BINNENLAND. UIT ZEELAND. ces tegen den aalmoezenier hij het Austra lische leger, father O'Donnell, beschul digd van opruiende taal tegen de Enj- gelsche regeering. Na een uitvoerig getuigenverhoor, waar in de beschuldiging vernietigd \vrerd, werd father O.Donnell vrijgesproken. De Gravin Viscountess Astor 'deed 1 December haar intrede in het parlement, alwaar zij' werd voor gesteld door Lloyd Georgé. De gravin was zeer eenvoudig gekleed. OOSTENRIJK. Verbond der Donaulanden. Berichten uit Weenen via Parijs maken melding van de vorming van een economi sche federatie ,-die Oostenrijk, Hongarije, Tsjecho Slowakië en misschien ook Joego slavië omvatten zou. Van uit Praag wor den de berichten in hun definitieven vorm tegengesproken, maai" erkend wordt toch, dat er in den aangegeven geest onder handelingen gaande zijn en dat het nog niet is buitengesloten, dat Tsjecho-Slo wakië zich er bij aansluit. De noodtoestand te Weenen. Hoe treurig de toestand te Weenen is moge nog uit de volgende cijfers blijken- In de negen eerste maanden van 1918 stierven te Weenen 27.649 menscben. Dit uiterst hooge sterftecijfer was liet gevolg van de griep-epidemie. In de negen eer ste maanden van dit jaar is echter dit aantal tengevolge van de ondervoeding tot 29-766 opgeklommen. Van Januari tot October 1918 stierven er 3186. In 1918 stierven in ditzelfde tijdvak 5243 kindia- ren van 4 tot 5 jaar. Dit jaar bedroeg dit aantal 5558. Intusschen worden de weinige levensmiddelen, die er nog zijn, steed,s duurder. Het brood van de slecht ste kwaliteit, dat in den kettinghandel verkocht werd voor 15 kronen per 272 K.G., wordt nu met 30 tot 40 kronen be taald. De koetsiers van de groote bakke rijen hebben den steun van de politie verzocht, daar zij voortdurend aan de aanvallen der uitgehongerde bevolking bloot staan. Kolen zijn niet te krijgen. De Levensmiddelennood. WEENEN, 2 Dec- In een den 29sten November gehouden ministerraad is, op grond van de uitvoerige rapporten dor bevoegde staatssecretarissen, opnieuw vastgesteld, dat bet gebiedend nood zakelijk is, zoo spoedig mogelijk ©en voedsel-crediet door bemiddeling der groote mogendheden te erlangen, daar de beslissingen der vredesconferentie inzake de voedselvoorziening van Oostenrijk veel te lang op zich laten wachten, zoodat tijdige aankoop en bijgevolg de tijdig© distributie van levensmiddelen onzeker is- Besloten werd den 3d©-n December de vertegenwoordigers der groote mogendhe den te Weenen uit te noodigen, den mi nisterraad bij te wonen en hun t© ver zoeken, hun regeeringen en d© vredes conferentie in te lichten over den toe stand der republiek ©n een onmiddellijke hulpactie te bepleiten. (Maasb.) RUSLAND. Te Warschau is een Russische bolsje wiek aangehouden, die bij zijn verhoor verklaarde, dat hij als rood-gardist deel had genomen aan den moord op den tsaar. De Rus was nog in het bezit van ondergoed, dat aan den tsaar bad toebe hoort, alsook van een dagboek, waarin de tsaar zelf zijn aanteekeningen had ge maakt. (Msbode) i Een bisschop vermoord. Volgens een telegram uit Rostoff aan de Don zou mgr. Gregory, de aartsbis schop van Jekaterinenburg, door een ben de Chineezen en communisten vermoord zjjn, die het lichaam daarna aan stukken scheurden. (Msbode.) BERLIJN, 1 Dec. V.D. Het bolsje wistische orgaan „Prawda" bericht, dat te Petersburg een nieuwe samen zwering tegen de Sovjetregeering ïs ontdekt. Er werden 60 personen in hechtenis genomen, waaronder leden van het nationalistisch m-ensjewiki- centruni. De' Maainldlag j.l. bij' Brouwetslija ven gestrande Engelsch'e barger is de Eng-elsche vischlogg-er A. M. E. T. H. Y. St. uit Kirfewat naar Osteïide. Maan dagmiddag wenschtie de kapitein geen assistentie te aanvaarden. Des avonds is de wind toegenomen vanuit <W. richting en verkeerde de logger in nood. De stoomreddingsboot van Hoek v. Holland is om 12 uur derwaarts vertrokken. De ex-keizer op ijacht. Maalnidagtaorgen j.l. 10 uur reed de keizer met graaf Bentinck in een jachtwagen uit," vergezeld vair nog eeiiige 'leden der grafelijke fami lie en personeel, waarschijnlijk om te gaan jagen. De keizer was aan de linkerzijde van Graaf Bentinck geze ten. Ongevallenverzekering. Bij Kon. besluit is aan Mr. Dr. J. F. Veer-en te Middelburg op zij'n ver zoek eervol ontslag verleend als voor zitter der plaatselijke commissie voor de ongevallenverzekering te Middel burg. Bij' Kon. besluit is benoemd tot no taris' binnen bet arrondissement Rot terdam ter standplaats 'de gemeente Overschie J. C. V-ethaeke, thans nota ris te Vlissingen. Extra-goederentrein van het R.-K. Huisvestings-Comité naar Weenen. Het Centraal Bureau van bet R.-K. Ilnis- vestings-Comité te 's-Hertog-eabosch heeft, in overleg met de Maltheser Ridders on derhandelingen gevoerd over de samen stelling van ©en extra-goederentrein naar Weenen met den heer J- P. Janssen, ex pediteur te Venlo, en is er in geslaagd de zekerheid te verkrijgen, dat dez-e extra- trëin op 12 December naar Weenen zal kunnen vertrekken- Dit is de tweede 'zending levensmidde len en kleedingstukken, van het Centraal Bureau van het R. K. Huisvestings comité- Ditmaal zal de trein bestaan uit niet minder dan 50 wagons- De trein zal levensmiddelen in hoofdzaak aardappe len, vet, boter enz. -kleeding stukken en ook versnaperingen voor de kinderen voor het a- s. Kerstfeest vervoeren, die in Weenen door tusschenkomst der Katho lieke organisatie onder de noodlijdenden zullen worden uitgedeeld. Het Centraal Bureau heeft op liet oogen- blik nog verscheidene wagons beschik baar, welke nog niet voor te verzenden goederen zijn aangewezen. Het Centraal Bureau doet een krachtig beroep op de Katholieken van Nederland, om door het beschikbaar stellen van levensmiddelen, kleedingstukken enz. de verzending van alle 50 wagons mogelijk te maken. De nood en het lijden te Weenen zijn onge looflijk groot.. De berichten, die het Cen traal Bureau, daarover voortdurend van verschillende zijden ontvangt, zijn hartver scheurend. Er moet geholpen worden en snel geholpen, want alleen onmiddellijke hulp kan de Weensche bevolking voor totalen ondergang behoeden. Katholieken van Nederland! Toont we derom uwe Roomsche solidariteit en stelt ook door uwe gaven in natura de afdee- lingen van het R. K. Huisvestings-Comitó in staat de Weensche bevolking door de zending van 50 wagons met de daar zoo dringend noodzakelijke levensmiddelen en kleedingstukken te verblijden. Vooral vet, boter, gecondenseerde melk, conserven, boven- en onderkleeding, schoenen enz-, zullen van harte welkom zijn. Katholieken, zoo zelden wordt vergeefs een beroep gedaan op uwe milddadigheid en uw goed hart. Denkt thans aan uwe arme, verhongerende geloofsgenooten van alle standen in Weenen, die aan letterlijk alles gebrek hebben. Geeft spoedig wat gij missen kunt aan de plaatselijke af- deelingen van het R. K. Huisvestings comité, zoodat deze vóór 10 December a. s. de bij haar binnenkomende gaven aan bet Centraal Bureau te 's Hertog en - bosch kunnen doorgezonden hebben- Aan de daarvoor in aanmerking komen de comité's zal tijdig bericht worden ge zonden, wanneer de overlading zal kunnen geschieden. Katholieken van Nederland, denkt ook aan de arme, ongelukkige kinderen, voor wie nog niet het oogenblik is gekomen om naar Nederland te, worden overge bracht om daar ©enigszins liunne verloren krachten door een© liefderijke verzorging door onze medelijdend© bevolking terug té winnen. Honderdduizenden verkeeren ©r nog in de treurigste omstandigheden; de honger en de koude hebben alle geluk uit hunne jonge leventjes verdreven. Zóó nadert voor hen het Kerstfeest dat zij in vroegere jaren steeds als het schoonste familiefeest hebben gevierd, doch dat nu voor hen zonder vreugde, zonder blijheid zal moeten voorbijgaan- Gij, Katholieken, kunt weer een licht straaltje werpen op het droeve leven van die arme kleinen- Ziet, hoe gelukkig uwe eigen kinderen zijn als het St. Nicolaas- of Kerstfeest hen met allerlei moois en lekkers ver rast en bedenkt dan wat de arme kin deren in Weenen in hun eliendigen toe stand moeten missen en hoe hunnen ouders liet geluk is ontzegd, dat gij zelf door de zoo aantrekkelijke kinderblijheid uwer eigen, lievelingen geniet. Laat er door uwé ïrulp ook wéér Kerst vreugde zijn in de woningen uwer Ween sche geloofsgenooten en zendt daarom spoedig uwe Kerstgaven rechtstreeks aan liet Centraal Bureau van bet R- K. Hui sves tings -Comité, Zuid-Willemsvaart, 's.Hertogenbosch, dat er gaarne een of meer wagons voor wil reserveeren. Goes. Zondag j.l. vergaderde de afd. Goes en Omstreken van den R. K. Bouwvakarbeidersbond. Besloten werd samen te werken met de hier gevestigde afd. van den Ned. Clir. Bouwvakarbeiders.bond. Aan de hand va.n een circulaire van de federatie van R. K. en Ned. Chr. Bouwvakarbeiders, werd o-.m. be stoten, te trachten het uurloon bij 10 uur per dag te brengen op 60 cent -en bij 8-urigen arbeidsdag op 75 cent per uur. In plaats van den heer M. Barends werd tot voorzitter gekozen met'alge meen© stemmen dhr. .1. Walraven, ter wijl tot afgevaardigde werd gekozen dlir. Pi. Rijk van Heinkenszand. Gisterenmiddag is hier door den hovig-e-n Zuid-Wester storm nog al aan merkelijk© schade veroorzaakt. Zoo zijn van verschillende huizen dak pannen afgerukt en ruiten ingewaaid. Ook is er aa,n den Pioelweg een boom Mj[ jijen grond afgebroken. In verband met de periodieke aftre ding van de heeren. J. J. Koen en L. A. M. Sampon als lid en plaatsvervan gend lid van het scheidsgerecht voor de werklieden alhier zijn in hun plaats be- tioe-m-d de heeren J. H. Nonnekes en P. Crucq. De heer Ej. Bootjes J.A.zo-on, bu reel-ambtenaar 2e Mass® bjji den Rijks Waterstaat, is met ingang van '1 dezleir overgeplaatst van Roermond naar Te|r Neuzen. i Vlissingen. In d© jongstleden ge houden raadsvergadering waren fill-e leden aanwezig. Bij de 'med-edeejirigeri werd terug gekomen op, :de- vraag van den heer Van de Putte in de vorige vergadering om te voorzien in de behoefte aan duinwater. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van de directie der Water leidingmaatschappij dat 'de ondervin ding geleer heelt dat hieraan geen behoefte bestaat. De heer Van de Putte meent, dat dit in droge perioden toch wel het gevat is. Do 'heer 'Van Niftrik zegt, dat burg. en weth. in deze urgenter zullen zijn. Verschillend© heeren dringen op af doende voorziening 'door overleg met de maatschappij aan; en dat anders de gemeente maatregelen zal nemen. Nog werd medegedeeld ,,dat als re gel in het vervolg' den laats ten Vrij dag van iedere maand zal worden vergaderdbuitengewone omstandighe den voorbehouden. Tot leeraar in vasten dienst aan de B. A. S. en A. v. H. werd be noemd de 'heer J. Vader, thans tijdelijk leeraar. Bij de benoeming van leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs, keurde 'de- heer Baard af, dat daarin 'geen arbeiders zitting heb ben, ofschoon 30 pet. der stemmen is uitgebracht op arbeiderscandidaten hij wil 'de aanbeveling aanhouden. De heer Tichelman wil op de wen- schen van 'den heer Baard letten hij een vacature; hij zegt, dat het colle ge moet 'bestaan uit bekwame men sehen. De heer La-emoes zegt, dat men buiten de 'aanbeveling kan stemmen. De heer de Meij wal de benoeming aanhouden tot na punt 7 der agenda. De lieer Auer verdedigt de houding der oommissie bij (de' aanbeveling. De benoeming wordt, 'aangehouden. Tot lid der Commissie van het be stuur van den Middelburg---Vlissmg- schen Rijweg wordt: benoemd dhr. A. van 'Woelderen. Aan den heer C. van Buren wordt ontslag verleend als leeraar aan de beide Avondscholen. Aangenomen worden de voorstellen: tot aankoop van een stuk grond aan de Winkelmanstraat; tot goedkeuring van de 'gehouden verpachtingtot rui ling van een stuk grond aan de Nieuw- straat; tot onderhandsche verpachting van huizen en perceelen land; en do instructie voor 'den schoolarts. Aan mevrouw HariotStubendasch onderwijzeres aan 'school B werd een verlengd ziekteverlof tot 15 Januari 1920 toegekend. Hierna kwam 'ter tafel het voorstel om het 'aantal leden der commissie van toezicht, op het L. O. roet één lid uit te breiden. De heer De Meij' wil niet alleen de S|. D. A. Pj. doch ook de S. P. ge legenheid geven kitting te hebben in de commissie. De heer Staverman wil de vergade ringen der commissie openbaar doen zijn; De lieer Ilensel bepleit opneming van onderwijzers "in de commissie. De 'heer Vfltó Uo'rschot wil een dui delijke uitspraak met hoeveel leden de commissie 'zal worden uitgebreid. De heer Baard geeft het idee aan van twee 'mannelijke e:n een vrouwe lijk! lid meer. Besloten wordt 'de wenschen van den raad 'aan de commissie ter kennis te brengen ten dan in een volgende vergadering opnieuw een voorstel te Thans werden tot leden van de com missie herbenoemd 'de heeren Jos van Raalte, ds. A. S. Talma en RJ. Auer en mevrouw A. van Haatte v. Raalte, met resp. 17, 17, 17 en 16 stemmen. Twee stemmen waren blan co en 'één stem was op mevrouw Baard uitgebracht. Het volgende voorstel was dat, tot wiiziginff der belooning der oiiderw ij- zers, die 'de hoofden der scholen ver- N lüe heer 'Auer en De Meii hebben bezwaar tegen het door Ged gewenschte vaste bedrag van f 50 per hizake liet verzoek tot oprichting van een school bad werd overeenkom- stig het 'voorstel van de commissie van financiën, overgenomen door B. en W., besloten te toer zake een com missie ad boe te benoemen. Aangenomen werd zonder stemming het voorstel inzake het verteenen van steun aan 'de pogingen om de onder- wijzer si aar wed den to verbeteren. B .en W .stellen voor om at te wij- zen het verzoek van het muziekgeze- schap „Ons Genoegen om 12000 De commissie van financiën stelde voor het bedrag per concert tot loo 16 De^heer °Van Niftrifc "zegt, dat nu wordt betaald 30 per concert aan de Piostianfare en St. Cecilia en 140 aan Ons Genoegen, en stelt voor dat te brengen op f50 en fbl). Zonder stemming werd afwijzend beschikt op het verzoek om 12000 subsidie en 'de subsidieregeling over- te laten aan B,. en W., met inacht neming der geuite wenschen. Bij de rondvraag vroeg de heer Laerno.es toestemming om 1-000 vier kante nieter 'grond aan te koopen. te gen 50 'cent, gelegen naast hel tuin dorp. Dit werd goedgekeurd. - Men meldt ons van geachte zijde: l,i de vorige vergadering van den gemeenteraad bracht de heer Haast (IS K.) ter sprake, dat ook voor ver schillende betrekkingen wel paos R Kath. in aanmerking mochten komen. Zooals begrijpelijk was, werd zulks door den heer van Niftrik (vnjz. dem.) Weth., gewraakt., met de zeker „ern stig gemeende opmerking op het stadhuis wordt alleen gelet op „be kwaamheid", terwijl daarbij ook nog do opmerking weril gemaakt, dat de Katholieken slechts T/9 der bevolking un maken. Beid© opmerkingen, zoowel van wethouder der gemeente lissingen, als die van den onbekenden opmerker, zijn volkomen met -rl-e waarheid in Üls men bedenkt, dat van liet. ge heele personeel ambtenaren, dat op de gemeentebureaux werkzaam is, slechts één Katholiek is, dat voor al lerlei functies nimmer een katholiek in aanmerking komt, dan zal ieder zulks zeer sluitend vinden voor een bevolking die zeker het 1/5 deel van bet geheel uitmaakt. Ook de nieuwe burgervader, deed in die bewuste ge meenteraadsvergadering een duit m t zakje, door het gezegde van wetb. v. Niftrik te bevestigen Vreemd zagen de Katholieken dan ook een paar dag-en later op, dat he-t door den nieuwen burgemeester zoo betreurd werd, dat de ziekenhuistoe standen in de stad Vlissingen zoo al lertreurigst waren, zoodal er in de Vliss Crt (die o zoo neutraal isl .1 een hoofdartikel voorkwam waarin niet klem werd aangedrongen, toch bij te dragen voor den bouw van een nieuw ziekenhuis, waarvoor de nieu we burgemeester zelfs hoopte an bui tenaf flinke finantiëeleu sieuri te ont vangen. Jammer genoeg beek ecln-er al las, dat Zijn Edelaclitb., toen dat bewuste artikel in de „Vliss. Crt. verscheen, nog nimmer een kijkje in toet Room sche St. Joseph-Ziekenhuis had geno men. Ik meen wel -eens gehoord te hebben, -dat nadien Z.Ed.Achtb. m deze zoo- voortreffelijke inrichting wel eens een kijkje heeft genomen, doch publiek is nooit, door den nieuwen burgemeester iets omtrent zijn bevin ding daarvan medegedeeld, terwijl na tuurlijk vanwege de neutraliteitde Vliss. Courant ook van het. bestaan dezer stichting niets mededeelde. Ook zelfs bij het samenstellen van comité's als voor het steunen van de zoo- ongelukkige bevolking van ee- nen wordt er niet aan gedacht do-or vooraanstaande personen in de ge meente, -daarvoor een katholiek heer of Dame uit te- noodigen. Wel geeft men af op Comité's, die Vlissingen gelijk willen stellen met iedere klei- no gemeente van Zeeland, doch zeit sluit men 1/5 deel der bevolking int van eenig-e medezeggenschap. 'Melde hierdout- is thans' ook in Vlis singen een afdeeling opgericht van het öentr. R. K. Huisvestings-Comité, Afd. Oostenrijk, dat te 's Hertogenbosch'is gevestigd. Op initiatief van d-en Z.Eerw. heer Pastoor P.. G. AVl. 'J. van der Aa, heb ben in het vo-orloopig Comité reeds zitting genomen de Z.Eerw. Overste v. h. R! K. Ziekenhuis en Weeshuis, Mevr. van Hilst-JansSens en de hee ren J. J. Kleyberg en Jo-li. L. Buissing (dei laatste drieals vertegenwoordi gers van "de St. Elisabeth Vereen., het R. IC. Armbestuur en -ue St. Vine. Vereeniging. In aainisi uiting op b o vens laan-de- mag er oo-k wel. publiek eens gewezen op de samenstelling van het personeel van den Raad van Arbeid te Midd del burg. Na onderzoek "schijnen er thans 2 (zegge twee) Katholieken. werkzaam te zijn. Te Vlissingen worm bijzonder daarvo-or (ook al vanwege de zoo even .geroemde neutraliteit) als tus- schenpersoon door d-en voorzitter van -den Raad van Arbeid aangewezen een S.D.A.R'er, tevens bekend Raadslid. Men mompelt wel eens van wege- la- mitiere-lati-es, nu 'd-e kol-endistributie waarschijnlijk teil einde loopt. Ook -schijnt genoemde voorzitter zijn personeel al-s tusschenperso- nèn voo-r die vrijw. oud-erdomsvsrz. maar vo-o-r 'I,grijpen te hebben, want nimimer ziet men e-enige annonce in d-e beide Kath. bladen iii dil gewest: n.l. „De Nieuwe Zeeuwsohe Crt." (Goes) en „Zelaaidda" (Hulst). Gelukkig is Z. Ex. den Minister van Arbeid reeds gewezen op d-e -eigenaar dige o-pVatting van d-e-n voorzitter van -d-en Raad van Arbeid te Middelburg. Z.Ex. isohijht er ook nota va.n getio- men .te hebben. Arnemuiden. Maandag is bij het ho'ofel der politie- alhi-er gedeponeerd een valseh-e gulden zonder (rand schrift. 's Heer Arendskerke. Door den lieer J. Minnaar, brievengaarder alhier, is tegen 1 Januari -eervol ontslag aangevraagd we gens hoogen leeftijd. Nieuwdorp. Maandagmorgen brak de stuurstang van 'n automobiel van dhr. v. S. uit Goes, toen hij dicht bij het café Tol was- Hoewel sterk remmende, schoot de auto van den steilen kant van den dijk af -en kwam in de sloot terecht. De zes inzittenden wisten zich te redden en kwa men m-et den schrik vrij. De automobiel zat -echter zoo vast in de sloot, dat men den "ganschen dag tevergeefs gewérkt heeft om de machine op het droge te brengen- (ZO. 's Heerenhoek. D© alhier gehouden col lecte ten bate d-er noodlijdenden in Oosten rijk -en Hongarije heeft opgebracht f 406-25. Een woord van dank aan de ijverige da mes, die tijd -noch moeit© hebben ontzien om dez-e collecte te houden, is hier zeker op zijn plaats. Tot leden van de Brandweer zijn benoemd (F. Ja-nss-ens, A. 'Scheele, H. Baas. B. Rijk -en W. van 't. Westeinde. Degenen, di-e nog niet hebben vol daan aan hunne verplichtingen tot in levering van d-e in bun bezit zijnde uit rusting van de Burgerwacht, hetgeen -eigendom is van liet Rijk, worden in hun -eigen belang verzocht deze terstond in te leveren. In verhand met te geringe ingeko men opgaven ter verkrijging va-u militaire schoenen, zal geen distributie hiervan plaats hebben. Tegen enk-ele overtreders wegens het rijden zonder Jicht is proces-verbaal opgemaakt. De Raad dezer gemeente komt Don derdagmiddag in openbare zitting bijeen- Aangezien in de vorige maand geen reg-eeringsst-eenkool ontvangen is en er vo-orloopig geen brandstoffen zullen ko men, zal Vrijdag a-s. aan de pakhuizen van 24 uur machinaal geperste turf worden gedistribueerd. Opgave te doen a. s. Vrijdagochtend, van 1011.30 t-ein kantore van het levensmiddelenbedrijf, m-et v-erlangde hoeY-eelh-eid en gewicht. Te vens kan -dan betaald worden en een bon in ontvangst word-en genomen. Hoedekenskerke. Door d-en heer Com missaris der Koningin in deze provincie is aan den gemeente-veldwachter A. Bos man alhier, eervol ontslag als zoodanig verleend m-et ingang van 16 December a.s., zulks wegens diens benoeming tot Rijks veldwachter te Sint Anna ter Muiden. (gem- Sluis). IJzendijke. Dte -tram van Sas va.n Gent -die 'hier om half zes 's avonds binnenkomt, liad Zondag bijna 'n man doodgereden. Naar het scheen was -de man -dronken. Tussche-n Philippine en Sas v. 'Gent vied hij' uit de tram. Z'n hoofddeksel raakte er onder en hij zelf kwam er gelukkig af met eenig-e kwet suren aan liet hoofd. Maandagavond zijn Ie Biervliet 2 Duitsdhers over -d-e grens gekomen. Ze zijn naar hier gebracht om vandaar vérder naar Ooslburg verlranspo-r- teerd te worden. Donderdagavond had er alhier een uitvoering plaats van de Rede rijkers in 'het café bij den heer A. Katholieke Staatspartij". Tot adjunct-secretaris van het honds- bestuur der R. K. Staatspartij is be noemd mr. A. C. E. M. -de Groot te 's-Gravenhage- Zomerdienstregeling 1920. Naar „de Tel." verneemt, ligt het in de bedoeling van de directie der Ned-er.- landsch-e Spoorwegen om, indien de ko- lenvoorziening het si-echts even toelaat, met den zomerdienst, die 1 Mei 1920 zal ingaan, het geheele treinverkeer w-eer op den v-oet van vroeger te regelen- Alle beperkende bepalingen zullen dan wor den opgeheven- De snelheid -der personentreinen zal dan zooals reeds gemeld werd weer tot 75 a 90 K-M. per uur worden opge,'- voexd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2