NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT BELGIE FRANKRIJK SPANJE BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Nergens 'vindt Ujïoo'n groote sorteering OUDE EN NIEUM^feLOEDKORALEN als bij C. B. SIMONSfLange Vorststr. 213, GOES JpStaciirreerende prijzen. 3233-6 Ook stimbuis te ontbieden. fc_ Mejf^felk Joel is-ter officieele plaatse nog niet bekend. Het Kabinet en de Sancties. Tot militaire maatregelen besloten? BRUSSEL, 7 Mei (Msbode.) De rniv nisterraad, die heden van 10 tot ruim 1 uur onder voorzitterschap des konings werd gehouden, heeft, na het rapport van de ministers Jaspar, Theunis en De- vèze gehoord te hebben, besloten, te doen overgaan tot de uitvoering van de voor de bezetting van het Roerbekken noodiga voorloopige maatregelen. In de zitting is het er zeer warm toege gaan. De minister-president en ook de ko ning deden een beroep op de vaderlands liefde der ministers. Desondanks stemde de socialistische mi nister Vandervelde tegen. De twee socia listische ministers .Wouters en Anseele onthielden zich, terwijl minister Destrée, die verklaarde, dat de Woalsche socialis tische arbeiders voor de sancties waren, voor.vtemdc. Tot een ministererisis kwam het niet. Indien Vander velde aftreedt, dan zal dat eerst zijn na de cventueele uitvoering der militaire sancties. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Crt. Over het plan tot verplaatsing van de Belgische viootbasis van Antwerpen naar Zeehrugge, wordt aan de Brussel- sche bladen gemeld, dat, waar het onmo gelijk blijkt te zijn de enkele gewezen Duitsche torpedoboote.n, waaruit de Bel gische oorlogsmarine bestaat., langs de binnenwateren (Neder-Schelde en kanaal Gent-Brugge) naar Zeebrugge te brengen, en „men" aan Nederland de officieele toestemming tot gebruik van de W.ester- Schelde niet wil vragen, de Belgische oorlogsvlootin afwachting der oplossing van de Seheldekwcstie, in de Antwerp-. ache haven „opgekurkt" blijft. Alleen de basis voor voedselvoorziening van het leger wordt van Antwerpen naar Zee- brugge overgebracht. L*i i 1 ea Drie katholieke afgevaardigden heb ben een wetsontwerp ingediend om het vrouwenkiesrecht uit te breiden tot de provinciale staten, dat weldra met de nieuwe kieswet voor de staten behandelt zal worden en veel kans hoeft aangeno men te worden. De herdenking van Napo leon's sterfdag. De Parijsche 'bladen bevatten uitvoerige verslagen over de verschillende plechtig heden, welke tor herdenking van den hon derdsten jaardag van Napoleon 's sterven hebben plaats gehad. Die van de Notra Dame kennen wij reeds. In de Sorbonno werd een „Congres d'histoire Napoléonienae" gehouden^ waar, aan tal van vooraanstaande mannen dor Wetenschap en leden der Académie, onder wie prins Roland Bonaparte, deelnamen. Lacour-Gayet, lid van het door Napo leon igestichte „Institut", hield een re.de Over de civ.ie.Ie instellingen van het Eer ste Keizerrijk. Dat alles geschiedde Woensdag, üp Hemelvaartsdag is Napoleon als veld heer gehuldigd door het Fransehe leger, dat voor de Are de Triomphe heeft gedefileerd. Een grooto troepenmacht, voorop de leerlingen yan de Polytechni sche School en die van de militaire school van Saint-Cyr, vervolgens detache menten infanterie, artillerie, genie, mari niers, koloniale troepen en cavalerie, mar cheerde over de Place de l'Etoile, waar een ontzaglijke menigte stond opeenge pakt. De president der republiek, minister Barthou, maarschalk Poch, tal van be kende generaals, hadden in de tribune plaats genomen. Barthou hield een rede, Vaarin hij het Napoleontische epos ver bond met Frankrijk',s jongste worsteling. De St. Jacobus-basiliek afgebrand. Berichten uit Madrid maken melding van een ontzettenden brand, clie geheel de basiliek van St. Jacobus de Compos- tella in a-sch moet- hebben gelegd. Kunst schatten van onnoemelijke waarde kwamen mede in de vlammen om. Santiago de Compostella is een der drukst bezochte pelgrimsoorden van Eu ropa, en de verwoesting" van dit wereld beroemde heiligdom is een ware ramp. De 'basiliek van Compostella dateerde uit de 9e eeuw; ze werd gebouwd ter plaatse ■waar het lichaam van St. Jacobus den Meerdere werd teruggevonden. De schatkamer of „kapel der konin gen", waar de rijkste gaven v.an god vruchtige koningen en bedevaartgangers waren bijeengebracht, was alom beroemd. De basiliek was steeds door 36 zil veren lampen vprlicht,. De St. Jacobus de Compostella. was een der schoonste, zoo niet 't allerschoonste bouwwerk van Ro- maansche architectuur van de geheeele Wereld. BERGEN OP ZOOM, 6 klei. De ten toonstelling van bedrijfsreclame is geopend in een der zalen der St. Josephsgezellen.- vereeniging, aansluitende aan de onlangs geeptndc fi.-K. Openbare Leeszaal en gaat uit van de Vereeniging „Geloof an Weten schap''. Dc voorzitter, de heer E. Laa.ne, be tuigde zijn dank aan hen, die tot welsla gen dezer eerste tentoonstelling op da„ gebied hadden medegewerkt en achtte de poging om in onze stad iets dergelijks tot stand te brengen, volkomen geslaagd, en verkocht den heer H. P. M. Vertraden, wethouder en voorzitter der Kamer van Koophandel en (Fabrieken, dezelve te ope nen. De heer Verlinden juichte het streven dezer tentoonstelling ten zeerste toe, hij betreurde het alleen, dat niet meerderen aan de uitnoodiging tot deelname hadden gevolg gegeven; zulks moet alleen te wij ten zijn aan de onbekendheid van liet doel. De inzendingen zijn interessant, hetvelk bij den rondgang duidelijk zal blijken. Spreker brengt hulde aan den heer ir. V. Juten voor diens "Initiatief. Met den wensch, dat velen deze tentoonstelling zullen bezoeken en „Geloof en Weten schap" ons nog meerdere malen iets derge lijks zal aanbieden, opende hij deze ten toonstelling. Zaterdag had de officieele opening plaats van het sanatorium voor longlijders te Horn (L.). De minister-president jhr. mr. Oh. Ruys de Beerenbrouck en minister mi. P. J. M. Aalberse voerden het woord. De minister-president deelde in zijn rede mede, dat bp de suppletoire begrjoting van het departement van 'Onderwijs, K. en W. een subsidiepost zal worden uit getrokken voor de school van maatschap pelijk onderwijs te Sittard. Minister Aalberse deelde o. sn. mede, dat bij de Tweede Kamer een wetsontwerp zal worden ingediend voor een supple toire begrooting voor het departement van Arbeid, waarop men een post zal vinden voor de bestrijding der tuberculose. De minister wil komen tot een organisatie der tuberculose-bestrij'ding in ons iand. Mgr. Nicetra. H. M. de Koningin heeft Zaterdagavond te kwart vóór acht uur ten Koninklijken Paltize in het 'Noordeinde in afscheids gehoor ontvangen den Pauselijken Inter- nuntius, Mgr. Nicotra. Na de ontvangst nam de aftredende Internuntius deel aan don 'maaltijd van 11 M. de Koningin. De Koningin heeft Mgr. Nieotra bij diens aftreden het Grootkruis vaal de Oranje Nassau-orde verleend. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 6 Mei zijn in Nederland uitgesproken 28 faillissementen tegen 26 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 6 Mei 1921 648 faillissementen tegenover 465 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Hongaarsihe trein uitgesteld. Het Centraal Bureau van Tiet R.-K. Huisvestings-Oomitó deelt ons mede, dat de trein, die oorspronkelijk op 23 Mei de kinderen naar Boedapest terug zou brengen, ongeveer een maand is uitge steld, omdat voor de kinderen, die met den trein uit Boedapest van 17 Mei naar Holland zouden komen, nog niet voldoende pleegouders zijn gevonden. Het Comité hoopt, dat zich nog tijdig vol- aotnde pleegouders zullen aanmelden, die bc-reid zijn voor eenige maanden een Hon- gaarsch kind in hun huis opVe nemen. Cp 18 Mei zal een trein naar Weeaen terugkeeren. Daarmede zullen Liebesga- ben voor Weenen en ook voor Boedapest, kunnen verzonden worden mits zij 12 Mei in "t bezit zijn van 't Centraal Bursiu van het R.-K. Huisvestings Comité, Zuid- Willemsvaart, 's-Hert.ogenhosch. R (tonische Spoorwegiuauneii bij Z. H. den Paus. Een groep spoorwegmannen van „St. Raphael", de bekende R.-K. Organisatie van Spoor- en Tramwegpersoneel is vo rige, week onder leiding van den ••BourU- adviseur Mgr. Mutsaerts te Rome door den II. Vader ontvangen in tegenwoordig heid van onzen gezant bij het Vatika&n en anderen te Rome vertoevende Neder landers. Toen de Paus zoo lezen wij in De Tijd" plaats had genomen op den troon, wc-rd Z. H. door een luid applaus der aan wezigen begroet. De H. Vader dankte met •le hand voor de betooging. Alsdan tra.d mgr. A. Mutsaerts, Rondsadviseur tot voor den Pauselijken troon en las met luider stemme een aanspraak voor. Deze was ge steld in de Fransehe taal en de H. Vader luisterde met oplettendheid, dikwerf met hffd en hand eenige woorden van de aan spraak goedkeurende. Na de aanspraak sprak de H. Vader een keurige Fransehe redevoering uit. De H. ader begon met „te zeggen, dat het altijd aangenaam is voor een .vader, zijn kinderen in de armen te kunnen drukken, maar vooral is dit aangenaam als da kin- d( ren van een verre reis naar hun Vader komen. Daarom zijn Wij gelukkig op de zen dag Onze kinderen uit Nederland bij Ons te zien. Het is 'Ons- ook oen gkoot geluk, om hier Nederlandsche werklieden te zien, vertegenwoordigers van de bloei ende vereeniging van Sint Raphael,die veertienduizond leden telt. Uw Bonds- adviseur heeft gezegd, dat uw vereeniging getrouw is aan de Encycliek van Onzin Giooten voorganger Rerum Novaxum, en het verheugt Ons u hier te zien, ge trouwe volgelingen der Encycliek, juist aan den vooravond van den dertigsten verjaardag der verschijning van het docu ment, waarin Leo XIII èn de plichten in dc rechten der werklieden aangeeft. Gelukkig gevoelen Wij Ons ook, dat gij getrouw zijt aan de leiding, gegeven door het Nedcrlandseh Episcopaat. Onder die leiding zijt ge zeker, nooit van het ware en rechte spoor af te dwalen. Maar het is niet voldoende ie beginnen. Gij inbeT doorgaau en volharden. Het is Onze vurige wensch, dat Re studie van den onsterfelijken zendbrief' van Jjeo XIII steeds meer en meer bevorderd worde, dat di. aangegeven punten steeds meer cn meer worden toegepast, dat St. Raphael steeds meer en meer leden aanwerve en voortga op. den goeden weg, reeds ingeslagen. Onze wenscheu gaan tevens uit naar alle leden der Werklieden-organisaties iu uw vaderland. De Paus is met hen, daar zij het goede voor oogen hebben te betrachten. Intusschen zijn Onze 'wenschen niets zonder den pnmisbaren Zegen van den Allerhoogste. Zegenc God dan Hare Ma jesteit de Koningin der Nederlanden, ze- gene Hij de regeering van Nederland, eegene Hij allen, die zich bezig houden met het organiseeren der katholieke werk, lieden, en zegene Hij al die bloeiende ori ganisaties, die reeds zooveel leden tellen, opdat zij steeds vooruit mogen gaan in ledental, in ijver voor het geloof en den godsdienst en in het behartigen der wars belangen van den werkman. Onze Voorganger Leo XIII heeft het goede zaad uitgestrooid, Wij hebben 'iet voorrecht de vruchten ervan om Ons heen te zien. Dat dc rijkste Zegen Gods over U allen nederdale. Daarna werden de pelgrims in vier lange rijen geschaard en ging de II. Va der elke rij langs. Te beginnen met jhr. Van Nispen tot Sevcnaer mochten allen Zijn handen kussen. Aan de priesters schonk de Paus de volmacht den Pause lijk en Zegen te geven. De pelgrims waren hoogst voldaan en ontroerd over de goedheid en welwillend heid van den II. Paus. Velen stonden de tranen in de oogen, gelijk ik reeds zeide. Toen dc Paus aan de laatste rij pelgrims de hand deed kussen, klonk ineens door da zaal, aangeheven door krachtige mannen stemmen, hot „Aan U, Koning der Reuwen" en de geheele zaal zoug mede. De II. Vader toonde zich aangenaam verrast ilcor het gezang' der Nederlanders ia hun eigen taal en bleef met behagen .ernaar luisteren om daarna, hen nogmaals zege nend, de zaal uit te gaan. Stukken voor den Gemeenteraad. ■Oyer het door de desbetioiiende Com missie uitgebrachte rapport betreffende het Voorstel tot. herziening der loonen en jaarwedden van het gcmcentèpei'soneet doelden wij reeds het een en ander vorige week mede. Verder stellen B. en W vaor, de Stich- tings Volksbelang goed tekeuren, even als die der riooleering en der gas, electii- cit.eits en waterleidingen Zulks onder Voorwaarde, dat de bestrating ook ge schiedt in de te dempen sloot aan de zijde van den St.ijlselweg on den CKocoTa- deweg, djat de gemeente later de straten en ook de leidingen voor gas, electricjteit cn water in eigendom krijgt De leidingen zal de gemeente aanloggen op kosten van (le stichting Burg. en wetli. stéllen voor over f 408.19 van do post .onvoorzien der begrooting 1921 te beschikken voor het restant-aan deel dor gemeente over 1919 in hot sub sidie aan dc werklóozenkasson, waardoor do post nog f'37642.97 blijlt. Iu plaats van den heoi .1. J. Nuijten die .vertrekt uit de gemeente bevelen Burg. en weth. voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het L.O. aan ilc lieeren A. Salome en A. Dekker on derwijzeres resp; een school: C en school B. Voor deze subsidie is f300 uitgetrokken er is gevraagd voor 24 kinderen ieder f 15 cn burg en weth. stellen daarom voor dezen post op 1300 te brengen, temeer, daar over 1920 slechts 1240 noodig is Al deze voorstellen atollen worden be handeld is de a.s. Woensdag le 2 uur en zoonoodig te 8 n,ur te houden vergadering Dat do heer Coumou, die als tech nisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat van (Wieringeu naai" Middelburg is over- geplaa.ts,lz<x>wel als zijn cchtgenoote bij d® bewoners van Wielingen hoog stond aan geschreven pm hjiii medeleven met de bevolking en; Gum liefdadigheidszin is zoowel bij de hen bereide huldiging als •bij hun vertrek per postboot van bet. eil'anu gebleken. Bij het vertrek waren cle bewoners in groote getalen naar de haven gekomen, jx-a. .de gemeentesecretaris met zijn cchtgenoote, de ex-kroonprins met zijn adjudant, dc havenbeambten enz; Bloemen werden voor hot echtpaar ge strooid en bloemen werden aangeboden. Tot .zoolang do boot in liet ztóht was word met zakdoeken en mutsen een laat ste. vaarwel aan liet echtpaar toegezwaaid. Oiiz'c winkelstraat, de Langedelft. is weder een winkel rijker geworden. Heden werd in lret pand waar tal van jaren de ijzerhandel der firma van den Broecke cn Jutting was gevestigd door de firma Jj.( J. Overbeeke en Hoefnagels, een zaak in rijwielen, motoren, ondeideolen en alle soorten "sportartikelen geopend. In bet bijzonder beeft de firma Forward rijwie len en palmenbanden in voorraad, voor dit laatste artikel maakt zij reclame door een zeer groote zware band in een der etalages. Aan de zaak wordt een reparatie-inrich ting verbonden, terwijl door verbouwing automobielen gelegenheid zullen krijgen daar binnen te rijden. Zooals bekend besloot, de gemeente raad oenigen tijd geleden over te gaan tot electrificatie van een .groot deel der straatverlichting 'voor het aanbrengen van zich zelf ontstekende en dovende straat lantaarns. De hoofd-directeur van de be drijven en zijn personeel hebben zich nu .overtuigd welke constructie en welk model van lantaarn daar voor het meest geschikt mag worden geacht en zijn thans tot een resultaat gekomen. Wij zijn in de gelegenheid geweest een lantaarn, zooals die in de toekomst alom in onze -straten zat te z.'ien zijn te bezichtigen in den tuin Van V' f kantoor der bedrijven en voor zoover een leek over zulk oen zaak kan oordeelen, meenen wij dat een gelukkige oplossing is gevonden. Met gebruik van de bestaande lantaarnpalen en lantaarn* armen, zooals die op vele plaatsen togen de gebouwen zijn aangebracht, kan oen Inataarn met een sterke reflector, dus ver het licht verspreidend, worden aange bracht, onder de lantaarn bevindt zich een klok die' om cl'e maand moet wor den opgewonden en waarop het uur van ontsteking en dat van doving kan worden aangegeven en in verband met zonsonder cn zonsopgang kan worden gewijzigd. Ook kunnen natuurlijk de lantaarns die des nachts niet behoeven to branden zoo ge regeld worden, dat zij bijv. te olf uur des avonds uitgaan. In geval' van brand kan dan een man van het bedrijf toch! weer in een oogenblik de lantaarns in de buurt doen branden. De proeven met dit systeem: genomen voldoen uitstekend en het uiterlijk der zoo Veranderde lantaarns doel, goed aan. Zoo direct nu het materiaal ontvangen wordt, zal met bet verandoren der be- (staande verlichting worden aangevangen en hoopt men tegen den winter met ziin lange, 'donkere avonden geheel gel'eed te zijn. De vereenigde .sigarenwinkeliers al hier hebben besloten hunne zaken, in gaande 22 Mei des Zondag"; na één üur gesloten te houden. lil de tweede liellt van deze maand zal' het lichtschip Noord-IIinder lijdelijk worden binnengehaald en vervangen door een ander licbschip op de zelfde wijze ge- schildwd en ook voorzien van een roo- den bol' als dagmerk, toonende oen wit groepscliitterliclu, elke 15 seconden een groep -.van 2 schitteringen als volgt: schit teringen 2 seconden, dnistor 3 seconden, schitteringen 2 seconden, duister ft sec, Mistsein met sirene elke 2 minuten 2 «iiel op elkaar violgende storaten als volgt: stool 2,5 seconden, pauze 4 secon den, stoot 2,5 seconden, pauze 111 sec- Het '.onderzeesche mistsein is hetzelfde als van bet lichtschip Noorcl-IIinder Nadat de boer S. Mondeis, god;- dienstleeraar bij de Israëlitische gemeente alhier wegens vertrek naar Leeuwarden. Zaterdag in den gewonen dienst afscheid van Iz'ijn gemeente had genomen, werd hem Zondagmorgen in een bijeenkomst een geschenk, bestaande uit zilveren coti veris, groentel'epels en soeplepel aange boden, waarbij door verschillende spre kers lop 'liet nuttige werk van den heer Mondeis gedurende 10 jaar werd gewe zen, waardoor bij ook de achting van niet geloofsgenooten mocht verwerven, De goede resultaten in 't belang van het verkeer gekregen door een verkeers agent op Donderdag op den lioek van .de Markt cn de Langedelft te plaatsen, heeft er toe geleid ook op den tegenwoordig óók zoo drukken Zaterdagmiddag aldaar een agent met den bekenden witten stok post te doen vatten, .Zaterdag j.l. werd deze posit het eerst bezet -Toen de heer Oouinou, die als tech nisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat van Wieringen naar Middelburg is over geplaatst, per postboot met zijn cchtge noote. van het eiland vertrokken, wiran do bewoners in g-rooten getale naar de liaven gekomen, o. a. de gemeentesecreta ris met zijn cchtgenoote, de ex-kroonprins met zijn adjudant, de havenbeambten enz. Bloemen werden voor het echtpaar ge strooid en bloemen werden aangeboden. (M. Crt.). De „Zeeland". Dat de 100.000 rei zigers, die vroeger oyer Vlissingen gin gen, nu grootendeels over Ostende gaan, ligt, niet aan persoonlijke voorliefde van Engelscben en Duitsehers voor het Bel- genland wij weten beter maar aan Belgische koopmanschap en onze benepen heid, schrijft T. II. Siemolink in de N. R. Ct. van 7 Mei j.l. België maakt het den reiziger» gemak kelijk Zij eischt voor transitoverkeer geen pas en geen visitatie: een besparing yan geld, tijd en ergernis. Zij geeft prachtige internationale sneltreinen met alle gemak ken van den modernen tijd. Zoo zijn do reizigers over Ostende gelokt. De état Beige, die èn spoor- èn bootlijnen bedient, heeft ook niet te kampen met de piet luttigheden onzer spoor- en bootbesturen, die niet verder kijken dan den neus van hun oogcnblikkelijk dividend en van koop manschap zooveel begrip hebben als een koekebakker van liaringkaen. Bood do Hollandsehe regeering nu dezelfde gemak kon en voordeelen en waren onze besturen der betrokken maatschappijen even pien ter, en gaven dan een trein al liepi ze maar 70 K.M. die in 3 uur van Vlissingen in Duitschland kon zijn 210 K.M.), dan zou de stroom van welvaart voor nu en vporal de toekomst weer naar ons land worden gelegdhet bezwaar der valuta zou dan tegen de winst van tijd en de positieve voorliefde van Eugel- «chen en Duitsehers voor Holland, weg vallen. Trouwens door goed koopman schap zou dit toch wel kunnen. Niet wachten tot het verkeer komt, moet de stelregel zijn, maar het verkeer dwingen te komen. Vaartlijst der Kon. Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" VlissingenFolkestone v.v. Om 2 uur van den volgenden morgen en om 10 uur 's avonds zullen resp. van deze plaatsen vertrekken de na te noemen stoomschepen Maandag 9 'Mei Oranje Nassau en Prins Hendrik, Dinsdag 10 Mei Prins Hendrik en Oranje Nassau; Woensdag 11 Mei Oranje Nassau en Prins Hendrik; Don derdag 12 Mei Prins Hendrik en Oranjj Nassau; Vrijdag 13 Mei Prinses Juliana en Prins HendrikZaterdag 14 Mei Oranje Nassau en Prinses Juliana. Wat er deze week te doen is. Maandag: „St. Eloy". Belangrijke verg. om 7.30 uur mei lezing in hot R.-K. Ver- eenigingsgebouw. „St. Caecilia". Rep- om .8 uur. Dinsdag: „St. Ursula". Rep. om S uur. Woensdag: „Cantemus Domino". Rep. om 8 uur. Vrijdag„R.-K. Dameszangver.".' Rep. om' 8 uur. Het ss. „Oranje Nassau" van de Maatscb. „Zeeland,, is Donderdagmiddag alhier uit Rotterdam weer gearriveerd on is gisteren weer ingelegd in de grewonen dienst op Engeland" Begrafenis van den heer F. van lVisb. De heer F. van Twisk, directeur van het postkantoor te Goes, is Zaterdagmid dag onder zeer groote deelneming naar zijn laatste rustplaats gebracht. Al het vast aangestelde personeel van hoofd- en verschillende bijkantoren had zich naar do begraafplaats begeven om bij de droeve plechtigheid ^tegenwoordig te zijn. Bij het geopende .graf, waar talloaz; bloemstukken', waaronder van de familie het personeel en het Witte Kruis ie O ver veen, spraken van de liefde en "hoogach ting, die de levenden voor hem voelden, sprak de inspecteur der post en telegrafie, de heer J. den Heijor, eenige woorden van deelneming en oprechte droefheid. En als menscli èn als' ambtenaar was hij, aldus spr., steeds do man geweest op de' rechte plaats, en ook in de administratie der posterijen zou hij steeds in dankbare herinnering worden .herdacht. Het was spr. onmogelijk hier troostwoorden te zeg gen bij een zoo groot verlies. Hij bracht in herinnering hoe hij den heer Van Twisk had leeren kennen en reeds van het begin af aan geweten had dat hij, in Goes ko mende, daar steeds een trouw vriend zou vinden. Namens den waarnemenden direitcur dankte de heer Lindern voor alles wat de lieer Van Twisk gedaan had voor ziin personeel, waarna een der vrienden van den afgestorvene in herinnering bracht hoe onzeker een sterfuur is, roe krachtig ea gezond dc heengegane was. Het was ham een levensbehoefte, aldus spr., over al en altijd de behulpzame hand te bie den, niet alleen waar hem dit gevraagd werd, maar ook waar hij dit zelf nuttig on goed achtte. Verschillende ambtenaren, zoo vervolgde spr. nog, werden 'door den lieer Van Twisk opgeleid, om te eindigen: mijn leermeester, mijn collega, mijn vriend, rust in vrede. Woorden van deelneming yei'flen nog gesproken door den heer H. A. Hanken als oudste der vele vrienden, wellra wees oj) het feit, dat de overledene, nog slechts kort in Goes, reeds zoo bemind ;vas ge weest, en door den heer Kousemaker uit 's-BIeer Hendrikskinderen namens de kan toorhouders der bijkantoren uit het res sort Goes. Ook hij prees' ten zeerste den minzamen omgang en de hulpvaardigheid waardoor zich de heer Van Twisk stejds had gekenmerkt. Een der zoons van den overledene dank te voor de, bewezen deelneming, waarna men uiteen gjng. Onder de aanwezigen merkten we nog op den beer Ilajenius, burgemeester van Goes, en den Directeur van het telegraaf kantoor, den heer F. Remery. Naai- wij vernemen heeft "le heer Job. aan Riet zijn ontslag genomen als secretaris van de 'Propaganda-club „Piuk X" wegens gezondheidsredenen, maar zal totdal zijn opvolger is aangewezen, bet secretariaat blijven waarnemen. --- Het ealonorchest „Srnfonetta" geeft a.s. Donderdag eene hervatting yau zijn jongste concert. Wanneer Gcdep. Staten het jongs ste raadsbesluit goedkeuren tot het leenen van bet bouwkapitaal ten behoeve van de woningbouwvereniging" „de Midden standswoning" -alhier, tegen 5s/a pet. a pari, zal daarvan het gevolg zijn, dat da huurprijzen dier woningen vrij belangrijk dalen. Hoeveel dit precies is, zal later worden bekend gemaakt. De harmonie „Euphonia" alhier houdt, een algemeene vergadering' voor kunstlievende en werkende leden op 12 Mei a.s. Bij gunstig weder hoopt de harmonie „Euphonia" a.s. Zaterdag 14 Mei, des avonds te 8 uur een volksconcert te geven op de tent op de 'Groote markt. Zij zal dan doen hooren 1. „The Heroes Betwn", marsch, H. Bidgood2. Till we meet again (lied voor piston), R. Wliiting; 3. „La. Madeton de la Victoire, Marche Framboise célèbre, Ch. Borel Clere: '4. Ouverture „Catharine et Lambert", C. v. d, Linden (Episode, uit do Fransehe omwenteling 1792). Verplicht nummer afdeeling: uitmuntendheid (hoog ste klasse) concours te Hulst 2en Pink sterdag 1921); 5. „Over there" Quick, Marsch, G. M. Cohen; 6. „The Missouri", Waltz, P. Logan; 7. „Tout le long de la Tamise, E. Rosé8. Catharine et Lambert, ouverture, C. v. d. Linden9. Finale. Dit concert dient als eindrepetitie voor no. 4 en 8 in open lueht. Goes (Euphonia) en Vlissingen (Ons Genoegen) zijn alléén in de hoogste klasse voor no. 4. Bij gunstig weder hoopt Euphonia op Dinsdag 17 Mei (derden Pinksterdag volgens gewoonte) des avonds te 3 uren een volksconcert te geven, wa.arvaQ het programma luidt: 1. Sambre et Meuse Pas redouble, Rauski; 2. Done Flora Fant. dramatique Cli. de Carmon3. Till we meet aga'.n, R. A. Whiting; 4. Ouverture Catharine et Lambert, C. v. d. Linden5. „The Children of the Regiment", Marsoh, J. Fa("ik; fi. Fantaisie Romantique, L. Montague; 7. The Missouri, Waltz, F. Logan; 8. ,tUne Soirée d'Automne", Fantasie, „A- Govaert; 9. Finale. Oudrlande. Eenige jonge meisjes bob ben Emmabloempjes verkocht tot eeu be drag van f 29.09. Borssele. Voor de betrekking van Wa terbouwkundig sjabtenaar hebben zich zeven sollicitanten aangemeld. Door het bestuur 'cJer waterkeering zijn op de voordracht geplaatst P. Warrens te W ést - kape.lleC. J. va.n Oost te Brouwershaven; 1. de Tallie te Brouwershaven. Ovezande. Door de wijkzuster in -lank ontvangen 3 giften resp. van 3, f 1, en f 1.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2