Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. KERKNIEUWS. ONDERWIJS POLITIE. SPORT EN SPEL. LUCHTVAART. Rechtzaken. Af'000 ïerkorpmo'n. aanthstediroen en?, Marktberichten. Door den Commissaris der Konin gin. is met ingang van 16 dezer benoemd tot veldwachter der gemeente Brouwers haven, dhr. L. M. Kommer, veldwachter te Geldermalsen. Staatscourant 241 bevat de statuten van de afd. van het Ned. Roode Kruis, Schoon- dijke, Breskens en IJzendijke, Communicatie met Zeeuwsch-Vlaanderen. Van verschillende zijden wordt te genwoordig aangedrongen op betere communicatie tusschen Zeeuwsch- Viaanderenen Holland..Oorzaken hier van zijn o.a. de toenemende wei vaart in Zuid-Holland. De voornaamste stoot tot verbetering daarin zal wel gegeven wo-rden door de organisatie, cbe daar toe als het ware de aangewezen kracht is, n.l. de Vereeniging tot Bevorde ring van de belangen van Zeeuwsch- Vlaanideren. Deze vereeniging heeft in een Vrij dag gehouden .bestuursvergadering de mogelijkheid van betere verbinding overwogen en is na langdurige be sprekingen gekomen tot de volgende besluiten, welke aan Z.Ex. den mi nister van waterstaat mondeling ken baar gemaakt zullen worden. Gewenscht wordt een .sneltrein uit Vlissingen om 1% uur voorm., die te 10 uur te Rotterdam aankomtb. daar op, .aansluitende booten vanuit Bres- keus en Walzoorden en op deze boo ten voldoende correspondeerende trams uit 'tachterland van Zeeuwsch- Vlaanderen; e. op het overzetveer Walzoorden—Hansweerd een voor de- passagiers meer comfortabele boot, dan tegenwoordig; d. een tram vanuit Walzoorden, die correspondentie geeft op de boot, welke- daar om 9 uui- 's morgens aankomt (thans is deze tram vertrokken bij aankomst van de boot); e. -dat de laatste trein van de Z. V. T. Mij', die 's avonds te- IJzen- dijke aankomt, doorrijdt tot Schoon- -di]ke en f. dat een betere telefonische en telegrafische verbinding tusschen Zuid-Holland en Zeeland Lot stand komt. Het bestuur van de vereeniging, kwam to-t die conclusies-, omdat men thans wel «enigszins aan die, w-enschen tegemoet komt, door alleen 's Maan dags verbinding te- geven met de Rot- terdam-sche beurs', maar men hierme de slechts'voor een klein deel is ge baat. En hoe komt die verbinding tot stand? Alleen door een vroegböot van Neuzen naar Hansweerd, waarmede de niet te Neuzen wonende hande laren slechts kunnen vertrekken, alsilze geheel op eigen kosten -eqn extra-trein vragen, wat dan ook enkele malein is gebeurd. Men wenscht, dat ie'de- ren dag gelegenheid bestaat om naar Holland te gaan en terug te k'aêreli. De nood te Weenen. Hel Zeeuwse!) Comité tot leniging van den nood te Weenen zou gaarne zen ding-en carton, hooi en stroo ontvangen te bezorgen aan het pakhuis van d'e firma, Meertens aan het Bellinkplein teneinde de aardappelen in de wagons en meer te beschermen tegen vorst. Uit Nieuw- en St.-Joosland kwam toe zegging. dat binnenkort een flinke hoe veelheid producten van de landbouwers aid'aai- kan woïden verwacht. De Burge meester van Koudekerke vroeg om 50 zakken, hetgeen er op wijst, dat ook: van daar heel wat zal binnenkomen. Verder kwamen tal van berichten van buiten Walcheren, die aantoonen, dat de land bouwers druk bezig zijn, hun zendingen gereed' te maken. Gaarne ontving het Comité bericht van alle plaatsen op Wal cheren, hoe daar de zaken staan, al is het met een enkel woord. Telkens blijkt opnie-uw, dat de landbouwers gaarne iets afstaan. I.aten ze niet wachten efi alles opsturen naar de firma Meertens Jr. Aan 'teind van de maand moet de Zeeuwsche trein weg. Aan geld kwam tot nu toe een ruim f3600, waaronder thans ook van een schookolJ^tte uit 's-Gravenpolder, en van collecten op het gymnasium en de scho len J. en K. te Middelburg. De directeur der R. H. B. S. te Middelburg verleende eveneens verlof tot het houden eener in zameling. Den landbouwers wordt verzocht, zoo- voel mogelijk voor eigen zakken ter ver- z'ending te zorgen. Een landbouwer uit Krabbendijke, die in zijn plan om 1 R.L. tarwe, te zenden verhinderd werd, zond nu f20 om er tarwe voor te koopen. Van and'ere zijde werden 1000 Kronen ontvangen enz. enz. De zaken maircheeren best. Met het volste recht geldt de variant: Van Axel tot Renesse Van Sluis tot Oosterland, Alles is in actie I (7-1 Nader meldt men uit Middelburg, dat het bedrag ingekomen voor Weenen reeds f4000, inplaats van f3600 bedraagt. De Comissie van Toezicht op de Pro vinciale stoombootdiensten heeft vrij ver voer toegestaan op alle Provinciale lij nen en veren, zoowel voor transporten van kinderen, als van goederen- Alle goederen kunnen dus kosteloos naar Mid delburg worden toegezonden, voor zoover het d© Provinciale booten betreft. Baarland. Een bedrag van f304.95 is alhier ingezameld door den gemeen teraad voor de ongelukkieen m Oos tenrijk, voornamelijk le Weenen. Efen kor da te dame. De „Avond post" vertelt het volgende uit Den Haag: Een dame, die Maandag in het lieflijke weer 'n pa-ar inkoopen had moeten doen en de geschenkjes voor de jarige in twee pakjes, een vierkant en «en langwerpig, aaneengebonden bijl zich droeg, bemerkte biji het jnstappen in de tram, dat laatst bedoeld pakje werd afgesneden of afge knipt. Op dat pakje had zijl haar tram kaartje vastgestoken mét een speldje meit blauwen steen. Terwijl de tram zich in beweging zette, stapte eien afe hear gé- kleed persoon op het achteirbalcon, die een langwerpig pakje bijl zich had, waar op het brocket je met blauwen steiea was vastgemaakt. De dame hield het Heerschap goed in het oog, en toen hij bij een halte aanstalt» maakte om uit te stijlgen, drong zlij zich met een quasi beleefd „pardon" voor hem', stapte het eerst uit, wist Hem «en oogenblik het afstappen onmogelijk te ma ken en z-eide toen vierkant in zijja gé- zicht Ik geloof, dat u daar een pakje bij u| hebt, da.t u niet toebehoort. In een oogwenk was er eien oploopje rond de twee. Juist hetgeen die: darnia bad bedoeld. De lie-er mopperde iets terug. Neen vriend, zoo kom je niet van me af, hield de dame kordaat vol. In het langwerpige pakje, dat u nu achter uw rug houdt, zitten (zie noemde den inhoud -op.) Als ik me vergis, dan zial ik u mijn verontschuldiging maken en u eien gulden geven, dien u kunt gebrui ken voor u zie-ffi of dien u aan een arme kunt geven. Ik heb met je praatjes niets te maken, kale medam, sprak het heerschap. In mijn pakje- zitten twee halsdoeken en twee- kammen. Kijken laten, kwam nu een jonge werkman tusschenbeide. Neen, dat pak je moffel je niet weg o-f je krijgt met mij te doen. De heer werd nog minder parlementair. Do werkman bleef even bedaard als dtei dame en zeide- eenvoudig: Neen, mees ter, je komt hier niet vandaan eer je ons allen, zooals we hier staan, hebt laten zien wat er in het pakje zit. Die dame kan zich vergissen en wil dade lijk haai' vergissing goed maken. Als het zuivere koffie is, dan kan je daar niets tegen hebben en nou met verheffing van slem heel gauw Hét pakje open, cl' Twinlig, dé'rtig paren oogen tuurden een seconde later naar den inhoud van het pal je-, dat werkelijk bevatte He tgeen d© dame had opgenoemd. Alsjeblieft dame, z'eide de werk man arbiter, daar hebt u uw spullen terug. En jij vort, eer de politie kom.t Hij behoefde Het geen tweeden keer tei zeggen. De heer ma-akte beenen alsof hij zevenmijlslaarzen, droeg. De- dame wilde den werkman den gul den aanbieden. Dank u, mevrouw; ik verdien ge lukkig xeen goed stuk geld en heb Hem dus niet noodig, loopt u maar een eindje verder, daar staat een oud vrouwtje met lucifers; maak die eens bij. Hetgeen de dame zich haastte te doen- Historisch. MeA beiriéhjt aan de „Rö-tt." Pia,ais: trein Doidt—Rosendaal, coupé 2e klas. Alle plaatsen beziet (op één na) door drie heeren en een boertje met z-ijln eega heel eenvoudig op zijn hoersoh gekleed. Komt in Doirdt den coupé bin nenvallen 'n fatterig heertje, kijikfc brutaal rond; met Ilaagjsche- Bost Half uit jas zak. Het fatterig ventje zet zjjb tasch in het net en zegt: „Hél! wat riekt het hier in het net naar hooi en varkens-; een complete stallucht, fuuiti" Het boertje: „Mijnheer, ik geloof, dat u hij! hef insta-ppen iets verloor". Heertje voelt, zijn zakken na, o-pent d'e coué-de-ur, kijkt pp perron, treeplank en zegt-: „Neen, ik mis niets". Het boertje„O, dan zal hetwaar schijnlijk uw fatsoen geweest zijn"-. Homerisch gelach. Heertje stapt gauw in een anderen coupé. Tableau I Kachelontp 1 offing. Üit Gro ningen wordt gemeld, d.d. 12 dezer; Hedenmiddag had in de woning van den heer H. Maas in (te Nieuwe Bo- teringstraait alhier een hevige kachal- ontploffing plaats door een dynamiet- p.afrO'On, welke zich in de amthxacaet bevond. Alles in de kamer werd ver nield, terwijl in het plafond gaten wer den geslagen en alle ruiten sprongen. Zelfs -een ruit van een huis aan (de overzijde der straat Is prong in stukken. Mej. li-laas en hare zuster werden ern stig door kachelscherven gewond, eerstgenoemde aan het recMerdijbeen, de arm en de hand, de laatste in het gelaat en aan de hand. Beiden zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Een kind, da.t in de wieg lag bleef onge deerd. Buren bluschten het vuur. E -e n d i ie v en b e a id e van w in - keimeisjes gearresteerd- De po litie te Nijmegen is een dievenbende van winkeljuffrouwen op het spoor gekomen, die opereerden ten nad-eele van d-a firma S., bij welke zij in betrekking waren. Door vele voorname winkeliers werden sinds geruimen tijd goederen vermist, zon der dat zij de daders konden opsporen- Dank zij- de scherpzinnigheid van den chef der Nijmeegsche recherche konden gisteravond een winkeljuffrouw en haar aanstaande, die bij haar inwoonde, wor den gearresteerd- Bij een huiszoeking wer- denverscheidene koffers, kisten en doozen vol met gestolen goederen gevonden. H-et meisje en de jongeman bekenden. Deze arrestatie had tot gevolg, dat on geveer een twintigtal andere winkeljuf frouwen van verschillende groote maga zijnen eveneens gearresteerd werden. Ook hier brachten gehouden huiszoekingen groote massa's verduisterde artikelen te voorschijn. Het hl-eek nu, dat men met een georganiseerde dievenbende te doen had, welke aldus werkte, dat de leden en fa milieleden van de leden der bende in elkanders winkels goederen kochten zon der ze te betalen. Een wederzijdsch koo p-en dus met gesloten beurs, hetgeen door onvoldoende controle langen tijd mogelijk bleek. De waarde van de tot dusver in beslag genomen goederen loopt reeds in de duizenden. In een huis was zooveel opgeslag-en, (o.a. een compleet ameuble ment), dat overbrenging naar het politie bureau al te bezwaarlijk waS. Treinongeval- Van trein no. 1679, die te- 8.45 van het Centraal Station te Amsterdam naar 'Amersfoort vertrekt, is Maandagavond tusschen het O. S. en het Station Muid-erpoort aldaar, van het achterste rijtuig door een tot he-den on bekend geblev-eti oorza-afc een stuk van het dak ingestort. De heer L. Attema-, directeur van het Chr. Middenstandsbureau, die. met den trein van den Haag gekomen, juist nog de-zen trein voor Hilversum pakken kon, en daarbij! in het laatste rijtuig terecht kwam, zlat in zijn courant te I-e-z-en. Een tweetal' passagiers maakten ine-t hem liet reisgezelschap uit, dat in dezieai coupé een plaats vond. Ongeveer ter hoogte van de Oost-erdoksbrug te Amsterdam w-eid plotseling een hevig gekraak vernomen en viel' een ge-deiedte van dak en bagager net op de niets vermoedende reizigers. De heer Attema raakte onder hét neer vallend dak, terwijf zijn medereizigers on der hevig gegil aan de noodrem trokken. Na met ©enig© moeite uit dan coupé verlost te zijn, werd -de heier A. naar den bagagewagen geleid om verbonden te worden. Hier bleek van een verbanid- tromm-el niets in orde. Gee-n water om af te wassehen z-elfs, waarop, besloten werd naar -de- Muiderpoort te stoom-en en den patiënt 'daar achter t© la-ten. Per brancard werd de heer Attema, met een diepei hoofdwond', ter lengteiva-n 15 c.M. ongeve-er na-ar het O. L. Vrou wegasthuis te Amsterdam vervoerd, waar men hem verbond en opnam. Zijn toestand was gisteren bevredigend en gaf ge-en reden voor ongerustheid. De oorzaak voor die dakbreufc is niet bekend, verondersteld wordt dat het bo venste gedeelte van hief rijluig door aan rijding met den brug is beschadigd, zon der -dat dit was bemerkt. Een strenge winter? Nu zoo vroeg sneeuw is gevallen en heit «eni ge dagen gevroren heeft, vreest menig een voor een strengen «n langen winter. Het jaar 1876 heeft bewezen dat die vrees ongegrond is. In dat jaar was evenals nu het wee-r in September en October zacht, dat duurde 'tot 12 No1 vember. Toen "viel1 er ineens eien dik pak sneeuw, maar zond-er vorst. Na ©en paar dagen was de snieeuw we-ggedooid en er volgde weer zacht weer. 'tWeer was zoo mooi en in de weiden stond nog zooveel gras, dat de boeren, aio w&gens den sneeuwstorm hun vee gestald hadden, dit weer in d« wei-die lieten. Ruim 4 weken 1'an.g tot Kerstmis bleef hat weer zacht; toen viel plotse? ling een Siberische kou in, zoo erg, dat het buiten niet uit te houden wasi. Den eersten nacht vroor het 30 graden en men liep over het ijs der Fri'escba roer-èn, waar voor een etmaal nog de schepen voeren. De strenge vorst streng© beieren regeeren niet lang duurde 3 dage-ni, in kanalen en vaarten zat het ijs 20 c.M. dik. Plotseling keerde liet wefer om en biet dooide zoo hard; dat binnen een w©e(k al' het ijs weer verdwenen was en overal de schepen weer konden varen- (Z.) Wegens ontoereikende telefonische ver binding ontvingen wij heden geen Rotter - damsche markt R e d. Per telefoon. ROTTERDAM. Destaking bij -cle Rotterdamscli© Tra-tnwegm-aaf scha-p-pij is thans algemeen. PARIJS. De Press-e de Paris meldt, dat de Fransche verkiezing-en staan in het teeken van den strijd tusschen de nationa listen -en socialisten. De Jaatsten hebben zetels verloren. In d-e noorder departe menten behaalden zij «en hoog gemid delde van 10 zetels. Reeds zijn gekozen Briand, Vivianni, Mill-erand, Despl-ats, Duchanel (voorzitter der Kamfer), Catelineau en andere be kende figuren- Klotz, min. v. fin. werd t-e Ami-ens gekozen. De socialisten ver loren daar 4000 st. Mand-el, cabinetschef van Cl-em-enc-eau, werd in de Gironde- ge kozen. Groede. Door een eerw. pa-tair Capu- cijn-er is alhier Zondag j 1. een afdeeling van "d-e D-erd-e Orde opgeidc-ht. Kanunnik Oomen. Z.D.H. d-e Bisschop van Breda heeft benoemd tot kanmvnik van het Kathedraal Kapittel van Bréda, den hoogeerw. heer C. Oom-en, pastoor -en deken te Dongen. Baarland. De heeren M. Haasdonk te Hansweerd, H- L. K. Leijs te Baarland, J. M. Maat te Kloetinge, N. G. Meeuwse te I-erseke, A. Verschuur© te Ho-edekens- kerk-e komen in alphabetisch-e orde op de voordracht voor -een te benoemen on derwijzer aan de O. L. school alhier. 's H eeren hoek. De cursus voor het her- halingsond-mvijs is aangevangen met 16 leerling-en. Tot Hoofd is benoemd de heer A. Smit, tot onderwijzeres mej. A. Maartense. Oostburg. Zaterdag j.l. heeft het herba- lingsonderwijs alhier een aanvang geno men. Er wordt door ©en 25-tal leerlin gen aan deelgenomen. De Commissaris van Politie te Tilburg geeft belanghebbenden in overweging bij hem inlichtingen in te winnen alvorens handelsrelaties aan te knoop-en met: le- H. C. W. Riems, won-ende Piussstraat no- 152 alhier; 2-e. A. J. J. van Iersel, wo nende Tromolaan no- 102, alhier; 3e< PI. J. van Esch, wonende Oranjestraat no. 40, alhier; 4e. C Vemnans, wonende Hespe- renstraat no. 18, alhier, Biljarten. V-an 15 October to-t 15 November werd in hef Volkskoffiefeuis van den heer Th. P'. Bos op de Twrffcade te Middelburg, een bilj&'rtconcours gehouden, waarbij' niet minder dan 5650 series werde-n gespeeld. Een serie telde 25 stooten, een param - bol over band- o-f losbond telde 3 pun ten, een carambol ineens 2 punten. Het ma,ximum-aantal ^(intern punten was dus 75. D-e- prijzen werden als volgt behaald: le- prijs L. Flierenburg met 75; tweede F. Verhuist niet 7071d-erde L. Mondeel rno-t 7267; vierde C-. Hornick met 71 —70, vijfde- L. Flipse met 71—6969; zesde- Chr. Kodde met 716968; ze vende C. v. Ha-alen niet 7166; achtste J. Hubreglse met 706868; negende P. Groot meit 706867; tiende mej. L. Sehrietr, Domburg; met 6868; elfde li. Gastel, Veere mat 68-65; twaalfde J. Leijns© met 6v-67dertiende H. Me-lse, Souburg met 67-64; veertiende Chr. Ga briels© met 66-65; vijftiende A. Suur- nipndi, Souburg met 66—64; zestiende K. Jansen met 6565; zeventiende N. Lou- werse, Souburg met 6564; achttiende P. Kroon met 64; negentiende J. P. A. Huhrcgfee met -63 en twintigste L. van -Oorschot met 6262. D'e prijswirmers bijl wier naam geen woonplaats is genoemd' wonen allen je Middelburg. Ernstig vliegongeluk. Omtrent het vliegongeval, waarbij de Engeisch-e aviateurs Roger Douglas en Ross wenden gedood, wordt nog uit Lon den bericht: Het vli-egtuig steeg te ruim half twaalf te Hounslow op, om den tocht naar Australië aan te vangen. De machine werkte uitstekend. Aan d-e grens van Sur- bi ton sloeg het toestel plotseling over den kop en stortte naar beneden. Een boom werd door het vallend vliegtuig ontworteld. D-e propeller drong in den grond. Beid-e vliegeniers werden onmid dellijk gedood. Kantongerecht te Goes. Dioe-r den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding leerplicht wet: A. IC. t© Kloetinge, A. B., Krui- ningen 1 b. s. 1 d. h., H. tv. J., Krui- ningem, L- v. d-. D., Heinken-s-z-and, M. H., Womeldinge, W. N., Kloetinge, f2 b. s. 2 d. 'h., J. IC., ICruiningen, f3 b; s). 3 d. b..; le- herb.: J. B., 's-Heerenhoek, f4 b. s. 4 d, h..; jagen zonder akte en vergunning-C-. v. Wl, Driewegen, 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. li.strooperijl: él. v S., Ielseke, f15 b. s. 15 d. h, nachtiumoer verwekken: Wi. II. C., Ier- seke, £3 b. -si. 3 d-, h.; vee laten loo-pien op- .bezaaiden grond: H. V., Nieuwdorp, f5 b. s. 5 d. h.; overtreding bo-terwet: J. S., s-Heerënhoek, f5 b. s. 5 d. li.; vuurwerk afsteken zonder vergunning: C. .G te Scho-rë, J. M., Kapelle, ieder £3 b. s. 3 d. h.fietsen over We-slwal: R. v. F., Kloetinge, fl b. s. 1 d. h. fietsen over. Groote Markt: A. B., Hans- woerd, fl "b. s. 1 w. tuchtsciv; met motorrijtuig rijden zonder rijbewijsC, G. te Ovezande, f3 b. s. 3 d. b.; als voren zonder letter en nummer: N. IC., Kapelle f3 b. s. 3d. h.; 's avonds fiet sen zonder licht: J. G. d. V., Goes, terug aan oud-eirs; N. v. B., EUowoutsdjk, M. 11. Jza., Krabbendijke, £2 b. s. 1 w. tuchtscH., M. F. M., Goes, I. I., Rilland-Bath. H. v. D-, Rilland-Bath, C. W,. v. 't VV., Hein- kensz-and, W. G., Oude-lande, M. v. d. V., Oudelande, J. If., Baarland, A. C. B-, Baarland, II. d. IC., 's-I-Ieer Arendskerke, H. d. IC., aldaar, A. d. IC., aldaar, f2 b. s. 2 d|. li.; a'.s voren en op'geven val- schen'na-am: A. IC., Waaide, L. v. d. II., Waarde, ieder f2 en f5 b. s. 2 en 5 d. h.; Ticheide hevisschen zonder coin- sentP. N., Wemeidinge, £3 b. s. X w. tuchischi.M. d. J., a.daar, terug aan ouders; dronkenscha-p-: P. B„ Goes, M. d. B., ICa-ts, M. v. S., Ierseke, J. V. D-zn., K-orlgene, D. A. M. P'zn., Korlge-ne, J. K., 's-Gmve-npioider, f2 b. s. 2 d. h.; J. S., Baarland, IB b. s- 3 d. h. Vrijgesproken: beklaagd van overtre ding leerplichtwet: P. J. V., 's-Graven polder, A. D., Ierseke, niet beletten, dat hond wild opspoort: B. B., 's-Heer Arends- kerke, vuurwerk afsteken: A. d. W,, Bi.e- 'zelinge. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te- Middelburg werd Vrijdagmorgen tegen A. J. de M. en M. C. de M. uit Groede wegens diefstal van een paal f10 of 10 dagen geëischt. Te gen P. de N. uit Cadzan-d wegens diefstal van een bankbiljet eenzelfde straf. Des middags stonden terecht C. J. D. en M. C. D. uit Hoek, welte vrouwen be klaagd warden van het in voorraad hebben van sterken drank in hun café in een voorraad grooter dan voor hun normaal gebruik noodig is, namelijk 107 liter, waar van 65 liter in beslag werd genomen, terwijl haar 45 liter gelaten Werd. De eisch luidde tegen ieder harer f 15 of 15 dagen en verbeurdverklaring van de 65 liter jenever. De verdediger, mr. Adriaanse, legde tal van bewijzen van inslag over, zoowel van voor, als gedurende en na den oor log om aan te toonen, dat de hoeveelheid niet te groot was en bepleitte vrijspraak voor deze vrouwen. Tegen J. C. J. P. uit St. Jansteen, die -zeide uit zelfverdediging te hebben ge handeld luidde de eisch wegens mishande ling van F. de Haas f 15 of 15 dagen. Tegen F. I. v. d. S. uit Sas van Gent werd bij verstek wegens vernieling van het hek van een -spoorwegoverweg een week gevangenisstraf gevorderd. Vervolgens stond terecht IC. J. H., deur waarder te Ternenzen, door den kanton rechter wegens het weigeren van inkwar tiering voor buitengewone kommie-zen ver oordeeld tot f5 b. s. 5 d. h. De officier -zeide, dat ook soldaat-kom- mie-zein wel -dagelijk militairen zijn en waar Terneu-zen nog in staat van beleg verkeerde, veroordeelde hij bevestiging van het vonnis. Bek! hield een niet verstaanbaar, uit voerig pleidooi om zijn meening, dat de soldaatkommiezein niel onder de inkwar- tieringswet voor krijgsvolk vallen) toe te lichten. Wageihs diefstal werd nog gevorderd tegen C. G. en A. v. H. uit Clitige 14 dagen, tegen J. R. te Kemseke f 5 of 5 dagen, wegens verboden vervoer tegen V. B. te Neuzen en J. A. L. te Westdorpe f'10 of 10 dagen en ten slotte wegens het ni-et voldoen aan een ambtelijk bevel tegen J. de F. en P. de F. te Axel f10 of 10 dagen. Uitspraak 21 November. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Voor het kantongerecht t-e Heerenveen is tegen den wonderdok ter Eil-ers van O-egstgeest bij Leiden, we gens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde te Nyehorn f300 boete subs. 6 maanden hechtenis geëischt. (Z.) Verontreiniging van drink water. Een vrouw te Hoeve (N.-Br) die dezen zom-er den drinkwaterput van haar buurvrouw verontreinigde met een emmer faecaliën, waardoor het water voor ja ren lang schadelijk voor de gezondheid was geworden, is, overeenkomstig den eisch, veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf- (Z.) Heinkenszand. De villa „Favorite"' Vrij dag j.l. door notaris van Cleef publiek geveild, is op f 6225, zijnde het hoogste bod onverkocht gebleven- (Z.) IrOES. Veiling van 15 No-v. Groot© veiling. Zure Bellefleur f9f9.50, Kroet- ap-pels f 5f 6, Kroetperen f 2, alles per 11» IC.G. Klein© veiling. Goudreinetten f 6f 14, Zure Bellefleurs f 7f 12, Dubbele Bel lefleurs f 8f 14, Court-penda f 6f 9,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3