DAGBLAD VDDR ZEELAND 1 Van Nacht tot Licht. S. KOOPMAN, Prinsengracht 1113, Amsterdam, Zilveren 5 Francs Stokken Mummer 139 Maandag 2 Augustus 1920 Zestiende Jaargang Buitenlandsch Overzicht. FEUILLETON BUITENLAND. 1 i en alle soorten Gouden Munten, A!g, Geldwisselkantoor, Damrak 45 - Amsterdam. Tel, C 213-3032, N.I668. Int. Letter A.P. BINNENLAND. IEUWE Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N GS. Telefoon 97 Sr.rpaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES S tentoren: MIDDELBURG, Markt 1 en 2 VLISSINGEN Telegram-Adres: Nizeco. [Kasteelstraat 85. CHE COURANT Directeur: JOS. VAN DE GRIENDT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f 2.50 per drie maanden; f 0.20 per week. Advertentiën van 1 tot 6 regels f 1.50, elke regel meer f 0.25 f bij contract beduidende korting. n Finis Po'.oniae", het einde van Polen? lét miïitatire einde schijnt wel nabij te Ujn want naar de berichten die van „Schillende zijden binnenkomen over strategischen toestand, schijnt t le ver redeloos; het opperbevel radeloos en dientengevolge het land reddeloos vieirlo- „en te zij!n. Als nu de Russische Sovjet- weering het maar niet al te ongenadig ehandelt. Reeds heelt Trotsky een te genspraak laten seinen van de hem toe- -edichte bewering, dat Polen een brug worden voor de, revolutie naar Pnitschland en West-Europa, Misschien om de meening te vestigen, dat de Sovjet het niet zoo bar met Polen zal aanleg gen. Men moet hier anders niet al te1 ernst op zijn. Ook met Litliuuen slaat ïnlangs Rusland schijnbaar een zeer tamme vredesovereenkomst. Maar de roode Sovjettroepen, die daarna Lithauen binnenvielen, hebben er de rqocte terreur ontketend. En wat Radek, die .vroeger Sovjetvertegenwoordiger tc Berlijn was dezer dagen in het blal „Iswestia" schreef, luidt ook. al niet al te gerust stellend. „De mannen" aldus Ra-lek „die tie'misdaad begingen om bet Pootsche .volk! tegen <le vredelievende klasse del Russische arbeiders op te zetten, duiven zicb met vredesvoorstellen tot het Rus sische volk wenden. Zij hopen, dat wij ;üe judassen zullen vertrouwen, die het pcolsche volk aan de Entente verkocht en bankroet gemaakt hebben. De bandie» 'tonregeering te Warschau moei weten, dat de agenten der Pcolsche regeeririg', die in handen der sovjets zijn, met hun hoofd voor het lot der Fonische commu nisten zullen instaan. Het Poolsche volk moet weten, dat elke dag, dat deze re giering langer aan het roer blijft, een gevaar te meer is dat de oorlog langer duurt En Duitsohland, tegen wiens oostgrens thans de Russische legers aanleunen, wat zal het doen? De Engelsehe staatsman Churchill! schrijft in de „Evening' News", „dat het Duitsche volk heeft te kiezen usschen iwee wegen, Het zou het onge luk van Europa kunnen vernieuwen en verdubbelen, of aan de beschaving een ooten dienst bewijzen. Het zou zi/i eigen maatschappelijk systeem in dé al- emeene bolsjewistische wirwar kunnen rïnzetten, wijd en zijid over het vasteland een chaos aanrichten, of het zou dooi' ïefde tot den vrede en wettelijke to> "tanden een versterkten dam kunnen op werpen tegen den vloed van rooi barba risme, die uit het Oosten aanspoelt". De overrompeling van het Belgische parlement i'dopr de oudstrijders heeft een mtzaggelijke sensatie veiwekl. Dfe Frans- iljonsche bladen zoeken er natuurlijk christen achter, maar da.t schijnt dit- -esloten. Ten slotte hebben dei oudhtrijdiers hun 'zin gekregen, want het hun zeer onsympathieke wetsvoorstel van mini iter Janson is van de baan en krijgen zij au fle gewenschte dotatie of schenking in eens. Misschien als tegengif voor de mede- lijdende minachting' waarmede velen de -ijeenkomst van den Volkenbondraad te San Sebastian beschouwen, heeft de En- 'efsche minister Balfour aan autoritei ten en journalisten het een en ander, jpvei' het werk van den raai van den Volkenbond medegedeeld. Dat de raad in Spanje bijeenkwam, ge- uigde van het universeel Karakter van den hond, hetwelk nimmer uit het oog mag wonden verloren. Het was even be langrijk, (]at n;ep ap]een neutralen, maar ook de vroegere vijandelijkie staten, even als de geallieerden, lid van den-ësond' uden zijn. Zij:, die dit .niet inzagen, grepen de belangrijkheid der beweging riet. Hij herinnerde aan de bruikbaarheid 64). _<)r_ „Slechts onze Heer, die den dood. dier riaven gestorven is, kan haar redden, ntwoordde de priester treurig. De Kerk voor haar bidden. Ook; gij: zult bid- "en, naar het woord van den gïooten ,aulus: „Wees om niets .bekommerd, -och leg in alle gelegenheid Gokte door ebeden, smeekingen en dankzteg'gjngi uw jtehoeften bloot. En Luciqs bad zooals rij nög nimmer gebeden had. Hij: bad, et die afschuwelijke kruisen voor de gen, gesteund door de gedachte, dat dei Heer, die den doodstrijdl op het bruis n al zijn vreeselijkheid gestreden had, Cecilia en hem. zoude vgrsterken, als zijn uister geroepen was, 'haar Zaligmaker _oor een zelfden dood te verheerlijken. Uecilia wist niets van den angst haara roeders te oezen opzichte. Uit den yan Fulvia en Felicitas had zij! ®n°snen, dat men eerlang naar Ro-me oude terugkeeren. De voorbereidende aatregelen tot het vertrek waren reeds ®"iomen, toen een bode van Rome aan- ar" met brieven van Livia, van Albinai 6 "'-'staalsche maagd en van eenige, an- Tv*' n*^e brieven waren bestemd voor e "-erken van Athene en Corinthe en be- atten zeer verblijdende tijdingen. Dethei- Pauius was vrij; gesproken, en om die van den bond voor de handhaving van den vrede in liet geval van de Alands- eilanden, maar, z'eide hij, achter die dis cussies moet zoo- noodig een krachtige, goed geordende actie staan en de econo mische blokkade is daartoe zeer geschikt. Er zijn twee gevaren. Het eette; komt van hen, die meenen. dat in den bond eien middel zal worden gevonden tegen alle internationale moeilijkheden, het andere van hen, die den bond een nuttelooze instelling noemen. - Toen tijdens den oorlog ,1e Duitscbers Frankrijk binnenvielen, werd er en terecht met afkeuring over gesproken, dat de Duitsche militairen, niet het minst de officieren, uit de huizen, waarin zij verblijf genomen hadden, waardevolle hrtikelen, voorwerpen van kunst enz. me denamen alsof dat zoo hooide. De toepassing van. het spreekwoord: „het is gemakkelijk riemen snijden van een andermans leer", schijnen de Fran- schen in de door hen. bezette streken van Duitschland ook toe te passen. Wij lezen toch in het rapport, dat het Duitsche departement van financiën aan d.en Rijks dag heeft overgelegd betreffende de finan- eiëele lasten van de bezetting van de Rijnstreek, dat elk'Duitsch burger in de garnizoensleden steeds verwachten kan, dat bij de familie van een officier in zijn woning ingekwartierd krijgt. Bij der gelijke inkwartieringen worden meubels, poi'celein, glaswerk, tafelzilver, linnen goed, enz, opgèëischt. Een burger, dié enkele stukken uit zijn gerekwireterde wo ning wilde terughalen, werd zwaar ge straft. Het gebeurt, dat een officiers familie in een voorstad woont, maar te vens een paai' kamers in de stad zelf in beslag' heeft genomen. Het rijk moet natuurlijk voor beide woningen de kosten dragon. tie vooizitter van de Rijnland commissie is in een woning ondergebracht, die per jaar. 163.332 mark aan het rijk kost. De commandeerende generaal hei Neustadt heeft een heel kostbare villa voor zich opgèëischt. Te Mainz werden het groot hertogelijk palois en twee woningen voor lie administratie ingericht. Dit alleen kost een drie milïioen mark. De kosten, die vcnoi' de oprichting} eener kazerne voor de vreemde troepen betaald moeten worden, .zijn ook. enorm hoog. Het ïijksministerie van financiën -hoopt, dat de vreemde staten zelf aan hun tr.ofe pen en administiaties in hei bezette ge bied zullen verzoeken, om met hun eisclien binnen de bepalingen van liet Vredesverdrag en van de Rijnlandoivereen- Komst te Wijven. Dan zal er oojk een 'ein-da komen aan de rekwisities Jen zal 't niet meer. knogelijk zijn, dat een luitenant eten kostbaar Perzisch tapijt rekwireerl, of kostbare villa's met haar heele inrich ting in beslag worden genomen op kos ten van het Duitsche Rijk'. Het rapport haalt ten slotte aan, dat twee vrouwen van Fransche generaals zich voor 200.000 mark meubels en an dere voorwerpen voor de inrichting van hun woningen op kosten van het Rijk hebben aangeschaft. Een Fra.nsch géne raal heeft bij zijl-i vertrek uit Trieï voor 100.000 maj'k voorwerpen medegenomen, diede gemeente moest betalen. Het ge meentebestuur prote'steerdia tevergeefs. Waar de meubels gebleven zijn. is nog niet bekend. Deze zaak wordt echter nóg verder onderz'ocht. Frankrijk' dat vroeger zoo afgaf op de „Boches" mag wel eerst naar zich zelf kijken. 'Ook op andere wijjzen wil het in Duitschland de baas spelen. Ofschoon bij de stichting van de Duit sche republiek is uitgemaakt dat de vreemde inogendlieden allteun te Berlijn een gezant zulten hebben eti niet in de af zonderlijke staten, heeft Frankrijk, toch in München een aparten gezant in den ipeden weerglalmden uit den mond der Christenen de vurigste dankgebeden tot Hem, die in vaderlijke goedheid den pmeekingen zijner kinderen eten guiistig oor verleende. De tijdingen, door Valeria en Augusta amtvangen, waren echter zeer ongunstig; daarom dan ook werden de toebereidsel len voor het vertrek opgeschort. Men deed zelfs een kamer in gereedheid bren gen voor de ontvangst van een vrouwe lijke gast. Dit verblijf echter was zoo ver mogelijk van Valeria's en Augusta's vertrekken verwijderd en daarenboven werd het slechts van het strikt noodza kelijke voorzien. Eenige dagen later kwam Albina, ge heel alleen en onverwachts. Toen zij bin nentrad, bevond zich haar zuster met Ce cilia onder den perystilus, doch wel verre van Albina te g'emoet te gaan, wendde Valeria troitsch den blik' af. „Toon aan deze vrouw haar vertrek, sprak' zij tot haar kamervrouw. Vervolgens ging zij' haar moeder in ken nis stellen met de aankomst der Ves- taalsche. Deze bleef op de plaats zelvo, waar Valeria haar had achtergelaten, en be dekte 'diep ontroerd het gelaat meit beide handen. Toen zij Cecilia bemerkte, die zij nog nie. uit het geheugen verloren had, vroeg zij met een door snikken on derbroken stem: „Wilt gij mij: mijn kamer aanwijzen Rif den aanblik van het voor haar be- HYPOTHEEKBrtNK VOOP/-JEDERL/1ND, Koixerssjvaeht. 482. rt'aam. persoon van een zekeren mijnheer l>»rd weten 'binnen te smokkelen. Het doiöl daar mee is geen ander -dan zoodoend© in Bete ren de zwakke plekken der separatistiafchia beweging te ontdekken en aan te' sturen op een losscheuring van Beieren van dei Rijkseenheid. Millerand heeft weliswaar jn 1de Fiansche Kamer jgezegd dat Frail: krijk zich niet met de binnenlandsche aangelegenheden van het Duitsche Rijk bemoeit, 'maar dat zijn praatjes die niets om het lijf hebben, zoolang het zijlrr gezant 'te München handhaaft. Van Mill'erand ge sproken, die heelt nog moeite gehad om de overeenkomst van Spa, door de Kamer goedgekeurd te krijgen. De commissie van financiën uit de' Kamar 'had de aanne ming ontraden, de commissie van buiten- landsche zaken keurde -haar goed. Mille rand wist ten slotte dé Kamer te over tuigen,. dat te Spa geen gunsten aan de Duitsc-hers zijn bewezen en dat men hier hoofdzaak van bijzaak moet onderschei den. Dc Kamer nam daarop de overeen- jkomst aan met 356 tegen 169 stemmen. BELG1E Havas meldt uit Gent d.d. 30 Juli: Het Assisenhof heeft de hoogleeraren van de Vlaamsc-hc Universiteit, die tijdens de bezetting van Gent was gevestigd, bii verstek ..veroordeeld. Een is er veroordeeld tot 25 jaar buitengewone hechtenis, een tol 20 jaar dwangarbeid, twee tot 15 jaar dwangarbeid, vier tot 12 jaar dwang arbeid, twee tot 15 jaar gevangenisstraf, zes tot 10 jaar gevangenisstraf, een tot 8 en drie tot 5 jaar gevangenisstraf. Een beklaagde is veroordeeld tot 10 jaar dwangarbeid, omdat- hij een betrekking had aangenomen van directeur-generaal aan het Vlaamsche ministerie. Alle zijn solidair veroordeeld tot '30.000 francs scha devergoeding aan den Staat. De eisclien der ond-strijdersi. BRUSSEL, 30 Juli V.D. Tengevolge Van de verklaring van Minister Delacroix, waarin de Belgische Kamer verzocht werd de .gebeurtenissen van gisteren te Vergeten en van het voorstel van den voorzitter der Kamer, den heer Brunet, dimededeelde, Rat de regering in ovérlëg met de legercommissie een wetsontwerp opgesteld heeft, dat aan de oud-strijidfers begiftiging toekent en dat a.s. week in de Kamer zal worden besproken, heeft de opgewonden stemming der Kamerleden vooi een meer kalme plaats gemaakt. Dc- heer Aar: Remortelle, vertegenwoor diger der ondstrijders, begaf zieh na afloop der Kamerzitting naar de meeting van oud-strijders op -de Groote Markt en deel de hun het genomen besluit mede. Zij' waren zeer tevreden over den verkregen uitslag. De rust is thans geheel te Brussel teruggekeerd. reide vertrek, gloeiden Albina's wangen van verontwaardiging. „Neen! dit verblijf is de dochter van Sempronius onwaardigi Aanstonds echter bedwong zij de uiting van haar gekwetsten hoogmoed en nog vóór dat Cecilia had kunnen antwoor den, hernam zij! zachtmoedig: Welaan, het zij' z;oo! Ik z'al1 mijl hier weilicht heter dan elders gevoelen Cecilia kwam haar hij het ontkleeden hulp bieden; het meisje vroeg; zich af, door welke daad Albina toch in zpoi hoo- ge mate aan haar moeder en haar zus ter ;had kunnen mishagen, en waarom men de oudste dochter van Sempronius als een slavin behandelde, terwjjl de vertrekken harer jongere zusteir schitter den van weelde en overvloed. Wat ook moest Cecilia wel denken van het den kok gegeven bevel, waarin beun in ondub belzinnige termen beduid werd, dat de persoon, die men verwachtte, op haar eigene kamer zoude spijzen, daar zij niet aan den familiemaaltijd wensohte deel te nemen? Hetgeen echter door Cecilia als een vernedering werd beschouwd, was dit in g'eenen deele voor Albina. „Ik ben zeer tevreden, hernam, zjj^ Wilt gij de goedheid hebben te vragen, of mijn 'moeder bereid is, mij te ontvangen? Na eenige oogenblikken keerde, Cecilia met tranen in de oogen terug. „Wat is er? vroeg de jonkvrouw, ter wijl haar gelaat bleek werd als dat van een marineren beeld. ENGELAND Francis Brooke, de plaatsvervang-end territoriale bevelhebber (deputy lieute nant) van het graafschap Wicklow (Ier- land) iè, naar Reuter uit Londen meldt- doodgeschoten, toen hij Vrijdagmorgen aan het station 'Westlandrow uit den trein stapte. De aanranders ontkwamen. Internationale bijeenkomst Boyscouls ((Padvinders). LONDEN, 30 Juli V.D. De hertog van Connaught opende de internationale bijeenkomst van Boyscouts in Olympia te Londen, waaraan 100.000 scouts uit alle deelen der wereld deelnamen. Een brief van den koning werd voorgelezen, waar in de buitenlandsche contingenten welkom werden geheeten en de overtuiging geuit,' dat de vriendschappelijke mededinging in prestatievermogen niet anders dan als. een heilzame prikkel kon werken op de kna pen van alle landen. Hij waardeerde ten zeerste de groote, zoowel moreele als phy- sieke voordeelen, welke de beweging der fcoyscouts verzekerde. ZWITSERLAND De conferentie der tweede internationale. De „Times" verneemt uit Genève, dat ongeveer honderdvijftig gedelegeerden al daar de conferentie der tweede •Inter nationale bijwonen. Camille Huysmans deelde den correspondent meldj?, dat hij is afgetreden als secretaris van het Inter nationaal bureau. Het secretariaat zal worden overgenomen door de Britsche "La- bourpartij, als zijnde de meest belangrijks aangesloten partij, nu de Fransche meer- derheidssocialisten en de Duitsche onaf- hankelijfeen zieh hebben afgescheiden. RUSLAND De bolsjewistische ontkenning. PARIJS, 30 Juli V.D. De „Temps" vermeldt, dat in een draadloos telegram uit Aioskou ontkend wordt, dat Trotzky ooit heeft gezegd, dat Polen vernietigd moest worden voor de revolutie. Hij heeft nooit gezegd, dat Polen vernietigd moet worden en evenmjn, dat Rusland de En tente voor een 'voldongen feit stellen, moest.. Geen enkel draadloos telegram van dien aard is uit Moskou 'v. rzonden. Opstand tegen de Sovjctp. LUBLIN, 30 Juli V.D. In den rug van het bolsjewistische leger is een opstand uitgebroken. Het gebied, waar deze op stand woedt, omvat de Oekraine, rechts van de Dnjeper. Teneinde het oproer te onderdrukken, werden twee bolsjewistische divisies van het front teruggetrokken. De pogingen waren echter, daar de op stand op twee verschillende punten uit brak, vruchteloos. Een hetman staat aan het hoofd der beweging. Hij heeft zich, niet' generaal Wrangél vereenigd. Af dee lingen bolsjewisten werde nafgeslagen. BOHEMEN Donderdagochtend is in een munitie fabriek bij Praag een stapel patronen ont ploft, waardoor 19 arbeiders op slag ge dood zijn en acht zwaar gewond, van wie er twee in het ziekenhuis zijn overleden. Voorts waren er zes arbeiders licht ge kwetst. De justitie heeft een onderzoek ingesteld, doch kon niets verdachts aan het licht brengen. POLEN Geallieerde missiën in Pelen, PARIJS, 30 Juli V.D. Volgens een be-» richt van de Temps" hebben de leden der Fransch-Engelsche missie verscheidene malen geconfereerd met den chef van den generalen staf Pisudaki. Onder de positieve resultaten, welke dank zij de tegenwoor- Ik heb bevel ontvangenu te ^oen weten, datdat giji geen moeder meer hebt, snikle'het meisje, Albina, ten prooi aan de levendigste smart, wierp zich bitter weenend op haar rustbed. Na eenige oogenblikken echter hief zij gesterkt het hoofd op en sprak'; „Cecilia, gij zijt moediger dan ik. Bid voor mij;, want Albina,, de Vestaaüsche maagd, is van al dezen stond de bruid van Jesus-Christuis!. HOOFDSTUK XXI. Athene werd in...zijn verwachting! zeel teleurgesteld: de keizer zon diei stad in den lo,op van het jaar niet bezoeken. Wat echter voor anderen een teleurstel ling was, behelsde voor Augpsta en Va leria een groote verlichting. De oneer, waarmede Albina, haar beWtèn verbre kende, den naam harer familie bezoe deld had, deed zich levendig gevoelen, zoodat het arme kind er wreed onder te lijden had. Haar toestand was nauwe lijks een weinig1 beter dan die van Ceci lia, en slechts een zóó sterk gelóóf, een zóó machtige liefde, een zóó vurige ijver als die der toekomstige martelaren van den circus, waren bij machte, de kracht 'der onweders te fnuiken, welke: zich dm gelijks boven haar schuldeliops. hoofd sa menpakten. Haar moeder en Valeria stierden haar slechts zelden het woord Loe. Wanneer Albina inlichtingen vroeg aangaande de ïN ^ES EFFECTEN, PREMIEAFF^ ASSURANTIËN. 1029 14 Telefoon Noord S273, 7834, Centrum 2430. Koersvademecum en wekelljksch Beursoverzicht worden op aanvrage gratis toegezonden. Wij zijn Koopers en Verkoo- pers van elk kwantum tegen SCHËRP concurree- rende prijzen. 1037-20 digheid der missie reeds verkregen zijn, vermeldt men den vrijen doorvoer van munitie over Dantzig. Dit is .een resultaat hetwelk zeer gewaardeerd wordt, daar vilt feitelijk de eenige vrije weg is. Dc Engelsehe generaal Haking, die van "War schau naar Dantzig,is teruggekeerd, heeft het door de missie genomen besluit ken baar gemaakt, volgens hetwelk het inter- gcallieerde garnizoen van Dantzig de los sing der voor Polen bestemde munitie zal verzekeren zoolang de staking der werk lieden duurt. Evenzeer zullen de interge- allieerde strijdkrachten en voor waken, dat de spoorwegtransporten van Dantzig naar Polen geregeld geschieden. Koningin Emma-dag. Heden, 2 Augustus, viert Hare Majes teit Emma Adelheid Wilihelmina (the-, resia van Waldeck' Pyrmont, Kohinginr Moeder haar 62sten verjaardag. Gaarne en inet dankbaarheid herinnerf/ zieh op dezen dag de natie de uitsteüi^nda verdiensten, die -deze vorstin, sinds lang geheel één geworden met het Nederland-' sehe volk, zich voor het land verwierf, zoowel door een voorbeeldig gevoerd re gentschap tijdens de minderjarigheid ha rer Koninklijke Dochter, ate door de uit'< muntende opvoeding, die zij aan onze, huidige souVereine en beminde Koningin Wilhelmina gaf. Als vanzelf gaan dan ook de beste wensehen uit naar de jarige vorstinne met de béde, dat 'de Hemel! haar een vredigen levensavond schenk'e, zich omgeven voelend door de achting, en den eerbied van hef NederlandscJfei Volk. i Leve de Koningin-Moeder! Herziening gemeentewet. Uit betrouwbare bron verneemt de „N. R. Ct.", dat de staatscommissie tot voor bereiding der herziening van de gemeente wet baar arbeid heeft voltooid. In Septem-i ber zal de commissie nog een oindverga* dering houden voor de definitieve vast stelling van baar in eerste lezing vastge steld verslag en het daarbij behoorend* wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de gemeentewet met metoorie van toelichting, dadelijk waarna deze beschei den aan de Koningin zullen worden aan- A laatste oogenblikken haars vaders, oint- woioirdde men haar, dat zij zich. door, het afschuwelijke geloof der Nazareërs te omhelzen, vrijwillig uit den boezémi harer familie had losgescheurd, zoodat zij, niet het minste belang bij' een en ander kon hebben. Toch gelukte het der moedige Chris-' tin, de plaats te ontdekken, waar de asi- sche haars vaders rustte; dit verheugde haar zeer, en kinderlijke liefde dééd haar het voornemen opvatten, zijn tombe voort durend met frissche bloemen te sieren. Hoe groot echter was Albina's verwon dering, toen zij tussehen gmirlanden en kionen een groenenden palmtak bemerkte I „Welk recht had mijn vader oip dit Miderscheidingsteeken der Christenen Ter oplossing dezer vraag, ondervroeg "zij Cecilia. Het arme meisje wist niet, wat te ant woorden. Het was haar bekend, dat Augusta en Valeria het geheim der ver andering, welke zich in Sempronius ge openbaard had, met zich in het graf wenschten te nemen. Cecilia had hot bewuste geheim dan ook slechts aan één harer gezellinnen toevertrouwd, hoewat allen klaarblijkelijk iets dergelijks ver onderstelden. Wat echter in deze mefeligiel omstandigheid te doen? Welke straffen had zij niet te duchten, als zijl den toorn harer meesteres opnieuw deed ontvlam men I (Wordt vervolgd'.)'

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 1