Gemengd Nieuws. richshafen plaats hebben. Overeen komstig Haase's wensch, zal zijn stof felijk overschot worden verbrand. Zoowel de rijkspresident als de rijkskanselier hebben warm gestelde telegrammen van rouwbeklag aan de weduwe van Iiaase gezonden. De moordenaar van Haase. De Berliner Zeitung am Mittag" meldt, dat Johann Yoss, de leerwer ken die de revolverschoten op Haase heeft gelost, welke zijn dood tenge volge hadden, niet voor het gerecht gedaagd zal worden maar als krank zinnige, die voor de gemeenschap ge vaarlijk is, blijvend in een gesticht zal worden opgesloten. Sparlacistemjacht te Berlijn. Naar het „Hbl." verneemt, is Za terdag te Berlijn opnieuw een geheim Spartacistenbureau door de regeering ontdekt en opgeheven. Er was nie mand aanwezig, doch er werd een groot actenmateriaal gevonden. Het staat reeds vast zoo luidt het be richt, dat het hier gaat- om het centraal bureau van de Berlijnsche communisten. Deze rumoerige en ge vaarlijke partij heeft daardoor een ge- voeligen klap gekregen. ENGELAND. De Kanaal-tunnel. In antwoord op een desbetreffende vraag heeft Bonar Law in het lager huis verklaard, dat Lloyd George be reid is een datum vast te stellen voor de ontvangst van een deputatie der kanaal-tunnel-commissie uit het lager huis, welke een resolutie zo|a willen indienen, waarin op den onmiddel- lrjken bouw van een tunnel onder het Kanaal wordt aangedrongen. (Msbode.) Poincaré te Londen. LONDEN, 10 Nov. (R.O.) Poincaré en mevrouw Poincaré zijn hedenmid dag om 3 uur te Londen aangekomen en werden dooriden koning, de konink lijke familie en Lloyd George ontvan gen. Zij werden levendig toegejuicht. In Engeland heeft men „Volkenbond dag" gevierd. Op tvpisch-Engelsche wijze: op de eerste plaats in de kerk. In' alle kerken werden door de gees telijkheid, op uitnoodiging van de lea gue of nations-union, toespraken ge houden over het doel en het nut van den bond. Kardinaal Bourne had voor zijn dio cees zijn onvoorwaardelijken steun toegezegd en voorgeschreven, dat in alle kerken speciale gebeden gedaan zouden worden om den zegen en de bescherming vdn God :te bekomen voor den Volkenbond en het handhaven van den wereldvrede. Dinsdag j.l. is in Engeland de ver jaardag van den wapenstilstand ge vierd geworden met 'n stop-zelten van het zaken- en bedrijfsleven gedurende een tweetal minuten. RUSLAND. De strijd om Petersburg. LONDEN, 8 Nov. Een „Exchange"- telegram van 7 Nov. uit Helsingfors melat: De positie van Joedenitsj wordt met den dag slechter. Hij is niet in staat zich voldoende te dekken en tracht slechts terug te trekken met zoo-- min mogelijk verliezen. Bij de spoorwgen van Jamburg naar Gatsjina en van Narwa naar Gdef wordt gestreden. Bij den eersten spoorweg namen Joe denitsj troepen overhaast de vlucht. De forten om Bielaja hebben zich overgegeven. POLEN. LONDEN. Volgens de Daily Herald is de Poolsche regeering voornemens alle de oorlogvoerende partijen in Rus land uit te noodigen dan strijd op 25 November a.s. te staken en een conferentie over een direeten algemee- nen vrede te houden. AMERIKA. President Wilson is nu in zooverre hersteld, dat hij met den leider van zijn partij in den senaat heeft kunnen cónfereeren over den stand-van-zaken in verband met de ratificatie van het vredesverdrag. De Internationale Arbeidsconferentie te Washington. NEW-YORK, 7- Nov. (N. P. B:) Na dat verscheidene arbeidersafgevaardig- den hadden gepleit voor den 8-ureiidag of de 48-uren week, kwam de werk gevers-gedelegeerde S. R. Parsons ver klaren, dat met 100.000.000 menschen in Europa op den rand van hongers nood, en met slechts een derde van hun nijverheid in volle productie, het thans de tijd niet was om tot beper king van den arbeidsduur over te gaan. De poging om den 8-urendag wette lijk in te voeren, zou, naar hij meende, totaal oneconomisch zijn en een on rechtmatige inmenging zijn in het za kenleven. Bovendien zou het naar hij beweerde -— noodlottig zijn voor dén landbouw, daar hel menschen van het platteland zou weghalen. Ook zou voor vele bedrijven een uitzondering moeten worden gemaakt, b.v. voor de seizoenbedrijven als houthakken en -bewerken. Ook zou het ontevredenheid schep pen bij hen, die niet onder het ar tikel vielen. Guérin (Frankrijk) wees er op, dat. het arbeidersvraagstuk diende te wor den bezien van nationaal en niet van internationaal standpunt. Hij las een verklaring voor, afkomstig van de Fransche werkgevers, behelzende, dat de -eenige manier om tegemoet te ko men aan liet verlies van 10.000.000 dooden en 1.200.000.000.000 fes. schade door vernieling, was: de pro ductie te yerhoogen en liet verbruik te beperken. De kosten van grondstof fen, van voortbrenging en van liet levensonderhond gaan al maar door naar hoven; het eenige wat er thans moet worden gedaan is voorzichtig voorwaarts te gaan tot de normale productiekosten nersteld zijn e Tijd.) Nederland en België. Bij navraag naar de ai of niet juist heid van het bericht van de „Nation Beige", dat de Belgische regeering om; trent het incident te Breskens, waarbij een Belgische vlag zou zijn verbrand, inlichtingen te 's Gravenhage heeft doen verzoeken, is aan het Haagsch Correspondentiebureau gebleken, dat op het oogenblik, waarop het deze informatie inwon, bij het Departement van buitenlandsche zaken een derge lijk verzoek om inlichtingen van de Belgische Regeering niet was ontvan gen. I Van het verhaal derzelfde „Nation Beige" omtrent een nieuw incident te Brouwershaven met het Belgische s.s. „Java" was bij verschillende bevoegde autoriteiten te 's Gravenhage niets be kend. De opvolger van Minister Idenburg. Wij vernemen, dat binnen enkele dagen is te verwachten de benoeming van S. de Graaff, oud-directeur van het binnenlandsch -bestuur in Ned-er- landsch-Indië, tot minister van kolo niën, ter vervanging van Idenburg. Broodkaarten. Als wittebroodkaart voor het 116e tijdvak, hetwelk loopt van 1220 Nov. a.s. zal dienen de rijksbroodkaart in rood-bruine kleur op groenen onder grond. i Pater Van Ginneken op het M. 0. Congres, Wie Pater van Ginneken S. J„ kent., zal zich niet verwonderen, dal hij on der de sprekers van het onlangs te 's Gravenhage gehouden congres voor het M. boven allen uitblonk. De „Nieuwe Haagsche Courant", 't pittig geredigeerde orgaan van de anti- rev. in de Residentie, gaf mei prij zenswaardige onpartijdigheid daarvan een onverdacht getuigenis. Een barer vaste medewerkers ga.f in het No- van Zaterdagavond eene nabetrach ting op hel congres. „Op gevaar af dat gij mij van Roomsche smelten verdenkt," zoo schrijft „Intimus", „moet ik mijn hart over zoo schit terend beloog, als deze Jezuïet ten beste gaf, even luchten". Hij erkent dan, dat men „moeilijk, zeer moei lijk een beter slotredenaar hart kunnen vinden"; hij roemt „wat die room sche pater ten beste gaf" als „werke lijk subliem" en noemt Z.E. den „pri mus inter pares". Na een beschrijving van den per soon van Pater Van Ginneken en van diens rede, besluit hij dan zijn be schouwing als volgt: „Niemand der sprekers had' zóó veel applaus en zoo dankbaar applaus als de roomsche pater, naar wien men in 't begin mei een zekeren wrevel ge luisterd had." IDe Tijd.) Consulaatwezen. Bij Kon. besl. is de heer Th. Tiebackx erkend en toegelaten als consul van Bel gië te Roosendaal voor de kantons Ber gen, op Zoom en Zevenbergen. De ex-keizer. Het Tweede Kamerlid Scheurer heeft den tijdelijken voorzitter van den ministerraad gevraagd, of het juist is, dat Thienen op de arbeidsconferentie te Washington heeft verklaard, dat de Duitsche keizer in ons land is ge komen als particulier persoon, onge vraagd en onverwacht, des nachts en bij verrassing, en dat hij niet welkom ?ou zijn geweest, uit welke verklaring sommigen in Amerika hebben afge leid, dat Nederland zou besloten heb ben den keizer uit te leveren aan de geallieerden onder de bepalingen van den volkerenbond. Minister Ruys de Beerenbrouck heeft geantwoord, dat de N-ederland- sche regeering geen enkele opdracht in dien zin aan Thienen heeft gege ven en dat het haar niet officieel bekend is, dat een dergelijke verkla ring is afgelegd. Een onderzoek naar de juistheid der betreffende geruchten wordt ingesteld. De drooglegging der Zuiderzee. Men meldt uit Wieriugen: Ter voorbereiding van de werk zaamheden voor gedeeltelijke droog legging der Zuiderzee is hier ©en groote stoombaggermolen met 3 sloomsleepboo- ten aangekomen. De baggermolen is druk bezig op verschillende plaatsen in zee, voorn, daar waar men den afsluitdijk van de van Ewijcksluis naar Wie-ringen hoopt te leggen, met het opbaggeren van zee klei en modderspecie- De sleepbooten brengen dan de modderbakken welke met deze specie gevuld zijn naar Stavoren, waar een en ander wordt gelost en in kelders bewaard en gedroogd om daarna to worden onderzocht in hoeverre men de opgebaggerde -specie voor den te ma ken afsluitdijk kan gebruiken. Cïoes. Wij vestigen de aandacht on zer geloofsgenooten op de advertentie in dit nummer betreffende de. li-efdadig- heidspreek die Zondag a.s. door den bekenden en gevierden kanselredenaar pater Borromeus De Greeve' zal wor den gehouden ten bate der armen van -de St. Vincentiusvereeniging al hier. Wij hopen voor die armen, dat de vrucht der predikatie dit jaar even schitterend zij als hel. vorig jaar en de Goesch-e liefdadigheidszin der Ka tholieken zich niet verloochen©, spe ciaal niet in dit geval, waar het woord van St. Paulus geldt: „doet wel aan allen, maar bijzon-der aan de huisge- nooten des ge'loofs". Onderstaand adres is door de afdeeling Goes der S„ D. A. P. aan den Raad dezer gemeente gezonden Aan den Raad der Gemeente Goes. Edelachtbare Heeren, Naar aanleiding der steeds hooger stijgende prijzen der voornaamste le vensbehoeften, nemen ondergeteeken- den beleefd de vrijheid UEd. Achtbare te verzoeken, het daarheen te willen leiden, dat aan alle inwoners dezer gemeente1, wier inkomen minder be draagt dan f 1500 per jaar een toe slag worde verleend van fl.per uit te reiken brandstoffen-éénheid. Door de gladheid der straten len- volge van de sneeuw welke alhier ge durende de laatste dagen valt, had "de Wed. van 't.Z. het ongeluk zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Gedurende de 2 laatste Toonda- gen (veemarkten) welke alhier gehou den worden vanaf 18 tot en met 25 November a.s. zullen op de, Groote Markt aanwezig zijn o.m. een stoom- caro-ussel met Cake Walk, 2 speciali teitentheaters, benevens wafel-, beig nets- en andere gebakkramen. De Algemeene vergade ring van den Chr. Volksbond tot werkverschaffing werd Maandagavond j.l. in „De Prins van Oranje" gehouden. Van de bestuurs leden waren afwezig de heeren J. A. van Heel en Jos. Stieg-er, met kennis geving. Bij ontstentenis van den voorzitter, die verhinderd was, presideerde de heer Joh. Pilaar, notaris alhier, die in zijn openingsrede er op wees dat in aezo zware tijden ruime mild dadigheid aan minder bedeelde na tuur genooten plicht is, teneinde zoo doende de ontevredenheid te helpen wegnemen. Daarom heeft de Chr. Volksbond tot werkverschaffing recht op de sympathie onzer medeburgers en beveelt hij die wederom in aller steun aan. De notulen werden goedgekeurd. Daarna werd verslag uitgebracht over de jaarrekening door den heer Quakkelaar, lid der commissie tof na zien dier rekening. Hij had, behoudens een zeer kleine afwijking, in het boek je der werkverschaffing alles in orde bevonden en stelde voor de rekening goed te keuren en dhr. F. H. Hopster eervol te dechargeeren, waartoe de vergadering bij acclamatie overging. De rekening bedraagt aan uitgaven f 6638.86V2, aan ontvangsten f 6383.82, alzoo een kwaad slot van f 255.04 V'2, wat door houtvoorraad wordt gedekt. De voorzitter dankle den heer Hop ster voor het door hem gevoerde fi nancieel beheer, de commissie van werkverschaffing voor hare werkzaam heid, waarbij hij in 't bijzonder den heer L. de Beste herdacht, die bin nenkort Goes gaat verlaten. Moge hij in de Hofstad nog nu en dan eens denken aan zijn bescheiden maar ver dienstelijken werkkring als lid van de commissie van werkverschaffing. Den heer Doimer als secretaris dier com missie, den heer Hillebrand als bode, bracht do voorzitter eveneens dank, terwijl hij ook de pers voor den be wezen steun dank zeide. Aan de beurt van aftreding al3 be stuurslid was de heer Hopster. Hij werd bij acclamatie als zoodanig her kozen, aanvaardde zijn herbenoeming en werd door den voorzitter gecompli menteerd. In plaats van den heer T. Faberij de Jongewerd ais lid van de com missie tot nazien der rekening op voordracht van het bestuur benoemd de heer J. W. Vienings, die deze be- noeming aannam. De voorzitter dankte de commissie voor haar arbeid en beval den Bond aan in de welwillend heid van het burgerlijk armbestuur, dat den Volksbond zoo'n goed hart toedraagt en deed een beroep op den steun dér pers. Over den datum van de jaarlijksche collecte, die vanwege de 'Oostenrijk- scho collecte had moeten verschoven worden, ontspon zich een gedachten- wisseling, waaruit ten slotte het be sluit der vergadering naar voren kwam om die collecte te- houden van 17 22 November. De pers werd verzocht die collecte warm bij de ingezetenen aan te bevelen. Wij bevelen ze we der zeer in den steun van onze lezers aan. Bij de rondvraag deelde de voor zitter mede, dat ook dit jaar distri butie van blokken zal plaats hebben op dezelfde voorwaarden als vorig jaar en tegen wellicht lageren prijs. (Zoo- juist werd ons bericht, dat 'ae kachefhlokken verkrijgbaar zullen zijn a f4 per 100 K.G. afgehaald aan de werkverrichting en f4.50 thuis be zorgd. De heer J. W. v. d. Weert vülde deze meded-eeling aan met het be richt, dat mo-oie 'droge blokken zullen kunnen worden verschaft, terwijl hij op een desbetreffende vraag van den heer Quakkelaar mededeelde, dat van de inschrijving, die half November een aanvang neemt, met de aflevering een begin kan worden gemaakt, zoodat einde November of 'begin December een ieder die ingeschreven heeft op beurt zijn voorraad hout kan ontvan gen. Niets meer aan de orde of voor de rondvraag zijnde, sloot de voorzit ter onder dank'voor de ondanks het koude weder tamelijk goede opkomst, de vergadering. N.B. Uit het jaarverslag slippen wij het volgende aan De Chr. Volksbond ging stil zijn weegs en mag met de Werkverschaffing zeer tevreden zijn. Wij mochten aan 31 menschen werk verschaffen, die met hun verhoogd loon dankbaar waren. En hoe wel wij met het oog op de hooge prij^ zen van levensmiddelen en kleederen niet in alle behoeften konden voorzien, heb ben wi" den nood (och eenigszins kun nen lenigen. De ficantiën geven geen reden tot kla gen. Het tekort van f 255.041/2 wordt ge dekt door den voorraad. Als naar gewoonte wenschen wij weer blokken te zagen en de burgerij' in staat te stellen om zich te voorzienook bos jes kachelhout en bezems worden weder gemaakt. Voor dit alles is geld noodig en reke nen wij weder op de bekende middadig- heid onzer stadgenooten. In ons Bestuur kwam geen verande ring, alleen is de heer 'J. de Bruijne de plaatsvervanger geworden van wijlen den heer P. Verbnrg. Terugblikkende op het afgeloopen jaar, mogen wij niet vergeten een woord van dank te brengen aan het Burgerlijk Arm bestuur voor den steun ons geboden, aan velen onzer stadgenooten, die ons trouw hieven, alsook aan de plaatselijke persorganen, die ons werk met welwil lende waardeering bespraken. De commissie tot Werkverschaffing (secr. dhr. J. W. van do Weert W.Jzn deelt het volgende mede: De werkzaamheden begonnen den 2 December 1918 en eindigden den 22 Maait 1919, terwijl door de bezemma- kers nog van 2 Juli 1919 tot 29 Sep tember 1919 gewerkt werd. De gewone inschrijving geschiedde 20 November 1918, waarbij zich 92 personen om werk aanmeldden. Aan 34 personen werd te zamen 1588 dagen werk verschaft. Het werk bepaalde zich tot blokken zagen, bosjes kachelhout maken, boomen rooi en en vervoeren en bezems maken. De verkoop van kachelblokken wees weer op een tekort aan steenkolen. Er wer den verkocht 52520 K.G. olmen kachel- blokken, 19678 bosjes kachelhout, 980 bossen bezems en 30 zakken zaagsel. Rooi de bezemmakers werden 960 bossen bezems gemaakt. D© ontvangsten bedroegen f GGoS.Söi/j, de uitgaven f 6383.82, nadeolig saldo f 255.04'/2. Middelburg. In de Ne derstraat is een buis van de waterleiding gesprongen. Vlissingen. Op de trouwzaal ten stad- huize alhier, vergaderde Maandagavond 't plaatselijk comité voor leniging van den nood te We-enen met belangstellenden, die in getale van 4 aanwezig waren. Benoemd werd een uitvoerend comité beslaande uit de heeren C. A. van Woel- deren, eere-voorzitter, Jos. van Raalte, voorzitter, D. L. H. van Raalte, secretaris- penningmeestej'; A. J. Gooszen, vice-voor- zitter, F- van de Velde, tweede secreta ris en M. Teerling; terwijl daaraan nog weiden toegevoegd, vooral met het oog op eventueele komst van kinderen, de dames mevrouw Staverman, mej- Huijle- mans on mevrouw Boellaard. Besloten werd te werken met lijsten' en met een collecte; voor beiden stelden de padvinders, die reeds een paar hon derd gulden bijeen hebben, zich dispo nibel. Verder zullen verschillende vereeni- gingen worden opgewekt door het geven van soirees gelden bijeen te brengen. Voor het opbergen van giften in na- tura ook do winkeliers zullen worden aangezocht kleeren te geven zal het uitvoerend comité een verzamelplaats aan wijzen. (Z.) - Het Maandag van Vlissingen ver trokken stoomschip ^Califormari", dat daar een lading cocosolie heeft gelost, is in het verbreed-e kanaal tegen een Belgischen loodsschoener gevaren, ten gevolge waarvan deze eenige schade bekwam. Ook werd een meerpaal bo- schadigd. SI echt,gas. Men meldt aan „De Maasbode": Het gas, dat thans te Vlissingen verstrekt wordt, is van zoo slechten aard en verspreidt zulk een onaange name fuc.ht, uat het er niet bij uit 1e houden is. De avondscholen kunnen haast niet worden gehouden. De ge zondheidscommissie adviseert, zoo zui nig mogelijk te zijn met gebruik van gas en bij dat gebruik goecl te ventilee- ren. De gasfabriek staat onmachtig, daar alles veroorzaakt wordt door de zeer slechte kwaliteit der haar gele verde kolen. Ovezand. Maandagmiddag is het huis met schuur van Macliiel van Gessel in don Blazenkop alhier, geheel afgebrand. Gelukkig zijn geene persoonlijke ongeluk ken te betreuren. De oorzaak is te wijten aan onvoorzichtigheid, doordien men bran dende turfkolen in een houten kist had wieg gezet. 's Heerenhoek. Volgende weiefc zal van wege de Sint Vincentius vereeni'ging ieelnld collecte worden gehouden bij die paro chianen ten bate der armen, die door de St. Vincentius vereeniging worden be zocht. JVij voltrouwen dat de bekende liefdadigheid der 's-Reerenhoekschjei Ka tholieken z ich niet zal verloochenen. Daal'-" hij spoort de vroeg invallende winter, gevoegd bij de dluurte tot ruimer geven aan. Anna Jacobapolder. Tengevolge van 't blindemannetje spelen, viel Zondagmid dag een jongen van elf jaar van H. K. alhier met het hoofd omlaag in diens welput. Op 't geschreeuw van de mede- spelenden kwamen de huren toegesneld. Hoewel die Welput zeer nauw is, mocht het L. O. toch gelukken hein er uit te halen. Boven zijnde, geen treken van leven gevende, kreeg hij met toepassing van de voorschriften voor drenkelingen de ademhaling terug, doch was na tweej uur tijds nog niet tot bewustzijn geko men. Ook den inmiddels geroepen genees heer, dokter De Kok uit Bruihisse, gelukte dit na inspuiting niet. (Z. N.) Cadzand. Mei ingang van 12 November is de mik kommies A. Mieras van hier benoemd tot besteller bij dc posterijen te 's-iGravenhage. IJzcndijke. Door de rijksambtenaren van hier werd een persoon uit N. Brabant bekeurd wegens frau-duLiiz-en invoer uit België van -een damesbont, 10 paar kou sen en eenige and-ere goederen. Ooslburg. Aan den mil. buitengew. korm mies J. v. d. Maas van Kruiningen is op zijn verzoek als zoodanig eervol ont slag verleend. Zuidzande, Door de zangve'retniging „Juliana" alhier zal op Dinsdag 18 Nov. a,s. eene uitvoering worden gegevien in het schoollokaal. Waterlandkerkje. Dezer dagen zal al hier aan de huizen met. een lijst worden rondgegaan, om giften in te zamelen tot steun der Oostenrijksche kinderen. St. Marguérite. (B.)Zondagj.l1. werddöor de bewoners onzer gemeente feast gé- vier d als gedenkdhg en inhuldiging van een gedenksteen van den wapemstilstanldJ. Wegens bet ongunstige wader waren, leir weinig bezoekers. De Belgen hebben hun hart nog eens lucht gegeven, door een afix elding van Jen Duitschen keizer tus- schon prikkeldraad te plaatsen. De moord te St. Pi e te r. Het ver mot den, dat de beide Vtaamsch sprekend? jongelui, naar schatting 25 a 30 jaar oud, welke in den laatsten tijd nog al eens bij den zoo gruwelijk vermoorden van Boekei te huis kwamen, niet. vreemd aan den moord zijn, wint meer en meer veld. Sedert de misdaad) heeft niemand te St. Picter hen meer gezien. Da vermoorde, ofschoon 82 jaar, was nog een levenslus tige 011de man, -die heel' goed met zijn buren overweg kon, ofschoon hij meestal- geheel alleen in zijn huisje- bleef en halve- door zijn winkeltje te bedieneor, zich met allerlei knutselarijen onle-dg hield. Den dag dat hij op zoo treurige wijze hel; leven liet, hadden de huren ban nog den geheelen -dag hooren schoenma ken. Een buurvrouw had 's avonds om 10 uur nog luidruchtig in de woning hooren spreken; zij had toen nog du opmerking gemaakt: kor weer bij den auy moorde was zelf ook komst en had vroeg« winkeltje gedreven. II de maal' getrouwd j vrouw was eerst onl kort gel-eden had hij voor f 3000. Naar d droog hij altijd zijn de kleeren verborgen, dat de -daders dit ge niets van gel'd of geld gevonden, fn de wii een paar losse centel van braak mankeerer g'ewettigd, dat de be maal- weer 'bij dien geslapen, en hem hei .slaap hebben yermoc van het gelaat en d lichaam, zijn geheel slapende. Het parite reeds vroegtijdig ter inr. Gadiot en mr. Ma digheid van den bui wachter van St. Pieh nauwkeurig doorzoch dachts gevonden. On een bakje met vuil w yen paar stukjes ger Waarschijnlijk heeft handen gewasschen. den postbode Weyent de voordeur geslote door de achterdeur, Denkende -dat de ma was, ontstak hij een waren nog dicht) -e: man in de ouderwet: het hoofd door een inet een vreeselijke tl keroog. De postbode dollijk de buren en del teren is het lijk naai variënberg overgebral Czer 11 in over prins. Graaf Czer herinneringen in tl tung" over de rol., heeft gespeeld bij c het volgende: Oorl-f den vrede verlartge zin dezer woordeïj Wilhelm, toen ik h in den zomer van was naar het Fran om, hem te ontmq ten of hel niet mo; druk te oefenen in gev-endheid, vooral i neerschende militai Het laatste ondei hem had, bewees n vroeger oorlogszucl men pacifist was Na mijn terugkee tenrijksche keizer ontworpen brief, .w zinsneden voorkwaï aanwijzingen, waai Frankrijk voor ons indien Duitschland loriale offers in Elzj willen getroosten, fl rijk gewonnen, d.ar I naars en Duitschlal voldoende schadelip wil niet dat Duit: offer brengen zal. alleen geheel Pol> maaar ook Galicië ken en om te h- Duitschland te ver Het antwoord v; was zeer vriendel mend, maar het b frasen en het was d Duitschen mililaris pogingen in de ki Toen ik Luedndorfl na in Berlijn onti meening bevestigd waarmee hij mij aa ge met onzen Kroc Hij is heelemaal sic wé hebben hem 'tWas altijd hetzel laatsten tijd van d Duitschland maar Ludendorff. Al zijn oip vechten en zijn winning. Doodelijk ongc Kinderdijk aan de Een droevig ongel plaats bij de firms Scheepswerf en Macl pas afgeloopen stoon zig don ketting op werkzaamheden brak met het blok op den en op den spantenzei laatstgenoemde werd van hot gelaat v-erbri ingedrukt; hij Was z| dood. De heer Smit dijbeen en inwendige naar Dordl vervoerd Een vergete was liet honderd j, uitvinde-r van de na we, te Spencer in M werd. Hij was een bij een mecanicien, d beizig hield met te machine te constnu

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2