DAGBLAD VOOR VLISSINGEN Eerste Nefl. Biljartfabriek FA.J. ELSENBURG Beursspeculatie met beperkt risico Woensdag 3 November 1920 Zestiende Jaargang Buitenlandsch Overzicht. BUITENLAND. BELGIE FRANKRIJK ENGELAND RUSLAND Korte Berichten. BINNENLAND. Korte Berichten. BILJART MONARCH UIT ZÉÈLAND.. MIDDELBURG COURANT ,x i w VIENINGS. Telefoon 9?' r^ux van6 Redactie' en Administratie: Westsingel, GOES MIDDELBURG. Markt 1 en 2: VLISSINGEN Telegram-AdresNizeco. Directeur: JOS. VAN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden; j 0.20 per week» Advertentiën van 1 tot 6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25g bij contract beduidende korting. W Misschien dat reeds in dit nummer tltïi lezer de verschenen resultaten kennen worden voorgelegd van de Presidentsver; tiering in de Vereenigde Staten, die gis teren hebft plaats gehad en waarbij C o x, oandidaat der democraten, voorstanden van den Volkenbond het werk van Wilson, die ook tot de democratische] partij behoort en Harding, Candida,a;t der republikeinen en tegenstander varr den Volkenbond, elkander den pï'esidents- zetel betwistten. Cox .heeft zich ook ver klaard voor een oplossing der lersohe kwestie in den geest der Sinn-Feiners. Verder verwachtten Cox en zijn aanhan gers veel van het vrouwenkiesrecht, dat nu voor het eerst is toegepast, zoodat thans 50 millioen menschen aan de ver kiezing deelnamen. Ondanks dit alles wer den de kansen voor Harding beter geacht dan die voor Cox. De uitkomst zal be wijzen, wie het bij het rechte einde heeft gehad. Men kan er anders dikwijls geen pijl op trekken. Bij jle vorige presidente- verkiezing was Hughes, de candidaat der republikeinen, reeds als gekozen verkon digd, toen bij.rhel afkomen der laatste cijfers bleek, dat 'hij met 262 tegen 268 van Wilson had verloren. Wij wezejj reeds in ons vorig overzicht op een oneenigheid tusscben Engeland en Frankrijk inzake de tenuitvoerlegging van het vredestoactaat met Duitschland In de Fransche pers wordt daarop nog voort geborduurd Men zweert daar bij het ver drag van Versailles, niet uit pure liefde zoozeer voor dat verdrag, dan wel uit vrees, dat Engeland, wanneer hot teveel vrijheid' wordt gelaten, een vooraanstaan de economische positie in Europa zal gaan innemen en uit angst dat Frankrijk vroeg of laat door Duitschland zal worden over vleugeld En daarom moet Duitschland zooveel als het maar kan gekortwiekt Engeland heeft weer heel wat te stel len met Ierland als gevolg van den dood van Mac Swincy, die de gemoederen heeft opgezweept, Wraaknemingen van Sinn Feiners op regeeringspolitie heeft van de zijde dier politie bloedige weeirwraak- middelen uitgelokt, zoodat moord en brand op dat ongelukkige eiland weer aan de orde van den dag zijn. Het is wel in teressant eens te hooren hoe; zuiver van het standpunt van het recht, over Mac Swiney's dood wordt geoordeeld. Het Nederlandsche Weekblad va,n het Recht bespreekt in 'zijn nummer van 1 NoycniLer jl. de hongerstaking van. den burgemeester van Cork. Na te hebben vastgesteld dat do straf op wettige wijze was opgelegd en dat de Engelsche regee ring, zonder aan haar prestige en het gezag van het Recht tekort 1e doen, niet kon toestaan, dat den vrijwilligen honger staker dooï vrijlating het middel werd verschaft liet ondergaan van de opge legde straf onmogelijk te.maken, gaat het aldus voort: ,.De burgemeester van Cork is ongetwijfeld met de voedselweigering begonnen met de bedoeling de regeering tot invfijheidsstelling te dwingen. Dat zij zich aan dien dwang niet onderwierp, kan men haar niet kwalijk nemen. Toen. do veroordeelde eenmaal' den strijd be gonnen was, heeft hij dien met helden moed voortgezet en men kan dien ipoed, de kracht om voor zijn overtuiging te sterven, bewonderen, zonder daarmee de rechtmatigheid van zijn handelen te er kennen en de houding van de regeering] als wreed en onmenschelijk te kenmer ken De houding.1 van Engeland tegerr- over Ierland, de Iersche politiek van de Engelsche regeering: moeten daarbij bui ten beschouwing blijven Mac Swiney kan in zijn strijd tegen de Engelsche regeering het volle recht aan zijn zijde gehad heb ben, althans wat het doel betreft waar voor hij streed Docli als hij dien strijd wilde voeren nret wettelijk ongeoorloofde Middelen, moest hij de gevolgen daarvan dragen Dat heeft hij niet gewild; iit de plaats daarvan heelt hij de regeering toï toegeven witten dwingen Van dien dwang is hij nu zelf het slachtoffer geworden", Bewondering verdient ook' de Hongaar- sche graaf Apponyi voor zijn moed om in het openbaar (op 'het te Boedapest gehou den congres van Katholieken)-té spreken; over het gezag als onmisbare factor voor de volledige ontplooiing van de men- Schelijke vrijheid in den geordend-en staat cn dat zoozeer door den oorlog^ en de revolutie heeft geleden Maar juist die vermindering van eerbied voor het gezag1 heeft de moreele en materieelc rampen veroorzaakt die. ^thans de wereld teisteren, Niet alteen an&elericale invloeden heb ben op de massa gewerkt, maar cok stroo- aungen, die hot gevoel voor goed en kwaad vertroebelden, het streven naar steeds grootere verrijking en steeds meer genot algemeen deden worden, en do zin nelijkheid in t]e band werkten. dan bel eind van zijn redezeidc Ap- ponyi,;onze wereld wordt wit genoemd m tegenstelling met de roode. Moge zij inderdaad wit zijn. dat wil zeggen op moreel gebied onbevlekt, rechtvaardig, met eerbiediging van recht en wet en uitsluiting van willekeur. En moge er ook tucht heerschen; want wanneer aan ue machtsorganisatie het zedelijk gezag ontbreekt, hoe kan het ziet. dan in liet Belang van dff macht naar buiten doem gelden? De hoofdzonde van-"de maat schappij, die achter ons ligt, was dat haar liefde ontbrak; wellicht heeft God haar daarom met den geesel van het ccmmumslrne getuchtigd. Het zou ver schrikkelijk zijn, indien wij nog in liefde bij haar' ten achter moesten blijven" De weg dién de ex-koning' Constantijn, van Griekenland heeft ingestegen om zich weer op den troon te Athene te doen, verheffen, gaat niet op rozen. De partij van -Venizelos is zoo slim geweest om behalve den jongen Prins Paul tot koning ook nog een regent te benoemen, nl den) heer Kondoeriotis. In de Grieksclie Ka mer verklaarde Venizelos, dat, volgens de grondwet prins Paul koning van Grieken land moet worden, doch dat do verkiezing] van een regent noodzakelijk was. Voordat de kroon aan het koninklijk huis- terug komt, moet onbetwistbaar vaststaan, "dat prins Paul de eenige wettige opvolger van - wijlen koning Alexander is. Venizelos zeide ten slGtte, dat voor Griekenland de binnenlandsche vrede thans meer dan ooit noodig is, en dat daarom Constantijn zijn intriges moet star ken en niet in prins Paul een plaatsver vanger moet zien, die hém den terugkeer tot den tro.on moet vergemakkelijken. De rede wérd door heel de 'Kamer geestdriftig toegejuicht, zégt het Fransche blad „Le Temps". Een tegenstander, dia de kroon voor Constantijn opvorderde, had geen succes. In de Wilna-kwestie is eenig licht ge komen door de bereidverklaring der Pool- sche regeering om onder zekere voor waarden een volksstemming over Wilna te aanvaarden. In Rusland gist hel nog steeds. Op ver schillende plaatself: ova. te Moskou en Smolensk, zijn verbitterde opstanden te- gén het Sovjetbewind .uitgebroken, dia slechts met de grootste moeite in bloéd zijn gesmoord. De gevangenissen te Mos kou zijn overvol. Ook generaal Broessi- Icf is gearresteerd. Te Smolensk werden 1200 soldaten' en vete duizenden burgers op last der So.vjetregeering vermooyd,, Ben geheelen dag beschoot zware artille rie de stad. Dat noemen ze in 't Russisch: Bolsjewistisch paradijs. In 't Hollandsch heet dat Vol'g'ens Trotsky brengen vijf legers Wrangel van alle kanten in het nauw en iS zijn lot beslist. Wij zullen zien. VEREENIGDE STATEN. De pi'csitlentakedze. Men seinde ons 'hedenmorgen: NEW-YORK. De New-York' Hera.ttl" meldt, dat Harding tot president der Unie in gekozen. (Zie het buitenlandsch over zicht in dit nummer.) Mijn workersstaki ng. Dinsdagmorgen zijn 48000 mijnwerkers in de streek' van Charleroi in staking Kabinetscrisis. Zoodra de Koning van België uit Bra zilië terug is hij wordt Woensdag te Brussel verwacht zal Delacroix offi cieel 'het ontslag" van het kabinet den koning aanbieden. TramStakïng]. Er wordt nog onderhandeld met regee ring en maatschappij. Springen de onder handelingen af dan begint te Brussel Zaterdag a-.s. de staking. De president der Republiek' heeft ver schillende soldatenkerkhoven bezocht. De bladen deelen het navolgende mede, over de wijze, waarop men. 11 November te Londen den tweeden verjaardag van den wapenstilstand wil vieren. Lloyd George, heeft o.a] in het Lagerhuis mee gedeeld, dat 's ochtends om 11 uur alle bezigheid in Engeland twee minuten stil gezet zou worden en dat 'hij hoopte, dat dit voorbeeld in het heele rijk gevolgd zou worden. Huishouding der Bolsjcwiki. De uitgaven van Sovjet-Rusland over 1920 beloopen 1100 a 1500 milliard roe- hel (een milliard of een biljoen is duizeflR millioen) de Ontvangsten 150 a 160 mil liard. Alzoo een duizend milliard kwaad slot. Ja ,ja, die Bolsjewiki hébben er wel slag van de tering naar de nering te zetten. Het hof van gezworenen te Dresden heeft in het tweede jproces-Hoelz von nis gewezen.- Van de dertien beklaagden zijn elf vrijgesproken en de twee anderen tot zes en acht maanden gevangenisstraf! veroordeeld wegens landsvredebreuk, da den van geweld en vrijheidsheroovjng.. De Iswestia, het officioele orgaan van de sowjet-regeering, deelt mede, dat er van 23 Juli tot, 21 Augustus 1182 per sonen zijn ter dood veroordeeld cÉ5er de revolutionaire rechtbank te Moskou. Met het oog op den dreigenden bon gersnood hebben de volkscommissarissen te Moskou hun kameraden uit Siberië ver zocht om hun onverwijld 100 millioen poed graan en 5 millioen poed vleespji te leveren. Een Zaterdagavond om half acht uit Parijs vertrokken trein, waarin zich Le Troquér, de minister van arbeid, be vond-, is op het station Chartres door een anderen trein aangereden. Eek machinist is gedood, verscheidene passagiers gekwetst In een speelclub te Hamburg ver schenen Vrijdagavond twee gemaskerde roovers, die, jftet geladen revolvers drei gend, de 30 spelers van al hun geld be roofden De waarde van den bujj bedraagt ongeveer anderhalf millioen mark. Lloyd George is met 1754 stemmen gekozen tot lord-rector van de universi teit te Edinburgh. Op professor Murray waren 509 stemmen uitgebracht. In Armeensche kringen te Londen is een telegram ontvangen, gedateerd van 27 October en' meldende, dat de stad Hadjiff gevallen is en 11.000 Armeniërs zijn gedood. Sinds Maart hadden, de Ar meniërs aan de Turksche nationalisten weerstand geboden. In de streek van Charleroi is da staking der Belgische mijnwerkers be gonnen. Er zijn 48.000 stakers. Koning Albert van België Wordt' vandaag van zijn reis naar Brazilië te rug verwacht. TWEEDE KAMER. Zitting van 2 November. De Kamer heeft tegën het advies vari den Minister van Binnenlapdsche Zaken en den voorzitter in, een amendement van den heer De Geer (Chr.-Hist.) inzake de Rijksuitkeering aan de gemeenten waaromtrent de Regeering eerlang met een noodregeling zal komen, toelaatbaar verklaard mét 4035. stemmen en het onderzoek van dat amendement in. de af- deelingen voorstel van den heer Beu- rner - verworpen met 39 tegen 35 st Gestemd werd over de Vrijdag behan delde amendementen op de bedrijfshelas- ting. Jaei'amendement-J. ter Laan, om ook de winkels en kantoren onder de zake lijke belasting' op het bedrijf te laten val- leu, wordt aangenomen met 54 tegen 24 stemmen. Het amendement-J. ter Laan, om be drijven met 5 arbeiders, inplaats van met '10, zooals de Regeering voorstelt, onder de wet te laten vallen, werd verworpen met 46 tegen 31 stemmen. Het amendement-v. Beresteyn, om het bedrag per arbeider voor deze zakelijke belasting op het bedrijf -te doen bepalen bij Algemeenen Maatregel van Bestuur, werd verworpen met 49 <eigen 28 st, Door verwerping van dit amendement komt nu in stemming een subsidiair amen dement van den heer v. Beresteyn, om alle bedrijven met ten minste 10 arbei ders onder de wet te laten vallen. Voortgegaan wordt met de behandeling van artikel 3 en de daarop ingediende amendementen. Tot stemming kwam het niet. Dit amendement word aangenomen met 48 tegen 29 stemmen. Hel artikel zelf, waarbij den gemeen ten wordt toegestaan een zakelijke belas ting op het bedrijf te heffen, werd aan genomen met 63 tegen 14 stemmen. Het amendement-Ter Laan, om het be drag voor het noodzakelijk levensonder houd uit de web te lichten en aan de gemeentebesturen ter bepaling over te la ten, nam de Regeering over. Ds. Schermerhorn. Ds. Schermerhorn, die Woensdag te Brussel werd aangehouden toen hij daar in een anli-militairistische vergadering wilde spreken, is per speciaal transport naar Roosendaal gevoerd. Hij verklaart in de gevangenis geheel als misdadiger te zijn behandeld. Begrooting voor Waterstaat. Elijkens het a.fdöelingsverslag der Twee de Kamer over hoofdstuk waterstaat werd aangedrongen op- een spoedige uitvoering van de verbetering van de buifenhavemi van Vlissingen, waarvoor de plannen; reeds zijn goedgekeurd; immers de hij- dragen van belanghebbenden zijn, naar men meënde te weten, thans bij elkander. De aandacht werd gevestigd op het belang van de internationale spoorweg verbindingen met Vlissingen. Men vroeg, hoe het staat met de on derhandelingen met do Belgische regeet ring inzake het kanaal Gent—Terneuzen, Dr. Kuyper. De toestand van Dr. Kuyper is gestadig, doch langzaam achteruitgaande. De pa; tiënt neemt zeer weinig voedsel en slui mert veel. Boon maalverbod voor tarwe. In tegenstelling met in de pers- velir- i schenen berichten als zou de uitvaardi ging van een maal'verbo-d voor tarwe over wogen worden, deelt het Rijksgraanbureaui aan de „Msb." mede, dat deze berichtetn, van allen grond zijn ontbloot. De financieelc toestand der gemeenten. Naar de „Zutph. Crt.' 'verneemt', heeft het gemeentebestuur van Zutphen zich telegrafisch tot de -Tweede Kamer ge wend met het verzoek', zich in zake de ge- meentefinanciën niet te J^epalen tot de nooclregeling-De Geer, die meer definitieve maatregelen noodzakelijk verschuiven moet. De noodregeling heeft geen baat voor gemeenten, die wegens lang vervallen gunstige omstandigheden een lage uitkée- rihg uit de wet van 1897 ontvangen en en de door onjuiste verdeeling van lasten t'usschen rijk en gemeenten ontstane druk ptan alleen door betere vcrdeeling van" die lasten, dat is door veel hoogere uit- k'eering, ondervangen worden. Onderscheiding. Z. II. de Paus heeft ter erkenning hunner verdiensten Graaf H. Wolff Mete ternich zur Gracht (Kasteel Hillenrand, Swalmen), gedelegeerde van het R. Huisvestings-Comité te Weenen en Bl, pest, benoemd tot' Commandeur in dffiSrde van den H. Gregorius den Groote Jnilitairo klasse cn zijne krachtige medehelpster- Gravin Wölff-Metternicth Schall-Riaucour het gouden kruis Pro Ecclesia et Ponti- fice verleend. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, Bis schop van Den Bosch, voorzitter van het Comité, had er prijs op gesteld deze onderscheidingen persoonlijk' te overhan-' digen. Naar de „Visscb. Crt." vferneemt, hebben verschillende" 'reederijen een nieuw afzetgebied voor huii oude haringvo-or- raden gevonden in Polen. Reeds een drietal' schepen uit Katwijk! zijn volgeladen vertrokken. Volgens een bericht uit Rijnland onderhandelt, de Nederlandécbe regeering met eenige mijnen en hoogovens, vooral' in de omgeving van Hamborn, over denf. aankoop van groote slakkeribergen om deze te gebruiken vo-o'r het afdammen) van de Zuiderzee. Men zou, daar de aan zienlijke hoeveelheden stekken graag kwijt willen om groote terreinen voor andere' doeleinden vrij te krijgen. De Minister van Waterstaat heeft een commissie ingesteld, welke: zal onder zoeken op welke wijze een pensio-enregeh ling behoort tot stand te worden gebracht ten behoeve van liet personeel der inter communale tramwegen, alsook van de nagelaten betrekkingen van dat personeel. Bij de Tweede Kamer is ingekomen de- begrooling van Ned.-Indië voor het. dienste jaar 1921. Provinciale Staten van Zeeland. Najaarsvergadering. In druk zijn verschenen enkele- voor stellen van Ged. Staten ter behandeling in de op 30 November te openen twee de vergadering der Provinciale Staten in dit jaar. Restauratie oude g-eboiiwén. Naar aanleiding van het -adres van burg. cn weth. van Kapelle Ier verkrij ging van een subsidie, uit de Provinciale kas in de kosten, benoodig-d voor het her stellen van den kerktoren aldaar, hebben Ged. Staten aangaande de voorgenomen herstelling het oordeel gevraagd van dei! directeur van hét Rijksbureau- voor de monumentenzorg. Hoewel in het advies van dezen directeur een subsidie voor de voorgenome verbouwing wordt aanbevo len, kunnen Ged. Staten geen vrijheid vin den een daartoe strekkend voorstel te doen. Op zich zelf- achten zij het een ge lukkig' verschijnsel, dat monumenten als de kerk te 'Kapelle voor ondergang wor den behoed, worden hersteld en tot hunno vorige schoonheid worden teruggebracht. Met terzijdestelling van de belangen van archaeologische en kunstbistorischen aard, welke bij deze verbouwing betrok ken zijn, meenen Ged. Staten zich even wel te moeten bepalen tot de overweging, of de toestand der Provinciale kas de toekenning van subsidie al dan niet toe laat. Het antwoord hierop kan niet twij felachtig zijn. Voor den toren te Kapelle wordt uit de Prov. kas in het bovenvermeld adres' f 10.000 subsidie gevraagd, welk' bedrag volgens den directeur van het Rijksbureau waarschijnlijk' tot f 6000 zon kunnen wor den verminderd; verder wordt voor den toren en de k'erk te Nisse resp. f5275 en f5000 gevraagd, samen f20275. Aller eerst rijst de vraag, of men met dit bedrag van deze restauratie af zou zijn. In den regel worden de ramingen van dergelijke werken belangrijk overschreden; een na dere aanvraag om verhooging van het Provinciaal subsidie zou niet tot' de on mogelijkheden behooren. Maar met de genoemde monumenten is men niet aan het einde. Volgens den Directeur van het Rijksbureau bezit Zee land „nog tal van söhoone bouwwerk'en, waarvan de meeste in meer of minder ver waarloosden toestand verk'eeren". En hij noemt o.a. de kerken te Goes en te Kloos- terzande. Ook is Ged. Staten bekend dat, bij de kérken te Vrouwepolder en te Gapinge plannen voor restauratie in-over weging zijn en hen bereikte reeds- een aanvrage om voor het huis -„In de Stèen- rotse" te Middelburg een subsidie van f 3000 uit de Provinciale kas te bevor deren. De in wil liging Aan de thans aanhangige aanvragen zou een eerste stap zijn op den weg, waarlangs op de Provincie een niet te. schatten last van grooten omvang zou Worden gelegd. De Prov. Staten weten, met hoeveel AMSTERDAM ty. Z. VOORBURGWAL 177 TELEPHOON 2699 N. OPGERICHT 1844. Steeds in voorraad fijne Belgische Biljartlakens, prima Ivooren Ballen, Tafel-Biljarts, Tafel kegelspelen, Dam-, Schaak-, Tric-Trac- spelen, enz. i73i--20 Deelname yart/Mr f 50,waarmede alle risico is^gelajpfcévdWINST onbegrensd. Vraagt" inJiWtmgen bij WAFELBAKKER Effecten, Rembrandtplein 56, Amsrgj^Tir, Telefoon N. 6274. 1705-10 moeite telken jare de Provinciale begroo* ting sluitend wordt gemaakt en hoevele,;- meer direct Provinciale belangen aan spraak maken op dé financieelc .belangstel-" ling der Staten. Ged. Staten stellen dan ook voor zoo-i Wel op de aanvrage uit- Kapelle als op; do beide aanvragen van burg. en weth. en van den k'erkeraad te Nisse afwijzend te beschikken. Subsidie Handelsschool te Hulstj In de zomervergadering werd in handen: van Ged. Staten gesteld een adres van het bestuur der Katholieke Middelbare Sch'oolvereeniging té Hulst tot bet verkrij* gen van een subsidie uit de Provinciale! kas ten behoeve der door haar op te riclte ten Handelsdagsehool, met de bedoeling,; dat daaromtrent in de eerstvolgende ver gadering een nader voorstel zou worden gedaan. ■Ter voldoening aan deze opdracht en onder overlegging der hiertoe betrekking hebbende bescheiden, waaronder van burg. en weth. van Hulst en van den Inspecteur van het M. O., -belast met het toezicht! op de handelsscholen, zeggen Ged. Staten; dat naar hun méening dg stichting en instandhouding dezer school, die voor de streek' in een werkelijke behoefte voorziet,; van voldoend Provinciaal belang is tef achten, om een subsidie uit de Provin'i ciale kas te wettigen. Door het bestuur wordt gevraagd een) tegemoetkoming van 20 pet', der netfo-< kosten (uitgaven na aftrek van heteschooli geld) over 1920 en 1921, onder m«de< deeling, dat van Rijkswege 50 pet. der) kosten zal worden vergoed. Het t'otaaï dier kosten wordt door het Bestuur voof, 1920 geraamd op f13500 cn voor 1921] op f 22000. Ged. Staten merken hierbij] op, dat in de bij het adres overgelegde be« grooting voor*1920 een pote van f 600(1 en in die voor 1921 een post van f4000! voor verbouwingskosten en schoolmeubei Ion is opgenomen, welke posten blijkens1 nadere inlichtingen, uiteenvallen in$ f 3500 en f 2500 zoomede f 1500 en f 2500^ waarvan telkens eerstgenoemde bedragen' zullen dienen voor verbouwingskosten en derhalve, naar het Ged.- Staten wil voor komen, voor- de berekening van het subsi die niet in aanmerking genomen zullen' worden. .Wordt op deze wijze het van de Provin cie gevorderde, bedrag reeds eenigszinsf lager daal het oorspronkelijk genoemde, in; Verband met de vele-en velerlei eisckën, welke bereids aan de Provinciale finan ciën worden gesteld, kunnen Ged. Staten' geen vrijheid vinden, verder te gaan «jaa geschied is voor de inrichtingen van hon» delsonderwijs in andere plaatsen, in welfi geval kan worden volstaan met een Pro vinciale subsidie van 15 pet. der gewone uitgaven, zulks onder de voorwaarden^ welke zijn opgenomen in het ontwerp besluit. Deze voorwaarden zijn voorname lijk', dat het rijk jaaajijk-s een subsidier geeft van 50 pet. der gewone uitgavenj dat de gemeente Hulst ,de omliggende gemeenten en belangstellenden minstens evenveel geven a.ls de provincie, en de: 'gemeente Hulst minstens de helft daarvan'1 en dat de school toegankelijk moet zijn' voor leerlingen van alle godsdienstige ge zindten, zooals trouwens ook de vereeni- ging bedoelt. (Wordt vervolgd.) Brandstoffen De Directeur der Brandsl-offendistriji butic verzoekt inzending der bra nis tof fen-" kaarten Huisbrand, groep A en die den kamerbewoners. De Brandstoffenkaaïten met bestelbons, voor de laatste vijf eenheden winte'rrant- soen, zullen na den lö'December worden) teruggezonden. De Directeur der Brandstoffendistri- butie maakt hekend, dat houders van' Brandstoffenkaarten groep B en C tot 75 pCt. van hun toegejvczen rantsoen kun nen ontvangen. Bestelbon-aanvragen aan liét bu'reau|

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 1