Regels voor het verkeer op de wegen. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT WOENSDAG 11 MEI 1921 MUZIEK. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. UIT DE PERS. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht BEURS VAN AMSTERDAM. stuur van voornoemden Bond. Deze lei ding was, gezien de groote deelname, niet minder dan 75 deelnemers telden we, alles behalve gemakkelijk en af «in toe moesten enkele leden er -wel eens attent 0p wemaait worden dat het Hollandsehe devies „Vrijheid, blijheid", met mate moest worden toegepast en dat een „zich onderwerpen aan een goed georganiseerd e;i bestudeerd plan in ',t geheel geen kwaad kon. Be heer Ruben en het voorloopig be stuur werden dan ook ,in de afsokeics- speech van den voorloopigen voo.'zitter bedankt voor hun goede leiding en voor de vele moeite die fif zich nadoen ge troost. Hij sprak tevens de hoop uit, dat deze tocht slechts de hoeksteen zou zijn geweest voor het op te trekken gebouw, en dat de Bond, gesteund' door leeraren en leden, 'zich tot een ongekende hoogte zal mogen verheffen teneinde mede te wer ken tot verhooging van den yfiendschap- pelijken omgang tijdens het H. 3. S.- leven. Tevens meende hij te moeten wijzen op de groote voordeelen welke de II. B. Ser, die zich heeft leeren bewegen onder vreemden en die af en jpe eens van ge dachte gewisseld heeft met andere nen- sehen» mede de verantwoordelijkheid heeft gevoeld welke een opgelegde taak met zich brengt, heeft hoven zijn collega die zich steeds schuw terugtrok wanneer om gang met vreemden noodig werd. Daarna werd de tocht begonnen on langs den lommerijken doch slecht geplaveid-en .weg ging het naar Veere, waar even ge pauzeerd werd. Van hier fietste de troep, gezellig pratend, langs den .smallen ega- len mac-adamweg naar Vrouwenpolder, Waar de groote stoet met gejuich ontvan gen werd. (fiven voorbij' Vrouwenpolder gabeur- tde het eerste ongeluk. Een klap kondigde een lekken band aan, die op zulk een wijze stuk was, dat de „Goesche fietsenvevzor- ger niet beter wist te adviseeren dan een nieuwen band te koopen. Waar eerst Serooskerke op het pro gramma stond, werd op voorstel van Vlis- singen het plan eenigszins gewijzigd en de richting Oranjezon werd ingeslagen. In de welbekende uitspanning werd een half uurtje onder hët groene joover ge rust en meteen het twaalfuurtje gebruikt. Het bleek, dat voor de vrouwelijke zoo wel als voor 'de mannelijke leden jTe at tractie van den schommel en „wip nog bestond. Langs het schilderachtige duinpad werd nu koers gezet naar den kuil van Berken- bosch. Het was een aardig gezicht, den schijnbaar oneindigen stoet, achter me kaar rijdend, door de duinen te zien slingeren, en met grooten ijver maakte de leider dadelijk gebruik van de gelegen heid om voor 'de zooveelste maal eens na te tellen of er geen schaapjes warea af gedwaald. Onder groote moeilijkheden landde men eindelijk in den kuil aan, waar eerst een kwartier rust was bepaald, maar het zóó gezellig eu mooi was, dat de strijd tot- drie kwartier verlengd werd'. Besloten werd Vlissingen niet meer aan te doen, maar vanaf Domburg regelrecht naar Middelburg te rijden. De rijke om geving. zee, duinen, boseh en weiland, gaf rijke stof tot photographeeren, waar- ook veel gebruik gemaakt werd. .Genoegzaam uitgerust toog de troep verder langs den heerlijk begroeiden wog, telkens mooie ver-gezichten biedend, naar Domburg. De tijd begon nu een beetje te harten en er werd dan ook niet lang in Domburg vertoefd, maar verder doorgereden over iWestkapelle en Zoutelande, waar een twee de fietser pech had. Twee bleven er ach ter om te repaxeeren en Tiet ouvel was na een half uurtje verholpen. De Koude- kerksche weg had weer zijn oude sehoone pracht en de villa's en hofsteden tus- schen het groen verscholen deden de en kele photographen vertwijfeld naar hun reeds belichte platen grijpen. In Middelburg gearriveerd werden eeni- ge leden aan den trein afgezet en de ove rigen reden, tot Arnemuidcn door Mid delburg vergezeld, lustig huiswaarts. De tocht kan als een groot succes en genoe gen in de archieven geboekt worden. Niet weinig droegen de heer Ruben ca het voorloopig "bestuur hiertoe bij. Een waar woord van hulde mag dezen hoeren dan ook niet onthouden worden. Voetgangers behooren niet midden op of aan de linkerzijde van den rijweg- te loopen, doch steeds aan de rechterzijde. Zij moeten de noodige ruimte laten voor het passeeren van motorrijtuigen, rijwielen en voertuigen, zoowel hij hot tegenkomen als hij het ingehaald worden en steeds tij dig naai- rechts uitwijken. Het Zangconcours, uitgeschreven dooi den Zeeuwsehen Zangersbond „Zang Ver edelt" en hetwelk te Goes gehouden wordt, zal plaats hebben op Woensdag 20 Juli a.s. In de jury zullen plaats nemen de heeren Arnold Spoel, Den Haag, Ma/t. P. Zijderlaan, Hengelo en Eduard .Flipse, Botterdam, allen welbekende musici. Aan het concours zullen deelnemen 17 a 18 zangverecnigingen plus een 6-tal kinder koren. Waar het de eerste keer Is, dat c.r vanwege den Zeeuwschen Zangersbond een concours wordt uitgeschreven en mede Ui verband met het 25-jarig bestaan van den Bond en het eerste lustrum van de Zangrereenigmg „O. B. KV', welhe de eer heeft den Bond te ontvangen, stelt men zich voor aan dat zangeoncours het karak ter te geven van een Provinciaal Feest. Het bestuur van „O.B.K." rekent dan ook op de finaneieele medewerking van do etadgenooten, vooral van de neringdoen den. In da regelings-commissie zullen zit ting nemen dhr. C. Kloosterman, voorzit ter, mej. N. Crucq, secretaresse en ver- volqgens de weled. Zeergel. heer Dr. de Ruijter de Wild, dhr. R. Brandenburg, A. Kousemaker en P. van Sprang. Ook is I11CJ1 druk aan het werk om een Eene- comité tot stand te brengen, waarvan latet meerdere bijzonderheden zullen wór den vermeld. Onderstaande berichten zijn reeds geplaatst in een deel der oplage van ons vorig nummer GOES. Gisterenmiddag is ter hoogte van de bloemisterij' van den heer Reijerse aan den Oostsingel een zoontje van den heer L. door een woesten fietsrijder, die zich haastte om weg te komen, aangere den. Hét knaapje werd bloedend opgeno men. en bleek behalve verwondingen aan het hoofd een sleutelbeenbreuk te hebben opgeloopen. Na voorloopige 'medische be handeling hier, is he,t knaa,pje naar Vlis singen voor verdere behandeling vervoerd. MIDDELBURG. Zooals reeds gemeld is Mej. H. van Miert morgen 50 jaar ze- latnce. Bij deze zeldzame gebeurtenis mag hel wel eens hekend worden, dat zij reeds circa tweehonderd kindertjes van de arm- sten der Parochie ten doop droeg, waarbij zij menig benauwd oogenblikje had fa doorstaan. Dc kindertjes, kort na hun H. Doopsel gestorven en door haar bemidde ling hierboven aangeland, zullen voor zeker Gods rijkste zegeningen voor tijd en eeuwigheid over haar afsmeeken. Be halve trouw colleetante der H. Familie en werkzaam lid der St. Annavereetiiging, draagt zij ook vooral het liefdewerk „Kin derbescherming", de St. Elisabeth- en St. Vincentiusvereeniging een warm hart toe. In dc heele stad is zij als Tante Jet be kend, maar vooral bij de armen en de kin deren. Ook als kerkgangster, trots weer en wind, is zij menigeen ten voorbeeld en alleen aan haar naaste vrienden is het bekencl, dat haar wekker haar 's winters meermalen parten heeft gespeell, door haar een paar uur te vroeg voor de ge sloten kerkdeur te doen komen. Een zoo danig leekenapostolaat gedurende ecu halve eeuw, welke haar wel eens Tien naam van derden kapelaan der Parochie bezorgde, zal haar loon bij God niet missen. Moge zij nog lang gespaard blij ven voor kerk, armen en .haar familie. De Rijksdag vergadert nog dezen middag. BERLIJN, io Mei. (V. DV). Waar schijnlijk zal de rijksdag hedenmiddag te 4 uur in een plenaire zitting bijeenkomen. Deze zal zich bezig houden met den toe stand in Opper-Silezië, doch daarop zul- lei. in een avondzitting besprekingen wor den gevoerd over het voorgestelde ulti matum, zoodat rekening wordt gehouden met de nachtzitting. Vóór Woensdagmid dag moet in elk geval een beslissing wor den bereikt. DEN HAAG. Mr. Van Beresteyn heeft in de Tweede Kamer een interpellatie aangekondigd over den dienst van de mail- treinen in Zeeland. NOORD WIJ KERHOUT. In dm afgo- loopen nacht is de brandkast van de Han- zebank geforceerd en een belangrijk be- drig daaruit gestolen. BERLIJN. (Part. Msbode.) De samen stelling van het BnitecUc Rijksministn-ie is als volgt: Rijkskanselier: dr. Wirth (centrum) FinanciënBauer (soc. dem.) Justitie: dr. Schiffer (democraat) Binnenl. Zaken: Gradena-uei; (soe.-dem.) LegerwezenGessier (democraat) PosterijenGiesberts (centrum) Verkeer: Gröner (democraat) Arbeid: Braun (soc. dem.) Levensmiddelen voorzieningHermes (centrum) Het is een kabinet, dat aanneming van hej ultimatum voorstaat. LONDEN. (Part. Msb.) Er had Dins-, dag een langdurige kabinetszitting plaats cn onmiddellijk daarna is de heer Sthta- mer, Duitsch gezant te Londen, door den premier ontvangen. WEENEN, 11 Mei. (V. D.). De Hon gaarsche regeering heeft de Oostenrij'k- sehe verzocht de onderhandelingen om trent West-Hongarije 'te hervatten. Oos tenrijk heeft hierin toegestemd. De con ferentie zal 15 Mei een aanvang nemen. BERLIJN. Aan den Westelijken Oder oever wordt een sterke concentratie van stiijdkrachten waargenomen. Ratibor wordt bedreigd. De haven van Ratibor is door de opstandelingen bezet, wien een groote buit in handen viel. LONDEN. Het werkpersoneel der boo ten te Huil heeft besloten het lossen der kolen te staken. KOPENHAGEN. Aangaande -Ie arbei dersstaking in Noorwegen verneemt een cot-respondent van „Politiken", dat met een waarsehuwingstermijn van 14 dio-en een algemeene staking dreigt uit te bre ken, welke 50.000 man omvat. De spoor wegarbeiders doen niet aan de staking mee. Over Rnmbasncn. Het „U. D." schrijft: B. on W. van Utrecht zullen huil oor deel hebben te zeggen over het gebruik van rumboonen. De heer Bi'una, lid van den Utrechtsdien Raad, (hoeft lot' B. en W. de navolgende vraag gericht: „Ondergeteekende zou gaarne vernemen of aan den ongeliuriteerden verkoop van rumboonen, waarvan jeugdige personen groote hoeveelheden verorberen, geen perk kan worden gesteld." Wij brengen in herinnering hoe voor kort nog werd uitge maakt dat er in de rumboonen meesten tijds enkel suikersiroop zit en zioo er al eens 'n druppel ruim op 'n ons aanwezig mocht 'zijn, dit zeer veel is. Een zakkcnrollersbendc. Ze zijn op het Vreeburg te Utrecht aan hetwelk geweesttijdens de jongste Zater dagmarkt. Een dame miste f30; een heer miste een portefeuille met f 100; een ander een portefeuille met f 115. Op de Neude was ook onraad. Een juffrouw stond goeds rnoieds naar een uitstalling te kijken, toen srij bemerkte, dat oen vreemde hand in haar zak tastte. Het kosste haar. de pörtemonnaie. Maar zij was niet links en greep den vent beet. Toen wierp hij de portemonnaie weg en lukte zich los. Zoo kwam de kordate juffrouw weer aan het hare. Geen spcelgied. We lezen in de Resb. In 't café van WeeMe, in don Helder, vertoefde een niilicien-taatroos, die aan een medebe zoeker de werking van een browning uit legde, Op de vraag van den caféhouder of "t wapen geladen was, anstweordde hij ontkennend. Een poosje later kwam het 9-jarig zoontje van den heer van Weelde binnen en vroeg den matroos, of 't een echte revolver washij had zelf een speel goedrevolver. „Wel neen", antwoorde de matroos, ,,'tis er één van de kennis met klappertjes er op." Hierop richtte het knaapje gekscherend het wapen op hem waarbij de revolver afging, en de eigenaar er van hoven het linkeroog werd getrof fen. Dadelijk werd oom een zieken-auto ge telefoneerd, waarmee de matroos naar bet hospitaal werd vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Bij afzending van dit bericht was de kogel' nog niet verwijderd. Smokkel varia. Men schrijft aan de Maasbode: Het aantal Duitschers, dat nog steeds naar Kerkrade komt, om er langs de grens voornamelijk koffie en sigaretten te koo pen, om die~in het Rijn- en Roergebied weer aan den man 't|e brengen tegen faney-fair prijzen, is en blijft zeer groot. Dc z.g. groene politie hield op het station Herzogenrath een razzia onder de smokke- laarsters en smokkelaars. Het was een groot aantal menschen, die ontlast werden van allerlei zaken. Karrevrachten koifie, sigaren, sigaretten werden in beslag! ge nomen. Een vrouw met een „zuigeling" op den arm, warm diehtgestopt, stapte in dent rein. Het vrouwtje zorgde, Rat het. kindje behoorlijk van de flesch kon drin ken. Een groene politieman kreeg achter docht; hij ontrukte de vrouw het „kind", draaide, tot groote verontwaardiging van het publiek, den „zuigeling" in hat rond en smakte hem op den grond. De zuigeling was een pop; uit de „wonden" Vielepi koffiéboonen. Nauwelijks was de trein in de richting Crefeld vertrokken, of hij stond midden in het veld stil. Een dozijn "grensbeambten sprong op den''trein. En niettegenstaande de scherpe controle in Herzogenrath werd een goede vangst gedaan. Tal van vrou wen droegen eorsetten,. spéciaal ingericht voor het vervoer van sigaretten. Verdwenen juweelen. Het corr.-hureau Wilhelm meldt, dat de bijouterieën van prinses Lichtenstein een dochter van den gewezen aartshertog Karl Ludwig- en echtgenoote van prins Alois Lichtenstein Jr. uit het gebouw van het Hongaarsche gezantschap te Wee-' nen, waar zij ter bewaring lagen, onge veer den 20en April op raadselachtige wijze zijn verdwenen. Deze juweelen, ter waarde' van vele millioenen, waren, met .goedkeuring van de Oostenrijksehe over heid, per koerier van het Hongaarsche ge zantschap naar Miinchen gebracht, waar prinses Lichtenstein ze bij den bruiloft droeg. Ze werden daarna den 19e.n April weer per koerier terug gebracht naar 1 het Hongaarsche gezantschap. Besparing. De „Matin" maakt melding van een uitvinding door den Franscken scheikun dige Basset, waardoor bij het maken van staal Re helft op de benoodigde steen kolen kan worden bezuinigd, door toe voeging aan de metalleergieke cokes, die moeten worden ingevoerd, van tot dusver geheel onbruikbare magere kolen, waar over Frankrijk in ruime mate beschikt. De cinema-nitvinder gestorven. De Msb. schrijft: Do uitvinder van dc cinema Friese Groene is overleden. Greene is zelf met zijn uitvinding niet. erg gelukkig geweest 2'egt de „Evening News." Hoewel' millioe nen met de uitvinding zijn verdiend door anderen kostte ze volgons Greene, hemzelf 20.000 pond sterling alleen aan experamenten. Voorts kwam bij in da gevangenis wegens schuld, terwijl zijn huis en apparaten moesten worden verkocht. Tot voor enkele jaren geleden leed Greene groote armoede. Hij zal' een publieke begrafenis hebben. Het Plebisciet. Hierover schrijft „De Standaard" Als volkenrechtelijke principe heeft hot plebisciet, om over het lot van eenig land te beslissen, wel reeds lang bestaan, maar eerst na den volkerenkrijg grootere bc- teekenis voor de internationale praetijk verkregen. Uit vroegere jaren is alleen de volksuitspraak over het bezit van Savooie, toen Italië en Frankrijk daarover in ge schil lagen, van historische beduidenis. Nu, na het afsluiten van den wapenstil stand, hebben we reeds zes plebiscieten gehad, en nergens nog kan men zeggen, dat er eenig nationaal probleem ten finale door is opgelost. Wat over 14 jaar de stemming in het Saar-gebied zal opleve ren, behoeft ons niet op te houden, maar wel kan nu reeds geconstateerd, dat het nieuw-toegepaste principe voor de prae tijk deerlijk fiasco heeft gemaakt. De beschikkingen o. a. over Malmedv en Tirol waren een hoon van het volken recht en dienden enkel om de eischen der overwinnaars /te sanctionneeren. Opper- Silezië zal niet anders te zien geven. En daarmee wordt een nieuwe desillusie toe gevoegd aan de vele ontgoochelingen die de vrede ons bracht. Volkenhond sn zelf beschikking zijn enkel phrases gebleken, in zoover men er mee bedoelde de wereld voor nieuwe onrechtpleging in aet natio nale leven der volken te vrijwaren. Veilings vereeniging „Zuid-Bcvclaml". Veiling vain 10 Mei 1921. Aardappelen '(groote) f 13.10; „(poters) f6.10 a f9; Witte Boonen f 10 a f 11 per 100 K.G. Rhabarber f9.70 jier 100 bos; Honing f 1.01 per Va K.G. GOES. Geboren: 10, Maria Johanna, d. v. Abraham Cappon £n Janneke Luteijn. Overleden: 10, Machiel Petrus Johan nes, 5 (mnd., z. v. Petrus van Buel en Eli sabeth Machelina van Hese. Over de maand April. ""VG RAVENPO LD ER. Gehuwd: Jacob Geense 31 j. jm. en Laurina Jozï- asse 25 j. jd.29, Leender't Hoekman, 23 j. im. en Pieternella Stroosnijder, 23 jd. Geboren: 9, Anthonie, z. v. Jacob Kes- selaar en Maria Johanna Stroosnijder; 11, Martinus Pieter, z. v. Jacobus Vermue en Jozina Smits; 29, Adriana, d. v. Eliza Kesselaar en Elisabeth Apolonia Maria Imbens. 'S HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 7, Anthonij Cornelis Marinus Deurlod 29 j. jd.28„ Cornelis Murre, 24 j. jm. 26 j. jm. en Machalina Modderkreeke* en Maria de Kok, 23 j. jd. Geboren: 2, Magdalena Pieternella, d.v. Jacobus Cornelis Vermue en Jozina Re- mijn Cornelia, d.v. Marinus Lokerse, en Wilhelmina Lcuntje van der Maale; 4, Johannis z.v. Jacob v. d. Maale en Maatje Blommaard; 3, Adriaan z.v. Laurentius de Winter, en Jacomina Goense; 7, Lau- rientje d.v. Nicolaas Snrit en Laurientje Imanse; 9, Pieter Marinus z.v. Hendrik v. d. Vreugde en Klazina Kloosterman; 9, Jan Marinus z.v. Jan Schoolmeester en Maatje v. d. Plasse; 9, Jannetje d.v". Jan van Boven en Johanna Dekker; 9, Maatje d.v. Jacob den Herder en Maatje Wilhelmina Sande'e; 9, Suzanna d.v. Ja cob den Herder en Maatje Wilhelmina Sandee; 12, Laurentinus Huhertus, z.v. Cornelis Rijk en Cornelia de Jonge; 12, Cornelia d.v. Jacob v. d. Plasse en Janna Dommisse; 12, Maatje d.v. Jacobus Ver donk' en Catharina Remijn; 24, Jan z.v, Johannis van Antwerpen en Johanna, Ja- coba van Sluijs; 25, Gerritje d.v. Hen drik Franeke en Apolonia Nieuwdorp; 24, Jannetje d.v. Maarten Meulblok en Lena Wisse; 29, Izaak Adriaan z.v. Pie ter Meeuwse en Jozina Dina van Oyer- beeke. Overleden: 3, Maria Goedegebure 52 j. echtg. v. Joos Mol; 30, Jacob Dirkse, 81 j. wedn. v. Elena v.an Antwerpen. CLINGE. Huwelijksvoltrekkingen: Jo zef de Roeck, 22 j. jm. te Zaandam en Bertha de Schrijver, 17 j. jd.Eduardufl Leenknecht, 33 j. jm. en Irma Stephania van Roeijen, 20 j. jd.René Edmondl Amelianus Vermandei, 25 j. jm. te St. Jansteen en Justine Maria Buijs, 26 j. jd.Karl Frits Wilhelm Grubc, 24 j. jm. t6 Halle (Saaien) en Rosalie Justine, Bruggeman 21 jr. jd. Eduard Jacobus de Nijs, 26 jr. jm. te Hontenisse en Maria Authonia Leonia Buijsrogge 26 jr. jd., Camillus 'Bolssens, 30 jr. jm. eii Emma Maria Peeters, 24 j. jd.Alouisius Bal, 25 jr. jm. te Hontenisse en Mathilda van Cauteren 22 ir. jd. Geboren: Rosalia, d.v. Joseph de Backker en Maria Catharina Ruijloft; Madeleine Cecilia, d.v. Carolus Ludovi-i cus Claessens en Pharailda Schuddings; Leonard, z.v. Victor Joseph Hoeijkens, en Florentina Rozalia van de VeldeMaria Catharina d.v. Petrus Augustinus van Hoeij en Joanna Poorters; Edmond z.v. Karei van Vlierberghe en I-eonie de Wil de; Angeline d.v. Franciscus Vervaet en Bertha Angelina Herrewegh; Franciscus Leopoldus z.v. Carolus Ludovicus Lernout' en Eugenie Marie Janssens; Juliette Cle-: «lentina d.v. Fredericus Franciscus Schuds dings en Maria Louisa Goossens; Jozef z.v. Petrus Franciscus de Schepper en Maria Elisabeth Seghers; Cyrille Petrus z.v. Johannes Cornelis van der Heijden en Seraphina Ludovica van Roeijen; Mas thilde Marie d.v. Reguldis Judocus D. Bogaert en Sidonie Amelia van den BerghAnna Thcresia d.v. Florentinus Eduardns van Gijsel en Anna Clara Keps pens. OverledenPaulina Fraacisca, Volleman 45 j. echtgen. van Augustinus Desiderius Ferket; Rumondus Franciscus van Hau- ten 76 j. echtgen. van Angelina Ruijloft; Petrus Joseplius van Roeijen, S1/^ mnd. z.v. Ludovicus Franftiscus van Roeijen en Maria Stephania BlommaertMaria Sylvia Abbeel, 51 j. echtgen. v. Joannes Franciscus Vcrmeerschen. Afloop Verkoopingen enz. GOES. Dinsdag werd alhier in de Prins van Oranje, ten overstaan van notarö Pilaar, publiek verkocht, een woonhuis, erf en tuin te Goes, aan de Wijngaard straat en Agnesgang, samen groot 10 A. 04 c.A., aan den heer Pieter Martinus van Haarst, te Goes, voor f 9550. Het woon- en winkelhuis aan de Mat-' theus Smallegang'eshuurt bleef onvers kocht. naar waarnemingen, verricht in den mor» gen van 11 Mei en medegedeqld \dbor het Kon. Ned. Meteorologisch InstituuJ te De Bilidt, f; Hoogste barometerstand 766.0 te Joen- koeping. laagste 754.3 te Blnckhed. Verwachting van den avond van 11 tot den avond van 12 Mei': Zwakke tot matige wind uit Zuide lijke richtingen, meest licht tot halfbe-1 wolkt, droog weer behoudens kans op onweer, iets warmer. Opgave van de Bank voor Zeeland, Goes Telefoon 74 en 204 Woensdag 11 Mei 1921 (2 uur) Vorige Openlngt- mlddon— koer«4 koerheden Prolongate D/s Stiotsleoningon'1 Oblig. N. W. S. 1918 5 pet. 89V, 1920 5 94% 1917 4i£ 81 - Oost-IndlB 1919 6 94% 1917 6 87 Oostenrijk Jan./Juli 4 3% Rusland Hope 4 8% 1880 4 6% Bankinstellingen. Koloniale Bank a. 189Va 192 Ned.-IndJHandelsb. cert. a. 183Vs 187 Ned. Handel-My. a. 1811/, 182 Industrioolo Ondernomingon. Insnlinde Olief. a. 61Vi 63Vü Jurgens Ver.fab. a. 160 Philips Gloeila. 323 315 Westersniker a. Am. Car. Sb Foundry .a. Hide Leather pr. a. Smelt. Bef. i cert, 47 Anaconda Copper cert. 911/» Central Leather cert. Studebaker Corp» cert, 92 United Cigars cert. 69% States Steel cert. 96i/4 93 69V» 96 Cultuurondarnomlngan on Hindolavaroonlglngon. Gomp. Mere. Argent a. 147'/, Cult.-Mij. d. Vorstenl. a. 208 r winst a. 240 Handv. Amsterdam .a. 437 Java Cnltunr-Mij. a. 325 Nierop Co'.- Hand.-Mij. a. 78i/s Tels A Co.'s a. 721/2 Patrolouffl-Ondornomlngon. Dordtsehe Petr.-Ind. .a. 512 Gee. Holl. Petrol. eert. 217 Kon. Ned. Petrol. a. 5701/» Orion Petrol.-Mij afgest. a. 48% Rubbor-Maotschippijen. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. 109 Ned. Bubber-Mlj. a. 57 Oost-Java Rubber-Mij. a. 1841/» Serbadjadi Sum. a. 180 Scbeepyoart-MaatschsppUon. Holl.Am.-lijna. 237 Gem. eigend a. Holl. Stoomb.-Mij. a. Gem. eigend. a. Houtvaart N.Va. JavaChinaJapan-lijn a. Koninkl. Holl. Lloyd a. Kon. Ned. Stoomb. a. Nat. Bez. a. 123% Koninkl, Paketvaart a. 134% 94 153 80% 180exd. 168exd. 446 325 512 222 565 49 113 59 233 152 81 1-27 123 133 Ned. Scheepvaart-Unie a. Stoomv.-Mlj. Nederland a. Botterdamsche Lloyd a. mlddsn- k»v< koer* 165 197% 170% 165 196 169 a. 18% 17% Int. Merc. Marine Sund F. G. O. Tabaks-Ondorntmlngtn. Amsterdam-Deli-Comp. .a. - Amsterdam Serdang a. 116%Exd.— Besoeki Tabak Mij. a. Deli Batavia-Mij. a. 428 Deli Cnltnur-Mij a - Deli-Mija. 405'/, 404 Krapoh Tabak-Mij a. 58 Medan Tabak-Mfj a. 324 B'dain Deli-Mij a. 174 Senembah-Mij a. 610 Oivorson. Int. Tabakshandel-Mij Tabaks ind. Philips Tabaks-Unie a. 124 4% 7% 18% 88% 17% 56% 56 3«/32 3% 135% 135 26% 26% 10% 604 Maxwell Land Grant cert. Maxwell L. Gr. Incbd. cert. Peruvian Corp. cert. cert. pr. a. Spoorwsg-MoitschappQon. Deli-Spoorweg-Mij a. Holl. IJzeren Spoorw.-Mij a. - Mij tot Expl. v. Staatssp. a. Denv. Kio Gr. Sp. cert. Erie-Sp.-Mij a. Kans. City South. Bw. a. pr. a. Missouri kans T. cert. Onion Pac. Rw. Comp. cert. South. Pac. Comp. eert. South. Railw. Comp. cert. Wabash. Railr. Comp. cert. Claims Deli-Mij Stemming bij opening. Petroleumverdeeld Scheepvaartprijshoudend Culturenvast Tabakkenzonder affaire Amerikaprijshoudend Stand der Valuta Wissel- en Chèquekoersen. Opgenomen 2.— uur. Berlijn4,50 Weenen—.65 Parijs23.60 Brussel23.60 Londen11.18% New-York2.80% Vreemd Bankpapier. Marken rood 1000 4.52 Fransck papier 23.65 Belgisch papier 23.60

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 3