W-ZEfp DAGBLAD VOOR VLISSINGEN Eerste Ned [MELKWIT; ■balsem RT IN DE SCHECOURANT F\ J. [CHE COURANT koopingen enz. Nummer 67 Woensdag 23 Maart 1921 Zeventiende Jaargang 1INTJES PERSONEEL (ensverzekering- Maatschappij NIJMEGEN. HANZEBANK te HULST (en ecbt met merHp U KLAVERBLAD HAARLEM. interhanden fintervoeten luiduitslag iambeien Eene Categorie van Ambte naren die eene verhooging van jaarwedde niet noodig hebbent?? Buitenlandsch Overzicht BUITENLAND. du1tschland belgie engeland italië. rusland polen|en:rusland Korte Berichten. BINNENLAND. BILJART Korte Berichten. UIT ZEELAND. MIDDELBURG ade hoot van do Mij. at van 25 op 26 dezen van Folkestone naar Harwich naar Hoek; worden uitgevoerd. Op I ïalve geen post uit En- r gelegen landen wor-i Door notaris Schranv verkocht: het café „An Paauwc te Hunsweerd/. lm woonhuis, 'kooper P. plus de oiïkosten. CE. Door notaris H. Bi in het café van den heer jlliek verkocht: een. land-, bestaande in woonhuis, kenshok, tuin, houvrlandl den Vrouwepoldersehén te Serooskerke groot In den heer H Jansp te Ixiï de som va.nf 17001. rceelen zijn opgehouden. Prijs: 30 cents a contant bvraagd flinke DIENSTBODE, koken en j jfrli nwiti i rflwilMflfnouding. Adres ENs,H.W.str Vlissingen jitgang 2747-4® litaal in de jaren f 1.555.800,» f 2.590.300,- f 3.180.700,- im f 15.000.000,- i Hertogenbosch. pitaal 4.400.000 Correspondentschappen eel verbouwde perceel I Houtmarkt Tel.No.47 des Zaterdags van 9—1 zaken. rente IVerliuringran ijzen 5% rente I safe-loketten eur: J. ADRIAANSE. jote stukken Karnemelk-Zeep Bitje. 2546-56 -dezer plaatjes, getiteld „De winkelier van Klaverblad's erkrijgbaav k f0.60 per stuk. kwellen door gruwelijke onmiddeMjk een krachtig onmiddellijk heerlijk ver- |erkt. De rand- en snljwonden, een heerlijk wrljfmiddel .eningen, lendenpijn en 20 gram f 0,80, van plm. lm. 100 gram f 3.- van 2823-64 pischt rooden band met I. AKKER, Rotterdam. NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. Telefoon 97 Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES Bijkantoren: MIDDELBURG, Markt 1 en 2; VLISSINGEN Telegram-Adres: Nizeco. Directeur: JOS. VAN DE GRIENDT. Telefoon 20/ Abonnementsprijs f 2.50 per drie maandenf 0.20 per week. Aövertentiën van 1 tot 6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25 hij contract beduidende korting. M Tol lof van Heeren Gedeputeerde Sta ten van Zeeland moet het'worden gezegd dat zij ten zeerste bezorgd zijn den amb tenaren, in dienst van Provincie, Ge meente of Polders, een menschwaardig he slaan le versohaffen overeenkomstig do lioeggvstelde eischen van dezen stbnonna- len tijd. Alle ambtenaren: Burgemeesters, Secre tarissen, Gemeente-ontvangers, Opzich ters, Ambtenaren van de Provinciale Grif fie, 'de lagere bedienden, kortom alle tak ken van dienst, verdiend of onverdiend, werszaam of niet werkzaam, hebben het genoegen mogen smaken hun bezoldiging te zien verhoogd. Men beijvert zich als het ware om nie mand te vergeten! Bij missive van het Gedeputeerd Col lege van 11 Maart j.l. nummer 16a tweede afdeelirg wordt nu weer gedacht aan een herziening der jaarwedden van de water bouwkundige ambtenaren, die, naar ge lang der jaarlijksehe uitgaven van het .Waterschap, een jaarwedde kunnen -ge nieten van f1700 tot £2600, ongerekend de i wee jaarlijksehe verhooging van f 100, Uitstekend! Waarom zouden deze amb tenaren moeten worden vergeten, die over onze have en ons goed' waken? Maar "hoe komt het dan toch 'dat men nimmer iets hoort over een voorstel van Heeren Gedeputeerde "Staten van Zee land om ook. eens de jaarwedden van den Ontvanger-Griffier van polders of water schappen aan vaste regelen te binden en niet meer afhankelijk te doen zijn van de willekeur van meestal conservatieve, d. wv, z. „den zak gesloten houdende'- in gelanden Of b-n men een jaarwedde van f 100 a f 150 hoog noemen voor een polder van '700 lot 1000 Hectaren, met 100 a 150 aangeslagenen, en een financieel© verant woording van 10 a 20 mille on soms nog meer? Hoe komt het toch dat deze ambtenaren •wordep vergeten, die - men weet 'het helaas nieteigenlijk de spil zijn waar om het geheele. beheer des polders draait? Een ieder heeft recht op een mensch waardig bestaan, ook deze kleine ambte naren zij ook hebben reelit op een behoor lijke plaats onder de zon! En zijn of worden deze ambtenaren vergeten, dan ligt het misschien op den weg van een der leden van de Provinciale Stoten die toch door die vergeten amb tenaren ook gekozen worden om in do vergadering van de Staten een lans voor hen te breken Hij zal daarmede een daad van billijk heid en rechtvaardigheid verrichten en blijk geven iets ie voelen voor een cate gorie van ambtenaren die, naar het allen schijn heeft, een verhooging van jaarwedde niet noodig hebben Te Berlijn wapperden van het Rijks gebouw Maandagmorgen reeds vroeg 4 zwart-rood-gouden vlaggen die aan do hoofdstad de overwinning in Opper-Silezië moesten verkondigen, doch tevens het feit in herinnering moesten brengen, dat het vandaag 50 jaren geloden is, dat voor het eerst een Duitsclie Rijksdag vergaderde. Dok van andere openbare gehouwen woei m verband met den uitslag van de stem ming in Opper-Silezië, de vlag. De mi nister van binnenlandsche zaken had ter stond last gegeven dat van alle dienst gebouwen dc vlag moest worden uitge stoken. De Rijkspresident heeft na het benend worden van den uitslag- een tele gram van dank gericht tot vorst Harts- feldt, den Duitscken gevolmachtigde te Oppeln. De definitieve regeling van het lot van Opper-Silezië is thans zeer spoedig te verwachten. Men rekent er op, dat op 1 Mei alles reeds afgehandeld zal zijn. In gewijden verzekeren, dat Opper-Silezië niet als vuistpand zal worden gehouden, en het gerucht, dat aan Polen een man daat over Opper-Silezië zal worden ge geven, wordt als een los praatje be schouwd. Toch zijn er sommigen die vreezen, dat de geallieerde Raad Silozië "zal verdeelen volgens den uitslag der stemming, zoodat het Zuid-Oosten aan Polen zal worden toegewezen. Het „8 Uhr Abendblatt" zegt echter: De overwinning der Polen in de drie industrieele districten Pless, Rybnik en Tarnowitz zal, naar men in Berlijnsche politieke kringen meent, de Entente niet ewegen, dit grensgebied Poolsch te doen worden, omdat de Polen met' den besten wil met dit' gebied niets zullen kunnen aanvangen. Polen heeft naar men weet f. "s, n0P" steeds deze „Berlijnsche poli tieke kringen" - aan een „Poolsch Opper- öilezie autonomie beloofd. Wel begrepen aan het heele Poolsche Opper-Silezië. Aan gezien 14 districten overwegend Duitseh s|e,7Il-.ëes''em<f> zuUen de Polen niet in zjin aan dezen kleinen hoek een auto- ,te. verleenen, overmits aldaar bestaan61' e ^aitsche minderheden deetE^e°te 7 gaat het Berlijnsche blad- den voort - zal, dit in haar ei^en belang, .wel goed overleggen of zij deze drie dis tricten aan Polen geeft, aangezien dit zoo goed als zeker den ondergang van de in dustrie, die slechts onder Duitseh "be heer productief kan blijven, '?.ou beteeke- nen. Men meent veeleer dat hier een finanoieeie schadevergoeding van Duitsch- lnnd aan Polen in aanmerking zou kun nen koment Nu de uitslag van de stemming bekend is, wordt er van Poolsche zijde thans pro paganda gemaakt voor een verdeeling van Opper-Silezië. Daarentegen neemt van Duitéche zijde het streven toe om Opper Silezië autonomie toe te kennen of het go heel tot vrijstaat te verklaren. In hef Duilselio Rijk zal daarentegen sterke af keer bestaan, vooral in sociaal-demoerati sclie kringen, die voor den penheidssfaaf zijn en daarom geen zelfstandigen staat Opper-Silezië ftenschen. Ziicals de lezer ziet, allerlei gissingen en plannen kruisen elkaar. Het laatste woord- zal in deze echter aan den Opper sten Geallieerden Raad zijn. Evenals het na een onweer nog eenigen tijd voortrommelt, zoo rommelt het ook nu nog wat na over de inneming van Kroonstad. Volgens sommigen zouden de Russische oorlogsschepen van de Oostzee- vloot nog steeds een -Wjandige houding aannemen en nog niet in handen der Bols- jewiki zijn. Generaal Koslofski, de ziel van den mislukten opstand van Kroon stad- tegen de sovjetregeering, en die met' bet grootste gedeelte zijner 'troepen naar Finland is gevlucht, verklaarde aan een dagbladcorrespondent, dat hetgarnizoen van Kroonstad sleehts uit 6000 man heeft bestaan en niet uit 36.000 of zelfs uit' 50.000. zooals ook werd gemeld. Tenge volge van de geringe voorbereiding en de vermoeidheid wegens den dag en nacht venrtdurenden strijd, raakten de man schappen spoedig- uitgeput, terwijl die van Trotzlti dagelijks versterking kregen. De generaal is overtuigd, dat de op stand een groote bres heeft geschoten in het sovjetsysteem., DuiUchland had bij het secretariaat van den Volkenbond geprotesteerd 'tegen de dwangmaatregelen die het van de Gealli eerden üeeft te verduren. Maar het secre tariaat zegt e'- niets aan te kunnen doen omdat Dr'tsehland geen lid is van .den Volkenbond. Dus met een ld ui tie in het riet gestuurd'. Gisteren spraken wij van een Russische handelsmissie, die naar Italië gaat om handelsrelaties aan te knoopen. Nu wordt gemeld, dat aan de Italiaansche grens de douane de koffers der Russische gezanten beeft geopend. Ze bevatten een groot' aantal kostbaarheden, .vermoedelijk af komstig van de Czarenfamilie. De open bare meening is in -Italië hierdoor zeer opgewonden en men vreest dat de anti socialistische partijen, die in Italië fas cisten lieeten, met geweld' zullon optreden. Mag men een bericht uit Moskou g-eloo- ren, dan zou Kolinin, de voorzitter vau het Uitvoerend- comité der Volkscommis sarissen, verklaard hebben, dat de vrede met Polen het laatste vijandelijk front had doen verdwijnen. Hij sprak onder applaus de hoop" uit, dat nu geen oorlog meer noo dig zoude zijn. 't Is te mooi om waai- "te zijn. Trouwens Trotsky is er ook nog. En die denkt er heel anders over. AUhans als men de „Tcmps" mag gelooven. Volgens dat blad is onlangs te Moskou onder voorzitter schap van Trótsky een militaire raad samen geweest', waarin o. a.- zou besloten zijn de demobilisatie stop te zetten, het leger op 4 miljoen man te brengen, de vloot tégen 1 Mei in staat van oorlog te brengen de helft' van de duikbooten uit de Oostzee naar de Zwarte Zee over te. brengen en de buitenlandsche vertegen woordigers te gelasten aankoopen voor leger en vloot te 'doen en te zorgen, dat die in April Rusland bereiken. Rusland- blijft het land der surprises, ook al is het geen 5 December. Mislukte aanslag. BERLIJN, 21 Maart. (Msb.) Naar uit Breslau gemold wordt, is er in den nacht van Zaterdag op Zondag een poging ge daan om het Bismarekmonument te Beu- then in de. lucht te doen vliegen. De po ging gelukte echter niet. Er werd sleehts een groot gat in den grond geslagen, ter wijl het voetsluk van het monument niet belangrijk beschadigd werd. De stemming in Opper-Silezië. De Parijsche bladen stippen, aan, dat de Berlijnsche beurs door den uitslag der stemming is' teleurgesteld/ De Opper-Silezischa fondsen zijn Maandag in koers gedaald, terwijl de Poolsche mark 40 pet. koersstijging te zien gaf. De annexiomsfeti in actief Onder overgroote belangstelling van 15 menschen, heeft het beroem'de comité van nationale politiek aan den voet van het standbeeld van den Belgischen staats man Genebedien, die in 1834 protesteerde, tegen de afscheiding van Ned. Limburg en Luxemburg, een krans gelegd. Er werd geredevoerd. Nothamb had het over „onze Maas- triehtsche vrienden", José Hcnnebicq be gon weer eens te vertellen van den Buit schen doortocht, langs Maastricht (en hij bloosde niet eens) en dan was er nog een derde spreker. Toen -was het uit. LONDEN, 21 Maart. (Msb.) Een eigen aardig geval heeft ^eh in Ulster voor gedaan, waar een politieagent beschuldigd werd, in verschillende huizen met ge weld- en bedreiging drank geëischt te heb ben. Hij' werd daarom veroordeeld door den rechter tot 3 jaar gevangenisstraf. Bij het vernemen van zijn vonnis riep hij uit: „Nu heb ik tijd' om opnieuw te den ken aan nieuwe verschrikkingen tegen over het gepeupel van Belfast". Do I-ersehe kwestie. Nieuw schrijven van Mgr. Gil martin. Dc aartsbisschop van Tuan, Mgr. Gil martin, heeft in een herderlijken brief aan de parochie-geestelijken, welke thans ge publiceerd is, nogmaals een ernstig be roep gedaan ten behoeve van den gods vrede en in krachtige bewoordingen de misdaden der rebellen afgekeurd. Hij schrijft Van den aanvang af van deze 'campagne van geweld, heb ik het doodschieten van dienaren der kroon als moord gewraakt. Ik heb de geheime, ver enigingen veroordeeld. Ik heb verkon digd, dat eéden van gehoorzaamheid niet bindend zijn, indien de bevelen in strijd zijn met de eeuwige wetten dei- zedelijk heid. Ik heb een beroep gedaan op onze j'onge lieden om hun onafhankelijkheid te bewaren en niet toe te treden tot orga nisaties, waarbij zij gehouden kunnen zijn te gehoorzamen aan opdrachten van on bekende menschen. Het doel van den tegenwoordigen strijd is rechtvaardig-, maar geen enkele zaak, hoe nobel ook haar doel is, kan sleohte middelen rechtvaardigen. Behalve in ge vallen van zelfverdediging- befceekent het voor particulieren moord, wanneer ze iemand het leven ontnemen. Wat het onafhankelijke republikein «che leger wordt genoemd, mog-e de bloem der Torsche jeugd bevatten, maar het geeft geen gezag aan het ïersche volk om den guerillaoorlog aan te gaan, te gen een ongelijk leger, met het gevolg van teneur, brandstichting en dood voor onschuldige menschen. Ik doe opnieuw een beroep op den godsvrede. Laat de autoriteiten zulk -een godsvrede uitroejjen, en vergunnen, dat' vertegenwoordigers van het volk samen komen om t-e beraadslagen over de voor waarden voor de permanente- i-egeeringem tussohen de twee landen. Indien dit' ge beurd is, zal de -dageraad van aen vrede aan den horizon worden gezien. Na enkele maanden van wapenstilstand zal het' land de ware perspectieven zien en zal e.en gezonde reactie, die tot een oplossing leidt, volgen op den nacht der ontzetting. (Msb.) De Sovjet-niissig» Over deninhoud van de koffers van de Russische sovjet-delegatie te Rome verneemt, naar men uit Berlijn meldt', de Vossische Ztg. nog-, dat behalve boeken en kleeren de kisten oude tapijten en met goud geborduurde dekens bevatten. Ver der vond men in een kist 500 pond goud en zilver, een ketting van 83 groote parelen en een ceintuur met drie bi-ilan- ten ter grootte van hazelnooten en een evengroote smaragd. Dc .waarde van deze voorwerpen wordt op drie millioen lire geschat. (N. R' Ct) De toestand in St. Petersburg. Het arbeidersblad Maehowik (wat wil zeggen „vliegwiel", red.) kondigde aan, dat de loonen der arbeiders zouden ver beteren. Nu merkte een werkman in een 'in gezonden stuk in dat blad op, dat' hem voor een houten eigarettenpijpje in een der weinige winkels, die nog „met toe stemming" van de sovjetregeering ge opend zijn, 4000 roebel werd gevraagd. In een andere winkel, waar hij" uit stof, die hij nog in bezit had, een pet wilde laten maken, vroeg men daarvoor 15000 roebel', Bij een dergelijke „waarde" van het geld, moet een loonsverhooging al heel belangrijk zijn om den werkman het leven inderdaad te vergemakkelijken. Uit het- vmlesvcfdragj: Rusland en Oekraine beloven het te ruggeven van alle militaire tropheeën, boekerijen en museum voor werpenwelke sinds 1722 uit Polen weggesleept zijn, doch met uitzondering van de militaire tropheeën uit den Russisch -Poolschen oor-i log van 1918'21. De invoer in beide landen zal vrij zijn, maar Polen heefjt' het recht' van onderzoek van voor Rusland bestemde goederen, die afkomstig zijn uit Duitsch- land en Oostenrijk. Van Rusland krijgt Polen 300 locomo tieven, 260 passagiersrijtuigen en 8000 goederenwagens, van de Oekraine 255 locomotieven, 435 passagiersrijtuigen en 8800 goederenwagens. Sedert - Zondag lijdt de Spaansche koning aan verkoudheid waarbij een lichte koorts is gekomen. Hij mag zijn kamer niet verlaten. Rosa de Guchtenaere, die terzake van. activisme tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld was. is j.l. Zaterdag op vrije voeten gesteld. De .Jsivestia" meldt, dat, tusscheu 26 Febr. en 6 Maart, de bolschewistisc'he commissarissen alléén in het district Petersburg 2500 personen hebben doen vermoorden. llillerand heeft besloten, dat de wagon, waarin maarschalk Foch den wapenstilstand teekende, als historisch monument zal worden bewaard en ge plaatst op het terras van de „Invalides"-. Do wij-bisschop van Keulen, mgr. Josef Mueller, is in den nacht van Zon dag op Maandag overleden. De onlusten te Belfast, die Zaterdag begonnen en afwisselend voortgingen, be reikten Zondagavond hun hoogtepunt ia een beraamden aanval met revolvers te gen de politie, door Sinn Feinsche gewa- penden. Vóórdat een gepantserde auto kwam, werd de politie teruggedrongen. Daarna beantwoordde deze het vuur, en veegde de straten met de revolver schoon, waarbij vier .burgers werden gewond. Het Duitscho onafhankelijk socia listische blad de Rote Fahne is verboden, daar in een artikel de arbeiders werden aangespoord zich te wapenen. Austen Chamberlain is mét alge- meene stemmen gekozen tot leider van de Unionistische Partij in Engeland ter ver vanging van Bonar Law, die „wegens gezondheidsredenen" aftrad. Dc pijp van den armste. De (anti-rev.) „Rotterdammer"- schrijft: „Het Volk" klaagt ach en wee over de verdorven clericalen en den cynicus De Vries, die het wagen durven de pijp van den armste te belasten. Bitter veront waardigd is het sociaal-democratische blad over deze volksvijanden, die zich verlus tigen in de beiooving van den kleinen man. Is die verontwaardiging echt? Eenteekenend- feit geve het bescheid: toen de tabaksbelasting in stemming kwam was er van de revolutionaire socialisten- niet één en van de sociaal-democraten nauwelijks de helft tegenwoordig. Zijn de krokodillentranen ooit in groo- ter stroomen gestort dan over de pijp van den armste? Helder inzicht. De heer Henri Polak, de leider dej- roede diamantbewerkers, besluit een arti kei over de Nederlandsehe Vakbeweging in het Weekblad van den A. N, Dj 'Bj als volgt: „Waar zijn toch de troepen, die het le ger moeten vormen, dat den grooten storm loop der algemeene werkstaking zal heb ben uit te voeren Ik zie hen niet. „Wat. ik wél zie, is: 1. dat duizenden bij het N. V, V,; en bij het N A' S. a^mge sloienen de vakvereenigingen 'verlaten hebben; 2 dat de confessioneele 'en de neutrale vakvereenigingen sterker gewor den zijn; 3. dat onze arbeiderspers zich met moeite kan staande houden; 4. dat „De, Courant" tienduizendtallen lezers telt; 5. dat onze coöperaties kwijnen en hun bedrijf moeten inkrimpen6. dat één- daagsebe stakingen, tegen reactionaire wetgeving gericht, mislukken; 7. dat de arbeidersklasse hopeloos verdeeld en liaar meerderheid allesbehalve revolutionnair gezind is; 8. dat het revolutie-kabaai de reactie versterkt heeft. Zóó is de werkelijkheid". Arbeidsconflict in het) kleedingbcdrijl'. Op een Vrijdag j.l. gehouden vergade ring van afgevaardigden van werkgevers en werknemers, hebben eerstgonoemdën geweigerd naar aanleiding van de dooi de werknemers gedane tusscken-voorstel- len, met deze in onderhandeling te tre den of hunnerzijds concessies te 'doen? Naar wij vernemen hebben vijf werk nemersorganisaties tezamen -een schrijven gericht aan de patroonscombinat'ie, waar in gezegd wordt, dat, indien deze vóél- Donderdag de onderhandelingen niet ge opend heeft of nieuwe voorstellen heeft gedaan, tot onmiddellijke actie zal worden overgegaan. Een ultimatum dus! Gouverneur-generaal' Foek in Egypte, Op zijn uitreis naar Indië is de gou verneur-generaal nr. D. Fock nog tweo dagen in Egypte geweest en hoeft daai< enkele bezoeken gebracht. De minister-president. De Minister van Binnenlandsche Za, ken, jhr. mr. Ruys de Beeuenbirouek, heeft zich Vrijdag voor eenigen tijd tot herstel van gezondheid met verlof bui ten de stad begeven. Hugo do Groot. Ter herinnering aan de ontvluchting van Hugo de Groot op 22 Maart '1621 van het Slot Loevestein, heeft een in gezetene van Gorinchem gisteren een lau werkrans doen hangen aan 'het Daetse laerpoortje aldaar. (N. R Ct) AMSTERDAM N.Z TELEPHOON 2 Steedfe in voorraad fijne BelgNfche Biljartlakens, prima ivooren wllen, Tafel-Biljarts, Tafal- kegelspelen, Dam-, Schaak-, Tric-Trac- spelen, enz. 2760-20 De Directie der Nederlandsehe Spoorwegen heeft beslist dat werkmajisl abonnementskaarten voortaan des Zater dags voor de heenreis geldig, zullen zijn in alle toegankelijk gestelde treinen waar mede de houder deT werkmanskaart in den ochtend voor 12 uur ziin bestemming bereiken kan. De Minister van Landbouw heeft be sloten met ingang van 23 Maart a.s. tot nadere aankondiging dispensatie te ver leenen van het verbod van uitvoer van beenderen. De gewone audiënties van de minis ters vim waterstaat en marine a. i. zullen Donderdag en die van de ministers van koloniën en financiën zullen Vrijdag a.s', niet plaats hebben De uitbetaling van het tegoed tenge volge van loonsverhooging aan het spoor wegpersoneel toegekend met ingang van I' Januari j.J., zal, naar de directie besloten heeft, plaats vinden 31 Maart en 1 April, Naar verluidt, zou het plan bestaan, legerpaarden, voor welke geen verzorging aanwezig is, in bruikleen af te staan aan ondernemingen op transportgebied.' Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer Ingediend, houdende verklaring van het algemeen nut tot onteigening ten behoeve van verbetering van de bui-- tenhaven van Ylissingen. De, Minister van Binnen!. Zaken heeft bij brief van 18 Maart aan da Tweede Kamer thans medegedeeld, dat het wetsontwerp betreffende het zenden van troepen naar Wilna, wordt ingetrok ken. Bij de gisteren gehouden verpacht ting van standplaatsen op de kermis werd plaatsen toegekend tot, een bedrag, van f 8643.05, tegen f 7370.70 verleden jaar op den dag der verpachting, welke som later klom tot ruimi f8000. Plaatsen zijn o.a, verpacht voor een luchtschormmel, een sloomcaroussel, een onderzeeboolcarous- sel, een tobogan, een zweefcarrouss-el in een aeroplhan. Verder aan een gewone caroussel, een poffertjes kraam, wafel kramen, enz. enz t Heden herdenkt dhr. C. P. H. Mul der weTkzaam op de meubelfabriek van de firma Belderok en van R-oo, den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad Bij monde van den heer P. J. H. van Ro-o werd den jubilaris een geschenk' onder enveloppe en tevens .een blijvend aandenken overhandigd, terwijl ook ie kajmeraden van de werkplaats een ge schenk aanboden. Li den loop van den dag ontving da lieer Mulder van de Maatschappij van Nijverheid een getuigschrift en medaille en een draagpenning en ook van andere zijden gewerden hem blijken van belang stelling met zijn jubileum. Donderdag- 24 Maart zal het 30 jaar geleden zijn, dat de heer Jan Morks,; het kapelmeesterschap van hef toenmalige muziekkorps 'der Schutterij, thans hef Middelburgsch Muziekkorps, op zich nam. Het bestuur van het' korps heeft in du bovenzalen van de sociëteit St'. Joris' een ontvangst voorbereid, waarin de jubi-i laris zal worden gehuldigd en waar da werkende leden van het korps hun direc teur om 9 uur een serenade zullen bren-. gen, waarna een omgang door Se sterf zal worden gemaakt. Na afloop van de muzikale huldebe-, tuiging zal er voor ieder belangstellende gelegenheid zijn den heer Morks te feli-. eiteeren. Het korps zal vanaf de St. Jaasfraati door Langedelft, Noord- en Wagenaar-i straat gaan en terug langs denzelfdten! weg en door Langedelft, Dam, Kade, St.; Janstraat:. Op 28 Maart, den zen Paasehdajyi zullen de R. K. Volksbond en de R Kj Bond van Handels- en Kantoorbedienden' een tccnei-iiiitv erring geven fen bate van de noodlijdenden te Weenen. In de pauzu zal voor een grabbelton en andere verras-, sinngen worden gezorgd, om de bijeen komst op te vroolijken en geld in hef laadje te krijgen, voor de Wieenschei noodruftigen. De toegang tot' deze voor stelling is vrjj, maar het programmal ad 30 ct. ia verpUchtend. 's Namiddags om drie uur zal voon hetzelfde doel een voorstelling, nitslui-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1