. Kools bracht na 15 minuten den stand op 32, terwijl dhr. Van Oijen direct daarop dezen stand verbeterde met 4—2. Bapide verdedigde sterk, maar kon den stand niet meer wijzigen. Wij cbnstateeren, dat de wedstrijd goed geslaagd mag boeten en Bapide niet ver antwoordelijk mag gesteld worden voor een ruwen speler, terwijl anderzijds moet gezegd, dat A. K. C. alle gemaakte pun ten uit vrijen stand gemaakt heeft. Eveneens twijfelen wij nie(, als Bapide meer wedstrijden kon spelen, de korfbal sport ook in kaar club spoedig "da ge- wtnschte hoogte zou bereiken. Daar een contra-bezoek van Bapide voor hot korfbaltournooi te Aardenburg' reeds is toegezegd, hopen wij, dat Bapide niet dezelfde aangename herinneringen Aar- denhurg 'zal verlaten als de A. KL C. dit deed te Axel. G. V. V. I—T. S. C. Voetbal. GOES. Zondagmiddag zal alhier on het terrein aan den Polderschen weg G. V. V. I. een vriendschappehlijken wedstrijd spelen legen T, SC. uit Ter- Neuzen. De onlangs gespeelde wedstrijd te Ter Neuzen, tusschcn de zelfde elftallen moest G. V. V. de nederlaag lijden van 14. En zal zij nu trachten revanche te nemen Het elftal is alsi volgt samengesteld: T Machiel'Se, C. v. Sprang, G. de Rafelaar, P. Schrijver, J. Le Conté, A. van Hese, Schipper, J. Flipsen, M. van Hese N. de Nopijer, M. Piejack. Korfbal. Het tweede twaalftal van de Goesohe Ivorfbalvereeniging' M.E.V.O. moet Zater dag -21 Mei naar Hansweerd om aldaar do vastgestelde wedstrijd tegen V. 0. C. van lerseke te spelen. De wedstrijd wordt op Hansweerd ge speeld daar V. O. C. nog geen terrein heeft. Op den feestdag dir allerheiligste Drie vuldigheid. Epistel van den II. Paulus tot de Ro meinen. XI 3336. O, afgrond der rijkdommen van de wijs heid en wetenschap Gods, hoe ondoor grondelijk zijn zijne oordeelen, cn hoe onnaspeurlijk zijne wegen. Wie toch heeft het voornemen des Heeren begrepen, of wie is zijn raadsman geweest Of wie heeft Hem het perst iets gegeven, opdat het Hem worde wedergegeven Want uit Ilem, en door Hem, en in Hem zijn alle dingen; Hem zij eer cn heerlijkheid in eeuwigheid. Amen. Evangelie, Mattheus XXVIII 1820. In dien tijde zeide Jezus aan zijne LeerlingenMij is alle macht gegeven in den hemel en op aarde. Gaat dan, leert alle volken, en doopt lien in den naam des Vaders, en des Zoons, en des heiligen Geestes. Leert hen onderhouden, al hetgene ik u bevolen heb'. En ziet, ik ben met u alle dagen tot de voleinding der wereld. Op den eersten Zondag na Pinksteren. Epistel I van den H. Joannes IV 821. Allerliefsten 1 God is liefde. De liefde van God tot ons heeft zich hierin ver toond, dat Hij zijnen eeniggeborenen 7ooa in de wereld heeft gezonden, opdat wij] door Hem zouden leven. Hierin bestaat de liefde niet, dat wij God bemind hebben, maar dat Hij ons eerst bemind, en zijnen' Zoon tor verzoening voor onze zonden gezonden heeft. Allerliefsten I indien God ons dus heeft bemind, zoo moeten wij elkander ook beminnen. Niemand heeft God ooit gezien. Indien wij elkander be minnen, blijft God in ons, en zijne liefde is in ons volmaakt. Hieruit weten wij, dat wij in Hem blijven, en Hij in ons, dat Hij ons van zijnen Geest heeft mede gedeeld. Wij hebben gezien en getuigen, dat de Vader zijnen Zoon heeft gezon den, als den Zaligmaker der wereld. Al', die belijdt dat Jezus de Zoon Gods is, in hem blijft God, en hij; in God. Wij hebben ook erkend en geloofd de liefdei van God tot ons. God is liefde, en die in de liefde blijft, blijft in God," en God! in hem. Hierin bestaat de volmaaktheid der liefde van God in ons, dat wij vers trouwen hebben in den dag des oordeels:) want gelijk Hij is, dus zijn wij in deze wereld. In de wereld is geenc vrees; maar de volmaakte liefde drijft de vrees uit; want de vrees heeft .straf op bet oog. En die vreest, is niet volmaakt in de liefde. Laat ons God derhalve bemins nen, omdat Hij ons eerst heeft bemind, Indien iemand zegt, dat hij 'God bemint, en zijnen broeder haat, die is een leu genaar; indien hij zijnen broeder, welken hij ziet, niet bemint, hoe kan hij God beminnen, welken hij niet ziet? Ook heb ben wij dit gebod van God, dat die God bemint,, zijnen broeder ook moet beminnen. Evangelie, Lucas VI 3642. In dien tijde zeide Jezus tot zijne Leerlingen: weest barmhartig, gelijk uw5 Vader barmhartig is. Oordeelt niet, en gij zult niet geoordeeld worden; ver oordeelt niet, en gij zult niet veroordeeld Worden. Vergeeft, en u zal vergeven wor den. Geeft, en u zal gegeven worden 5 men zal een goede, een ongehoopte, en geschudde en overloopende maat in uwea schoot storten. Want met. die maat, daar gij mede. meten zult, zal men u wederom; meten. Hij zeide hun dan eene gelijkenis kan wel cene blinde den andere leiden'? vallen zij niet beiden in eenen kuil? Dr. leerling is niet boven zijnen meester," maar een ieder is volmaakt, als hij is gelijk zijn meester. Maar wat giet gijj den splinter in het oog uws broeders, en bemerkt den balk niet, die in uw, pigen oog is? of.hoe kunt gij tot uwen broeder zeggen: broeder, laat mij den splinter uit uw óog nemen, daar gij den balk in uw eigen oog niet ziet? Schijnheilige! ligt eerst den balk uit uw! eigen ooi?, en dan moo.gt gij zien, om den splinter uit het oog van uwen broe der te ligten. Wegwijzer in het Missale- Weeklijst van 2229 Mei. Zondag 22. Feest v. d. ADerh. Drieëen- hcid B 8352de geb. en laatste Ev, v. d .len Zondag na Pinksteren B 843. Praef. v. d. II. Drieëenheid B, 34. Maandag 23. Van den dag. Mis v. d. lsten Zondag na Pinksteren B 843; 2de geb. naar keuze; geen Gloria en Credo. Dinsdag 24. Van den dag. Mis, als; gisteren; 2de gob. Fidelium B 1323; 3de geb. „A Cunctis" B 849. Woensdag 25. H. Gregorius VII Paus! B 1671 2de geb. II. Urbanus B 1672. Donderdag 26. Sacramentsdag B 851. Gedurende het Oetaaf Credo, en Praefatie van Kerstmis B 28. Vrijdag 27. VaD het Octaaf B 851: 2de gab. H. Beda B 1679; 3de geb. H. Joan nes I Paus B 1680. Zaterdag 28. Van het Oetaaf B 851; 2de geb. II. Augustinus B 1680. P. V.. MIDDELBURG. Parochie H.H. Petrus en Paulus. Zondag feestdag van de H. Drievuldig heid-; de H H. Missen te 7 en 9.30 Na don middag 1.30 Catech. 3 uur Dioeler- schapslof met Rozenhoedje, te 0.30 nur oefening der II. Familie. Maandag en overige dagen de gewone Catechismus, beholve Donderdag Woensdag na den middag van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Donderdag hoogfeest van het AUerh. Sacrament, te vieren als Zondag; de HH. Missen als op Zondag, \s avondste 7 uur Lol met Rozenhoedje. Vrijdag- en Zaterdagavond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag van 5 uur afgelegenheid 01a le biechten. Zondag,onder het octaaf van het Allerh, Sacrament worden de goloovigen uifgenoo- digd zooveel mogelijk de H. Communie te ontvangen. VLISSINGEN. St. Jacobus, Wjlhelininaslraat Zondag. De H.H. Missen om 3.30, 8.30 en 10.30 uur. 's Middags om 12 uur oefening voor de

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2