DAGBLAD VOOR ZEELAND EN! erkoopen Eerste p. Biljartfabriek DE DRUKKERIJ DRUKWERKEN [baar zijn. F\ J. ELS ÏHE COURANT 3NIËN. TJBS :rsoneel flinke Meisjes JDPASTA e beste Nummer 72 Woensdag 30 Maart 1921 Zeventiende Jaargang Buitenlandsch Overzicht BUITEN LAND. DUITSCHLAND FRANKRIJK ENGELAND OOSTENRIJK ITALIË. ROEMENIË gvwDE „w."v; a NIEUWE ZEEUWSCHE COUMNTte GOE5 .ALLE VLUGSMAAKVOL EN GOEDKOOP LEVERT? BINNENLAND. 1 bij het tegenKWen ad, hetwelk met de« en voor hem die het van dien weg, gelden i motorrijders bij hef. wone regels voor het j, die op zulk een rijs hem uitrijdend wielriji wil voorbijrijdeu, moet chterzijde passeeren en! et rijwielpad verlaten. idsch Oost lndiö. j.l. heeft de nieuwe, il Fock' zijn ambt oven voorganger, graaf Vaa' die daarna Der ss, De overdracht had! jeeringsgebouw te Dan eraai Fock heeft aan do, :n interview toegestaan! gelooven aan gejvaajp Japan. Hij1 veridaaxdej vjin het tekort ^aa donker in te zien .au! dat er plannen in den daarin te voorzien. De voorloopig voornemens* if van den aftredenden; ml, den heer Van Lim-t te nemen. Het instituut tad zou waarschijnlijk! herzien, vooral met het g van de bevpegdhedeni id. Gewacht moest ech- de totstandkoming vani ziening. I n TOEGANG >nde kleuren ERDAG jur. 2964-400 gang 30 cents a contant Ie Stoomwasscherij N" te Sots kunnen t worde®; ook voor cafdeefiög'. 2958-6 OLIEÈN bereid HFH1SSCHEND A i/i tuben 25 ets. ibriek DEN HAAS NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Hoofdredacteur: J. W. V1ENINGS. TelelToon 97 Bureaux van Redactie en Administratie: WestsHiget GOES Bijkantoren: MIDDELBURG, Markt 1 en 2; VLISSINQEM Telegram-AdresNizeco. Directeur» JOS. VAN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden; f 0.20 per week» Advertentiën van 1 tot 6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.251 bij contract beduidende korting. W V Rechtvaardigheid. .Wat in 'den oorlogstijd ontzaggelijk heeft geleden, is het begrip van het mijn en dijn m handel en neri'ng, de deugjl van rechtvaardigheid. Dat heeft geleid tot de demoralisatie van de volkseonseientie. De Zeereerwaarde heer Geurts, die over dit onderwerp onlangs behartigingswaar- dige opmerkingen maakte in ,,De Tijd", schreef o. m. het volgende Alles werkt samen om de rechtvaardig heidsbegrippen onder het volk in zijn breedste liTingen te verzwakken, te ver troebelen en te vervalschen. Denk aan den algeméenen gouddorst; aan het algemeen streven niet om zijn kost te verdienen en welvaart te verwerven, maar om groote. rijkdommen op te stapelendenk aan de gewetenlooze geldelijke manipula ties op zoo verscheiden gebieddenk aan de gewetenscapitulaties van talrijken, die om der. financieelen ondergang te ont snappen, zoo ongeveer alles geoorloofd achten. En patroons èn arbeiders èn handels lieden moet men wijzen, zeker ook wfcl eens op hun rechten, maar nog meer op hun plichten, die hun elders misschien te zelden en niet krachtig genoeg worden voorgehouden. Den handelsman dient men duidelijk te maken, dat bedrog in het o-ehalte van waren, in maat en gewicht diefstal is in Gods oogen, wa.t de men sehen er ook van mogen zeggen of denken dat woc-ker niet vrij zal uitgaan in Gods oordeel, dat zwaar misbruik maken van de onwetendheid of den nood der kleinen en onnoozelen 's Heeren wraak afroept. Den werkgever mag niet verheeld, dat het uitkeeren van een mennehwaardig loon een plicht is van rechtvaardigheid, ooit al kan de vervulling van dien plicht niet werden afgedwongen. Dat. hij, als be hoorlijk loon betaald is, nog andere ver plichtingen heeft zoowel van rechtvaar digheid als billijkheid ten opzichte van de zedelijke en godsdienstige belangen der arbeiders. De arbeiders zelf mogen niet onkundig gelaten worden van hun plicht, om geen dagdieverij te plegen, om de zaken en be langen van hun meester binnen de gren zen van den hun aangewezen werkkring tc behartigen, alsof het hun eigene waren; om gehoorzaamheid en eerbied te betoe nen tegenover den meester en de meeste re!» des huizes; hun eer en goeden naam niet noodeloos in opspraak te brengen. De iudustrieele arbeiders dienen te we ten dat- de Rerum Novarum geen paspoort verstrekt tot het kweeken van ontevredenheid en afkeer, tot het uitlok ken vai. en deelnemen aan stakingen, die lichtvaardig worden op touw gezet. Den consument mag niet verborgen blijven, dat hij verplicht is te betalen, bin nen den door gewoonte of contractueel vastgcstelden tijd te betalen. Den geldmannen dient men voor oogen te houden, dat .speculeeren gelijk kan staan met liet roekeloos op het spel zetten van het fortuin, van het geluk van vrouw en kinderen. Dat in den speeulatieven geldhandel zekere grenzen niet kunnen overschreden worden, zonder dat men zich schuldig maakt aan bedrog en onrecht vaardigheid Met kracht dient geageerd tegen de; verdtrfc-lijke mentaliteit, welke in den oor log gekweekt werd en nog bij lange niet verdwenen is, dit men bij den verkoop eenvoudig zooveel mag vragen en nemen, als men krijgen kan. De brandende kwestie van het Vlaamsch hoogtr onderwijs in België is een nieuw stadium ingetreden door de indiening van een wetsontwerp door het kabinet bij de Kamer van volksvertegenwoordiging, waarvan de navolgende artikelen de'"aan dacht trekken Art. 1. In afwachting van een latere wet, welke de modaliteiten van het Vlaam sche Ilooger Onderwijs zal regelen, wordt de, regeering gemachtigd, om voor den cursus 19.21'22 colleges in philosophie, letteren en exacte wetenschappen in te stellen, welke in de Vlaamsche taal zullen worden gegeven. Art. 2. Deze colleges zullen te Gent worden gegeven Art. 3. Op deze colleges zullen de zelfde wetten én reglementen van toe passing zijn. als voor de rijksuniversi teiten. Art. 4 Op do begrooting van het ministerie van Kunsten en Wetenschappen voor het fiseaio jaar 1921—'22 zal een •euag van 500.000 francs worden uitge molken voor de toepassing dezer wet. "Biandaard" wijdt een hoofdartikel ',e.?e Priementaire gebeurtenis onder strhd wl; ,b°Sin van den grpoten V, atholieke blad, dat in dezen va° minister van de Vijvere w,de eCTste Plaats tucht, er. eenheid m de Vlaamsche rangen. Het M C',frbte belaug, zegt het allc Vlamingen in dit gewichtig oo^nbhk eensgezind en volgens eenzelfde ijjP te werk gaan. De hoogescliool- «tnjd is gelukkig tot nu toe ontsnapt aan de vele oneenigheden, welke we voor en na den oorlog in andere vraagstukken al to dikwijls moesten betreuren. Mogen we het beleven, dat de strijd, die nu gaat worden geopend, en die kost wat kost tot een zegevierend einde moet worden ge voerd, opnieuw de Vlamingen van alle gezindheid leere om schouder aan schou der voor gemeenschappelijke doeleinden cp te lukken. Alle Vlamingen, dien naam waardig, staan onverzettelijk op de ver vla am sching der Gentsche hoogeschool, en zullen zich onder geen beding neer leggen bij een andere oplossing. Zij kunnen dus ook hunne medewerking niet verkenen aan eenige hervorming of eenig initiatief, dat met de vervlaamsching on- vcreenigbaar is of deze in gevaar moet brengen. De Vlaamschgezinde ministers, voorai. minister van de Vijvere, en -ook. minister Franck. hebben, zoover we kon den vernemen en zooals ook bleek uit de anti-Vlaamsche bladen, krachtig het Vlaamsch standpunt verdedigd. De strijd zal op breed ere schaal en met nog1 meer vinnigheid worden voortgestreden in de Kamers bij gelegenheid van de stemming over het regeeringsvoorstel. Geheel het Vlaamsche hoogeschoolprobleem zal dan aan de orde van den dag worden gebracht en het Vlaamsche volk zal niet langer onwetend blijven, wie voor en wie tegen hem is, zoodat het met de aanstaande- Kamer- en Senaatverkiezingen zal kunnen beslissen. Dc. sociaal-democratie is wel in een ongelukkig parket geraakt. Het gezantschap van Georgië te Ber lijn publiceert een manifest, gericht tot alle volken van het westen, om hulp te vragen tegen den bolsjewistischen over val van Georgië. In dit manifest wordt gezegd, dat de strijd tussehen 'sovjet- Rusland een strijd is' tussehen bolsjewis- 'me en socialisme. „Rusland wordt gere geerd op den grondslag van het bolsje wisme Wij verwezenlijkten de grondsla gen van het socialisme, en toen besloten de bolsjewiki dezen strijd met behulp van ruw geweld te heslissen, met kanon nen en bajonetten. De vernietiging van Georgië zal niet alleen een ramp zijn voor het Georgische volk, maar ook voor het socialisme. Slechts een krachtig en eensgezind veto van de internationale arbeidersklasse en van de democratie kan aar, de tyrannie van Moskou eei$ eind maken. Ivla.ar heeft niet Fimmcn aan een der ergste tyrunnen, deu heer Titsjerin, in een telegram; kameraad genoemd? vraagt „Het Centrum". Wat nu? Eu bij de communistische herrie in Midden-Duitschland zitten ze er weer pre- cic s zóó tussehen. Daar wordt gestolen op de fabrieken, door arbeiders, geregeld gestolen en m 't groot. De politie wilde daaraan eenS een einde maken, maar de communisten noemen dat reactie. Daar zijn de sociaal-demoeraten van geschrok ken. Ze keuren die diefstallen wel af, maar ziet u, die arbeiders zijn toch arbei ders al zijn 't. ook (lieven. Huii rest ook hier niets anders1 dan de Pilatus-rol. Met het gevolg, dat ze alle sympathie aan weerszijden verliezen. Van Cauwelaert zeide zeer terecht in een rede, dezer dagen te Antwerpen ge houden, dat het socialisme zijn hoogte punt heeft gehad. De laatste Senaatsverkiezing gaf daar van het bewijs. Duizenden arbeiders, die gedwongen werden zich bij de socialisti sche bonden aan te sluiten, scheiden zich af en gaan naar de christelijke vakorga nisaties. De socialisten verwijderen zich van hun grondbeginselen en dit maakt een samengaan met hen mogelijk. Zelfs het communisme ontkomt niet aan de wetten der mensehelij'ke natuur en van een natuurlijke samenleving. Uit Turijn komen ernstige berichten over de toenemende crisis in de industrie, welke tegen het voorjaar voorspeld was. Verschillende faillissementen werden ge signaleerd, en men vreest voor groote „krachs". Blijft de stijging van de lire voortduren, dan zal de regeering, onder den invloed van de industrieelen, wellicht er toe ge bracht, worden om de nationale productie te beschermen door de invoerrechten op Vreemde producten te verhoogen, of zelfs den geheelen invoer eenvoudig te belet- regcering zal intusschen voor een moeilijke taak staan om de wenschen van de industrieelen te verzoenen met die van de bevolking, die het moede iB alles bui tengewoon duur te betalen. Talrijke fabrieken enz. sluiten, terwijl de grootste ondernemingen hun personeel en het aantal werkuren verminderen. In elke stad zijn duizenden arbeiders werk loos. De hongersnood veroorzaakt vreeselijke verwoestingen van menschenlevens in de Chineesche provinciën Honan, Sjensi en TsjBi. In Sjensi alleen zijn vijftig duizend dooden. In Tsjili heerscht de pest en in Honan typhus. Volgens een bericht uit Amerika heeft mevr. Harding een uitgebreide beweging op touw gezet onder (le Amerikaansche huisvrouwen, om één gang van het dage- lijksebe diner to schrappen, en het aldus gespaarde geld te bestemmen voor een fonds ter leniging van /ten 'hongersnood in China. Algemeen heeft men nu „de soep" uitgekozen, om te verdwijnen, zoodat do president der Vereenigdc Staten bij de da- gelijksche maaltijden op het Witte Huis zijn bord soep zal moeten ontberen. De Grieken rapportceren nieuwe over winningen op de Turken. Ze zouden nji Aiioen-Karahissar, een stad van ruim 20.000 inwoners en een belangrijk kruis punt van spoorwegen, hebben bezet en daarmee reeds bijna 400 K.M. ten Oosten van het Smyrna-gebied in Anatolië zijn doorgedrongen. Misschien volgt straks wel weer tegenslag 't is meer vertoond maar intusschen juicht men in Athene. De opnieuw onder de wapenen geroepen ver lofgangers voldoen aan dezen oproep zon der eenig bezwaar. Het lijkt er naar, of de Grickeu de kwestie van het naaste Oos ten op hun eigen manier willen oplossen. Maar wat zal Frankrijk met name daar van zeggen Dc .onlusten!.' BERLIJN, 29 Maart. (Part. N. R. Ct.) De president van politie te Berlijn heeft vanmorgen bekend gemaakt, dat wegens van den kant der communisten dreigend gevaar, alle vergaderingen in de open lucht en alle straatbetoogingen voorloopig verboden zijn. De heele Berlijnsche poli tiemacht is geconsiqueerd. Posten zijn op de belangrijkste punten opgesteld en he denmorgen trokken patrouilles door de straten. Er zijn bijzondere maatregelen getroffen tot bescherming der voornaam ste openbare gebouwen der stads- en rijks overheid. Deze maatregelen zullen zoo lang bet noodig' is gehandhaafd blijven. Naar de B. Z. aus Mittag verneemt, is de Leuna-onderneming, de groote fa briek van ammoniak en stikstof tussehen Merseburg en Corbeda vanmorgen door de sipo genomen. Daarmede is het hoofdnest van het communistische oproer in Middel- Duitschland uitgehaald. De operatie was zoo goed voorbereid, dat zij met geringe verliezen kon worden volbracht. Lr was weinig tegenstand. De communistische be zetter gaf zich spoedig, met, omhoog ge heven handen, ovpr. Er zijn ongeveer duizend gevangenen. Men heeft groote voorraden aan wapens en ammunitie gevonden. Verder verneemt de B. Z. dat het de politie heden gelukt is, de ongeveer 500 man sterk communistische bezetting van het station van Ammerstadt, die gisteren de gewichtige spoorwegbrug bij Ammers- dorf in de lucht heeft laten vliegen, waar door het spoorwegverkeer naar Thuringen gestremd is, te overrompelen en gevangen te nemen. De bende stond onder een Rus2 sischen aanvoerder. ESSEN, 29 Maart. (Part. N. R. Ct.) Het aantal bij de bloedige botsing' van gisteren gedooden is tot 23 gestegen', doordien enkele zwaar gewonden inmid» dels bezweken zijn. Het aantal gekwetsten bedraagt 60. ESSEN, 29 Maart. (Part. N. R. Ct.) In de oude mijnschachten te Leunen bij Hamm in Westfalen is een uit 6000 geweren en 60.000 patronen bestaand wa pendepot der communisten ontdekt en in beslag genomen. Dc betrekkingen inet 't Vatieaan. Een tegenspraak van Paincaré. PARIJS, '28 Maart. Poinearé heeft de mededeeling van de „Éclair als zou hij meegedaan hebben om de kwestie van de betrekkingen met het Vaticaan op de lange baan te schuiven ten stelligste te gengesproken. Tevens toonde 'hij aan, dat hij alles had gedaan, om te bevorderen,, dat Briand zoo spoedig mogelijk werd gehoord. (Msb'.) Frankrijk en Silezic. PARIJS, 27 Maart. (N.T.A. draadloos uit Parijs.) De Poolsche Landdag heeft een delegatie van verschillende zijner le den naar Parijs gezonden om daar in par-, lemen taire kringen de Poolsche stelling in zake Opper-Silezië voor te staan. Leden van de delegatie zijn o.m. Wierz- bieki, oud-minister en bekend Poolsch economist, Korfanty, Moraczewski, oud- minister president, Chranzanowski., speci aliteit op landbouwgebied. De in Ierland in beslag genomen wapenen. LONDEN, 2 8Maart. V.D. Het blijld thans, dat de groote hoeveelheid wapenen, bommen, granaten, eu munitie, door do hulpdivisie buitgemaakt, een groot succes is 'geweest. Het voornemen bestond, een aanslag te doen op de gevangenis, in de hoop, van Sinn Feiners te bevrijden, die aldaar zijn opgesloten. De overheden hebben bewij zen in handen ,dat de wapenen aan land waren gebracht aan de kust van Terry in visclivaten, eenige dagen voordat zij in beslag werden genomen. Vanaf het lan- dingspunt werden zij gedeeltelijk per trein andersdeels per auto's naar Lig overzon den. Vandaar werden zij Dinsdagnacht naar Dublin overgebracht, per trein, en kwamen den volgenden ochtend aan. De Sinn Feiners breiden intusschen hunne misdadige activiteit in Engeland uit, maar hunne pogingen om iudustrieele en handelsgebouwen in brand te steken en te vernielen, zijn v|oor het 'grootste deel verijdeld. Natuurlijk is het onmogelijk! boerderijen en hooibergen op afdoende wijze te beschermen en gedurende het -ein de der week werden op bijna 20 boerde rijen aanslagen gedaan in Zuid-Northum- berland en Noord-Durham. Verscheidene, personen zijn gearresteerd. Heme Role treedt met Mei in werking. LONDEN, 28 -SMaart. V.D. Er Izijn voorloopige schikkingen gemaakt, om het Home Rule-wetsontwerp in werking te doen treden. De datum, die is vastge steld voor het algemeen van kracht wor den van de bepalingen van het ontwerp, is 3 Mei. De overdracht van openbare dien sten en ambtenaren aan de nieuwe regee ringen kan niet geschieden voordat het resultaat der verkiezingen bekend is en nieuwe regeeringen zijn gevestigd. Het nieuwe financiëele systeem kan niet in werking treden, voordat de nieuwe re geeringen hunne financieele bevoegdheden én verantwoordelijkheden kunnen overne men en om dezelfde redenen zullen eerst later gerechtshoven worden opgericht in het Z. en N. van Ierland. Op-of omstreeks 3 Mei evenwel zal een proclamatie wor den uitgevaardigd, waarbij nieuwe parle menten worden bijeengeroepen. Gevangenen uitgebroken. LONDEN, 26 Maart. (Officieel.) Gis teren wisten 600 veroordeelden uit de gevangenis in Rajshahi in Bengalen uit te breken en zich meestér te makten' van wapenen en munitie. Dit wordt ge weten aan de agitatie van politieke ver oordeelden. Dreigende onderwijzersstaking. Te Croydon dreigt een eigenaardige staking. Meer dan 600 onderwijzers heb ben aangezegd, dat zij op 31 Maart ont slag zullen nemen, zoo zij geen verhoo ging van salaris krijgen, zooals de ge meenteraad 6 maanden geleden beloofde. (MsbJ Sneeuw- en hagelstormen!. LONDEN, 28 Maart. Terwijl in Londen gedurende de laatste dagen vóór Paschen" een waar lenteweer heerschte, is het weer tijdens de Paaschdagen plotseling omgesla gen. De koude was zoo groot, dat mën nog vorst vreesde. tn Manchester heeft 't zelfs gesneeuwd. Uit Schotland komen berichten van he vige sneeuw- en hagelstormen. (Msb.) Oostenrijk en dc geallieerden. WEENEN, 27 Maart. V.D. Engeland heeft Oostenrijk uitstel van betaling toe gestaan der bevraehtingskosten voor door Amerika aan Oostenrijk geleverde 200.000 ton meel tot den nieuwen oogst. De waarde., hiervan bedraagt 1 milliard kronen. Een nota der Fransehe regeering is te Weenen aangekomen, dat Oostenrijk aan Frankrijk cellulose moet verschaffen voor de levering wan kolen. De „Idea Nazionale" meldt, da,t in het vakvpreenigingsgebouw te Milaan huis zoeking is [gedaan, welke leidde tot de ont dekking van een document, waaruit bleek, dat de hongerstaking van Malatesta voor uit, beraamd was. Ze was 't afgesproken teeken voor de ontketening der anarchisti sche beweging in Italië. De nationalisten-relletjes. Represailles tegen de socialisten. ROME, 26 Maart. (Belga.) Fascisten uit Piacenza, die wraak wilden nemen op hun tegenstanders, begaven zich naar Ziane en staken het gebouw van de kamer van arbeid in brand. Uit Farrare zijn talrijke socialisten leiders, die aan de volkswoede ontsnapt waren, naar de republiek San Marino ge vlucht. Te Perugia dwongen de wraaknemingen der fascisten de socialistenleiders om de kamer van arbeid, hun verenigingslo kalen en de café's, door de socialisten bezocht, te verlaten. Deze gebouwen wer den daarna geplunderd. De socialistische gemeenteraad te Man tua is afgetreden. Te Magiore bij' Perugia ging de socia listische burgemeester, die juist bezig was met de formaliteiten eener huwelijksvol trekking, midden onder deze plechtigheid er met het bruidspaar van door, toen hij vernam ,dat er een groep fascisten was aangekomen. De fascisten trokken daarop het stad huis binnen en heschen de nationale vlag onder de toejuichingen van het volk. WEENEN, 28 Maart. V.D. Uit Boe karest wordt gemeld, dat de vertegen woordigers van Frankrijk en Engeland ge- eischt hebben, dat Rumenië den handel met Duitschland geheel zal staken of 50 pet. belasting heffen van den ver koopsprijs. VEREENIGDE STATEN' De oud-president Wilson, die een zware aanval vjan indigestie gehad heeft, gaat thans weer heter. In den staat Delaware is in de straf wet de geesteling weer ingevoerd voor diefstal-delicten. Dezer dagen zijn te Wel- mington vier mannen het waren negers- ingevolge de bepalingen vpn deze BILJART AMSTERDAM teleph' t. VOORBURGWAL 177 2699 N. Opgericht 1844. Steeds in voorraad fijneA Belgische Biljartlakens, prima ivonfiin Ballen, Tafel-Biljarts, Tafel- kegelspelen, Dam-, Schaak-, Tric-Trac- ilen, enz. 2760-20 nieuwe wet, in het publiek gegeeseld. Zij kregen 80 slagen elk. Het martel-instrument is de bekende kat-met-negenstaarten. De gestraften wa ren gedurende de ranselpartij aan een paal geketend, en kregen de slagen op den bloo- ten rug. Een dokter was bij de strafoefe ning aanwezig. Behalve tot de slagen' waren de gevangenen ook tot dwangarbeid van 10 a 12 jaar veroordeeld. Het waren niet maar gewone diefstal len geweest, doch daden van struikroo- verij. (N. R. Ct.) Te Scotland, in den staat Zuid Dakota, heeft een weinig fraai incident plaats ge vonden. Driehonderd koeien, die bestemd waren omnaar Duitschland te worden gezonden, zouden in Scotland in den trein worden geladen. Er ontstond echter een paniek onder de dieren en zij namen naar allerlei kanten de vlucht. Het duurde ge- ruimen tijd voor de dieren Weer waren opgevangen. Men vermoedt, dat hier kwaadwillig-heid in het spel is geweest, en verdenkt er leden van den Bond van Amerikaansche oud-strijders van, deze pa niek te hebben veroorzaakt. (N. R. Ct.) Tweede Kamer. De leden van de Tweede Kamer zijn bijeengeroepen ter vergadering- op Dins dag 5 April a.s. te één uur. Aan de orde is trekking van de afdee- lingen en regeling van werkzaamheden. Begrafenis Jhr. Mr. Br. J. E. dc Stncrler. Onder vele blijken van belangstelling is Maandag op de Algemeene Begraafplaats te Dén Haag ter aarde besteld het stoffe lijk overschot van den in Athene overleden Nederlandsehen gezant in Griekenland, Jhr. Mr. Dr. J. E. de Stuerler. De lijk baar werd gedekt door een vlag. Aan de groeve werd niet gesproken. De Koningin was bij' deze begrafenis vertegenwoordigd door haar Kamerheer in buitengewonen dienst, J. W. J. baron Taets van Amerongen. Hulp aan behoeftige Nederlanders. Om te voorzien in den grooten nood, waarin Nederlandsche gezinnen zich in het buitenland bevinden, niet alleen in de centrale rijken, maar ook in Rusland, Frankrijk en elders, is op initiatief v,an de Koningin een centraal Comité gesticht, dat permanent de belangen der behoeftige Nederlanders over de geheele wereld zal behartigen. De Koningin is bescherm vrouwe van dit comité. Er is reeds een! fonds als grondkapitaal gevormd. Om dit te versterken, wordt op verzoek van de Koningin door geheel Nedeïland

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1