üm OD ANT OD ING Dagblad voor Zeeland »au, uit de Pers. 3 MEI 1920 Nummer 66 Dinsdag 4 Mei 1920 Zestiende Jaargang K 1 5.021/3—5,12% prijzen. oter da BETALE GEHEEL EN WIJ BUITENLAND. RUSLAND. BULGARIJE BINNENLAND. KOLONIËN. Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. 1 in 204. fe Openings koers heden 309 390 306 285 jVa 533 542 307 3001/2 515 P/4 f'A 7% 15 1% 17 9 9 281/3 128% 34% 9% ist ISt 1st ISt ïrlaten 483— 4871/a 135— 1371/2 J 1645—1655 17471/3—17571/3 J 1056—1058 [2751/4— 276 Ir. 16.60—16.75 |.47l/3—17.57V3 igt 23646 E in d in OES. Nieuwe Zeeuwsche Courant Hoofdredacteur: J. W. VI E N I N G S. Telefoon 97 Bureaux van Redactie en Administratie: Westsingel, GOES BijkantorenMIDDELBURG, Markt 1 en 2: VLISSINGEN. Teiegram-Adres: Nizeco. [Kasteelstraat 85. Directeur: JOS. VAN DE GRIEN DT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f2.50 per drie maanden f 0.20 per week, Advertentiën van 1 tot 6 regels f1,50, elke regel meer f 0,25; bij contract beduidende korting. 1 Mei. De le Meidag is in Duitsehland, Oosten rijk, Zwitserland en de Vereenigde Staten zonder incidenten verloopen. In Italië hadden in Turijn en Pola botsingen plaats tusschen betoogers en militairen. In Frankrijk hadden mede tengevolge van de spoorwegstaking te Parijs relletjes plaats, waarbij aan de zijde van militairen ea politieagenten een honderdtal dooden vielen en enkele aan de zijde der burgerij, terwijl verschillende inhechtenisnemingen plaats hadden. DUITSCHLAND. PARIJS), 1 Mei V.D. Uit Madrid wordt vemeld, dat maarschalk Joffra gisteren avond vandaar naar Barcelona is ver trokken. Aan het station waren aanwezig om. afscheid van hem te nemen de mi nisters van buitenlandsche zaken en oor log, de burgemeester, de hoogste ambte naren der ambassade en vele officiëele personen en diplomaten. De menigte bracht den maarschalk een schitterende ovatie. De Fransche gezant, de heer St. Hilairs, vertrok met denzelfden trein naar Bar celona. ESSEN;, 1' Mei. In de door den Rijks- weer bezette gebied van het Roergebied is don. len Mei kalm verloopen. In Dort mund, Esschen en Bochum hadden groote demonstratietochten plaats, die geregeld verliepen. Het treinverkeer is stopgezet het treinverkeer voorloopig geregfeld. DUSSELDORF, I Mei V.D. 1 Mei is hier kalm verloopen. HAGEN, 1 Mei V.D. Rijkweez-minister Gessier en de minister van binnenland- Bche zaken Severing zullen binnen enkele weken een inspectiereis naar Hagen en het industriegebied ondernemen. De toestand van St. Petersburg. In „Svenska Dagbladet" is iemand aan het woord, die pas nit St. Petersburg is teruggekeerd. In die stad spreekt men slechte van brood en dood, zegt de schrij ver van het artikel. Slechts, één gedaehte ovexheerscht allen: Hoe komen wij aan een extra-rantsoen brood Wie ër in slaagt een extra rantsoen machtig te worden, wordt als een held beschouwd. Een brood kost te St. Petersburg thans 250 roebel,- spek 700 roehei, uien 160 roebel, aard appelen 90 roebel, boter 2400 roebel, sui ter 2200 roebel, zout 400 roebel, alles per Russisch pond. Een sigaret kost 6 ïoebel, een ei 100 roebel, een doosje lu cifer 80 roebel. Dat waren de officiëele prijzen in December. Sinds Februari zijn ze nog 25 a 40 pCt. gestegen. Men vergelijke daarbij het arbeidsloon dat te- St. Petersburg ten hoogste 5000 roebel bedraagt. Men leeft eigenlijk van ruil handel en ruilt meubels en kleeren tegen voedsel. Geplunderd wordt er bijna niets, want men vreest de geweldige zware straffen. Bij zijn brood drinkt men warm water, want thee kost 8000 per Russisch pond. De bevolking wordt door ziekten geteisterd. Het sterftecijfer is zeer hoog.- De rioleering functioneert niet meer. Het vuil hoopt zich op in de straten en in de onbewoonde - vertrekken der huizen. (N. R. C.) - De krijgskans begint zich ,tëgen de .bols-, jewiki te keeren. Ze hebben niet alleen öp t Oekrainische front tegen de vereenigde Polen en Oekrainers een geduchte neder- laag geleden, maar volgens berichten uit, Ivonstantinopel ook in de Krim. Daar hebben de troepen van generaal Wrongel, Denikin's opvolger, het 13e roo- de leger na een strijd van zes dagen verslagen. De bolsjewiki hebben, behalve bloedige verliezen en gevangenen, .6 ka nonnen en 69 machinegeweren verlore.n. ."Xangel heeft door ,dit succes de land engte ten noorden van de Krim geheel m handen gekregen en kan buiten het schiereiland, waar hij t8t dusver opge sloten zat, oprukken.' (N. R. CV) Verplichte arbeid in Bulgarije. In de eerstvolgende zitting van het nulgaarsche parlement zal een wets ontwerp op gedwongen arbeid in be handeling worden genomen. .Krachtens dit wetsontwerp zullen hha Bulgaarsche onderdanen, zooman- oen als vrouwen, verplicht zijn tec behoeve van den staat te arbeiden. Do leeftijdsgrens .waarboven men tot dergelijken arbeid verplicht is, is voer mannen twintig en voor vrouwen achttien, jaar. Zij zullen verplicht worden te ar beiden aan wegen, bruggen, spoorwe- tjon, kanalen, publieke gebouwen, ste- uenbouw, drooglegging van moerassen, voor berbebosscning, in mijnen en werkplaatsen van den staat. v-l) zullen dien arbeid persoonlijk "toeten, verrichten en niet bij plaats vervanging. Geen Buigaarsch burger "bag het land verlaten of onderdaan van een ander land worden, alvorens den verplichten arbeid te hebben ge- praesteerd. De duur van dien arbeid wordt voor mannen op zestien, voér vrouwen op acht maanden gesjeld. De eerste,.drie maanden worden be steed aan de noodige oefening. Hoofden van. gezinnen zullen slechts den halven termijn behoeven te wer ken. 1 Mei. De 4eerste Meidag is in de plaatsen, van ons land waar hij door socialisten, werd gevierd, zonder incidenten verloo pen. Ook vielen bij de Mei-betoogingen geen wanordelijkheden van beteekenis voor. Een nieuwe vinding. De „Grondwet" meldt: Door den directeur der gemeentebedrij ven te Roosendaal, den heer J. P- Paijens, is sedert begin Maart asphalt toegevoegd aan de te verwerken steenkolen. Daardoor werd de calorische waaide van het gas verhoogd en kon de gasopbrei^st per 100 K.G. kolen hooger zijn. Hierdoor kon een belangrijke besparing aan kolen worden bereikt. De gemeente Rotterdam heeft ook in. den loop van deze maand dergelijke proe ven genomen, hetgeen tengevolge heëft gehad, dat thans door het Rijks-kolen- distributiebureau een circulaire is' gezon den aan alle gasfabrieken, met het ver- zoek, overal „gasophalt" (asphalt) te gaan verwerken. Bovenbedoelïe „gasophalt" is een pro duct, dat ontstaat bij de distillatie van ruwe olie. Een mooi succes, waarmede het zoo gewichtig kolenyraagstuk voor de gasfa brieken minder nijpend wordt. Speelkaartenbelas ting. De aandacht van handelaars, winkeliers, koffiehuis-houders, herbergiers, logement en sociëteithouders e u van de overige hou ders der in art. 18 der Speelkaartenwet (Staatsblad 1919, no. 513) bedoelde in richtingen wordt gevestigd op art. 29 dier wet. Ingevolge het daar bepaalde en in verband met het Kou. besluit van 3 April 1920 (Staatsblad no. 168) moet vóór 1 Augustus 1920 van de spellen kaarten, voorhanden in hunne lokalen en inrichtingen, bedoeld in voormeld artikel 18, aangifte worden gedaan en de be lasting worden betaald op een der daar voor aangewezen kantorenna dien datum is het verboden in die lokalen en inrich tingen spellen kaarten voorhanden te heb ben, niet voorzien van den vereischten stempelafdruk. Belanghebbenden kunnen de spellen kaarteD onder voldoening van de ver schuldigde belasting f 0.25 voor elk spel van niet meer dan 32 kaarten en f 0.50 voor elk ander spel) tegen ontvangbewijs1 inleveren bij den ontvanger der accijnzen hunner woonplaats, waarbij gebruik ge maakt kan worden van een formulier, dat aan de ontvangers is toegezonden en dat kosteloos verkrijgbaar wordt ge steld. De ontvanger zorgt dan voor de opzending der spellen naar de kantoren, alwaar de stempeling geschiedt en voor de terugbezorging der gestempelde spel len, welke zoo spoedig mogelijk zal plaats hebben. De Schelde. Naar Vas Dias van bevoegde zijde verneemt, is de lezing ,die de Action Nationale heeft gegeven van de omstan digheden, waaronder het Britsche oor logsschip „Dragon" de Schelde is op gevaren, geheel onjuist. De Britsche regee ring had er zich te voren van overtuigd, dat de Nederl. regeering er geen bezwaar tegen had, dat genoemd oorlogsschip het Nederlandsche gedeelte van de Schelde- zou bevaren. - - Wederom is een gedeelte van den St. Pietersberg ingestort, ditmaal op het bol venplateau, achter het oude fort, op de plaats, waar bij het houden van vlieg- demonstraties de vliegmachines opstijgen. Een oppervlakte van minstens 20 a 03 vierk. M. is een 4 a 5 M, naar omlaag gestort. Er schijnt dus nog wel iets te haperen aan d e wijze, waarop ondergronds de mergel, benoodigd voor- de mergel- exploitatie, uit dezen berg wordt uitge graven. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig ook ditmaal niet voor. éi» l fee—* u >ift [IJH De Duitsche mijnenvisscher U. Z. De Duitsehe mijnenvissc-her U. Z. 18, die, zooals men weet in de Zuiderzee werd aangetroffen, daarna voorloopig ou der militaire bewaking werd gesteld en waaromtrent nader door de Regeering is beslist, dat dit vaartuig aan Duitsehland kan worden teruggegeven, is Zaterdag onder commando van een speciaal daartoe overgekomen Duitschen zeeofficier, die van eenige betrouwbare manschappen was vergezeld, uit Nieuwediep via Terschel ling naar Duitsehland teruggebracht. KCorr. Bur.) Dr. Cuypers herstellend. Naar „De Cour." verneemt, is de toe stand van 'dr. Cuypers van dien aard, dat hij -het bed weer heeft kunnen ver laten. Hij hoopt den 16en Mei, zijn ge boortedag', weer naar zijn buitengoed te kunnen vertrekken. Voor Oostenrijk-Hongarije en Polen. De heeren Patijn, secretaris-generaal van buitenlandsche zaken, Everwijn, chef van de afdeeling Handel van het Departement van Landbouw, zijn teruggekeerd uit Pa rijs, waar zij Nederland vertegenwoordigde op de internationale conferentie voor hulp verleening aan verschillende landen van Centraal Europa, met name Oostenrijk- Hongarije en Polen. Dé hulpverleening zal bestaan' in levensmiddelen en grond stoffen ,voor betaling waarvan elk land credietzal verstrekken voor zoover het zijn leveringen, betreft. Alle credieten zul len een geheel vormen, waarvoor een uni; fórme regeling zal gelden. Een internationalecommissie zal op de wijze van besteding der credieten toezicht houden, in samenwerking met de Com mission de Reparation, voor zoover het Oostenrijk en Hongarije betreft. De bevaarbaarheid "der Schelde. De Bnisselsche rédacteur der „Msb." seint: De „Independance" wijst er op dat vol gens peilingen de Schelde op voldoende diepte is gebleven, hoewel gedurende de oorlogsjaren absoluut geen baggerwerken werden uitgevoerd. Schepen die men van wege hun grooten diepgang vóór den oor log niet naar Antwerpen durfde zenden, va ren nu regelmatig de Schelde op en af. Het ministerie van Zeewezen is bovendien van plan de route der schepen, bij den uit gang der Schelde, namelijk in het nauw van Wielingen te wijzigen. Deze route wordt aangegeven door de vuurschepen Wielingen, Wandelaar en WeSthinder. Men heeft alle reden te gelooven dat er tij de Wandelaar een dieper vaarwater is dan hetgeen tot nu toe gebruikt werd. Dezen zomer zal een nauwkeurig onderzoek worden ingesteld en zoo de bevindingen bevestigd worden, zal de Wandelaar en misschien ook de West- hinder noordwaarts verplaatst worden. Daar door zonden nog grootere 3cliepen naar Ant werpen kunnen komen, "j De roode cn de Roomsche le Meidag. Op waarlijk treffende wijze stelt de aalmoezenier G. Huys in het orgaan der Algem. R.K. Officiersvereeniging denRoo- den lsten Meidag tegenover den Room sehen lsten Meidagi: „1 Mei de roode dagl Niet gewerkt de groote dag der heilgidee I Straat-op met de roode vlag! In breed gegolf van menschenmassa, mannen en vrouwen, het zaad gestrooid der lae-hendo toekomst: luilekkerland. Luid op klinkt de internationale. Zij kennen geen grenzen, de „bewusten". Ze weten^zich één, en prijzen allen zalig de ééne gedachte „het socialisme", om dat het groot zal maken en gelukkig de mensch-heid heel de wereld over. Stampvol loopen de zalen, en in alle talen wordt gescholden, geschimpt, ge floten, gehuild, geloeid tegen de -huidige maatschappijgeklapt, getrappeld en ge juicht voor den heilstaat, 'tis 1 Mei de roode dag! De hoogspanning valt. Weer wordt gewerkt in die vervloekte maatschappij. De harten gelucht, zuigen opnieuw ver bittering, haat, en verwensching. 'tis 1 Mei geweest de roode dag! Stel hiertegenover nu den Roomschen dag. 'tls Mariamaand, de 1ste Mei, Maria- lof 1920. Allen loven U, Maria, op hunue wijze. Maar één is het Magnificat, dat op stijgt U ter eere; één ook de geestelijke rozeükrans, die alle kinderen U aanbie* den, huflrte Mo.eder, die Moeder 'werd van het Goddelijk Woord. 1 I - Gij zijt de troosteres der bedrukten hoeveel bedrukten in dit da-1 van tranen Gij zijt de toevlucht der zondaar? - en wat 'n zondaars onder de kinderek Eva's Gij zijt de hulp der Christenen en onafzienbaar is de rij der hulpbehoe venden naar ziel en lichaam! Moeders smeeken uwe hulp af voor al haar kinderen, maar één moest ge voor allen terugroepen die slecht op past Kinderen stellen hunne onschuld on der Uwe moederlijke bescherming. Ze mochten zoo graag braai' blijven en nooit aan het Kindje Jezus ontrouw worden. Vrouwen bidden om zegen in haar hu welijk, vragen u zoo dringend, haar man te willen teruggeleiden- tot het Geloof 1 haar man, i<Ëe door de rooien werd meegesleept. Vrouwen, uit hoogere standen ook wel, klagen haar bitteren nood, over de on trouw van baar man, Maria bid voor hem I Mannen, in diepen ernst geknield, roe pen haar aan om sterkte tegen de ver leiding der wereld, 't Zal nu gedaan zijnVoor goed willen ze breken met dat wereldsch gedoe. Sta mij bij, gij sterke Maagd, toren van David!" Zoo bidden ze in 'tMarialof, de klei nen en de grooten, de sterken en 'de zwakken in alle landen, in alle talen! De bel rinkeltDe zegen met bet Aller- heilgste'n Marialied uit volle borst. De kerk loopt leeg, stil, ernstig. Ieder hervat zijn taak, getroost, ge sterkt; vol hope op de Sterre der Zee, op de Moeder van God, ook onze Moe der. 'tis 1 Mei geweest! De Roomsche dag! Hoe schoon toeh dat Roomsche ge loof, ons geloof Palembang <J.d. 24 Maart aan „De Loc.": Op het douaneterrein alhier 'komt een plotselinge groote sterfte voor onder de' ratten voor. De geneeskundigen achten' het hoogst waarschijnlijk, dat aan ratten pest moet worden gedacht. Preparaten en cadavers zijn opgezonden naar het labaratorium. Intusschen worden door den militairen en de burgerlijken geneeskun digen dienst en het bestuur de noodige maatregelen getroffen. Later Na gehouden onderzoek is door dr. Neeb verklaard, dat hier pertiifent sprake is vau rattenpest. Vanaf morgen lossen de booten aan de Oude Boom, waar een beperkte ruimte is. Door de douanechefs is met de K. P.^M. een speciale regeling getroffen. Het bestuur heeft een ppemie uitgeloofd op het vangen van ratten van 10 cents op het douaneterrein en van 5 cents in de kampongs. De gemeenteraad zal in bijzondere zitting vergaderen. Bij de verplichte hengstenkcuringen, die voor het eiland Tholen en St. Filip'S- land te Bergen op Zoom plaats hebben, werd steeds geklaagd over de veelal slechte keuringsbaa-n en de voor deze keu ringen zeer onvoldoende manege. De Pro vinciale KeuringscSmtnisSie adviseerde om te Tholen een keuringsbaan op te rich ten en hierbij tevens een manege te vestigen. De hengsten-houders en hengsten verge ui- gingen in deze eilanden hebben op een te Tholen gehouden vergadering besloten om dit advies op te volgen en zullen deze keuringen in den vervolge te Tho len worden gehouden. Paardenfokkerij in Zeenwsch-Vlaamleren. Men schrijft aan „De Maasbode" uit Zeouwsch-Vlaanderen - Het is zeker een bekend feit, dat reeds eenige jaren in Zceuwöch-Vlaanderen ge tracht is om de paardenfokkerij tot een zekere hoogte op te voeren on ook dat zulks met. succes is geschied, dat men than^ in geheel Nederland weet,dat men in Zeeuwsch-Vlaanderon moet zijn. om zware paarden van keurigen vorm en hooge waarden te zien. Waar de Zeeuwsche klei meewerkte tot ontwikkeling der spier bundels, daar droeg de eigenaar ei" het zijne toe bij, om de vormen te verede len en de fokwaarde te verhoogen. Mogelijk is ook, dat de concurrentie strijd tusschen verschillende eigenaren 'n grooten invloed ten goede heeft uitgeroe pen. Men heeft zicli daarvoor vereenig-d en het gevolg' was, dat daarna ook ver schillende vereenigingen begonnen te con- curreeren tegen elkaar, tot nu vrijwel het hoogtepunt is bereikt en de .pioniers in het presfeeren van kwaliteit en hoe veelheid der waarlijk prachtige hengsten en merriën en in het behalen van pre- miën en bekroningen elkaar niets meer behoeven 'te wijten. De vereenigingen hebben elkaar ie'ërén vinden en begrepen, dat nu de tijd ge komen was tot samenwerking. Zoo is het gekomen, dat drie gróote vereenigin gen van eerste klas-paardenfokkers als „Rust Roest" te Oostburg", „Door Een- drjclit Sterk" te Hulst en de Vereeniging van Zeeuwsche fokkers te Axel, de han den hebben ineengeslagen om nu gezamen lijk, niet alleen aan Nederland, maar aan Europa en zelfs Amerika te toonen, wal het resultaat is van -hun werk. Men is daartoe' hc^ig met het organi- seeren van een paardentfjitponstelling, die men fokpaardendag noemt éfr di° zal Ke" houden worden op 8 Juli te Axsl. Het is een dag, die voor de paardenfokkerij veelbelovend is, als het weer mag mee werken. We verwachten na de algemeene deel-" name door inzending van honderden der beste paarden uit Zeeuwsch-Vlaanderen, een toeloop van alle kenners en fokkers van ons land. Wie daarvoor iets gevoelt, mag niet wegblijven. Ook uit het buiten land zullen v elen door doelmatige reclame hierheen worden getrokken om met eigen oogen te aanschouwen, wat. in geschrifte niet ver' genoeg' kan doordringen ,n.I. dat Zeeuwsch-Vlaanderen het land is,; waar men zich heeft te vervoegen voèr aankoop van uitstekend materiaal voor het aankweeken van goede, zware trek paarden. De heer H. A. Hanken te Wilhel-; minadorp is gekozen tot vice-voorzittejT van de Prov. Commissie voor de Vei lingen. (Z.) Mijnheer de Redacteur, Vergun ondergeteekende eenige plaats ruimte in uwe geachte courant. In de Raadszitting der gemeente Goes op 27 April j.l. werd o.m. aan de orde gesteld, een verzoek van de woningbouw- vereeniging Sint Willebrordus, onderaf- deeling van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Goes en omstreken, waarin de me dewerking werd gevraagd voor het ver» krijgen van subsidie voor -den bouw van 33 woningen en een bedrag tot het dekken van een eventueel tekort op de exploi tatierekening. B. en W. adviseerden op het verzoek voorloopig niet in te gaan, met de motiveering, dat na beëindiging van den bouw der perceelen welke thans in aanbouw zijn of worden genomen, het tekort aan woningruimte waarschijnlijk zou zijn ondervangen. De argumenteering lijkt erg zwak, wijl geen enkel gegeven tót staving werd aangevoerd. Afgezien echter daarvan zou ik de vraag wenschen 'te stellen: Waarom moest een verzoek als bovenbedoeld in eene gesloten zitting worden behandeld? Openbaarheid toch is de beste remedie tegen het Wekken van achterdocht en verkeerde gevolgtrekkin gen. Mij althans is het niet duidelijk, waarom gehandeld moest worden als thans is geschied en hoop dan ook later to vernemen waarom er met een volksbelang bij uitnemendheid, zooals thans het ge- val is, geheimhouding moest worden op» gefëgd. Nu is het natuurlijk zeer goed mogelijk, dat na gedaan onderzoek door de ingestelde commissie blijkt, dat aan het tekort aan woningruimte is tegemoet gekomen, doch dan rijst de vraag was het nu de tijd eene commissie te benoemen om de woningtoestanden in Goes te be- stdueeren. Mijns inziens had zulks reeds moeten gebeuren en had van elke veran dering moeten woi'den kennis genomen, dan was deze commissie niet noodig ge weest-en hadden B. en W. over de nooJ, dige gegevens 'kunnen beschikken. Ech ter is het niet mijne bedoeling tie zeggen, dat het instellen eener commissie tot on derzoek der woningtoestanden geen reden van bestaan zou hebben, maar dan had die instelling niet behooren te geschieden in verband -met eene aanvrage als bedoeld. Neen, M. d. R., deze commissie kan zeer nuttig werk verrichten, want trots -het' bestaan eener gezondheidscommissie heer-: schen in Goes toestanden in verband met het woningvraagstuk, welke zeer drin gend verbetering behoeven. Ik begroet dan ook de, commissie in hare samenstel ling met 't volste vertrouwen, wijl ik over tuigd ben, dat zij hare taak met de meeste nauwgezetheid zal vervullen. Van deze commissie mag worden verwacht,; het onderzoek tot in het kleine zal weten door te voeren, al zal het soms noodig zijn behoorlijk gelaarsd er op uit te gaan. Zij toch zal toestanden aantreffen, waar het gebruik van deze nuttige instrumenten zeer zeker aanbeveling verdient, wijl het niet is buitengesloten, dat in zekere stads gedeelten bij het onderzoek van kelders deze blijken gevuld te zijn met eene vloei stof van enkele decimeters diepte, weikei water moet heeten. Nu nog eene vraag: Blijkt, na onder zoek door de commissie, dat er in een' bestaand tekort aan woningruimte moet moet worden voorzien, welke mogelijkheid m.i. niet is uitgesloten, wie bouwt er dan? Eene vraag, waarop het antwoord in de op de geheime zitting gevolgde open bare niet werd vernomen. Met beleefden dank voor de plaatsing, j. v. d. voort. Goes, April 1920. N.B. Wij zijn geen vrienden van be sloten raadsvergaderingen. Hoe minder er Sjgjiouden worden, hoe beter. Maar toch' hart liet soms noodig en nuttig zijn en gunstig voor een bepaald voorstel, dat een punt van bespreking op de raadsagenda uitmaakt, om daarover in comité-generaal ophelderingen te vra gen, mededeelingen te doen. waaraan een vertrouwelijke kant zit, of aan burge meester en wethouders vragen dienaan gaande te stellen, juist bij die openbare behandeling tot allerlei vreemde gevolg trekkingen onder het publiek aanleiding zouden kunnen géven en aan het te be handelen voorstel niet zouden ten °-0ede komen. Trouwens de instelling der commissie dat zal de geachte inzender [moeten toegeven duidt er op, dat de Raad met het slappe pracadviesvan B. en °P het voorstel van de woningbouw- vereeniging St. Willibrordus geen genoe gen nam, anders toch ware het voorstel in openbare discussie gebracht en waar schijnlijk gekelderd. Wie weet of èn de inzender en de voorstellers nog niet met dankbaarheid er aan zullen terugdenken, dat de Raad tot een geheime zitting besloot. En dan: „de beste stuurlui staan aan wal tls o, zoo gemakkelijk', pm als men buiten den Raad staat, te zeggen) 1

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 1