Sts ISTXbSfimy nieuwe zeeuwsche courant VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1920 KERKNIEUWS. Rechtszaken. ONDERWIJS. Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht Kunst en Wetenschap Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. BEURS VAN AMSTERDAM. j.- oi o-pvanren vinden in den langen voetjes al gf S schuchtere, maar J^rmooie, oogen, wette zoo diep gehei- Sdsttat op de bruine hoppen der oudste Zeeuwsche boeren, hoppen pezig en tan. vZvel, en vierkant omsloten door die +Aiixnren van harde haren. Vat een prachtig ras is dat Zeeuwsche 1 volk mijmert ge dan! Wat een lijn, wat een houw zit er in de ongebogen leesten Xn die kranige kerels en heldere fns- I Bcte vrouwen; wat- een gezonde kracht 1 anreeht en uit de kalme vastberadenheid waarmee ze loopen, praten, doen. Er zit ieta eerbiedwaardig gaafs in die men- flehpn Ben bloeiende boerderij, zooals ik gjEt Laurens bezocht, met 't jaartal ifi99 oü zijn poort en naast een o\efc- lotvader van 80 een achterkleinzoon In 3 jaar binnen zijn patriarcnale mq- ren, mag een benijdbaar teehen van volks veerkracht heeten. Ik weet wel, dat ook hier gebreken naast de deugden tieren. Want bij zijn werkzaamheid is de Zeeuwsche toer gie rig als een haai en bij alle zelfbeztt schreeuwerig' uitgelaten, ja stuitend brooddronken, wanneer hij feest viert. Een boerenbruiloft met 10 of 12 Mis vers! erde huifkarren vol lachende blanke boerinnetjes en zingende glimmende boe ren ontmoeten, is een verrassing. Maar als ge dan ziet, dat bij een rust de bran- dewijnflesch van mond tot mond, van man tot kind gaat, dan voelt ge in eens iets pijnlijks en krijgt deernis met die argelooze k leine vrouwtjes, die zóó de Zeeuwsche vroolijkheid moeten leeren. Het teekent trouwens, dat naast den worste lenden leeuw van 't, Zeeuwsche wapen Vlissingen zijn naam en blazoen aan een flesch ontleent. Want even hard in de ste den als op 't platteland Wordt op Walche ren gezopen, de drankbestrijding van geen enkele kleur heeft er voorloopig kans op zegen. Sint Willibrord heeft op Walch'erefci een heidenschen geldgod neergepreekt, wat Melis Stake dankbaar en Bilderdijk niet minder bezong. Er leven nog legenden en verhalen op dit- eiland, waar de Charon woonde, die de zielen met zijn veerschuit veld, tusschen torens en fransen van Mid delburg en Veere zwerft nog zóóveel van naar de eeuwigheid roeide. In de kastee- len en de bosschen, in het duin en op 't 't eeuwenoude Zeuwsch verleden, dat door tien Nederlandsche provincies nauweijks Vermoed en heelemaal niet geweten wordt, dat het wel voorbarig mag schijnen, te Vragen, wat de toekomst van het schoone AValchersche volk zal wezen Velen van ons zijn zoo Vol van de be keering van Nederland. Maar die daarvan droomt, voelt de weemoed naa.r zijn hart slaan, als hij voor z'n oogen zi.et, welk een prachtig ras met -die stoere Zeeuwsche boeren voor de Moederkerk, die ze kweekte, verloren ging. Welk een keur bende zou Roomsch Nederland in die massa beginseltrouwe en degelijke Zeeu wen terugvinden! Wat nu ,gaTat dreigen, is verval, ook van de eenige Zeeuwsche karakterpracht en eenigheid. Heeft de traditie der kleedij een knak gekregen door don alles zoo duur makenden, oorlog: door de jaarlijks talrijker toestroomende zomergasten met hun rare mode-kleeren gaan langzamer hand de oogen der Walchersche paradijs- bezitters open, en de verzoeking is voor Veel boeren te machtig, om door dé zotta blousjes en piekfijne konfectie-pakken der automobielende stedelingen niet aan hun karaktervolle eigen kleeren te verzaken. En waar het buitenste wordt aangetast, blijft het- binnenste op den duur niet veilig. 1 Ik droom een andere toekomst voor het Welig Walcheren, in zijn eigen mooip dracht. De hooge wachter van Westka- pelle, die 'teiland en de kust met zjjn Verre schitteringen verlicht, was eenmaal een Toomsche kerktoren. De moderne ver lichting wordt nu eenmaal overal gedra gen door de oude lantaarn van de onvere Woestbare Moederkerk. Zou Walcheren die preek in steen en ijzer-niet begrijpen En zit ook' in de Domburgsche boerefa van Toorop rondom het Avondmaal geen enkele profetie? 1 j Mocht Sint Willibrord dit bevoorrecht ■eiland nog éénmaal weten te Vindep ïnoelit (hij er, zooals 't Merk'uriusbeeld, ook „den afgod van Geneven" omver pree- kenmocht 'het roomsche bloed der twee 'Gorkumsche martelaren ,die Walcheren bijdroeg, ook voor dat land het zaad! van een herbloeiend roomsch geloof zijn! B. H. MOLKENBOER O. P. Mgr. van de Wetering naar Rome. 'Naar wij vernemen, zal Z. D. H. de 'Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. van de Wetering, zich in de eerste dagen van OctobeT naar Rome hegeven. De nieuwe Encycliek Een particulier telegram, uit Rome meldt aan. de Msb. Een speciale uitgave van de „Acta Apostoiicae Sedis" bevat de reeds aan gekondigde pauselijke encycliek ter gele genheid van, het herdenkingsfeest van (tón dood van den H. Hieronymus. De encycliek draagt een -zuiver- gods dienstig karakter. De Paus prijst het le- ven en het werk van den heilig© ©n vult de aanwijzingen aan, welke door Paus Leo XIII omtrent de studie der geschrif ten van den heilige gegeven ztijn. noemd aan de R.-R. school te Westwoud (N.-H.) zulks met ingang ran 1 October. Voor het politie-diploma zijn te Utrecht geslaagd H. Romijn te Middelburg en C. de Porte te Terneuzen. Voor het voorloopig machinisten- dip'.onva is geslaagd de heer M. J. Ro-se- boom te Vlissingen. Kantongerecht Oostbnrg. In de jongste zitting werden de na volgende uitspraken gedaan; prov. regl.J. A. Ven A. J- Vt, Cadzand, ieder 2 maal f 5 h. s. 2 maal 5 d. hechtenis boterwet: M. E. d. W., St'. Kruis, ffi of 5 d. vreemdelingenwet: H. M. L. v. O.; Beverén, f 5 b. of 5 d. wegenwet; J. J. V., Schoondijke f 5 of 5 d. h. motorwet: M. d. B., Oostburg, A. H T., Sluis, A. E. V. en A. R., Aarden burg, D. v. d. A., Cadzand, J. E. Rj., Biervliet, J. W., Aardenburg. W. d. J. ep O. v. d. V. te Groede, F. d. C., Breuken s, D. v. C., Groede, J. C. en R. A. d. B, Aardenburg, J. C. D., Breskens, L. B. H., Stoppeldijk, J. C. R., Breskens, F. M. IJzendijke, P. M. te Breskens, E. d. W„ Eede, T. H„ St .Kruis, S. v. V„ IJzendijk'c, A. K. en I. ,d. S., Oostburg, G. W. J. O., IJzendijke, M. D., Schoon dijke, J. Z., St. Kruis, C. v. Z., Neuzen, J. A. R„ Zuidzande, A. P. M. te Aar denburg, P. B. en P. Wi. P. te Cadzand, R. J. d. M., J. E. AI. M. en Ai P M., Oostburg, M. v. d. II., Philippine, A,- M., IJzendijke, C. D., Watervliet, A. d. D., IJzendijke, G. J. H. Sluis, J. J, d. AL, -en J. J, d. M. RetranchemeSt, E. B., te Breskens, ieder f5 b. of 5 (d., (Wi. F. M-, Breskens, J. I. v. M.. en P. J. W;., Oostburg, ieder f 2 of 2 d., A. S., en P. J. 'I. C., Breskens, ieder f 1 of 1 d., A. G., Breskens, f25 of 25 d., H. v. L., Breskens en J. d. S., Oostburg; ieder f 10 of 10 d., C. J. B., Hoofdplaat, f 2 of 2 d., :W. d. S., Cadzapd, 2 mapl f3 oif 2 ma^l .3 d., J. A- M. d. C., IJzendijke, jf3 o f3 d., C. J. B., Waterlandkerkje, f 10 of 10 d.; pol.-verord.A. d. D., IJzendijke ep K. D., Watervliet, ieder f 3 of 3 id., C. A. D., IJzendijke, f5 of 5 d., J,'. G. te IJzi^i. dijke f 1 of 1 d., L. v. Z., Hoofdplaat, f 2 of 2' d. art. 431 wetboek van strafr.P. V., Breskens, f15 of 15 d.1 art, 460: M. S., J. A. S,, L. Al. ,J. v. d. V., allen Waterlandkerkjej ieder f 5 of 5 d., art. 461: R. V., Eetcel f 10 of 10 d., A. S. te. Sas van Gent, f5 of 5 d., D. J. D., Hoofdplaat, Jf 3 of 3 d., art. 314: H. A. IC., Axel, J. A, V. te IJzendijke en A. v. d. V., Zuid zande, ieder f3 of 3 d., a.rt. 426: J. B., Groede, f5 of .5 d., H. A. F. eir J. F. Al., Breskens, H .d. B., Eecloo, A. R., Lisseweghe en J. M. B., Schoon dijke, ieder ï110 of U0 d., J. I, MJ en A. v. d. L., Cadzand, P. v. d. L.j Nieuwvliet, J. P. S., en R. d. D., Cad zand, ieder 5 b. of 5 d.art. 435: F. B., Terneuzen f5 «n f 25 of 5 en 25 d. jachtwet: J. V., Zuidzande, 2 maal f5 of 2 ma,-dj] 5 d. visscherijwet: J. d. J., IJzendijke, f3 of' 3 d.; invaliditeitswet: C. d. B., Biervliet, 15 ma,al f 3 of 15 maal 3 d. rivier-reglement: C. v. d. P., te Sluis, L. V. C. M. K., Teteringen, I. M., Lembeek, ieder f3 of 3 d.J. J. d. M., en J. ld) R., Cadzand, J. J. d. H., Zuidzande, ieder f 3 of 3 d. prov. regl.: J. K., IJzendijke, 2 maal f5 of 2 maai 5 d. art. 453: M. V. W., IJzendijke, 1 dagen, E. d. W„, Sluis en 4 J. W. Kl, St. Anna ter Muiden, iéder f*10 of 10 d.j A. C. We, IJzendijke, 7 d., E. M. B.,1 Sluis, C. D. iO., 'Biervlieten Al. d. W., Middelbui'g, ieder f 15 of 15 d.,- P. L. R., te Schoondijke en M. d. Wi, Middelburg, ieder f 10 of 10 d., D. d. V., Breskens, 4 maal f.1 of 4 maal 1 d. leerplichtwet: J. v. d. V., Hoofdplaat, en C. v. B., Biervliet, ieder f 10 of 10- d., A. H., Groede, fl of 1 d., J. E.- Groede, f0.50iof 1 d. 1 Vrijgesproken: A. B. d. L., Groede{ beklaagd van overtreding politie-veror- deningf (Br. Ct.) De heer J. Koopman, onderwijzer aan de R.-K. school te Middelburg, is. bol Onderstaande berichten zijn reeds geplaatst in een deel der oplage van ons vorig nummer MIDDELBURG, 16 Sept. Op de graan markt was de aanvoer gering. Tarwe f 31 f34, kroonerwten f28f30; haver f20 f 22maanzaad f 60f 70. Alles per 100 K.G. Boter f 1.60—f 1.70 per halve K.G, eieren 1516 ct. per stuk richt, waarin op verplichte winkelsluiting op Zondag, sluiting der avonds om 7 uur en 'sZaterdags om 8 uur wordt- aangedrongen. AfIDDELBURG. Vandervelde, de op perman die bij het ongeval bij de Oositkerk werd gewond, is overleden. AMSTERDAM. De Noord-Hollandsche Melkslijtersbond heeft den prijs der melk bepaald op 20 ct. per L. ingaande. 1 Oot!. 1920 en eindigende- 1 April 1921. ~NEW-YORK. Van particuliere zijde wordt gemeld, dat de ontploffing (zie onder buitenland in dit nummer) is ver oorzaakt door een wagen met dynamiet. De beurs is hedenmorgen op den gewonen tijd geopend.» De schade, is van geringe be teekenis. PARIJS. Te Rambo-uillet (het zomer verblijf der Fransche presidenten) heeft Millerand een onderhoud gehad met pre sident Deschanel, die -hem formeel heeft medegedeeld, dat hij wegens gezondheids redenen zijn presidentsfunctie neerlegt en hiervan mededeeling zal doen aan Kamer en Senaat. Millerand zal het gésprek in den Ministerraad overbrengen. Men verwacht ,dat binnen een ryeek een nieuwe president zal worden benoemd. HAMBURG. Ofschoon besloten was dat de havenarbeiders het werk' zoyden hervatten, meldden zich weinig werkwilli gen -aan, daar de unionisten de werkwilli gen tot staking overhaalden. In een ver gadering der unionisten vierd besloten dat het werk zoolang zou stil liggen., totdat' over alle hangende kwesties zou zijn beslist. Aan het slot der vergadering werd een motie voor den 8-urigen werkdag aangenomen. BERLIJN. Gisterenavond is een Duit- seher, die in een der straten van Berlijn liep, plotseling aangevallen, beroofd en gedood. naar waarnemingen, verricht in den mor gen van 17 Sept. eh medegedeeld door het, Kon. Ned. Aleteorologisch Instit(uut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.5 te. Mün- chen, laagste 744.7 te Malinhead. Verwachting van den a-vond van 17 tot den avond van 18 Sept.: Matige, tijdelijk' wellicht krachtige. Zui delijke tot Westelijke wind. Tijdelijk op klarend. Later waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. De Alberdingk-Thijmtentoenstelling te Amsterdam ondervindt een dermate groote belangstelling van alle zijden, dat het bestuur besloten heeft de expositie no-g anderhalve week te doen voortduren. MIDDELBURG. Polder Walcheren. Hedenmorgen werd in het polderhuis in de Abdij de najaarsvergadering van het polderbestuur van Walcheren gehouden, onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. Lantsheer. Het uitvoerig verslag volgt in ons nummer van morgen. Het stembureau voor de Provincial? Staten hield hedenmorgen zitting op het stadhuis te Middelburg. In de vacature van Statenlid, ontstaan door het vertrek van mevr. Duiker, werd gekozen ver klaard de heer J. de Meij, lid van den raad van Vlissingen. De eerste suikerhieten zijn te Middel - burg ter verdere verzending aan de Los- kade aangebracht. De afdeeling Aliddelburg van den Alg Ned. Bond van Handels en kaut-oorbo dienden heeft een adres tot, den raad ge Witte tanden. In een blad voor hygiene wordt de raad gegeven om tanden, die ook bij zorg vuldig onderhoud, geel en grijsachtig blij ven, te poetsen met waterstof-superoxyde, waarvan men een eetlepel op een warm glas water neemt. Niet langer dan ach» Algen moet men de behandeling achtereen voortzcitens Dan kan men na een maand ze weer hervatten. twee hunner twist kregen, stak een ze kere Pr. den 16-jarigen jongen H. U. met een mes in den hals, zoodat ommid- dellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Proces verbaal is tegein den daïder opgemaakt. Tegenstellingen. Een molenaar die het niet voor den wind gaat'. Een sergeant waar geen streep door loopt. Een dokter die er geen doekjes om windt. r Een marktkoopman die van alle mark ten thuis is. Een geldwisselaar die er niet van terug heeft. Een witter die zich iets aan laat smeren. Een aanspreker die nergeps aanspraak op kan maken. Een erftante die niet in goede aarde valt.- Een barbier die iemand niet afpoeieren kan.- Een duizendpoot die niet zijn beste beentje voorzet. Een schipper die niet bijdraait.- Een leidekker die er niet bovenop kan komen. Een bakker die geen zoete broodjes kan bakken.- Een kok die nooit op heete(r) d'aad Een kleermaker die tegen den draad :is. betrapt is. Een ossedrijver die niet op dreef is- Een parfumeur die geen geurmaker is 3 Een doodgraver die zijn eigen graf graaft. Een bengelaar die niets aan den haak slaat. Een kaalhoofdige die haarpijn lieeft. Een waarzegster die nooit iemand in de hand werkt. Een hoornblazer die den kraaienmarsch niet blaast-. Een jager die nooit bet hazepad kiest. Eer: koetsier die het klappen van de zweep niet kent. Bezuiniging. Een aantal bekende Noorsche mannen en vrouwen hebben een vereeniging Ver minderd Verbruik opgericht. Allen die zich verbinden om in de eerste twaalf maandeD haai' doel te bevorderen kunnen er lid van worden. Dat doel is om nu de koopkracht van de kroon diep is gezonken en de valuta sterk is gedaald de Noorsche kroonj die voor den oorlog 66 ets. waard was, staat nu op ongeveer 45 ets. verbetering te verkrijgen door de uitgaven te vermin deren. Een ieder moet zich beperkingen opleggenA Heen het strikt noodwendige aankocpen; geen werken laten uitvoeren !:lie uitstel gedoogenin het dagelijksche .'leven en ook bij ontvangst van gasten zoo min mogelijk uithalen; sparen op inge voerde waren, op kolen, gaskolen, benzine, wijn, sigaren en sigarettengeen vreemde valuta voor omioodige reizen of voor in- koopen in bet buiienland gebruiken. Sinn Feiners-ktij Sinn Feiners, die,' naar bericht wordt, als soldaten gekleed waren, zijn er Maan dag in geslaagd, alle brievenzakken, die door een vliegtuig naar de militairen te Branty werden overgebracht, nabjj die plaats buit te maken. De Sinn F ei nor a. hadden een groot en witten kring gemaakt op een veld niet ver van het kwartier der militairen. De vliegers meenden, dat die kring dqor de militairen was aangebracht en wierpen, niets kwaads ver moedend, alle 'postzakken uit het vlieg tuig in den kring. Vermomde Sinn Feiners wierpen de zakken snel in auto's en reden weg in de richting van Kerry. Een boek van den Ex-keizer< Naar de Doornsche Correspondent van' de „Daily Mail" verneeemt, wijdt de ex- keizer thans zijn avonden aan het schrijven van een boek over het bolsjewisme] Hij volgt de politieke gebeurtenissen" nauwkeurig aan de hand der nieuwsbladen* Dagelijks schrijft hij ongeveeer drie blad zijden, welke zorgvuldig door een secre taris gecopieerd worden. Er zijn nog geen voorbereidingen getrof fen voor de publicatie van zijn werk. GOES. Huw.-aang. 16, Pieter Willem: Bliek, 24 j. jm. en Geertruida Ila.melink, 30 j. jd.16, Johannis Sonke, 23 j. te- Kloetinge en Jannetje de Cock, 21 j. jd. 16, Jacobus Smits, 25 j. jm. te Wemelt dinge en Theresia Francina Maria van' Hove, 22 j. jd. te Goes. Gehuwd: 16, Jan Willem van de Weert, 30 j. jm. en Geertruida Jacobal Potter, 28 j. jd. Van 915 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Jonk man, wqdr. 31 j. en E. Barto, wed. 33 j.; J. F. C. de Jager, 27 j. jm. en M. Kessel,- 23 j.- jd.D. Duricux, 33 j. jm. en M* Wielink, 25 j. jd.A. Hatenboer, 27 j. jm. en S. Koster, 27 j. jd.P. Kuijper^ 21 j„ jm. en J. .uaane, 20 j. jd.M. IC'. L. Desmet, 25 j. jm. en M. Velghe, ,21| j. jd*; C; J. F. Lagace, 20 j. jm. en P. J< Boucherie, 19 j. jd. Getrouwd: J. A.- den Outer, 29 j. jm* en 0. M. van Rosevelt, 23 j. jd.J. C* R'agut, 23 j. jm,- en J, van Biemr-n, (25 j. jd.P. Contant, 30 j. jm. en E. W. Amadio... 27 j, jd.J. Corveleijn, 24 j, jm. en M. H, De Lij, 20 j. jd. Bevallen: A. C. Dattin, geb. Louwerse,- z.W. Buijs, geb. Prins, d.C. de Nooijer, geb. v, Hemert, d.M. Sinke, geb. Poppe. d.A. C. Overvliet, geb. Odem, d.C* Weijens, geb. de Milliano, z.D. Koen- ders, geb. Afnlder, z.O. van den Brink, geb. Lampers, -d.P. S. O. van Zijl* geb. Corveleijn, z.- OverledenH. J. Butz, vrouw van K)j A Kögeler, 51 j.J. den Boer, wed. van: C. Bergwerffe, 81 Opgave van de Bank voor Zeeland, Goes. Telefoon 74 en 204. Vrijdag 17 September 1920 (2 uur) Vorige Openings midden— koers koers heden Prolongatie4 Staatsleningen. Oblig. N. W. S. 1918 5 pot. 87% Gestikt. Te Terneuzen kreeg de schipper V. een stukje vleeseh in de luchtpijp en stierf onmiddellijk. Gevolgen van den wereldoorlog. Mei, de Harwichboot „Frinton" zijn le Heek van Holland ruim 20 Duitsche oor- logskrankzinnigen aangekomen. Direct werd de reis naar Duitseliland voortgezet. Een D trein moest vlak bij Eisenach aan liet voorgelegen station Eisenach West stoppen omdat de lijn onveilig was. Een jonge dame die vlak bij Eiscnacii AVest vvoo-nl, nam de gelegenheid waar en stapte uit. Spoedig werd ze echter dooi den conducteur achte hiakl, die baur dui delijk trachtte te maken (lat zij op een station waar de trein niet volgens 'de dienstregeling slopt, niet mocht uitstap pen en haar niet geweid wilde dwingen weder in te stippen en naar het eind station door te reizen. Het publiek verklaarde zich evenwel niet de dame solidair en hield alle por tieren dicht, zoo-lat het den conducteur niet gehikte haar weer in den trein te krijgen en hij ten slotte tot groote vroolijkheid der reizigers zijn prooi moe-t loslaten. Bagger in beslag genomen. Enkele vervenefs te Valthermond kun nen er moeilijk- toe bastnilen da: door hen geproduceerde turf en bagger tegein de door den Minister vastgestelde prijzen van de hand te doen Zij dachten er niet aan hun bagger te verkoopen beneden een door hen zelf va.stgesteiden prijs, die natuurlijk aanmerkelijk hooger was dan de door den Minister bepaalde. Hel ge volg daarvan was, dat dezer dagen met machtiging van genoemden Minister .oen groote hoeveelheid bagger is in beslag genomen. Toen de familie R. St, te Exloo Dins dagavond van bet land terugkeerde, kwam men lo-i de minder aangename ontdek king, dat dieyen zich toegang to-t de woning hadden verschaft en al het aan wezige geld in zilver en papier hadden medegenomen. De politie onderzoekt da- zaak. 1» 1920 5 v 93% v n 1917 4% 80% - Oost-IndiS 1919 6 1001/4- 1917 5 n Oostenrijk Jan /Juli 4 5Vs - Rusland Hope 4 n 1880 4 121/4 - Zondagavond j.l. ongeveer 11 uur, toen eenige jongelieden in de nabijheid van het dorp Exloo stonden te praten on Bankinstellingen. Koloniale Bank a. 3131/* 313 Ned.-Iiid. Handelsb. a. 280 Ned. Himdel-Mij. eert. 2301/4 229 Industrietle Ondernemingen. lusuiinde Olief. a. 1853/< I82i/2 Jurgens Ver.fab230 Philips Gloeita. 9995/4 Westei'suiker a. Am. Car. Foundry a. 173 Hide Leather pr. a. Smelt. Ret. eert. 79Vs 80 Anaconda Copper cert. 138 Central Leather cert. 68 -68 Studebaker Corp. cert. 82 83 United Cigars cert. 79s/4 79 States Steel cert. 114% 1145/4 Cultuurondernemingen en Handeistrsreenigingen. Comp. Merc. Argent a. 275Vg Cult.-Mij. d. Vorstenl. a. 360V2 362 winst a. 400 Handv. Amsterdam a. 842% 848 Java Cultuur-Mij. a. "683% 691 Nierop &Co'.s Hand.-Mij. a. 171% Tels Co.'s a. Petroleum Ondernemingen. Dordtsche Petr.-Ind. a. 779 778 Gee. Holl. Petrol. cert. 336s/4 339 Kon. Ned. Petrol. a. 843% 845 Orion Pe)rol.-Mij. afgest. a. 86 Rubber-Maatschappijen. Amst. Rubb. Cult.-Mij. a. -227% '227% Ned. Rubber-Mij. a. 129% 129 Oost-Java Rubber-Mij. a. 390 Serbadjadi Sum. .a. 386 Scheepvaart-Maatschappijen Holl.—Am.-Iijn. a. 389% 390 Gem. eigend a. 375% Holl. Stoomb.-Mij. a. Gem. eigend. a. Houtvaart N.Va. 196% JavaChinaJapan-lijn a. 257 Koninkl. Holl. Lloyd a. 157% 159 Kon. Ned. Stoomb. a. 197% Nat. Bez. a. 193% Koninkl. Paketvaart a. 204 204% Ned. Scheepvaart-Unie a. 2321/2" 232 Vorige Openleg»- midden- koera koers heden Stoomv.-Mij. Nederland a. 277% 278 Rotterdamsche Lloyd a. 233 231 32% 103% a. a. 628 Int. Merc. Marine a. 3015/32 S. Fund G. O. 103% Tabaks Ondernemingen. Am8terdam-Deli-Comp, Amsterdam Serdang Besoeki Tabak Mij. a. 173% Deli Batavia-Mij. a. 500 Deli Cultuur-Mij a. Deli-Mija. 534 Krapoh Tabak-Mij a. 124 Medan Tabak-Mij a. 322 R'dam Deli-Mij a. Senembah-Mij a. Diversen. Int. Tabakshandel-Mij .a. Tabaks ind. Philips a. 248 Tabaks-Uniea. 251% Maxwell Land Grant cert. IO1/4 Maxwell L. Gr. Inebd. cert. Peruvian Corp. cert. cert. pr. a. 25% Spoorweg-Maatschappijen. Deli-Spooi'weg-Mij a. 188 Holl. IJzeren Spoorw.-Mij a. 61 Mij tot Expl. v. Staatssp. a. Denv. Rio Gr. Sp. cert. 8% Erie-Sp.-Mija. 20% 20% Kans. City South. Rw. a. 25V4 25% pr. a. 59 59 Missouri kans T. cert. 9 Union Pae. Rw. Comp. cert. 157 1571% South. Pac. Comp. cert. 1221/4 South. Railw. Comp. cert. Wabash. Rail?. Comp. cert. 12 Stemming hi] opening. Petroleumvast Scheepvaart verlaten Guiturenzonder afl'airö Tabakkenverlaten] Amerikavagt Stand der Valuta Wissel- en Chiqutkoersen. Opgenomen: 1.45 uur. Berlijn 4.92% Weenen 1.40 Parijs 21.12% Brussel 22.40 Vreemd Bankpapier. Fransch papier 21.20 Belgisch papier 22.40

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 3