Katholieken v. h. Dekenaat Middelburg, denkt aan 33 Mei, den datum van den GEWE8TEL1JKEN LANDDAG te GOES. Niemand verzuime dien Ibij te wonen. meer volle, hoe mees* leans op NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT KOLONIËN. BINNENLAND. Sociale Berichten. UIT ZEELAND." VLISSINGEN Leger en Vloot. Od Donderdag voor Waarde. MIDDELBURG GOESf DINSDAG Tl MEI I82Q Lloyd George zal de gast zijn van baron Crawhez. dit' zijn villa „Haïe du Ponton" ter beschikking van den En- gelschen premier heeft gesteld. Scliip in brand. Uit Soerabaja, d.d. 29 Maart j.l. aan Eet „Ind. Nws." Gisteravond is de „Ella Catharina", feen driemast zeilschoener met motoren* pis hulpvermogen en een laadvermogen yan 250 ton, bij Grisee in brand gevlo gen. De brand ontstond door onvoorzichtig heid in de machinekamer. Het schip is verloren. De „Ella Catharina" was in ballast voor den derden keer op weg naar Bandjer- masin om kolen te halen. Het sehip is in ondiep water gezet. De „Jan van der Heijden" kon niet voldoende water geven, omdat het- sehip moeilijk te bereiken was. Tegenspraak. In ons blad stond vorige week een IbericEt, als zou te Amsterdam een boot werker, die tijdens de staking gewerkt Ead, door zijn makkers in het ruim ge worpen en tengevolge daarvan overleden zijn. Uit het politieonderzoek is gebleken, flat een dergelijk feit niet is voorgeval len. (Centrum.) De havenarbeiders en zeelieden. De heide scheepvaartvereenigingen Reb- Iben medegedeeld, dat van 'af 1 Juni een loon van f 7 aan de havenarbeiders en zeelieden zal worden uitbetaald, terwijl gedeeltelijk terugwerkende kracht aan dit ibe'sluit zal worden verleend. 1920 als zoodanig benoemd de Reeren Jae .van der Koogh en dr. L. Deckers, beiden te 's Gravenhage. Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen week, eindigëpda 7 Mei, zijn in Nederland uitgesproken 29 faillissementen tegen 20 in dezelfde week van het vorige Ijaar. Van 1 Japuari tot em met 7 Mei 1920 474 faillissementen te genover 422 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. Dn Keizerin peet geworden. De Keizerin, die een ijezer dagen een bezoek bracht aan het Oude Mannen- en Vrouwenhuis in de gemeente Ameron- gen, is bij die gelegenheid peet geworden over het kind van den diacoon dier in richting. Haar namen zullen thans nog achter die van het kind geplaatst wor den. Men verwacht, dat de doopplechtig heid van het kind veel menschen naar de kerk zal leiden. De gewoonte is, dat 'de peet het kind „ten doop" houdt", hoewel dit in dit geval wel niet za'i gebeuren, zal de Keizerin zich toch Wel doen Vertegenwoordigen. Uitvoer van Suikerbieten. De Nederlandsche Uitvoermaatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, flat de termijn Vain) 1 Mei 1920, vóór wel ken aan enkele der voor het verkrijgep van vergunningen tot uitvoer van sui kerbieten, oogst 1920, gestelde voorwaar den moet worden voldaan, ia verlengd tot 15 Mei 1920. I)c overeenkomst met Duit9clilaml. Naar wij vernemen, zijn de wederzijd- sche regeeringen tot overeenstemming ge komen inzake het kolen- en crodiet-ver- drag met Duitschland en zijn de Duitsche onderhandelaren weder naar "Duitschland afgereisd. Het Kamerlid Schaper. Het lid der Tweede Kamer, de heer Schaper, is van zijn reis naar "Polen teruggekeerd en was Vrijdag weder in de vergadering der Tweede Kamer aan wezig. Het ongeluk te Groningen. Omtrent het ongeluk op de kermis te Groningen meldt men nader aan de Msb. De gedooden zijn F. Wiohers, 17 j., beeldhouwer, Bedumerweg, A. Korfage, 17 jaar, meubelmaker, Bedumerweg, mej. Wilmink, 20 jaar, Veemarktstr. Er zijn acht zwaargewonden. De ju stitie. heeft den architecten van de Wint an Kazimier het onderzoek opgedragep naar de constructie der tent. Ais het re sultaat van het onderzoek bekend is, zal de tent worden afgebroken. De aigenaar is radeloos. Enk-ele raadsleden stelden gisterenmor gen ter plaatse eeu onderzoek in. Nederlanders nil Rusland. Naar een recent telegram, ontvangen aan het Departement van Binnenlandsclie Zaken, blijkt, was aan boord van de Lin- gestroom, die de Nederlanders uit Rusland' (overbrengt, alles wel en bleef (de aankomst nog verwacht heden (Dinsdag) te Am sterdam. Aangezien de terugkeerende Nederlan ders eenigen tijd in besmette omgeving Eeb.ben. verkeerd, waar o.a. vlektyphus' Eeersohte, zal bet noodig zijn, dat zij al vorens aan land te kunnen gaan, een grondige ontsmetting ondergaan, waartoe de noodige maatregelen reeds genomen fcïjn Bij Kon. besluit is aan jhr. J. van Vra- denburch, te Tholen, en J. Th. Verheg gen. te Buggenum, op hun verzoek, resp. ta rekenen van 1 April 1920 en met in gang vajn 1 (Mei 1920 eervol ontslag ver leend als lid van de commissie van toe zicht op de Middelbare Landbouwschool ■ta Groningen, onder dankbetuiging voor dg in deze functie door hen bewezen diensten, en zijn. mët ingang van 1 Mei De kanalen AntwerpenRijn en Antr werpenMoerdijk. De Msbode-redacteur te Brussel seint: Naar we van goedingelichte zijde ver nemen, is men op het ministerie van in dustrie en arbeid (minister Anseele) in de laatste maanden druk aan den arbeid geweest, om de plannen van Eet Anti- werpenBijn-kanaal en het kanaal Ant werpenMoerdijk in alle details uit te werken. Alles wijst er op dat het minis terie, indien de Nederlandsch-Belgischo overeenkomst is goedgekeurd, met det uit voering der grootste plannen wil begin nen. 1 Terwijl het ontwerp AntwerpenRijn kanaal reeds tot in de kleinste bijzonder heden is uitgewerkt, schijnt men over den juisten loop van het kanaal Antwer penMoerdijk nog niet geheel gedeci deerd. Het ministerie heeft niet minder dan drie plannen voor de verbinding van Ant werpenMoerdijk ontworpen, welke ver schillen in den loop. Opheffing der Reggebroad-dislributie op op 24 Juni a.s. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat 24 Juni a.s. de verstrekking van Regeeringswege van grondstoffen voor de grof-roggebroodbe- reiding zal ophouden en dat alle in de distributieregeling van brood, meel en rogge opgenomen bepalingen ten aanzien van roggebroodkaar ten, aanvullingskaar ten voor roggebrood, rogge en roggemeel zijn vervallen. In verband met deze wijziging van de distributieregeling heeft de Minister aan de burgemeesters medegedeeld, dat wegens de opheffing der roggebrooddistributie op 24 Juni a.s. houders van roggebroodkaar- ten in de gelegenheid zijn te stellen deze kaarten te ruilen voor wittebrood- of bruinbroodkaarten en den burgemeesters verzocht hiermede bij !de aanvrage om W.- en B.-kaarten voor de 36st.e periode, welke aanvrage vóór 15 Mei a.s. aan het Rijks bureau voor de distributie van Graan en Meel in te zenden rekening te houden. Maximum-prij ea wittebrood ingetrokken. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft met ingang van gisteren de maximumprijzen voor wittebrood in getrokken. van jMarine a.i. izal Donderdag 13 Mei aj.s. niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsehe Zaken zal op "Woens dag 12 Mei a.s. niet plaats hebben. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft ingetrokken zijne be schikkingen van 11 Augustus 1919, no. 42066 —6, Rijksbureau voqr de Distributie van Graan en Meel, Staatscourant no. 174; 13 Augustus 1919, no. 423246, Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel, Staatscourant no. 176; 29 Augustus 1919, no. 465096 Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel, Staatscourant no. 188; 29 September 1919, jio. 47689—6, Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel. Staatscourant no. 208; 21 October 1919. no. 48366-6. Rijks bureau voor de Distributie van Graan en Meel, Staatscourant no. 224; houdende vaststelling van maximum kleinhandelprijzen voor wittebrood. Deze beschikking treedt in werking op den dag der afkondiging, n.l. 10 Mei 1920. Audiënties. De gewone audiëntie van de. Ministers van Waterstaat en van Koloniën zullen resp. op Donderdag 13 eft Vrijdag 14 dezer niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister De wijdvertakte organisatie onzer R.K. vrouwen in Nederland miste tot nog toe een eigen orgaan. Thans hebben zij het. De titel is „De Katholieke Vronw". Het eerste nummer ligt voor ons en maakt een zeer sympathieken indruk. Behalve 'n keurig woord ter inleiding van het blad, van de hand der begaafde hoofd redactrice. mevr. Alb. Steenhoff-Smiilders, verschillende artikelen, geschreven door de vooraanstaande figuren in onze vrou wenbeweging: mevr. F. Steenberghe-En- geringh. mej. M. Bonnike, mevr. Haff- mans. Jonkvrouwe Anna van der Schue- ren. mej. Annie Meijer enz. Verder een aangename verscheidenheid van allerlei rubrieken, waarin de voor de vrouwen wereld geëigende kwestiën worden behan deld. Kortom, het blad mag er zijn, ook in zijn uitwendige gestalte, wat niet zal bevreemden, als men Veet, dat het wordt uitgegeven door de bekende N.V. Druk kerij De Spaarnestad, Haarlem. Laat nu onze vrouwenbonden op do verschillende plaatsen eens flink hun best doen om het blad onder de leden te propageeren. De prijs is zeer billijk: f 2.70 per jaar voor leden van vrouwenbonden en door dit eigen orgaan krijgt de Roomsehe georganiseerde vrouw een uitstekend middel in de hand om zich te ontwikkelen en op de hoogte te blijven van de kwesties, die haar spe ciaal interesseeren. Het nieuwe blad onze beste wenschen op zijn verderen weg. Te Ovezaiule, in de school, op Zater dag 9 Juli iom 10.30 vm. voor Ovezand, Baarland, Driewegen en Oudelande, om 11.30 vm. voor Ellewoutsdijk en Nisse. (G. Ct.) Van Vlissingen is vertrokken Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland" ter aanvaar ding van een oefeningstoeht. Uitreiking Broodkaarten. Burgemeester en wethouders van Vlissingen, brengen ter al- gemeene kennis dat de broodkaarten voor de 35ste broodkaartenperiode zullen worden uitgereikt in het Distributiegebouw, Wilhel- min astraat. N.B. De Broodkaarten worden uitgereikt zonder Aanvulliugsbroodkaarten, welke af zonderlijk zullen verkrijgbaar zijn op 19, 20 en 21 Mei, voor hen, die deze voor de 33ste Periode ook ontvangen hebben. Op Woensdag 12 Mei aan de domicilie nummers 1 tot 150, 89 uur151 tot 300, 9—10; 301 tot 450, 10—11; 451 tot 600, 11—12 601 tot 750, 2—3 751 tot 900, 3—4 901 tot 1050, 45 uur; 1051 tot 1200, 56. Op Vrijdag 14 Mei1201 tot 1350, 89 uur; 1351 tot 1500, 9—10; 1501 tot 1650, 11; 1651 tot 1800, 11—12; 1801 tot 1950. 10 Actie 'Metaalbewerkers. Door de samenwerkende organisaties ,,K.C.N.", ®.JIC. Metaalbewerkersbond, Christelijken Metaalbewerkersbond in Ne derland en den Neutralen Metaalbewer' kersbond, Secretariaat v. Beverenstraat 14b Schiedam, zijn aan alle ongeorgani seerde patroons in de Metaalindustrie ge lijkluidende verzoeken tot verbetering van loon- en arbeidsvoorwaarden verzonden. Deze verzoeken bevatten o.m.invoe ring van een minimumloon, voor geschool de werklieden 80 ct., geoefenden 75 et., ongeschoolden 70 et. per uur. Op 1 Augustus invoering van de 45- urige, werkweek, waardoor deze cijfers resp. ongeveer worden gebracht op, voor geschoolden 85, geoefenden 80, ongeschool den 75 ct. per uur. Verder belangrijke voorstellen ten aan zien van ziekteverzekering, doorbetaling feestdagen, en een vacanlieregeling. (Msbode.) Hel leongcschil in het veenbedrijf. VROOMSHOOP, 8 Mei. De Katho lieke verveiiers hebben het voorstel van den Roomsch-Katholieken Bcdrijfsraad om het loongesehil aan de uitspraak van een arbilragecommissie te onderwerpen, aan vaard. Te Bergentheim en Vriezen vees wordt gedeeltelijk gewerkt, hier alleen hij de kleine verveners. Sommige arbei ders vragen passen voor Duits'ehland. Keiaringsi-adcii. De 2e Keuringsraad in Zeeland voor de lichting 1921 zal vergaderen op plaat sen en tijden als hieronder aangegeven. Te Goes in de school voor M.U.L.p. op Dinsdag 8 Juni a.s. voor 'Goes, op Woensdag 9 Juni om 10 uur v.m. voon Goes, Kloctinge, om 1.30 n.m. voor Wol- phaartsdijk en 'sHeer Abtskerke, op Don derdag 10 Juni voor Kattendijke, 10 v.m.. en 's Gravenpolder 10.30 v.m. Te Kortgoue in de school op 1'rij dag 11 Juni om 10 uur v.m. voor Wissenker-, ke, om 11 uur v.m. voor. Kortgene, ont 1 uur nam. voor Kats en Colijnsplaat. I Te lersekc in 'de school bij den Ier-, sekendam op Dinsdag 29 Juni, om 11 uur vm. voor Ierseke. Te Kruiningeu in de school op Woens dag 30 Juni om 11 uur vm. voor Krui- ning'en, |om| 2 'uur nam. voor Kruiningen ën Scliore. 1 Te Krabbcndijke in het gemeentehuis op Vrijdag 2 iduli om 11 uur vm- voor Krabbendijke, om 2 tuur nam. voor Ril land-Bath. Te Kapellc in de school op Donderdag 8, Juli om 10.30 vm. voor Wemeldinge, om 11.30 vm. voor Hoedekenskerke, om 2 uur nam. voor Kapelle. Te Heinkenszand in de school, op Vrij dag 9 Juli óm 10.15 vm. voor s Heer' Arëndskerke, om 1115 vm. voor Borsse- len, om 2 \iur nam. voor Heinkenszanfl en 's Hcerenhoek. i 1 Juli om 9.30 vm. 2—3; 1951 tot 2100, 3—4; 2101 tot 2250, -5; 2251 tot 2400, 5—6. Op Zaterdag 15 Mei; 2401 tot 2550, 89 uur2551 tot 2799, 9102801 tot 2850, 10—112851 tot 3000, 11—12. Op Maandag' 17 Mei3001 tot 3150, 89 uur; 3151 tot 3300, 9—10; 3301 tot 3450, 10—11; 3451 tot 3600, 11—12; 3601 tot 3750, 2—3; 3751 tot 3900, 3—4; 3901 tot 4050, 4—5; 4051 tot 4200,6. Op Dinsdag' 18 Mei4201 tot 4350, 89 uur4351 tot 4500 910 4501 tot 4650, 10—11; 4651 tot 4800, 11-12; 4801 tot 4950, 2-3; 4951 tot 5100, 3—4; 5101 tot 5250, 45 5251 tot 5400, 56. Uitreiking aanvullingsbvoodkaarten. Op Woensdag 19 Mei vau 9 tot 12 uur nos. 1 2000. Op Donderdag 20 Mei van 9 tot 12 uur nos. 2001—4000. Op Vrijdag 21 Mei van 912 uur nos. 4001 en hooger. Dat de broodkaarten uitsluitend op boven genoemde dagen verkrijgbaar zijn, en "de broodkaarten welke niet op tijd worden af gehaald eerst verkrijgbaar zijn op Zaterdag 22 Mei a.s. Dat in het lokaal gelegenheid bestaat het aantal broodkaarten te contróleeren, en dat op reclames welke ingebracht worden, nadat men het lokaal heeft verlaten, geen acht meer kan worden geslagen. Dat men verplicht is de domiciliekaart mede te brengen. Dat men de Broodkaarten als gewoon kan ontvangen, en men Bruine kaarten tegen Witte kan omruilen en men verzocht wordt een enveloppe mede te brengen, omdat de broodkaarten niet in enveloppen worden uitgereikt. Burgemeester en Wethouders voorn. C. A. VAN WOELDEREN. F. BISSCHOP, Secretaris. Vlissingen, 8 Mei 1920. (Kon gisteren niet geplaatst worden bij gebrek aan plaatsruimte. Red.) Brandstoffen. Gelijktijdig met de uitgifte, van de broodkaarten, in volgorde als boven aangegeven, kunnen de Extra Brandstoffen- bonkaarten voor gezinnen van 7 of meer personen sterk, aan ons bureau worden afge haald; behalve de Domiciliekaart ook de brandstoffenkaart medebrengen. De Brandstoffen-Commissie Vlissingen. Door het Duitsch consulaat, kan toor houdende in het gebouw van de Stoomvaart-Mij. „Zeeland" alhier, wordt weder pasvisa verleend. In de groote zaal van de Oude Vriend schap op de Markt alhier""'had Maandag avond eene. vergadering plaats uitgeschre ven door het bestuur der Kath. Kiesver- eeniging te dezer stede, onder voorzitter schap van den heer Joh. L. Buissing. Als woordvoerders traden op mevrouw A. J. J/. Vienings-Di Vries, voorzitster van den R.K. Vrouwenbond, afdeeling Goes en do heer J. IP. Vienings, hoofdredacteur van de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" die beiden het onderwerp het nut en </e noodzakelijk heid der politieke organisatie voor vrouwen zoowel als mannen van verschillende zijden doch even succesvol belichtten en met be langstelling door liet aandachtig' auditorium werden aanhoord. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de heer R. G. van Nieuw- kuijk, lid v. d. Prov. Staten van Zeeland en J. E. C. Haast, lid van den raad der ge meente Vlissingen. Zaterdagmorgen bevonden zich op den Nieuwen Vlissingscheu weg ter hoog te van het vliegterrein een tweetal koop lieden met wagens, toen een auto, thuis behoorende te Middelburg, kwam laan- rijdenEen der kooplieden, de reeds be jaarde W. uit Middelburg, week ver keerd uit. en werd tengevolge daarvan aangereden Ernstig' gekwetst werd lie man met do auto naar het St. Joseph- ziekenhuis overgebracht. De chauffeur treft geen schuld. (M, Ct.) De hoop, dat de werkstaking on. der de bouwvakarbeiders alhier lieden zou opgeheven worden, werd niet bewaarheid. De Federatie heeft n.l. baars inziens geen bevredigend antwoord ontvangen van de patroons en is dus hr-den de 12e week dezer staking ingetreden. Gisterenavond heeft de politic alhier hevig verzet ondervonden van een ouds bekende van haar en van de justitie, B. G., die in de buurt van het station in dronken toestand rondliep en'het daar verschillende rustige voorbijgangers lastig maakte en o.a. een boerin van haar rijwiel had afgetrokken. Toen een agent van politie hem aanhield om Rem ter ontnuch- tiging in bewaring te stellen, begon hij zich daartegen onmiddellijk te verzetten, zoodat een worsteling ontstond, waarbij de agent gelukkig spoedig hulp kreeg van een collega, buiten dienst zijnde, toevallig passeerde. Het verzet van den arrestant duurde toen echter onverminderd voort en op den duur waren niet minder dan ean inspecteur en 5 agenten noodig om G., die men in de Segeerstraat op een hand wagen had gelegd, in bedwang te houden en ook toen nog bleef hij trekken en rukken en beet hij jden inspecteur in de hand, terwijl hij minder vriendelijke woorden aan zijn adres uitte. Met vereende krachten gelukte het den man op het politiebureau in verzekerde bewaring te stellen. Daar Rij nog een tweetal vonnissen ten zijne laste heeft, zal hij voorloopig wel niet veel vrijheid genieten. Een deel van het 'publiek, dat deze arrestatie bijwoonde, meende zijn afkeu ring te moeten uitspreken over deze wijzs van opbrengen. Wij zelf (zullen steeds afkeuren wanneer de politie een arres tant zonder noodzaak te hardhandig aan pakt, maar in een geval als dit, waal-bij men te doen heeft met iemand, die het anderen lastig maakt en wien de thank tot eeu woesteling- maakt, Reeft alleen de man zelf schuld er aan, als zijn arres tatie moet geschieden op pen wijze, die zeker een verre van aangenamen aanblik oplevert. Gisterenmiddag koerste de tweedek ker, die nu reeds een drietal weken vanaf het vliegterrein tc Vlissingen tochten bo ven de Zeeuwsche stroomen maakt, zeer laag op een hoogte van slechts 80 M. boven Middelburg en maakte cirkels rond» de Lange Jan. De talrijke belangstellen"! den in deze mooie vlucht konden de in zittenden met het bloote oog waarnemen en deze wuifden van uit de machine naar de bekenden, die zij tijfdens hun ver blijf in liet Grand Hotel alhier Rebben gemaakt. Morgen (Woensdag) 's avonds 8.15 u. zal in het St. Vinccntiushuis een alge- meene vergadering plaats hebben vau des R.-K. Vrouwenbond. Daar de agenda zeer belangrijk is, verzuime niemand deze ver gadering bij te wonen. UWE ZEEUWSCHE COUF HansweM-d. Dc douanen ontdeklcn op 'wnboot T '48 onder de steenkolen leepboot ugareit™ worden. Ierseke. Schipper J. di Rooy alhier te Antwerpen gevangc-n genomen we- - óxon -;i L partijtje sigaretten, bestemd om frau- fyeus ingevoerd te w us pogmg tot uitvoer van 2500 zilveren janken. Zijn mosselsehuit werd verbi-nrd [rklaard. Souburg. Gisterenmiddag is in het ka li' tusschen Souburg en Abeele het lijk [gehaald van den 83-jarigen keer S„ Kiende op het tuindorp, die sinds verr en dagen vermist was. Zijn lijk is naar algemeene begraafplaats overgebracht. Tholen. Zaterdagmorgen arriveerden te er -en op Zoom plus minus 40 Weensche 'nderen, bestemd voor het eiland Tholen. foor den heer Amising alhier werden kinderen opgewacht cu tonthaald in tt café Ooms. Daarna vertrokken de [nderen met de tram (van 11.40 v.m, aai- het eiland. g(. Maarlensdijk. Met ingang van 17 kei e.k. is de heer J. J. Faro, kommies- lens tgeleidei' en deurwaarder bij 's Rijks- telasUngen, verplaatst naar Tilburg en |e heer R- Huizing, kommies 3o klasse an üinteloord naar hier. (Z.) Terneuzen. Benoemd tot redacteur van jet alhier verschijnende a.-r. orgaan „Z.- laanderen", als opvolger van den heeri S. v. Houten, de heer J. Hommes,, .ans verbonden aan de N. Prov. Grom, ourant te Groningen. (Z.) IJzemlijke. Zondag li. hield de Wel- jerw .heer G. Machielseu ia het hotel .erts alhier een bezielende rede. Met I iracht van taal en overreding onderhield I spreker het talrijk opgekomen publiek Iver de huidige 'toestanden. In den breede erd behandeld de ongekende ellende, die genwoordig in den lande algemeen eerscht. De ondermijning van het ge it, door liet laag bolsjewisme gepredikt-, ontevredenheid, die gekweekt wordt on er alle standen, bracht deze ellendige fereldtoestand teweeg. De beloften van jet bolsjewisme klinken als een sirene- ;ang, maar de ellende, die er nil voort- loeit, is niet te verdrijven. Als voor- eeld mag het Rusland genoemd worden,I it de bevrijders in woorden leerde ken-j ten, als beulen en moordenaars in hun da-| O. 1 Overtuigend en bezielend klonk de stem au den jeugdigen redenaar om de aa'ïiwe :igen een afschuw te doen krijgen van e barbaarsche omwenteling, die de vol !en in Ret diepst van hun eenheid em fraeht jaantast. irkent het wettige gezag als komende| -an boven, een gezag dat rust en vrede er ;rootheid en welvaart brengt en bevestigt! t zegen van ons volk, tot heil derl .atie. Dat, de trouw aan elkaar onwrik-f aar zij tot zegen van ons volk in (lel nzekere toekomst. Overbodig zal het zijn den indruk weeil e geven dien deze rede teweeg bracht f tein luid applaus bewees, dat de redil ad ingeslagen en tevreden keerden dg alrijk opgekomeneu huiswaarts. IJzeudijke. Gisterenmiddag had alhiJ .n het hotel Aerts 'de jaarlijkse-lie ft lal eene vergadering van' de Boercnlecf ank plaats. Uit de verschillende puntcj .er agenda blijkt, dat de vcreenigin teeds in groei en bloei toeneemt. A| estuurslid werd herbenoemd de heer Doens van IJzendijke en benoemd eeren D. v. Danime van Biervliet cl Thomaes van Hoofdplaat. De rentif oet der spaargelden bleek voor direc pvorderbare gelden vastgesteld op 3 pC 7oor gelden op langoren termijn opvordei aar zal echter in overleg' getreden worde et Centrale te Eindhoven. Wegci erhuizing vau den kassier zullen dot eze^n vastgestelde zitdagen '(Woensda n Zaterdag) gehouden worden op nad> "n te kondigen uren. Om voorschotten van dc Leenbank 'tjgen, zal men minstens een jaar r Boerenleenbank moeten zijn. Na afloop der vergadering* hield Seii-lic-oivderzoek. Dc rechU-ï-coa- missaris en de substituut officier van ju stitie uit Middelburg hebben Zondag eca onderzoek ingesteld naar aanleiding vaa het auto-ongeval. Donderdag j.l. Door twee doctoren uit Middelburg is in het gasthuis, op het lijk van Eet jonge tje A. Z„ fdat onder politiegeleide lij waarts was vervoerd, het sectie-onder,- zoek verricht. j De verzegelde kist, waarin het Jijü is 's avonds weer naar de ouderlijke, wo ning teruggevoerd en is gisteren telr aarie besteld. (G. Ct.) Het. uitvoerend comité van den Land dag zal dezer dagen in groepjes van 2 personen bij de Katholieken de steun- kaarten komen aanbieden van f 10, f I en f 0.50, waarvan de opbrengst 'zal bo nen om de onkosten van den Landdag te bestrijden. Wie een der bovengenoemde bedragen afstaat heeft met zijn kaart recht van toegang tot de afdeelingsverga* deringen en de groote slotvergadering, recht op een bepaalde plaats en op program. Wij vertrouwen, dat de leden van hu' uitvoerend comité op hun rondtocht over al een welkome ontvangst mogen vinden- Zy komen niet voor ziehzelven, maar voor het welslagen van onze Roomsehe pt3ni- festatie op 25 Idezer. 1 's-Heer Arendskrrkr. Uitreiking van broodkaarten alhier op Maandag 17 J'el a.s.. des voorm. van '9.30—12 uur en des nam. van 1—3 uur; te 's-Heer Hen- j drikskinderen op Maandag 17 ftfei a.s. ties nam. van 56 uur; te NieuWdorp op Dinsdag 18 Mei a.s. des nam- va» 14 uur. De broodkaarten worden alleen af?" geven aan hoofden van .gezinnen of een hunner huisgenoot-en boven den leeftijd van 12 jaar. TelEerw. lieer Miehielsen van ®cr, p Zoom een klinkende rede over oestand in ons land In verband 'dreigende revolutie, met aan het slot aansporing zich aan to sluiten bij Vr Landstorm of Burgerwacht. De overplaatsing van den rijksa tenaar G. de W., die naar Zaandam [overgeplaatst worden, is ingetrokken. 1 Alhier is de vorige week weer paardenkeuring gehouden. Er waren prachtige dieren onder. Axel. Alhier is opgericht de afdeeli| „.Axel"- der Nederlandsche Padvindersvi «eniging. Als bestuursleden zijn geko: de heeren Piet Jens, J. A. Dreguia G. Koevoets, J, J. de Lozanne en ■de Kraker. Sehoondijke. De voordracht voor vanger-griffier van den Generalen Pil W illempolder wegens ontslagname den heer W. C. de Swidt, bestaat tte heeren A, Brevet, J. van Baal, den te Oostburg 'en J. C. Quist te Sclio dijke. E. Ko, IT. (M- C't.)| April 1920 zijn alhier ingekomj e-ijer, W 32, arbeider uit 'H J. Puijcnbroek, werkman O 13, 'Oostburg5. Ververs, Maaidijk 1, wq laan van Oostburg. Vertrokken: J. W. Laroy, smid M Haar Vlissingen. Sluis. Zaterdag kwam hier de twi PWg, een 20-tal, Weensche kindere-n -. Ooor bet hiervoor gevormd comité i 'den ze naar het schoolgebouw der E<l Zusters gebracht. Hier gebruikteu de deren nog iets, waarna zo door hun pl ouders werden afgehaald. Koewarki. In den nacht van Vri op Zaterdag zijn bij den landbouwe van Damme 25 legkippen, gestolen. De Ven hebben do eieren ook mcdegenoi dan haan hebben zij echter laten zi Zaïdzairde. April 1920 Ingekomen t JL

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 2