DONDERDAG 24 MAART 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Korte Berichten. UIT ZEELAND. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES ONDERWIJS. De Nederlendcche-Belgische kwestie Hot standpunt der Belgische r-'ieeTing. Volgens inlichtingen, door den Brus- «elschen redacteur van de „Msbdin regeermgskiingen ingewonnen, staat do Belgische regeering betreffende de Wie lingen op het standpunt, dat deze kwestia volgens de wenschen van België moet op gelost worden. Eerder zou de Regeering. aftreden dan op dit punt toe te geven. Zoodra deze kwestie ten gunste van Bel gië geregeld is, zou men gemakkelijk: met Nederland tot een definitieve oplossing der hangende kwestie komen. Hofbericht Prins Hendrik heeft Dinsdag uil han den van den Bntschen gezant. Sir Ronald Graham, die zich daartoe naar hot Paleis in het Koordeinde begeven heeft, de gou den medaille ontvangen van de Britsche Red Cross Society, zulks in verband met het goede werft dat het Kcderlandsche Roode Kruis tijdens den oorlog gedaan heelt ten behoeve van geïnterneerde of ons land passeerende gewonde Engelsche onderdanen. De leider van de S. D. A. P. Kaar do „Tel." verneemt is de heer Albarda zeer vermoedelijk bestemd om «erlang Mr. Troelstra op te. volgen ris leider der S D A.P, Nieuw Kamerlid Bij het Partijbestuur der 3-D A.P. is thans overeenstemming verkregen, dat bii eventueeic benoeming van den heer Her- wians tot Arnhcmsch wethouder de heer Braambeek hem in de kamer zal opvol gen. De Burgemeester van Leiden Jonkheer Mr. Dr. N. Gde Gijselaar, lid vau de Eerste Kamer en burgemeester van Leiden is naar het Diaconessehuis overgebracht cm daar een operatie te Ondergaan. Mr. E. E van Raait» f Woensdag is in den Haag op 79-,jarigen leeftijd overleden mr. Eduard Ellis van Kaalte, oud-lid van de Tweede Kamer, oud-minister van Justitie. Te Schcveningen is ia den ouder dom van 84 jaar overleden mr. A. P Th Eyssell, oud-president van den Hoogen [Raad der Nederlanden. De wetsontwerpen betreffende de Goudwetsherziening zijn gisteren bij de [Tweede Kamer ingekomen. Dc muzikale wandeling welke hot Middelburgsch Muziekkorps hedenavond houdt ter gelegenheid van do serenade aan zijn jubileerenden directeur, den heer Jan Morks, zal ook worden medege maakt door de Padvinders en de leden van de Gymnastiek en Scherrnvereeniging „Me- dioburgum." De route is gewijzigd en uitgebreid en luidt thans als volgt: van de Heerenstraat door de LangedelLt en over de Buig naar de Balaua' Ka at- Joop der serenade gaat de muziek rond de Balans en veider: St. Pieterstraat, Gist- Straat Molstraat, Singelslraat, Biakstraat, Bateau poort, üwarskade. Korte en Lan- gedeltt. Markt. Langedelft, Heerenstraat. De tirma Helder etaleert tei eere van het jubileum een groot portret van den heer Morks en in hel te Brussel verschij nend Laatste Nieuws" komt een goed- igèljjkend portret van den jubilaris coor met een begeleidend artikel van den heeï Job. de Maagt, die den lieer Morks jen Belgenvriend noemt. De schrijver is over tuigd, dat de heer Mo-nks wel eens betreurd zal hebben alles wat na hot vertrek dat Belgen uit Middelburg is gebeurd, maar hij is overtuigd dat de heer M. onder scheid zal weten te maken tusschen zqu Belgische vrienden en dat groepje anexi- ionisten. Waar hedenavond de gevoelens der Middelburgsche bevolking tegenover dei. jubilaris zeker door verschillende per sonen -onder woorden zullen worden ge bracht en wij reeds meermalen 111 du gelegenheid waren ook onzerzijds do verdiensten van den heer Morks .e sc.iet- sen meenen wij ons voor beden tot deze inededeolingen te kunnen beperken. De politie alhier hooft op verzoek van die te 'sGravcnhagc in een logement al hier een minderjarigen jongen aangebon den en ter beschikking van den commis saris van politie aldaar gesteld. De baldadige jeugd doet weer van zich hooren. Waar liet geldt liet aitrekken van een huisbel blijft het baldadigheid, maar ergerlijk is het 'dat dezer dagen m dc Pjjpstraat een koperen draad over den weg was gespannen, waarover een stad- geno-ote kwaui te vallen, leder werko mede om dergediike gevaarlijke spelletjes te voorkomen. De Tentoonstelling, van motornj-» ■wielen, rij,wielen enz. dor firma Stokvis en Zoon in het Schuttershof mag zich in oen groote belangstelling verheugen, wij herinneren er aan, dat zij morgen Vrijdag te 12 uur wordt gesloten. In ons eerste bericht schreven wij, dat de heer P. A. Pieters tirma C. P. Gilde, hoofdver tegenwoordiger der tinna is, dit is iniriaer juist, de heer Pieters is districtsvertegen- woordiger alleen voo-r do door de firma m den handel gebrachte Indiaan motoren. Heden herdenkt de heer H. G. Lauterbak den dag waarop hij voor 5u jaar in dienst trad op de drukkerij tier tirma J. C en W. Altorffer alhier. De broodprijs alhier is met 1 cent •per 8 (ons verlaagd en gebracht op 25 cent. Gemeenteraad. In de gisteren gehou den raadsvergadering was de heer Streef kerk zonder kennisgeving afwezig, terwijl jnr. De Veer wat later kwamj Ingekomen was nog het adres van Han delsbelang en de Hanze, inhoudende de motie waarin op bezuiniging wordt aan gedrongen. Op. voorstel van den Voorzitter werd besloten aan adressanten te berich ten dat der aad met belangstelling van her schrijven heeft kennis genomen en overtuigd is dat dit slechts na uitvoerige overweging is verzonden, waarom de raad gaarne zal vernemen waarop volgens adressanten kan worden bezuinigd.- De Voorzitter stelde vervolgens voor jjog twee pereeelen in het Bagijnhof aan te koopen, waardoor dit. geheel gemeente - eigendom za! zijns De heer Van der Weel vraagt welke; bouwplannen er voor Ijet Bagijnhof be staan. De heer Onderdijk hoopt, dat particu liere bouwers of anders de middenstands- bouwvercenigiiig het terrein zal benutten. Het voorstel wordt aangenomen en zal de benooJigde som van f 1300 uit een tijdelijke leening worden gevonden.; Salariskwestics Van de organisaties der ambtenaren, beambten en werklieden der gemeente is een adrrs ingekomen, waarin spijt wordt uitgesproken over het nog niet behandelen der salnrisvoors tellen- De Voorzitter zegt, dat de commissio van tin ancien alle gevraagde gegevens heeft ontvangen en nu zeker wei voort zal maken. De liter Boudewijnse zegt, dat de com missie zelve alle noodige cijfers uit de verordeningen van andere plaatsen inoet kalen; dit kost nog al tijd, maar spoed zal werden betracht? Eervol ontslag.. Aan den heer H. Th.; van Heijningen wordt tegen 1 Mei overeenkomstig eCn nader verzoek, eervol ontslag verleend als directeur der gasfabriek en duin- waterleidings Op een vraag van den heer Cornelisse zegt de Voorzitter, dat het niet in d-e bedoeling ligt om een nieuwen directeur op te roepen, maar wel een opzichter voor den buitendienst, en op een vraag van den heer Van Schouwen, dat liet zeker is, dat Ie heer "Van Heijningon pensioen krijgen kaou Benoemingen. Tot secretaris-penningmeester van de Godshuizen wordt benoemd de lieer J. L, Simon te Oostkapelle met- 8 stemmen te gen op den heer K. G.- A. Muller te Middelburg an 2 blanco. Tot leerares in het Engelsch aan het Gymnasium wordt benoemd mejuffrouw G. Boorda, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam, Woningbeurs, Aan de orde is nu het voorstel tot in stellen van een woning-beurs.- De heer Boudewijnse. heeft met belang stelling kennis genomen van het bestaande bureau van woningstatistiek, hij meent- dat dit bij bevolking kan worden onder gebracht en een beurs niet noodig is, Dc- heer Boasson acht een beurs een luxe en dan in den tijd dat men op bezui niging aandringt, terwijl de kans besta it dat ondanks Burg.- en Weth,. uitbreiding van personeel later volgt? Dc beer Maljaars acht een beurs ook overbodig,; De heer Van Schouwen heeft ook met belangstelling kennis genomen van het werk voor het bureau van woningstatis tiek, maar is bang dat men met een wo- niiigbeurs dubbele controle zal krijgen door twee gemeente-ambtenaren van ver schillende takken van dienst. Hij meent, dat het bureau ïnet bevolking kan wor den verbonden. De beurs is voor controle niet noodig en ook niet als bemiddeling tusschen huurder en verhuurder. De heer Onderdijk zegt, dat reeds ver leden jaar de benoeming van een ambte naar in het vooruitzicht is gesteld. Wo- niugbeurs en bureau vullen elkander aan. Men zal toch gedwongen worden en een beurs is niet veel duurder da,u een bu reau, terwijl een beurs het werk gemak kelijk maakt en daarvoor wel en voor een bureau geen subsidie wordt gegeven door hei Rijk, Het zal gemakkelijk zijn voor zerkende huurders ook tegenover de be palingen der huurcommissiewct. Geen luxe is een beurswas het dit wel, dan zou -de oprichting niet plaats mogen hebben. Reeds in 1901- wees de bestuurdersbond in „Arm Middelburg" op de treurige woningtoe standen en die zijn nog niet veel ver beterd, Het is niet juist te beoordeeleii hoeveel tijd het wei'k in beslag zal ne men; blijkt dit te weinig, dan zal ge tracht worden den ambtenaar meer werk op te dragen. Bezuiniging is goed, maar hot mag niet op goede dingen gesehied-en. De beurs behoort niet bij bevolking, ma-ar bij dc bouwpolitie en die zullen elkaar moeten aanvullen en steunen, en oolc sa menwerking met de gezondheidscommissie is gowenscht. Een woningbeurs is nog oieer noodig dan een arbeidsbeurs, want werkgever en werknemer zullen elkaar t.c-n slotte toch vinden, maar niet huurder an verhuurder. Men moet het voorstel aannemen en dan de verordening in over eenstemming brengen met de wet. Da heer Adriaanse vindt, een woning- beiu-s iets moois in tijd vau nood, maai bij meent dat met den woningbouw aan den Slijfsclweg de woningnood zal op houden.- Daarom moet de gemeente zich niet aan den directeur binden en he^i tijdelijk benoemen.- Ds heer Onderdijk heeft niets togen tijdelijk -aanstellenhij is overtuigd dat het volle nut van de beurs zal blijken. Burg. en Weth. nemen het idee van tlien heer' Adriaanse over. De heer Vertregt twijfelt of er altijd werk voor den directeur zal zijn en vraagt of het "bureau niet op het stadhuis kan worden pndergebracht. De Voorzitter zegt dat er geen lokaal beschikbaar is. De heer De' Veer acht het niet onmoge lijk dat de kamer van de Kamer vlaa Koophandel leeg komt en daarom het bu reau maai' tijdelijk op den Dam moet wor den gebracht'. Hóf voelt veel voor een beurs en een woningstatistiek^ De heer Onderdijk zegt dat de kamer op den Dam toch leeg blijft als het bu reau er niet komt, Op een vraag van den heer Van Schou wen zegt de wethoudpr, dat nog niet is na te gaan of er gebrek aan woningen is cn aan welke, terwijl hij zegt dat de sub sidie aver het geheele bedrag wordt ge geven, Nu wordt dc principieele vraag van al of niet een woningbureau in stemming ge bracht en aangenomen met 10 tegen G stemmen,, dio der heeren Van der Harst, Van Schouwen, Ton, Van der Kuip, Mal jaars en Boudewijnse. Z. h, s. wordt besloten de beurs tijde lijk op den Dam te brengen en den direc teur tijdelijk te benoemen. Benoemd wordt de heer H, P? Staal, die tevens definitief marktmeester wordt, 'totaal zal zijn sa laris f 3200 bedragen, (Slot volgt,.) Dinsdagavond gaf de weteerw. heer Bekkering do laatste les van den Litur- giscbeu cursus. Ook nu was de opkomst zeer bevredigend te noemen. De eervv spiekei behandelde het derde voorname Misgedeelte, de II. Communie on de slót- geneden. Op de bekende heldere wijze wist hij de schoonheid en den diepen zin van het pater noster het Agnus Dei eti de drie gebeden, onmiddellijk vóór de H. Communie te doen uitkomen en voegde er weel veel interressante bijzonderheden aan toe. De handelingen, die de Priester in dit zoo belangrijke gedeelte verricht als de deeling van de H. Hostie, de nutti- ging van het H. Lichaam en Bloed, de purificatie van den kelk en toebshoo- ren werden eveneens in details behandeld cn de symbolische beteekenis ervan v.ocr cvn ieder helder uiteengezet Na de pauze werden de deelneemsters aan dezen cursus nogmaals aangespoo'd toch vooral uit een Misboek met den priester op het altaar mee te bidden, om dat, men dan de meeste vruchten uit hi t offer der H. Mis zal plukken Zijn ferw gaf daarbij nuttige wenken en praktische aanwijzingen om den weg ie heren vinden in het missaal. Sy.r, zou dankbaar en voldaan zijn, indien hij door dezen cursus de Roomsche viouwon er toe heeft kunnen brengen, om de II. Mis op de «re even genoemde wijze to volgen. Aan het einde van deze les min» de presidente van den R.-K. Vrouwenbond Mevr. Engeung het woord, om den Wel- eerw. hoer Bekkering namens allen van harte te bedauken voor de moeite en op offeringen die hij zieh zoo. belangeloos beeft getroost. Dat de cursisten de tossen waardeerdenis overtuigend bewezen door tie steeds trouwe opkomst, wal voor onze goeilo stad Vlissingeri zeker een uni cum is Maai- zij hebben het hierbij niet gel-aten Zij, hebben zich niet te vreden gesteld met een trouwe opkomst en een dankwoord namens allen door de presidente, maar als stoffelijk blijk van waardeering werd den eerw. leider een prachtig portret in passende lijst van Z. II. den Paus Baiie- metus XV aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte Ziineenv. allen voor deze verras sing. Gisterenmiddag omstreeks 3 uur, werd op dc-n Nieuwendijk aihie", een bediende van het iiliaal van Albert Heijn door een beroerte getroffen, zoodot, hij- op straat neerviel. Spoedig werd hij door een anderen bediende in den winkel ge bracht, waar hij kort daarop den geest gat Gistermiddag omstreeks 1 uur is een schoorsteenbrand ontstaan in lie1 per ceel Spuistraat no. 59. Dikke rookwolken stegen op en verspreiden :rich over een gedeelte va», de stad. zoodot velen daar door opmerkzaam weiden gemaakt, dal er brand was uitgebroken. De poiitie was er zeer vlug mol een mininiax bij en wist den brand tot den schoxorsteen te be perken. De commandant van de brandweer en meerdere leden van de vrijwillige brand weer waren spoedig ter plaatse. Ook was een der motorspuiten aeeds aouseko, doch de spuit behoefde niet in werking gesteld te worden (M. CO In oveileg met de commissie voor gas en electriciteit, zal de prijs voor electrischen stroom vanaf 1 April wor den verminderd van 37 op 30 cent per K. li. Alle rabatten komen te vervallen, zoo als dit met de commissie voor gas en electriciteit is overeengekomen. De prijzen van het wittebrood rijn hier verminderd van 30 op 28 cent per 800 gram. In de op 22 Maart j.l. gehouden vergadering van Ingelanden van den Zuid-Kraaicrtpolder werden op den staaf van aanbeveling tor voorziening in de vacature ontstaan tengevolge der periodie ke aftreding van den heer N. A. Remijn als dijkgraaf, geplaatst de heeren N. A. Remijn, C. A. van Nieuwenhuijzen en J. van 't Wekteindc, allen wonende te Nieuwdorp. (Z.) Hot waterschap „Dc Brede Wa tering bewesten Ierseke" zal op 7 April a s. de begrnoting voor 1921 doop behan delen in een vergadering van ingelanden De begrooting wijst aan in ontvangsten en uitg. een totaalcijfer van f253.318,98 met een post voor onvoorzien, groot 18956,23. Het geschot is bepaald op f 25 voor schotbare gronden en f 16 voor vroonen en vrijlanden (vorig jaar waren die bedragen respectievelijk f 26 en f 23). Voor kosten van af- en uitwatering is uit getrokken de som van f38000, voor aan leg, verbetering en onderhoud van wegen f50400, voor exploitatie van hot stoomge maal f19100, voor aflossing van schul den f 56000, terwijl dit jaar voor hef eerst de subsidie zal betaald worden aan de spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland, groot f 20604 Kaeplle. Toen de arbeider Mach. B poogde voorbij de paarden van zijn haas F. B. landbouwer te Wemeldinge, te rij den, kreeg hij zulk een slag in hett aangezicht, dat hjj ineenkrimpende van pijn op den weg bleef liggen. Zijn baas echter reed voort. Op het gekerm snel den de buren in de onmiddellijke nabij heid te hulp. A. Koolc nam den ongeluk kige op; neus en kaak waren erg stuk geslagen en onkenbaar was de patiënt van al het bloed. Na voorloopige behan deling is de man per a.s door zijn baad naar zijn woning vervoerd. Kaprllc. Dinsdagavond hield de Coop. Boerenleenbank haai' negende algemeens jaarvergadering in het lokaal „Obadja". Uit de rekening bleek, dat de ontvang sten hebben bedragen f223.347.72 en do uitgaven hebben beloopen f 217.170.25, zoodat op 1 Dec. in kas bleef f6.177,47 Aan Spaarg. was ontvangen f68.276,80 en terugbetaald f 42.982,05. Aan voor: schotten is ontvangen f 10.040 en uitge geven f15.050. Van de Centrale Bank is in Loopcnde Rek. ontvangen f 76.648,05 en uitgegeven f 74.767.02 Van de leden is in Loopende Rekening ontvangen f 60.844,95 en Uitgegeven f 79.389,08 Aan voorschotrente werd ontvangen f 1675,38. Aan rente in L. R. f2550,65 Voor spaar bankrente werd uitgegeven f3277,70. in Loopende Rekening f 144,18. De diverse ontvangsten bedroegen f 322.42, de di verse uitgaven f 52.57. De winst bedroeg f 730,11, terwijl de winst van voi-igö jaren a f 1121,55 pp i-eserve gebracht' werd. Dc balans sloot in' actief en pas sief op f 122,857,70. Uit het verslag aangaande den toestand der vereeniging bleek, dat het ledental geklommen is tot 96, dat 20 nieuHve spaarboekjes zijn uitgegeven, waardoor de bank nu 151 spaarders heeft. Het aan tal voorschotten bedroeg 37, waarvan en 26 bleven bestaan. In Loopende R,ekening gingen 14; op 't einde van 1920 was dit tot 18 gestegen. In 't bestuur kwam geen verandering, daar het aftredend bestuurslid, de heer Joz de .dager Az., herkozen en bereid gevonden werd zich deze herbenoeming te laten welg-evallen. Evenmin in den Raad van Toezicht, daar de aftr. voorZ., de heer P. Nijsse, eveneens herbenoemd' werd. Door ziekte afwezig, zal hem van deze herbenoeming kennis worden gege ven. Dc beide plaatsvervangende be stuursleden, de h.h. J Tollenaar -en P Staal werden bij acclamatie herbenoemd verklaard, Aangaande het salaris van den kassietj werd besloten dezen over 1920 een gra tificatie te geven van 100 gtd., terwijl zijn salaris voor 1921 van 300 op 400 gld. werd gebracht. De rente voor spaargelden werd vast gesteld op 4,08 pet. Die voor vooi-schot- ten, ook in Loopende Rekening, op 5,5' pet., terwijl het bestuur opnieuw ge machtigd werd de rente al of niet te wij zigen in verband met wijziging door de Centrale Bank te Utrecht. Krabbendijke. Naar aanleiding van een door een groep ingezetenen bij den ge meenteraad ingediend adres, waarin om zetting wordt gevraagd van de bestaande openbare lagere school in een school voor Uitgebreid Lager Onderwijs, deelen Bur gemeester en wethouders mede, dat zij, na nauwkeurig onderzoek cn overleg met schoolopziener en onderwijsinspecteur niet tot inwilliging van het verzoek durveD adviseeren. Voor directe stichting van een U. L. O. school is het aantal leerlingen të ris kant en voor de langzame wording van zoo'n school zijn de kosten momenteel reeds hoog cn voor dc naaste toekomst) zelfs niet te voorzien. Hoe gaarne ook bereid tot medewei'king isdeze en hoezeer ook overtuigd van het nut van een U. L. O. school in onze gemeente, inceirif ons college., zoo schrijven B. en W.j dat langs dien weg het doel niet' ii-e bereiken is. Dit lijkt ons alleen mogelijk, wanneer we in dezen samenwerking konden ver krijgen met de naburige gemeenten Ril land-Bath en Waarde. Dan zou er wel licht een genoegzaam aantal leerlingen aanwezig zijn om tot stichting van een kopschot;] in een apart gebouw over to gaan. Die mogelijkheid is door ons uit den aard der zaak niet onder de oogan gezien, maar wc verklaren ons daartoe gaarne bereid, wanneer de raad ons daar toe machtiging of opdracht zou willen verleenen. Hoedekenskerkc, De voorloopig vastge stelde kiezerslijst 19211922 bevat 668 kiezers voor de Tweede Kamer, 663 kie zers voor de Prov. Staten en 639 kiezers voor den gemeenteraad. De kiezerslijst bevat de namen van "331 mannelijke- cn 337 vrouwelijke kiezers. Rilland-Batli. Dinsdagmiddag had op de hofstede van J. B. Jz alhier een ernstig ongeluk plaats. Een der knechts, zekere J. Z., viel bij het schoonmaken der schuin- van boven uit dc schuur op den grond en bezeerde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De geneeskundige achtte over brenging naar Middelburg tot. nader on derzoek noodzakelijk. (Z.) Heinkcnsznnd. AVoensdugmiddap; 11. najn'en liet personeel en de kindeTen van de R.-K School alhier afscheid van hun Jloofd, den lieer E. A. Jansen. De heer H. M. Clement sprak don scheidende toe cri dankte Meester Jansen voor het vele goede, dat hi\aan de school gedaan heeft. Vervolgens trad een der leerlingen der hoogste klasse naar voren, Betje Courtin, en dankte den Meester nog eens namens de kinderen voor het genoten onderwijs, waarvoor de heer Jansen steeds met hart en ziel werkte. Als gedachtenis werd Mees ter Jansen door personeel en kinderen een standaard met vogel aangeboden. Tot slot kregen de kinderen nog een kleine verrassing. Moge het den heer Jansen gegeven '4ja in Hillejom zijn zegenrijken arbeid met denzelfden ijver voort te zetten. NiSse. Alhier is een anli-rev. kiesveri eeniging opgericht met aanvankelijk 14 leden. Een voorloopig bestuur werd ge-i kozen, bestaande uit de heeren Jobi Slabhekoorn Az., P. Kloosterman en Pj Elenbaas, welke de zaken verder zullen.' afhandelen tot er een definitief bestuur, zal gekozen zijn. Wissenkerkie. Op een of'ficieele lijst/ waarop de ingezetenen kunnen telkenen! vóór of tegen de invoering van den zo mertijd ook voor de scholen, wordt vrij druk in laatstgenoemden zin geteekend. O astburg. Op Woensdag 30 Maart ajs. zal alhier een vergadering woiuen gehou» den, van de Eeiste Nederlandsche Onder linge Verzekerings-Maatshappij „Be staanszekerheid van Land- en Tuinbouw bedrijf. Als spreker zal optreden de vertegenwoordiger te Goes. Onderwerp „Doel en inwerking der Maatschappij." Op de ii eekmaikt van 16 Maart j.k werden de suikerbieten gecontracteerd te gen f21.50 aan een haven en f21 aan een tramhalte, per duizend IC.G. Hontenisse. Alhier ia een comité opge-i richt, om te komen tot oprichting van een monument b^j den Pasdijk, ter her-: inncring aan het bezoek van H. M. dó Koningin bij gelegenheid van den wa tersnood in 1906. Pogingen zullen worden aangewend om met de oprichting nog dit jaar klaar te komen en H. M. te. ver zoeken het monument të onthullen ter plaatse waar 15 jaar geleden de hoogó Landsvrouwe met hare auto arriveerde. (Z. VI.) Philippine. Door Belgische slagers wordt alhier rundvleesch geleverd a f2 per K.G., terwijl'' opze slagers nog steeds den prijs van f2.80 per K.G. vragen. IJzcndijke. Gistermorgen had de be grafenis plaats van een jongen van 1® jaar, die Zatei-dagmiddag met een paard! en een driewielskar om twee zakken aard appels moest gaan voor zijn pleegouders doch het ongeluk wilde dat de jongen van den wagen viel en zoodoende den nek brak. Hij was op slag dood. De jongens van het Patronaat' heb ben, onder leiding van den W.Eerw. heer; kapelaan 'Ermen, een voetbalclub opge richt, zoodat er dus nu twee clubs zijn en IJzendijke zoodoende op sportief- .ge bied vooruit gaat, Gistermiddag zijn alhier vier Ween- sche kinderen aangekomen, die van de pastorie zouden worden afgehaald door hunne pleegouders. Door den Raad van Arbeid te Mid* delburg is tot. agent der vrijwillige verze kering te Hoofdplaat benoemd de heer A. Ouhrie te Biervliet, in de plaats van den hger P. Verhage, die bedankt heeft Dinsdag is afgekondigd hetStaatsblad no. 93, bevattende het Kon. besluit! van den lsten Maart 1921, fot wijziging van het reglement, houdende bijzondere bepa lingen ter voorkoming van aanvaring op sommige vaarwaters van de Wester-Schel- de en hare mondingen. Met „Staatscourant" no. 56 zijn verzon den afdrukken van de akten betreffende de oiaanilóoze vennootschappen Zeeuivsche- Auto Centrale te Vlissingen en vtas-in- dustrie Hontcnisse te Kloosterzoiide, ge meente Hontenisse. Faillissement. Door de arr. rechtbank alhier is fail liet vprklaard: J. SchaaJje, koopman te Goes. Rechter-commissaris mr. G. F. eu ro n thoe Schwaxtzenberg- en Ho-henlans- berg, C'uratoi mr. C. M. Kegge, advocaat en procureur te Goes. (M. Ct.) Bij Kon. besluit van 22 dezer is, met ingang- van 1 Mei, benoemd tot rijksar chivaris in Zeeland, te Middelbu^u mr. A. Meerkamp van Embden, thans hoofd commies aan het Rijksarchief in Zeeland. Kenringsraden. Bij Kon. besluit van 21 dezer zijn- voor de lichting' 1922 tot vooi-zibers van- de keuring&raden en tot hun plaatsver vangers benoemd dehierondcr volgende op per- en hoofdofficieren in dc provincie Zeeland; eerste keuringsraadtot voorziter W. F. Johannes, ge p. luitenant-kolonel; tot plaatsvervangend voorzitter: O. P. Wies- sels, gep. luitenant-kolonel 2e keuringsraad: tot voorz. T. J Mars, majoor bij het 1ste regiment vesting artillerie, tijdelijk belast met de waarne ming van de functie van provihciajajH adjudant in Zeeland; tot pl.verv. voo-rzr T. E. Bretschneider, majoor bij het 14de- regiment infanterie. GOES. Gistermiddag- had in de am bachtsschool alhier de uitreiking der diplo ma's en de bevordering der leerlingern plaats; Aanwezig waren behalve het vol ledige bestuur der school, de Inspeoteuur vau het Nijverheidsonderwijs de heer G.; A. Groote Haar en het Dag, Bestuur dei" gemeente. De voorz.; dhr. J. v Poelgeest hcettje alle aanwezigen hartelijk welkom, inzon derheid den genoemden heer Inspecteur en het Dag. Best. der gemeente. SpP memoreerde dat het thans de 45e teer is dat het bestuur der .school is samen gekomen om diploma's cn bevorderingen uit te reiken, Spr. vergeleek het Wi'ften der isjehool met een wr-ong welke moeilijk is om technisch juist te maken? Ilct bestuur heeft dien wrong helpee- maken en ondanks vele moeilijkheden n* het gelukt om dit moeilijke werk te vol-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 2