Eene Hofstede Algemeene Zeeuwsche Electriciteitr-ij. A. Z. E. M. UITVOERING STEENHOUWERIJ Middelburg. op 17,18,19,20 Bil 21 Januari. Firma U WITTE ZONEN -Bloemisten ZATERDAG 15 JANUARI 1921 NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT Dekenaat Middelburg. deTooneeicluh Sf.Genesius Dekenaat Aardenburg. Advertentiën, G. «I. HOEK, Steen houw werk. Éen gemakkelijke en veilige Geldbelegging. P. SERRAREWS Telefoon 247. Steenenbeer - VAissingen - Tel. 141. OFFICIEELE KERKLIJST Op den tweeden Zondag na Briiekoniugen. Epistel van den lieiligen Paulus aan de Romeinen XII 616. Broeders! wij hebben, volgens de gra- tic wcdlce ons is gegeven, verschillende gaven, of van profetie naar de regelmate des geloofs, of van bediening in het bedienen, of van geleerdheid in het lee ren. of van vermaning in bet, vermanen; die uitdeelt, doe het met goede 'trouw die overheid "is, met naarstigheid; dio barmhartigheid .betoont, met vrolijkheid. De liefde zij ongeveinsd. Haat het kwade, en hecht u aan het goedebemint' elkan der met een broederlijke liefdevoor komt elkander met eerbied; zijt niet traag in bet betrachten uwer plichten zijt vurig van geest; dient den Heer; ver heugt u in de hoop; zijt lijdzaam in de verdrukking; volhardt in het gebed; deelt den heiligen in behoeften mede beoefent de herbergzaamheid; zegent, die u vervolgen jzegent, en vervloekt zo niet. Verblijdt u met de blijden; weent mei weenenden; zijt eensgezind onder elkan der; hebt geen hoog gevoelen van u zeiven, maar voegt u naar de nederige n,, Evangelie, Joannes II 1-11. Tn dien tijde werd te Cana, in Galilea, een bruiloft geliouden. en de Moeder van Jezus was daar. Jezus werd ook met zijn leerlingen (er bruiloft genoo- digd. En toen de wijn ontbrak, zeide de Moeder van Jezus tot hem: zij hebben geen wijn. En Jezus zeide tot haar; Vrouw, wat hebt g-ij met mij te doen mijn uur is nog niet gekomen. Zijne Moeder zeide aan de dienaren: doet alies wat Hij u zal zeggen. Nu daar waren, volgens de zuivering der Joden, zes stee do kruiken met water. En zij vulden ze of drie maten. Jezus zeide hun: vult de kruiken met water. En zij zuiden ze tot boven toe. Jezus zeide hun; schept nu en brengt het den hofmeesteren zij brachten het. Als nu de hofmeester het water proefde, dat wijn geworden was, en niet wist van waar hot kwam, schoon de dienaren, die het water geput hadden, het wel wisten; toen riep de hofmeester den bruidegom, en zeide hem.; een ieder stelt eerst goeden wijn voor en, als zij wel gedronken hebhen, dan die minder is, maar gij hebt den goeden wijn tot nu toe bewaard. Dit eerste zijner teekenen heeft Jezus gedaan te Cana. in Galilea, en heeft zijne heerlijkheid geopenbaard en zijne leerlingen geloofden in Hem. Wegwijzer in het Missale Weeklijst van 1623 Januari Zondag* 16. 2e Zondag na Driekonin gen B 191; 2de geb. H. MJafcoeUus» B 1473; 3de geb. v. Maria B 188; Credo Praef. v. d. H Drievuldigheid Maandag 17. H. Antonius Abt B 1475. Dinsdag 18. Stoel v. d. H Petrus te Rome B 1475; 2de geb. H. Paulus B 1477; 3de geh\ H.; Prisca B 1478, Credo; Praef. v. d. Apost. Woensdag 19: H.H. Marius en Gezel len: Mis „Justi epulentur" B 1483; 2de geb. H. Canutus B 1484; 3de geb. van Maria B 188. Donderdag 20: H.H. Fabianus Paus en Sebastianus B 1487. Vrijdag 21. H.- Agnus B .1489. Zaterdag 22. Mis v.- d. 3en Zondag- na Driekoningen B 196; 2de geb. H.H Vincentius en Anastasius B 14923de geb. van Maria B 188; (Bisd. Haarlem: 4e geb. voor den Paus B 188). Praef. v. d. H. Driev. P. V. KERKBERICHTEN uit het MIDDELBURG. Parochie H.II. Petrus en Paulus Zondag de H.H.; Missen te 7.30 en 10 u. Na den middag 3 uur openbare oefening der H. Familie met aanbidding. Te 0.30 plechtig Lot met predikatie, processie en „Te P>eum". Maandag en overige dagen de gewone Ca! ecliismus. Donderdagavond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament.; Zaterdag van 6 uur al gelegenheid om Ie biechten. VLIS'SINGEN. Parochiekerk ter eere van deu 11. Jacobus, Wilhelminaslraat. Zond,ag de H.H. Missen om 6.30, 8.30 en 10.30 uur. Om 12 oei. voor de Edelwachi. Om G uur Lol en Predikatie. Dinsdag om 6 uur Maria-Congregatïc. Donderdag onder de H. Mis van 7.30 uur, algemeen© II. Communie der Jv.lel- ivacht Om 7 uur Lol en Rozenhoedje. Zaterdag van 59 gelegenheid tot biechten. Om 7 uur Lot' lor eere der H, Maagd,- Gedurende deze week de H.H. Missen om 7,30 en 8,30 uur. Zondag onder alle Missen.' seuaaleol- locte voor de St. Pieterspenning Bijkerk: O. L. Vrouwekerk (Singel). Zondag de H.H. Missen om 7.30 en 9,30 uur. Om 4.30 Congregatie der II, Familie. Zaterdag van 58 uur gelegenheid om te biechten. Door de week de H.H. Missen om ,3 uur. GOES. Parochie II. Maria Magdalena. Zondag, tweede Zondag na Drie Konin gen, 7.30 gelezen II. Mis. 10 uur Hoog mis, 2 uur Catecliisums, 3 ujur Lol, 3 u)i:r Congregatie voor de mannen, 7 uur Pa tronaat; -» Maandag 7.30 uur gelezen H. Mis in de kerk en bij de Eerw. Zusters van de Wijkverpleging-. 8 45 uitreiken dei' H. Communie. Dinsdag, 7.30 uur gelezen II. Mis in de kerk. 8.45 uur uitreiken der II. Communie. .Woensdag, 7.30 en 8.30 gelezen I'. Mis, G uur Lof. 7,309 uur Liturgische Cursus in het ,.Slot Oostende". Donderdag, 7.30 gelezen II. Mis jn de kerk en bij de Eerw. Zusters van de school. 8.4ö uur* uitreiken der H. Communie. Vrijdag 7,30 en 8,*30 uur gelezen xl. Mis. Zaterdag 7,30 en 8,30 uur gelezen H. IlMis6 uur Lof. Biechlhooren vanaf 4 uur. N.B. Dagelijks vóór de H,H, Missen en Woensdagavond na het. Lof gelegen heid om te biechten. OVEZAND, Parochie O. L. Vrouw Tenhemelepneming, Zondag 1G Jan. Tweede Zondag na. Drie Koningen. Gedachtenis van den H. Mar cellus 1, Paus en Martelaar. Uitreiking der H. Communie om G.45 en onder de Vroegmis van 7.30. Om 10 uur de Hoogmis. Onder de H.H. Missen de maairtdelijkse'he collecte voor de rente-aflossing in ver- bami met de schildering dei' kerk. Na de- Hoogmis leesboeken te bekomen in dir Par. School; een kwartier na. de Hoog mis Catechismus. HEDEN ZAL TIET LOF ZIJN OM TWEE UUR, met Rozenhoedje. Ka 't Lof liet Mavia-lie.l, zangboekje pag. II No. 3. Terstond na 'lie t Lo-E wordt het Allerheiligste Sacrament in de Sacristy gebracht en zal in de kerk als spreker optreden de heer P. A. Lebens, voorzit ter det Hanze te Delft. Het onderwerp zal zijn: „Het Roomsche organisatieleven in dezen veelbewogen en hoogst zorgzamen tijd. Het zal wel overbodig zijn, u allen allerkrachtigst op te wekken dezen onver- moeiden voorvechter va.n het Roomsch verecnigingslevan te gaan liooren. Waar die spreker Donderdag 11. stond voor een klein, zeer klein gehoor, daar gat men, hem de heilige verzekering, da! hij Zon dag d.o.v. staan zou zeer beslist voor een stampvolle kerk! Iedereen mag vrij naai hem 'komen luisteren! Roomsche mannen en jongelingen op de allereerste plaajs. ilall' vier beslist atles afgeloopen. Toont te begrijpen den ernst van dezen tijd. Maandag 17 Jan. H. Antonius Abt, pa troon tegen vee-ziekten. Dinsdag 18 Jan. H. Stoel van St.-Petrus, den Apostel, te Rome. Gedachtenis tevens van den lf. Apostel Paulus en van de H Prisca, Maagd en Martelares, Om 8 uur gezongen H. Mis". Woensdag 19 Jan. 11.11. Marius en Ge zellen, Martelaren. Gedachtenis van don II. Cauut, Deenschen Koning en Martelaar. Donderdag 20 Jan. H.H. Fabianus, Paus en Sebastianus, Martelaren. Om 8 uur gezongen II. Mis voor de leden en Zei a trioen van het Genootschap der 11. Kinds heid met algemeen© II. Communie van aile schoolgaande kinderen, die zijn aan genomen. Na de II. Mis, om kwartier na negen, komen de Zelntrieen ter vergal - ring aan de pastorie. Vrijdag 21 Jan. 11. Agnes, Maagd en Martelares. (Do kleine bruid van Jezus' II. Sacrament). Heden de achttiende .ge denkdag van hel afsterven van-den oiivct- getelijken onvermoeide»! strijder der II Kerk, den grooten Christen-Staatsman «n Dichter Dr. 11. J. A. M. Schae-pniaii g. Mogen alle katholieken in deze week de» gebed storten voor zijn zielerust en liet voornemen maken dien grooten vurig©» ka!kolieken priester en strijder na te- vol gen, zij 'I; dan ma-ar van verre, in zijn kinderlijke liefde, aanhankelijkheid en trouw jegens de 11. Roomsche Kerk. Dat geve de Goede God! Zaterdag 22 Jan. Officie van den der den Zondag na Drie Koningen. Gedachte nis van de 1J.H. Vincentius, en Anastar sins, Martelaren. Om 8 uur gezongen H. Mis met 9de brood bedeeling aan de tl Mis van dien dag, verbonden. Biechtgele genheid na de H. Mis en wel van 8.45 tot zoolang er zijn. Voorts van 2—4.30. Om fi uur Lo-I' met Rozenhoedje, daarna lot 7.30. Zondag 23 Jan. genaamd Septuagesima Gedachtenis van den H. Raymunclus de Pennafort, Belijder; en de II. Einorenliana. Maagd en Martelares. Op Dinsdag biechten de meisjes; op Woensdag de jongens. De maandelijksche H. Mis van Requiem voor de zielerust van vele ouders zal aan den barmhairtigen God worden opgedra gen op Vrijdag 28 Januari e.k. 'S-HEERENIIOEK. Parochie van den H- Willibrordus. Zondag. De H. Missen zijn te 6.30, 8 en 9.30 uur. 's Middags te 1.30 uur ateckismus en te 2.30 uur Vespers mei Rozenhoedje, om rust en vrede omder cl" volkeren. Deze week dagelijks de gewon.' Cat: chismus. Elke® morgen tc 6 uur wordt de II. Communie uitgereikt. Vrijdagmiddag te 3 uur, Lof ter eere uer 11 Maagd. Zaterdagmiddag van 25 uur, gelegen heid om te biechten. Laten allen met aandacht de advertentie lezen, welke het Bestuur der St. Joseph Gezellen jn dit blad heeft geplaatst. te geven door onderafdesiing der St.-Joseph-Gezetlenvereeniging ie 'S-HEERENMOEK it' Reglejfient De uitvoering bejjmt elkeu avond te G nul'niet eerder;,, dan half zes wordt de zaal geopend. M Toegangskaarten worden uitgereikt alleen aan de leden etfriveldoenérs der St.-Joseph- Gezellen. Wil Aeen lid zijn kaart aan een ander geven,g dan geve hij ze alleen aan een Parochiaan van 's-Ileerenhoekniet- Parocliianepfc worden niet toegelaten, ook al hebbenJFij een kaart gekregen. Een toegangskaart is geldig alleen voor dien avond, welke er op staat aangegeven. Een toegangskaart geeft toegang slechts voor één persoon. 2430-32 HET BESTUUR. IHELNKENSZAND. Parochie van den H. Blasius. Zondag 16 Jan., 2e Zondag na Drie Koningen, 0.30 uur Communie uitreiken, 7.3C uur Vroegmis, lf uur Hoogmis- I uur Catechismus, 2 urn' plechtig Lof ter eeie van den 11. Antonius abt. waarna verecring van de reliquie. In deze week catechismus volgens ga' woontc. Maandag. Feestdag van den II Anto nius abt; 8 uur gezongen H Mis, waarna vere-ering van de reliquie. Verder gedurende deze week iedere.n morgen na de II. Mis vereering van de reliquie van den IJ. Antonius abl Dinsdag biechten do jongens. Zaterdagochtend 9 uur catechismus voor de plechtige communicanten. Zaterdagmiddag- van 24 en van, 6—8 uur .gelegenheid tot biechten. Zaterdagavond om 7 uur Marialof met Rozenhoedje. HANSWEERD. Parochie Maria Onbevl. Ontvangenis. Zondag, 2de Zondag na, Drie Koningen, 1.30 uur Catechismus, 2,30 uur oefening van den Kruisweg met vereering der reli quie van het II. Kruis. Na den Kruisweg vergadering van de Zelatriceii van den H. .Geest en de II. Kindsheid. Na de Hoogmis vergadering van het "kerkbestuur Woensdag, gezongen jaargetij,!-' voor Jacobus Boonman. Zaterdag 4 uur gelegenheid .om te biechten. A.s. Zondag na de Hoogmis vergadering der R. K. Kiesverpeniging, vooral voor vrouwen, die vera! wonen, en des mid dags na het Lol' voor de vrouwen, die dichtbij wonen. De vrouwen worden ver zocht, en dringend verzocht, deze verga deringen hij te won-en. RILLAND-BATH. Rectoraat van den H. Jozef. Zondag zijn de H.H, Missen om 7 en 10 uur. Na den middag om half drie Lof niest Rozenhoedje; na, het Lof vergadering voor de Derde Orde. Maandag is er alleen om half acht een H. .Mis, en Dinsdag geen 11. Mis om 6 uur. Zaterdagavond om 6.30 u. Lof met Ro zenhoedje ter eere van O. L,- Vrouw. Zondag volle aflaat wegens het feest van den II. Berardus en Gezellen, eerst» Martelaren cler Pile, en Woensdag, vqoi' den Z Bernardns van Corieo-iie, Belijder, OUD-VOSSEMEER. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag 1G Jan 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Ca,tech., 3 uur Vesper, waarna korte oefening' van den Kruisweg. Deze week' Catechismus naar gewoonte en Dinsdag e» Vrijdag gezamenlijke Com munie der kinderen. Maandag, Woensdag, Don lerdag en Za terdag gez; Requiemmis. Vrijdagavond 6.30 Lof met predikatie door Z. E. P. Philippo-na. tot voorberei ding van het 10-Urengebed. Zaterdag 7 uur, gëlezen en S uur ge zongen 11. Mis. Zaterdagavond geen lof. Zondag 23 Jan. te 7 uur, opening va,n het 40-Urengebed. KERKBERICHÏEN uit het HOOFDPLAAT,: Parochie van den II. Eligius. Do H.H. Missen op Zondagen en ge boden feestdagen te 7 en 10 uurin de vrek tijdelijk te kwart over zeven. Lof op Zondagen en geboden feest dagen om 2 uur; Zaterdag om 5 uux. Zondag- -de Hoogmis voor den heer Ja cobus Bern. Temmerman, huisvrouw en overleden kinderen. Relikwie H. Antonius, abl ïTa den middag om 2 uur Lof met Rozenhoedje en Kruisweg voor Je over ledene parochianen. De vergadering der H. Familie zal in plaats van dezen namiddag aanstaanden Zondag gehouden worden. Maandag, gez. H. Mis voor den heer Joannes Baars en mevrouw Sera,phina Sophia Anlheunis zijn echtgenoote. Ge dachtenis van den II. Antonius, abt, bij- zonderen patroon om hel vee en de vruch ten der marde van ziekten te bevrijden. Dinsdag, feest van St. Petrus' Stoel te Rome; vandaag of aanstaanden Zondag volle aflaat, ook toeyoege-lijk a,an de gel. ntiery te J&op Uit de hand met goede Jfouw- en wei landen ter-grootte van plm. 26 H.A. qjfder de gemeente 1 JzondijjJb. Dadmijk te aanvaarden. Iiüxé h tingen te bekomen bijjlo firma J. Th. llendrikse te, ljze.ndijke. 2435-14 VAN Veersehe Weg I<$50, Middelburg, levert uitjjfuimen voorraad ille soorten JtSpeciaal adres voor GRAF- WERK, in alle stijlen en prijzen voorradig'. 2289-18 zielen, voor degenen die ingeschreven zijn in de Broederschap "van den, St. Pie terspenning, mits zij waardig biechten, communice-eren en bidden tol intentie van Z 11. den Paus., Gez H. Mis voor overleden ouders tol intentie van de verzoekers. Woensdag, gez. II. Mis voor Pauljiut Boxtael, huisvrouw van Jasephus Duinkei- Donderdag, gez. II. Mis voor Maximil'i- amis Franciscus Geeriiaert. Vrijdag, gez, H. Mis voor den heer Prudentius Frpnciscus Thoinaes en over- leden kinderen. Onder de H. Mis gezamenlijke weke- lijksche H. Communie der kinderen. Zaterdag, gez. IT. Mis voor don Zeer- eerw. lieer Adrianus Vissenberg, gewezen pastoor dezer parochie, 'en voor zijn over leden ouders. t Na de leering bj-echthooren voor de boitenkinderen; te 2 uur yooi al do ove rige kinderen; na het Lof van 5 uur voor de ouderen. IJZENDIJKE. Parochie O. L. Vrouw Tenhemelopneming-, De H.H,; Missen zijn, behoudens on voorziene omstandigheden, op de Zon- en Feestdagen om 6.30 en 10 uur: op de overige dagen om 7 en 7.30 uur; Woens dag alleen om 7 uur. Zondag om 2 uur en Zaterdag om 5 uur Lof. De regeling der leering is als volgt: Zondag voor de kinderen, die hunne plechtige le en 2e H. Communie deden", om 8.30 uur in de kerk; Maandag ten Dinsdag voor de meisjes vanaf 7 jaar; Woensdag, Donderdag en Vrijdag voor de jongens vanaf 7 jaar, telkens om S uur bij de Eerw. Zusters; Gelegenheid om te biechten iederên mor gen vóór 7 uur, alsnog des Zaterdagis vanaf 3.30 uur en vóór feestdagen of bij zondere devotiedagen vanaf 3 uur. Op Zon- en Feestdagen van 5 tot uur Patronaat. De R.-K, Leesbibliotheek is geopend iederen Zondag na de Hoogmis. Retraite,n, welke tc Sep pc zullen worden gebonden. 2124 Januari: Leden van den Boe renbond 2528 Januari: leden van den Boe renbond 31 Jan.3 Febr,: Landbouwleerlingen 68 Februari; Mannen en jongelin g-en; 1114 Februari: leden van den Boe renbond 1518 Februari: leden van den Boe renbond 1922 Februari: Meisjes; 22l—25 Februari: Boerendochters; 28 Febr.3 Maart: Koorzangers; 1114 Maart: Kantoorpersoneel (hoe ren) .1618 Maart: Huisvrouwen van den middenstand 1922 Maart; Jongedames van den middenstand 2326 Maart: Herren 2.629 Maart: Mannen ,en jongelingen. Retraite voor mililiepluTitigcn 2831 Januari. Dat zal dan de tweede retraite zijn te Seppe voor de lichting die in 1921 opkomt. De eerste, in December gehouden, was overvol. Zou deze goed bezet zijn ij .Waar om niet? Of zijn er, om van andere plaatsen te zwijgen, nog niet tal van jongens uit Breda, Bergen op Zoom, Oudenbosch, Roosendaal, Steenbergen, Zundert, Gin- nekraiOosterhout, Dongen, die in aan merking komen. 'tls toch niet aan te nemen, dat de ouders van al die jongens niets zouden gevoelen voor de müitiepHchiigen-re traite Me dunkt, zoo goed als wie ook', zullen ze begrijpen, dat de retraite het middel is tegen de komende groote gevaren van het kazerneleven. Dus goede moed op de retraite vam 2831 Januari! Deelnemers geven zich op bij de Di rectie 1e Seppe. Aalmoezenier Ille Milit. Afd, G. HUIJS.- De Biss kerk van de lelijke Bouw-Commissie van de nieuwe H? Familie a.d. Copernicusiaan den Haag, heeft nog cenige olotl&aties beschikbaar van haar geldleening in stukken vatbiJÖOO, 500 on 250 guldon. De rente bedraagt 5 pet. peFjajir. 2318-40 N.B. Deze obligaties kunnen ten alle tijden worden opgezegd en worden met het volle bedrag terug betaald niet een opzeggingstermijn van één jaar. De inschrijving kan geschieden ten kantore van den heer L. ROOS Kassier te Goes, alwaar ook t.z.t. de stukken verkrijgbaar zullen" gesteld worden. Obligaties verkrijgb. bij J. A.ANNE- GARN Pastoor, Noorderbeekdwarstr, 202, den Haag. ZAADHANDEL - GQES' DAIVI 31-32 2319-40 Landbouwzaden - Tuin- en Bloemz; Zaa «pp Gras- en Klaverzaden - - Aanleg van Weiden - en Zaailijnzaad Bloemwerken voor alle gelegenheden. Plantenversie- ringen. Aanleg en onderhoud van tuinen. Afzenden van Bloemwerken naar alle plaatsen. $383.20 «W

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1921 | | pagina 6