IVIED WE £EEUWSCHE COURANT Dekenaat Middelburg. Dekenaat Aardenburg. tHitni/H0 0 vvivDtn i atv OFFICIEELE KERKLIJST Op den fwintigsteu Zondag 11a Pintesteren. Epistel van den II. Paulus tol de Ephezen. V. 15—21. Broeders! ziet toe dat gij voorzichtig wandelt; niet als dwazen, maar als wij zen koopt den tijd af, want de dagen zijn hoos: zijt derhalve niet onverstandig, maar tracht te kennen, wat de wil Gods zij. Dringt u ook niet dronken aan den wijn; hierin is wulpscihheidmaar wordt vervuld met den heiligen Geest. Onder houdt elkander met psalmen, lofgezangen geestelijke liederenzingt en looft den Heer in uwe harten; dankt God den Va der altoos, voor alles, in den naam van onzen Heer Jesus Christus. Zijt elkander onderdanig in de vreeze van Christus. Evangelie, Joannes IV. 4953. In dien tijde was er een koninklijk ho veling, wiens zoon te Capharnaum ziek lag. Hij hoerende dat Jezus uit Judea naar Galileë was gekomen, ging naar Hem, en verzocht Hem dat Hij wilde komen en zijnen zoon genezen, dewijl hij begon te sterven. Jesus zeide hem dan tenzij gij teekeneo en wonderen ziet', zoo' gelooft gij niet. De hoveling zeide. Hem: Heer, kom toch, eer mijn zoon sterft. Jezus zeide hem: ga henen, uw zoon leeft. De mau geloofde het woord, hetwelk' Jesus hem zeide, en ging henen. Als hij nu henen ging, kwamen zijne, knechten hem t,e gemoet en boodschapten hem en zeiden dat zijn zoon leefde. Hij vraagde hu ndarn het uur, waarin hij beter ge worden was. En zij antwoordden hemgisteren t,'e ze ven uren heeft de koorts hem verlaten. De vader begreep dan dat dit hetzelfde, uur was, waarin Jesus hem zeide: u.w zoon leeft. En hij geloofde en zijn geheel huisgezin. Wegwijzer in het Missale Wreklijst van 1017 October. Zondag 10. 20ste-Zondag na Pinkste ren. Mis „Omnia" Tijdeigen: B 967; D 946; 2de geb. H. Pranciscus Borgia 10 Oct. B. 2024, Praef. v. d. H. Di-ietf.' Maa.ndag 11. Mis als Zondag; 2de geb. „Fidelium" (2 Nov.) B 1323; 3e geb. „A Cunctis". B 1291. Dinsdag 12. Bisdom Haarlem: H. "VVilfridus Nederi. 12 Oct. B 40*; Bis dom Breda: Mis als Zondag; 2e geb. „A Cunctis"; 3e geb. naar k'euze. Woensdag 13- H. Eduardus"* 13 Oct. B 2025; 2e en 3e geb. als Dinsdag. Donderdag 14. H. Callistus 14 Oct. B 2026. i Vrijdag' 15. H. Therosia 15 Oct. B 2028 Zaterdag 16. Mis van O. L. Vrouw B 1197, D 153; 2de geb. v. d. H Gonst „Deus qui oorda" B 1165; 3de geb. v. 4. Kerk! „Ecclesiae" B 67 off in Bisid. H a a r 1 e m 4e geb.) voor den Paus „Deus' omnium" B 1293, Praef. v. d. H Maagd P. V. KERKBER1CHTEN uit het MIDDELBURG. Parochie H.H. 'Petrus en Paulus. Zondag de H.H. Missen te 7 en 9.30 u. Na den middag 2.30 uur caitechismus 3 uur Broederschapslof met Rozenhoedje; 6.30 uur oefening: der H. Familie. Maandag en overige dagen de gewone catechismus. Maandag, Woensdag en Vrijdag wordt het Rozenhoedje gebeden onder de H. Mis van 7.30 uur, waarna den zegen met het Allerh. Sacrament. Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdag avond te 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag van 5 uur af gelegenheid om te biechten. VLISSINGENu Parochiekerk ter eere van den H. Ja cobus. Wilhelminastraat. Zondag' plechtige sluiting der II. Missie. De H.H. Missen om half 7, half 9; die plechtige Hoogmis om half 11, alle met onderrichting. Om half 4 plechtige zege ning der kinderen. Na de Hoogmis en den kinderzegen wijding der devotie-artikelen. Om 7 uur plechtige sluiting Te Deum en Pauselijken zegen. Maandag' 7 uur plechtige Requiemmis met toespraak voor de overledenen. Dinsdag om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebed tot den H. Jozef. Donderdag 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebed tot den H. Jozef. Zaterdag 7 uur Lof met Rozenhoedje en geoed tot den H. Jozef. Zaterdag van 59 geiegenheid tot biechten. Zondag schaaleollecte voor de O. L. V rouwekerk. Bijkerk: O. L. Vrouwekerk (Singel). Zondag de H.H. Missen om 7.30 en 9.30 uur. Om 7 uur generale LI. Communie der leder, van do Congregatie en der H. Fa milie. Om 5 uur Lof, preek en Pauselijke zegen Maandag, Woensdag en Vrijdag om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebed tot dei: H. Jozef. Zaterdag van 58 uur gelegenheid om te biechten. GOES. Parochie H. Maria Magdalena. Zondag 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 2 uur catechismus, 3 uur Lof. Maandag 7 en 8 uur gelezen H. Mis. 8 uur Kapel Ziekenverpleging. Dinsdag 7 uur Kapel Zusterschool 8 uiu' gelezen H. Mis. Woensdag 7 en 8 uur gelezen H. Mis. Woensaagavond 6 uur Lof. Donderdag ,7 en 8 uur gelezen H. Mis, 7.30 uur Congregatie. Vrijdag 7 en 8 uur gelezen II. Mis. Zaterdag 7 en 8 uur gelezen H. Mis. Van 4 uur biechthooren6 uur Lof. HEINKENSZAND, Parochie van den II. Blasius. Zondag 10 Oct., 20e Zondag na Pink steren, 6 uur H. Communie uitreiken, 7 urn' Vroegmis, 9.30 uur Hoogmis. In beide II II. Missen schaaleollecte voor het Sem. Hageveld. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. Deze week catechismus volgens ge woonte Dinsdag biechten de .jongens. Zaterdag, feestdag van den H. Gerar- dus, 's morgens na de H. Mis vermering1 van de reliquie van den H. Gerarduaj Zaterdagmiddag van 24 en van 68 uur gelegenheid tot biechten. Zaterdagavond om 7 uur Marialof met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. HANSWEERD. Parochie. Maiia 'OnbevlL Ontvangenis. Zondag 20e Zondag na Pinksteren, 1.30 uur catechismus, 2.30 uur Lof met Ro zenhoedje. A.s. Zondag; na liet Lof vergadering der zelatricen van den H. Geesf en de H. Kindsheid. Onder de H.H. Missen schaaleollecte voor het Seminarie Hageveld, welke bijzonder in de milddadigheid! der geloo- vjge'n wordt aanbevolen. Dinsdag' de H. Mis om 5.30 u. wegens die kerkeonsecratie te Rilland. In den loop der week des avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag om 4 uur gelegenheid om te biechten Zondag 17 October zal de R.-K. Lees bibliotheek alweer .geopend zijn. 's-HEERENHOEK. Parochie v. d. H. Willibrordus, Zondag de H.H. Missen om 6.30, 8 en 9.30 uur. Onder de H.H, Missen de jaa.r- lijksche collecte voor het Seminarie Ha geveld, welke dringend wordt aanbevolen. Een nieuw Seminarie moet noodzakelijk worden gebouwd; laten wij onzen Bis schop, zooveel wij kunnen, steunen in zijn zware taak. 's Middags te 1.30 catechis mus, te 2.30 uur Vespers met rozenhoedje, om rust en vrede onder de volkeren. Deze week dagelijks de gewone cate chismus. Eiken morgen te 6 uur wordt de II. Communie uitgereikt. De H.H. Missen in de week zijn te 7 e,n 8 uur. Na de II. Mis van 8 uur zal heti Rozenhoedje, de Litanie der II. Maagd en het gebed tot, den H. Joseph worden gebeden, waarna de zegen met het Aller heiligste zal worden geg-even. Vrijdag-middag te 3 uur Lof ter eere der H. Maagd. QVEZANDa Parochie O. L. Vrouwe tenhemeiopn, Zondag 10 October 1920. H. Franciscus Borgia, Belijder. Twintigste Zondag na Pinksteren. De H. Communie wordt uitge reikt om 6.15 uur en onder del jVïO|eg-' mis van 7 uur. Onder de H.H. Missen de door Onzen Doorluehtigen Bisschop voorgesohrevene sdhoolcollecte tot onder houd van het- nu bestaande klein semina rie Hageveld. Geve de Goede God, dat de Geloovigen door hunne milde, giften too- nen te begrijpen, wat het' zeggen wil: om op een Seminarie ongeveer 300 personen te voeden, dagelijks, in deze abnormale tij den, en te onderhouden do vele in zulk een reusachtig gebouw voorkomende loka len. Een kwartier na de Hoogmis" Cate chismus. Om 2 uur Ma.ria-Lof' met Rozen hoedje, en de gebeden der Oktobermaand. Na 't Lof het Maria-lied. In de week, behalve Zaterdag, -het Ro zenhoedje met uitstelling en Zegen, na de H. Mis van 7.45. De II. Communie wordt uitgereikt onder de- H. Mis. Dinsdag 12 Ocit. II. Wirfiridus, Bis schop en Belijder. Hollandsöhe Heilige. Om 7.45 gezongen H. Mis. Woensdag 13 Oct. H. Eduard, Koning, Belijder. Donderdag 14 Oct. H, Callistus I, Paus en Martelaar. Om 7,45 uur gezongen H. Mis. Vrijdag 15 Oct. H. Theresia, Maagd- Deze week biechten de meisjes. Zaterdag 16 Oct. Feestdag van den H. G eraf dus Majella, bijzonderen patroon le gen verloren zaken, voorheeldigen beoefen aar vooral der deugd van gehoorzaamheid. Biechtgelegenheid na de H. Mis. Van 7.45 uur. n.i. om half 99 uur, Voorts van 2 —4.30. Om 6 uur Maria Lof met Rozen hoedje er. de gebeden der Oetobermaand, daarna, biechthooren tot 8 uur. A.s. Zondag 17 Oefc. H Hedwig, wed, 21ste Zendag na Pinksteren. Als dan de maandel collecte voor de rent-eaflossing', in verband met. de schildering' der kerk. RILLAND-BATH. Parochie van den H. Joseph; Zondag zijn de H.H. Missen om 7 en 10 uur en het Lof om half drie. Door de week de 1I.H. Missen om 6. 6.30 en 7.30 uur. Maandag" octaafdag van onzen H. Va der Franciscus. Dinsdag' zal alhier de plechtigheid plaatls vinden der Consecratie onzer kérk door Z. D. II. Pacificus Bos, bisschop (Van Nede.i'1. Borneo. De plechtigheid zal 'om 8 uur een aan vang nemen. De geloovigen echter mogen op dal uur nog niet in de kerk; dit zaï eerst veel later mogen geschiedenver moedelijk omstreeks half tien a tien uur. Dinsdag volle aflaat voor het feest van den H, Serotinus, Belijder, en Woensdag- van de H.H. Daniël en gezellen, martela ren der orde. Zaterdagavond om 7 uur Lof met Ree- zenhoedje ter eere van O. L, Vrouw. Gedurende de Oetobermaand tot en met 2 November zal eiken dag onder die H. Mis van half zeven het Rozenhoedje gebeden worden, met Ae Litanie van O. L. Vrouw en het gebed van den H. Jozef. OUD-VOSSEMEER. Zondag 10 Oct. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof met Rozenhoed!]'®.: Dinsdag, Woensdag en Donderdag cate chismus. Dinsdag en Vrijdag gezamenlijke Com munie voor de kinderen. Eiken dag' de II. Mis om 7.30 uur, waarna oefening der Oetobermaand. Zaterdag 5,30 uur Lof met oefening! der Oetobermaand. KERKBERICHTEN uit het BIERVLIET. Parochie Maria Onbevl. Ontvangenis. Zondag te 2 uur Lof, waarna oefening II. Kruisweg. Zondag 7 uur. I)e Vroegmis voor ide parochie. Maandag 7 uur. Gez. Req. met Prof- voor me.j. M. v. Hyfte. Dinsdag 7 uur. Gez. Req. met Prof. voor overleden ouders tot intentie van de verzoekers. Woensdag 7 uur. Gez. Req. me.t Prof. voor Staph- Ooenen, echtg. van T;h. Buysse. Donderdag 7 uur. Gez; Req. m. Prof- voor don he-er Emiel de Milliano, eehtg. van mej. Pelagie Calo'n.: Vrijdag 7 |U.un. Gez. H. Mis ter eere 'van O. L. Vrouw van Lourdies tot intentSe van de verzoekers. Zaterdag 7 uur. Gez. Req. met Prof. voor den heer 'onst. Beril. Thoma-es. SLUIS!. Parochie H. Joannes de Dooper. Zondag H.H. Missen om 7 en 10 uur, I.30 uur catechismus, 2.30 uur Lof met. aanbidding, 5 uur Patronaat, Huwelijks-afkondiging: Joannes Fran ciscus de Paauw uit Middelburg en Ame lia Sophia Murijn, 2e, roep; Julien 'de Lobe] on Germa.ine. Gallens, 3e roep. Maandag H.H. Missen om 7 ejn 7.30 u. Dinsdag H.H. Missen om 7 en 7,30 u. Woensdag H.H, Missen om 7 en 7,30 u,- Om 5 uur Lof. Donderdag II. Mis om 7 uur. Vrijdag H.H. Missen om 7 en 7.30 u. Zaterdag H. Mis om> 7 u. Om 5 uur Lof. Biechthooren van 45 uur. HOOFDPLAAT. Parochie van den H. Eligius. De H.H. Missen op Zondagen en ge boden feestdagen te 7 en 10 uur; in de week te 7 uur.- Lof op Zondagen en geboden feest dagen om 2 tiur; Zaterdag om half 6. Catechismus: Zondag te 9 uur; in de week te 8 uur,- lo. Bij den 'Z.E. Pastoor: Zondag voor de kinderen, die dit jaar en die liet vorige jaar de plechtige H, Communie gedaan hebben. Maaiidag voor Ide kinderen, die vóór 1 April 10 jaar geworden zijn. Dinsdag voor de kinderen, die vóór 1 April 9 jaar geworden zijn. Woensdag voor de kinderen, die 8 en 7 jaar oud zijn en de eerste H. Communis reeds gedaan hebben. Donderdag voor de kleine kinderen, die vóór 1 April a.s. 7 jaar geworden feijn en de eerste H. Communie nog moeten doen. Zaterdag voor alle buiten-kinderen van 7 tot 10 jaar. 2e. Bij de juffrouw der Bewaarschool-' Maandag voor de kinderen van 9 jaar die Dinsdag bij den Z.E. Pastoor onder richt hebben. Dinsdag voor de kinderen van 8 en 1 jaar, die Woensdag bij den Z.E, Pastoor onderricht hebben. Woensdag voor de kleine kinderen, die Donderdag bij den Z.E; Pastoor onder richt hebben. Donderdag voor de kindjeren, die Maan dag hij den Z. E< Pastoor onderricht hebben. Vandaag na de H. Mis relikwie vp,n O. L. Vrouw. Te 2 uur Lof met Rozenhoedje (en de gebeden der Oetobermaand. Onmid dellijk na het Lof Cong-regatie. Maandag gezongen H. Mis voor den heer Joannes Baars en mej. Serapliina Sophia Antheunis, zijn huisvrouw. Dinsdag gezongen H. Mis voor den heer Jacobus Bern. Temmerman, hvr< en overleden kinderen. Woensdag gezongen H. Mis voor over ledenen Donderdag gezongen H. Mis voor de gcloovige zielen. Vrijdag' gezongen H. Mis ter eere van O. L. Vrouw van Altijdd. Bijstand jiii dankbaarheid. Onder de H. Mis gezamenlijke Weke- lijksche H. Communie der kinderen, 'sAvonds biechthooren van half 6. Zaterdag, feest van den H. Gerardus Majella, tc half 8 gezongen H. Mis met' uitstelling voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden van de Broederschap ter eere van den H. Gerardus Majella. Onder de H. Mis zal de H. Communie worden uitgereikt. Na de II. Mis feestlied ter eere van den H. Gerardus. Geen lee ring. 's Namiddags te 2 uur biechthooren voor alle kinderen in de beide biecht- stoelen'; te 4 uur in don biechtstoel door den Z.Eerw. Pater; na 't Lof. van half 6 in beide biechtstoelen voor de ouderen. A.s. Zondag, onder het octaaf van den H Gerardus, gezamenlijke H. Communie voor de leden der H. Familie, der Con- g'regatie en der Broederschap «van den. H. Gerardus. IJZENDIJKE. Parochie O. L. Vrouw ten Hemelopn. De H.H. Missen zijn, behoudens on voorziene omstandigheden, op de Zon- en Feestdagen om 6.30 en 10 uur; op da overige da-gen om 7 en 7.30 uur; Woens dag alleen om 7 uur. Zondag om 2 uur en Zaterdag om 5 uur Lof. De regeling der leering is als volgt: Zondag voor de kinderen, die hunn-o plechtige le en 2e H. Communie deden; om 8.30 uur in de kerk; Maandag- Jen Dinsdag voor de meisjes vanaf 7 jaar, Woensdag', Donderdag en Vrijdag voor de jongens vanaf 7 jaar, telkens om 8 uur bij de Eerw. Zusters. Gelegenheid om te biechten iederèn mor gen vóór 7 uur, alsnog des Zaterdags vanaf 3.30 uur en vóór feestdagen of bij zondere devotiedagen vanaf 3 uur. Op Zon- en Feestdagen van 5 tot '.8 uur Patronaat. De R.-K. Leesbibliotheek is geopend iederen Zondag na de Hoogmis. Processie, daarna Congregatie. Het kruisbeeld te Limpias Evenals ons blad bevatte ook „Het Huisgezin" een beschrijving! van pelgrims tochten naar Limpias, en wel van de hand van den heer 11. v. Heeswijk te [Jdenho-ul. Wij ontleenen er het volgenj- de aan Met voldoening: moig'en we consta.tee- ren, dat onze reis niet onbeloond is ge bleven; een vijftal van ons gezelschap heeft de voldoening: mogen smaken de viöibr ons onverklaarbare bewegingen van -het bewuste prachtige levensgrootte Chris tusbeeld te zien, waaronder ik zelf niet het minst. Een onzer zlag het beeld den mond bewegen; een ander werd dooir het beeld aangestaard; een derde zag be weging der oogen; een vierde zag bloed in den mond, ooien en oogen, terwijl ik zelf gedurende twee H.H. Missen, telkens wanneer ik mijn ooge-n op het beeld ves tigde, het Christusbeeld de beide oogen zlag op en neer bewegen, naar omhoog en omlaag in schuine richting; steeds op dezelfde wijze. Ik was beslist kalm en ,he,b mij van stonde af aan op- het stand punt gesteld, goed en kalm waar te ne men en te onthouden wat en hoe ik' h£*t zag ik heb mij daartoe op verschillende punten in de kerk! begeven ten einde te con state eren, of ik overal hetzelfde 'zag1, en steeds was zulks het. geval'; ik heb de waarneming gedaan met het 'bloote oog1 en met de binocle, steeds z!ag ik de ooigen van lief Be,eld zich bewegen als voor omschreven. Het geval wekte natuurlijk' mijn gropto. bewondering1, doch ik was mij z»l£ beslist geheel meester wat ik z'ag, zag! ik goed en met de meeste beslistheid. Ik zou de kerk: gaan verlaten, toon de gedachte hij mij opkw'am, dat dat all'es wel bedrog kon zijn en een mecaniek die beweging der oogen teweeg kon brengenj waarom steeds die op en neergaande beweging', zoo- redeneerde ik bij mij zelf, en- bijvoor beeld niet bij afwisseling de kerk inge- staardik zou, zoo dacht ik, wel eens dichtbij dat Hoofd willen bezichtigen. Daarna zóu ik heengaan, doch nam op-- nieuw mijn binocle om voor 't laatst nog eens te kijken alvorens de kerk te' ver laten, en wat ik toen zag: zal' ik' nooit vergeten; het linkeroog stond stil en ge broken in sclminsche richting; terwijl het rechteroog in normalen stand stond en imjij flikkerend, zeer boos aanstaarde! Ik Met mijn binocle kakken en ging: als verstomd zitten; ik had een oogenblik; en vroeg' vergiffenis voor zoover jk misdaan had; ik durfde haast niet meer op te zien, doch vermande mij zelf, ik wilde weten of die blik aldus op mij gevestigd was; ik nam mijn binocle en zag andermaal denzelfdon zeer scherpen blik van het rechteroog dat mij recht in het gezicht staarde terwijl het linkeroog stond als omschreven. Ik weet niet zeker of ik nog voor de tweede maal zloLks haid waar genomen. ik geloof van driemaal, doch dat ik dat tweemaal deed, weet ik be slist zeker en hen bereid, zoo- noodig, onder eede te bevestiga-u. Ik ben vast overtuigd, dat een bovennatuurlijke wer king hier in het spel is; wat ik gezien heb en hierboven omschreven, hleto ik goed gezien en het is beslist juist en naar waarheid; ik heb mij te voren ab soluut geen denkbeeld gevormd van het geen ik gezien hebgezichtsbedrog of suggestie acht ik uitgesloten. Het Episcopaat van Frankrijk Nu Z. Em. Kardinaal Dubois tot aarts bisschop van Parijs is benoemd, zal Mgr. Toiuchet, aartsbisschop van Orleans; Mgr. Dubois to- Rouaan opvolgen en zelf te Orleans opgevolgd worden door M;g>r. Roland-GO'Sselin, hulp-bisschop van wij len Mg!r. Amett.e. Kloosterjubileum van Mgr. Hallman Men schrijft ons uit, St. Agatha: Het gouden ju,bilé van Mgr. H. Hol;l- mann is Dinsdag 28 Sept.. kerkelijk ge vierd, en was wel een der hieeriijkstci feesten, die St. Agatha heeft gekend. Ta 9 uur werd de' jubilaris, getooid met de C,a.ppa Magna, aan den ingang van het klooster afgehaald, en begaf zich onder het gezang! „Laetatus sum" en vooraf, gegaan door een langen stoet kloosterlin- gen, kerkwaarts. De weg daarheen was rijk versierd. Bruidjes strooiden bloemen. Een vaa hen droeg het rood-witte Kruis der Orde in levende rozen en onmiddellijk vóór den jubilaris is de „puer eleganter oma- tus", een knaapje, sierlijk uitgedost en dragend de svmbolen van het jubiló - Kroon en Knik. De slanke gothische kerk, die zich voor ztalke versiering bijzonder leent, was smaakvol met afhangende wimpels, guir- land es en trofeeën getooid; het rijt gebeeldhouwde altaar zonder sieraad ge laten, kwam des te fraaier uit op een achtergrond van rood en goiuid. In cappa magna, neergeknield aan <len voet des altaars, vernieuwde de Hoogw. Feesteling zijn religieuze Geloften, en ont. ving met de genade van het jubilé den gouden bloemkrans op het hoofd, syu. hooi van een goed-volbrachten strijd, en in de hand de gouden kruk, ten tec- ken van een gelukkigen ouderdom. Daarna begon de Pontificale Mis, waar. hij de Definitoren en Paforen der huizen de voornaamste functies vervulden. 0c feestrede werd gehouden door den eersten Definitor Prior van Mil, die in gloed volle woorden de verdiensten schetste van den Jubilaris voor de Orde, vo:«r het klooster, voor de Geestelijkheid van den omtrek en voor de bewoners van de plaats. De belangstelling in- en buiten do kerk; was enorm, vooral van de zijde der in. woners van St. Agatha, voor wie, on danks den drukken veldarbeid, de 28e Sept.. een Zondag was. 's Namiddags werd de jubilaris officieel door geheel St Agatha, gehuldigd. De al: gemeene gevoelens van liefde' en dank jegens Mgr Holltaann, werden in een hartelijke toespraak weergegeven door den president der feestcommissie, die daarop het geschenk aanbood, waartoe allen bijdroegeneen troonhemel ein ver dere sieraden teT opluistering der pro cessie. Ook de kinderen bleven niet ach ter en in lieve versjes en toespraken werd den jubilaris beduid, wat. de school jeugd voor hem gevoelde. Naburige dor pen zonden hun fanfares, om eveneens van hun deelneming te doen blijken. Tot slot werd dooi' allen geestdriftig een dank lied gezongen. Van do telegrammen, brieven enz. den 25en Sept. ontvangen en nog de volgende dagen, worden hier vermeld de telegrafi sche geiukwenschen van H.II. D.li. H.H, Mgrs. Diepen, Caltier, Rutten en Bos, den hoogeerw. Generaal en Provinciaal der Dominicanen, den H. E. Provinciaal der Jezuieten; den H. E. Regent ein do Pro fessoren van het Seminarie „Beekvliet"; de E.Ej. P.P. Carmelieten van Boxmeer en Oss; Dr. Deckers, tal van geestelijken en notabelen uit plaatsen des lands. (,,De Tijd"). t De- Hoogeerwaarde Pater A. N. Broe ken, Generaal-Overste der Missionarissen van het Heilig Hart, is gisteriiamiddag in het. Missiehuis te Tilburg gearriveerd. Vermoedelijk' zal het. verblijf aldaar slechts van Korten duur zijn en zal Zijn Hoogeerw. wederom spoedig naar Rome terugk'eeren. De dag van den Paus. In „Diaily Mail" vertelt rn.gr. Stanley hoe Z. 11. de Paus den dag doorbrengt Het merkWaardige daarvan is, dat Z. II. Bènedictus XV de laatste jaren geheel anders leeft dan in 't begin van zijn Pon tificaat. Toen, zegt de bisschop; verscheen de H. Vader voortdurend onverwacht in allo vertrekken en op, alle verdiepingen van hot Vaticaan en deed zijn arbeid in 1 e vend ige bewegelijkheid Thans is de P'a.us zeer rustig ook in zijn uiterlijke verschijning; geworden. Z. II. werkt buitengewoon lang; g!aa,t zelden des avonds voor 12 uur ter ruste en He- vindt zich om half zes des morgens in ds kapel dei' Nobelgarde o-m zich tot de II Mis voor te bereiden. D,an leest Hij de H. Mis in zijn private Kapel en hoort cr nog, een. Vervolgens gebruikt Hij een kop zwarte koffie met een stuk' wittebrood en gaat ia,an ''t weik. Voortdurend worden brieven gelezen 'en behandeld, conferenties gehouden, audiënties verleend en eindelijk' om hall twee komt de maaltijd. Om drié uur een ritje in cle tuinen van hot. Viaticaan, waar Z. II. zijn brevier bidt en om vijf uur begint de arbeid weer. Om zeven uur bidt de II. Vader met zijn ka- merheeren den Rozenkrans en vervolgens wordt, er een half uurtje gepraat, waarbij Z. H. zeer vriendelijk, vroofijik! en vol h«- iinor is. Dan weer achter de schrijftafel, tot in den nacht. Op een .aehturigen arbeidsdag' gelijk! het niet veel'. Con-rector L. A. G. Thysscus. Vele oud-léerlingen van hot Bisschop pelijk College v,an Roermond, zullen me' voldoening vernemen, da,t de iZeerewnv- Zeergel. heer L,. A. G. Thyssens; G' (lusverre leeraar aan het Gymnasiupi, van nu af z'al optreden als conrector. Voorw zij, die hun klassieke opleiding! voor een g'root deel aan prof. Thyssens dankten, z'ullen hierin de belooning. zien van lang jarigen ijverigen arbeid. Mgr. Arts. De H. Vader ontving Maandag' 4 Oefc in langdurige particuliere audiëntie Mgn Arts, Apostolisch Vicaris van Netto'' landsch Nieuw-Guinea.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 6