NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT DINSDAG 17 MEI 1921 Missiedagen te Goes. Laatste Berichten. 426E STAATSLOTERIJ Gemengd Nieuws. KERKNIEUWS ONDERWIJS. Rechtszaken. Correspondentie. Sport en Spel. Marktberichten. Afloop Verkoopingen enz. Telegrafisch Weerbericht BEURS VAN AMSTERDAM. (Tweeden Pinksterdag was hier als naar gewoonte veel Yplk in de Stad. Orde-verstoringen hadden niet plaats en- de politie behoefde dan ook niet in te grijpen. Ook werden geen processen-ver baal voor dronkenschap opgemaakt. Hansweerd. De commies 2de klas F. Sparrius, is ingaande 16 Mei verplaatst van (Wieringen naar hier. Zaterdagmiddag had alhier in de buitenhaven een aanviaxing plaats. Het aleepschip „Sacre Coer" 's-Hertogenbosch gesleept door de sleepboot „Johan liep cp de „Vlnveale 40 en de Maasstroom 32. Alle schepen ook een in de nabijheid* varende Belgische Hipper beliepen vjeel averij. Op het op den Istcn Pinksterdag; te Breda gehouden muziek-eoncours behaal de ons fanfare gezelschap „Schelde.galm" den lstcn prijs 2de afd. en in den marschs (wedstrijd ook den lsten prijs 2de afd. Hoedekenskcrkc. In de heden gehouden vergadering vpn den Baad dezer gemeentel iwas dhr. H. .1 asperse afwezig. De Voorzitter deelde mede dat vrij stelling was verkregen voor het geven' van onderwijs in de lichamelijke oefenin gen tot 31 December 1921. Vastgesteld werd een verordening in verband met de .uitvoering yan de warenwet. Ook werd vastgesteld een arehiefv.erordening, als mede een verordening regelende de inrich ting en samenstelling van de commissie van toezicht op het lageronderwijs. Met algemeene stemmen werd besloten zoo mogelijk met ingang van 1 .Tuli 1921 een wijkverpleegster in combinatie met de 'gemeente Baarland aan te stellen. Haai* 'jaarwedde zal eventueel f 1600.bedra gen, de pensioensstortingen blijven daarbij ten laste van der oontracteerende ineente. Bij de 'gewone rondvraag doair den voorzitter kwam onder meer ter eprake de verhuilde toestand waarin zich bevind de put gelegen in de kom v.an het dorp, die vooral bij verandering' van weer voor de omwonende een ondrage lijke stank verspreid. Deze zal zoo moge lijk Worden gedempt, wanneer althans de noodige grond daarvoor te vinden is. 's-Heer Arendskerke. Zaterdag had bij 'den landbouwer J. K. alhier een rund het ongeluk een peekop in de keel te krijgen, (waardoor bet afgemaakt moest worden, het vleesch is v<oor de consumpthie goed gekeurd. Als een zeldzaamheid mag' gemeld wor den, door de groöte woning nood die er overal heerscbt, dat er hier twee wonin gen ledig staan. Oosthurg. Met ingang van 15 blei j.l. is de prijs van de melk gebracht' van 18 op 16 per Liter. Ter Neuzen. Tot bestuursleden van de Algemeene B.-K. Ambteuaarsbond, welke thans 40 leden telt werden gekozendo heeren C. M. L. Brciiefckamp, R.V.H<« voorzitter; J. G. V. M. Geirnaardt, gcm seer, van Philippine, secretaris; A. J. 'M. Nolet, rijkshavenmeester, penningmeester, [Terneuzen; I'. A. Kammeloo, burgemee ster van Philippine, P. Lauret, hoofd- Jkoramies bij Bijks-bel. te Oostburg; C L> Boon kommies bij Rijks- bol. te Sas van Gent. IJzendijke. Verleden Vrijdag heeft bo ven de gemeente Waterland, Oudeman (België), een buitengewoon zwaar ouwe- der gewoed. Bij een arbeider sloeg dei blik sem in huis, veroorzaakte Wat, schade aan meubels en trof een jongetje van om streeks acht jaar, wiens rechterbeen deer lijk gebrand is. Holst. Ter gelegenheid van liet nacio- naai muziekconcours hetwelk op den 2deu Pinksterdag alhier is gehouden, werd Zon dag' het feestterrein met kermesse d'été reeds feestelijk door de Nieuwe Harmonie geopend en gaf dit gezelschap een concert van 4% tot 7 uur. Des avonds van 8 tot 10 uur werd op het feestterrein een concert gegeven door het Stedelijk Middelburgsch'Muziekkorps. Zooals vroeger, werd thans weer door dit korps een keurig programma voor een zeer talrijk en aandachtig gehoor uit gevoerd. Dc kermesse d'éte mocht zich bij de opening in geen al te druk bezoek ver heugen, 's avonds werd het daar echter wel wat drukker, doch de koude avond lucht was oorzaak dat vele bezoekers liet feestterrein reeds vroeg verlieten. Het nationaal muziekconcours liad Maandag onder begunstiging van goed weer plaats en verliep uitstekend. Het Uitvoerig verslag' dezer feestelijkheid volgt in ons nummer van morgen, bij gebrek aan plaatsruimte voor heden. Alleen nemen wij er de resultaten voor lieden uit over. Zij zijn de volgende: 4c- afdeeling. Fanfare. „Arnes Genoe gen", Araemuiden, 57 punten 3e prijs; „Oon Affeszione", Kwadendamme, J6 pun ter. Ie prijs; „Nooit Gedacht", 's-Gravcn- polder, 57 punten 3e prijs; „Oefening na den Arbeid", Ritthem, 72 punten le pz-ijs „Ons Genoegen", Kamperland, 63 punten 2e prijs: „Opwaarts", St.. Jansteen, 76 punten le prijs; „Vooruit", Waarde, 78 punten le prijs; „Vrijheid Bendracht", Lamswaarde, 64 punten '2e prijs. 3e afdeeling. Fanfare. „Concordia, Krab- bendijke, 64 punten 2e prijs„'Eendracht maakt Macht", Kortgene, 69 punten 2e prijs; „Eendracht maakt Macht," Kruini.1- ge:i, 68 punten 2e prijs; „Euterpe", Hein- kenszand, 76 punten le prijs; Muziskver- eeniging „De Houthandel Walcheren", Middelburg, 7o punten le prijs„Oefening kweekt Kunst", Borsselen, 56 punten 3e prijs: „Oefening na den Arbeid", Nieuw en St. Joosland, 64 punten 2e prijs; „Wil- hslmma", Colijnsplaat, 52 punten 33' prijs. 3e afdeeling. Harmonieën. „Sint Cieii- lia", Hontenisse, 75 punten le prijs. 2e afdeeling. Fanfare. „Excelsior", 's-H Arendskerke, 75 punten le 'prijs; „Ons Genoegen", Kapelle, 64 punten 2e prijs. 2e afdeeling. Harmonieën. „Apollo", iWissekerke, 76 punten le prijs; „St. Oae- cilia", Vlissingen, 76 punten le prijs'; „De Nieuwe Harmonie", Hulst, 80 punten le prijs, met onderscheiding. le afdeeling Harmonieën. „Koninklijke Harmonie", Hulst, 72 punten 2e prijk Afdeeling uitmuntendheid Harmonieën. „Euphonia", Goes, 48 punten 3e prijs; „Ons Genoegen", Vlissingen, .31 punten la prijs, met onderscheiding en gouden medaille van H. M. de Koningin en extra medaille benevens den wisselbeker, Welke thans voor de derde maal werd' gewonnen, in eigendom. Voor de Missiedagen welke te Goes zullen gehouden worden op 26-27-28 en 29 Juni zijn de volgende Comité's saainge- steld Het Eere-Ccmité zal bestaan uit alle Eerw. Heeren Pastoors van het Dekenaat Middelburg en de Eerw. Pater Gardiaan van bet klooster te Rilland. Het Uitvoerend Comité. Hoogeerw. Heer J. M. J. Baede Eere-voorzitter, Mr. J. H. M. Stieger voorzitter, Eerw-. Pater Venantius 2de voorzitter, L. B. Muddet secretaris, Mej. Tonny Stieger 2de Secre taresse, P- van Hest, Penningmeester eu de Eerw. Heeren kapelaans P. L. Ban- gert, .W'. v. d. Voort, 's-Heerenhoek. P. Verwer Vlissingen. Sub. Comité voor dc lichtbeelden. Eerw. Pater Venantius, voorzitter, Mej. Tonny Stieger Secretaresse, J. J. Koenen, J. Horsten en Mej. M. Kosters. Sub Comité voor de muziek. Eerw,. Kap. P. L. Bangert, voorz. Jos. Stieger Secr., Mej. E, J. M. Stieger, Otto Lies, P. van Hest en A. Giesen. Snb Comité voor dc pers en propa ganda. Eerw. kap. P. L. Bangert, voorz., H. de Wijs, secr., mevr. Harmsen Kruze- mtijer, mej. Truus Witkam Josd., mej. Fr. Witkam Wd., me j. Cato van der Reit, Jos. v. d. Griendt, A. M. Simons, W. Stieger, Chr. v. d. Does, Guehteneire, Va,n Thienen. Sfhoolkindercncomité. Eerw. kap. W. v. d. Voort, 's-Heerenhoek, voorz., J. J. Adriaanse, 's-Heerenhoek, secr., mej. L. Boel, mej. A. v. Kalmthout, mej. M. v. Dun, P. van Hest, A. de Waal, Ovezind, Duijvestein, Heinkenszand, Th. de Boo, Kwadendamme, Meijer, Hansweerd, l^jk, B.illaad, Van den Heuvel, Middelburg, A. \V. v. Nieuwland, 'Vlissingen. Tentoonstcllingcoinité. Eerw. pater Ve nantius, voorz., mevrouw StiegerVan Kalmthout, secretaresse, mej. Tonny Stie ger, mej. Theodora Meijering, L. B. Mad- de, P. Chamuleau, W. v. Stee, H. Verver, P. J. Siemens, 'A. Bielen, .J. Krekelberg, W. Walraven. Voetbalcomité. Eerw. kap. P. Verver, Vlissingen, voorz., kap. C. de Koster, Middelburg, kap. P. 'L. Bangert, Fr. van Riet, J. Tournoy, Vlissingen, J. Dielissen, Middelburg, Guehteneire. Hnisvestlngcomité. Eerw. kap. P. L. Bangert, voorz., mej. 'E. J. M. Ttieger, secretaresse, mevr. J. II. MuddeDe -Tong, mej. E. Verver, mej. Ca.to- Stieger, L. Verver. De namen waarachter geen woonplaats vermeld Staat zijn woonachtig te Goes. Namens het uitvoerend comité, L. B. MUD-DE, Secr. GOES. 17 Mei. Ter veemarkt waren aangevoerd 51 bjg'gen en 10 loopvarkens. GOES, 17 Mei. Graanmarkt. Geen aan voer. Geen noteering. MIDDELBURG. Het go-ede van hst bezit van een sproeiwagen komt nu veel uit. Zaterdag werd de Langed.elft besproeit en hedenmorgen o.a. het pas bestrate Stati onsplein, waardoor veel stofplaag voor komen wordt. ROTTERDAM. Veemarkt van 17 Mei. .Aangevoerd: 224 paarden, 12 ezels, 1168 magere runderen, 779 vette runderen, 468 vette kalveren, 767 nuchtere kalve ren, 157 schapen, 726 varkens, 259 big gen, 5 bokken en geiten. Prijzenkoeien le kw. f 2f 2.10, 2e kw. f 1.95—f 1.85, 3e kw. f 1.75—f 1.65, ossen le kw. f2f2.05, 2e kw. £1.90 f 1.80, 3e kw. f 1.70—f 1.60, stieren le. kw. f 1.80—f 1.70, 2e kw. f 1.60—f 1.50, 3e kw. f 1.40f 1.30, kalveren le kw. f 2 30—f 2.50, 2e kw. f 2.15—f 2, ,3e kw. f 1.90f 1.70, schapen le kw. f 1.60- f 1.70, 2e kw. f 1.50—f 1.40, 3e kw. f 1.30 f 1.20, lammeren f 1.70f 1.80, varkens le kw. f 1.20—f 1.24, 2e kw. fl.18— fl.u, 3e kw. f 1.12f 1.0S, licht soort f 1.18—f 1.16. Handel voor de schapen matig, voor va rkens redelijk. Melkkoeien f 315-f 625, kalfkbeien f 327f 650, stieren f 190f 600, pinken f 175f 225, vaarzen f 200f 275, werk paarden f 300f 650, slachtpaardon f 175 1'225, hitten f175—f300, nuchtere kal veren f 16f 20, fokkalveren f 24f 40, biggen f 20f40, overloopers f40f75. Inbraak. Naar uit Amsterdam gemeld wordt is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door ongenoode gaston een bezoek ge bracht aan het paviljoen in het Vondel park, dat geëxploiteerd wordt door de firma J. SomerdijkBussink. Zij zijn ver moedelijk langs de achterzijde door het keukenraam naar binnen gekomen en heb-- ben hun slag geslagen in een bureau, waaruit 'zij hebben meegenomen een be drag van f1180 aan Hollandsch geld, 300.000 Marken; voorts waren van bun gading kristallen flacon, Delfsch aarde werk met gouden beslag, zilveren en gouden horloges, juweelen, oorringen en andere sieraden. Bovendien nog een aan tal' gouden tientjes en vijfjes. De politie stelde een uitgebreid onderzóek in, doch slaagde er nog niét in de. daders op te sporen. ANTWERPEN, 16 Mei. (Belga). De bla den melden, dat de dokwerkers Maandag besloten heben, het werk te hervatten, naar aanleiding van de passieve houding, der Nedeilandsche en Fransehe kamera den LIMOGES. De, sneltrein ParijsToulour se is nabij Limoges ontspoord Men telde 5 dooden en 15 gewonden. Bij Bachülerie ontspoord© eveneens een trein. Men telde 7 dooden en 33 gewonden. ROME. De algemeene verkiezingen heb ben Zondag in Italië plaats gehad en zïjn kalm verloopen, behalve in Portieelli waar een botsing plaats had tusschea fos- cisten en socialisten, waarbij een doode viel. MüNCIIEN, 17 Mei. (V. D.). Te See- spitz aan het Aeheameer is Zondag de overvolle landingsbrug ingestort. Zeven tig personen vielen in het water, zeven vrouwen en een kind zijn verdronkenvan de overigen werd een deel' min of meer zwaar gewond. De meesten hunner waren uit Tnsbrüek afkomstig. örle klasse, le lijst. Trekking' van 17 Mei. f15000: 21515 f 1500: 18341 19156 1" 1000: 6173 f 400: 11715 f 200: 2884 7261 16537 22551 f 100: 1452 3239 6724 7882 10300 13404 13964 14258 17034 19706 21445 21848 Seriefilm over het Neder lands volksleven. De Nederlandsche Maatschappij voor Cinematografie „Polygoon" te Haarlem (directeur de heer J. Stoop) heeft, naai' we vernemen, het plan opgevat rót het doen vervaardigen van een serie-film over Nederlands Volksleven, hoofdzakelijk ten gehruike. van scholen en volksuniversi teiten. De Maatschappij heeft daarbij den te kenden folklorist D. J. van der Ven bereid gevonden de enscenario van den film op zich te nemen. De heer v. d. Ven heeft zich daartoe, in?,t succes, "ïn verbinding gesteld met personen uit de verschillende provincies; voor hét verleenen van steun tot het wel slagen van het plan ?ijn locale opmité's opgericht. Het doel van den film is: het systematisch in beeld vastleggen van het volksleven; geen losse greep uit 'da folklore, doch' een overwogen geheel. Het wordt een autochroom-film, die dus weer geeft de echte origineele kleuren -van de volksdracht. Een aanvang tot uitvoering van het plan is gemaakt met de opname van „De lente in Neerlands Volksleven", die bijna gereed is, en een lengte beslaat van ruim 2500 M„ dus een geheelen avond vult. Blijkt deze film te voldoen, on worden dc zeer hoog'e kosten gedekt, lan wordt ze gevolgd door een reeks filmen, die te zamen bet geheele folkloristisch léven in Holland in beeld brengen. Dc lente-film behandelt eerst -le lente in de natuur, en vervolgens de reactie der mcnschen op de lente, vulksgebi uiko o enz.ze sluit met de vertooning dhr Pinkster-gebruiken. De film, die wordt .opgenomen onder de regie van den heer v. d. Ven, en de technische leiding van den heer Stoop, zal waarschijnlijk in September voor het eerst in Den Haa,g worden afgedraaid. Dc film wordt van een passende muzikale begeleiding voorzien. Woensdag 18, Vrijdag- 20 en Zaterdag' 21 Mei zijn Quatertemperdagen, geboden Vasten- en Onthoudingsdagen. Prof. dr. Th. Th. H. Mac Gillavry. f Zaterdag is, 85 jaar oud, in den Haag overleden dr. Theodorus Hendrik Mac Gil lavry, oud-hoogleeraar te leiden, ridder jn de erden van deny NedeTlandschen Laemv en de Poolster van Zweden. OOSTBURG. Tot tijdelijk onderwijzeres alhier, is met ingang van 15 Mei j.l. he- nuemd Mej. A. Modde van Breskeus. SLUIS. Tot hoofd der op te richten R. K, Jongensschool is benoemd de heer H. Blondeel, thans hoofd der R.-K. School te SluisHeille By Kon. besluit is, met ingang van 15 dezer, benoemd tot reehter-plaalsvervan- ger in de rechtbank te Utrecht, mr. .1 E. van der Meuten, rechter-plaatsvetvangor, in de rechtbank te Middelburg; aan mr. J. E. van der Meul'en voor noemd, .op zijn verzoek, eervol ontslag verleeaj uit zijn betrekking van rechter- cl'aatsvervanger in de rechtbank le Middel burg. Plaatsgebrek noodzaakt ons verschillend berichten tot morgen uit te stellen. Bed. De voetbal-vereeniging Quick, beeft beide Pinksterdagen op het Molenwater een liefdadigheidswedstrijd gespeeld. Zen dag speelde Quick tegen Victoria- met 0—1 en Maandag met eenige invallers tegen Sparta met 1—2 tot resultaat. De gehouden collectes brachten i" 19.73 op waarvan tweederde of f 13.14 aan de af deeling Middelburg van bet Centraal' Ge nootschap voor kindeï-vacantie en her- stollingskolonies en een derde of f6.59 aan het Middel-burgsche Groene Kruis is uitgekeerd. De vereeniging hóópt nog meer liefdadigheidswedstrijden te kunnen orga- uiseeren België-Nederland 1-1. Den 2e Pinksterdag ha,d te Antwerpen een .voetbalmatch, plaats tlusschen een Belgisch en Nederlandsch elftal (het eerste was winnaar in de Olympische Spelen, kort geleden te Antwerpen gehouden. De spannende match eindigde met 1—1 (gelijii. spel) wat voor het. Nederlandsche elftal een kranige prestatie mag heeten, gezien bet slappe spel tegen Zwitserland en Italië, dat ongeveer dez'elfde ploeg- had te zien gegeven De rust trad in met 0—0. De Turnuitvoering van den Turnkring „Walcheren". Ter eere van het onlangs reeds door de vereeniging zelve herdachte 20-iarig be staan van de Turnvereeniging „Ons Huis" te Middelburg bad de Turnkring Walche ren van liet Kon. Nederl. Gymnastiokver-; bond tegen gisteren een uitvoering georga niseerd. Tegen 2 uur vereenjgden zich in het Schuttershof oen 400 tal leden en ad- spiranten van de vereenigingen Ons Huis, Medioburgem en de gecombineerde ver eenigingen Excelsior en Wilhëlimna, allen te Middelburg, de Vlissingsche Turnver eeniging en Sparla, heiden te Vlissingen. Met trommelmuziek trokken de rijea vac net gekleede turnsters en limners- doo-r een deel der stad naar het voetbalveld achter de Meelfabriek. Daar .waren een ^root aantal' belang-, stellenden aanwezig die den vrij lastigen wind trotseerden om het werken der da- -tme-s en heeren, meisjes en 'jongens le kunnen gadeslaan. Na de opmarscli en het vaandeldcfilé, werden eerst do-or de 'heeren, toen dooi de dames en toen door de jongens en meisjes vrije -ordeoefeningen uitgevoerd, waarbij de dames o-.i. het beste welk te zien gaven. Toen de stoet in het Schuttershof terug keerde nam de heer F. C. Lemmers, voor zitter van den Kring hier het woord om namens de vereeniging „Ons Huis" dank te brengen voor de trouwe opkomst en medewerking op dezhn dag, spi'. hoopt dat die samenwerking zóo blijven mag. Ook namens het kringbes,tuur brengt spr. dank voor de opkomst en voor bet. harde weïken al Zo-u er ook wel' wat aan te merken zijn, maar men moet doorwer ken dan is er zekér iets goeds te bereiken. Deze uitvoering kan al-s proef worden beschouwd voor de gewestelijke uitvoe ring, welke in Juli te Goes woïdt gehou den, daar mag geen menscli wegblijven, het devies moet van nu af zijn „op. naar Goes." Hierna deelde de heer Lemmers den uitslag der wedstrijden mede. Deze wareri: Balwedloopeerste p'rijs Sparta in 1 mt, 18 en vier-yijfde sec., tweede prijs- Ons Huis in 1 m. 26 en twee-vijfde sec., derds prijs Mediohurgum in 1 m. 42 en vier-, vijfde sec. Hindernisloop: eerste prijs V. V. ia 70 en twee-vijide sec., tweede prijs Ons Huis in 74 en twee-vijfde sec., derde prijs Mediohurgum in 1 a en twee-vijfde seconde Estafetteloop: eerste prijs V. T. V. in 28 en vier-vijde sec., tweede Sparta in 29 sec., derde Ons Huis na loting met Mediohurgum, die heiden 31 sec. noo- dig hadden. Dit waren alle medailles, de eerste prijs voor de- estafetteloop- was de Bondsme- daille. Voor het driebeeuloo-pen waren kunst voorwerpen beschikaar, deze werden be haald door gebroeders 'Laureins van1 Sparta, Machielse en Reidsma van T. Vj, V.; Andriesse en Wagenaar van Excelsior; Maartense en NelisSe van Ons Huis en Overbeke en Labruijere van Mediohur gum. De voorziter hoopte, dat alle tevreden zouden zijn met den uitslag en eindigde met een allen naar Goes, leve Goes. GOES, .17 Mei 1921.' Eieren per 100 stuks f7.50, eieren middenprijs per 25 stuks £1.871/2, eieren aan particulieren verkocht f 0.09. Boter peu E.G. 1' 2, boter middenprijs per 1/2 K.G. r 1, boter aan particulieren verkocht f 1.10.: Aanvoer boter 210 pond, ganseieren 30 stuks. Boter niet opgeruimd. GOES, 17 Mei 1921. Eierveiling V-.P.N. Aanvoer 9311 stuks. Prijs f7.70 per 100 stuks. HOEDEKENSKERKE. Vrijdag werd al hier ten o-verstaan van den notaris H. iWj. Neervooirt te 's-Gravenpolder voor het Waterschap Hosdekenskerke, in het open baar ivcoir 7 jaar verpacht: 41.38 45 JJ-A. houw- cn weiland en dijk in de gemeente Boedekenskerke, henevens de vissoherij in de sluiskolk aldaar. De opbrengst be droeg f 4358 per jaar. SLUIS. -Vrijdag had de her veiling plaats van eene hofstede, groot 100 Gem. 269 R. verhuurd aan den heer A. J Baas en in gesteld met -overname (f 10.000) op f 56ÜOO Kooper werd' bovengenoemde vo-or f60.000 naar waarnemingen, verricht in den mor-: gen van 17 Mei en medegedeeld door het ICon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste- barometerstand 7661 le Stock holm, laagste 743,3 te Seydisfjord. Verwachting van den avo-nd van. 17 tot den avond van 18 Mei. Zwakke tot matige winden, uit Noorde lijke richtingen, veranderlijke bewolking', waarschijnlijk nog d'roog, behoudens' kans op onweer, vrij warm. Opgave vatTde Bank voor Zeeland, Goes Telefoon 74 en 244 Dinsdag 17 Mei 1931 (3 nnr) Prolongatie Oblig. N. W. Vorig» Openingi- koers, heden 3V« - midden- koe re SiMtslaenlngon 8. 1918 5 pet. 881/, 1920 5 94X 1917 4V, 81% - Oost-Indie 1919 6 94 1917 5 81% - Oostenrijk Jan./Juli 4 Hnsland Hope 4 7% 1880 4 61/3 Bankinstellingen. Koloniale Bank j, a. 1821/2 185/2 Ned.-Ind.'Han del sb. eert. a. 176i/s 170 Ned. Handel-Mij. a. 18'2i/s 181 Industrieels Ondernemingen. Insnlinde Olief. a. 57% 55/53 Jurgens Ver.fab. a. 144 Philips Gloeila. 323'/, Westersniker a. Am. Car. Foundry .a. Hide Leather pr. a. Smelt. 4 Ref. 1 cert, 49% Anaconda Copper cert. 92% Central Leather cert. 45 Stndebaker Corp. 1 eert. 86 United Cigars cert. 69% 69 States Steel cert. 94% 93 Cultuurondernemingen en Htndelsvereenlglngen. Gomp. Mere. Argent a. Cnlt.-Mij. d. Vorstenb a- 164% winst a. 144 Handv. Amsterdam a. 421 Java Cnltuur-Mij. a. 300 Nierop 4 Co'.s Hand.-Mij. a. 721/» Tels 4 Co.'b a. 65 Petroleum-Ondernemlngen. Dordtsche Petr.-Ind. a. 485 Gee. Holl. Petrol. eert. 2131/, Kon. Ned. Petrol. a. 543 Orios Petrol.-Mij afgest. a. 47 Rubber-MaatschippQen. Amst. Bnbb. Cult.-Mij. a. 107% Ned. Bubber-Mij. a. 57 Oost-Java Bubber-Mij. a. 184 Serbadjadi Sum. a. 178 Scbeepyaart-Miat8cheppQen. Holl.—Am.-Hjn. a. Gem. eigend a. Holl. Stoomb.-Mij. a, B Gem. eigend. a. Houtvaart N.Va. JavaChinaJapan-lijn a. Koninkl. Holl. Lloyd a. Kon. Ned. Stoomb. a. Nat. Bez. a. Koninkl, Paketvaart a. 1271/, 145 160 415/21 295 487 215/10 544/36 48 108 57 225V, 103% 77 1501/j 79 122% 122 117 130 Ned. Scheepvaart-Unie 8toomv.-Mij. Nederland Botterdamsche Lloyd Int. Merc. Marine t w Snnd F. 0.0. Tabaks-Ondernemingen. Amsterdam-Deli-Comp. a. - Amsterdam Serdang a. Besoeki Tabak Mij. a. Deli Batavfa-Mij. a. Deli Cultuur-Mij a Deli-Mij a. Krapoh Tabak-Mlj a. Medan Tabak-Mij a, E'dasn Deli-Mij a. Senembah-Mij a. Diversen. Int. Tabakahandel-Mij Tabaks ind. Philips Tabaks-Unie Maxwell Land Grant Maxwell L. Gr. Incbd, Peruvian Corp. Vorig» Op»»|»g»- mldden- k»or» ko»ra 159% 196% ,163 161/2 198/9 167 a. 17% 17l/s 124 424% 60 325 174 426 a. a. eert. i% cert. 7% cert, cert, pr. a. 17% Spoorweg-MaatsehappQan. 89 16% 29% 55% 3% 134»/, 86 Deli-Spoorweg-Mij a. 168 Holl. IJzeren Spoorw.-Mij a. Mij tot Expl. v.Staatssp. a. Denv. 4 Rio Gr. Sp. cert, Erie-Sp.-Mij a. Kans. City South. Bw. a. Pr* ®- Missouri kans 4 T. cert. Ünion Pac. Bw. Comp. cert. South. Pac. Comp. cert. South. Bailw. Comp. cert. Wabash. Bailr. Comp. cert. Claims Deli-Mij Stemming bij opening. Petroleum Scheepvaart Culturen Tabakken Amerika Stand der Valuta Wissel- en Chèquekotrsen. Opgenomen uur. Berlijn Weenen Parijs Brussel Londen New-York Vreemd Bankpepjer. Marken rood 1000 Fransch papier Belgisch papier 16% 56 135 9% 9%

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 3