Officieele Kerklijst N°.2 ZANDBLAD lOCts. ZATERDAG 23 APRIL 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT UIT ZEELAND. MIDDELBURG GOES Sociale Berichten. Ingezonden Stukken. KERKBERICHTEN uit het Dekenaat Middelburg. VAN DER DE VLAM HOVEN. 3023-20 van de Domkerk. Het rijk heeft n.l. het standpu»f ingenomen, dat het parti culier initiatief moet medewerken, dat de belangstelling van de Utrechtsche burgerij voor haar historische monumenten moet blijken, alvorens van rijkswege subsidie wordt verleend. Indien de belangstelling ;uit de burgerij voldoende is, zal de rs- geering een subsidieering voorstellen. Tot de plannen, welke men koestart, behoort ,dat men den Domtoren wederom met de kerk door een gang wil verbinden. Men zal aldus een Domplein kunnen vor men, waar op het plaveisel de nog be- sa-antde fundeering van de oude Domkerk geheel zal kunnen worden aangegeven. Tevens zal de gevel in overeenstemming gebracht worden met den toestand na de katastrophe van 1674, waardoor een be vattelijk organisch geheel zal kunnen ont staan. Het recht der kerkgenootschappen. Bij Kon. Besluit is A. ingesteld een Staatscommissie, aan welke is opgedra gen: le. de beantwoording van de vraag, of het noodig, of althans wensehelijk, is, wettelijke maatregelen in te voeren, Waardoor a, het recht der kerkgenootschappen, om als zoodanig op te treden en aan het rechtsverkeer deel te nemen, alsmede hun volledige vrijheid om hiui inwendige aan gelegenheden te regelen, wordt erkend en bevestigd. b. de burgerrechtelijke 'gevolgen der kerkelijke reglementen en voorschriften, alsmede de gevallen, waarin en de wijze waarop hij de wetgeving en het bestuur het gevoelen der kerkgenootschappen moet worden ingewonnen, worden geregeld; 2e. in zooverre deze vraag ontkennend wordt beantwoord, de gronden aan te ge ven, waarop uit gevoelen berust; in zooverre het antwoord bevestigend luidt, een ontwerp van zoodanige maat regelen aan te bieden met bijbehoorendo toelichting B. bepaald dat de Commissie omtrent alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid zal beslissen, des echter, dat het aan de leden vrijstaat hun ^gevoelen, van dat der meerderheid afwij kend, in een afzonderlijk advies tegelijk met dat der Commissie aan de Kroon te doen kennen. C. benoemd tot lid tevens voorzitter dezer Staatscommissie: prof. mr. A. Ane- ma, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, te Zandvoort; tot JodenL. W. Bakhuizen van den Brink, emeritus-predikant, secr. van de Alg. Synode van de Ned. Hervormde Kerk, te 's Gravenhagemr. H. Binnerts, Lid van de Eerste Kamer te Voor burg; mr. dr. A. Borret S. J., te Ouden- hoseh; prof. dr. T. Cannegieter, Oud- Hoogleeraar te Utrecht; mr. W. J. A, J. Dnynstcr C. s. R„ tc Amsterdam; prof. dr. H. H. Kuijper, Hooglceraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, te Bloemendaal; jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, minister van Staat, te 's Graven - hage; mr. dr. J. Schokking', Lid van de Tweede Kamer, te Leiden; mr. dr. L. E. Visser, Raadsheer in den Hoog'en Raad der Nederlanden, Curator van het Ned. Israëlietisch Seminarium te Rotterdam, te 's G ravenhage tot lid, tevens secretaris: mr. J. M., I. A. Simons, Administrateur' van het Dep. van Justitie, te 's Gravenhage D. aan deze Commissie toegevoegd als Adj.-secretaris: F. B. L. M. Drion, Oom. mies aan het Dep. van Justitie, te 's Gra venhage. N.B. De door ons vet gedrukte namen zijn die van een Pater Jezuiet en van een Pater Redemptorist. Red. Apotheken. Morgen (Zondag) zullen de volgendei apotheken geopend zijn: te Goes: v. Kalmtihout. te Middelburg: M. J. v. PienbroeK. te Vlissingen: Wed. Vj Ocksnburg. Polder Walcheren. Hedenmorgen had in het polderhuis in de Abdij de voorjaarsvergadering plaats van het Polderbestuur van Walcheren, onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. Lantsheer. De herkozen commissarissen, de heeren A. J. Brakman, mr. M. C. van der Minne, jhr. H. A. van Doorn en L. Dingemanse en de nieuw gekozen commissarissen, de heeren J. Botting en A. Maljaars Jz. werden als zoodanig beëedigd, waarna de voorzitter hen gelukwenschte en zij zit ting namen. In het vervolgens uitgebracht jaarver slag wordt herdacht het overlijden van Jac. Geldof, kantonnier van de wegen van den polder te Serooskerke in Wien de polder verliest een alleszins plichts getrouw, eerlijk en ijverig ambtenaar, wiens nagedachtenis in eere zal worden gehouden. Volgens het verslag bedroeg het ko hier van het dijkgeschot f 393.635,39. Op 1 Januari 1921 had de polder nog dsPVoIgende schuld: f13.000 ad 31/2 pet., 09.200 ad 4 pet., f 257.500 ad 4.% pet, en f 92.000 ad 6 pet., totaal dus f 871.600. Vervolgens werd behandeld de hegcoo- ting voor 1921, aanwijzend in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 606.935,05 met een post voor onvoorzien van f 14.323,605. Onder de ontvangsten komt voor de op brengst van het gewoon 'dijkgeschot tot een bedrag van f 427.666,61, zijnde f 26 per H.A. schotbaar en f 17,80 per 11.A. vrij land. Van de uitgaven voor gewone werken noordwatering f 155.200, oostwatering f 13.800, zuidwatering f 31.850, westwate ring f 22.350buitengewone werken voor alle wateringen pro memorie uitgetrok ken, herstellen van stormschade, resp. £16.000, £500, f1500 en f1500. De kosten der gewone werken aan de straat- en zandwegen zijn uitgetrokken op f 11.100. Voor rente en aflossing is uitgetrokken f 154.180,50. Voorgesteld wordt onderhands te ver knopen aan de gemeente Ritthem 32 e'.A. grond voor f 8aan de Woningbouwver- eeniging te Middelburg een stukje .zij- lcantweg voor f 1aan C. W. Laeijen- tleeker te Souburg 1 A. 31 c.A. grond voor f 32.70, en aan J. A. L. van de Ven te Souburg 59 c.A. voor f 14.75. ErJ'puditsuiigiftc wordt voorgesteld van 1441/i, vierk. M. grond aan den Staat du- Nederlanden, departement van Ma rino, van 1 Januari 1921 lot 30 Juni 1974 veor f 40 per vierk. M. en aan P. Beekman te Ritthem van 22 A. 50 c.A. grond van 1 Januari 1922 tot 31 Decem ber 1972 voor f30 per jaar. Op 3 Maart jl. werd publiek verpacht het recht tot het weghalen van mnsscl- zaail in de Westwatcring voor den tijd van 3 jaar. Hoogste inschrijver was E. A. Rammcloo, Philippine, yoor f 203. Daar deze som verre bleef beneden de vorige pachtsom (f 526,311/2) meende het Dag. Bestuur goed te doen de pacht slechts' voor een jaar te gunnen. Rammeloo wci- gerdo hierop in te gaan. Intussehen kwam nog- in een aanbieding van N. Alinnebo te Vlissingen voor cén jaar ad f 235. Het dag. bestuur stelt voor Jaartoe te besluiten voor het tijdvak van 1 Mei 1921 tot ultimo April 1922. Voorgesteld wordt in aft. 3 dor veror dening tot regeling der jaarwedden de twee volgende alinea's te brengen ,.IIet Dag. Bestuur kan in bijzondere gevallen, bij vaste aanstelling dan wel bij be vordering een ambtenaar of beambte dadelijk in het genot stellen van een of meer der verhoogingen. In dat geval begint de termijn, noodig voor het bereiken van een volgende V er - lunging, te loopen vanaf den datum der vaste aanstelling of van dien der bevor dering". Ingevolge de Archiefwet 1918 biedt het Dag Bestuur een ontwerp-verordening op het beheer en gebruik van het oud-arcliief des polders aan, waarbij het concept eener gemeentelijke areliiefverordening, uitgege ven door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, tot leiddraad is genomen. Alhoewel nog geen nieuw verzoek is ingekomen, acht het Dag. Bestuur het billijk, den ten vorigen jare aan Al. C. Koole, oud-opzichter, en .mej. wed. No.ov- derbroek, oud-bode-concierge, verleenden toeslag van 20 pCt. op hun pensioen ook dit jaar te bestendigen, o. m. met het oog op de kosten van noodzakelijk levens onderhoud, die nog slechts onbeteekenend zijn gedaald. Aan de orde was thans het eenigen tijd geleden uitvoerig vermelde rapport in zake de bemaling van Walcheren. Voor gesteld werd dit rapport in handen van liet Dag. Bestuur te stellen. Hei Dag. Bestuur stelde voor, af te wij zen een herhaald verzoek van den aan nemer Al. Aleijer te Domburg om een te gemoetkoming in de schade door hem ge leden bij het aangenomen werk' tot uit baggeren van den spuiboezem te Veere. Ten slotte werd voorgesteld de verval dagen van het Dijkgeschot te bepalen op 2 Mei. 1 Juli, 1 October en 20 December. Noot der redactie. Plaatsgebrek nood zaakte, ons. bovenstaand stuk hier en daar te bekorten. - —er--- "uti— Aan aandeelhouders der Zeeuwsclie Hypotheekbank wordt voorgesteld over 1920 15 pet. uit te keeren. Het personeel der, gemeente-fabricage1 blusehte gisteren met een slang op de waterleiding een begin van brand in een pakhuis van den groentenhandelaar Leijnse aan de Nieuwe Haven. De R. K. Bibliotheek gesloten. Alorgen, Zondag, zal de R. K. Leeszaal en Bibliotheek gesloten zijn wegens res tauratie. Jaarvergadering der R.-K. Aliddcnstands- vereeniging „de Hanze"; Gisterenavond tegen half negen hield de afdeeling Goes der R.-K. Midden- standsveroeniging „de Hanze" op het Slot Oostende haar jaarvergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de lieer L. Verwer, de aanwezigen mede, dat door familieomstandigheden van den heer Simons deze vergadering een maand waa verlaat; dat de inkomsten van het Hanze- fecst de uitgaven hadden overschreden eu er ook in verband met het aangeboden vaandel een klein tegoed was te boeken. Nadat spr. nog in herinnering lnd ge bracht, dat ingevolge den wensch van Mgr. de vergadering was belegd op een dag in de week, werden door den secre taris de notulen van de vorige vergade ring voorgelezen. Hierna werden, daar er geen bezwaren bij het bestuur waren ingekomen, als leden geproclameerd en door den voorzitter als zoodanig begroet de heeren L. Laurct, P. M. van Waarde, L. Rijk, Ch. P. Serrarens. A. Baars O. Bal, Johs. Koole en Jos. Schneider. Nadat door den secretaris het jaarverslag was uitgebracht gaf de penningmeester oen gued overzichtelijke rekening en verant woording. De kas der vereeniging sloot met een batig saldo van '18.17. Deze rekening en verantwoording werd door een commissie van een bestuurslid en 2 leden in orde bevonden. Hierna ging men over tot verkiezing van 2 nieuwo bestuursleden wegens het periodiek aftreden van de hee ren P. J. Siemons en Al. van Stee. Bij stemming waren op den heer Siemons en Van Stee respectievelijk 18 en 21 stem men uitgebracht, terwijl de heer Koenen 2 stemmen verkreeg en een stem blanco. Do heeren Siemons en Van .Stee werden alzoo herbenoemd, welke benoeming door beide heeren werd aanvaard. In afwijking van do agenda werd hierna gecollecteerd vooi „Santos", welke collecte f 5,46 op bracht, waarna enkele ingekomen stukken door den voorzitter werden ter kennis gebracht van de vergadering, welke zich geheel met deze mededeelingen kon ver eenigen. Voor het steentje dat bijgedragen zou worden aan den 'bouw van pen niauw seminarie werd uit naam van den bis schop door den Weleerw. heer P. L. Bangert een hartelijk woord van dank gezegd. Spr. wees op de noodzakelijkheid van dezen bouw, waar men van tevoren wist, dat van 80 candidaten 20 zouden moeten worden afgewezen wegens plaats gebrek. Door den voorzitter werd nog voorge lezen de. motie van de vergadering van dageiijksehe besturen betreffende coöpe ratieve verbruiksvereenigingen. Voor het zich aansluiten bij een É.-K. tooneeivcr- e011)ging, welk onderwerp door den Wel eerw. heer Bangert met een enkel woord was toegelicht, bleek niet veel animo te bestaan. Naar aanleiding van de bespre kingen te houden o<kcr een a.s. Etalage- week, vroeg de voorzitter of de vergade ring het organiseeren van deze tentoon stelling, waarop de verschillende winke liers een stand zouden hebben c,n een fancy fair zou worden gehouden, aan het bestuur wilde overlaten. Er werd aldus besloten. De reeds door den voorzitter bij de ingekomen stukken genoemde motie, houdende het voorstel van het hoofdbe stuur dat een lid van de Hanze geen iid van een coöperatieve verbruiksvereeniging zou worden, werd na eenige bespreking goedgekeurd. Hierna werd in behandeling genomen het voorstel van het bestuur betreffende een huldeblijk aan Rector Stroomer, oüd- bondsadviseur. Er werd "besloten voor dit huldeblijk f 10 uit de kas te nomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Kre- kclberg of het niet wensehelijk zou zijn dat men de niet aanwezige leden in ken nis bracht met het oprichten der R.-K. Teoneelvereeniging, los van de Hanze en samengesteld uit alle standen. Door den secretaris werd hierop medegedeeld dat men slechts had gevraagd of de vergade ring zich in principe met de oprichting' van deze R.-K. Tooneelvereeniging kon vereenigen. Daar er van de rondvraag geen verder gebruik meer werd gemaakt werd de vergadering door den voorzitter met den chr. groet gesloten, waarmee hij ze eveneens geopend 'had. Ovczand. In de op 22 dezer gehouden raadsvergadering waren 6 leden present. Afwezig A. v. d. Slikke wegens ziekte. .Wegens ontslagname van den heer D. Alulder als lid der Sehattingscommissio voor de Inkomstenbelasting, wordt be noemd de heer L. W. B. A. Mulder; burgemeester. Vastgesteld werd een ar chiefverordening en een verordening op de Warenwet. In de verordening der hon denbelasting Werden in verband met de gewijzigde gemeentewet eenige, verande ringen aangebracht. Ook in liet Reglement van het Burgerlijk Armbestuur werd een wijziging aangebracht betreffende het ver plegen van arme kinderen. Sluis. P*"Stoomboot. die een geregelde dienst met Brugge onderhoud is1 verkocht aan don heer L. F. Groosman te Middel burg. l)aar do dienst op Brugge gestaakt wordt, "'.uilen we voortaan ons heerlijk watertochtje missen. Deze week zijn bij A. d. S. uit bet duivenhok enkele eieren van reisdni- veu ontvreemd. De dief moet wol' eon bekende ge weest zijn, daar juist de eieren van de L<-sle vliegers gestolen zijn. Daar tegenwoordig, vooral door Belgen Bib Machtige prijzen voor goede vliegers worden betaald. lijdt ie S een heele schade* H. Ai. de Koningin, heeft Vrijdagmiddag kwart over drie ten koninklijke paleize ontvangen jhr. mr. J. W. Quarles Van Ufford, ter beëediging als commissaris der Koningin in de provincie Zeeland Tegen het Drankmisbruik. (Manifest.) liet doel waarnaar wij als Hoofdbestu ren der R.-K. Stands- en Vakorganisaties streven, is: de stoffelijke, maatschappe lijke en godsdienstig-zedelijke verheffing der groepen en standen welker organisatie wij vertegenwoordigen. Blijkens onze ervaring was het alcoho lisme steeds een hinderpaal op den weg naar ons doel. Alaar in den laatsten lijd, nu bet drankmisbruik weer op betreurens waardig e wijze is toegenomen, komt nog erger aan het licht, dat dit volkseuvel ons streven in erge mate blijft bemoei lijken. Het is een heilige taak onzer organisa ties, zich krachtig te weer te stellen te gen 'dezen gemeenschappelijken vijand. Iu overleg met het Federatief Bestuur onzer Roomsche Drankweerorganisatie „Sobriëtas" doen wij dan gezamenlijk oen dringend beroep op alle besturen van na tionale diocesane, gewestelijke en plaatse lijke, afdeelingen onzer organisaties om in samenwerking, onderling en met de Ka tholieke Drankweer, overal waar mogelijk het hedendaagsch alcoholisme ten krach tigste te bestrijden. Wij sporen vooral de Besturen onzer plaatselijke afdeelingen dringend aan, dat ze met de Besturen der locale Kruisver banden en Alariavereenigingen eveneens overleg zullen plegen om gezamenlijk de meest practische middelen te beramen en aan te wenden tot beteugeling van het heilloos drankmisbruik. Namens de Federatie der Dioe. R.-K. Volks- en Werkliedenbonden in Nederland: Henri Hermans, Voorzitter. J. A. Schutte, Secretaris. Het Bestuur van het Bureau voor de R.-K. Vakorganisatie: J. van Rijzewijk, Voorzitter. A. C. de Bruijn, Secretaris. Hét Hoofdbestuur der Algemeene R.-K. Werkgeversvereeniging J. B. van Dijk, Voorzitter. Air Ij. G. Kortenhorst, Secretaris. Het Hoofdbestuur der Katholieke Jonge Werkgevers vereeniging Leo Teulings, Voorzitter. J. F. de Vilder, Secretaris. Het Hoofdbestuur van den Neder- landsclienR.-K. Middenstandsbond: Ch'. Frencken, Voorzitter. Joh. Schoenmakers, Secretaris. Hét. Hoofdbestuur van den Ncder- landschen Boerenbond J. Th. Verheggen, Voorzitter. Dr. L. Deckers, Secretaris. Het Hoofdbestuur der Federatie van R.-K. Vrouwenbonden in Ne derland F. Steenberghe Engeringh, Voorzitster. A'. Al. Kleipool, Secretaresse. (Buiten verantwoordelijEheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, In Westelijk Z.-Vlaanderen wordt se dert meer dan een halve eeuw een adver tentieblad uitgegeven dat, aanvankelijk op bescheiden schaal, door het doorzicht en de ondernemingsgeest van de firma Bronswijk te Oostburg een vlucht heeft genomen, die alle andere advertentiebla den in de provincie ver in de schaduw stelt; honderden exemplaren worden daar van gratis en tegen betaling verspreid, zoodat de oplaag liet getal van 4000 overschrijdt. Er heersclit een ware manie in dat district om in het blad, dat niet zelden uit acht en soms uit tien pagi na's bestaat, te adverteeren. Notarissen, deurwaarders, zaakwaarnemers annoncee ren hunne verkoopingen daarin weken ach tereen om reclame voor hun zaak te ma ken, bankiers en wisselaars kondigen we-, kelijks met groote letters in dubbele ko lommen aan dat zij des Woensdags zitdag te Oostburg en des Zaterdags zitdag- te IJzendijke houden en zij dagelijks tep hunne respectieve kantoren in de verschil lende gemeenten bereid zijn cliënten van liun geld te ontlasten, agenten van assu- rantiemaatschappijen en van beetwortel- suikerfabrieken recommandeeren zich als om strijd, het gebruik van de Abdijsiroop wordt aanschouwelijk voorgesteld, en de goede werking der koortspoeders van Van Aken ten zeerste geprezen, Manjefiek en Era worden als 'het beste schoenerême (schoensmeer is te alledaagsch) aanbevolen en om de maat vol te doen, leest men niet zelden daarin dat een vrouw haar man, of een man zijn vrouw bedankt voor de belangstelling die zij of hij op haar of zijn verjaardag heeft betoond, wat wel het toppunt van udverteermanie mag ge noemd worden. Nog nimmer in zijn meer dan vijftigjarig bestaan is het evenwel voorgekomen, wa.t men jongstleden Woens dag daarin geadverteerd zag, namelijk dat het Z. Heiligheid den Paus behaagd had den heer F. van W,aesberghe te Hulst te benoemen tot Ridder in de orde van den Heiligen Gregorius dgn Groote, ter gele genheid van het vijftigjarig bestaan van zijn bank en wijnhandel. De firma Brons- Wijk is zoo verstandig geweest deze adver tentie niet te plaatsen tussehen de Abdij siroop en de Koortspoeders, noch tussehen de Manjefiek en de Era, waar zij eigenlijk zou thuis behooren, want waar in onze Katholieke bladen wordt bij adverlentie een pauselijke onderscheiding den volko kond gedaan Ik wil niet navorschen welke verdien sten de heer Van AVaesberghe voor Kerk of Paus, of voor de Katholieke zaak in het algemeen bezit, tot dusverre is daar van naar builen weinig of niets gebleken, hoewel ik moet erkennen dat geheime goede werken wel zoo verdienstelijk zijn, maar ik vind het hoogst ongepast, om hel op zijn zachtst uit te drukken, dat een pauselijke ridderorde als reclame ge bezigd wordt voor een bank- of wijnzaak, niemand minder dan hij of zij die deze ouderscheiding hebben bevorderd zullen verontwaardigd zijn, naar ik veronderstel over dergelijk misbruik maken van hun met goede bedoelingen geschonken tus- schenkomst, zelfs zou het mij niet ver wonderen wanneer de begiftigde daarover bloosde van schaamte. Een onhandige vriend of een onnadenkend bediende die er zich verdienstelijk mede meende te ma ken, heeft misschien de portee der zaak niet beseft, gelukkig dat er geen steekkar met vaten wijn, zooals in de advertentie van Gebroeders Denevers, of gevulde geld zakken bij afgebeeld waren, en het blad niet op het Vaticaan gelezen wordt. Ik geloof, mijnheer de Redacteur, de tolk te zijn van veel weldenkende Katho lieken, op deze wijze de advertentie te hebben besproken in uw Katholiek dag; blad voor Zeeland, ik dank u voor de plaatsing daarvan en teéken mij met alle achting, Uw abonné H. Op den vierden Zondag na Pasehea. Epistel van den H. Jacobus I. 1721. Allerliefsteualle goede gift en alia volmaakte gav.e komt van boven, en daalt! af van den Vader des lichts, bij wieni geene verandering, noch schaduw v.an vers wisseling is. Hij heeft ous, volgens zijnen! wil, door het woord der waarheid ge baard, opdat wij de eerstelingen zijnet; schepselen zouden zijn. Gij weet het, mijna allerliefste broeders. Ieder mensch zij ijve rig om te hooren, maar traag om te spies ken, en traag tot gramschap. Want da gramschap des mans wekt Gods recht vaardigheid niet. Derhalve legt alle on rechtvaardigheid en boosheid .af, én neemt; met zachtmoedigheid het ingeplante woord aan, hetwelk uwe ziel kan zalig maken» Evangelie, Joannes XVI 514; In dien tijde zeide Jezus aan zijn a Leerlingen: ik ga tot Hem, die mij ge zonden heeft, en niemand van u vyaagt mijl waar gaal Gij henen Maar de droefheid heeft uw hart 'yerv.uld, omdat ik u deza dingen gezegd lieb. Doch ik zeg u de ■waarheid: het is u dienstig dat ik ga:3 want, zoo ik niet ga, dan zal de Vertroos ter tot u niet komen; maar als ik wegj ga, dan zal ik Hem u zenden. En ala Hij zal gekomen zijn, dan zal Hij da wereld overtuigen vgn zonde, van rechtn vaardigheid en van oordeel. En wel vanl zonde, omdat zij in mij niet geloofd heb ben; van rechtvaardigheid, omdat ik totj den Vader ga, en gij mij niet meen zien zult; en van oordeel, omdat de vorst! dezer wereld reeds geoordeeld is. Ik heb. u nog veel te zeggen, maar gij kunt! het nu niet dragen. Alaar als Hij, do, Geest der waarheid, zal gekomen zijn- die zal u alle waarheid leeren. Wanfe Hij zal uit zich zeiven niet spreken 3 maar Hij zal alles spreken, wat Hij ge hoord heeft, en Hij zal u de toekomstige; dingen verkondigen. Hij zal mij verheer lijken: want Hij zal van het mijne ontvan gen, en u verkondigen. Wegwijzer in het Missale. .Weeklijst 24 April1 Mei. Zondag 24. 4de Zondag na Pasehen B} 7472de g'eb. H. Fidelis a Sigmnrinra B, 1615. Alaandag 25. H. Alarcus Evangelist Et 1616; Credo; Praef. v. d. Apost. Waar processie is: Alis v. d. Kruisda gen „Exaudivit" B 768, zonder Gloriaj en Credo; 2de geb. „Concede" B 736, 3da geb. v. d. Kerk of V. d. Paus B 7363 .Waar geen processie is: in de voornaam ste Alis 2de geb. uit de Mis „Exaudivit" B 768. Dinsdag 26. H.H, Cletus en Alarcellinusl B 1619; 2de en 3de geb. als gisteren- Woensdag 27. Bisdom Haarlem: H. Eg- bertus B 10*; 2de en 3de geb. als Maan dag. Bisdom Breda: van den dag; Miaj v. Zondag' B 747; 2de en 3de geb. a!a Alaandag. Donderdag 28. H. Paulus v. h. Kruist B. 1620; 2de geb. H. Vitalis B 1621', Bisdom Breda: Overbrenging v, d. H, Lambertus; 2de geb. H. Paulus v. k. Kruis B 1620; 8de geb. H. Vitalfc !B« 1621. Vrijdag 29. H. Petrus Martelaar 1626. Zaterdag 30. H. Cathaxina v. Siëna Bj 1627; Bisd, Haarlem: 2de geb. v. d. Paaal B 736. P. V. MIDDELBURG. Parochie H.H. Petras en Paulus. Zondag. 4e Zondag na Paschen. De II.H. Alissen te 7 en 9.30 uur. Na. den middag 2.30 Catechismus, 3 uur Biorderschapslot met Rozenhoedje, 6.30 Ooieniniig der II. Familie. Alaandag en overige dagen de gewone Catechismus. Maandag, feestdag van den H. Marcus, Evangelist, voor de H.H. Alissen wordt de Litanie van Allerheiligen gebeden voor de vruchten der aarde. Donderdagavond te 7 uur Lol ier eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag van 5 uitr af gelegenheid om te biechten. Zondag. 1ste Zendag der mapnd. Dien dag begint de Meimaand, toegewijd aai» de bijzondere vereering der Allerh. AIMagd Alaria. VLISSINGEN. St. Jacobus, Wilhelminastraat. Zondag 17 April. De HH'. Missen ons 6.30, 8 30 en 10.30 uur. Heden om 6 uur Lof en Rozenhoedje,; Dinsdag, om 8.30 uur gez. Jaargetijde» voor Mej. Regina Bertijn. Om 6 uur Con gregatie. Donderdag, om 7.30 uur opening van het Triduum bij gelegenheid van het Jubel jaar der Derde Orde Plechtig Lof en predikatie. Vrijdag. Om 7.30 uur Lof en predikatie. Zaterdag van 7—9 uur gelegenheid om) te biechten. Om 7 uur Lof en predikatie. Zondag. Om 10.30 uur plechtige Hoog mis. Onder alle H.H. Missen schaalcollecta voor de L. V. Kerk. Gedurende dr- driedaagsche oefening! worden de predikaties gehouden door den E. P. Barromaeus dj», Greeve. Catechismus: Alaandag, Woensdag; Vrij dag en Zaterdag. Bjjkerk: O. L. Vrouwekerk (Singel), Zondag de II.II. Alissen om 7.30 en 9 30 uur. Zondag 4.30 uut Congregatie, v. 1. II. Familie. Zaterdag van 58 uur gelegenheid am te biechten. ROES. Parochie II. Maria Alagdalena. Zondag 7 uur Vroegmis; 915 uur uit reiken der 11. Communie; 10 uur Hoog-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2