Michelin Rijwielbanden binnenland! uit zeeland. middelburg vlissingen goes VRIJDAG 20 MEI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Aanbrengkantoor Opril 3 SPANJE HONGARIJE AMERIKA. Bij den Rijwielhandel Wij vestigen de aandacht van liet publiek op ons (J. F. G. VAN RIET, R.-K. Boekhandel) alwaar advertentiën en alle soorten drukwerken zonder prijsverkoogïng worden aangenomen. .van de moeilijkheden onder de HolU.nd- eche en Fransehe arbeiders, en over den Ewaren druk op de fondsen der spoor- Jvegmannen tengevolge van den verkorten jverklijd en de uitkeeringen aan de ont slagenen. De conferentie hernieuwde tenslotte het verbod om geïmporteerde of „onderkrui pers"-kolen te behandelen. Eindelijk ver neemt nog de „Pali mall Gazette": Lloyd George, Home en Baldwin zijn in voort durend contact met de leiders der mijn- Werkers. Naar verluidt, zijn de voorloo- pige voorwaarden, welke aan de conferen tie van mijnwerkers en -eigenaars voorge legd ztdlen worden, reeds opgesteld. Ver scheidene kwesties moeten echter nog ge regeld worden. Naar men verwacht, zal nog vóór het einde der week oen eonfe- rentie worden gehouden. .Uit Londen wordt gemeld, dat Lloyd George, Sir Robert Horne en Baldwin in voortdurend contact zijn met de mijn- Werkersleiders. Naar verluidt, zijn de voorloopige voorwaarden ter behandeling in een conferentie tusschen mijnwerkjrs en eigenaars reeds opgemaakt. Verschei dene kwesties dienen echter nog geregeld .te worden. Verwacht wordt, dit nog vóór het. einde der week de conferentie zal plaats hebben. De „Daily Mail" zegt, dat het tekort aan steenkool in het geheele land thans 26.603.829 ton bedraagt. Do verstandhouding wordt beter. De Parijsche correspondent van de ..Msb." schrijft dat de stemming inzake het Fransch-Engelsehe conflict veel beter is geworden. Alhoewel Londen voortgaat met te spreken van een a.s. vergadering van den Oppersten Raad, houdt men zich te Parijs weinig met dat gerucht bezig. Jn elk geval is er op het oogenblik geen sprake van een conferentie. (Trouwens, de publieke opinie is de emotie, welke dergelijke conferenties ple gen aan te brengen, vrijwel moede. Men is ^an oordeel, dat de Opper-Silezische kwestie zeer waarschijnlijk zal kunnen Worden opgelost langs diplomatieken weg. Men heeft hier den indruk, dat ook in Downingstreet een betere wind waait en dat men van alle kanten gematigd wil zijn. Het feit, dat Polen elke verantwoor delijkheid afwijst en dat Korfanty de zone iwil ontruimen, zoo zijn troepen ver vangen Worden door geallieerde soldaten, maakt hier een goeden indruk. Naar ver luidt heeft Korfanty een verzoek ge zonden aan Lloyd George om een recht vaardig optreden van Engeland jegens de rechtmatige Poolsehe eischen te ver krijgen. Het antwoord, dat de entente gegeven he.eft aan hot Poolsehe gouver nement-, is tot heden nog niet gepubli ceerd. Aanval op politic. Maandagochtend zijn in de wijk Mont- juich te Barcelona, 3 politieagenten door negen verdachte lieden, wien zij gelastten stil te staan, aangevallen met revolver schoten. De agenten schoten terug en doodden twee der aanvallers. De anderen ontkwamen. Het bleken socialistische syn dicalisten te zijn. Ten huize van de slacht offers heeft men tal van extremistische stukken gevonden. Het Spaansi-lie Koningspaar op de Hollandscho Tentoonstelling, Om Ncêrland's handel en industrie en koloniaal bezit meer in Spanje hekend te maken, was 'in de eerste helft van Mei een z.g. ..Hollandseke Week" te Ma drid georganiseerd, bestaande uit een ten toonstelling. Maandag 9 Mei heeft het Spaansche Koningspaar daaraan een be zoek gebracht, waarover de correspondent van de Maasbode interessante bijzonder heden mededeelt. Wij nemen er de vol gende van over: De koning en de koningin waren zeer beminnelijk. Een ieder is daarover uit. :Voor de Hollanders, die de souvereinen gisteren spraken, en met wien zij zich zoo vriendelijk onderhielden, is het ge heim van de populariteit der Spaansche „reyes" opgelost. Ik wil hier geen verslag maken, doeli slechts een paar kleine tooneeltjcs schet sen, welke u een denkbeeld zullen ge ven v,an de stemming, die tijdens het koninklijk bezoek heersckte. De heer' Koning, dip een opvalleud hooge gestalte heeft, was voorgesteld aan H. M. de koningin-moeder, die zich eenigo ocgenblikkcn met hem onderhield, doch hem tevens niet zonder verwondering aan keek. Op eenigen afstand stond koning Alfonso. Eensklaps wendde H. M. zich om en riep den koning tot zich. „Dat is de heer Koning," zeidc zij, „de archi tect der tentoon-telling. Wat is mijnheer Koning toch vrceselijk lang. Ga eens dichter bij hem staan. Ik geloof dal hij nog een heel eind langer is dan jij!" Toen de koningin uit het paviljoen van de firma. Rraat, was gekomen, welk paviljoen halverwege de beide hoofdge bouwen st.aat, keek zij met belangstelling naar den arbeid van een Brabantschen klompenmaker. Een der comité-leden bood haar een paar juist vervaardigde kin derklompjes aan. De koningin dankte vriendelijk, maar„U moet me nog een paar geven", zeide zij, „want ik heb .twee meisjes thuis". Wie zou de aanvallige Koningin vhn. Spanje iets, laat staan een extr,a-paar kinderklompjes, kunnen weigeren 1 Hoe verrukt was H. M. toen zij ge leid werd langs onze prachtige Holland- sche koeien. Want, dat nationale gezel! schap was, tijdens zijn verblijf in Spanje, met twee kalveren vermeerderd, en de ko ningin had er een klimpartij over latten en planken voor over, om de aardige nieuwe wereldburgers te streelen. In het prccflokaaltje van Wijnand Foc- king, waarover ik reeds meer dan eens geschreven heb, proefde koningin Enna een glaasje Curasao, en zij verklaarde,- dat deze likeur haar uitstekend smaakte; haar gemaal nuttigdeik weet heusch niet meer welk edel vocht, maar wél weet ik, dat de heer Koning onmiddellijk beslag legde op het glaasje van don Alfonso en het den firmant van Wijnand Foeking als merkwaardig souvenir ter hand stelde. Christelijk Sociaal Congres te Boedapest. Met Pinksteren is te Boedapest een ehristelijk-sociaal congres gehouden, dat twee dagen geduurd heeft. Het buitenland was vertegenwoordigd door Jozef Serra- rens, secretaris van den internationalen Christelijken arbeidersbond te Utrecht; Jozef Brussel, president van de wereld federatie van christelijke transportarbei ders te Utrecht, redacteur Eugen Stu- der (Solothurn), redacteur Otto Walliser (Solothurn); de Bruyn, secretaris der Katholieke vakvereenigingen, te Utrecht;' Johann Müller, president der ehristelijk- sociale federatie in Zwitserland; Wie,de,- berg, president der internationale bóeren- organisatie te Berlijn en Chaeenski, secre taris-generaal der christelijke vakvereeni gingen te Warschau. De rijksregent Horthy ontving de bui- tenlandsche vertegenwoordigers en wees er op-, dat het nationale gevoel niet' in strijd is met internationale organisatie. De resolntic-IC|no;x. De Auierikaansche Senaat heeft na langdurig debat de resolutie-Knox met 49 tegen 23 stemmen aangenomen. De resolutie brengt, indien zij ook wordt aangenomen door het Huis van Afge vaardigden, het land op voet v,ap vrede met die landen, waaraan het den oorlog verklaarde. In zijne overwegingen ten gunste van de resolutie, vestigde Lodge er vooral' de aandacht op, dat de resolutie de han den van de regeering en van de natie vrij maakt. Engeland doel al twee jaar lang zaken met Berlijn en met Weenen en is daar vertegenwoordigd, zoowel als in de stukken, afgescheurd van het voor malige Oosteurijk-Hongaarsche keizerrijk'; tot nu toe heeft Spanje de belangen van de Vereenigde Staten te Berlijn en Weenen behartigd. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 19 Mei. De voorzitter deelt mede, dat de cen trale sectie geen aanleiding heeft gevon den voor te stellen het Had-je-me-maar- /mtwerpje reeds heden te behandelen. Zij Iaat de beslissing aan de Kamer. Do lieer Schaper (s.-d.) dringt aan op spoedige behandeling. De heer Van Ravensteijn (comm.) acht spoedige eervolle begrafenis van het ont werp gewenscht. De heer Beumer (a.-r.) zegt. dat de commissie van rapporteurs do zaak uit oen algemeen oogpunt beschouwt en overhaasting niet gewenscht acnt. De lieer Kleerekoper (s.-d.) meent dat hot ontwerp niet geheel is Josi te maken van de verkiezing te Amsterdam en stelt voor bet ontwerp morgen te behandelen. Het voorstel-Klecrekoper wordt ver worpen met 34 tegen 30 stemmen. De heer Albarda. (s.-d.) vraagt verlof tot het houden van een interpellatie over dp briefwisseling met de Amerikaansche regeering over de Djambi-coucessies. De hoer Van Ravensteijn vraagt ver- lol lol liet houden van oen interpellatie tot den minister van buitenlandse be za ken over het zoo juist verschenen Oranje* boek, Op deze verzoeken zal heden (Vrijdag-) worden beslist. De heer Duijs (s.-d.) verzoekt zijn in terpellatie inzake de woningtoestanden, te Wormerveer alsnog met spoed aan de orde te stellen en deze uit te strekken ook tot den minister vau justitie. De heer K. ter Laan (s.-d.) verzoekt op de agenda te plaatsen de conclusie van het verslag der commissie inzake inlichtingen door den minister van kolo niën verstrekt omtrent het ontslag v,an een Indisch onderwijzer. De voorzitter zal hiermede rekening houden. Voortgegaan wordt met de beraadslaging over den aan de Hall an d-'Zu i d-A fr i ka Lijn te vermenen steun. De heer Treub (V. B.) is in het alge- meen niet voor dergelijke subsidies, doch hier heelt men te doen met een uitzonde ringsgeval1. Van protectie is hier ook geen sprake. De heer Van der Waerden (s.-dbe strijdt liet voorstel nader. Minister van IJsselsteyn ontkent dal liet ontwerp protectie in engeren z'ai zou beoogen en wijst er op dal de nationale en Nederlandsche handelsbelangen door de steunverleening zullen worden gediend. Na re- en dupliek wordt het ontwerp aangenomen met 51 legen 25 stemmen. Daarna wordt voortgegaan met de be handeling van het ontwerp; „vereenvou diging van de rechtspleging in lichte strafzaken" en de stemming over een amendement van den heer Sasse v,aa IJsselt op heden, Vrijdag, bepaald. Marinebëgrooting., In de Memorie van Antwoord betref fende de suppleloire marinebëgrooting," worden modedeelingen gedaan met betrek king tot, do verhouding op het oogenblik tusschen het Nederlandseh en het Belgisch loodswezen. Ook ten aanzien van de Wie lingen wordt in dit verband de toestand uiteengezet. Wjj komen hierop morgen terug. Het nieuwe college van B. en W- l« Amsterdam. De soc.-dem. raadsfractie heeft, naar het Ubld. weet te berichten, besloten, niet in te gaan op den eiseh haar ,door de rechtsche raadsfractie als voorwaarde om lol. onderling overleg te komen, gesteld, Zij wijst dien eisch onvoorwaardelijk af on is er van overtuigd, dat zij, die het Schrijven aan de S.-D. fira.cl.ie hebben ge redigeerd, geen ander antwoord hebben i envacht. De sociaal-democraten zullen dus geen vertegenwoordigers hebben in het dage- lijkscli gemeentebestuur. Naar de Maasbode verneemt, heeft de Dinsdag te Utrecht gehouden buiten gewone algemeene vergadering van den. Ned. R.-K. Bond van Bouwpatroons liet aangeboden collectief contract aanvaard. Een belecdi&ende brief. Onder de gisteren bij de Tweede Kamer ingekomen stukken bevond zich een brief, onderteekend door A. Bakefe, E. Wiehman en II. Eikeboom zich noemende „hel voorloopig Bestuur der Rapaille-partij", betreffende het wetsontwerp- tot aanvul ling van do gemeentewet en van de pro- vinciale-wet en de opheffing van den stemplicht. Dp voorstel van den voor zitter werd besloten dezen brief, mei bel cog op den voor de Kamer beleedigun-* den inhoud daarvan terzijde is leggen. Uit het Oranjeboek. De „Msb." schrijft.: Een vluchtige kennisneming van het geen liet jongste Oranjeboek omtrent de Djanibi-zaak behelst, moet den lezer wel de overtuiging bijbrengen, dat er aan dezo aangelegenheid een zeer netelige kant zit. Eu wij maken ons sterk, dat indien de diplomatieke voorgeschiedenis dez'er ..onverkwikkelijke zaak den Kamerleden ware ter kennis gebracht, alvorens hun beslissing ten dezen was gevraagd, meni geen der voorstemmers geaarzeld hebben zou zijn placet aan het N. I. A. M-ontwerp te geven. Er blijkt toch uit, dat inderdaad de vrees voor internationale verwikkelin gen, waarop bij herhaling; in onze courant is gedoeld, verre van denkbeeldig is te achten en de betreffende wets voor dracht geenszins het onschuldig karakter bezat, dat de- minister er aau wilde zien toege kend. Moclit de Eerste Ivamer geen termen vinden om bij dezen stand van zaken den terugkeer tot een 'meer om'zichtige -politiek to bevorderen, dan zal er o-.i. voorshands met allen nadruk op moeten worden aan gedrongen, dat een soortgelijke belangen gemeenschap als is aangegaan met do Bataalsche, ook bevorderd worde tusschen den Staal der NcdcTlanden en do Ameri kaansche gegadigden, opdat moge blijken, dat do- verschillende verzekeringen van onze llcgeering nopens een en aa-ler geen doode letter zijn, maar steunen op de eer lijke bedoeling, de burgers der nieuwe wereld cp voet van gelijkheid te behan delen. Het smokkelen van vee. De- voorzitter van den Nedertao ischon Bond van Veehandelaren hoeft van den Buitschen vakbond, naar aanleiding van zijn telegram, blericht ontvangen, dat de Duitsche regeei'ing afdoende maatregelen tegen liet smokkelen van vee zal treffen. Deze maatregelen z'ulfen worden getrof fen in samenwerking met den Duitschan on Hollandsellen Bond van Veehandelaren. Buitenband f 6, Binnenband f 3,25 12 maanden garantie 3235-20 Kinderzorg. Woensdag werd in een. der zalen van het meisjespaviljoen der stichting de jaar vergadering gehouden van de vereeniging „Kinderzorg". Openend heette de voorzitter de aanwe zigen welkom en zeide, dat de vereeniging 1 Maart jl. 15 jaar bestond en dat zij is een zware tak aan den boom der inwen dige zending, waaraan de laatste 25 jaar zooveel wordt gedaan, als een bewijs, dat de Ned. Herv. Kerk wel degelijk strijdt tegen zedelijk verval en goddeloosheid De stichting lijdt als zoovele andere christelijke instellingen onder slechte financiendaarom mogen de afgevaardig den begrijpen, dat het niet voldoende is te roepen „Heere, Hecre", maar dat meD werken moet. Aanwezig bleken te zijn 34 afgevaardig den en 23 belangstellenden, slechts één stem zou uitbrengen. Inzake de bestaande bestuursvacature? sprak de voorzitter als zijn wensch uit dat ook bestuursleden builen de kerkera den mogen worden gekozen, mede om het toetreden van dames tot het bestuur mo gelijk te maken. Een bepaald voorstel moest tot een vol gende vergadering worden uitgesteld, doth men sprak zich met op één na alge- meene stemmen in principe vóór een wij ziging der statuten in dien geest uit. Vervolgens bracht de directeur Her stichting, de heer II. J. van der Sluis, verslag uit over den toestand der stichting zelve. Plaatsgebrek noopt ons uit lit zeer uitvoerige en belangrijke verslag slechts enkele korte grepen te doen. In den loop van zijn betoog wees de heer Van der Sluis er ook nog op, dat de opname van zieken in liet Gasthuis zware offers van de kas der stichting vraagt. De voorzitter zegt, dat de rekening steeds door een vasten accountant wordt nagezien en dat het nazien door 3 ge meenten meer bedoelt ook de afdéelingen een kijkje in de rekening te geven. De rekening werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f33.072,37 met een wwaad slot van f 11.297,25. De begrooting voor 1921 werd even eens goedgekeurd met een eindcijfer van f 92.297,25, waarvan de gemeenten zullen moéten opbrengen f 30.297,25. De schuld der vereeniging daalde met f 1000 en be draagt nu f 66.100. De secretaris zette de regelins: van dien omslag nog eens uiteen en achtte f 30.000 te veel; hij wil f12.000 doen opbrengen en dan het overige voor tekort uittrek ken. Dit wordt echter niet aangenomen. Dank bracht de voorzitter aan den niet aanwezigen penuingmeester, den heer Snoep, en betreurde het, dat deZo zijn functie meende te moeten neerleggen. Door ds. De Vries werd verslag uitge bracht over den Kinderzorgeent en de courant. Er zijn 300 collectanten en de opbrengst bedroeg f 5448,41, waarvan f 4350 kon worden afgedragen. Nu is de opbrengst dit jaar reeds weer grooter dan verleden jaar op dit tijdstip. Tot leden van de commissie voor het nazien der rekening over 1921 worden aangewezen 's-Heerenhoek, St. Laurens en Bi-c-skens. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren ds. De Vries te Wilhclminadorp, ds. Van Dis te Zaamslag en de heer Do Bruijno te Goes, en gekozen ds. Van Man nen te Veere en dr. D,e Groot te Vlis- singen. In 'de middagvorgaidering hield dr. L. Lammerts van Bueren uit Zetten een referaat over „Heldring- en de Heldring- gestichten". De. Do Voogd bracht nog eens hulde aan het stille en mooie werk van het per soneel, dat vaak nog te weinig wordt gewaardeerd. Op vragen van ds. Jonker antwoordde de referent, dat de normaalschool te Zét ten gesticht is om krachten voor eigen werk te verkrijgen, maar het karakter is anders gewordeneen vaste opleiding voor helpers bestaat niet, maar pogingen daar toe worden aangewend. De liee.r Van der Sluis bracht dank aan ds. De Voogd voor zijn waardeerende woorden en was zeer verheugd dr. Van Bueren te hebben gehoord. De voorzitter bracht dank voor de korte en aangename discussies, waarna staande gezongen werd Gez. 313 en ten slotte dr. Lammerts van Bueren de vergadering met dankzegging sloot. Gisterenavond bilaeht het muziek korps van den Houthandel Walcheren een serenade aan zijn directeur, den heer A. J. F. den Boer, in verband met den te Hulst behaalden eersten prijs! en trok daarop, omstuwd door een dansende en joelende menigte, door een deel der stad naar het repetitielokaal aan de Houttui nen terug. Donderdagmiddag werd in de socië teit St. Joris een openbare vergadering gehouden belegd door de vereeniging van Walchersche paardenfokkers Hippos, waar in de heer F. O. ZonnevijUe uit Axel, secretaris va.n de Provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij sprak overde paardenfokkerij, haar belang en de noodzakelijkheid, haar van de zijde der provincie te steunen. De stooinschoener „Dolfijn", lig gend- te Willemsoord, wordt 26 Mei in dienst gesteld hij het loodswezen te Vlis- singen. Woensdag is in de Tweede Kamer zonder beraadslaging of stemming- goed gekeurd het wetsontwerp tot verklaring van het algemeen nut der onteigening ten behoeve van verbetering van de bui tenhaven te Vlissingen. Woensdagavond hebben de drie mid- denstandsvereenigingen "te Vlissingen in een gemeenschappelijke vergadering be sloten te verzoeken de winkelsluiting op Zaterdag te bepalen np 9 uur. Hiervoor veiklaarden zich 26 aanwezigen, terwijl 12 vóór 10 uur waren. Door Burg. en Wcth. van Vlissingen is rapport uitgebracht aan den raad naar aanleiding van het verweerschrift van den heer P. A. Salomé betreffende het opruimen van zijn pothuis in de Wol straat. Burg. en Wcth. weerleggen de door den rechtskundigen adviseur van den heer Salomé ingebrachte bezworen en -zeggen dat van ongeoorloofde aanranding of van onbillijke benadeeling van adressant noch van het begaan van een fout in dezen sprake is. Dat de rooilijn ook ten aanzien van het voor een gedeelte vernieuwen van wonin gen moet worden in acht genomen, Vloeit voort uit art. 3 der Woningwet. In het belang van het openbaar verkeer is het ook toe te juichen, dat de ge meente een middel bezit om, is net dan ook langs geleidelijken weg, verbetering te kunnen 'brengen in al die nauwe straten van oude stadsgedeelten, waar zich in den loop der tijden een druk verkeer heeft ontwikkeld.'indien in al die geval len schadeloosstelling Zou moeten worden toegekend, zou zulk ,een middel in ile praktijk niet of althans hoogst bezwaar.-; lijk zijn tod te passen. - Met belangstelling zullen de Room» sehen van Vlissingen het belangrijk suc ces gelezen hebben, dat de Koomsch- Katholiekc muziekvereeniging „St. Cae- cilia" heeft behaald op 16 Mei te Hulst. Een eerste prijs in de tweede a idee li Dg en een medalje van den heer Van Rompu. viei haar ten deel. Wij kunnen dan ook niel nalaten om den ijverigen directeur en de leden van harte geluk te wensehen met de behaalde bekroning. Zeer hard en vol wilskracht moet er door deze afdeeling zijn gewerkt, want het ledental mag voorzeker klein genoemd worden tegenover andere vereenigingaa. Daarom meen ik een beroep te mogen doen op alle R.-K. v.au Vlissingen en vooral op onze R.-K. Volksbonders, om zich in grootcn getale aan te sluiten bijj bovengenoemde vereeniging. Het volgende ja.ar moet do vereeniging .over naar do eerste afdeeling; de strijd zal voor hen dan zwaar zijn, vooral met zoo'n "klein aantal. Welaan, niet getalmd, Roomschen van Vlissingen, steun geven aan onza Roomsehe vereeniging moet uw leuze zijn. Een Roomsehe muziekvereeniging is voor ons, katholieke vereenigingsmannen,, onmisbaar; wij hebben haar dikwijls noo- dig Ook uit dit oogpunt moeten wij ons. hij hen aansluiten; de vereeniging „St. Cat cilia" mag niet verwelken maar moet opbloeien. Laat. ons dit alles overwegen en dan besluiten zoo spoedig mogelijk ons te scharen onder de banier van de onder-afdeeling „St. Caecilia", de Room sehe muziekvereeniging voor Vlissingen. E. M. Bevolking gedurende de le helft der maand Mei 1921: Ingekomen: A. Goeman, onderwijzer,- uit Velzen, Wilheltainactraat 6; L. de Jonge, zonder beroep, uit Sehore, Ja cob Valckestr. 9; Jobs. Gunst, smids knecht, uit Wolfaartsdijk, 's Heer Hen- drikskiiiderenstr. 13; J. F. en L. Clement, heiden zonder beroep, uit Zaltbommel, Ganzepojrtstr. 26aW. P. van Pagé, koopman, uit Zierikzee, Sehengestr. 64 N. A. van Govkum, inspecteur Verz.. uit Middelburg, Sehengestr. 66; M. Ruiten heek, letterzetter, uit Heinkenszand,, Sehengestr. 52J. do Kramer, adsp.- inonteur, uit Kiuiningeu, Sehengestr. 42 j. M. Hartlioorn, commissionair, uil 's H. Arendskei ke, Schengcstraat 62; J. P. Oranje, kellner, uit Middelburg, Ilineke-t lingestr. 8L. Gelok, arbeider, uit Kats; 'slleer Hendrikskinderenstr. 29; A. G„ Krijger, winkel juffrouw, uit De Bilt, L. Kerkstr. 30; P. van Daalen, spoorwegbe ambte, uit Beek, Sehengestr. 36; S. Blok, brievenbesteller, uit Kortgene, Sehenge str. 44; J. M. Minnaar, brievenbesteller uit Krniningen, Schena-cstr. 40; F. K. Rijnberg, reiziger, uit 's Heer Arends- kerke, Schengcstraat 22. VertrokkenJ. Padmoes, landbouwer naar Amerika; W. Vermeer, agent van politie, naar HeerlenJ. Blok, zonder- beroep, naar Haarlemmermeer; J. Zwee» dijk, verpleger naar Medemblik; II. Kd-u- Wenberg, tuinderskneclit naar Alkmaar; H. Hollestolle, koopman naar Kloetinge; F. H. Clement, onderwijzer naar Bergen op Zoom; W. Rietdijk, onderwijzer naar Bergen op Zoom; Johs. Vermenie, veld- arbeider, naar Haarlemmermeer; C. Does, Einderjnffrouw. naar Middelburg; P- do Viet, kleermaker, naar St. Maartensdijk; J, A.'Jeronimus, tuinman, naar Schiedam. 's-Gravenpolder. In de Woensdag ge houden vergadering van den polder 's-Gravenpolder waren 15 van de 16 inge landen aanwezig- De rekening over het dienstjaar 1920/'21 werd goedgekeurd in ontvang bedragende f 4605.38 en in uit gaaf f 4373,30, goed slot alzoo f 232,08. De begrooting voor 1921/'22 is vastge steld in ontvang- en uitgaaf op f 5248.66® met een post voor onvoorzien van f 334,67! Het dijkgeschot werd met f 2 per H.A. verhoogd en alzoo gebracht op f 15. Re den daarvan is de eerste uitkcering aan de N. V. Spoorwegmaatschappij „Zuid- Btveland" a f 3.40 per H.A. Een ver zoek van dhr. Iz. de Wilde om voor 3/jS hij te dragen in de kosten van begrooting van een weg werd met 11 stemmen af gewezen. Voorts werd nog een archief- verordening vastgesteld. Kruiuiiigen. In de Woensdag' gehouden zitting van den gemeenteraad werd ter tafel gebracht de aanvrage van het be stuur der School met den Bijbel om gel den voor verbouw en uitbreiding ran hot veel te klein geworden schoolgebouw. Zonder ccnigc discussie werd deze nans vrage afgewezen. Vóór stemden 1 Hist,, 1 Antirev. en 2 R.-Kath. en tegen 6 vrijzinnigen. v Clinge. Zondag 22 Mei gaat onze mans ncnafdeeling der II. Familie ie vs® Hulst en St. Jansteen, onder leiding vaa de Eerw. directeuren, tcr bedevaart naar- Gaverland (België). Tot voorzitter van den R.-K. Boe renbond en tot 'directeur der Boerenleen bank is gekozen de heer Hon. Y ercous teren. jfaar we vernemen '£ijn thans bestek OU teekeningen der openbare school doo* tie bevoegde autoriteiten goedgekeurd^, zoodat binnen zeer korten tijd de aanbeste ding kan verwacht worden. 1 Faillissement. Door de rechtbank te Middelburg zij» failliet verklaard: II. L Scheijbeler, koopman te Mid delburg; Irechtor-icommissaris mx'. P. -I. van Bortel; curator mr. A. II. Kuipers, advocaat en procureur te Middelburg. C. Drjpdijk, landbouwer, Wolplmarts- dijk; lecbter-commissaris, mr. B. P. Enklaar; curator mr. M. A. SluiEens, ad vocaat en procureur te Neuzen. (M. Ct

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2