FEN! is: DAGBLAD VOOR VLISSINGEN UWERS JOS. BITTER, Lange Vorststr. 84 VAN BIETEN krijgbaar zijn. Eerste Blad vraagt ijverige V^tgeirnrdigers C. H. de Vrie PASCHEN. SCHE COURANT Nummer 70 Zaterdag 26 Maart 1921 Zeventiende Jaargang NTJES PERSONEEL et D MELIS enheid tot het f Buitenlandsch Overzicht BUITENLAND. 80 ct. Manufacturen, Gem. Goederen,TricotGoedÉen 90 ct. I'd f 2,25. De Verzekering Mij. voor Roomsch-Katholieken Korte Berichten. j ALPH. ELSEMBURGI Imamufactuaeii importeur! j GEBR. EL5EN BURGi S PAPIER IMPORTEURS 1STERDAMS Amsterdam - Keizersgra Kerk-OrnamentetvAtë&andels Vlaggen voor vefttefenigingen, enz. Teehegptfg en prijsop» gave zqjfiétër verplichting tot bestelling. 2752-12 BINNENLAND. I V N EEN RENTEKAART,. De schuldig en. wordt gostrait, ouders en de jongen zijn t ook hun schuld is het, dat .liditeitsrente zal krijgen. gddag van SobriBtas. Jeugdcommissies der tien mkweerbonden van Sobriëtaa ligd om weer eene gezamen- mg te houden met en onder le Centrale Jeugdcommissie dering zal plaats hebben te gebouw voor Kunsten en i op Woensdag 30 Maart ure. Er zullen inleidingen den over onderwerpen! welke ls-Jeugdeominissie's v,an zeer zijn, nl. door Mej. A. Ilcit.h liet inrichten van cursussen, jn leidsters van Jongens- en. en door Drs. R. de Grood, r sport en drankbestrijding, gd. Na elke inleiding heeft reking plaats waaraan ieder en kan deelnemen. Daaren- nog gelegenheid zijn .tot ge ling over andere punten van elang voor het Sobriëtas- s: 30 cents a contant a de Stoomwassciierij ZON" te Goes kn ook voor 2958-6- fraagd IPiiZouTKEF/r" Goes- 2949-26 fRIJ TOEGANG schillende kleuren 2964-400 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. .Tel,efoiï,fl Bureaux van Redactie en Administratie: Westsmê®l' Bijkantoren: MIDDELBURG, Markt 1 en 2; VLISSINGEM Telegram-Adres: Nizeco. Directeur) JOS. VAN DE GRIENDT» Telefoon 203^ Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden; f 0.20 per week» Aüvertentiën van 1 tot 6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25? bij contract beduidende korting. W' Dit nummer bestaat uit drie bladen, waaronder het „Geïllu streerdZondagsblad^ Wegens het HOOGFEEST VAN PASCHEN zal de „NIEUWE ZEEUW SCHE COURANT" Maandag 28 Maart a.s. NIET verschijnen. Nog hing de schemer over Arimathea's hof, al blonk reeds a.an de Oosterkim de matte schijn van den komenden dageraad. Stil was het rondom de grafspelonk waar in het gebalsemde lijk was bijgezet van den Man van Golgotha. De Romeinsche soldeniers, als wachters bij het graf ge plaatst-, lagen te slapen. Waarom zouden zij waken? Was niet de man, die als ko ning der Joden zooveel rumoer had ver wekt. de laatste dagen, den kruisdood ge storven en in deze grafspelonk levenloos binnengedragen? Wie zou het wagen, ge steld dat er zoo'n stoutmoedige werd ge vonden, het lichaam weg te halen en zoo het, zegel te schenden, dat het Sanhedrin op den sluitsteen des grafs had doen aan brengen Dan, opeens, da.ar klieft een bliksem flits het uitspansel! De aarde beeft! Doo- de-lijk verschrikt, springen de wachters op uit hun slaap. Hun verbaasde oogenj zien de spelonk open, het graf ledig en op den afgeworpen sluitsteen een jonge ling zitten van majestueus uiterlijk, om hangen met een schitterend wit gewaad, in houding en gebaar een hemelijig- Slechts een oogwenk staren zij op dit schouwspel. Dan, als door een panischen sehriK bevangen, ijlen zij in wilde vlucht den hof uit en verkondigen den overpries- ters, die zich voorgoed van den gehaten Nazarener ontslagen achtten, dat „de ko ning der Joden" uit zijn graf is opgei- staan. Wel trachten dezen den jnond der soldaten met goud te stoppen,' maar het feit ongedaan maken, kunnen zij niet. Hij is verrezenHij, de verwinnaar van Dood en Hel en bereids verschenen aan Mag'da- lena. aan de vrome vrouwen, die zijn lijk opnieuw wilden balsemen, aan Petrus en Johnanes en zoo vertoont Hij zich n,u hier, dan daar aan zijn leerlingen, met hen sprekende, met hen etende, aan die te Jeruzalem en die van Emmaus, zoodat als Petrus later in het openbaar de Joden toespreekt, hij* zonder tegenspraak kan ge tuigen: „God heeft Hem van den dood- verwekt, waarvan wij getuigen zijn". 1) „Hij is verrezen!" Weer klinken op dit bl'jde Paaschfeest deze heerlijke woorden de feestvierende christenschaar tegen uit de gebeden eu lofzangen onzer Moeder de H. Kerk, die dezen dag, het glanspunt van haar feestenrij, zoo zinrijk noemt „den dag dien de Heer gemaakt heeft". „Hij is verrezen!" Wat zoete troost ligt in die woorden voor het zoo ontvankelijk gemoed van den geloovigen christen. Of is het niet troostvol en bemoedigend voor den rnensch, zuchtend en weenend in dit aardse he tranendal, alle zoogenaamde vreugde die de wereld biedt ten spijt, te weten, dat de Verrezene eenmaal aan zijn anrilselie bekommernissen een eind zal stellen door ook hem te doen verrijzen tot een heter, een eeuwig levfe-n? Daarom diende de Kerk in de eerste tijden aan de nieuwbekeerden het heilig Doopsel toe op Paaschmorgen, wijl het leven der onsterfelijkheid, op dien dag door Christus aangenomen, voor den chris ten in het Doopsel zijn oorsprong vindt. Daarom verlangt de Kerk, dat haar kin deren althans op het Paaschfeest deel nemen aan 's Heeren liefdedisch en eten van dat levendmakend Brood, hetwelk een onderpand onzer verrijzenis is, „Opdat Gij, Jezus, te allen tijd Der harten Paschavreugde zijt. Spaar, wien Gij 't nieuwe leven boodt, Toch van der zonde bitt'ren dood!" zooals zij in een van haar hymnen zingt. Daarom, ten slotte, ontplooit de Kerk op den Piaschdag al den luister harer in- diuKwc.kkende ceremoniën en laat zij het blijde „Alleluja" langs de gewelven harer tempels schallen. En met juichend gebaar noodigt zij haar kinderen uit, feest te' vieren, feest vooral in geestelijken, in mystieken zin. „Niet", zooals de Apostel zegt met het zuurdeeg van ondeugd en boosheid, maar met de ongedeesemde broa den van gerechtigheid en waarheid" 2) Christus is verrezen, alleluja! Onzen lezers een zalig Paaschfeest! 1) Hand. III. 15. 2) 1 Corinth V. 8. Ofschoon wij vandaag, vlak voor den grooten feestdag, met onze ruimte moeten woekeren en van een overzicht, im demi juist-en zin des woords niet kan worden gesproken, willen wij 'toch iets zeggen over een persoon, die met betrekking tot de 'volksstemming- in Silezië herhaalde lijk in de bladen is genoemd, Korfanty, den Poclschen plehiscitcommissaris, dio vroeger als lid van den Rijksdag bekend stond om zijn haat tegen al wat Duitsich was, ofschoon hij aan de Duitsehers zijn opkomst heeft te danken. De Berlijnscho correspondent van ,,De Tijd" heeft met andere journalisten, den 20en Maart jl. dus op den stemmingsdag, Korfanty te Beutben' bezocht, waar hij zijn intrek had genomen in een hotel, dat wel op een mi- nialuurvesting geleek, zoo vol wapenen en bewakers was het. Door tal van deuren, zoo schrijft dq correspondent, zijn wij eindelijk in het hol van den leeuw. Zijn vensters zijn met ijze ren staven afgesloten. Van binnen maakt de kale hotelkamer den indruk van een g-rooi' gevangenisvertrek. De leeuw is voor ons niet iemand, waarvoor je bang bent. Integendeel, hij is poeslief, zit op, geeft pootjes. Korfanty is een oer-Germaan, rosblond haar, blozend gezicht, hij heeft niets Poolsch aan zich. Deze Duitsch opgevoede man, deze geboren Opper-Sileziër, die cp kosten van ..een Duitschen pastoor uit Kattowitz aan Duitsche universiteiten siu deerde, is de Poolsehe groot-agitator, vol ziedenden haat voor de Duitsehers en al wat- maar in de verte Duitsch is. Geen woord van eritiek zou ik op dezen man uitoefenen, als hij niet heel zijn leven politiekoneerlijk en een razende ijdeltuit was geweest en is. Hij bedient ons met sigaretten. Wat willen de heeren? En meteen be gint nii al te praten. Een landkaart ligt voor hem. Het al-Duitsehe monocle drukt hij in het oog. Een potlood wandelt over de kaart, gestuurd van een fijne hand, waarvan de ringvinger getooid is met een geweldigen zegelring. Bij elk district, elke stad, eiit dorp zegt hij' met verbluffende zekerheidzooveel percent Poolsch. Nooit onder de vijf-en-zeventig. Wat willen de Duitsehers? vraagt hij. Wij hebben de groots meerderheid. Opper-Silezië moet Poolsch worden. Een hagel van vragen, ook ironische, daalt op hem neer. Hij weert behendig af door brute attaques. En altijd overdre ven Tegen een Hollandschen collega zegt hij„Uw krant heeft alles over mij zu- sammen gelogen!" Over den Opper-Silezi- schen magnaat, prins Pless, zegt hij weg werpend: „Een alterer versoffener Herr" enz. In dien toon gaat het verder. En dan gepselt hij de Duitsehers. Con stateert echter, dat zij overal in de steden de overgrootc meerderheid hebben. Maar die steden kunnen we wel „verdauen", het land is aan ons! En dan gaat het in één stroom verder: Er heerscht volslagen orde. De Entente heeft genoeg troepen ge stuurd Laat de Duitsehers maar het te genovergestelde beweren. Hij loochent iedere Poolsehe terror, gelooft niet aan laaiende hartstochten. De Duitsehers moe ten terug tot aan den Oder. Hij" lacht er om, dat bij ongunstig- resultaat voor Po- Jen, de Duitsche ingenieurs van de wer ken zullen afloopen. Bij ieder mensch komt de geldzak op de eerste plaats. Hij' praat gemeen. Over de kiezers uit het Rijk scheldt hij als een woedende, een razende. Deze stemgerechtigden noemt men hier Heimathtreuen of emigranten. Met trots toont hij zijn gevaarlijken hond, die hij hel woord „heimathtreue" of „emigrant" vervaarlijk bromt en zijn tan den fietst. Maar wat doet-ie. er mee? Hij kan zich niet op straat vertoonen, dus ook zijn hondje, niet! In een vervallen roeoccozaal van het hotel, waarheen hij ons brengt, verlaten wq den man, die méér dau een ander; eeft- hijgedragen tot den onderlingen haat in Silezië. Men io in Italië altijd nog wat verle gen met de ba-gage van de Russische di plomatieke missie, die thans te Rome verblijft, en men weet nog steeds niet, wat er met de juweelen en andere kost baarheden, gevonden in do koffers, zal gebeuren, schrijft „Het Centrum". De leider van de delegatie, Boronsky, bad verklaard, dat de koffers alleen hoe ken e:i kieedingstukken bevatten. Indien de regeering niet tot inbeslagneming van de gevonden kostbaarheden overgaat, zul len de fascisten, naar deze verklaard heb ben, daarvoor zorgen. De bolsjewistische missie is wegens dit incident zeer verlangend om Rome te ver laten. De Italiaansehe regeering zou ge noegen genomen hebben met een formeele visitatie, indien de bolsjewiki maar geen argwaan hadden gewekt door Je weigeren deze koffers te openen. Zij zei'den later, dat al deze kostbaar heden noodig w-aren om mevrouw Borons ky in staat te stellen in diplomatieke kringen te verschijnen, doch dit kan even wel geen reden zijn geweest, deze dingen zoo goed verborgen te houden. Smaragden en platinagespen met een keizerskroon er op duiden blijkbaar op een vroeger bezit van den .Czaar. Verder h-evat de collectie nog een aantal Perzi sche hnarkleedjes, vijfhonderd pond aan goud en verscheidene duizenden zeldzame oude munten. DUITSCHLAND I)e toestand in Op.per-Siiczilk De intergeallieerde commissie heeft de bevolking van Opper-Silezië doen weten, dat zij vast besloten is de orde te hand haven. Zij heeft den staat van belegl afgekondigd over de districten BaTthen, Kattowitz en Plosz. Een nota van Duitsehland., Het .rijkskabinet heeft in een Woensdag -gehouden vergadering besloten, in ver band met, den uitslag van het plebisciet in Opper-Silezië aan de intergeallieerde commissie een nota te zenden, waarjn het Duitsche standpunt terzake van de ondeelbaarheid van het Opper-Silezisclie gebied zal worden uiteengezet. Er zal ,0-p gewezen worden, dat, de meerderheid in Opper-Silezië zich voor Duitsehland uitgesproken heeft en dat het, om economische, politieke en histo rische beweegredenen, niet raadzaam is, Opper-Silezisch gebied van het Duitsche rijk te scheiden. Volgens een bericht uit Halle is de bekende rooverhoofdman Hoelz te Schwed- Iinburg in de Harz in hechtenis genomen.- De actie der communiste»; De Pruisische regeering en het rijks- kabinet hebben beraadslaagd over de ge beurtenissen te Hamburg en in Midden- Duitsehland. De vraag werd gesteld, of in Midden-Duitsehland de staat van beleg afgekondigd zal worden doch men besloot voorloopig nog- te wachten, daar men in verhand met de bezadigde houding der ge organiseerde arbeiders gelooft, dat de ac tie in Midden-Duitsohland, wel zal hè-, daren, ook zonder dat men tot buitenge wone middelen zijn toevlucht neemt. Ech ter zullen al naarmate de noodzakelijkheid daartoe bestaat, wel versterkingen dei- troepen worden gezonden. 'De „Vorwarts" en de „Freiheit" pubfieeeren een oproep waarin de 'bevolking- wordt aangemaand- zich niet door de links-radicalen te laten •provoceeren. Eisleben is het middelpunt van uitge strekte omwentelingsbewegingen gewor den. Duizenden arbeiders, voor helgroot ste deel gewapend, hebben de stad omsin geld en gedeeltelijk bezet. Er is hevig gevochten en veel geplunderd, terwijl op tal van plaatsen brand veroorzaakt werd, De leiders der meerderheidssocialiste-n zijn uit Eisleben moeten vluchten. Politie-troepen, die later op Eislehéii afgezonden zijn, hebben een deel der ar beiders, die de Oostkant bezet hielden, kunnen overweldigen. Het station is weer in handen der veiligheidspolitie. Het verkeer is echter nog niet hersteld. - Naar de Duitsche bladen melden, ver langt de Entente van Duitsehland voor het herstel van het wildhestand in de ver woeste streken de uitlevering van 3000 stuks groot wild, 50.000 reeën, 150.000 hazen, 100.000 -fazanten, 135.000 fazan teneieren en 5.000.000 kippen. Behalve dit alles zullen de Duitsche imkers 75.000 bijenkorven hebben af te geven. In Berlijn worden dezer .dagen hierover onderhandelingen gevoerd. FRANKRIJK De kwestie der 12 milliard;. PARIJS. De commissie van schadever goeding heeft Donderdag haar antwoord gegeven op de nota die door de Duitsche regeering. Dinsdag tot haar werd gericht, met betrekking tot het vraagstuk der '20 milliard, te betalen voor 1 Mei 1921. Duitsehland weigert 235 van het ver drag van Versailles uit te voeren. De com missie van schadevergoeding stelt dit in gebreke blijven vast, en brengt het ter kennis aan de geallieerde regeeringen. In de commissiezitting heeft Briand verklaard, dat indien de Duitsehers niet betalen, het tractaat van Versailles in werking zou treden en dat al de maatrege len zouden getroffen worden door de ge allieerden', die dit tractaat toelaat. Frankrijk, aidus eindig-de hij, zal met een schijn van betaling geen genoegen nemen. j De schadevcrgocdingseigehen. Naar de „Voss. Ztg." van bevoegde zijde vernomen wil hebben heeft de com missie va,n herstel te Parijs de eischen. tol een h'edrag van 4 milliard francs goud, welke Tsjeeho-Slowakië op grond van geleden oorlogsschade tegenover Duitsehland had ingediend, afgewezen. Frankrijk en het Vatieaan. PARIJS, 24 Maart. (Msb.). Gisteren heeft Briand in de senaatscommissies voor buitenlandsuhe zaken en van financiën ge vraagd, spoed te maken met het onderzoek inzake het wetsvoorstel betreffende de ambassade hij het Vatieaan. Er is beslo ten, dat Briand Vrijdag daarover ge hoord zal worden. ENGELAND 'Witte Donderdag aan het hof. LONDEN, 24 Maart. (Maasbode.) Het is de gewoonte van den koning van En- voor groofe gem. Sloopen met kantje Een Goed en Goedkoop adres I naast den Heer Simons, Goudsmid. Ontvangen nieuwe zendingen voer het voorjaar sairtien. Extra-mooi Wit Katoen groote Sloopen o? IO Ss oo *c=> IO Wit Mans-Overhemden pique borst vanaf I 4,50. Nieuwe gekleurde Mans-Overhemden vanaf I 2,50. Prima witte Mans-Overhemden, zon der piqueborst met plooien vanaf I 3,75. Witte Overhemden voor jon gens vanaf 12 jaar 12,75. Graslinnen Mans-Hemden f2,75-3,25-3,75. Geel katoen Manshemden vanaf 11,75. Geel katoen Vrouwen-Hemden vanaf 11, Dames-Ponnen prima keper f 3,75. Witte Dames-Hemden f 2,10-2,25. Witte Dames-Bn 11,75-1,90. Opniew ontvangen di? ech te zwarerib-schoolkousen vanfef 0,95- 1,10-1,30. Wollen Dames-kaUlPn bruin en zwart 1 2,00-2,25. katoenen Dames-kousen j|^25-l,75-2,10- Dril MansGjiSft Jongens Boezeroens vanaf 11.90. Mans Werkboezeroens vanaf f <£25. Blauwe keper Kielen met bajid vanaf f 2,75. Blauw keper JasseaP^n staand en liggend band, prij- zenb#hf3,25 3,75-4,00-4,50 5,OO. Jassen vanaf 1 4.50. Lange 'fjassen prima I 7,50 en I 8,50. terke Werkmans-Broeken in gestreept zwart, bruin en drab-fluweel. Eng.-leer in prijzen I 6,50 7,50-8,50 9,50, ook Jongens-Broeken I 4,50-5,00 5,50- Manchester jongens-pakjes vanaf 1 7,50. Bukskin Jongens-Pakjes vanaf 7,50. Mans- en Jongens-Sporthem den vanaf I 1,95. 2901-84 Ontvangen prachtig Nieuwe pa^ ansch Merinos (best zwart dof, 2 el breed.) Kamgaren, nieuwe Schortebonten. voor „Reclame" zwaar Katoen gem. Lakens 2V« el breed ruim 3 el lang pen in Wit Katoen, Keper, Flanel, Oogjesgoed, Schorfen- bonjeo enz., al deze coupons zijn bekende goede quaiiteiten. Wanneer U een mans- of Jongens-Costuum kunt gebruiken 111 Prim» afwerking, soliede voering, prijzen zoo billijk mogelijk. Ook blauw laken Cestuums, model vierkant, 2 rij knocpen. Komt U maar eens zien!!! Kijken kost niets!!! vitte tricot Mans-Borstrokken en broeken, ook voor jongens witte tricotlijfjes, Kinder-Borstrokken en broeken. voor „Reclame" zware Linnen Lakens f2,50. Verder notg vele ondergoederen welke in de Etalage geprijsd tegen hooge provisie en medewerking van ji Ho Teken geschiktheid vast salaris. Flink verzekerd. 2753 Breedstraat 20, Utrecht, geland om op (Witten Donderdag aal moezen te geven aan de Wjestminster Ab dij, ter uitdeeling aan arme mannen en vrouwen. Vroeger -was de koninklijke familie te genwoordig hij het voetwasschen in de abdij, doch sinds de reformatie heeft de koning alle jaren beurzen met geld gezon den, om -aan de armen uit te betalen. Daar de koning 56 jaar oud is, heeft hij 56 arme mannen en evenveel 'arme vrouwen bedacht, waarvan de mannen elk 2 pond en 10 shilling ontvingen en de vrouwen 2 pond. Elk der armen ontving bovendien nog 56 nieuwe pennies. De ko ninklijke aalmoes werd plechtig naar de Westminster abdij gebracht, waar zij door den deken en de kerkelijke over heid met het gewone ceremonieel aan de armen werd uitgereikt. De staatssecretaris voor Iiidië Monta gue heeft gisteren in het lagerhuis mede gedeeld, dat gedurende de eerste vijf jaren Indië gesloten zal blijven voor de Duit sehers. welk beroep zij' ook mogen uit oefenen. Mislukte bevrijdingspoging. LONDEN, 24 Maart. (Msb.). Leden van het Iersche republikeinsche leger heb ben gisteravond de strafgevangenis van C(jrk omsingeld en een niet geslaagde po ging aangewend om de gevangenis af te zetten, zoodat geen voetgangers meer kon den passecren. Vervolgens zijh zij het post kantoor binnengedrongen, waar zij het ge- heele personeel overrompelden, zoodat er geen berichten per telegraaf of telefoon konden overgebracht worden. Daarna zijn touwladders over de gevan genis geworpen. Het schijnt, dat op de binnenplaats van de gevangenis een der gevangenen, de 'touwladder ziende, reeds halverwege naar boven was geklommen, toen men hem kon terughalen en opnieuw in arrest stellen. Toen de republikeinen bemerkten, dat hulp van politie en militairen voor de ge vangenbewakers kwam opdagen, hebben zij de vlucht genomen. De overvallen in Ierland. LONDEN, 24 Maart. (Msb.). In Ier land worden de conflicten met den dag ernstiger. Deze week zijn er reeds teza men 79 dooden in Ierland gevallen, be halve de vele gewonden. Gisteren. ,had er weer een ernstig tref fen tusöchen 200 Sinn Feiners en een, tiental politieagenten in het graafschap Cork plaats, waarbij' 8 dooden vielen en een 20-tal gewonden. Ook werd er een overval gedaan op een bataljon van een Londensch regiment larn- ciers, waarvan twee officieren en 4 sol daten gedood werden. ITALIË. Mgr. Mannix te Reine. LONDEN, 24 Ma,art. (Msb.). Jdgr. Man nis, .aartsbisschop van Melbourne, "is he denmorgen te Rome aangekomen: Hij werd door verschillende Iersche geestelij ken ontvangen en zal zijn intrek nemen in het Iersche college te Rome. Naar het „Neue Wiener Tagebl.," meldt, heeft de Oostenrijksche regeering FACTA NC N.Z. VOORBURGWAL 167. TEWCFOOM li 9313 EM C 2067\ -2754-20 /ERBA besloten dit jaar den zomertijd niet in te voeren. De Spannsche koning is geheel: hersteld. Conventie van Genève Naai- de Maasb. verneemt, zal einde Maart a.s. te Genève een internationale conferentie plaats hebben in verband met een voorgenomen aanvulling en herziening van de Conventie van Genève 1906, o.m. betrekking hebbende op de behandeling en uitwisseling van krijgsgevangenen, bur-, ger- en militaire geïnterneerden, zieken en. gewonden, henevens op de onschendbaar heid van geneeskundig materieel en per soneel in den krijg. Als gedelegeerden voor Nederland zou den optreden de luitenant-generaal P. P, C, Oollette, lid van, het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht; mr. H. C. Dres- selhuijs, lid der Tweede Kamer, en prof. dr. G. J. ,W. Koolemans Beijnen, heiden te 's Gravenhage. De tabakswet. Om te onthouden herhalen wij' nog, eens de volgende bepalingen De accijns op tabak en .sigaren iisi 10 pet. en op sigaretten 15 pet. van den kleinhandelprijs, te betalen door den fabri kant of den importeur. De tabakshandelaar, fabrikant of win kelier heeft een bedrijfsvergunning noodig die hij bij den ontvanger der accijnza# tegen betaling van f 5 kan bekomen. Hij plaatst dan hoven zijn deur een bordje met „Tabaksverguiming" er op. De fabrikant zendt hem de sigare^' of sigaretten verpakt in kistjes, welk-* zijn voorzien .van een „Accijnszegel", waarop een serienummer en de prijs, dien de winkelier mag vragen. Sigaren los verkoopen is slechts bij uitzondering nog toegestaan, namelijk ten hoogste twintig losse sigaren tegelijk, nl. uit het kistje met bovengenoemd zegel en serienummer.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1