NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT VRIJDAG 8 APRIL 1921 Gemengd Nieuws. BEURS VAN AMSTERDAM. Telefoon 74 pp Sf4j jboe besloten werd. Een bestuur werd ge vormd. Daai- de vereeniging een flinke kas heeft, f 1479,60, werd besloten elk lid een HL. kolen te geven. Het ledental; bedraagt thans 285. Een voorstel Bieze- linge om onderlinge leden over te nemen Kouder entree werd aangenomen. Het aan nemen als lid van corporaties, kerken,. scholen enz. werd verworpen. Het vervoer -Bal niet meer geschieden zooals voorheen, doch hij inschrijving aanbesteed worden. Axel, Een dezer dagen geraakte alhier een werkman uit Philippine tusschen twee kipkarren beklemd, waardoor hij inwen- aig zwaar gekneusd werd. De ongeluk kige, die veel pijn had, werd in een nabij! staande woning binnen gedragen, waarna terstond geneeskundige hulp werd inge roepen. 's Avonds werd hij met de tram naar het ziekenhuis 'te Terneuzen ver- woerd. Zijn toestand is zeer ernstig. flienzelfden dag gleed een paard, dat voor een rijtuig was gespannen, uit en- viel,' waardoor de heide boomen van het rijtuig braken en de voerman op de straat terecht kwam. Hij kwam er met eenige kwetsuren aan het gelaat af, terwijl de andere personen, die in het rijtuig zaten, met den schrik vrijkwamen. (M. Ct.) ,Ten behoeve van het bouwen van Woningen is aan het gemeentebestuur een rijksvoorschot van f 25.400 en f 273.000 toegekend. (Zei.) 1 Nieuwdorp. De landbouwersknecht F. K wilde een paard in den hoefstal zetten, toen bij het optrekken yan een poot het paard acheruït drong, waardoor K.'s duim in het touw Zoodanig bekneld werd, dat deze geheel werd afgeknepen. (Z.) Bosthkapelle. Een zestal knapen zijn op genomen in het lcerkzangleoor.. en het is een lust, de friss'che, zuivere kinderstem men te hooren. Vooral de kranige jeugdige voorzanger belooft wat voor de toekomst. Uit de werkloozenkas der R.-K. ■Veldarbeidersve'reeniging dezer gemeente is in de maand Maart f 174,40 uitgekeerd. Voor de zooveelste maal is hier bin nen eenige maanden weer gebrek aan re genwater; de kerkebak is zoo goed als leeggehaald. De oudste inwoners kunnen zich een dergelijk watergebrek in winter en voor- Jaar ni.et herinneren. Clioge. Maandagavond om 7 uur hield de afdeeling- van „de Hanze" eea alga- meene vergadering onder voorzitterschap van den -heer Math, Golsen. Als spreker Sou optreden de heer v. d. Boom uit Breda. 37a opening met den ehristelijken groet en een hartelijk welkom aan de talrijke aan* .wezigen werden de notulen voorgelezen. Zonder op- of aanmerkingen werden deze onveranderd goedgekeurd, waarna getee- kend; de ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Tevens werd rekening en; verantwoording gedaan over de gelden inet betrekking tot den gegeven eurcus in boekhouden. Deze rekeningen Kullen gelijk met die der afdeeling over het afgeloopen jaar aan de commissie van verificatie worden overgelegd. Hierna werd het woord gegeven aan den heer v. d. Boom, een goéde bekende in deze ftreek. Hij was vol hoop en blijde Verwachting over de wijze, waarop; hier vooral in den la-ats.ten tijd gewerkt wordt voor den godsdienst en het godsdienst onderwijs. De echte christelijke naasten liefde, de grondslag voor de samenleving, moet heerschen onder de menschen en dus ook onder alle middenstanders. Zij vooraJ moeten het kunnen velen, dat het hun collega's goed gaat, ja, zij zijn verplicht elkander de behulpzame hand te bieden in den strijd voor een menschwaardig be staan; dit gebiedt immers de christe lijke naastenliefde. Aan de beoefening! hiervan moet hier nog heel wat gewerkt Worden. Spreker wil hierover verder niet -uitweiden, het lig-t niet in zijn bedoeling dezen avond een pracht-redevoering of Ie- zing 'te houden. Met het oog op de Cen- Srale vergadering op 6 April te Breda, daarop de voorzitter of een afgevaardigde van iedere afdeeling zou worden uitge- noodigd, werd het punt der agenda„ver scherping van het passenstelsel" ter spra ke gebracht, dit vooral, omdat liier zoo veel goederen worden ingevoerd, waardoor natuurlijk de middenstand belangrijke «chade lijdt. De heer Ed. v. d. Branden vroeg, met betrekking tot genoemd punt, oi een bespreking hier op deze bijeenkomst Wei succes zou kunnen hebben. Hij meen de, dat de belangen van een paar groepen van middenstanders in hotsing zouden kunnen komen. Zoo zouden de kruideniers, kleermakers en schoenmaker» hij dezen maatregel van verscherping van het pas tenstelsel zeer zeker gebaat worden. Maar de klompenmakers? Ook zij zouden geen goedkoopere inkoopen kunnen doen van huishoudelijke artikelen in het buitenland en zij zouden moeten aanzien, da.t de door hen gefabriceerde klompen plaats zouden moeten maken voor de ingevoerde produc ten uit België, die nog steeds oorzaak zijn •dat de klompenprijzen hier zoo laag blij ven, waarvan een heerschende malaise het noodzakelijk gevolg is. Volgens zijn mee- ning zou iets moeten gedaan worden,, waardoor het algemeen belang werd ge haat, iets in de richting va.n een tariefwet of zoo iets. Met een veol hooger invoer recht en een strenger controle op de ver werkte buitenlandsche artikelen zouden vele bedrijven opgewassen zijn tegen de concurrentie, al was dit slechts1 een tijda- tijk'- maatregel, zoolang de lage valuta aanhoudt. Dan zouden ook de patroons in etaat kunnen zijn, hun knechts een flink, behoorlijk loon te laten verdienen. D'oor verscherping van het passenstelsel zou dan ook kunnen belet worden, dat zoovele bui tenlanders onze werklieden komen ver- «31,' T ewstgenoemde goedkoopere ww kkrachten zijn. Onze arbeiders wor den met aangenomen, men kan goedkoo pere krijgen, zij worden dus werkloos, voor vreemde werknemers wordt iu den regel geen zegel- geplakt, alweer een voor deel. De woorden, door Ed. v. d. Branden gesproken, vonden algemeen instemming; de afgevaardigde naar Breda moest de meening der algemeene vergadering naar voren brengen. De voorzitter verklaarde zich bereid de afdeeling te vertegenwoor digen als plaatsvervanger stelde men aan den geestelijken adviseur, kapelaan A. Hoevenaprs. Verder werd nog besproken het venten van verschillende artikelen langs de deu ren. Het bestuur werd verzocht te willen onderzoeken, of hier een verordening be staat, welke kans geeft, hieraan een einde te maken, zoo niet, om dan het gemeente bestuur te vragen, een dergelijken maat regel in het leven te roepen. Door derf heer v. d. Boom werd er met klem op aan gedrongen, dat de aangesloten leden zoo veel mogelijk gebruik zullen maken van de instellingen der Hanze. Bij de rondvraag- vroeg de heer J. v. d. Keelen om inlichtingen aangaande het recht van den patroon tegenover de» knecht hij het niet voldoen aan deji op zeggingstermijn. Dit punt kon en moest, volgens de meening van den geestelijken adviseur en de meerderheid der .vergade ring besproken worden in een conferentie var. het bestuur der klompenmakerspa troons en den R.K. Houtbewerkersbo-nd. Nog- spoorde de geestelijke adviseur alle aanwezigen, die nog geen lid waren aan, toe te treden tot de R.-K. Kiesvereeni- ging. Enkelen gaven zich dan ook direct als lid op. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend, werd deze geanimeerde vergadering door. den voorzitter met gebed en dankbetui ging voor de trouwe opkomst gesloten. In het tijdvak van 7 Maart tot en toet 2 April is door het bestuur van den; R.-K. Houtbewerkershond aan de werk- looze leden uitgekeerd f 769,30. Koewacht. Woensdag had hier de ge wone jaarlijkscbe markt plaats van paar den, koeien en ander vee. Aangevoerd waren 48 stuks hoornvee, 21 paarden, 14 varkens en 2 geiten. On der het spelen der fanfare had op net ge meentehuis de uitreiking der prijzen plans. Dc- keurmeesters hadden de volgende prij zen vastgesteld. Voor het meest in waarde zjjnde werkpaard, aan den heer Kun oré Rijn, alhier; voor het schoonste veulen aan den heer Prudent Co-rtvriendl alhier; voor het schonste veulen, geboren in 1920 aan den heer Hou oré Plasschart, alhier; voor het schoonste veulen, geboren in 1920 prijs den heer H. Bonte, 2e prijs aan öcd heer Fr. Cerpentier, belden alhier; vo-o? de schoonste vier- of tweetandsche vaars le prijs aan den heer G. Verbist te Zuid dorpe, 2e prijs aan den heer II. Vergouwen te St. Jansleen, voor den vetsten os ie en 2e prijs aan den heer Aug. de Biieck, al hier, voor de vetste vaars lc prijs Jen heer Ern. Bierinek alhier; 2e prijs aan den heer fl. Vergouwe te 3t. Jansteen. Voor het grootste getal hoornvee 7 stuks aan den heer D. Caluwe, alhier; voor het grootste getal varkens, 11 stuks aan den heer Jac. de Mep te Zuiddorpe; voor da schoonste geit aan den heer J. f>. Coone, alhier. Bezoek Commissaris der Konigin aan Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen Oostburg, Wegens het aan hem door II. M. 'de Koningin verleende ontslag de Commissaris der Koningin Maandag een bezoek aan Oostburg als het centrale punt. Te 10.50 uur arriveerde Mr. Dfjck- meester met een ambtenaar van de provin ciale griffie per a.uto. aan het gemeente huis alhier, alwaar hem de burgemeester H S. Cri-atsma, stoud op- te wachten. Van alle openbare gehouwen woei de drie kleur. Nadat de Commissaris zich had onderhouden met het gemeentebestuur en talrijke particuliere personen, zoowel van hier als uit omliggende plaatsen, in audiëntie had ontvangen, werden enkele openbare inrichtingen bezocht. Na de lunch gebruikt te hebben ten huize van den burgemeester, arriveerde de hooge bezoeker weer ten stadhuize, alwaar nu alio burgemeesters der 16 gemeenten uit het voormalige 4e district bijeengekomen waren 111 de. Raadzaal. Even nadat da Commissaris binnengekomen was werd be.n een audiëntieblad aangeboden, waar van de omslag bewerxt was door de fir ma A. J. Bronswijk alhier en het F-gaio titelblad g-ecoJligrafeerd was door den beer M. A. Aalbregtse, ambtenaar ter «eoretarie. Het in Oost-Indische inkt be werkte titelblad was uitgevoerd in Gothischen stijl, voorstellende een ge tienksleen, waarin de oorkonde gegrift is Aan den kop treft ons het familie» a- peii der Djjekmeestërs Tusschen dit en de eigenlijke tekst do attributen voor da verschillende zaken, waarvoor Z. II. E G zich mterresseerde, aJs: handel, landbouw sport nijverheid, huisvlijt, visschsrij. kunsten en wetenschappen. Links wordt dit geheel geilankeerd door een heral dische voorstelling voor de provincie Zee lana met het devies: Luctor en Evner o rechts hetzelfde voor Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen met het devies: Fidelia Fa h-iae. Links en rechts van het familiewa pen geven de jaartallen 1906 en 1921 de tijdsruimte aan, waarin Mr. Dijck- meester Commissaris dezer provincie was.. De tekst is van den volgenden inhoud: „Audiëntieblad," aangeboden als bewijs van hoogachting en waardcering aan den Hoog Edel Ge strenge heer Air. H J. DIJCKMEESTEK, Commissaris der Koningin in Zeeland op de .afscheidsa.udiëntie, op 4 April 1921 verleend aan den Burgemeesters van de gemeenten in het voormalig 4e district dei provincie Zeeland. Ouder deze tekst is op de roodsteen nog gegraveerd de voornaamste dingen, die tijdens zijn bestuur zijn tot stand geko men in het 4e district, als-, „verhoo- aing zeeweering, havenuitbreiding, Am bachtsschool, Koninklijke Kantwerkschool, Visscherijschool, Rijks Hoogere Burger school, uitbreiding tramwegen en ver bindingsweg Oost-West." De commissaris toonde zich zeer er kentelijk voor dit mooie souvenir aan Westelijk Zeeuwsch-Viaanderen; na alle Burgemeesters gezamenlijk in audiëntie te hebben ontvangen vertrok hij te 2.45 weer naar Middelburg1. Prov. Bond van R.-K. Kiesvereenigingen in den Rijkskieski-ing Zeeland. Vorig jaar hebben de afgevaardigden' en vertegenwoordigers van de R.K. Kies- vereenigingen in geheel Zeeland een regle ment .samengesteld voor den Provincialen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Zee land. Daarin staat o.a., dat elke R. K. Kiesvereeniging in Z.eeland van de van haar leden te heffen contributie b cent per lid en per jaar afzondert voor den Provincialen Bondspenningtoeester, den heer A. Hendrikse te IJzendijkc. Van de 6 cent zijn er 3 voor dc Provinciale Bcndskas en 3 cent voor het aandeel dat de Rijkskieskring Zeeland heeft bij te dragen voor dc financiën van den Alge- meenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland, van welken bond Roomsch politiek georganiseerd Zeeland lid is. Vriendelijk maar allerdringendst verzoe ken wij namens voorzitter, en penningmees? ter van onzen Provincialen Bond a.an dc heeren penningmeesters der plaatselijke kiesvereenigingen, die zulks nog- niet de den, vóór 15 April a.s. aan den heer Hen drikse te IJzendijke te willen zenden het verschuldigd aandeel hunner kies vereen i over over 1921, n.l. zooveel maal 6 cents als hnn kiesvereeniging op 1 Januari de zes jaars leden telde. Dan kan de heer Hendrikse het daarvan bestemde part tij- dit aan den Algemeenen Bondspennimg- meester afdragen en wordt aan den ver tegenwoordiger van -Zeeland in het hoofd bestuur der R. K. Staatspartij op de aan? staande vergadering van 16 April de ver nedering bespaard te moeten hooren, dat Zeeland aan zijn financieele verplichtingen niet heeft voldaan. Mogen wij voor de bespoediging van de inwilliging van bovenstaand verzoek be leefdelijk de hulp inroepen der Zeer Eer-, waarde heeren pastoors, waarvan velen eere-voorzitter zijn 4. hunner parochiale Onderstaande berichten zijn reeds geplaatst in een deel der oplage van ons vorig nummer GOES. Algemeene vergadering van het Waterschap „de Breede Watering bewes ten Yerseke" in „,de Prins van Oranje". Voorzitter dhr. J. Oele Hz. Aanwezig 52 ingelanden, uitbrengende 88 stemmen. De voorzitter opent de vergadering met mede te deelen dat de notulen der vorige vergadering door de daartoe benoemde commissie zijn goedgekeurd en verder geen stukken voor deze vergadering zijn inge komen. Tot leden der commissie om de notulen dezer vergadering te resumeeren worden benoemd de heeren Pilaar, Van Dissel en Fransen van de Putte. Komt in behandeling het vaststellen der begrooting 1921'22. Hierover werd op de gebruikelijke wijze rapport uitge bracht. Daarna Vordt de begrooting ar- tikelspewijze behandeld en in ontvang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f253.318,98. Niemand inlichtingen wenschend dankt de voorzitter Ingelanden voor hun aan wezigheid en sluit de vergadering. MIDDELBURG, 7 April. Op de graan markt was de aanvoer heden gering. De handel slap. Tarwe f 23f 24, kroonerw- ten f 19f 20, witte boonen f 21'f 26, lange bruine boonen f 18f21. Boter- en eiermarkt. Boter i 1.30 f 1.40, eieren f 7.50f 8.50 per 100 stuks. DEN HAAG, 7 April. (V. D.). In ver band met een vroeger bericht dat van hoo- gerhand op den burgemeester van Rotter dam 'aandrang is uitgeoefend om terug ts komen op zijn verzoek om ontslag, Jraiy meegedeeld worden dat de heer Zimmer man hedenochtend een langdurig onder houd had met deu minister van Binncn- lantlsche Zaken in diens departement. AMSTERDAM. Vanavond zal te Gro' ningen een vergadering plaats hebben van werkgevers en werknemers in het eonfee-, tiebedrijf, om te trachten in de staking- tot overeenkomst te komen. AMSTERDAM. De christelijke organi satie in de Limburgsche mijnstreek heeft de voorwaarden der mijndireeties aan vaard. De overige besturen van Nederl. hond, neutralen bond, enz. vergaderen vanavond om gemeenschappelijk hun be sluit te bepalen. Een bestuurslid van den Nederl. bond moest erkennen dat de nieu we voorwaarden der directies eeu vér strekkende concessie inhouden. ROTTERDAM. Het getal uitgestotenen en stakenden in het heerenkleedingbedrijf, mannelijke en vrouwelijke, bedraagt hier 1567, het getal van de uitgesloten thuis-' werkers is moeilijk te schatten. In zoo goed als alle maatzaken en confectieza ken is de uitsluiting van kracht. BERLIJN, 6 (April. (H. N.) Karei van Habsburg is in Zwitserland' aangekomen en zal te Luzern eerst de beslissing- af wachten van den bondsraad. Nagekomen Scheepvaartberichten. VLISSINGEN. Gepasseerd naar Ter- neuzen 7 April :s. Negus, Newhaven (bunkert) 'gepass. van Antwerpen 7 April: s. Quenast, Londen; m. Cristo, idem; s. Adolphe Urban, idem; s. Cromwell, idem; s. Condor, idem. aangek. 7 April. s. Oranje Nassau, Fol kestone; vertr. 7 April s. Prinses Juliana, Fol kestone. ZIERIKZEK. Vertr. 6 April. Holland V (motorHchter), v. Ierseke n. Frankrijk'; Auhreg, Bellen (oesterschelpen), Grimsby. (Zie verder pag. 4.) Een dure Aprilgrap. Op den eersten April reden op een be paald uur verschillende auto's naar het gemeentehuis van Heerlenze waren tele fonisch besteld en bestemd voor een der wethouders. Deze wist echter vau den- prins geen kwaad en de chauffeurs keer den onverrichterzake terug naar de ga rage. Thans is hekend geworden' wie 'de auto's besteld heeft en de eigenaars, der auto's stelLen den grappenmaker finan cieel aansprakelijk. De Aprilgrap zal een 200 gulden kosten. Royaal. De „Maasbode" vertelt: Een jongmenseh vond Maandag te Apel doorn op straat een pakje liggen, dat bij onderzoek eenige effecten bleek te bevat ten. en wel twee stukken vau 1000 dol lars, een stuk van 100, pond sterling en een van 1000 francs. De naam van den eigenaar, een zeer welgestelde familie, stond erop. Toen de vinder het pakje terugbracht, ontving hij als belooning: „Dank u wel, mijnheer".. En even later gaf Mevrouw hem een doosje sigaretten, ter waarde van enkele dubbeltjes. Vrouw verbrand. Woensdag werd brand ontdekt in de bovenwoning ,van perceel no. 14 aan deu Middelweg te Leiden. De brand zelf was spoedig gebluscht doch bij 'het blussehings- werk werd het bïjn ageheel verkoolde lijk gevonden vau de 75-jarige Wed. Schrij verDe Raag, liggende over een gas-, oomfoor. De ongelukkige vrouw, die sedert eeni- geii tijd bedlegerig was, is waarschijnlijk hij het verrichten van eenige huishoude lijke werkzaamheden en het daarbij ontste ken van het-comfoor, in brand geraakt en heeft daardoor op zoo treurige wijze den dood gevonden. Trein verbroken.- Toen Woensdagmorgen de sneltrein Amsterdam—Parijs, omstreeks half' 10 voor het station D.P. aankwam, brak tengevolge van het aanzetten, de haak, die een personenwagen aan de restau ratiewagen verbindt. Het gevolg- was, dat, het voorste gedeelte van den trein eeu eind doorschoot en het harmonieastuk,' dat beide wagens verbindt, in flarden werd gescheurd. Het gedeelte, dat aau deu restauratie-, wagen i, at kon nog eenigszins gerepareerd worden,- zoodat deze aan den trein kon blijven. De personenwag-en, waaraan ooli den gebroken haak zat. moest echter uit geschakeld worden. Een en ander veroorzaakte een half uur vertraging. De jnWeelen van den ex-Mbrel. Naar de „Morning Post" uit Stockholm verneemt is de. kostbare verzameling- van juweelen. behoorende aan .prins Wilhelm von Wied, den vroegerenM bi-et vau Al banië, die eenige jaren geleden per vlieg tuig naar Zweden werden gesmokkeld en toen door de Zweedsehe douane werden in beslag genomen, thans mjar de Zweedscha hoofdstad overgebracht en daar in een safe gedeponeerd, omdat een bende inter nationale dieven herhaaldelijk pogingen heeft gedaan om ze te stellen. Op aanraden der Duitsche banken zal de prins den .juweelenschat, waarvan' de waarde ongeveer 6 millioen kronen be loopt, en waarover zijn eigendomsrecht' door de Zweedsehe autoriteiten is erkend, niet naar Duitschland laten overbrengen. („De Tijd".) Een kluif voor Juristen Voor het Engelsche Hof van de kanse larij is een erfeniszaak voor geweest en verdaagd, (lie herinnert aan het beroemde proces van Jafndyce tegen Jarndyce uit hel Verlaten huis van Dickens. Het gaat om' de erfenis van Sir Joseph W'hiiworth, die 34 jaar geleden stierf eij een fortui» naliet. Eeu partij beweert, dat hij', toen hij zijn testament maakte, te oud was om te begrjjpen wat hij deed. De twee- exe cuteurs-testamentair zjjn al lang overle den. Maar bet proces duurt voort en acht advocaten c.w, v.a-r King's Counsel's verdienen er vette honoraria, aan. De doktt- ffienten zijn zoo talrijk, dat zij met een vrachtauto van Manchester naar Lpndet» gebracht moesten worden. Maandag moes er een zeker stuk overlegd worden, maar een van de advocaten zeide, dat dit nief mogelijk was, Zonder dat men vooraf be hoorlijk ggwaarscnuwd was. In de recht zaal waren de rechtsgeleerden omgeven door heele verschansingen paperassen. Maandag werd de zitting opnieuw ver daagd, maar de advocaten verkneuteren, zich, \yant hun honoraria zijn 50 guinjes daags. Een gevaarlijke wedstrijd De twee concureerende dorpakroegbazeh formeerden, ieder uit zijn klanten, twee elftallen, die een voetbalmatch zouden spoelen Be. eene kroegbaas vuurde van te voren zijn jongens' aan en loofde voor ieder doel punt. een pot bier uit. Dit hoorde de ander, hij volgde het goede voorbeeld en loofde ook vóór elke goaf c.en pot bier uit. Mot de rust stormden de twee concur renten het veld op en bezwoeren den scheidsrechter den wedstrijd te staken. Be stand was J,oen 3024. 426' STAATSLOTERIJ. Tweede Klasse. Vierde Lijst. Trekking ran 7 April ƒ400, No. 9578. 100, No. 1093, 18912. PRIJZEN VAN 30. 78 2842 7950 10808 14625 10655 19926 2 237 3995 8077 11437 14729 16834 19997 2 269 4063 8258 11454 16636 16971 20002 2 511 4222 8384 12256 15628 17472 20066 2 632 4601 8412 12567 16842 17804 20205 2 672 4672 8708 12693 16027 18303 20350 2 944 4844 9414 12900 16043 18733 20369 2 971 6061 9418 13403 16087 18913 20430 2 1446 5614 9792 13755 16097 18957 20457 2 1494 6722 9937 13832 16104 19010 20940 2 1855 6974 10427 14086 16167 19070 21126 22478' 2081 7102 10605 14216 16432 19134 21245 2258»! Oo in de vorige lijst stond: 22138, in. z. 22158.,' Opgave van de Bank voor Zeeland, Goes Vrijdag 8 April 1931 Vorige Opening*- midden- ko*r«i frper* heden Prolongatie t 4.50 Staatsleaningan' Oblig. N. W. 8. 1918 5 pc». 86Vj 1920 5 927/a 1917 41/, 781/2 - Oost-Indi8 1919 6 941/, 1917 5 33Vi Oostenrijk Jan./Juli 4 Rusland Hope 4 1880 4 - Bankinstellingen. Koloniale Bank a. 178'/4 Ned.-Ind."Handelsb. cert. a. 177 Ned. Handel-Mij. a. 168 industrieels Ondernemingen. Insnllnde Olief. a. 43i/2 Jurgens Ver.fab. a. 135 Philips Gloeila. 232i/s Westersniker a. uur) Am. Car. Foundry a. Hide A Leather pr. a. Smelt. A Ref. cert. Anaconda-'Copper eert. Central Leather cert. Stndebaker Corp. cert United Cigara cert. States Steel cert. 142 Exd. 43i/s - 83 39 88 691/j 94i/4 Exd.— Cultuurondernemingen en Hendelsvereenlgingen. Gomp. Merc. Argent a. 115 Cult.-Mij. d. Vors tent. a. 186i/j wlnst a. 191 Handv. Amsterdam a. 425ys Java Cnltuur-Mij. a. 292 Nierop A Co'.s Hand.-Mfj. a. 47i/s Tele A Co.'s a. 47 Potroleum-Ondernemingen. Dordtsche Petr.-Ind. a. 453 Gee. Holl. Petrol. cert. 1791/, Kon. Ned. Petroli a. 4971/, OrioH Petrol.-Mij. afgest. a. 45 Rubbar-Maatschappijen. Amst. Rnbb. Cutt.-Mij. a. 87V. Ned. Rubber-Mij. a. Oost-Java Rubber-Mij. a. 145 Serbadjadi Sum. a. 137 Scheepvaart-Maatschappijen. Holl.Am.-ljjn. a. 221i/s Gem. eigend a. 205 Holl. Stoomb.-Mij. .a. 85 Gem. eigend. a. Hontvaart N.V. a. Java—China—Japan-Iijn a. 1291/» Koninkl. Holl. Lloyd a. 76 Kon. Ned. Stoomb. a. lioy, Nat. Bez. a. 108 Koninkl, Paketvaart a. U8i/j Ned. 8cheepvaart-Unie a. Btoomv.-Mij. Nederland a. Rotterdamsche Lloyd a. bidden- keer* koer* kadee 1353/4 160 139 Int. Merc. Marine a. 15^ 1 SundF. G. O. T abaks-Ondarnamlngan. Amsterdam-Deli-Comp. .a. Amsterdam Serdang g. jq3 Besoeki Tabak Mij. a. Deli Batavia-Mij. 403 Deli Cultuur-Mlj a. Deli-Mfja. 430 Krapoh Tabak-Mlj a. Medan Tabak-Mij a. R'data Deli-Mij a. 169 Senembah-Mij a. 512 DIvarsen. Int. Tabakshandel-Mij .a. Tabaks md. Philips a, Tabaks-Unie Maxwell Land Grant cert. 47/a Maxwell L. Gr. Incbd. cert. 7-v Peruvian Corp. cert. cert. pr. a. 151^ Spoorweg-MaatschappQtn. Deli-Spoorweg-Mij a. - Holl. IJzeren Spoorw.-Mjj a. 79 Mij tot Expl. v. Staatssp. a. 86 Denv. A Rio Gr. Sp. cert. Erie-Sp.-Mij Kans. City South. Bw. a. 28^ Pr- 57 Missouri kans A T. cert. 21/4 Union Pac. Rw. Comp. cert. 1337/8Exd.— South. Pac. Comp. cert, Sonth. Railw. Comp. cert. Wabash. Railr. Comp. eert. 6i/8 Stemming bij opening. Petroleum Scheepvaart Culturen Tabakken Amerika Stand dar Valuta op 7 April Wissel- en Cbèquekoarsen. Opgenomen 1,35 uur. 5?rl*'n Weenen —.76V S"?8:sa58% Brussel21.421/, Londen11.32% New-York2.88% Vreemd Bankpapier. Marken rood 1000 4.70 Fransch papier20.60 Belgiseh papier21.421/,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 3