naar GOES den 25sten MEI, naar den KATHOLIEKEN LANDDAG 1 1 Wat is een Katholiekendag, hetzij algemeen, hetzij gewestelijk? Daarom, Katholieken der Zeeuw- sche eilanden, als één man op BINNENLAND. UÏT ZEELAN D. MIDDELBURG VLISSINGEN GOES Leger er Landbouw en Veeteel Rechts ONDER\ SPOR" NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT MAANDAG 17 Mg|j Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigende 14 Mei, zijn in Nederland uitgesproken 15 faillissementen tegen 23 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 14 Mei 1920 489 faillissementen tegenover 445 over het zelfde tijdperk van het vorige jaar. De eerste vrouwelijke griffier. Voor het Gerechtshof te Amsterdam werd als beëedigd klerk, tevens waarnemend griffier bij het Gerechtshof beëedigd mej. mr. C. Frieda Katz. Vergissen wij ons niet, zegt het Hbld., dan is deze dame ons eerste vrouwelijke griffier. Uitvoer Boter. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat van de boter, bereid door producenten, bedoeld in artt. 1 en 2 van zijne desbetreffende beschikking- van 15 Augustus 1919, welke zich schriftelijk hebben verzonden tot nakoming- der ver plichtingen, hen ingevolge genoemde arti kelen opgelegd, zal mogen worden uitge voerd 50 pet. der productie over de week van 2—9 Mei jl. Tapverbod zonder sluiting. Onlangs droegen Ged. Staten van Noord- Holland een verordening te Krommenie ter vernietiging voor wegens strijd met de wet, omdat die een tapverbod inhield zonder, zooals de drankwet bedoelt, tot sluiting dei- vergunningen te komen. Thans is, naar het Hand. verneemt, van den Minister bericht ingekomen, dat hij geen aanleiding- ziet de bestreden verordening ter vernietiging voor te dragen, omdat hij de Gemeenteraden op grond van art. 135 Gemeentewet bevoegd acht, zoodanig tap verbod uit te vaardigen. Blijkens- het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer over het voorstel tot ver hooging der salarissen van de rechterlijke ambtenaren, hebben sommige leden aange drongen op een herziening der rechterlijke indeeiing. Zij vroegen tevens of er geen arrondissements-rechtbank voor Zeeuwscli- Vlaanderen kan worden ingesteld, bijv. te Ter Neuzen, waartegenover de rechtbank te Zierikzee dan zou kunnen vervallen. Een adres. Aan Zijne Excellentie den Ministerf van Arbeid is het navolgende adres verf zonden: Excellentie, De AJgeineene N-ederlandsche Vrouwen organisatie, goedgekeurd bij Kon. Besluip yan 2 October 1919, vernomen hebbende, dat bij de mode-' show. van de firma Grerzon te 's Oraven- hage medewerking is verleend door een ivierjarige mannequin, van oordeel, dat het beroep vaii manne-' quin is een onteerend beroep, dat h|ét) Jeit, dat een vrouw betaald wordt oHS' toiletten op haar lichaam te ctale-eren,' haar bijna zeker naar omlaag haalt, van oordeel, dat dergelijke' „arbeid" eigenlijk moest worden verboden aan elke minderjarige, van oordeel, dat een kinderexploitatie als bovenvermeld zeer ongeoorloofd is, verzoekt uwe Excellentie in het be lang- van die kinderen, welke van 'ecif dergelijke exploitatie de dupe zullen wor den maatregelen te willen nemen, opdat ten minste jonge kinderen niet worden geëxploiteerd in een menschonteerend he-' roep. l Met verschuldigde hoogachting-, Namens de Algemeen® Nederland- sche Vrouwen-Organisatie, Het Hoofdbestuur. Volgen de naman.- De muziekuitvoeringen op het Molen-' water te Middelburg vangen dit jaar aan- Vrijdag' a.s. en beginnen evenals vorige jaren ,te 8 bur., »- -Donderdag 20 Mei a.s. zal het 501 jaar geleden zijn, dat de Tweede Kampq met 48 tegen 30 stemmen besloot de, doodstra faf te schaffen en daarmede, een einde maakte aan het bestaan van den heul in Nederland. j Nu er geen kantoor of bureau moer, is waarop niet een of meer vrouwen- werkzaam zijn, mag er wel eens op g-e-( wezen worden, dat op 13 Mei 18.70, idusj nog slechts een halve eeuw geleden ,ale! groote bijzonderheid werd gemeld, dat! te Venlo een meisje als volontair op heil station in dienst was getreden. Zaterdag opende de heer J. W. iToebes, wiens confectiezaak tot nu toe lop de Lange Burg Was gevestigd, zijn nieuw; magazijn in de Langedelft. Een keurige,, ruime etalage toonde de voorbijgangers; verschillende -heeren-artikelen, terwijl een kijkje in den winkel ons overtuigde, idat| hier meer ruimte is dan op die Burg} Idafj er ook gelegenheid is alles goed en over zichtelijk op te bergen, terwijl gordijnen' voor de kasten het stof zoo 'veel mogelijk! tegen houden. Achter den winkel bevin den zich ruime magazijnen. Alles hijeen genomen, kan gezegd worden, dat „De Vlijt" in een betere omgeving is gehuis vest. Dat er aan het internationaal telc- graafverkeer nog heel wat mankeert, blijkt, wel hieruit, dat een telegram op, 6 Mei uit Oostenrijk verzonden, te Mid-. Middelbupg op 15 Mei Werd ontvangen. Daarmede in tegenstelling is, dat op een op 6 Mei uit Middelburg verzonden brief reeds op 15 Mei uit Woenen ant- jvoord werd ontvangen. Het progamma voor de in Juni alhier te houden algemeene vergadering- van Vreemdelingenverkeer is als volgt ont worpen Woensdag- 23 Juni: Aankomst; concert op de markt, aangeboden dóór de Ver. „Uit het VoikVoor het Voik" Etalage-wedstrijd, Donderdag- 24 Juni9 uur algemeene ver gadering 12 uur vertrek per treiu naar Vlissingen 12l/2 uur boottocht? aangeboden door de Maatschappij „Zeeland" lunch aan boord6V2 uur gemeenschappelijke maal tijd, Badhotel Vlissingen. Na afloop extra tram naar Middelburg, aangeboden door de stoomtram „Walcheren". Vrijdag- 25 Juni9 uur eventueel vervolg- vergadering; 10y2 uur autotocht door Wal cheren, aangeboden door „Vreemdelingen verkeer te Middelburglunch te Domburg; 6V2 uur officieel diner; 8V2 uur concert in den Schuttershoftuin, aangeboden door de vereeniging. Zaterdag 26 Juni: 10 uur vertrek per boot naar Borsselen (Zuid-Beveland)ontvangst door het bestuur V. V. Zuid-Beveland; IOV2 UU1- autotocht door Zuid-Beveland12 uur lunch te Kapelle, aangeboden door V. V. Zuid-Beveland 2 uur bezoek Ierseke (oester cultuur) 3 uur bezoek Wilhelminadorp (groot landbouwbedrijf)4t/s uur otficieele ontvangst. Omstreeks 6ys uur vertrekken treinen richting Roosendaal en Middelburg. Bij genoegzame deelname is het bestuur bereid de regeling van een tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen op Zondag- 27 Juni op zich te nemen. Brandstoffen. De Directeur der Brand stoffendistributie maakt bekend dat houders van kaarten groep A zonder gasaansluiting hun brandstoifenkaart vanaf heden Maan dag 17 Mei dienen in te zenden per post of in de aan het bureau daarvoor aangewezen brievenbus. De brandstoifenkaart wordt met een of meer bestelkaarten begin Juli per post terug gezonden. Suiker. De Directeur van bet gemeen lijk Distributiebedrijf maakt bekend, dat vanaf heden Maandag- 17 Mei tot en met Zaterdag 22 e.k, op bon. no. 33 der Rijks Suikerkaart verkrijgbaar zal zijn 250 gram (een half pond) Suiker a 15 cent. Vlissingen. J. Kist, alhier, is ter be schikking gesteld van den G. G. van Ned.- Indië, om te worden geplaatst als draaier (contractswerkman) bij het Marine-etablis sement te Soerabaja. Vrij brood. Waarschuwing aan de. bakkers en ingezetenen dezer gemeente, dat het ten strengste verboden is 01ai brood te verkoopen of te koopen, gebak ken uit Regeeringsprodueten, zonder dat- da art-oe bonnen worden ingenomen door den verkooper. Uitgezonderd is Zeeuwsch tarwebrood, dat gemerkt behoort te zijn met 'n V, volgens 't bestaande voorschrift, en klein luxe brood, niet gebakken van Regeeringsbloem. Eveneens behoeven geen bonnen ingenomen te worden voor be schuit gebakken van Regeeringsbloem, verstrekt voor de beschuitbereiding van wege den Bond van Beschuitbakkers te Dordrecht. 1 Goes. Gisteravond had in de Soci'.'teit V. O. V. de eerste propagandavergade- ring plaats ten behoeve van de drank bestrijding, of beter de Geheelonthouding. De actie in de Blauwe Week is hier, zooals men weet op ïouw gezet door de afd. Goes der N. C. G. O. V. en Plaatselijke Keuze. Ds. .J J. Homburg, de voorz. van de afd. Goes van de Nat. Chr. Geheelont- houdersvereeniging. opende de goed be zochte bijeenkomst wet gebed en sprak een inleidend woord, waarbij hij allen welkom heette en den nadruk op legde op het voorrecht een medestrijder te zijn in den kamp tegen koning Aicohol. Nadat het nu drie maanden bestaande zangkoor der afd. onder leiding van onzen stadgenoot, den heer J. van Westen, op niet onverdienstelijke wijze 'enkele pro pagandaliederen, benevens het schoon,1 „Sla d'oogen naar 't gebergte heen", len gehoore had gebracht, was liet woord aan den spreker van den avond. ds. J. K. F. Mantz, van Wolfaartsdijk. De refe rent beantwoordde deze vraag: „Wat geeft het?" Op bezielende wijze pleitte spre ker voor de geheelonthouding, tegen den Alcohol, die onze cultuur bedreigt. Zóó gaat het niet langer, betoogde spreker, en hij schetste de ellende eu het leed, welke over de misbruikers van den drank en hun nakomelingen gebracht zijn en worden. Het gaat hier om een sociale kwestie. Zeker, er zijn ook individueelo belangen in het spel, doch als men de vraag stelt: Wat geeft het? bedoolt men in de eerste plaatswat geeft het voor- het maatschappelijk geheel. De 'drank ver zwakt ,den wil en brengt de slaclr: offers lot allerlei ander kwaad. Spr. legde er verder den nadruk op, dat ook het ma tige gebruik reeds gevaarlijk is. ï>e ze delijke zin van de mensehen verstompt door drankgebruik, en dat niet alleen, doch ook op dit gebied worden de zon den der vaderen aan de kinderen be zocht. De z.g. matige drinkers zien de kwestie geheel verkeerd in, zij toch be seffen niet, dat het om een maatschap pelijk gevaar gaat. Daartegenover moet de solidariteit van alle bestrijders gesteld worden. We moeien als geheelonthouders solidair zijn om onze kinderen in de eerste plaats, voorts om onze naasten, om allen met wie wij in aanraking komen. Matigheid kan het gevaar niet verijdelen, slechts geheel onthoud'ng kan haten. Bij de Christenen moei er een geheiligd solidariteitsgevoel zijn, omdat zij elkanders broederen zijn, en zich mede schuldig moeten gevoelen aan dó ellende, welke de drank over den menscli brengt. Nederland geeft p.- jaar f 14 p. hoofd aan Een grootsche betooging van ons Katholiek willen en kunnen. Een onderlinge bemoediging in den socialen strijd. Een telling onzer strijdkrachten. Een leerschool voor de toekomst. Dit alles is hij met een vloed van deelnemers, en zonder dien is hij niets!! sterken drank uit, voor do Zending pel' hoofd17 centen. Spr. eindigde met een vurige o-pwekking om een drankvrij Nederland te bevorderen. Verder stonden voor na de pauze op het programmasamenspraken en tableaux vivants. 't Was een goede pro-paganda-avond. Dinsdag komt men weer bij elkaair. Moge de toeloop weer groot zijn en het getal onthouders zeer toenemen. (Z Onze Vloot. In verband met den propag-anda-avond, die den 20en Mei a.s.' alhier zal worden gehouden, met de bedoe ling- om een afdeeling op te richten der Ivon. Ned- Ver. „Onze Vloot" op te richten, willen wij onze lezers met een enkel woord een en ander mededeelë» over de Vereeniging „Onze Vloot". Deze vereeniging werd in 1906 opgericht eil stelt zich ten doel de kennis van en de belangstelling voor onze Marine op te wekken bij het Nederlandsche Volk, Zij staa,tl geheel fluiten de politieke par tijen, hetgeen voldoende blijkt, wanneer men inzage neemt van de lijst der namen van de mannen, die aan het hoofd staan van deze echt Nationale Vereeniging. Bekende personen van allerlei politieke richting, maatschappelijke positie en van verschillende godsdienstige gezindten heb ben zitting in 't Hoofdbestuur en in den Algemeenen Raad. Zij tracht -haar doel te bereiken door 'if verspreiden van brochures en andere ge- schriften, terwijl de leden maandelijks eea tijdschrift ontvangen, -waarin op populaire wijze alles vermeld wordt wat van belang is op Maritiem gebied. Voorts worden in' de afdeelingen voor de leden geregeld le zingen en bijeenkomsten gehouden. Om de toetreding- als lid voor een ieder mogelijk te maken, bepaalt ieder, lid zelf het bedrag zijner contributie met een minimum van f 1 per jaar. Dergelijke propagandaavonden hadden overal elders veel succes. De heer Jhr. O. A. L. van der Wijck, oud-zeeofficier en secretaris van het Hoofdbestuur, die als spreker alhier zal optreden, zal duide lijk- maken, waarom Nederland een krach tige Marine noodig heeft en aantooneir hoe alle standen der maatschappij geïns teresseerd zijn bij onze koloniën en welk een ramp met onvoorziene gevolgen het voor ons land zou zijn als wij onze! kolniën mochten verliezen. Wij brengen voorts in herinnering, dat' het bijwonen van onze jiropagandaavond' in het minst niet verbindt tot de hoe1- treding als lid en dat zij, die onverhoopt geen uitnoodiging hebben ontvangen, deze alsnog kunnen bekomen bij den heer Gf A. (Hajenius, Klokstraat 156, alhier. Het uitnoodigingscomilé bestaat verder uit de heeren: Joh. Pilaar, L. Smit, Mr. Jt H. M. ,Stieger en Dr. J. C, de Ruyter de Wildt. Voor bovenbedoelden propaganda-avond hebben .eenige dames en heeren hunne medewerking op muzikaal gebied toege zegd. Door den Goeschen Chr. Besturen bond zijn heden de volgende adressen aan den Raad der gemeente verzonden: 1. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de Goesche Chr. Best. Bond. enz., gehoord het plan van voorstel tot afschaffing der kermis door den Edelachtb. heer K. Brants, gemeenteraadslid alhier, dat o. i. thans de tijd aangebroken is, dat de Raad stappen doet om de kermis in den vervolge af te schaffen, omreden onze tijd zich moet keeren tegen den democratiseerenden geest ,die zich van het volk meester maakt, vooral in de dagen der kermis, om niet te spreken van de vele gevallen van drankmisbruik, onzedelijkheid e. d., verzoeken den Raad beleefd, doch dringend, in deze de noo- dige stappen te doen. 'I Welk doende, enz. 2. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, de Goesche Chr. Best. Bond, enz., gezien de adressen van de Afd. Goes dei- Nat. Chr. Geh. Onth. Ver. en de Afd. Goes en Omstr. van den Nat. Bond v. Plaatselijke Keuze, gericht aan den Raad dezer gemeente, tot vermindering van het aantal vergunningen lot verkoop van ster- kendrank in het klein en de afschaffing van den drankverkoop in het klein op Toondagen, Nieuwjaarsdag, den len Dins dag v. h. Nieuwjaar ,den len Dinsdag in Mei, en op eventueel te houden volks feesten; achten de daarin genoemde argu menten van dusdanigen aard, dat nadere toelichting overbodig is; verzoeken mits dien den Raad op bovengenoemde adres sen in te gaan, 't Welk doende, enz. Heinkenszand. Twee kinderen van drie en vier jaar oud hadden Vrijdagmiddag, spelende in de schuur van den vrachtrij der P., de onvoorzichtigheid aan den snij- molen te draaien, met het gevolg, dat van een hunner een vingeï totaal werd afge sneden. Thoien In de gisteren gehouden raadsvergadering besloot men biet 6 tegen. 5 stemmen de kermis te hand haven. Het Roomsche lid stemde met de liberalen mee voor het behoud der kermis. Vooraf hield wethouder Goos- sen een redevoering, waarm hij zich op het standpunt stelde, dat de ge meente financieel aim is en nog armer zal worden, terwijl hij voorop stelde zijn beginsel, dat hem verbood zelfs een enkel woord ter aanbeveling van kermis en muziek en dans. Hij wraakte het in den Burgemeester, dat deze met de feestdagen steeds afwezig is en de zaken op de schouders van den wethouder legt. De heer Goossen wenschte deze verantwoording niet langer te dragen en raad-de alle leden aan deze ingewortelde volkszonden op te heffen tot eer van zichzelveai, en tot behoud der moraliteit. De burge meester wenschte het 2e voorstel mu ziek en dans niet in stemming te bren gen en vond deze zaak te overhaast. De heer Goossen zeide daarop onmid dellijk ontslag te zullen nemen als wethouder, daar hij zich met langer gerechtigd acht de verantwoording der feestdagen te dragen. De vergadering ging daarop: eemgszins rumoerig uit een. Oostburg. Op 13 Mei werd door dhr. J. v. d. Bossche, voorzitter van een daar toe gevormd comité, den Edelachtbaren heer Gratama, burgemeester onzer ge meente, een geschenk aangeboden, be staande uit een West-Munster klok met een oorkonde. Reeds eenigen tijd te voren was ïd alle stilte het comité samengesteld uit personen, die den burgemeester in den distributietijd hebben ter zijde gestaan en enkele neringdoenden. Het comité, alsmede alle gemeentewa ren, zijn ten zeerste overtuigd van de groote opofferingen, die den burgemeester tijdens de crisisjaren voor zijne gemeen- tenaren had getroost- Ieder ingezetene der gemeente kon door een bijdrage in het geschenk, -hoe klein het ook was, zijn dankbaarheid toonen, waarvan spontaan gebruik werd gemaakt. Donderdagnamiddag waren in de raad zaal van het gemeentehuis tegenwoordig den Edelachtbaren heer en mevrouw Gra- tema, Mr. v. Dam, kantonrechter, de ge meenteraad, het comité en de meisjes die belast waren geweest met de inzameling van giften, waarvan één mevr. Gratema een prachtig-en ruiker aanbood. In een kernachtige rede betoogde dhr. v. d. Bos sche wat den -heer burgemeester tdeijns de crisisjaren voor zijn gemeente en ge- meentenaren had gedaan, bracht hem -dank toe namens geheel de gemeente ën bood hem als blijk van waardeering en hoog achting genoemd geschenk aan. Zichtbaar aangedaan dankte de heer burgemeester alle aanwezigen voor dit huldeblijk, sprak de meening uit, dat zon der dit geschenk deze toegesprokene woor den alleen voldoende en hem eve aan genaam waren geweest. Hij wilde evenwel niet nalaten dit geschenk te aanvaarden. Zijn EdelAchtbare was zich bewust, dat hij tijdens de oorlogsjaren zooveel moge lijk zijn plicht had gedaan, maar dat ook zijn werk menschenwerk was en dus daaraan ook wel fouten zouden geweest zijn. Als blijk van waardeering overhan digde hij het eomité een flinke som gelds, om onder de behoeftigen zijner gemeente te verdéëlen en aan de meisjes-verzame- laarsters een bedrag om den avond gezel lig door te brengen, waarna van allo aanwezigen 'een foto werd genomen. Deze schoone dag zal de Edelachtbare heer burgemeester en zijne ec-htgenootë nooit vergeten en alle gemeentenaren vër- eenigden zich met den wensch door den voorzitter van het comité uitgesproken, dat zijne Edelachtbare nog lange jaren als hoofd dezer gemeente moge fungeeren. Sas van Gent. Vóór eenige dagen heeft deze grensplaats weer een herhaling be leefd van den activisten-uittocht uit België, dien wij in het begin der maand November 1918 hier hebben bijg'ewoond, alleen met dit verschil, dat hun aantal toenmaals veel kléiner was dan thans en het grootste ge deelte uit professoren van de Duit-B versiteit bestond. De meesten huunf| I onder ook veel dames, hebben hier komen gevonden in de hotels, m,iar er ook nog verder getrokken, oi het onderdak-brengen van grootere nen Sas van Gent op het oogenblii- criterium verkeert. De vlucht uit België had 's natte nadat hun vonnis aldaar was ui Clings. Bij het onweer datWoensi ons dorp woedde, sloeg de bliksen de W. W. Na hier en daar wat k; den muur te hebben geslagen, verliet huis langs den oven. IJzendijke. Tijdens het onweer van] dag- j.l. is de bliksem ingeslagen woning van den dokter, zonder person en weinig stoffelijke schade. Op den koopdag- van den landt) Haartsen alhier zijn de paarden vJ nan prijzen van 8001600 gulden] koeien van 400800 gulden. De kantonrechter te Oostburg ve;J de twee werkg-evers te IJzendijke het niet plakken van zegels] op kaarten hunner arbeiders tot een hB 25 m. 2 gld. en 44 m. 2 gld. Bond van Ziekenkassen in Z((; r. Zaterdagmiddag- vergaderde in de teit V.O.V. te Goes de Provincial van Ziekenkassen in Ze-eland, onde sidium van den bondsvoorzitter 1 Geelhoed te Vlissingen. Tegenwoordig waren 32 vereen® met 6942 leden. In zijn openingswoord Wees dcT8 ter speciaal op de noodzakelijky organisatie, omdat de Ziektewet I zoo lijnrecht indruischt in het hesli recht der Ziekenkassen. De besprekingen op 17 te Utrecht gehouden, hebben 6„«„_ jneensmelting van alle Provinciale 11 den tellende 372 vereenigingen met: I 112000 leden. Tof, bestuursleden van het Nederig Verhond van Ziekenkassen werdti noemd: F. D. Gaastra, J. F. Kuija, van Wijk, te Den Haag-, A. Visser,5 we Niedorp en D. Zeeman, Stompe!; Het bestuur van het Nederlandse!! hond heeft reeds besprekingen ge- met den Minister van Arbeid, ten van hem te vernemen, hoe ver gene Minister bereid is de Ziektewet te t gen ten opzichte v,an de bestaande Ij dere kassen en fondsen. De Minisjen in antwoord op een vraag, of ook 1 ne ziekenkassen zouden kunnen mui erkend, op de bepaling van artikel der "Ziektewet, welke- bepaling d( kenning van zoodanige kassen fedi indien een rechtspersoonlijkheid bezii de, over 't gebied van verschillend den van Arbeid •werkende, instelling mede aansprakelijk verklaart vnot koming der op de bijzondere Ziekal rustende verplichtingen. Mede in verband met de door de I kende kassen te stellen waarborgen,:' goed administratief eV geldelijk Mn achtte de Minister het zeer gewenst dat vooral de kleine Ziekenkassen in It den zijn georganiseerd. Deze bonden ij den door het oprichten van Iierw keringen het weerstandsvermogen det sen beduidend kunnen vergrooten. Uit vorenstaande verklaring blijkt, duidelijk -da.t die Ziekenkassen welks de inwerkingtreding der Ziektewet bui den Provincialen Bond staan, geen» van bestaan meer zullen hebben, es aansluiting dan ook dringend noods lijk. Voorgesteld werden enkele wijzigijj in de statuten, waarop de rechtspers* lijkheid zal worden aangevraagd. Het voorstel „Aanhouding hehandsli Huishoudelijk Reglement tot inwerk: treding der Ziektewet", werd zonderh delijke stemming aangenomen. Het bestuur werd uitgebreid ml lerlen, waarvoor werden gekozen dhr. 1 Gillissen van het Zieken- en Onderst: ningsfonds der werklieden van de 51 de Schelde te Vlissingen en dhr. P. ft® leijn van Wissenk'erke. Besloten werd de eerstvolgende vtrp dering (als centrum) wederom te ft* te houden. In zijn openingswoord spoorde de zitter de afgevaardigden aan in li# omgeving propaganda te maken voor» sluiting bij den Prov. Bond. Hij de besturen der niet aangesloten Ziet# kassen willen toeroepen: Thans is b zaak', indien u (wenscht mede te werkt tot het behoud uwer Ziekenkas, dat W vereeniging onverwijld aansluitc bij 4 Provincialen Bond. Wij weten dit oft gij uwe zelfstandigheid wenseht te hehöt den. Welnu dan, saamgewerktSchri ten spoedigste aan het secretariaat den Bond, den heer P, Adriaanse, A' dijpoort 132, Middelburg. nieuwe zeeu Rundvee keuringen in Zeeuwsch Vlaanri"" Te Oostburg- Woensdag- 19 Mei stieren 8 u., koeien te 12 u,. te Nieuwvliet Donderdag 20 Mei geer f®' ren, koeien 8 u. te Draaibrug Donderdag 20 Mei, ge' stieren, koeien 2 u.- te Waterlandkerkje Vrijdag- 21 Mei, g* stieren, koeien 8 u. te IJzendijke Vrijdag 21 Mei, stieren 3 u,, koeien te 2 u. te Axel Zaterdag 22 Mei, stieren te '1 u., koeien te 9ys u. Alles nieuwe tijd. MIDDELBURG. Bij noemd bij het reserve macht voor den g«nj tot reserve-officier 2e arts alhier. Rechtbank te Voor de rechtbank schillende zaken uit WS allen slaande op het J deren die per schip wei] De eerste zaak was A. D. T. die des nacht schip, waarvan de sehij maanden zijn veroorde. suiker afhaalden, waan den en toen nog 13 t werden betaald. Tegen 8 maanden gevorderd. Mr. Adriaanse bepleitt en mr. Evers voor T. De volgende zaak, die T. H. hield met de vori; hébben mede geholpen de suiker en het verkoop Ook tegen hen werd 8 r De drie andere zaken van 2300 K.G. tarwe va Rotterdam voer en dat tarwe voor de Fransch' stemd voor Eizas Lotli werd op de Schelde ove. Tegen X. K. uit Rottei Wemeldinge werd voor voor ieder gevorderd. Tegen Ch. B. uit Vlis L. L., zwervend werd wi 6 maanden gevorderd.^ De eisch tegen A. K. gevonden portefeuille v en van het geld gebrui vernietigde luidde de ei vangenisstraf. Bij behandeling' der z; I F. V. uit Hulst, g-edetine^ poging tot verboden ui' verbaliseerende ambtena had laten geven, gezeg gevaar was en toen de b( Deze houding deed hen van den president en nil verdediger, mr. Adriaanse terwijl de officier een sti aan den tijd van het vol dellijke invrijheidstelling, eisch onmiddelijk werd v< Uitspraak in alie zaken Zonnemaire. De voordrac school alhier bestaat uit c Kramer te Goes; 2. Jonke: 3. Fabriek te Bussum. De Minister van onal kennis van beianghebbei I de examens ter verkrijgiu I bekwaamheid tot het ge l de wis- en natuurkundig I (Kq tot en met KVI en tel lager onderwijs in de -I worden gehouden in de rl en de volgende maanden Jl Zoo noodig zullen de exj vangen in het laatst van J De aangiften moeten vóór 1 Juli aan den heer Columbusstraat 248 te 's-G| Te Amsterdam is b Geslaagd voor eerste stoomvaart de heeren I. I Dijke en R. de Hart; twe heeren J. Droste, C. Di-ij Neefderde stuurman de h< en KI. Br. Nodelijk. Kwadendamme. Tot ondt Roomsch Kath. Parochiale S dhr. P. N. Raas alhier woo gelijke betrekking aan de voor jongens te Goes wer Tentoonstelling. De landbouwtentoonsteliing- vanwi Z. L. M. zal dit jaar te Hulst gehouden den op Donderdag 1 Juli. Seriewedstrijden R. K. V. Zondag j.l. werd op het fe sportterrein van „K. D. 0."f 6chen weg* de finale der seri speeld. Onder leiding van Kok neemt de wedstrijd c blieke belangstelling een elftallen stellen zich geheel B. O." wint de toss en ki van den wind. Voor de ru geheel in de meerderheid Sparta doel onophoudelijk. die goed op dreef is, bekog haaldelijk, zijne voorzetten Toch wil het nog niet ge eindelijk dezelfde speler n1 schot succes heeft en „K. D geeft (1—0). Na de rust, nu Sparta' profiteert, gaat het spel ge] vallen van Sparta" wordem stuiten op de hard werkei van „K. D. O". Dan zien mooi opbrengen, gevolgd doe van den middenvoor. Deze v fien keeper weggestompt, in vangen door den links ha prachtig boogschot den nif Sparta-keeper het nakijken Nauwelijks is de bal wedt °f „Sparta" maakt een tegei profiteeren van een fout de O.", die elkaar in den w Nu zet „Sparta" er alles hjkmaker en de laatste 10 »K. D. O." het dan ook ben Teten zij denzelfden stand te ais voor 't einde gefloten w met 2—1 gewonnen heeft. Kok, als scheidsrechter, volc

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 2