Zaeuwsch-Vlaamsche Electrische ROLLUIKEN- en TIMMER-Fahriek CONST. C. NOBELS DONDERDAG 19 MEI 1921 KERKNIEUWS Ingezonden Stukken. Sport en Spel. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. 426E STAATSLOTERIJ Telegrafisch Weerbericht Scheepvaartberichten. Afloop Verkoopingen enz. BEURS VAN AMSTERDAM. Daardoor maar ook door de vóórlichting van enkele ter zake zeer kundige perso nen en, zooals hij ons verzekerde, door de bijna overal -ondervonden medewerking van de bevolking, was hij in de gelegen heid zeer .interessante opnemen te maken, en daarbij de ringrijderijen te paard, per fiets, te voet en de andere op den dag in verschillende gemeenten beoefende spe len, o.a. ook gaaischieten als levendbeeld op te nemen. Ook werden te Domburg vertrekkende en aankomende trammen ge kiekt en was natuurlijk de kleederdracht een der hoofdmotieven voor het werk. Voor de ondervonden medewerking werd ons verzocht aan hen, die deze verleen den openlijk dank te brengen. Waterschappen. Bij "Kon. besl. van 4 dezer zijn benoemd in de provincie Zeeland: tot dijkgraaf van den Eerste Bath- polder W. Koning ¥z, te Rilland-Bath tot dijkgraaf van den Tweede Bath- polder IV. Koning b'r te Rilland-Bath tot dijkgraaf van den Zuid-Kraaijert- polder N. A. Remijn, te 's-Heer Arenas- kerke tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Van Haaftenpolder W'. A. van Nieuwen- huyzen, te Oud-Vossemeer. Naar Boorde». Van Vrijdag 1 tot Vrijdag 8 Juli en van Donderdag 11 tot Donderdag >18 Augustus vertrekt vanuit Brussel en verblijft te Lourdes een Bedevaart van Nederlandsche en Belgische deelnemers, met een speeialen, doorgaanden trein. De kaarten kosten 300 frs. 2e en 200, frs. 3e klas. Voor maaltijden en nacht verblijf zorgt het Comité zelf niet, maar overhandigt de aanvragen aan het reis, kantoor „Le Globe", hetwelk dit alles verschaft aan: 90, 110, 120, 140, 190 frs.. volgens den rang van het verlangde hotel. De preeken zijn in 'tHollandsch en in 'tEransch. Deze Bedevaart gaat uit van het Eerkei. goedgekeurde „Work der Bel gische Bedevaarten naar den Vreemde", secretaris de Heer A. de Straecke. Bus sel, Wolstr. 130. Op verzoek van dit Comité is Kapelaan Willem Smulders te Boxtel bereid, om aan de Hollaniseha deelnemers inlichtingen en prospectussen te sturen. De nieuwe generaal der Franciscanen, Op het Algemeen Kapittel der Minder broeders, Pinksterzaterdag te Assisië ge houden onder voorzitterschap van Kardi naal Giorgi, is tot Generaal' der Orde ge kozen onze landgenoot, de Hoogeerw. pa ter dr. Bernardinus Kiumper, tot nu toe Procurator-Generaal'. Pater Kiumper is de eerste Nederlander, die in de zeven eeuwen van het bestaan der Minderbro-edersorde, tot deze hooge waardigheid werd verheven. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Redactie, Wil U zoo goed zijn in het belang van het algemeen als in dat van den Reorgani seerden arbeider" in b.et bijzonder, aan onderstaand stukje een plaats in ons provinciaal R.-K. Dagblad te verleenen Bij voorbaat daarvoor onzen h artelij Een dank. Met het. oog op de toenemende werk loosheid, die hier als elders steeds groo tere afmetingen aanneemt, heeft onze R.-K. Arbeidcrsvereeniging alhier, in het begin dezes jaars besloten zich aan te sluiten bij de werkloozenkas, om in de dagen van gedwongen werkloosheid, aan hare leden een kleine uitkoering te kun nen geven. Het RijK geeft subsidie, als de Gemeente hare medewerking verleent, door zich aan te sluiten bij het Werkloozenbesluit van 1917. Het heeft daarom dan ook' bjj den gemeente raad, een verzoek ingediend, om deze de toetreding van voornoemd besluit te ver zoeken. Een lid van het hoofdbestuur uit Haarlem is 27 April 1.1. bij Burg. en Wc tb. geweest, om de noodige inlich tingen te verstrekken, en meende stellig te kunnen verzekeren, dat op steun y^n B e.n W. kon gerekend worden. Nu is dit verzoek 11 Mei op de openbare raadsvergadering ter tafel gekomen "en helaas, niet aangenomen, maar ge lukkig door de meerderheid toch' nog aangehouden tot verkrijging van na" dere begrooting. Al zijn de arbeiders hier voor aan B. en W. en de voorstemmers dankbaar, ze zijn niet voldaan en hopen, en blijven hopen Maar ze zijn alles, behalve dankbaar aan bet raadslid Wcsterweele, die of zijn totale onwetenheid met liet onder werp verraadt, of zijn plicht als gemeen teraadslid niet begrijpt; het dienen van het algemeen belang. Wat toch te zeggen van enkele zijner uitdrukkingen als deze: „Daar ben ik vierkant tegen." Een flinke arbeider behoeft niet werkloos te zijn. Iedere flinke arbeider kan wel vast werk krijgen; wij zonden dan voor de losse arbeiders moeten .gaan betalen, die het een andere werkman maar moei lik maken door te zeggenwij werken enLiI0? zoo'n.gering loon." r— Ziedaar lid w i m°tievcn, waarom het raads- Weet tre76ele.er -.vierkant" tegen is. dat in niet even als ieder, arbeiders gemeente flinke, zeer flinke- stoutweg het tegendeel. Wciu dan zTfhij dit dienen waar te maken. Geef op de adressen, waar die flinke arbeiders vast werk kunnen bekomen. Dan uw scher men over loon! Gij weet toch dat een arbeidersdaggeld liier f2.50 bedraagt, is zoo n gering loon niet altijd ten vólle uitbetaald -—voldoende voor een, (laten We nog maar zoggen: gemiddeld) huisgezin, om dan daarenboven van te kunnen be sparen voor weEen van werkeloosheid W ij arbeiders hadden, zeker van U, als vroe ger zelf arbeider zijnde, eén beter oor deel verwacht, of wil U, ons met cijfers bewijzen, of het mogelijk' is: le. van zoo,n daggeld te leven, 2e. oyer te houden om- in dagen van werkloosheid ons zelf te kunnen behelpen, (immers ge waart en vierkant tegen dat de werklooze arbeiders steun van gemeente- en dus v,an rijkswege ontvingen). Dan heeft de Regeering an dere ideeën dan den heer Wester wede!. Zij doet ontzagelijk veel. oim de werk- loozen steun te verleenen, en deze zal toch de motieven wel goed overwogen hebben, waarom zij zich verplicht achtte? Wij kunnen ons onmogelijk in den gedaehtengang van een gewezen ar beider als Wcsterweele verplaatsen; do gemeentelijke lasten zullen daardoor niet - ernstig bezwaard worden, wat ook aan dhr.- Westerweele zal blijken, als hij na ern stige kennismaking met het „Werk loozenbesluit van 1917", straks' weer gevraagd wordt over een ernstig onder werp als het onderhavige zijn gevoelen te openbaren. Dit geven wij in ernstige overweging, aan onzen oud-medearbeider. Namens, vele arbeiders', KRIJN DE JONGE. M. WITKAM. JAC. DE JONGE. G. FRANSE. A. DE JONGE. 's-HeerenhoeE, 17 Mei 1921. Voetbal. De Axelschc beker-wedstrijden. Maandag 16 Mei werden te Axel de serie-wedstrijden om den zilveren beker voortgezet. Daar de voetbalvereeniging uit Goes niet was opgekomen, werd deze ver vangen door Wilhelmina (Axel), die dus tegen Zeelandia (Middelburg) kwam te staan. De strijd tusschen deze ólubs ,was met recht „vriendschappelijk", .zoodat wij dit spelen nauwelijks met „wed"-atrijd konden betitelen. Zeelandia, aanmerkelijk sterker dan Axel, ging met de eer strij ken (4—1). Nu kwamen Trap Door (Sluis) en Oranje (Sas van Gent) in het veld, stel den zich op en de scheidsrechter floot „af". Direct daarop reeds weet Oranje's vojr- hoede den bal te bemachtigen, T. D.'s half-linie te passeeren, om te stuiten op de pracht-backs v. d. Werff en Clincke. 't Gaat hart tegen hard. De rood-wit- blauwen spelen aanmerkelijk vlugger dan de rood-witten. Vooral hun voorhoede, waartegenover T. D.'s voorhoede maar een slap figuur slaat. Een corner tegen Sluis weet Eossé nog juist te weren. Rust met 00. Na rust is Oranje voortdurend aanvallend, doch elke aauval leidt tot niets daar F. D's backstel bijna niet te verschalken blijkt. Als v. 1. Werff met een verren trap den bal bij Hcsseling doet neerkomen, geeft deze over aan Hoe gen, die een paar tegenstanders moof weet t-e ontwijken en daarna naar Gijsels plaatst. De rechtsbuiten schiet. Oranje's doelman loopt te ver uit en het leder vliegt over zijn hoofd in het net. (1—0) De Lassers laten den -moed echter met zakken en reeds na eenige oogenblikkcn weten zij uit een penalty gelijk te maker- De scheidsrechter blaast het einde. (11). Nog een kleine opmerking over liet spel. Oranje bleek schitterend .op dreef. Trap Door daarentegen speelde, uitge zonderd Fossé, v. d1. Werff an Clincke, miserabel, zoodat Oranje de overwinning door loting wel verdiende. Finale Interdiocesane Missiewedstrijden 29 Mei 1921 te Breda, f To t groote voldoening kan worden roede- gedeeld, dat liet bestuur van de Federatie vna. de R.-IC. Voetbalbonden, en het be stuur van den Missie-Sportdag met zijne sub-comité s door Mgr. P. Hopmans, bis schop van Breda, officieel zullen worden ontvangen. Korfbal. Seriewedstrijden van „Volharding"' op Tweeden Pinksterdag te Ierseke. Zooals aangekondigd was werden op Tweeden Pinksterdag jl. de seriewedstrij- dfiü van „Volharding" gespeeld. Ongeveer om 10 uur vertrok do stoet van af het hotel Nolet naar het terrein, gelegen aan den Vlake-weg. De jury had zorg gedra gen dat het veld een feestelijken indruk maakte, want van verre zag men de vlag gen wapperen. Ook voor de toeschouwers wad gezorgd. Opdat het publiek zich oogenblikkeliik' en altijd zou kunnen vergewissen van den stand, was op het eind van het terrein een bord geplaatst, waarop telkens de ver wisselende standen werden genoteerd'. Even over half elf vingen de matchen aan met den wedstrijd Volharding II Zeelandia II. Door den tamelijk starken wand werd het doelen veel afbreuk ge daan. Volharding II was goed bij spel en speelde een heel aardig partijtje. De rust trad in met blanco stand. Daar de tijd te koslbaar was werd er direct doorgespeeld. Nu speelde Volharding II tegen den wind m. Na lang heen en weer gespeeld te heb ben kreeg Volharding de leiding '(10), die ze tot het laatste moment wist le behouden. In tusschen waren M. E. V. O. I on II ook aangekomen. Door verschillende on gelukken onderweg was er veel vertraging geweest. Toch vingen de Goeseuaren met frisschen moed den forschen wedstrijd aan teger. Volharding I. Dit was de elon van den ht-elen dag. 't Was een lust de jonge lenige figuren over het veld te zien be wegen. Van weerskanten moest er hard gewerkt worden, maar hoewel het soms wel eens min of meer ruw werd, verstoorde niets de goede verstandhouding. In het begin was de Bal1 Veel' ia filet) voordeel van Volharding, maar do Goese uaren, die over een taai uithoudingsver mogen beschikken, wisten gauw de bord jes te verhangen. Toch bleef het succes uit. Vele mooie verre schoten merkten we op, die of rake lings" langs gingen öf op den rand der korf afstuitten. De rust trad in met blanco stand. Na vlug draaien vïng de strijd' mat her nieuwden moed aan, maar bij weerskanten bleeï het geluk weg en was nergens te vinden. De stand bleef tot het einde toe ge heel onveranderd, dus moest er verlengd worden, maar de verlenging liep ook op niets uit. Toen moest er geloot worclen. Dit was een spannend moment. Groot ge juich ontstond er onder de Goesenaren teen de aanvoerder van M. E. V. O. den toss won. Daarna moest Zeelandia I1 tegen de -om- fciuatie S. V. A., uit W. K. C. en S. S, Si. van Wemeldinge, spelen. Zeelandia was overwegend sterker, hoe wel er van Wemeldingschen kant goed gespeeld werd. Niet 'te verwonderen was het, dat de ruststand 20 voor Zeelandia was. Evenzoo was ook de eindstand 30 in Hansweerd's voordeel. Tusschen de bedrijven door hadden nu de verschillende speler» voor den inwen- digen mensch gezorgd en waren weer in goede conditie. Nu kregen we een aardigen wedstrijd to zien, namelijk tuSschen Volharding II en M- V. O. II. Vóór de rust warktd Volharding II goed, maar na de rust was M. E. V. II sterker. De ruststand was 00, terwijl de, eindstand '50 vpor Goes aangaf. Daarna kwam de Verliezersronde aau de beurt en Volharding opende die wedstrij den door tegen S. V. A. te spelen. Over eiken wedstrijd iets te zeggen zou ons te ver voeren. Genoeg zij', dat voor dezen wedstrijd de ruststand, 11 was en het eind in het voordeel van Volharding I <3-1). Nu moesten toog Zeelandia I en Mavo I kampen om den eersten en tweeden prijs. Door een foutieve opstelling wist Zee landia zóó ver vóór te komen, dat Mevo het niet meer in 'kon ha-len. Met de rust was het 40 voor Zeelandia., welke stand onveranderd bleef tot het eind' toe. Zeelandia had dus den eersten en M. E. V. O. I den tweeden prijs gewon nen. Eindelijk kwam de laatste wedstrijd om den derden en vierden prijs tusschen Volharding I en M. E. V. O. II. Van tevoren was natuurlijk te bepalen weik team deze match zou winnen. Waar elke andere wedstrijd' een uur geduurd had werd er nu maar een half uur gespeeld. Na dat half uurtje blies de referee hét einde mét den stand' 51 voor Volhar ding. Totaal werden er zeven wedstrijden ge speeld en aan de jury komt een waar woord van lof toe wegens de superbe afwerking van het programma. De seriewedstrijden zijn een groot suc ces geweest voor Volharding. De ze ciub kan er dan ook met' ti'otsch op terug blikken. 't Deed plezierig aan die flinke afwerking. Alleen 's avonds duurde het nog al lang voordat de prij'suitdeeiing hegon. De oorzaak echter hiervan lag iu het feit, dat de voorzitter, dhr. v. Poort vliet, bezig geweest was bij' een brand ia een hooimijt, behoorende .aan den heer Dr, Putter. Daar 'genoemde heer op liet vastgestelde moment nog niet verschenen was, nam dhr. Van tie Vrede het werk op zich en reikte met eenige toepasse lijke woorden de prijzen uit en wel de eerste prijs aan Zeeiandia I, de tweede aan M. E. V. O. I, de derde aan Vol harding I en de vierde prijs aan M'. E1. V. O. n. 'Nadat, hij nog de diverse aïjïi'v ters had bedankt voor hun bemoeiingen wad het verdere gedeelte van den avond met dansen volgemaakt. Duivensport. SLUIS. Bij de Zondag .gehouden prijs- wedvlucht der Duivenmaatschappij „De Zwaluw" op Creil (Frankrijk), behaalde de eerste prijs C. de Meijer, alhier. Aanrijding. GOES. Ter hoogte van Van Opdorp's Thcaioom aan het Kerkplein had heden middag een aanrijding plaats, die geluk kig -zonder ernstige ongelukken afliep. MIDDELBURG, 19 Mei. Graanmarkt. Geen aanvoer; geen noteering. Eieren f 9f 10 per 100 stuks, boter f 1.20—f 1.30. MAASTRICHT, 19 Mei. (V. D.). Door CDbekende oorzaak brandde gisterenmid dag aan de Varkensmarkt de fabriek waarin de Maastriohtsche hoefsmederij en wagenfabriek is gevestigd, geheel uit. De brandweer, die spoedig ter plaatse was en het vuur met een drietal stralen der waterleiding aangreep, kon met moeite de aangrenzende meubelfabriek sparen. Het vuur ontstond op den zolder boven de smederij, waar de verhuurder n.l. een groote hoeveelheid hooi en stroo had ge borgen. Het is reedsde derde maal in den tijd van enkele jaren dat ditzelfde pand is uitgebrand. KOPENHAGEN, 18 Mei. (V. D.) In Hel- singfors zijn uit Rusland berichten ont vangen volgens welke het onder gene raal Bjelow staande anti-bolsjewistische leger het welke meer dan 4000 man telt en langs de Siberische spoorweg opereert na hevige gevechten Omsk genomen heeft. Generaal Bjelow marcheert nu naar Sömsk. Een deel van de radentroepen zijn naar Bjelow overgegaan. BERLIJN, 18 Mei. (V. D.) Naar de Tel. Union verneemt houdt het ministerie van buitenlandsche zaken zich op het oogen- blik bezig met de uitwerking van de ver vulling van het ultimatum der Entente. WEENEN, 18 Mei. (V, D.) De staking in de kolenmijnen van Stiermarken heeft zich tot de Neder-Oostenrrjksche mijnen uitgestrekt. De staking omvat ongeveer 16.000 arbeiders. De ooi-zaak ervan is van zuiver materieelen aard. Het loon van een mijnwerker bedroeg tot nu. toe ongeveer 340 Kronen. De arbeiders eischen een veihooging van 135 kronen, terwijl het laatste aanbod der ondernemers 65 kronen bedraagt. Verbrand. In het Groot Gasthuis te Haarlem is aan de bekomen verwondingen overleden de 30-jarige J. P., die vermoedelijk in een vlaag van waanzin haar kleederen in brand had gestoken. Doodgebleven. Zaterdag is op de vuilnisbelt te Gro ningen de 17-jarige J. M. M. uit Veendam doodgebleven, vermoedelijk tengevolge van inademing van giftige damjoen. (Maasbode.) Een zeldzaam verschijnsel. Als gevolg van de groote en lang durige werkloosheid verlaten verschillen de arbeidersgezinnen Heusden. Dit heeft tot gevolg het zeldzame verschijnsel, dat verscheidene woningjes leeg staan. Vorige week" zouden er 7 verkocht worden, maatf het hoogste hod was slechts f 4000. Een jaar geleden brachten ze ruim het dubbele o-p'. 5de klasse. 3de lijst. Trekking van 19 Mei. f1000 1598 11405 21698 22615 f 400: 3262 14831 £1908 21939 f 200: 2619 11239 14051 16228 19337 21982 f 100: 8034 20643 naar waarnemingen, verricht in den mor gen van 19 Mei en medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.6 te St. Mathieu, laagste 75.1.7 te Thorshaven, Verwachting van den avond van 19 tot den avond van 20 Mei. Z.wakke tot matige veranderlijke, Ja- ter „Westelijke tot Zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen of onweer, iets koe- Ier ove'rdag. LOBITH, 17 Mei. Gepasseerd en be stemd voor: België: Bayem 5, Louz'; Bayern 33, Verschuren; Richard 1, v. Laak; Ihaï- bonnière Ai, v. d. Kinderen; Verwisseling, Boom; Progres 1, Verhuist; Albyon, Gee- rens. Buitsehland: st. Thijssen 10; Wilhelm, Wilhelm; Ottoland, Övink; Alda Coma, v„ Meel; st. Boreas; Hagen, Do Vries; Bens Sophia, Vermaar; st. Thijssen 12; aeon, Holthuizcn; Titurel, De Graaf; St,. Lloyd 11; Avo Maris Stella, Weerden j Hawaït, Be'rnt; Badeniai 43, Ileck; Lude» gez.Heist; st. Thijssen 2; Gerhiklo, De Bruin; Wijkdienst 1, v. d. Meer; Wilhelm Elisabeth, v. d. Horst; st. K. Schroei» 4; Molière, Hartigh; Schubert, Joosten? Eckewart, Lommer; Einigkeit, Smits; sfl Hardi; v. Driel 35, Aliens; st. Valhalla} Maasstroom, 34, Hendriks; Vermeer, Bak- ker; Timor, v. d. Meulen; Cicerone, v, Lee; st. Nordri; Bulwer, Schreuder; Pie- ternella, Joelen; st. Lloyd 7; Elise, v, d- Waarde; Doubigny, v. d. Horst; Columbud 3, v. Lopik; Sumatra, Hordev. Driel 64, v. l'uffelenHorand, Klootwijk; st. Willen* Marinus; W. P. B. 6, Tierand; Phikw meal, v. Vossum; liijn en Binnenvaart 10, W.esterlink; st. Providentia; Coraline, Broescliart; Cornells, v. Holt; Wjodan, v. Holt; Josepliina, De Gres; st. Ilea-' drika Jacoba; Thevialo 24, Truhhofen; Bavaria 16, Heil Ithenania 34, Schelling; Willem Hendrik, Jansen; st. Mannheim; Scheldestroom, Maas; Anna Pielcrnella, Karreman; st. Fendel 2; Vereiniguug 37, Vi. Dijk; Ferdinand Bol, De Wit; st. Rijn- zeevaart 5; Duett, v. Diyen; Binchen, Borencher; Onderneming, Verschuren; WA tant, v. Beek; st. Govert; Clemeneo, Wijk- thans; Cornelia, v. Hoek; Bertha, v Hoek; Catharina, Heliings; st. Fiat 6; v. Driel 45, Beekman; Farnhelm, Groen; Secta, Verherght; Lorette, Abeele; st. Valt; sL Kloyd 3; Bertha, Boom; Margaret ha. Kei- fz'er; Duisburg, Wijngaard; Blijke Aan komst, Boompjes; st. Progressus; Flore, BcgenmortelPliilomena, Gasten; Filia Rheni, De Pape; Clementine, De Mayst, Willem Marinus 3; Vertrouwen, De Vol- ker; Ludovicus, Dels; st. Mr. H. Cmeen- ge; St. Antonius, Arntz;; st. Antoni; Ave Maria, v. Glut. SCHORE. Woensdag werd ahier tea overstaan van den notaris H. W. Neer voort te 's Gravenpolder in het openbaar! verkocht een woonhuis met verdere getim merten met erl" en tuin te Vlake, groot 5 A. 31 c.A. Kooper werd dhr. M. Ilemmekam q.q. voor f2725. Beleefd aanbevelend, 3371-30 TER NEUZEN TELEFOON 135. Kantoor en Fabriek: Grenuiaan 48. Geopend: van 812 uur en van 15 uur. Opgave van de Bank voor Zeeland, Goes' Telefoon 74 en 284, Donderdag 19 Mei 1921 (2 uur) Vorig* Openings- midden- koers,; koers heden Prolongate 3s/4 Staatsleningen Obllg. N. W. S. 1918 6 pet. 877/a 1920 6 94% - 1917 4V» 80% - OoBt-Indte 1919 6 94% 1917 6 86% Oostenrijk Jan./Juli 4 3% Rusland Hope 4 7% 1880 4 6,% Bankinstelling». Koloniale Bank a. 180% 179i/a Ned.-Ind."Handelsb. eert. a. 171 171 Ned. Handel-Mij. a. 176 175 InduatrlMla Ondirnamlngan. Insulinde Olief. a. 50% 50 Jurgens Ver.fab.' a. 135% Philips Gloeila. - 310 Westersuiker a. 108 Am. Car. Foundry .a. Hide Leather pr. a. Smelt. Ref. cert. 48% Anaconda Copper cert. 95% Central Leather cert. 467jJj 46 Studebaker Corp# t cert. 94»/, 90% United Cigars cert. 68% States Steel cert. 94"/32 94 Gultuurondernamingen an Handalsvaraanlglngan. Gomp. Mere. Argent a. 144 141 Cult.-Mij. d. Vorstenl. a. 156% 155% winst a, 135% Handv. Amsterdam a. 409% 408 Java Cultuur-Mij. a. 293% 290 Nierop 4 Co'.? Hand.-Mlj. a. 74% Tels Co.'s - 63% Pstroltum-Ondernsmlngan. Dordtsche Petr.-Ind. a. 466% 462 Gee. Holl. Petrol. cert. 209% 206% Kon. Ned. Petrol, a. 523% 520 Orion Petrol.-Mij afgest. a. 48 48 Rubbar-MaatschappQan. Amst. Bubb. Cult.-Mij. a. 108 106 Ned. Rubber-Mij. a. 58 58 Oost-Java Rubber-Mij. a. 189% Serbadjadi Sum. a. 187 Schaapvaart-MaatachappQan. Holl.Am.-lijn. a. Gem. eigend a. 220 Holl. Stoomb.-Mij. a. Gem. eigend. a. Houtvaart N.V. a. 76 JavaChinaJapan-lijn a. Koninkl. Holl. Lloyd a. 79% Kon. Ned. Stoomb. a. 118% 119 Nat. Bez. a. 115% 116 Koninkl, Paketvaart a. 130 129 Vorige Oj»»l-if+4 midden- k»»pi koers Ned. Scheepvaart-Unie a. 161% 161 Stoomv.-Mij. Nederland a. 196% 197 Rotterdamsche Lloyd a. 167% 152exd. Int. Merc. Marine a. 18 18 Sund F. G. O. 92% T ibaks-Ondirntmingan. Amsterdam-Deli-Comp. .a. Amsterdam Serdang a. 126 Besoeki Tabak Mij. a. 108 Deli Batavia-Mij. a. 40*2 410 Deli Cultuur-Mij a Deli-Mija. 432 439 Krapoh Tabak-Mij a. 50 50 Medan Tabak-Mij a. 322 325 R'dam Deli-Mij a. 176% 178 Senembah-Mij a. 630 640 Olrarwn. Int. Tabakshandel-Mij .a. Tabaks ind. Philips a. 109»/, Tabaks-Uniea. Maxwell Land Grant cert. Maxwell L. Gr. Incbd. cert. Peruvian Corp. i cert, 4 -J cert, pr, a. 173/, -) Spoorwsg-MiatschappQin. Deli-Spoorweg-Mij a. 167 -J Holl. IJzeren Spoorw.-Mlj a. 81% Mjj tot Expl. v.Staatssp. a. 86% Denv. Rio Gr. Sp. cert. Erie-Sp.-Mija. 16% 17 Kans. City South. Bw. a. 30 pr. 56^ 56 Missouri kans T. cert. 3% Union Pac. Rw. Comp, cert. 135 South. Pac. Comp. cert. 87 South. Railw. Comp. cert. -24% Wabash. Railr. Comp. cert. 9% 10 Claims Deli-Mij Stemming bij opining. Petroleumaangeboden Scheepvaartprijshoudend CulturenPauw Tabakkenvast Amerika verdéeld Stand dar Valuta Wfsstl- an Chèqutkoimn. Opgenomen 1.30 uur. Berlijn Weenen.74 Parijs'24.20 Brussel24.20 Londen11.13 New-York2.77 Vmmd Binkpiptw. Marken rood 1000 4.80 Fransch papier 24.20 Belgisch papier 24.20

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 3