n GOES. DAGBLAD VOOR ZEELAND r Ken allaties. ;he courant Dinsdag 22 Maart 1921 Zeventiende Jaargang loeg rmsteeg 3 tingel lTSTE SORTEERING ,Kt Vlissingen i-Balen Zakken lirle (H.-B.) he Courant Boekenkistdag. feuilleton Kruis en Zwaard. Buitenlandsch Overzicht BUITENLAND. DUITSCHLAND BELGIE FRANKRIJK OOSTENRIJK ZWITSERLAND POLEN RUSLAND AMERIKA. Korte Berichten. BINNENLAND, lelijk te blijven. Wij Hij, die zoo zichtbaar? 1 heeft met den. bouw, zegen aan deze schoot zal schenken. Wij dan-: Srpotc zorg', waarmee ;aakt. Wij hopen, dal honderdvoudig moge! de HoogEerw. heeh dankte den leerling Jschoone woorden eul aderen mogen handelen) J den jongen spreker id hij deze plechtigheid! Teen van het teeken des! de schoolkinderen naai? ouw, alwaar zij op krena icolademelk werden ont- Iteiten en verdere ge-, nu liet gehouw bezich- Haakman, fotograaf ta vigde daarna de groep Iten voor het schoolga- aagde voor het candid [it- en dierkunde de heep eboren tc Oostkapelle* |icht voor onderwijzeres 'school te Dodewaarif, foor, mej. M C Branded, ■plaat. Nobels, hoofd der Clip til, is als zoodanig be,- karta (Ned. Indië). (M. Ct.) Amsterdam einverlichting len. Jen m. nog a.d. Zaan tie onmogelijk ieizersgracht ,-i Handelsdrukkeri) is iten Wisselï [abelwerlien [)ankb«uigingen ig. Reclamekaarten rten. Convocaties Enveloppea ervetten Drukwerken zijn gaarne aanbevolen NIEUWE ZEEUWSCHE Hoofdredacteur: J. W. VIE NIN GS. Bureaux van Redactie en Administratie: Westsinget UOt3 Bijkantoren: MIDDELBURG, Markt 1 en 2: VLISSINGEN Telegram-Adres: Nizeco. Directeur» JQS, VAN DE- GRIEN DT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden; f 0.20 per-week, Aovertentiën van 1 tot 6 regel3 f 1.50, elke regel meer f 0.251 bij contract beduidende korting. ZIJ, die zich met 1 April 1921 op ons blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers gratis. Gewelt van wallen, dnbble gracht, Ontrustte honden, wacht bij Wacht, Beslage poorten, ijsre hoornen, Geknars van slotwerk, breede stroomen. En d'onvermurwde "kastelein .1) ^ersckerden op Loevestein Den Grooten Huigen, buiten duchten Van in der eeuwigheit 't'ontvlucjjten Ten waar 2) zijn schrandere gemalin En druekgenoot en kruisheldin Een eerlijcke uitkoomst had gevonden En hem van 't lang verdriet ontbonden, Sij' sprack: mijn lief, mijn levenslicht, (De tranen stonden in 't gesieht) Sal dees spelonck uw glans versmoören Eh is uw deugd dit graf besehoren Helaas! maar 't is vergeefs gesuft. Hier helpt geen kermen maar vernuft. Mijn geest die zal wat groots besoecken 3) Terstont verandert hij in boecken, 4) De schiltwacht draagt dien vetten buit Op hare beê voor boeken uit. Een vrouw belacht al die haar parssen 5) Exi laat hen op de tanden knarssen. Een vrouw is dui6ent mannen t'ergh. O eeuwige eer van Reigersbergh 1 6) De volgende eeuwen zullen spreken Hoe gbij den haat hebt uitgestreken, 7) Zoo bezong in den jare 1636 de Prins onzer vaderlandsche dichteren, Joost van den Vondel, de ontsnapping van Hugo De Groot uit het slot. Loevestein. Naast dat van "Sen moord op graaf Floris V, van het turfschip van Breda en van 'de terechtstelling der graven Egmond en Hoorne maakte zeker geen verhaal uit onze Vaderlandsche Geschiedenis zoo'n indruk op ons, toen wij nog op de school banken zaten, als het verhaal van de ont snapping van Hugo De Groot in een boe kenkist uit het slot Loevestein, Heden is het '300 'jaren geleden, dat dit' feit plaaiss greep. Levendig staan ons de namen van al de deelnemers aan die stoute ontvluchting voor den geest: het echtpaar Daelselaer en zwager Van der Veen te Goraum, die don veilig aangekomene over Waalwijk en Brabant de vlucht deden ne men naar Frankrijk; Elsje van Houwenin- gen, de trouwe, kloeke dienstbode waar vindt men dergelijke nog tegenwoordig! die met zeldzame tegenwoordigheid van geest den boekenkist, met haar meester als inhoud, veilig en wel naar Gorkum wist te transporteerenMaria van Rei gersbergh, de trouwe bezorgde en schran dere echtgcnoote van den grooten Huig, die hel ontsnappingsplan bedacht en „last not least" de held van het stuk zelf, Hugo De Groot, „het Delftseh Orakel", Als een land' in waarheid groot ge noemd mag worden, dat zijn groote man nen cert, dan past het op dezen „Boeken kistdag" iederen vaderlander, z'ich Hugo De Groot dankbaar te herinneren. Dank baar, omdat hij door zijn buitengewone kennis van het volkenrecht, neergelegd in hef onsterfelijke werk „de jure belli et pacis", „over het recht van oorlog en vrede' niet alleen zichzelven heeft be roemd gemaakt, maar zijn naam heeft ge maakt tol een adelbrief voor Nederland, al heeft dat land "hem1 eerst lang na zijn vlood, de passende hulde bewezen, die hem toekomt. Calvinistische, onverdraagzaamheid 'ker kerde den pensionaris van Rotterdam en hu van de Gecommitteerde Raden van Holland en West-Friesland levenslang. Den uit zijn gevangenis ontsnapte bleef eenzelfde onverdraagzaamheid achtervol gen, zoodat hij heel zijn verder leven als balling buiten zijn vaderland moest door brengen, al was het 'dan ook jaren lang als gezant van het machtige 'Zweden bij liet Eransche Hof en geëerd in J^ngph Europa Toegerust met een scherp ver stand, enorm belezen, vlug van bevatting, streng logisch in zijn redeneertrant, ob jectief beoordeelaar der wetenschappelijke problemen, omvatte .Grotius' geest in de wetenschappelijke wereld spreekt men niet' van De 'Groot maar van Grotius schier al de vakken van hef menschelijjk weten en was hij niet het minsje in dfe godgeleerde vraagstukken, welke in zijn tijd vooral de hoofden -en harten beroer den, beslagen als geen ander. En dan is het voor den Katholiek wel merkwaardig te const'ieeren, hoe deze „wetgever der 89) -O- De Fianschen zijn niet ver af, dat is WI3' Z?n er zek«r van, dat geen w f muTetl van het kl-oo-s- ter geweest is. Zeker, eeïwaarde? Zeker, voor zoo ver men het zijn ^nvR® b!^er portier Was wel in den biechtstoel, tijdens gij m de kapeit aan liet bidden waart, maar de poort was gesleten en kan niet geopend worden zonder dat de kei klinkt, waarvan het geluid altijd Be hoord wordt. En toch was het nieuwere tijden", wiens adviezen en uit spraken als machtspreuken werden aan gehaald, de groote theologische twist vragen van zijn tijd' verklaarde in een zin, die doorgaans Weinig of niet' verschilde van de in de RoOmseh-Katholieke Kerk gangbare opinie. Zoo de kwestie over de eenheid en catholiciteiti (Ier Kerk, de be- teekenis van 's Pausen primaatschap, het leergezag der Kerk met betrekking tot de H. Schrift enz., zoodat niet weinigen van meening zijn, dat Grotius, ware hij niet dooï een plotseiingen dood (Augustus 1645) uit het leven gerukt, tot de Moeder kerk zou zijn teruggekeerd, gelijk meerde ren der vooraanstaande Remonstranten, die in 1619 met Oldenbarneveldt den druk der Calvinistische, overheersching moesten endervinden. Zeker is het, dat de even ge leerde als beroemde jezuïet Pétau (Pela- vins, 1583—1652) die met De Groot in briefwisseling stond, op het vernemen van 's mans dood, een H. Mis van requiem ter intentie des overledenen opdroeg. In allen gevalle komt Grotius de eer toe van naar best vermogen getracht te hebben de twee spalt, die de Hervorming ïn de christen heid- luid teweeggebracht, langs den weg der verzoening en der wetenschappelijke overreding weg te nemen.- Hij was een echte vredesheld. Voorzeker zijn er weinig beroemde man nen in onze 'historie aan te wijzen diija zoozeer als Hugo De Groot verdienen bij het nageslacht in eerbiedige herinnering voort- te leven. Deze weinige regelen, op dezen „Boekenkistdag" neergeschreven, zijn dan ook den grooten Nederlander piëteitsvol gewijd'. 1) beteekent kasteelbewaker. 2) zoo niet, 3) beproeven 4) doet zich in de boekenkist opsluiten waarmede hem van tijd tot tijd boeken uit bibliotheken werden bezorgd en na ge bruik weer terug bezorgd. 5) in druk doen verkecren. 6) Maria van Reigersbergh werd 7 October 1589 geboren als dóchter van Pietter van Reigersbergh, burgemeester van Veere en van Maria Nieolai. Zij' huw de met De Groot te Veere op 2 «Juli 1608 en stierf te Delft op 25 April 1653. 71 verschalkt. De handelsovereenkomst van Rusland met Engeland, de onderteekcuing van het Rnssisch-Turksche vredesverdrag en het onderteekenen van het vredesverdrag met Polen, gevoegd bij de aankomst van een Sovjet-gezantschap in Italië, en de on derdrukking van de muiterij te Kroon stad, ziedaar even zoovele baten op het credit der sovjetregeering, die daardoor weer vaster in den zadel is gaan zitten. Of zit zij op een vulkaan, Waatvarf nieuwe uitbarstingen zijn te vree-zen f Rumenië heeft in dit alles reden ge vonden om zijn leger tot op vredessterkte te verminderen. Griekenland doet het tegenovergestelde, het mobiliseert zijn leger, z.g. om zijn rechten te handhaven maar feitelijk om de Oostorsche po litiek der geallieerden te dwarsboomen. Koning Constantijn heeft een boodschap tot zijn volk gericht, waarin hij een be roep doet op het patriotisme en de dap perheid der Grieken om do strijdkrachten te versterken 'die tot' taak hebben den vrede tot stand te brengen. Dus het oude recept: „wilt gij den vrede, zoo bereidt u ten oorlog". Weet. koning Constantijn nog niet, dat het' een ondeugdelijk re cept is? .De „Basier National Ztg." stelt vast, dat als gevolg van de dwangmaatrege len de Eransche franc meer achteruit is gegaan dan de Duitsche mark en het valutaverlies van Frankrijk onnoemelijk' grooter kan zijn dan het verschil in het eerste jaar tusschen den Franschen eisch en het Duitsche aanbod. Het blad acht de vastheid der Duitsche beurzen een bewijs van het geloof, dat de sancties spoedig tot ontnuchtering der Geallieerden en matiging van hun aanspraken zullen leiden. De „Daily Chronicle" uit de meening, dat de Duitschers vermoedelijk den uit slag van de stemming in Opper-Silezia afwachten, alvorens nieuwe aanbiedingen te doen. „Het argument' dat Duitschland zonder Opper-Silezië te arm zou zijn om den Geallieerden te betalen, wordt heet het op bespottelijke wijze door de Duitsche propaganda overdreven.;" .Wat niet wegneemt, dat als het plebis- Maar hij had mij gezegd, dat hij dood was? Ik geloofde het, maar ten onrechte, gelijk gjj ziet. Wat stelt het schilderij voor ter linkerzijde bij het binnen treden dei' kapel? De H Maria Magdalena. Het is een schilderstuk van Krans, aan het Luis- ge schonken door den baron van Blauberg, Het is zonderling! hij heeft het lang staan bekijken En waarom toch, daar uw officier op» een goeden voet van n gescheiden is, hem niet genaderd en u van de werkelijk heid zijner verschijning overtuigd? Ik heb het. willen doen, eerwaarde, ik heb het beproefd en ik stond als aan mijne plaats vastgenageld. Niedermann was ciet ongunstig voor Duitschland uitvalt, de Geallieerden w-el een 'streep door hun al te mooie rekening kunnen halen. En Dr. Simons heeft nu al laten weten, dat de regeering de Lond-ensche aanbie dingen inzake de schadevergoeding „als nie t mevr bestaand" en ,.als definitief afgedaan" beschouwt! Wat de volksstemming in'Silezië be treft, meldden wij gisteren, in «en laatste bericht, dat*de meerderheid zich voor Duitschland zou hebben verklaard. Dit bericht is inmiddels door anderen beves tigd. Ondankn alle opwinding en vreesaan jaging van te voren is de stemmings dag in geheel Opper-Siïezië kalm ver- loopen, waartoe de tegenwoordigheid der Ententetroepen veel heeft' bijgedragen, al heette het dan ook, dat de Franscfhen de Polen begunstigden en wist men zelfs te vertellen dat de Franschc generaal Lerond was gestuurd, om het streven der Polen te begunstigen. Ongeveer 61 pet. der uitgebrachte stemmen sprak zich voor Duitschland uit. Men lette echter w-el op. dat deze stem ming bedoelt een aanwijzing van de grens lijn tusschen de Duitsche en Pools'che district-en. Waar nu iu de delfstoffen- districten en op de mineralen en steen kolen van Silezië had Duitschland zijn hoop gesteld, de Polen de meerder heid hebben en de landbouwdistricten de Duitsche meerderheid hebben bezorgd, daar is het succes voor de Duitsjchers meer schijn dan werkelijkheid en mag met belangstelling naar de beslissing van den Oppersten Raad worden uitgezien. De ïtaliaansche ministerpresident heeft in de Kamer een rede gehouden. De „Populo Romano' 'zegt er van dat Sfor- za's rede beantwoordde aan Italië's wen- schen. Dit plaatst den vrede boven de kwestie der Duitsche vergoedingen. Sanc ties zullen niets uithalen. De „Messaggero" meent, dat Italië niet, gelijk Frankrijk en Engeland, een heftige anti-Duitsehe politiek kan voeren. Het moest verzoenend optreden. Vandaar dat Sforza noch de. geallieerden, noch de Duitschers zal voldoen, 'f ïtaliaansche volk echter zal ten slotte eenstemmig met' hem meegaan. Brand te Bfinn. BERLIJN, 19 Maart. (Ned T. A) Te Bonn is de wereldbekende fabriek van Soenneeken afgebrand. De kwestie der Vlaamsche 'Hoogcsrlienl. BRUSSEL, V.D. De kwestie inzake de Vlaamsche Hoogeschool zal hier waar schijnlijk een ministercrisis veroorzaken: Men heeft vernomen, dat de heer Des tree-, minister van Wetenschappen, een brief gericht heeft aan den premier, den heer Carton de Wiart, waarin hij mede deelt, dat hij zich na beraad niet kan vereenigen met hetgeen men reëds be sloten heeft. De heer Destree wenseht, dat men eerst een beslissing zal nemen omtrent het principe behoud van de hui dige universiteit. Door den brief van den heer Destreo is -de kwestie in een lastig parket ge raakt. Maandag a.s zal een ministerraad gehouden worden, waarin het vraagstuk opnieuw zal worden bestudeerd. Men vraagt zich af of de heeren v. d. Vijvere en Resette zich uit het Ministerie zul len terugtrekken, zooals zij verklaard hebben, indien 'de regeering' niet besluit de zaak op te. ljjssen voor het huidige zittingsjaar is afgeloopen. Een tramstaking) BRUSSEL. V.D Met een overgrootto meerderheid is besloten tot «en tram- staking. De Minister van Arbeid, Wau- ters, ontving Vrijdagavond een arbeiders- delegatie van het personeel der tram wegen. De minister zal zijn bemiddeling verleenen, teneinde een overeenkomst tus schen werknemers en werkgevers tot stand te brengen. Kaning Albert- gaat niet naar Italië. Voor bewoners der geallieerde landen en van Luxemburg is het consulaats- vismn op de reispassen afgeschaft. Schenking aan de nniver- siteit te Brussel. NEW-YORK, 20 Maart. V.D De stich ting van Rockefeller heeft 43 milliocn schrikverwekkend geworden.... Het, was'de c-olossus van mijn droom.... - Ja, mijn zoon hij was het ook on dit steit jni} geruist. Uw hoofd, verzwakt door de aandoeningen van gisteren en heden, zal de speelbal geweest zijn van die droe vige zinsbegoochelingen, waaraan gij doof uiv zwak gestel en door uw overgepote teergevoeligheid bijzonder onderhevig zijt. Tracht dat gebrek in uwe natuur zooveel mogelijk tegen te gaan en wapen u met moed voor de beslissende omstandigheid, waarin gij u bevindt. Ik heb u eene goede tijding mede te deeten: mijnheer de graaf heeft mij door een geitenhoeder laten we ten, dat hri mij niet van zijn vertrek had kunnen verwittigen, maar dat liri- morgen, zonder lont, vóór het ondergaan der zon francs bijgedragen tot het totaal van 100 millioen voor nieuwe gebouwen en giften voor de medische inrichting aan de universiteit te Brussel. De nieuwe fondsen zullen gedeeltelijk aangewend worden voor het instituut tot opleiding van verpleegsters ter herinnering aan Miss Cavell en Madame Depage. Frankrijk' en de .Ver. Stattejn* HAVRE, 19 Maart. (Belga,) Viviani, die als hoofd van een speciale missie naar de Ver. Staten gaat, is aan boo(rd van de Lorraine naar New-York ver trokken. Naar de correspondent van de N. R. Crt. te Berlijn meldt', beschuldigen Spaan- sche bladen baron von Gagern, Oosten; rijksch gezant te Madrid, de helft der in Spanje voor de Weensche kinderen verza melde gelden te hebben verduisterd. Mil- Iioenen zou de oneerlijke diplomaat zich hebben toegeëigend. Hij is door de Oosten- rijksche regeering teruggeroepen. Nader meldt men: Een officieel bericht uit Wecnen zegt, dat de Oostenrijksche gezant te Madrid dr. Gagern zich in het geheel niet schul dig heeft gemaakt aan verduistering van sommen, die voor de hulpactie in Oosten rijk bestemd waren. Aangezien echter zijn naam in deze aangelegenheid herhaaldelijk genoemd is, heeft hij jijn ontslag in gediend. Zwitserland heeft erg van de droogte en liet zachte weer te lijden, die dp wintersport vrijwel onmogelijk makten, zoodat tal van teleurgestelde toeristen het land reeds hebben verlaten. De Rhone en de Rijn staan nagenoeg droog; men kan de visch met de hand vangen. In het meer van Genève is een steen, die alleen hij zeer laag water droog komt te liggen, zichtbaar geworden. In 1862 is er op gebeiteld: „Als ik weer zicht baar wordt, zal de wereld in tranen zijn". (N. R. Ct.) Polen beeft een GrondwtetL' .WARSCHAU, 19 Maart. De Poolsche, grondwet in aangenomen, waarna het Par lement zich naar de Kathedraal begaf, waar een -Te Deum werd gezongen, ter wijl buiten de, kanonnen donderden. Ter herinnering aan dit feit zal een nieuwe Kathedraal worden gebouwd. De val van Kroonstad/ De laatste gevechten.. De correspondent van het „8 Uhr Abendblatt" meldde dato Ï8 Maart: Het artilleriegevecht was zoo gewel dig, dat te Terijoki aan de Finsehe grens de huizen als bij een aardbeving trilden; De strijd om' het fort Totleben werd met een ongekende verbittering gevoerd. De bolsjewieksche batterijen, ondersteund door geschut van Systerbteek,en Rar venoraen, concentreerden hun vuur op dit fort, terwijl bovendien de bolsjewis tische vrijwilligers voortdurend bommen op de vestingen wierpen. De eene ont ploffing volgde op de andere. De revolu tionairen van Kroonstad verdedigden zich met wanhoop, tot dat de laatste hunner stellingen door de bolsjewistische batte rijen in elkaar was geschoten. .Vier leden van de voorloopige regeering van Kroonstad zijn door de sovjettroepen gevangen genomen. Het is onbekend, waar de andere leiders van de revolutionnaircn zijn gevlucht. Vermoedelijk echter naar Finland. Een telegram uit Kopenhagen aan het zelfde blad 'zegt, dat het' vooral de honger is, die Kroonstad de nederlaag 'heeft doen lijden. De verdedigers der vestingen wa ren gedwongen hun rantsoenen met de burgerbevolking en met 7000 kinderen te deelen. Bovendien schijnt er volledig gebrek aan sanitaire, voorzorgen te hebben geheerscht. De revolutionairen hadden zich tot de internationale Roode Kruis organisatie gewend en om levensmiddelen' voor de noodlijdenden en .zieken gevraagd. De ijsbreker, die de levensmiddelen uit neutraal gebied moest gaan halen, kreeg onderweg een 'defect, dreef een tijdlang rond en viel ten slotte in handen jder bolsjewisten. TERIJOKIO, 20 Maart. (N. R Ct) In 't, geheel zijn er 9000 militairen uit Kroon stad over de Finsehe grens gekomen? Van het garnizoen 'waren slechts 15.000 hier zou 'z/io Gjj z-oudt niet gaarne zien, dat bij u ziek vgndt, op het oogenblik, dat gij u naar Frankrijk op weg zcudt moeten begeven. Helaas! Frankrijk! herhaald© An dreas mismoedig met het hoofd schud dende. Ja, Frankrijk', dat u verwacht en roept.... Ik zal het niet weder zien, eer- -waarde. Gij zult het wederzien, mijn zoon; verdrijf die duistere voorgevoelens, welke u afmatten. De gedachte, dat gij morgen, om dezen tijd op weg zult zijn naar uw vaderland, doet mij goed voor u. Vertrouw op God en Hij. zal' u bijstaan. Andreas schudde met het hoofd en man geheel aan de zijde van KoslowskiJ de anderen waren ten dcele onzijdig? ten deele communist. Het schijnt, dat: de laatiste forten! thans gevallen zijn. Er wordt geen kanon gebulder meer gehoord. CHICAGO, '20 Maart. V.D Alhier zijn 71/2 millioen schepels graan vernield ten gevolge van eene ontploffing van een elevator. Vier personen zijn gedood en een dozijn gewond. In Griekenland is de mobilisatie van enkele lichtingen afgekondigd, ter versterking van de troepen in KfeinJ Azië. De volkenbondsraad verklaart op de tot hem gerichte Duitsche nota niet) te kunnen ingaan. D« ex-keizerin. Men seint uit Doorn d.d. 21 Maart: Het officieel ïnedisch rapport omlrenfl den toestand van de ex-Keizerin luidt: Terwijl de ziekte-verschijnselen om-' trent het hart evenals de opstoppingen tengevolge van de mindere kracht van het hart iets afgenomen zijn,was daaren tegen de subjectieve toestand van dö laatste dagen in het algemeen redelijk wel, hij ëieer bevredigende voedse'l'op- name. Slechte de hartzwellingen veroor zaken vrij veel last. De heoordeeling blijft inmiddels onveranderd ernstig. (w.g.) Prof Hymanó v d Berg Dr. Haehner. Ziekte-verzekering, Men schrijft uit -Tilburg: De algern. ledenvergadering der Ver een iging van Katholieke werkgevers in de textielnijverheid, heeft met algemeënë' stemmen besloten mede te werken tot de tot standkoming eener ziekte-verzekering op de basis der plannen van Dr. Posthu» ma, Directeur vau Centraal Beheer.; Zuinigheid. „Belasting-betaler" schrijft aan de „N. R. Crt." In het dorp Stavenisse op het eiland Tholen, is ter vervanging van het hulp- postkantoor een nieuw postkantoor, kos.- ten plm. f 100.000, gebouwd Daar het veel te groot is voor het doel, zal worden getracht een gedeelte aan een particulier te verhuren. Dc ontslagaanvrage van Mr. Zimmerman, Naar het Haagsehe Corresp.-bureau ter oore kwam, moet van hooger hand ern stige aandrang zijn uitgeoefend op Mr. Zimmerman, om hem tc bewegen alsnog terug te komen op zijn ontslagaanvrage als burgemeester van Rotterdam. Jeugdcommissie Sohriëtas. Dc Centrale Jeugdcommissie uit So-i briëtas houdt met' de Bonds-Jcugdcom- missies' uit de verschillende Diocesane Kruisvcrbonden en Mariabonden een ge meenschappelijke vergadering op Woens dag 30 Maart in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Utrecht, des! voormiddags om half twaalf. Op die bij eenkomst zal een inleiding worden gehou den over Sport en Drankbestrijding voor dc Jeugd dooi- Drs. R. de Groot uit Til burg en een over inrichting van een! cursus voor leiders: en leidsters door Mej'. A. Reith uit Maarssen. De Zomertijd. De Zomertijd, die zal aanvangen in den nacht vam 3 pp 4 April a-h, zal eindi gen den 26en September. Faillissementen in -Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 18 Maart, zijn in Nederland uitgesproken 30 faillissementen tegen 33 faillissemen ten in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari t-ot en met' 18 Maart 1921 387 faillissementen tegenover 286, over "hetzelfde "tijdperk van hef voriga jaar. Opening Znid-Afrikaansehe Tentoonstelling, Zaterdag j.l. is in tegenwoordigheid' van Prins Hendrik en de heeren Jhrl Mr. Dr. H A van Karnebeek, minister! van BuitenIandsche Zaken, Sir Ronald Graham, den Britschen gezant bij ons' Hof, Sir Reginald Blankenberg, waar nemend Hooge Commissaris te 'Londen' en Canham, commissaris der Unie en verder vele autoriteiten en vertegën- mompelde: Ik zal het niet wederzien. Maar hij heeft ïust noodig: eene licnie huivering voert hem door de leden, zijne oogen suisen, zijn hoofd is loodzwaar. De pater verlaat hem en weldra valt hij in een diepen slaap, om niet voor den vol genden ochtend te ontwaken, toen reedtf de zon op zijne gordijnen speelde on zijne kamer niet een verblijdenden glans vervult. De nacht heeft hem goed gedaan; hij staat vro,olijk en welgemoed op: een. nieuw leven schijnt door zijne aderen te stroomen en hem ziende, zou niemand in hem den zieke van den vcrigen dag her kennen, (Wordt vervolgd).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 1