Nagekomen Advertentie. Bij inschrijving te koop 6 zware Populieren, Laatste Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S Rechtzaken. M'OOd wkorpmo'ii. aaoNediroen en/. Burgerlijke Stand t opmerking gemaakt:. „Dee Bels jé zien des- kor weer bij don auwei BoekeiDe .ver moorde was zelf ook van Belgische af komst en had vroeger in Lnik ook een winkeltje gedreven. Hij was voor de der de maal1 getrouwd geweest. Zijn derde vrouw was eerst onlangs gestorven. Nog kort geleden had hij ©en huisje gekocht voor f3000. Na.ar de huren vertelden, droeg hij altijd zijn. geheele bezit onder de kleeren verborgen, bij zich. Het schijnt, dat de daders dit geweten hebben, want niets van geld of geldswaarde werd meeï gjevonden. In de winkellnid© waren nog een paar losse centen. Daar alle sporen van braak manfceeren, is het vermoeden gtewettigd, dat de beid© Belgen ook dit maal weer 'hij den ouden man helbben geslapen, en hem hsel koelbloedig 'in zSjn slaap hebben yermoord. De uitdrukking van liet gelaat en de houding van Jiet lichaam, z'ijn geheel die van ©en rustig slapende. Het parket van justitie was reeds vroegtijdig ter plaatse eji hoewel mr. Gadiot en mï. Massink, in tegenwoor digheid van den burgemeester en veld wachter van St. Pieter, het gaheefe huis nauwkeurig doorzochten, werd niets ver dachts gevonden. Onder een kast werd een hakje met vuil water ontdekt, waarin qen paar stukjes geronnen bloed dreven. Waarschijnlijk heeft de dader daarin de- handen gewasschen. Het lijk werd' door den postbode Weyenberg ontdekt. Hij vond de voordeur gesloten, daarom ging hij door de achterdeur, die half openstond. Denkende dat de man nog sliep of ziek was, ontstak hij een lampje (de blinden waren nog dicht) en toen zag hij den man in de ouderwetsche bedstede- liggen, het hoofd door een kussen bedekt ©n met een vreeseldjke wonde, boven het lin keroog. De postbode waarschuwde onmidl dellijk de buien en -den burgemeester. Gis-1 teren is het lijk naar het gesticht Qagjr' variënberg overgebracht. Czernin over den ex-kroo n- prins. Graaf Czeriiin schrijft in zijn herinneringen in de „Vossische Zei- tung" over de rol, die de kroonprins heeft gespeeld bij de vredespogingen, het volgende: Oorlogsmoede en naar den vrede verlangende in den waren zin dezer woorden wa.s kroonprins Wilhelm, toen ik hem na vele jaren in den zomer van 1917 terugzag. Ik was naar het Fransche front gereisd om; hem to ontmoeten en te trach ten of het niet mogelijk was op hem druk te oefenen in den zin van goe- eevendheid, vooral van de zijde van de heerschende militairen. Het laatste onderhoud, dat ik met hem had, bewees mij, dat hij hoewel vroeger oorlogszuchtig, nu een volko men pacifist was geworden. Na mijn terugkeer schreef de Oos-, tenrijksche keizer hem een door mij ontworpen brief, .waarin de volgende zinsneden voorkwamenIk heb zekere aanwijzingen, waaruit blijkt dat wij Frankrijk voor ons winnen kunnen, indien 'Duitschland zich eenige térri- toriale offers in Elzas-Lolharingen zou willen getroosten. Hebben wij Frank rijk gewonnen, d,an zijn wij overwin naars en Duitschland kan zich elders voldoende schadeloosstellen. Maar ik wil niet dat Duitschland alleen het ■offer brengen zal. Ik ben bereid niet alleen geheel Polen prijs te geven, maaar ook Galicië aan Polen te schen ken en om te helpen dit rijk aan Duitschland te verbinden." Het antwoord van den kroonprins was zeer vriendelijk en tegemoetko mend, maar het bleef bij algemeene frasen en het was duidelijk da,L het den Duitschen militaristen gelukt was zijn pogingen in de kienr te verslikken. Toen ik Luedndorff eenigen tijd daar na in Berlijn ontmoette, werd mijn meening bevestigd door de* woorden, waarmee hij mij aansprak: „Wat hebt ge met onzen Kroonprins uitgevoerd. Hij is heelemaal slap geworden. Maar we hebben hem weer opgepompt!" 'tWas altijd hetzelfde liedje. In den laatsten tijd van den oorlóg gold in Duitschland maar één wil, de wil van Ludendorff. Al zijn denken was gericht otp vechten en zijn ziel was de over winning. Do ode lijk ongeluk. Men meldt uit Kinderdijk aan de „Rott.": Een droevig ongeluk had Donderdag plaats hij de firma L. Smit en Zn., Scheepswerf en Machinefabriek. Van een pas afgeloopen stoomschip was men be zig den ketting op te halen. Bij deze werkzaamheden brak de laadboom en viel met het blok op den heer J. C. J. Smit en op den spantenzetter J. Boshoven. Van laatstgenoemde werd het ondergedeelte van het gelaat verbrijzeld en de borstkas i ingedrukt; hij was zoo goed als dadelijk dood. De heer Smit werd met gebroken dijbeen en inwendige kneuzingen per auto naar Dordt vervoerd. Een vergeten jubilé- 29 Juli was het honderd jaar geleden, dat de uitvinder van de naaimachine, Elias Ho- we, te Spencer in Massasuchetts geboren werd. Hij was een eenvoudig arbeider hij een mecanicien, die zich meer speciaal befrig hield met te trachten een brei machine te construeereu, De kapitalist, die het geld voor de,ze proefnemingen verstrekte, -zei e©ns half-in scherts: „Waar om probeeren jullie niet eens een naai machine te maken?" En sedert dien tijd was Howe voortduren® met dat denkbeeld vervuld. Vel© jaren waren zijn pogingen tevergeefs, daar hij steeds meende, dat de beweging van de naaiende hand moest nagebootst worden. Maar op ©en weef fabriek kwam hij op het denkbeeld hel spoeltje te gebruiken. Het eerste model (in hout) kwam in 1846 gereed, het had echter weinig succes in Amerika. Howe nam patent op zijn uitvinding en trachtte haar in Engeland aan. den man te bren gen, waar hij het slachtoffer werd van zekeren Thomas, die hem dwong zijn vin ding aan hem te verpanden. In Amerika was izijn machine ook reeds nagebootst dooi* Isaac Singer, waaraan de bekende naaimachines hun naam te danken heb ben. Howe procedeerde echter met dezen Singer en het gelukte hem na véle moei lijkheden 't proces te winnen. Voortaan moest hem van iedere naaimachine een bepaalde som uitgekeerd worden. Howe had toen een jaarlijksch inkomen van 200.000 dollars en bij zijn dooi in 1867 liet hij een vermogen na van 2.000.000 dollars. staande aan de kerkdreef en kerk- weide te Kwadendamme. I dichtingen te verknigen en in- - sch rijviDgsbriefjes te bezorgen aan de Pastorie, wóór 1 December a.s. MIDDELBURG. De Secretaris van het Zeeuwsoh comité tot leniging van den nood te Weenen ontving bericht dat jte uitvoer van erwten, boonen en tarwe voor dit doel wordt toegestaan. HULST, 10 Nov. Middenprijs peV 100 kilo. Tarwe f30.75 a f3100. Rogge f27. Wintergerst f'24, Zomergerst f 24, Haver f23 A f23.50, Erwten f27 a f28, .Kruim© jjoonen f30 a f31. Per telefoon. WASHINGTON. (V.D.) In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben stakers geschoten op die- 'bewakings troepen. Drie man werden gedood en 7 gewond. Verscheidene arrestaties hadden plaats. Een groep betoogers draaide de lantaarns uit en trachtte de gevangenis binnen te dringen. Een ge vangen© werd gelyncht, de overige konden door de bewakers in veiligheid worden gebracht. BRUSSEL. Hedenmorgen is bij het station 's Gravenbrakel de locomotief van een rangeerenden trein o*p (een personentrein. Twee personen werden gedood en verscheiden© gewond. BRUSSEL. In een café is aangehouden H. Gronchol, bij verstek door de Fransche justitie ter dood. veroordeeld in de zaak van de „Gaziette de Verdun." BRUSSEL. Bij een vergadering dar libe rale partij1 trachtten 250 sociaal demo- 5cra.tische betoogers de zaait' "binnen te drin'gen, waarbij men handgemeen werd en Se politie tusschenbeide moest ko- men. Een agent werd licht geiwond. AMSTERDAM'. Het Nederlandschei sust „Zaan" is op de Noordzee op een mijn geloopen en vergaan; 12 man waaronder 2 passagiers worden vermis', verschillen de andere zijn gered!. Het December-consi3torie. Volgens het „Giornale idTtalia" zal in het a.s. 'Consistorie, door de verhef fing "van vijf of zes prelaten tot kar dinaal, een aanmerkelijke wijziging komen in de pauselijke diplomatie, daar de nuntiaturen van Weenen en Madrid, en ook vermoedelijk die te Washington, vacant zullen worden. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kanunnik van het Kathedraal Kapittel van Haarlem, den Hoogeerwaarden heer Mgr. P. A- F. Tier, Deken en Pasthoor der parochie van den H. Laurentius te Rotterdam. De dagtaak van den Paus. De correspondent van de „K. V." te Rome igeeft in zijn blad een beschrij ving van de wijze, waarop Zijne Hei ligheid de Paus den dag doorbrengt. 's Morgens vroeg, zoo schrijft hij, nog lang voordat het dagelijksche ver keer in de straten van Rome een aan vang neemt, ziet men uit de vele vensters der derde verdieping van het apostolische paleis zwakke lichtstralen op het St. Pieterplein vallen. Dat is een teeken, dat de H. Vader, die geregeld eiken dag om half zes op staat, reeds aan zijn studeertafel zit, welke in een hoek van zijn slaap kamer staat. Tusschen dit vertrek en de eetzaal bevindt zich de privé-kapel van den H. Vader, de vroegere sterfkamer van Paus Pius X. Tegen zes uur begeeft Zijne Heilig heid zich eiken morgen naar deze kapel, waar hij zich in gebeden en godsdienstige óverwegingen verdiept. Precies om 6 uur begeeft hij zich dan naar het altaar om dp H. Mis op te dragen, onder assistentie van den geheimen kamerheer, mgr. Migone den geheim kapelaan, mgr. Testonj. Het gebeurt wel, dat kloosterzusters of bekende vreemdelingen deze H. Mis bijwonen. 'Zijne Heiligheid reikt dan persoon lek aan die personen de H. Communie uit. Daarna woont de H. Vader nog de H. Mis van den geheim-kapelaan bij en wanneer de plechtigheden zijn at'geloopen, begeeft hij zich naar de eetzaal, waar hel ontbijt voor hem gereed wordt gezet. Tegelijkertijd wor den hem dan dagbladen gebracht en geen uitknipsels, zooals de correspon dent er uitdrukkelijk bij vermeld. Deze bladen leest hij zorgvuldig door en streept de belangrijkste artikelen aan, om ze later te bestudeeren. Gedurende het warme jaargetijde zoekt de H. Vader na het ontbijt de schaduwrijke koelte van de Vaticaan- sche tuinen op, welke hij per rijtuig en in gezelschap, van mgr. Migone bereikt. Tegen negen uur wacht kardinaal- secretaris Gasparri op de tweede ver dieping van het Vaticaan op den terug keer van den Paus om hem in zijn privé-bihliotheek over verschillende aangelegenheden, onder voorlegging van documentenmateriaal, te onder houden. Na de beraadslaging, welice gewoon lijk een uur duurt, worden de parti culiere audiënties verleend, waarbij in den regel de curie-kardinalen, die als prefecten of secretarissen van congre gaties zakelijke besprekingen, hebben te voeren, hel eerst worden toegelaten. Daarna volgen de bisschoppen, gezan ten, prelaten en kloosterlingen. Ver volgens hebben de openbare audiën ties plaats. Om half één regelt de Paus met den maestro di camera, mgr. Sanz de Samper, de audiënties voor den volgenden dag. Eerst een vol uur la ter verlaat de H. Vader zijn werkkaj binet en begeeft zich per lift naar de derde verdieping. In tegenstelling met Paus Pius X heeft Paus Beneaiclus XV de meeste gebruiken van Paus Leo XIII overge nomen en gebruikt hij zijn maaltijden alleen. Na den maaltijd pleegt Zijne Heilig heid een o-ogenblik te rusten. Is er een bloedverwant te Rome aanwezig, b.v. 's Pausen broeder, ad miraal Antonio della Chiesa, dan brengt de H. Vader een uurtje in ge zellig kouten mei hem door of bezoekt met hem Maandags, Woensdags en Vrijdags de Vaticaansche tuinen. Daarna keert hij naar zijn biblio theek terug, waar Zijne Heiligheid per soonlijk de corréspondentie naziet en de brieven met aanteekeningen voor ziet, waarna zij naar zijn staatssecre taris gezonden worden. Op den lateren middag worden de particuliere audiënties weer voortge zet. Dan komen voornamelijk kerke lijke hoogwaardigheidsbekleeders, die niet door bemiddeling van maestro di camera aangediend zijn, maar op ver zoek van den Paus zelf verschijnen. Met deze vertrouwenspersonen be spreekt de H. Vader de bestaande po litieke en kerkelijke kwesties, hoort hunne meeningen of geeft hun instruc ties. Om kwart voor negen 's avonds be vindt de Paus zich in de geheim-kapel achter de troonzaal. Dan ligt hij ge knield voor het Tabernakel, terwijl mgr. Testoni den rozenkrans voorbidt, waarna de H. Vadej* de aanwezigen tot den handkus toelaat. Spoedig na het avondmaal, als de klokken van de St. Pieter tien uur slaan, begeeft de H. Vader zich der ruste. Wordt echter in de Vaticaansche basiliek het veerliguren-gebed gehou den, dan bezoekt de Paus, omgeven van fakkeldragende dienaren, tusschen 10 en 11 uur die kerk, om voor het Allerheiligste te bidden. (Mbode). Examens Vrije- en Orde-oefeningen. ROTTERDAM, 11 November. Geslaagd die heer C. Hameriink, Koewacht ,en H. Wijn, Honteniss». Naar men ons van bevriende zijdei mej dedeelt, valt het ondeirwijzeffsjubileum van dien heer Adriaanse niet op 2 Januari 1920, maar op 27 December 1919. Opvoeding en Onderwijs. Naar wij vernemen zal door het Door luchtig Episcopaat binnenkort worden overgegaan tot de oprichting van een R. K. Centraal Bureau voor Opvoeding en On derwijs, dat te 's-Gravenhage gevestigd zal worden. Het bureau zal een centraal punt vormen, waar de verschillende or ganisaties, welke zich bezighouden met opvoeding en onderwijs, inlichting en voorlichting kunnen verkrijgen en waar door zij gemakkelijker met elkaar in ver binding kunnen komen. („De Tijd") Rechtbank te Middelburg. Tegen M. v. S. uit lerseke, die reeds 20 vonnissen achter den rug heeft, werd wegens diefstal van zak ken 2 maanden gevangenisstraf ge vorderd. De volgende beklaagde kwam" pok uit lerseke, het was M. S„ welke vroruw beklaagd was van diefstal van hemden, kousen, een petroleumcon- foor, enz. Zij ontkende, ook toen ver schillende getuigen, die van haar 'koch ten, kwamen vertellen, dat zij gezegd heeft er niets van te vertellen. Daar de hoofdgetuige niet verschenen was, werd de zaak uitgesteld tot 2 Decem ber. Wegens mishandeling' en vernieling hadden zich te verantwoorden J. M. en P ,v. B. uit Amemuiden. Allen M. was gekomen. Hij ontkende, niette genstaande drie getuigen het anders verklaag-den. M. is reeds 4 maal we gens mishandeling veroordeeld, daar om luidde de eisch tegen hem 4 m. en tegen v. B. f 15 of 30 dagen. Nog eens werd een zaak tegen beide beanhdeld, waarbij ook L. v. B. gedag vaard was, die evenmin was gekomen. Ook nu weer ontkende M. Tegen hem werd weer 14 dagen en tegen de beide v. B.'s f 15 of 30 dagen geëischt. Wegens beleediging waren gedag vaard G. D. uit Baarland, diens vrouw en diens dochter. Daar echter de vrouw, die de klacht indiende, zich niet de moeite getroost had te ko men, vroeg de officier vrijspraak, waarbij mr. Kegge zich namens be klaagde aansloot. Wegens diefstal van een pitlijn werd tegen C. P. uit Domburg f 15 of 30 dagen gevorderd en tegen P. do W. en M. G. uit 's Heer Arendskerke wegens diefstal van aardappelen f 20 of 40 da gen. Uitspraak in alle zaken 18 Novem ber. Kantongerecht te Oostburg. In de jongste zitting werden veroor deeld: motorwef: E. v. 11. Philippine, f 10 b. of 10 d. In, M. IC. Breskenis, C. V. YVaterlandkerkje, R. A. R. Schoon dijke, J. IC. Eede, 11. 11. v. d. YV, en C. IC. St. ICruis, G. P. C. en A. J. IC. Aardenburg, M. S. R. Brèskenis, F. B. Waterlanidkerkje, Z. C. B. Oo tburg, II. G. IJzendijke, A. G. SchoonJijke, M J. v. d. H. en J. J. 11. Groede, H. V. L Breskens, J. J. R. te Groede; J. A. B. en P. J. L. Sluis, A. A. V. Oosthui'g, P. J. v. d. B'. A. V. en E. B. IJzendijke, J. II. T. J. S., C. C. J. S. en J. B, D, allen te Hoofdplaat, C. T. H. en J. A. M. Schoondijke, F. W Biervliet, C. A. d. B. Aardcnbnrg, J. D. S. Oostburg, J. B. C. Hoofdplaat, E. T. 'Bi irvliet en T. J. d. M. Dordrecht, ieder fa of 5 d. P. C. Bassevekle, D. S. B., D'. P. B. en R. M. v. d. P. St. ICruis, T. d. G. ICnocke, A. v. d. Wi. St l,au:eijns, J. A. B. Cadzand, A. C. d. B. Sluis, A. B. St. Kruis, A. A. B. Groede en C. d. S. Zierikzee, ieder f3 of 3 d., Wi. F. N. Vlis-singen, f10 of 10 d., M. S. te IJzendijke, YV. A. <1. H. Aarden-burg on P. W. R. St. ICruis, ieder f 1 of I'd A. T. Groede, f0.50 of 1 d„ It. M. ICnocke, 2 maal fö of 2 maal 5 d. art. 459 wetb. van strafrecht: J. v. d. M. Sluis, ontslagen. art. 424: L. G. Breskens, f3 of 3 d., art. 427: A. J. C. Breskens, fö' of 5 d., art. 427: J. I. II. en A. A. B Groede, ieder f10 of 10 d., B'. v. d. W. Groeide f 15 of 15 d. art. 435: F. Bi Water landkerkje, f 15 of 15 d. art. 459: J. v. d. L. Biervliet, f? of 2 d art. 314: C. M. H. Aardenburg, f3 of 3 d. art. 460: J. G. R-etranchement, f3 of 3 d. en f 1 of 1 d. veestapelwetP. C. H. Eed©, f25 of 25 d„ A. C., D'. v. O., D. P., A. V. P. C. M. en P. M. d. V., A. D. allen Biervliet, ieder f10 of 10 d., J. J. F., P. F. R. en I. J. R. Biervliet, ieder fö of 5 d. PI. R. en A. J. d. B. Bier vliet, ieder f3 of 3 d-., F. H. Biervliet, C. M. J. H. d J. IJziendijke, D. v. D: en H. R. Biervliet, ieder f25 of 25 d., A. A II. St. ICruis on A. N. Eede, ieder f10 of 10 d., E. T. Eede, ieder f10 of 10 d., E. T. Eede, f25 of 25 d., C. B. T. IJzendijke, 2 maal f 10 of 2 maal 10 d., P. C. C. II. IJzendijke, ieder f10 of 10 d., A. A. M. Rotranchement, 2 maal f 15 of 2 maal 15 d., L. H. IJzen dijke, E. d. T. en E, H. Eede. ieder f25 of 25 d., A. v. d. W„ Eede; flO of 10 d. M. R. Eede, 130 of 31 d., R. F. M. Sluis, f25 of 25 d., L. E. d. M, Groede, f5 of 5 d. art. 453: S. d. C. Groede, A. II. F. Breskens, J. v. d. B. Groede, B. F. v. d. Bi. Sluis, S. V. Aardenburg, A. S. Sluis, J. C. d. W. Biervliet, ieder f5 of 5 d., L. 'F. S. Hoofdplaat, f 10 of 10 d. pol. veroïd.: A. L. B. Hoofdplaat, fl of 1 d., P F. F. Hoofdplaat, 2 maal fl of 2 maal 1 d. terr. verord.J. B. St. Kruis, flO of 10 d. prov. reglement: P. J. S. Hoofd plaat en J. N. GroeJe, ieder f3 of 3 d. trekhondenwet: A. d. W. Oostburg, 2 maal f 0 50 of 2 maal 1 d. drankwet: E. J. B. en J. B. P. to St. IC uis, ieder f25 of 25 d., S. R. Aar denburg, 2 maal f25 of 2 maal 25 d., C. V. Eede, f50 of 51 d. wapenwet: G. 0. Boucha te, flO of 10 d., R. S. C. C. Aardenburg, f2 of 2 d. jachtwet: M. B. Eede, 2 boeten van f5 of 2 maal 5 d, M I. G. Wa terlandkerkje, f5 of 5 d. visscherijwetI. S. Cadzand, f3 of 3 d., P. V. Bouchaute, fö of 5 d., A. R. en M. B. Bouchaute, T. v. H. Philip pine, ieder f 10 of 10 d., W. J. K. Bres kens, f0.50 of 1 week tuchtschool. Br. Crt. Middelburg. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben heden aanbesteed het vernieuwen, herstellen en onderhouden van ten 20-tal provinciale werken, waar hij de uitslag was als volgt: 1. Straatweg ZierikzeeZijpe. Eenige inschrijver YV. Wandel, Nieuwerkerk f 6200. 2. leerdam en steiger te Zijpe, geen inschrijving. Een en twee samen Jz;. Douw, Zierikzee f 7767, YV. YVandel, Nieuwerkerk f 7000. 3. Steiger, toegangsweg en wachthuisje bij Siavenisse. Inschrijver de heer H. YV. Zachariasse, Stavenisse f 16'09. 4. Grindweg langs Wolphaarlsdijk. In schrijvers de hoeren C. de Leeuw, 's-Heer Arendskerke f7315; C, H. van Wijnen, Papendrecht f 6385. 5. Veerdam en steiger te Wolphaarts- dijk, geen inschrijving. o. Straat en grindweg van Goes over 's-Giavnpolder naar Hoedekenskerke, geen inschrijving. 7. Veerdam, steiger enz. te ICatsche Yreer, geen inschrijving. 8. Steiger met toegangsweg te Bors- sclen, geen inschrijving. 9. Ponton met toegangsbruggen, beveili- gingsdukda-ven en plateau voor den Pro vincialen Stoombootd.enst op de YVester- Scheilae te llansweerd en de klinkerbe- slrating op het Stationspie.il te Vlake. inschrijver de heer A. van der Straaten Jr. te iiansweerd f895. 10. Steiger te Hoedekenskerke met pla^ leau, op- en afrit, keermuren, en be- straling. Geen isehrijving. 11. Straatweg tusschen Zuid-Beveiand fin Noord-Brabant. Inschrijvers de heeren J. H. van YVijnen f2300; A. v. d. Straa ten Jr. f 2100. 4 tot elf samen: J. H. v. d. Ven, Vlis- singen f26680; H- Kosten Cz., Wemol- dinge f23400; C. v. d. ICreeke, Wol- phaartsdijk f24670; J. Wendel Wz., Nieu werkerk f23990; J. de Bree Fzn., Ter- neuzen f22885; W. v. d. Linde, Katten- dijke f22349; A. v. d. Straaten Jr., Hans- weerd f21480. 12 Steiger en veerdam te Kortgen©. Inschrijver de heer J. de ICaler, ICortgene f1536. 13. Straatweg ter weerszijde van Sluis. Geen inschrijving. 14. Straatweg van den Rijks grooten weg hij Breskens naar Nieuwvliet. Geen inschrijving. 15. Straatweg van Schoondijke- over IJzendijke naar de Rijksgrens Geen in- schiijving. 16. Straatweg van Oostburg naar Zuid- ziande. Geen inschrijving. Dertien-zestien: A. du Bnrk, Breskens f24745; J. H. v. d. Ven, lissin gen f23900; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke f23395; W. Wattez Breskens, f2R9J; Jz, Dou, Zierikzea, f21540; M. Wandel) Oostburg f213 .8; J. M. H. v. d. Sande, Breskens f20879; A. Lagasse, Cadzand, f20975; Th. Canbier, Breskens f20582. 17. Straatweg van Neuzen naar Axel1. Inschrijver de lieer J. P. de Vos, Neuzen voor f5400. 18. Straatweg van Walzoorien naar Hulst. Inschrijvers d© heer n J. P. do Vos f8390; \Yr. Ad.iaansens van Gassen, Hontenisse, f7550. 19. Steiger met plateau enz. te Wals oorden. inschrijver de heer W,. Adriaan- sens voor f1350. Zeventien tot negentien J. .H v. d. Ven f14870, A. Kaan, Terneuzen f14749; J. de Bree Fzn., Terneuzen f14444; J. v. Drongelen, Hoek f12460. 20. Drijvende aanlegplaats van den Pro vincialen stoomboot .ienst op de Westeir- schelde te Vlissingen. Inschiijvers d© heeren J. de Bree f1428; P. Dekker, Veene, f1313; J. N. D. Bijl', Viiss.ngen, f1280; H. Jansen Jz. Middelburg f1236; A. v. d. Straaten Jr, f1195. Van 8—10 Nov. GOES. Huw. aangifte: 12, Corners Mol, 22 j. jm. en Jacoha Lourina Dieieman, 21 j. jl. Geboren: 8, Maatje, d. v. Anthonio Bruinooge en Cliar'.o.ta Johanna Arde- wijn; 9, Willem Theodoras, z. v. Jaco bus Johannes de Pan en Martina Baareads. Overleden: 8, Frans 3 j z. v. Ja:oh van der Wcele en Pie terne-Ha Vermeulén. MIDDELBURG. Huw. aangifte: J. Ver- hage 21 enC.M. Pouwer 21, A. Tramper 23 en P. v. Eenennaam 24, J. Verpoortein 23 en C. den Hollander 21, J. Siuke

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3