REN, Dagblad voor Zeeland Onze Bureaux iriek ven VOEDEN list. G138. ine Pils, waters en Agentschappen: ...J MMoKfestsingel, Goes Nummer 59 Maandag 26 April 1920 Zestiende Jaargang ER MINNE. IURG, En Det voor: Bijkantoren: Boekli. J. F. G, VAN RIET, Goes, Opril, f 6. M, MES, Markt 1-2, Middelburg. j JOH, BillSSiNG, Kasteetstr. 85, Vlissingen, Agenten: I N. FRANKIN, - Goes. J. M. P. DIERICX, J. B. TGURNOY, Vlissingen. j, STOKX, Souburg. G, FRANSE, 's-Heerenhoek. A. VAN LOENHOUT, Ovezand. C, BAL Azn., Kwadendamme L, BOOSAERT, Hansweerd. Aan ai!e bijkantoren en agentschappen werden 5 adwrtentlën en abonnementen aangenomen. DRINGEND VERZOEK Klachten omtrent ongeregelde of niet-tijdige bezorging gelieve men terstond te onzer kennis te brengen DE DIRECTIE Het rapport der Dsfensiecommissie. V Doe naar mijne woorden maar niet naar mijne werken. BUITENLAND. DUITSCHLAND. ENGELAND FRANKRIJK ZWEDEN SPA FM JE. MEXICO. Bi NN EN LAND. AMERIKA RUSLAND. LPRII 282-74 90-46 s voor 208-20 179-62 sïe Jcmd. 'ranjesti I en 11. voldoen aan de (steld worden. ch Gedistilleerd, a-dam en der Fa. 280-56 Nieuwe Zeeuwsche Courant Hoo'dredacleurJ. VV. VI E N I N G|. Telefoon 97 Bureaux van Redactie en AdministratieWestsingel, GOES BijkantorenMIDDELBURG, Markt 1 en 2; VLISSINGEN. Kasteelstraat 85. Directeur: JOS. VAN DE GRIEN DT. Telefoon 207 Abonnementsprijs f2.50 per drie maanden; f0.20 per week, Advertentiën van 1 tot 6 regels f1,50, elke regel meer f 0,25; bij contract beduidende korting. aHKaBHBBBH ■«BessasafiRSEBkEceHa m.j 11I ggjgjg'I— I II»—wo« Ingevolge dpóracht van de Algemeene Vergadering van den Bond van R.-K. K e ivereeriigiigen in Nederland van Mei 1918 letif zich een oommissie gezet aan de bestudeering van het defensie vraagstuk en heeft thans van haar bevindingen*rap port ulu öd vacht.. Dit rapport, dat op de a.s. algemeene bondsvergadering zal worden besproken, tevat de oplossing van het defensievraag- sfcuk zooals 1: et onder de huidige omstan digheden moet worden gezocht in eene zoodanige hervorming van het bestaande, f dat de daartegen aangevoerde bezwaren van godsdenstigen, economischen en fi- f nancuelen aard zooveel mogelijk uit den v eg geruimd worden. Door aan het rap port dit tijdelijk karakter te geven, is o\ e.reenstemming kunnen worden bereikt tussolen de verschillende uiteenloopende opinies, die in de commissie-bijeenkomsten tot uiting kwan eu. Het Rapport bevat een irfleiding en 9 hoofdstukten, die achtereenvolgens han delen overde ethische zijde van het defensievraagstuk, de waarborgen voor vermindering van oorlogskans, het nut on: er bewapening, de legerorganisatie (waarbij le. kazernevraagstuk ter sprake komt), le: vestingstelsel, de verdediging van de Nederlandsche kust, de verdedi ging on: er koloniën, het departement van landsverdediging, de geestelijke verzor ging in lét leger. Be commissie komt dan tot de volgende 29 conclusiën 1. Hel tijdstip om tot algeheele ont wapening over te gaan, is, gelet op het- j geen op defensiegebied in de ons omrin- 1 gende landen geschiedt, thans nog niet aangebroken, waar immers prijs wordt gesteld op het behoud van een zelfstandig volks! eitaan. Ons. land moet echter zijn volle medewerking blijven geven om de algemeene gelijktijdige ontwapening te be- spceiigen en zou zelfs, indien de omstan- diglelen daartoe gunstig worden, in ver mindering van bewapening kunnen voor gaan. 2. Oneer de huidige omstandigheden kan nog n'et met voldoende zekerheid worc'en onderkend, in welke richting het bewapeningsvraagstuk definitief zal moe ten worden opgelost, zoodat de thans door de Commissie voorgestelde regeling slechts als van tijdel ijken aard is te leschouwen. 3. In c'en bestaanden overgangstoe stand mceten weliswaar de grondslagen, waarop bet Nederlandsche leger is opge bouwd, ongewijzigd blijven, doch de duur van dienst- en eersteoefentijd, de organi satie en samenstelling daarvan, moeten onverwijld grondig worden herzien, op dat revens zeer belangrijke bezuiniging een maximum rendement worde verkre gen,- i I HS» 4. Te samenstelling van het leger meet zoodanig zijn, dat er groote pre ventieve werking van uitgaat, dat de landsverdediging met berustheid daaraan kan 'worden toevertrouwd, en tevens de handhaving van iet wettig gezag bij binrenlaiidsche woelingen is verzekerd. 5. Het verblijf onder de wapenen en vooral ook het gedwongen verblijf in de kazernes moet zooveel mogelijk worden toperkt door vooroefening en door het treden van gelegenheid om huiten de kazerne te wonen bij familie, in mili taije tehuizen, convicten enz. Met groeten nadruk meet voorts worden geeischt, dat van Re-veeringswege zoodanige inaatreg-e- Jen worden getroffen, dat de gevaren aan lef kazerneverblijf tot een minimum worceo teruggebracht en dat daar geert ruwe toon wordt geduld. 6. Lichamelijke oefening der rijpere 'eugd, zoowel voor jongens als meisjes, is een landsbelang, dat bij de wet moet worden geregeld en buiten bemoeienis be hoort (e blijven 'van het militaire depar tement. De militaire vooroefeningen bij de haardsteden moeten zooveel mogelijk worden bevorderd. Het verblijf onder de waTeneh ware te verkorten in evenredig- Ie'd met de verkregen geoefendheid. 7. Bewakings- en eorveedienstcn be- hoorea niet te worden opgedragen aan miliciens, opdat de geoefendheid m den beschikbaren tijd hoog worde opgevoerd. 8. Het leger moet in vredestijd een voudig en klein zijn, doch moet zoodanig zijn georganiseerd, dat het zich bij mobi lisatie oordeelkundig en snel kan uit breiden tot een oorlogsleger van groote sterkte. In dé oorlogseenheden moet de samenhang, die bij de eerste oefening en bij de herhalingsoefeningen is ver kregen, behouden blijven. 9. Het blijvend gedeelte moet worden afgeschaft. 10. Imlceling der wecrn-acht in mili tie, landweer en landstorm heeft geen zin en geeft noodeloozen administratieven ar beid Men kent alleen dienstplichtige^ en wel 25 jaarklassen; de herhalingsoefe ningen worden gehouden, zooals thans is voorgeschreven. 11. De beroepsofficieren en beroeps- onderofficieren worden zooveel mogelijk verkregen uit het verlofspersoneel. 12. De gehcele oorlogsfcegrootmg moet met het oog op bezuiniging grondig wor den herzien, al het overbodige moet wor den afgevoerd, om een gezonde kern te behouden. 13. Het vestingstelsel moet worden vereenvoudigd en gewijzigd overeenkom stig de lessen van den laatsten oorlog; de permanente forten moeten vervallen. 14. De kustverdediging moet in hoofd zaak door het legeT geschieden. De vloot speelt hierbij slechts een zeer onderge schikte rol; zij treedt op met onderzee- materieel, enkele pantserbooten en ove rigens met particuliere, vaartuigen. 15. Bij de 'verdediging van Ncder- landseh Óost-Indië vervult de vloot de hoofdtaak. Aangezien de kosten, verbon- den aan een vloot van slagschepen, te groot zijn, moet met een vloot van klem- materieel worden volstaan, waarin de kruisers ,,Java" en Sumatra onont beerlijk zijn; op het oogenblik is onze Archipel ter zee geheel weerloos. 16. De marine behoort, voor wat bet gebeele personeel en bet voor Indië be stemde materieel betreft, over te gaal) naar bet Departement van Koloniëm Het voor de Nederlandsche kustverdediging bestemde materieel gaat over naar het Departement van Landsverdediging, het voor het moederland noodige marine-per soneel wordt bij de weermacht hier te lande gedetacheerd en bij mobilisatie ver sterkt door verlofgangers, marinereserve en zeemilitie. Door geleidelijke invoering van een ma rine-reserve en een inheemsehe zeemilitie voor Indië moet het personeelvraagstuk worden opgelost. 17. De verdeeling van de kosten der vloot over moederland en koloniën moet worden herzien, opdat de kosten voor de Indische defensie geleidelijk meer dan tot heden door Indië worden opgebracht. 18. De landmacht in Indië speelt een tweede rol, die echter grooter wordt, naar mate de kracht der vloot kleiner is. 19. Behalvg enkele steunpunten in de buitenbezittingen, wordt alleen Java door de landmacht verdedigd. Omtrent de ves tiging van de basis voor de vloot te Soerabaya of bij straat Soenda behoort een deskundig onderzoek te worden in gesteld; 20. Invoering van inheemsehe militie voor de landmacht is noodig, zij behoort te bestaan uit Europeanen en meer ont-> wikkelde inlanders. Alle rangen moeten ook voor inlanders beschikbaar worden gesteld. Er zal in Indië slechts één offi ciers- en onderofficierskorps zijn, waarin Europeanen en inlanders als gelijkwaar dig beschouwd worden. 21. Deskundige bestudeering van de marine-begrooting en van de begrooting voor de koloniën op den voet als door de Commissie ten aanzien van de Oor- logsbegrooting is geschied, is noodzakelijk met het doel bezuinigingen op defensie uitgaven aan te brengen. 22. Bij de oplossing van het vraagstuk omtrent een Ministerie van Landsverde diging, moet als grondstelling gelden, dat de titularis alleen bemoeienis heeft met de verdediging te land en te water van het Rijk in Europa en dat de verdediging van Indië te land en te water geheel ressorteert onder de Indische regeering en onder het Departement van Koloniën. 23. De verdediging van West-Indië kan eenvoudig zijn en is afhankelijk van de omstandigheden. 24. Het instituut der aalmoezeniers moot in vredestijd in den bestaanden toestand worden bestendigd. Bij mobili satie moet het worden uitgebreid. 25. In de steden, waar troepen in garnizoen liggen, moet de plaatselijke geestelijkheid, welke uitdrukkelijk met de zielzorg der soldaten is belast, door de militaire overheid' daartoe worden in staat gesteld. r 26. De militairen moeten de Katho lieke Zon- en Feestdagen in hun vollen omvang kunnen vigrén. 27. Het is van overwegend belang, dat bij de opleiding yan officieren en on derofficieren aan het godsdienst-onderwijs bijzondpre aandacht wordt geschonken. Voor diegenen,, die een langdurigen eer sten oefentijd hébben, moet gelegenheid bestaan om een retraite mede te maken. 28. De Militaire V< reenigirgen moeten krachtiger worden gesteund. "Vrije keuze van ziekenhuis moetj "ten spoedigste wor den mogelijk gemaakt. Maatregelen tot wering van slechte en tot verspreiding van goede lectuur dienen te worden bevorderd;. 29. Voor de geestelijke verzorging van de militairen in Oost- en West-Indië be lmoren zoo spoedig inogelijk maatregelen in denzelfden geest als in Nederland te worden genomen. 's-Gravenhage, 10April 1920. De .Commissie, Mr. Dr. G. F. M. Baron VAN HUGENPOTH TOT AERDT, Voorzitter. Mr. J. B. BOMANS. Dr. J. B. KOES, O. Pi J. M. J. H. LAMBOOJJ. J. J. W. IJSSELMUIDEN. Mr. E. H. J. Baron VAN VOORST TOT VOORST, Secretaris. Deze spreuk mag de anarchistische en communistische „mevrouw Roland Holst' wel met groote dikk's letters- op kien ge vel van haar landhuis laten schilderan en 'tware te wenschen, dat dan drom men van vrouwen en mannen, die dooE haar tegen de bezitfers, tegen het kapi taal tegen de bestaande maatschappe lijke orde worden opgehitst, 'dat opschrift lazen en onze volksdemagoge in haar buitenleven gadesloegen. Een verslaggever Van het „Dagblad v. Noord-Brabant" is op onderzoek uitge weest naar de fait :jt gestes van „me vrouw Roland' Horst „én villé'gtaturè" Ziehier zijn bevinding: Daar op de Buijsche heide) tusschen fneerlijke dejmenbosschen, die een Ivredig lied van lente en zonne ruischen woont in de „Angora hoeve' 'de communistische igrootvorstinne Henriëtte Roland Holst v. d. Schaik. Daar zit zij aan het wijd- opene raam en bestudeert haar verderfe lijke plannen. Daar voor het opene raam schrijft zij haar fel-verblindende redevoe ringen. Verblijdend door het stofgoud der, cclioone beloften. Zij bezit in die bosschen een oude hoeve, Bezijden daarvan heeft zij een fraai-hel- wit paviljoen doen optrekken jn goedi. Verzorgden tuin. Vóór haar ligt de wijde •verre kleide. f Achter in dén tuin bevindt zich het jeicentriek-artistieke atelier van haar le'chtgenoot, den schildej- Roland Holst, die zich weinig schijnt te bepnoeien met de prnverwerpiDgsplanneu van zijn pief vrouwtje. Hij wijdt zich daar, zoo zegt men, in stilte aan zijn kunst- Henriëtte daarentegen ontvangt veel jheerenbezoek, waarschijnlijk tot het hou, den van conferentie^. Zij confereert met Wijnkoop, den gebaarden Sovjet-president, den hardkoppigen Louke q.d. Henriëtte is zeer excentriek' en reedó toen zij als kind te Zundert kwam, zod verzekerden oude families, voorspelde „men" dat het wel een .rare'-' worden zou. Het Branbantsche volksoordee.1 heeft hier niet erg misgezien. Nu wandelt het lange excentriek-uit gedoste mensch over haar uitgestrekte gronden. En aan haar voeten wroet (het (proletariaat, dat moet worden jgqheven „uit den poel van zijn ellende", in Iden mnvruchtbarein bodem, luistert goed van 'smorgeïlis 6 'tot 's middags 12 uur melt 1 uur schafttijd en vervolgens van 1 uur namiddags tot 7 uur 's avonds (voor f2.50 par dag. Zoo worden daar in praktijk' gebracht ide beginselen, die zij als fraaie beloften uitstrooit op de: communistische vergade- Tingen. Haar dienstbode betaalt zij 'fl per dag met kost en inwoning. Ook' Idegei Kverkt meer dajo! 8 (uur, (tcpwijl ide moderne en revolutionaire dienstbodeneiscben dooi» mevrouw Roland Holst niet worden toege past. De grootvorstinne houdt zich met niemand op zoo vertelde men mij dan met de bewoners van het nabije goed Wallstein, bewoond door den burgemees ter van Zundert, den heer v. id. Wall, die een tijd ovqr haar bezittingen ge- (r.entmeesterd moet hebben. Vreemd, (dat zij omgang wil hebben met een wettig rei (geerder I Ik kan niet nalaten te Vermel den, dat deze burgemeester er nog een Ischandelijker loonstandaard op nahoudt; deze burgervader betaalt bij een arbeids duur van 10 uur zegge f 1.50 per Rag. Ook daar is geen loonactiel Toen ik uitging om inlichtingen om trent haar vermogen hoorde ik verschil- Jende meeningen- Dij: is vast: zij heeft uitgestrekte gronden en koopt nog steeds land bij. (Kort geleden kocht zij tve,derom 100 H. A.), zij rijdt, zooals ïnen weert, in jextra-treinen. Zoo leeft dus mevrouw Henr. Roland Holst, zij, die in geschrijf en op vqrga deringen steads den mond vol heeft van de nooden van 't verdrukte, proletariaat. Let wel op mijn woorden, maar niet ojj imijn daden DE VREDESCONFERENTIE Dei conferentie te San Rerno. SAN REMO, 24 April. H.R. Lloyd George heeft vanochtend geconfereerd met Millerand. Het schijnt dat de beide regee- ringshoofden tot overeenstemming geko men zijn over de essentieele kwesties: ont wapening, herstel, en eenheid van actië der geallieerden. Deze overeenkomst zal' morgen aan den opper-sten raad worden voorgelegd. Besloten werd eveneens zoo spoedig mo gelijk over te gaan tot heft vaststellen Van het bedrag in geld, dat "van Duitsch- land als herstel geëiseht zal wordep. De Duitsche regeering zal machtiging ontvangen om in dit opzicht, .door bemid deling van 'n vertegenwoordiger voor steilen te doen. Bedoelde vertegenwoordi ger zal later door de geallieerden worden fcitgenoodigd tot het deelnemen aan 1 Sprekingen, welke vermoedelijk te Brus sel zullen plaats hebben., I- .4». li. i 'l I Griekenland te San Renio. LONDEN, 23 April. Naar de Mor ning Post verneemt, beeft Venizelos te San Remo een volkomen succes behaald Hij heeft voor Griekenland de provincie Thraeië tot de Tsjataldzia-linie (gekrer gen, welke voortaan dq grens van Euro- peesch Turkije zal, zijn. Griekenland krijgt: Adrianopel ook. De Adriatische kwestie kan, wegens Ide afwezigheid van de Zuid-Slavische .de legatie, te San Remo niet worden opge lost, Daarvoor zal een nieuwe conferentie tegen midden Mei te Parijs bijeenkomen; PARIJS, 23 April. De „Ma.tin" ver neemt uit San Remo, dat Lloyd Geprge en Nitti reeds Zondag wilden, dat de Duitsche.regeering onmiddellijk zou.wor den uitgenoodigd tot deelneming aan Be conferentie te San Remo. Millerand Wei gerde echter zijn goedkeuring. PARIJS, 25 April. V.D. Het „Journal des Débats" verneemt uit San Remo, kialy de heer Helff, Duitsch zaakgelastigde te Rome, zfch naar San Remo heeft begeven. Een Amerikaansfhe persstem De New-York World - bepleit de spoe digste toelating van Duitschland 'tot den1 Volkenbond. Het blad wijst er op, dat zoolang er in Duitschland geen stabile toestanden zijn, het wejnig waarschijnlijk1 is, dat er elders iets anders zaj_ wezen dan verwarring. De liberalen, die gehoopt hadden, dat inet de oude diplomatieke praktijken voor goed zou worden gebroken, hadden Ver sailles ontmoedigd verlaten] Het blijft nu af te wachten of San Remo zijn naam zal geven aan reactie nf aan een verlichte politiek, die aan Euro pa den vrede zal verzekeren, dien het zoo bitter noodig heeft. De Adelstand in Pruisen. BERLIJN, 24 April. (Part. Maasbode). In de gisteren gehouden zitting van liet Prui sische staatsministerie is het wetsontwerp over de opheffing van den adel en het familievermogen der adellijken aangeno men. Aldus zijn de op het publieke recht van Pruisen^ steunende voorrechten van den adellijken stand en van de hertoge lijke Holsteinsebe dynastie opgeheven- De toestand in Ierland. De eerste detachementen van de naar Ierland gezonden cavaleriedivisie zijn te Dublin aangekomen. Onder dekking van de bij Dublin voor anker liggende oorlogs schepen heeft de landing dezer troepen plaats gehad- In de gevangenis van Montjoy dreigt een nieuwe crisis. Sinds 7 dagen zijn daar 6 gevangenen in hongerstaking. Hun. toe stand is zorgwekkend- Vijf hunner zijn reeds naar het hospitaal overgehracht. Dezer dagen hebben de autoriteiten van het kasteel van Dublin een lang document openbaar gemaakt, waarin aanmerkelijke verbetering der gevangenen wordt toege zegd- In het Lagerhuis heeft Denis Henry, de Iersche procureur-generaal, ontkennend geantwoord op een vraag, of French als onderkoning van Ierland ontslag had ge nomen. Caillaux veroordeeld. PARIJS, 23 April (V. D.) Callaux is ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf, 10 jaar verlies van politieke rechten, met behoud echter van burgerrechten, en 5 jaar ontzegging vaxi het recht in Frankrijk te verblijven. Daar zijn voorloopige hech tenis bijna 3 jaar heeft geduurd, zal hij spoedig in vrijheid worden gesteld. -Het hooggerechtshof had met 213 tegen 28 stemmen den eisch van den procu reur om op Caillaux de -artikelen 77-79 van het strafwetboek toe te passen van de hand gewezen. Het verwierp dus de aanklacht van hoogverraad en verstandhouding met den vijand. Indien de zaak voor een gewoon as sisenhof was behandeld, zou dit met ont slag van rechtsvervolging gelijk gestaan hebben, da ar het Hooge Hof echter sou- verein is op het gebied der rechtspraak kan dit de aanklacht wijzigen en een subsidiaire aanklacht in behandeling ne men. Daarom heeft het Hof met 150 tegen 91 stemmen verklaard, dat art. 78 op Cail laux toepasselijk is; en heeft verder ver zachtende omstandigheden aangenomen. PARIJS, 23 April. (Havas). De beraad slaging in de Raadkamer, alhoewel zeer levendig, was vanmiddag minder woelig den hedenochtend- De voornaamste straf, vijf jaren gevangenisstraf, werd bij stem ming verworpen. Met hand opsteken werd drie jaar aangenomen- Eveneens nam het Hof met hand opste ken het besluit aan betreffende een vijf jarige ontzegging van verblijf in den lande en een tienjarig verlies van politieke rech ten. Caillaux' preventieve hechtenis heeft reeds 27 maanden geduurd, daar zij als cellulair wordt beschouwd, geldt die hech tenis voor 34 maanden. Kapp- Het bericht, dat in Zuid-Rusland een opstand is uitgebroken tegen de bolsche- wisten wordt bevestigd- De bolschewisten hebben cavalerie en infanterie naar die streken gezonden. De spoorwegverbinding kan slechts met behulp van pantsertnei- ■nen in stand worden gehouden. De lijn Kieff-Poltawa is geheel onderbroken- Het krachtigst is de beweging in het district Tsjernokow en Poltawa- (Msbode) Volgens de Spaansche bladen zou graaf Romanon.es verklaard hebben, dat het ministerie den 29sten of 30sten dezer ontslag zou nemen. Het zóu vermoedelijk worden opgevolgd door een kabinet-Al- hucemas. De Mexicaansche legatie in Brussel heeft den consul van Mexico tc Amster dam medegedeeld van het ministerie van buitemlandsche zaken in Mexico bericht te hebben ontvangen, dat Carranza van verschillende gouverneurs in de republiek adhaesie-betuigingen heeft ontvangen. Generaal Jose Rentreria en eenige an dere bestuurders ontkennen, te zijn opge staan tegen de regeering, zooals door de bladen wordt verzekerd- Nederland en België. De Brusselsche correspondent van de N. R. Crt. meldt dd. 23 dezer: Er is u onlangs geseind, dat de Alge meene Federatie van Belgisch© Oud-strij ders zich tegen de onderteekening van STOCKHOLM, 23 April (W. B. Door de regeering is besloten, dat dr. Kapp op vrije voeten zal worden gesteld, op voorwaarde, dat hij geen' politieke actie meer voert of politieke betrekkingen onderhoudt. De ,,overall"-beweging. De „overalr'-beweging tegen de dure kleeding is nu ook in Canada begonnen- ïFfl- (St.Tbotmasi Wallaceburg en vergchew dene steden van Ontario zijn reeds „over- all'-clubs opgericht- Ook in Vancouver, in Britsch-Columbia, wordt dezelfde actie gevoerd. Een Bisschop-banneling teruggekeerd. Naar het in Quito verschijnende blad „E. Conservador" meldt, is aartsbisschop Don Francisco Orozco y Jimenez van Guadalajara, de metropool van Mexico, die door een onrechtvaardige verordening der anti-clericale Mexicaansche regeering was verbannen, in verband met de drei gende houding van het volk op zijn bis schopszetel teruggeroepen. Zijn- terugkeert geleek een triomftocht, zegt het blad. Ook de andere Mexicaansche bladen noemen de feestelijke ontvangst van den bisschop, een nooit voorgekomen feit in de geschiedenis van Mexico- Japan en Rusland. Do „Daily Herald" brengt opnieuw het bericht, dat Japan aan Rusland den oor log heeft verklaard- Amerika zou Japan, bewegingsvrijheid in Siberië hebben toe gestaan. Volgens een „Times"-bericht uit Wladi- wostock was het laatste treffen tusschen de Japanners en Russen te Nikock Chaba- rowsk ernstiger dan eerst vermoed' werd. De Japansche verliezen bedroegen onge veer 1000 man-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1920 | | pagina 1