L. ROOS, Kassier, Goes. Vijfprocents Eerste Hypothecaire Obligatie-Leening N. V, Nieuwe Zeeuwsche Courant NIEUWE ZEEÜWSCHE COURANT DINSDAG 29 MAART 1921 BINNENLAND. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN te GOES GOES Nederland en België, Einde der vorige week besprak het, Brusselsche blad „Le Vingtième Siècle" de bekende studie over de Wielingen-quaeO- 'stis, onlangs door de Belgische professoren lie VisScher en Gunshot gepubliceerd in de Revue de Droit Internationaal et de legislation Comparée, en trekt daaruit, onder meer, de volgende conclusieBrussel heeft er evenmin als Den Haag belang bij, dit geschil eeuwig' te zien voortduren. Misschien zou Nederland tot beter begrip van Zijn recht komen, indien het er zich van v ist te overtuigen, dat de aanspraken van België in zake zijn territoriale sou- vereiniteit geenszins een belemmering in sluiten van het gebruik, door onze burefl, van de toegangen tot de Schelde. Tj'ou- ;wens, heeft België daar wel ooit aan ge dacht De Grondwetsherziening. De wetsontwerpen betreffende de Grondwetsherziening zijn bij de Tweede Kamer ingekomen. Algemeene beschouwingen, Het regeeringsvoorstel loopt geheel pa rallel met het rapport der Staatscommissie voor de Grondwetsherziening, voor zooveel betreft de Staten-Generaal, de gemeente besturen en de mogelijkheid tot instelling van andere publiekrechtelijke lichamen, Ook ten aanzien van de huitenlandsch» betrekkingen loopt de zienswijze der Re- geering evenwijdig met die der Staats commissie. Slechts acht zij schrapping van art. 57 onnoodig om het resultaat te bereiken waarop wordt gedoeld. De Troonopvolging; In zake de troonopvolging staat do 'Regeering met de Staatscommissie op het standpunt, dat de monarchale staatsvorm een zegen voor ons land mag genoemd iworden, zoolang' althans behoud van eeu waarlijk nationaal koningschap mogelijk is. Daarom is, zoo eenigszins mogelijk, onze bestaande staatsinrichting- te hand haven, al dienen, gelijk de Staatscommis sie terecht opmerkt, van de troonopvol ging uitgesloten to worden zij, die geen izekerheid bieden, dat zij onze nationale gevoelens deelen en met onze inheemsche toestanden voldoende vertrouwd zijn. Art. 13 in den voorgestelden, meerbeperkten vorm neemt de Regeering dan ook over, evenals de schrapping van de artt. 14 en 15. Daarentegen plaatst zij zich op oen an der standpunt, wanneer ons volk mocht Stomen te staan voor de gebeurlijkheid, dat geen bevoegde opvplger naar de Grondwet bestaat. Voor dat geval moet, naar haar mecning, zoo eenigszins mogelijk, de mo narchie gehandhaafd blijven en dus ecu Koningskeuze geschieden. Elke vingerwij zing in de Grondwet naar een anderen vorm van staatsregeling- is in een consti tutie, gelijk de onze, misplaatst. Wordt men dien weg opgedreven, omdat liet met terdaad onmogelijk zou blijken de mo narchie te handhaven, dan openen de be palingen van het Xlde hoofdstuk der Grondwet daartoe de mogelijkheid. Dan Bal niet 'n volksstemming met abstracte begrippen tot inzet, maar een behoorlijk voorbereide Grondwetsherziening moeten breken met hetgeen thans tot de heilzaam ste bepalingen onzer constitutie behoort. In dezen gedaehtengang is geen plaats voor een wijziging van de artt. 20 en 21 gelijk de Staatscommissie zich dacht, welke trouwens op ziph zelve vele bezwa ren 'zou oproepen. Referendum en Volksstemming. Met de beslissing over don Staats vorm vervalt ook de volksstemming vol gens 't door de Staatscommissie voorge stelde art. 20 en blijft dus slechts- 't voorstel om bij de herziening van de Grondwet onder zekere omstandigheden een referendum te vorderen. Dit voorstel is in de regeeringsontwerpen overgeno men. Ook overigens kon de Regeering zich grootendeels met hetgeen de Staatscom missie aangaf, vercenigen. O.m. zijn echter niet overgenomen de wijzigingen van de artt. 24 en 75. De eerste niet, omdat de Regeering de voorkeur geeft aan de bestaande regeling, welke het inkomen 'der Kroon niet vastlegt in de Grondwet. De wijziging van art. 75 beoogde de. Kroon niet meer te verplichten advies van den Raad van State in te winnen over alle wetsvoorstellen. De Regeering ■stelt op deze adviezen hoogen prijs en zou niet gaarne meewerken tot zulk een voorstel. (Wordt vervolgd.) Kieswet, Provinciale Wet en Gemeentewei Het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over het wetsontwerp tot wijziging van de Kieswet, van de Provinciale wet en van de Gemeentewet is verschenen. De door de Regeering voorgestelde wij zigingen van de Kieswet werden over het algemeen in beginsel toejuicht. Zeer vele leden stemden in met de ver hooging van het vereischte aantal stem men tot 75 pC. van den kiesdeeler; slechts eeu enkel lid meende te moeien opkomen voor het nut van de vertegen- diging van de kleine partijen. Verschei dene leden wilden echter nog verder gaan, dan door de Regeering is voorgesteld, en achtten een verhooging tot 99 of 100 pCt. van den kiesdeeler wenschelijk. Voor de gemeenteraadsverkiezingen zou echter naai' veler meening de eisch van 50 pCt. moeten blijven bestaan, omdat in verband met den werkkring van den gemeenteraad er meer aanleiding bestaat, dat de kleine belangen-partijen daarin zijn vertegen woordigd, terwijl door het regeeringsvoor stel in de kleine gemeenten het stelsel van evenredige vertegenwoordiging niet tot zijn recht, zou komen. Verschillende leden hielden uitvoerige beschouwingen over wenscheliike wijzi gingen van de Kieswet, die in het voorstel der Regeering niet zijn opgenomen. Zoo .wilden sommige leden maatregelen zien genomen tegen het onvoltallig worden van de gekozen colleges ten gevolge van uit putting van de candidatenlijsten. Sommige leden vestigen de aandacht op het bezwaar, dat een reeds gekozen lid, dat wegens een benoeming tot Minister ol' om andere reden genoodzaakt is te bedan ken, vóór de volgende periodieke verkie zing niet wederom kan worden benoemd verklaard. Zij wenschten daarom, dat hij vacatures niet slechts de nog niet gekozen condidaten der lijst, maar ook die candi- daten, die reeds gekozen zijn geweest en afgetreden zijn, als plaatsvervangers in aanmerking zouden komen in de volgorde, die na de stemming is vastgesteld. Ver scheidene leden betuigden instemming met, dit denkbeeld. Enkele leden wenschten te zien bepaald, dat een candidaat, die eenmaal heeft be dankt, wederom onder aan de lijst wordt geplaatst; enkele andere leden, dat een afgetreden lid later opnieuw gekozen wor de verklaard, indien daartegen bij den candidaat, die naar de volgorde der lijst voor verkiezing in aanmerking zoude ko men, geen bezwaar' bestaat. Andere leden hadden tegen dergelijke stelsels bezwaar'. Eenige leden waren van oordeel, dat de stemplicht, die bij de laatste grondwets herziening was ingevoerd, weer moest wor den afgeschaft, omdat het daarmede be oogde doel niet is bereikt. Vooral in Am- stu-dam is de stemplicht, naar zij meen den, een bespotting geworden. Sommige leden merkten op, dat de in voering van bet vrouwenkiesrecht ertoe zal moeten leiden, dat aan het b'egrip „geldige reden van verhindering" een rui me Uitlegging wordt gegevende zorg voor kinderen zal steeds als een wettige verontschuldiging worden erkend. In dit verband werd ook door verscheidene leden het denkbeeld bepleit, de vrouw de be voegdheid te geven haar man te machtigen voor baar te stemmen. Voor vele vrou wen, vooral ten plattelande, zou dit een zeer ge.wenschte oplossing zijn, die, naar hun mcening, ook geheel in overeenstem ming is met. de positie van den man als hoofd van het gezin. Enkele andere leden zouden zich met dit denkbeeld vereenigen, indien de uitvoering werd beperkt tot de gevallen van werke lijke verhindering van de vrouw. Andere leden kwamen tegen het denk beeld, dat de vrouw den man zou moeten kunnen machtigen om te stemmen, met kracht, op. De vrijheid van de vrouw zou daardoor ernstig schade lijden, want ver scheidene mannen zouden van him macht misbruik maken, om te trachten, ook de 'stem van hun vrouw te verkrijgen. Eenige leden vroegen, of het wel noodig is, de candidatenlijsten aan de kiezers too to zenden. Immers elke partij is gewoon bij 'de door haar gevoerde actie de lijsten op ruime schaal bekend te maken. In ver band biermede wenschten ook enkele leden het stembiljet te zien vereenvoudigd. Zij achtten het voldoende, dat de can didatenlijsten in het stemhokje worden op gehangen, terwijl het stembiljet slechts gelegenheid zou behoeven te .geven tot het vermelden van de lijsten van het nummer van den candidaat, op wie de kiezer zijn stem zou wensehen uit te brengen. Vele andere loden kwamen tegen deze vereen voudiging op, omdat zij bevreesd waren, dat daarvan vergissingen het gevolg zou den zijn. Betoogd werd, dat de bepaling, dat de kiezerslijst niet weer behoeft te worden .gedrukt, verslappend heeft gewerkt op de controle van die lijsten. Gevraagd werd, of op deze beslissing niet kon worden te ruggekomen. Eenige leden wenschten, dat van deze wijziging van de Provinciale wet en van de Gemeentewet tevens gebruik zou wor den gemaakt, om het tegelijk zitting ne men van echtgenooten in de Prov. Staten en de Gemeenteraden te verbieden. A.an de Regeering werd verzocht, de wetsontwerpen in artikelen in te deelen. Minister A a Iberse 50 jaar. Den Eersten Paaschdag vierde Z.Exeell. mr. P. Aalberse, minister van arbeid, zijn OOen verjaardag. „Het- Centrum" deed een extra-blad bij zijn Paaschiiuminer, waarin verschillende vooraan slaande personen den minister hun gelukwenschen aanbieden en Z.Ex. hulde en dank brengen voor don enorm-grooteu arbeid in bet belang van het vaderland in Het algemeen en van de katholieken in 't bijzonder door hem gepresteerd. Ook wij wensehen den ijverigen en ta- lentvollen socialen voorwerker een harte lijk „ad muitos annos" toe. Troelstra, of Albarda? De Haagsche correspondent van de „Tel.' ziet in de tegenspraak van „Het Volk", inzake de opvolging (eerlang) van mr. Tioelstra door den heer J. W. Al barda als leider der S. D. A. P., „geen reden om het bericht terug te nemen". Afwachten dus. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 31 Maart a.s. niet plaats hebben. -Gisterenmorgen werd alhier in den watergang bij bet padje van Nieuwenbove het lijk gevonden van den 43-jarigen tim mermansknecht M. A. Daar de man meer malen misbruik van sterken drank maak te, denkt men, dat dit de oorzaak van het ongeval is. Niet ia 1906, zo-oah» Vrijdas j.l. in het verslag over het jubileum-Morkj stond is het Muziekkorps on Oud-Dort opge treden 3och in 1837. Be collecte oor de arrae Coimnunie- kimleren in onze paiochieaefk op het Nergens {vindt V ■yptf'K groote sorteering OUDEjEN NljWWt'BLOEDKORALEW als bij C. B.^SIMflffs, Lange Vorststr. 213, 60ÈS ËSpSJlBfeJlConcurreerende prijzen. 2761-6 „Ook aan huis te ontbieden. hoogfeest van Pasclien genoudep. heeft opgebracht de som y,an 1' 89 77. Peil gevers onze hartelijke dank. Gisterenavond gaf de K.-K. Volks bond en de R.-K. Bond van Handels- Kam loor- en Winkelbedienden ten bate van de noodlijdenden in Weencn in het Vincen- tiushuis eene uitvoering. De WelEerw. heer Uiman spiak het welkomst woord en wees op het spreekwoord hot nuttige imet liet aangename te vereenigen. Dit is ook de stelregel van hel bestuur, die door de vele noodeu in Weenen getroffen ge- jneend heeft ''azen avond te moeten orga- niseeren Door mild te offeren vervullen wij eeu plicht vAn dankbaarheid omdat wij door Gods goedheid bewaard zijn ge bleven van den oorlog en beoefenen wij de deulgd van naasten liefde. Na er op gewezen te 1 ebben dat de Goede God zich in edelmoedigheid niet laat overtreffen en het dubbel zal vergelden eindigde spre ker onderluide toejuiching. Op zeer ver dienstelijke wijze werd opgevoerd Burge meester van Rmnpele leert dansen, met recht kan men zeggen dat dit eeu lachsue, ces opleverde'. Verder werden nog opge voerd De Twee Landweermannen. De Vevsl rooide Professor en de twee moderne Schoonmoeders, alles op onberispelijke wijze.. Onder de pauze kon men zich ver maken met een grabbelton en de naam raden van een pop liet bestuur kan met voldoening, op dozen avond terngzien en met zekerheid is nu reeds te zeggen dat het beoogde doel bereikt is A. MANSE f Gisterenmorgen, omstreeks 2 uur, over leed zacht en kalm, gesterkt door de H.H. Sacramenten der stervenden, onze stad genoot de heer A. Manse, in den leeftijd van slechts 51 jaar. Dat, i; het nuchtere, ontstellende feit. Zoo luidde het aangrijpende nieuws, dat gisteren van mond tot mond door onze stad ging. Een ieder trof het, een ieder stond ervan verslagen. We kunnen niet aan die gedachte wen nen, de heer Manse dood, voor goed weg van onswe moeten moeite doen ons dat ala werkelijkheid voor te stellen! Hij, die slechts enkele dagen terug nog vol optimistischen werklust, vol vroolijken ijver zijn veelomvattende bezigheden deed als iedereen, alleen veel opgewekter, al leen met meer spoed, hij is niet meer! Wij beseffen nog niet ten volle het ver lies dat Vlissing-en, maar vooral Roofiiseb Vlissingen, lijdt-in het overlijden van de zen eiomeivtea burger en katholiek. Als een strijder op het rumoerige krijgs veld is hij gevallen. Midden in zijn huise lijker en socialen arbeid werd hij aan zijn familie en aan ons ontrukt, meedoogenloos naar menschelijke opvatting. Men kin niet gauw van iemand zeggen dit, hij onmisbaar is in het leven! Van dezen ontslapene echter spreekt niemand het ons tegen. Roomseh Vlissingen had zijn krachten nog noodig. Roomseh Vlis singen kon hem nog niet missen, want wie zal hem vervangen, hem den sterken^ stoeren arbeider in Gods wijngaard, den eenvóndigen werker op den akker van het Vlissiagsche Roomsche sociale leven Wie zal ons in het verlies yan dien arbeid--reus schadeloos stellen?.... Stom met van droefheid saanigeperste lippen blijven allen 't antwoord schuldigIa 't wonder. Wie kan, wie durft den arbeid op de schouders te nemen, dien hij ver richtte als lid van het R.-K. Kerk- cn Schoolbestuur, als lid van den gemeente raad, als voorzitter van het plaatselijk wtniiè van uo K. S. A> en de R.-K. Middeustandsvereenin-inn- „De Hanze", ale bestuurslid, als lid cn als steun tyan zoovele andere vereenigingon, to veel om op te noemen, en als raadsman van nage noeg' alle Roomsche vereenigingen in Vlis singen. Nooit klopte men bij hom tever geefs aan om hulp en steiui en steeds was hij even minzaam en bereidwillig om een ieder terzijde te staan. Ieder vond het een lust met hem samen te werken a» ïeóei' luisterde graag naar hem, omdat zijn ken nis van het sociale, leven en het organi satie-wezen than zeer weinigen werd ovar» trolft Gods raadsbesluiten zijn ondoor grondelijk. Terwijl zieken en zwakken, n.vme stakkers, die Hem bidden, hen uit het leven te verlossen, onverhoord blijven en huil schijnbaar doelloos leven blijven voor!-deepen door het woelig-? leven hoen. wordt de jonge, de blijde, de onvermoeide werker voor Zijn eer ons ontrukt. Hij -zeil aUerro'.Bst wilde het gelooven, dat zijp tijd nu reeds zou gekomen zijn. Nog vol plannen voor de toekomst kou hij c niet .van denken zijn werkkring hier op aarde au.reeds te verlaten. Hij wilde nog1 niet sterven, hij mocht nog niet sterven Tot Het laatste toe had hij; nog hoop en dacht hij zich nog t e ontworstelen... Echterwie wint den strijd met God, als Deze eenmaal heeft besloten, U op lu nemen in een boter leven Eu toen hem dan ook duidelijk werd. wat God met hem voorhad, heeft hij zich overgegeven, krijgsgevangene van Gods lu-fde en, met volle bewustzijn zich schik kend naar Zijn H. Wil, vaarwel gezegd aan zijne dierbaren, voor wie deze slag- 't ergst is. - Zoo ligt hij duarontzield, krachte loos, verslagen. Rouwt Roomseh Vlis singen, rouwten klaagt gerust. Echter niet als zij ,,die geen hope heb ben", niet als zij die dit kostbare leven verloren achten! Goddank, wij zijn Katho liek! En aio zoodanig zien wij hem reeds door God beloond worden hierboven, waai' ons aller plaats is. Daarom ook valt ons do onderwerping n.aji Gods H. .Wil niet zoo moeilijk De Heer heeft genomen. Zijn naam zij geprezen! Bidden wij, dat Hij zijne ziel moge' genadig zijn Heer, verleen hem' de eeuwige rust,! lEn vergeld hem het vele goede dat hij hier tot Uwe glorie en tot heil Uwer Kerk heeft tot stand gobracht. In Memoriatn. I—MB Wat nog sluimert kust zij wakker. Tot, een frisscher arbeidsuur. En in d'aigematteu boezem Stort zij spranken levensvuur. Zo-o doet do Lente, 9e levenwekkende. Dit jaar vrceggr dan gewoonlijk. Anders floot de Dood, de riicksichts- lose, de iverbiddelijke. Weer heeft hij zich een offer uilgeko zen onder diegenen onzer medeburgers, die wij geleid door onze menschelijke overwegingen, stellig, zouden plaatsen op de lijst der langstlevenden, als er met zoon voorkeur iets te bereiken yiei'. Weer u een man van ons heengegaan in de vMle ls-acht zijns levens, te midden van een werkzaamheid, zoo ingespannen en zoo v eelzijdig, dat ze niet steeds de gelegenheid liet voor het minimum van ontspanning, 'twelk ook de boog, gesne den uit het taaiste hout, niet kan ont beren De heer Anton Manse is niet meer. In het tweede uur van den tweeden Paaschdag. heeft hij kainx en moedig het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. Den vijftig-jarigen leeitjjd, die kritiek, schijnt voor iedereen, maar inzonderheid voor stoere werkers, mjocht hij1 maar »uel een jaar overschrijden. Zonder ooit t° kort te doen aan de zorg voor zijn gezin en zijn zaak, wijdde hij; zich met hart oir zie) aan het alpemecn belang en diende bij trouw zijn God. o.a,. door jjverig deel te nemen aan 'tkatho lieke vereenifiisasleven. Als uitnemend man van zaken verstond hij de kunst, om in weinig tüd veel1* en goed werk ie dien. Dit loosde hii o a als lid van den Gemeenteraad, waarin hij zitting had se dert 1911 mi ais lid van het 14.-K. Kerk en Schoolbestuur, waarvan hii deel uit maakte sedert 1903.'Verder als .voorzitter der Katholieke Sociale Actie en der llid- denstarif- -eeniging ,,de Hanze" en als coinimissaris vn het R.-K. Dagblad de „Nieuwe Zeeuwscho Courant." Nog in verschillende andere function maakte hij zich verdienstelijk, o.a. als lid der Commissie van 't onderwijs aan Bel gische uitgewekenen, zoodat van hem ge rust mag worden ®eiuigd, dat bijna alles wat de geheele burverjj of een groot deel er van interesseerde, zijn moiceien en daadwerkelijken steun ondervond. De leegten. dejor zijn overlijden ont staan, zuilen mopilijk, zeer moeilijk' zijn aan te vullen. .Maar het meest wellicht zullen, na de zijnen diegenen voelen wat er in hem gemist wordt, die door er varing zijn noot hulpvaardigheid had den leeren kennen en daarop nooit ver' geefs een beroep deden. Voor' het v-e'e. dat hij in zijn leven deed, sctrenke de Heer zijne ziel de eeuwige rust! R. G. v. N. De melkprijs hier is verlaagd met 2 cent per lit'er eu op 18 cent gebracht. Op het kantoor van het Belgische Loodswezen alhier is verleden week het examen gehouden voor zeeloods, hetwelk met goed gevolg is afgelegd door de lood «leerlingenP. AspesLagli, G. Asaert, Fr. Bailleul, L. Burkes, Ern. Coppyn, P. Deley, O. Deschepper, E. van Loo, A. Kroothoep, Ch. Pison, J. A. Pyckevet en E. P yckevet. Op Maandag 4 April, 's avonds 8 uur houdt de R.-K. Vrouwenbond stoel. Vlissingen een i'eestvergadering in de groote zaal van „De Oude Vriendschap", waar hij a ls spreker zal optreden onze oud- kapelaan de Weleerw. heer Louwerier, met het onderwerp„De vrouw in het sociale leven" en verder eeu reprise zal worden gc-geven van het reeds met succes opge voerde zang- en blijspel „De ontevreden waschvruuw". De volijverige R.-K. Damestooneel- vereemging „Jeanne d'Are" zal ten bate van de Sint-Elisabethvereeniging op Zon dag. 24 April een liefdadigheidsuitvoering geven met een geheel nieuw programma. Alhier is in het St. Josephzieken- huis overleden op 50-jarigen leeftijd de heer T. Manse, sedert jaren R.-K. lid van den gemeenteraad. Ook hij andersdenken den stond de heer M. in hoog aanzien en zijn korte, maar degelijke adviezen in den laad ca de raadscommissies werden met belangstelling vernomen. De overledene was bestuurslid van vele R.-K. vereenigingen en vroeger o.a. ook van de middenslandsvereeniging „Gemeen schappelijk belang", thans van „de Hanze". Het. allermeest zal eeliter in zijn groot gezin het verscheiden worden gevoeld. In verband met het met ingang van 1 Maart jl. opheffen der Rijkskolers- distributie en bet daardoor vervallen der kolenclausulc liad een bespreking plaats tussehen de commissie voor de financiën en de raadsleden dio lid waren van d<o brand stoffencommissie, met Burg. en Wtth. betreffende de vraag, of de dooi de Trjmwegmaatsehappij geheven electn- citoitsprijzen f 0.37 en f 0.40 per K.W.U. reap, voor gewoon licht en muntlichf moesten werden verlaagd. Naar aanleiding' van die besprekingen werd aan de directie der maatschappij bericht, dat door bet vervallen der kolen- clausule de prijs moest worden geheven ais vóór den oorlog, dus overeenkomstig de concessie- Er werd echter bij" gemeld, dut als de directie meende, dat er aanlei ding tot afwijking bestond, zij zich tot den gemeenteraad kon wenden. Daar do directie meende dat er redenen waren tot DER De rente van Coupon No. 1 zal va» 1 April a.s. af betaalbaar zijn te» kantore van den heer DE DIRECTIE. afwijking, had een tweede conferentie' plaats, waarbij ook tegenwoordig waren de directeur der maatschappij en twee deskundigen op electriciteitsgebied. Bij deze gemeenschappelijke bespreking kwam men tot de conclusie dat de prijzen voor de electriciteit moesten worden ver laagd, doen dat het onderzoek, dat hier omtrent wordt ingesteld, zoo'n groeten, tijd zal vorderen, dat op den uitslag hier van niet kon worden gewacht. In overleg met den directeur werd be sloten in afwachting van die resultaten den prijs per K.W.U. voorloopig te bepa len op f 0.30 eu de andere bedragen voor loopig ongewijzigd te laten. Burg. en Weth. stellen daarom voor de» pi ij 9 voor het licht te bepalen op 30 eent, ingaande bij de eerstvolgende meteropite- mmg in April a.s. Nog wordt voorgesteld aan de vootbal- vereeniging „Coneordia" voor den tijd van 5 j,aar in huur af te staan een deel van hef voormalige fort „de Nolle" voor f 15Ö per jaar. Vaartlijst der Kon. Stoomvaartmaat schappij „Zeeland" VlissingenFolkestone v.v. line 2 uur van den volgenden morgen en om 10 uur 's avonds zullen van deze plaatsen resp. vertrekken de na te noemen fit hepen Dui-dag' 29 Maart Prins Hendrik en Oianje Nassau; Woensdag 30 Maart Oivnje Nassau en Prins Hendrik; Donder dag 31 Maart Prins Hendrik en Oranje Nassau; Vrijdag 1 April Prinses Juliana en Prins Hendrik; Zaterdag- 2 April; Oianje Nassau en Prinses Juliana. Ingekomen stokken voor de raads vergadering yan heden 29 Maart. Ie. Be richt va* den Minister yan Arbeid, dat het Raadsbesluit dd. 10 Februari 1921 no. 12, inzake wijziging Algemeene 1 oer waarden voor den verkoop van bouwter reinen, door hem is goedgekeurd. 2e. Dankbetuiging van C. F. de Poor ter, voor den hem toegekende» bijslag op- de aanncmingssom voor onderhoud der uurwerken. De collecte voor de Meeding de* behoeftige kinderen voor de eerste e» plechtige communie heeft opgebracht f230 Nog eenige bijdragen van parochi-apen! welke uitstedig' zijn worden ingewacht. *s Ileeienhoek. Donderdag a.s. is er ge legenheid bij den gemeente-geneesheer aan' huis om 9 uur tot kosteloos .pokken-; inenten. Ouders worden verzocht hun trouwboekje mede te brengen voor de juiste invulling van geboortedata en na men. Nisse. Op de Vrijdag gehouden schiet wedstrijd waren 28 deelnemers, verdeeld in 3 seriess en voor iedere serie 4 geld prijzen verstrekt door de regeenng. In de eerste serie behaalde J. Matr thijssen de le pr. met 58 p., P. Kloosterj man 2e pr. met 58 p., C. Nieuwenhuize 3e pr. niet 57 p. en A. de Blaeij 4e pre met 55 p. 2e serie F. W. de Schipper le pr. mei 54 p„ G. Vos 2e pr. niet 53 p., J. Kloos terman 3e pr. met 53 p. en Wi. Bos 4e pr. met 52 p. 3e serie N. kierloos le pr. met 55 p.r A. 0. Jansen 2e pr- met 50 p., J. d« Kok 3e pr. met 47 p. en M. Hoogestegeai 4e pr. met 44 p. Het maximum aantal punten was 60. De nieuwe kiezerslijst voor onze gemeente bevat 350 namen, waarondei] 170 vrouwelijke kiezers. Kv adeudamuu'. Op den eersten Paasch dag vierde onze ZeerEerw. heer Pastoor onder groote belangstelling zijner j'af0" chianen zijn vijftigsten verjaardag- ha a Zaterdagmiddag de schoolkinderen on-( liaald en de armen der parochie een gave yan den jubilaris ontvangen a droeg Z.Eerw, op den lsten Paasc-hda® een plechtige H. Mis van dankbaarheid: op aan het rijk met Woemen versierde altaar, daarbij geassisteerd door den Wel eerw. Zeergel. heer G. P- -'- J 1 'jvrga professor aln het Seminarie Hageveld en oud-kapelaan der parochie als diaken, en den Weleerw. Pater Constantmus O.C., oud-misdienaar van den jubilaris als sub diaken. Deze laatste lueld een indrukwek kende rede over bet Paaschfeest ea wensehtc aan liet einde zijner rede feeste ling' en zijn parochianen geluk met het gedenkwaardig feit. Na de Hoogmis waren in de pastorie het Kerk- en Armbestuur aanwezig om den pastoor geluk te wensehen en namens de parochie een geschenk in geld onder» couvert te overhandigen. Om hal féén kwamen de ledeu' van liet zangkoor den jubilaris complimcnteeren eh' boden hem een prachtig nieuw Brevier teil geschenke. Na bet Lof kwamen vele parochiaaett den pastoor feliciteeren, terwijl een groote menigte prachtige felicitatiekaarten aan de pastorie bezorgd werden. 's Avonds om half ,zevrn bracht het Muziekgezelschap „Con aifezione" den ju bilaris een serenade in den tuin. Moge de wensch der parochianen, dat

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2