UIT ZEELAND. eenzetting gegeven van den stand van zaken betreöendei de onderhandelingen eta do herziening van hel tractaat van 1839. Deze uiteenzetting is niet gepubliceerd, maar zooals do correspondent van die „Tel1." verneemt, moeit d heer Hymans gezinspeeld hebben op het jongste, arti kel van de .„Times", waarin sprake was van do verzoening,sgleizjindie bedoelingen van Nederland en van de beitreiurentswaar- dige gevolgen der annepcionistische propa ganda van het „Comité de politique na tionale." Ook moet de Belgische minister beweerd hebben dat het vaptstaa.t, dat de Belgische regeering geen annexionis'ische doelein den nastreeft. Indien deze mededeielingen juist zijn; dan is er ito Brussel 'toch wel iets gfejbieurd'. Deze verklaringen loideta heel wat ge matigder, dan wij van den heer Hymans gewoon ziijn en de verzekering, dat de Belgische legee-ring geen annexionistisché doeleinden nastreeft, behoeven wij' nu wel zoo maar niet te accepteeren, maar zij kan toch ook wel op ©en zekere nei ging der Brusselsche heeircn duiden, om ziich stil1 los te werken uit de impasse, waarin zij geraakt z,ijn. Wachten wij af en blijven wij paraat, de eerste dagen van October zullen ver moedelijk meer licht brengen, maar, naar wij vermoeden, niet tot mevrdere glorie v,an de Belgische reigeering. („De Tijd'.") De besprekingen te Parijs. Naar wij' vernemen, is het Havas-Re-u- te'r-telegram uit ;Brussel, volgens hetwelk de vergadering der commissie voor de Belgische aangelegenheden, welke opi 1 October 'ïjou plaats hebben, op verzoek: d'er Nederlandsche delegatie is uitgesteld tot 6 October, onjuist. Volgens een aan het Departement van Buitenlandsche Zaken ontvangen telegram heeft het uitstel plaats gehad op verzoek der Belgische delegatie. (Maasbode.) Uitkeering ineens aan Rijksambtenaren. 's-GRAVENHAGE. Inged end zijn wets ontwerpen ter verkrijgen di-r no-od-ige gel den tot uitkeering van tegemoetkoming ineens a,an rijksambtenaren. Deizle uitkee ringen zullen plaats hebben zooveel1 mb- gel'ijk op of omstreeks 1 October a.(s|. De kosten worden geraamd op f 12.500.000. BERGEN OP ZOOM. Naar wij verne men heeft de heer Wi. Luxemburg, di recteur der gemeente gasfabriek alhier, zijn benoeming tot directeur van eian der gasfabrieken van de Ned. Ind. Gasmaat schappij, gevestigd te Rotterdam, aange nomen en heeft bijl in verband daarmede tegen 25 November a.s. eervol ontslag gevraagd uit zijn tegenwoordig© functiee De zaak-Van Groenendael. Men bericht uit Breda: I De „Bredascbe Courant" van Vrijdag publiceert een correspondentie tussched dr. Van Groenendael dd. 24 September uit Caen en den journalist Kiellemae-rs te Breda, waarbij' de hoer Van Groenen dael verzekert, dat hij geen propaganda voor het annexi-onisme voerde1 en onkun dig is gelaten van de campagne, telgen hem gevoerd. Tramstakingsplannen. Er dreigt een staking bijt dei Z.-Ned. Tramweg-Mij1, te Breda wegens afwijzing van loo-nwenschen van liet personeel1, dat Zateidagavond vergaderde voor iel». beslis sang. (Zie laatste berichten.) Faillissementen in Nederland. Over de afgeloopen weiek, einjdigjeinidfe 26 Sept. zijn in Nederland uitgesproken! 13 faillissementen legen 26 faiüissemleni- ten in dezelfde week van htet vorigp jaar. Van 1 Januari tot en met 26 Sept. '1919 722 faillissementen tegenover 722 over hetzelfde tijdperk van 't vorige jaar. Belgische steenkolen. Naar we vernemen, heeft de Ned. rege-e-ring toegestemd in de voorwaar den voor een maande lijksche Jeve- ring van 10.000 ton Belgische steen kolen. De leveringen zullen Üe vol gende maand beginnen. Goes. Onze R.-K. Vrouwenbond, die het nuttige met het aangename vereenigt, besloot kort na hare totstandkoming tot vorming van een zang- en een tooneel- ver-e-eniging uit zijn leden. De zangvereni ging, die ook mannelijke leden uit het St. Jacobuspatronaat in zich opneemt, houdt nu Woensdagavond haar oprich tingsvergadering. 't Spreekt vanzelf, dat een zoo getrouw mogelijk bezoek van allen, die zich bij de zangvereeniging aan sloten, g-ewenscht is. De muzikale Leiding is toevertrouwd aan den Jhiaer K. Anderson alhier. De raad dezer gemeente komt Don derdagavond a. s. in openbare vergadering bijeen ter behandeling der navolgende agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van den heer Jac. de Dreu, om hiem onder hands te verpachten een perceel grond op „Roosjeshof". 3. Werzoek van den hecir F. Duijnhouwer om hem onderhands te verpachten een perceel grond op „Ro-os- jeshof". 4. Rekening van het Gasthuis over 1918. 5. Begrooting van het Gast huis voor 192Ö. 6. Voorstel tot goedkeu ring v,an een besluit tot wijziging van het reglement van orde voor de vergade ringen van Burgemeester en Wethouders 7. Vaststelling van liet bedrag, hetwelk overeenkomstig het bepaalde bij art. 26 quinquies, vijfde lid der Wet 0<p- het Lager Onderwijs, op de jaarwedden der hoof den ,van scholen zal worden gekort we gens genot van vrije woining. 8. Vast stelling eener verordening, rogelende de uitbetaling van de jaarwedden der' on derwijzers. 9. Voorstel tot splitsing der ie kiaese van het herhalingsonderwijs, cursus 19191920 en tot benoeming van 5 lijdelijke onderwijzers hij dat onderwijs. Aanbevolen wiorden 'de heeren J. Ruisaard, A. M. Ovenhoft', J. J. de Kramer, M. G. van den Rude an H. van der Veen. 10. Benoeming van een hoofdcommissa ris van de Vereeniging van Werklieden, wegens aftreding als Raadslid van den hoer j. Donnèr. 11. Verzoek van den heer I. D'. Fransen van de Putte om ontslag als ambtenaar van den burgerlijken stand, en benoeming van een ambtenaar van den burgerlijken stand ter voorziening: in do hierdoor ontstaande vacature. De aanbeveling luidt als volgt: 1. de heer Ml'. J. H. M. Stieger; 2. de heer J. Pia- zier. 12. Af- en overschrijving op de ge meente-begrooting voor 1919. 13. Voor stel tol voortzetting van den aanleg van straten, rioleeringen enz;, in Bouwplan I. 14. Voorstel int prijsbepaling van gron den in Bouwplan I. 15. Voorstel tot wij ziging der Bouwverordening. 16. "Voorstel tot wijziging der instructie van den Di recteur van het Gasbedrijf. 17. Verzoek van het Harmoniegezelschap „Euphonia" om subsidie uit de gemeentekas. 18. Adressen van de R. K. Ziekenverpleging „St. Joanna" en van de afd. Goes der Zeeuwschie Hervormde Diaconessen-In richting, houdende verzoek om subsidie uit de gemeentekas. 19. Vaststelling van het 2e navorderingskoihier van Üaii hoof delijken omslag, dienst 1917/1918. 20. Vaststelling van het 2e suppletoir ko hier van den hoofdei ijken omslag, dienst 1918/1919. 21. Vaststelling van het 3e suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1918/1919. 'Benoemd tot gemeente-aanplak ker de hew H. Hengstmangers Jr. iWie regeering ska toen aan billijken prijs wenscht te betrekken, lette op de desbetreffende in dit nummer voorkomen de advertentie., Gom. De Stct. bevat de statuten van de Ver. aid. Goes van den R. K. Dio- cesanen Vrouwenbond alhier. Middelburg. Vanaf heden tot en met Zondag, 5 October op bon no. 5 der rijks- fcaart verkrijgbaar 1/4 K.G. (Vs pond) n o r- maalmargarine. Tot en met Vrijdag' 3 October eik. .zal verkrijigbaar zijnop bon no. 302 3V2 H.G. (drie en een half ons) suiker; op bon no. 120 der kinderkaart 3V2 H.G. (drie en een half ons) suiker; op bon no. 121 1/2 K.G. (een pond) kindermeel. De heer A Krijger, alhier, is met ingang van 1 October a.s. aangesteld tot inspecteur bij den door den Minister van Landbouw bevolen inspectiedienst, 0. m. belast met het toezicht op de ■kwaliteit van brood. (M. Ct.) Een eind het Jaagpad langs het Kanaal op, op Koudekerksch grondgebied, weid gisterenmorgen omstreeks haf ze ven, het lijk gevonden van den ruim 50- jarigen T. M. van Loo-, wonende Werf- straat alhier. De man had vroeg in den morgen zijn woning verlaten en zich te voet naar VJissingoa hegeven, om vandaar uit per eerste boot naar Temeuzen over te ste- ken; blijkbaar is hij' door een beroerte getroffen. Het duurde niet minder dan vier uur na het vinden van het lijk eer het per lijkwagen naar de woning van den over ledene 'kon worden overgebracht. Eerst moest de dokter van Koudekerke komen, verlof tot vervoer naar Middelburg, ge geven zijto, terwijl ,voor de zooveelste maal bleek, dat noodzakelijk een b.an- cai'd op' 't Zand diende te wonden ge- sta, tionneerd en een behoorlijke gelegen heid geschapen om een lijk tijdelijk en behoorlijk onderdak te brengen. Jn de zen is voor den gemeenteraad van Kou dekerke zeker een nuttig werk' te ver richten. Vlissingen. In de Vrijdagmiddag gehou den raadsvergadering werd het door dein heer Huson afgekeurd, dat de heer van Niftrik, tot nu toe wethouder van fin-an- tiën, deze afdeeling aan den heer Tichel man heeft overgedragen, dien hij liever wethouder van onderwijs had gezien, dan hem in dezle benarde: financietcte tjjden met financiën te ziien belast. De heer van Niftrik verdedigde zijn financieel beleid, steieds heeft hijl de be- langen van Vlissingen op het oog gehad, maar de oorlog heeft groote financieel© moeilijkheden en achteruitgang gebracht. De verdeeling der wethoudersz-etels is bij onderling overleg geschied. De heer Tichelman zeide, liever onder wijs te hebben gpihad, maar hij heeft ziich bij, de regeling neergelegd. Tot schoolarts tverd benoemd de heeir A. P. Smit alhier. Ofschoon de raad van twee tot jzjes liijteen .was, werden slechts 4 van Blei 11 punten afgehandeld. Een groote uitbreiding van de straat verlichting werd toegezegd. Bij de regeling van eenige, zaken in het belang van de ondterwijlzers en onderwij zeressen, werd o.a. verworpen oen amen dement om het salaris van de vakonder wijskrachten gelijk te stellen met dat van een gehuwd onderwijzer met hoofdact©. Bij een rapport inzake het ontslag van vijf werklieden, omdat B. én W. ictan deel der onderhoudswerken heter .vindten aan te besteden, dan tin e|igeft hehleer uit te voeren, hield de heer Baard, S. P'er een zber langdurig betoog, om het beleid bij gemeentewerken af te breken. Aan het einde der vergadering deeldte do heer Laernoes, wethouder mede, dat de burgemeester, jhr. mr. A A. van Doorn van Koudekerke, wien met inganig van 1 October eervol ontslag is verleienfl, tot zijn spijt wegens ziekte niet ainweizig kon zijn en hij hem verzocht had een schriftelijk afscheidswoord voor te lezlen. Hierin verzekert dei burgemeester, dat hiji met leedwezen het ambt neerlegt, waar aan hij- 22 jaar zijn beste krachten heeft mogen wijden. Het treft hem dal van de 5 raadsleden, die hiji op 15 October 1897 zijn eerste woorden mocht toeispre- ken, niemand meer aanwezig is. Hij brengt dank aan de raadsleden, de wethouders, de secretarissen, de ambtenaren voor de ondervonden hulp en vriendscliaip en ein digt 'met de beste wenschen voor alten en voor den bloei ran Vlissiugten. De heer Laemcuee bracht hulde aan hetgeen de burgemeester voor Vlissingen heeft gedaan en stelde voor hem mamiens den raad dank te brengen voor hetgeen hij yoor Vlissingen deed. (Z.) De gemeen tebegrooting van Vlissin gen wijst in ontvang en uitgaaf aan f 1.315.783.10 met een post voor .onvoor zien ad f 14000, terwijl de H. 0. is uit getrokken op f 485.000. (Z.) Met het stormachtige weer der laat st© dagen weiden op de reede alhier we der verschillende mijnen waargenomen, waarvan er enkele in den grond ,zijn ge schoten. (VI. Crt.) In d© week van 20 tot en met 26 September werden bier 181 zeebaden ge nomen, waarvan 63 door dames en 101 door heeren en 17 in het volksbad. De temperatuur van bet water wasgemid deld 59 graden. Kloetinge. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering deelde de voorz. mede, dat de heer H. Fermin is benoemd als waarnemend gem.-secretaris, en dat dhr. J. W. van Houdt als secretaris der Huur- commissie zal optreden. Aan den gem.- secretaris A. J. van Buuren is met in gang van 15 September ontslag verleend als zoodanig, op grond van plichtsverzuim- Het verzoek van de fa. Gebr. Straub om het Peperstraatje alleen ten behoe ve van haar voor het rijverkeer open te stellen, werd met alg. stemmen verwor pen. Een voorstel Straub om het verkeer geheel vrij te laten werd in handen van B. en W. gesteld. Een voorstel Lens hoek om de gem. herberg bij publieke inschrijving te verpachten werd met 43 st. aangenomen (tegen Eversdijk, Trimpe en v. Liere). B. en W. zullen een be grooting voor reparatie opstellen. (Z.) 's Heer Arendskerke. Zaterdagnamiddag is bij den kleinlandbouwer J. Katte alhier, terwijl de vrouw afwezig was en de man werkzaamheden verrichtte achter zijn huis, inbraak gepleegd. D'e dief of dieven heb ben .zich toegang verschaft door de schuur, zijn zoo' de kamer binnengedrongen en hebben het kabinet geforceerd en een be langrijke som aan geld medegenomen. De politie; doet ijverig onderjzoeik. Benoemd tot onder-directenr van de Zeeuwsche Coöperatieve Fruitverwerkings- fabrieik en Venzendvereeniging alhier, dhr. F. C. Rijnberg te Kloetinge. Benoemd tot bod© van het Kolen- fonds d© „Magneet" alhier dhr. P. Paar- dekooper. In de Vrijdagmiddag gehouden raadsvergadering dezer gemeente werd de verordening tot heffing van haven-, los-, laad- en leggeld in deze gemeente gewij zigd en opnieuw vastgesteld. Daarbij1 werd o.m. bepaald, dat het los- en laadgeld van suikerpeëen in plaats van 10 ct., voortaan 12 ct. per 1000 K.G. zal bedragen. Vast gesteld werd een verordening regelende de wijze van uitbetaling, enz. der jaar wedden van de onderwijzers aan de open bare lagere scholen in deze gemeente. De huurwaarde van de aan de school hoofden verstrekte vrije woning wordt be paald voor de hoofden der scholen te 's-IIcea- Arendskerke en Nieuwdorp op 10 pet. der jaarwedden tot een maximum van f 225 «1 voor het hoofd te 's-Heer Ilendrikskinderen op 10 pet. der jaarwed de tot een maximum van f 200. Verder wordt besloten de voormalige woning van het hoofd der school te Nieuwdorp- te verhuren voor f 2 per week. Op een ver zoek van J. van der 'Maale e.a. tot het van gemeentewege doen geven van onder- wij's in de Fransche taal wordt gunstig beschikt, terwijl eveneens wordt ingewil ligd een verzoek van A. van Antwerpen e.a. Ie Nieuwdorp om electrische straat verlichting aldaar. Een schrijven van J. Vermeulen Jzi. en P. Weststrate, betref fende verontreiniging van den gemeente- put t© 's-Heer Hendrikskinderen wordt voor kennisgeving aangenomen. (Z.) Ovezand. Het vredesfeest wordt in deze gemeente gehouden a.s. Donderdag. Het programma is gelijk aan elders en be staat uit: klokluiden, tractatie- en spelen van de schoolkinderen, optocht van praal wagens, versierde fietsen en,z, en tot slui ting de gebruikelijke volksspelen als ring- rijden, mastklimmen enz. Het muziakge- .zeischap van Borssele zal zijne medewer king verieenen. Ruim f800 werd voor dit feest opgehaald. Rilland. In verband met het stelen van fruit (appels en peren) bij dhr. Wabeke alhier ,zijn Vrijdag twee personen in ar- (rest gesteld een zekere Wi. B. en H. F., beiden van deze gemeente. j Nadat beiden bekend hadden zijn zij weder op vrij» voeten gesteld. Ook is bij d« wed. B., alhier, fruit ontvreemd, doch hiervan is geen aangifte gedaan. lerseke. Nader .vernemen wij 001- IrenL den vermisten zoon van J. de Herder alhier: De stoomboot had een nacht op de Zuiderzee gevischt en was des nachls naar huis stoomende. Men heeft den vermiste het laatst gezien bij de Wees- per vqethrug. HeL is gewoonte dat een man op den uitkijk slaat en dit moest hij juist doen. Bij 't aanbreken van den dag zag men hem niet meer. Di rect is men terug gegaan, evenwel zond-er eénig resultaat. Er wordt aan genomen, dat hij overboord is geval len en een slag van de schroei heeft gehad. Hij was een goed zwemmer. De verslagenheid alhiejr is natuurlijk groot. 1 (Z.) Brabbcndijke. Openbare vergadering van den raad der gemeente op Vrijdag Sept. Voorzt de Burgemeester, tegenwoor dig alle leden. Na, opening der vergadering worden, de notulen voorgelezen ein onveranderd vast gesteld. Mededee-ling woidt gedaan, dat het suppletoir-kohier Hoofd omslag is goedgekeurd. Daarna leest de, voorzitter een missive voor, waaruit blijkt, dat de Burgemeester meit ingang van heden als zoodanig is herbenoemd, alsmede proces verbaal van eeds-ailegging. De voorzatter houdt daarop de volgendei rede: Mijne lleeren! Zoo als uit de voorgelezen stukken is gebleken, beeft hot H. M. de Koningin) Gehaagd, mijl opninuw te benoemen tot burgemeester dezer gemeente. Van d'ezé plaats breng ik II. M. en hen, di© Haar' hierin v,an voorlichting dienden, mijn dank voor dat vernieuwde bewijs van vetrlrou» wen. Mijne heeren, de periode, welk» aichfer ons ligt, was een zeer emiotic-volle. Niet een normaal jaar was erbij. In Aug. 1914 brak reeds die oorlog uit en eien paar maanden daarna ondervonden we ooi; hier de gevolgen van dei groote Belgische vlucht. Sedert stond hat met onverwachte gebeurtenissen ni»t meer stil. E»n zware militaire bezetting bracht groote drukte mede, terwijl de verschillende distribu- tiemaatregelen het gewone werk vertien voudigden. Dal er onder zulke omstan digheden niet kan worden; gedaan, wat men -graag zou will»n, za.1 ieder onbe vooroordeelde moeten to,3gev«m. Toch is deze periode niet onvruchtbaar geweest. Om een paar dinjgen te noemen, onze gemeenschappeïijikei gasfabriek werd geo pend. De O. L. S. werd omgezet in een U. L. O. Onze eerst© gemeenschapshuizen, als ik zé zoo noemen mag, staan er, del gemeente-veldwachter kreeg gen ambts woning, verschillende nieuwe verordenin gen werden vastgesteld en wat vooral weegt, we kwamen zonder kleerscheuren uit den strijd'. Dat alles dank ik aan de medewer king van u, mijne Heeren, maar vooral van de wethouders, zoowel het vorige als het tegenwoordig tolleige,. Ook aan den secretaris had ik een goeden ambte naar, terwijl ik ook niet mag nal,alten- te wjjj/en op de goede hul'p, die ik had van den gemeente-veldwachter. Nu gaan we weer een nieuwe toekomst tegemoet en van hart© hoop ik, dal dezle rustiger zal' zijn dan dei vorige, op-dat nu veel zal kunnen worden gedaan, wat vroeger achterwege moest blijven. Ook gij, mijne heeren, zijt een nieuw tijdperk ingetreden. Laat ons tezamen trachten te werken tot heil' van onze getmeiente. Steeds mocht ik me verheugen in uwe welwillendheid, ik beveel me ook in de toekomst daarvoor bijl u aan. Wethouder Vogelaar wenscht dein voor zitter geluk met zijn herbenoeming. Ook nSj herinnert er aan, dat er eien tijdperk achter den rug ligt van veel zorg en veel werk, waaruit de gemeente, ook wat d'e financiën betreft, zonder kleerscheuren is afgekomen. Hij hoopt, dat er thans een tijdperk zal' intreden niet van rust, doch een tijdperk, waarin het werk rustig en met beleid kan worden afgedaan. Hij zegt den steun in dezen toe- van de- wethou ders en de overige raadsleden en hoopt, dat God hem lust en kracht moge geven, om in het belang der gemeente werk zaam te zijn. Tevens ho-opt hiji, dat de goede en. aangename toon, die hier altijd lieiz-rsclit ook bij verschil van meening zial blijven bestaan. Ook wethouder Ilirdes en de overige raadsleden wenschen den voorzitter ge luk, waarvoor deze zijn dank brengt. Thans komt aan de orde een voorstel tot vaststelling eener verordening tot re geling van de wijze van uitbetaling defr onderwij|zers-jaa,rweddeii «1 tot regeling van de inhouding dier jaarwedden bij verlof tot afwezigheid, voo-rzooveel be treft het personeel, verbonden aan die Openb. School' voo-r U. L. O. en het personeel, verbonden aan de gemeensch. openbare school op het gehucht -Oostdijk. Zonder discussie wordt dezle aangeno men, zo-oals deze door B. en Wi. is voor gesteld. Alsnu is aan de orde: Vaststelling der huurwaarde van de woningen, besteimd voor de woning van het hoofd der school' voor U. L. 0. en die, welke bestemd is tot wonin,g yoor het hoofd 'op den Oostdijk, B. en W. stelten voor in het eierslD geval' f275 te stellen, in het tweede ge val 1/10 der jaarwedde mat een maximum van 1 300, dat laatste als een zletkieirei concessie aan den Raad te Kruiningefu, De heer Krijger vindt liet eerste bedrag te hoog. De voorzitter, alsmeda wethou der Vogelaar beteogen, dat hier alleszins do billijkheid is betracht, gtezien het trac- tement, dat boven de 14000 uitgaat et1 in aanmerking nemende de verhoogde kosten van onderhoud enz. Dhr. Krijger legt zich thans bij het voorstel neder, waarop dat met algemeene- stemunpn wordt aangenomen. Het volgende punt betreft vaststelling der belooningen voor lie-t geven van les bujten de gewone- schooluren. De voor zitter zegt, dat hierover in hief college van B. en .Wi. verschil van meenilng her staat. De meerderheid Aran het colLeg» stelt voor d.« belooning te bepajlen op hetzelfde bedrag, als in dei wet voor htet herhalings onderwijs is bepaald. De voorzitter licht een en ander nader toe. Wethouder Vogelaar verdedigt zijn afwijkend standpunt. Hij vindt, dat Üe jaarwedde van het hoofd der school vol doende hoog is, fziopdat naar het hem voor komt een afzonderlijke heloonmg voor liet geven van les buiten de- gpwoni» schooluren n.et noodzakelijk is. Hij wil nog met spiexen pve-r de gekregen duur- tetoeslag, die o-ok overbodig was. Boven dien is hij' bevreesd, da,t de heieren nu lessen buiten de- gewone uren tzlullen gaan zoeken. De heer Krijger zegt, dat hij het niet met den heer vogelaar eens is. HeL Rijk betaalt en waarom zouden wiji daarvan niet profiteeren? He voorzitter komt eerst op; _t«ge-n 4? uitlating van den heer Krijger. Hij vinitlt het hier absoluut niet een plukken van de staatsruif, maar alleszins te verdedi gen «11 te billijiken. Vonder vinflt hij dia redeneering van den beier Vogelaar to taal onlogisch. Hel g«idt hier een alge meene. regeling en we moeten daarbij bepaalde personen buiten het geding bon den, Hiji vindt, dat de beer Vogelaar een rede heeft opgezet, d.« g©eu vér band houdt met de z,aak. Hiji wijst er ook nog op-, da,t lessen buiten de ge wone uien niet zoo maar .kunnen worden gefabriceerd. Er is ook nog zoo i«Ls jraai een schooltoezicht mn me* college van B-. en W. De beer Vogelaar repliceert, waarin hjj nogmaals te kennen geeft, dat dia jaar wedden voldoende hoog zijn om derge lijk nevenwerk te doen. De voora.tter komt hiertegen nogmaals krachtig op, maar wil zich o-verig«us nifet laten verleiden nu u debat aan te gaan over die jaarwedden, als zijnde: than» niet aan de orde. Het voorstel van B. en Wi. wordt daar op aangenomen met 6 tegen 1 stern, die van den h-eer Vogelaar. Het laatste voorstel der agenda betreft een uitgifte op eifpacht van e-en stroo-kj-e grond aan den smid W„ Staal; tonpinde een overdekten noodstal te plaatsen. Zon der hoofdelijke stemming wordt dat voor stel aangenomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Krij-' ger de aandacht op den gevaarlijken op rit op- de grens der gemochte en Rillan|d- B-ath. Hij geeft in overweging nog ©mts met het college van B-. ein W„ tei Rilland in onderhandeling te treden. Dia voorz;. zegt eien en ander toei. Daarna sluiting!.. Brcskens. liter is door de Br. 7 bin nengesleept eien Heister vis-scbersboot, d.e op- zee den mast had verloren. Dei het- manning bevond zich nog aan boomd. (M. Ct.) Cadzand. In de Donderdag geho-udiemj voltallige raadsvergadering werd heit ko hier n;o-. 2 vian de belasting op- de honddn vastgesteld op 46.50 met vijif artikels;, De huurwaarde van de woning van het hootd der schiool werd vastglesteld op- f150. De verordening word vastgesteld regie!- lende de wijizfe van uitbetaling der jaar wedden van de ondei wijzers en regelende de inhouding dier jaarwedden bjj verlof en afwezigheid. Een reclame tegen den aanslag in fleh hoofdelijken omslag werd afgewezen. Op een verzoek van den onRerwijaer van Maelsaeke om ook a-angewezlein te wo-rden voor bet geven van hmhalingsoindefrwijs werd gunstig beschikt. 1 Ten slotte werd de begroeting 1920 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 123588.361/2. (M. Crt.) Schoondijke. Met ingang van Maandag 29 September j.l. is de d'iemstregelinig, Aran de Zee-uwsch Vlaamsche Tramweg- Maatschappij gewijzigd. De avondtreinen van 6.30 uit IJzendijike en 7 uur van Schoondijke vervallen, terwijl do trein van 6.15 uit IJzendijke, 5 minuten .ver vroegd is.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2