O N D E R W IJ S. Gem Laars Openbare lift één Thermo-tj 1 <1 Annexatie-propaganda in de lucht. Men meldt uit Maastricht d.d. 4 dezer: Hedenmiddag demonstreerde boven Maastricht een Belgisch vliegenier. Een looping the loop en andere manoeuvres dwongen de belangstelling van duizenden toeschouwers ai. De demonstratie, die voor Maastricht een groote verrassing was, wordt beschouwd als een i;eclame voor de vliegdemonstraties in Tourna Bride op aanstaanden Zondag, die zeer in het teeken staan van een annexatie- propaganda. Huldiging Generaal Snijders. Gistermiddag half vijf had in de groote zaal van het Ilotel de Tivee Steden de huldiging plaats van den oud-opperbevel- liehber van Land- en Zeemacht, generaal Snijders, ryuuioe in Jan. j.l. een comité gevormd uit verschillende personen, het initiatief genomen had. Dit comité had verschillende bijdragen verzameld om den generaal een hulde blijk aan te bieden, bestaande uit een borstbeeld van hem zelf en een fraai uitgevoerd album, bevattende de namen vani de leden van di'li icomité en alle ücelnemers, welke twee geschenken hém gistermiddag overhandigd werden. Oneervolle begrafenis. Die Heerienstihe bevolking, de bevol king dus van de Limburgsche mijn streek, heeft op Koninginnefeest mr. Van Groenendael, den Limburssohen afgevaardigde naar de Tweede Kamer, begraven. Dat ging op de manier als bij een ouden haverveldtochl, een his torische rechlspegling buiten de gestel de rechtsmacht om, waarbij ,,vox po- puli vox Dei" gold en waarvan in Engeland nog hier en daar de „Guy- Fawkes-day" een overblijfsel is. D:e heer Van Groenendael, die van zijn „begrafenis" per telegraaf op de hoogte wem gesteld, kan zich die volksuitspraak aantrekken of niet. Maar hij staat te pronk als landverra der. De Katholieke Partij heeft hem verloochend en het Limburgsche volk werpt hem uit. In België heeft men aangedrongen op een volksstemming. Hier is er een, die klinkt als een klok. Het feestvierende volk in de mijn streek signaleerde ook nog andere landverraders. Wanneer zuilen die doorhun partij worden uitgebannen? Staatscommissie inzake de duurte. Bij Kon. Best. is: I. ingesteld een© Staatscommissie wier taak zaï zijn a. een onderzoek in te stellen in zake de bestaande duurte van de voor naamste levensbehoeften b. na te gaan of en in hoeverre door iRegeeringsma,afregelen of anders zins algemeen© prijsstijging kan wor den tegengegaan of althans voor be paalde artikelen beperkt; c. indien zij termen Lot eien ais sul) b. bedoeld ingrijpen aanwezig acht, daartoe strekkende' voorst-ellen te doen Met bepaling, dal deze Staatscom missie liaar uit te brengen rapport zat vaststellen bij meerderheid van stemmen, met dien verstande, dat ieder lid het recht heeft van zijn ge voelen, indien het van dat der meer derheid afwijkt, in een afzonderlijke aan het rapport toe le voegen nota te doen blijken, tenzij zulks korte- lijk in het rapport mocht kunnen wor den opgenomen II. in die Staatscommissie benoemd: a. tot lid en voorzitter mr. dr. G. ,T. W. Brums, hoogleeraar aan de Handelshoogeschool te Rotterdam b. tot leden: B. J. Gerretson, oud- lid van de Tweede Kamer der Sta!en- Generaal, lid van de Provinciale Sta ten van de provincie Zuid-Holland, te Rotterdam; H. G. M. Hermans, lid van de Tweede Kamer der Sta.len- Generaal, te Maastricht; mr. P. A. J. Jansen, oud-lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal, rechter in de Ar rondissementsrechtbank te Maastricht; mr. dr. E. van Ketwich Verschuur, burgemeester van Groningen: me vrouw LelimanBosch, oud-presi dente van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, inspectrice van het Vakonderwijs te Baarn; G. A. J. Mir- ter, directeur der coöp. Handelskamer te Rotterdam; J. Schouten, lid van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal, te Rotterdam; dr. E. van Weideren, baron Rengers, te 1 JsbrecMum, Sneek F. M. Wibaut, wethouder te Amster dam, tof secretaris Mr. Dr. S. Fontein te Rotterdam. De handel op België. Volgens een mededeeling van liet Bel gisch consulaat te Rotterdam is elke in voer van Nederland naar België verbo den, tenzij vergezeld van een verklaring omtrent de hoeveelheid van hot artikel, dat van Duitschen oorsprong is en een verklaring van den Belgischen consul, die moei zeggen, dat do verklaring hem ge loofwaardig voorkomt. Deze maatregel staat, naar het „Han delsblad" meent, gelijk met een absolute belemmering van den uitvoer van Neder land naar België, wijl van den consul het onmogelijke gevraagd Wordt. Hij kan niet verklaren of de aanvragers al dan niet „ges loolwaardige" verklaringen afleggen. Elke aanvrager, ijeder, die wil uitvoeren, is dus van de willekeur van den consul afhankelijk. Do mededeeling van den Belgischen consul te Botterdam hebben ook wij' ont vangen, doch zij kwam ons ongeloofbaar voor. Maar men kan thans van de Belgi sche Begeering alles verwachten. Men is te Brussel bezig, „vriendschappelijke stem ming" te kweeken jegens ons Jand en men schiet er den eenen hok na den an deren, De tjongste proteststaking te Amsterdam. Naar het „Hbl." verneemt hébben B. on. AVna. jongstleden Zaterdag met de bedrijfshoofden te hebben geraadjj'loegd, bepaald, dat de gemeente-geëmployeerden, cl io aan de- proteststaking van Dinsdag 26 Aug. j.l. hebben deel genomen zullen worden gestraft met zes dagen schor sing en inhouding van loon over dien tijd. De melk- en boterprijzen. Op de' vragen van den heer Weitkamp betreffende melk- en boterprijzen (inge zonden 7 Aug. 1919), is het antwoord van den minister van Landbouw: le. De organisaties, welke zieh des tijds bij monde van hun vertegenwoordi gers in het zuivelkantoor akkoord hebben verklaard met een grondprijs van IIV2 cent per L. melk, zijn de Algem. Nederl. Zuivelbond, de Bond van Kaasproducen- ten, de Nederl, Melkhygjënische Ve'ieeni- ging en de Vereeniging van Zuivelfabri- kanten in Nederland. 2e. De verkoopsorganisaties hebben 't departement van den ondergeteekende medegedeeld, dat zij voornemens waren dein boterprijs op f2.80 in den groothan del te bepalen. Van de besprekingen, die in dein boezem der verkoopsorganisaties aan deze bepaling van den prijs voorafge gaan ,z.ijn, hebben den ondergeteekende geen mededeelingen bereikt. Hieraan kan nog toegevoegd worden, dat met bovengenoemde en andere orga nisaties is overeengekomen, dat deze prijs zonder nader overleg met onidergeiteekende niet zal gewijzigd worden. 3e. De ondei'geteekein.de is niet in staat mede te deelen, hoei hoog de prijs van een liter melk moet zijn, om den pro ducent een uurloon van 40 cent te ver zekeren. Uit don aard der zaak zal voor dei onderscheiden soorten van landbouwbe1- drijf deze prijs zeer uiteenloopein. Goes. Zondagss!uiting Ap 0- t he kers. Zondag 7 Sept, is de apotheek van dhr. La Porie geopend. Gaarne verwijzen wij In,aar ,actter- staande advertenlie van de tooneel- uitvoering van den St. Petruskring van Middelburg op Zondag 14 Sep tember, des avonds 8 uur, in de zaal van het Slof Oostende'alhier. Het voor ons, Katholieken, zoo aangrijpende drama „Het Herderinnetje van Lour- des" werd door bovengenoemden kring herhaaldelijk met steeds stijgend succes uitgevoerd. Vain 6 September tot en met 13 September 1919 is verkrijgbaar: op bon 7531/2 ons 'Suiker. De uitslag van de heden gehou den loting voor de militieplichtigen der lichting 1920 is als volgt: 1. II. N. Kilers, 2. J. Bruel, 3. C. van de Kreeke, 4. J. Labeur, 5. D. Bolle, G. P. Dekker, 7. G. J'. van Riet, 8. A. Does, 9 F. Dekker, 10. D. le Coq, 11. G. M. den Herder, 12. M. Goedhart, 13. J. A. Rottier, 14. D'. Melse, 15. A'. L. Beuas, 16. J. Gunst, 17. J. M. Meij'ler, 18. J. G. Kloosterman, 19. K. G. van Maasdam, 20. G. Ruitenbeek, 21. W. L. Harthoorn, 22. C. Verrij'zer, 23. W. Joosse, 24. J. G. Hollestelle, 25. J. C:. Voois, 26. .1. Zandee, 27. P. Schouwenburg, 28. IC. Schrijver, 29. J. D. de Jonge, 30. H G. van Hartesveldt, 31. P. van An- rooij1, 32. C. S. Bedet, 33. A. Jacobs, 3-1 J. J. Vermaas, 35. F. J. M. Buijs- rogge, 36. G. Schouwenburg, 37. P. Krib be, 38. J. A. Wilton van Reede, 39. J. Zuidhof, 40. W, Kerkhove, 41. P. Cl Bartclse, 42. G. Bruel, 43. M. G. de de Groot, 44. A. J. Mieras. Middelburg. Nog zelden hebben wij den Buitentuin zoo vol gezien als gisteren avond, toein begunstigd door prachtig zo merweder het stafmu.ziekkorps der Kon. Marine uit Den Helder, directeur de heer A. L. llazebroek, aldaar een concert gaf, aangeboden door den Commandant der Marinei alhier aan de leden van den Tuin en aan alle militairen. Mede aangetrok ken door liet mooie weder hadden hon derden .zich opgemaakt 0111 kennis te ma ken met dit uit 54 man bestaande korps, dat ons vergastte op een uitvoering zooals wij die ons hier alleen herinneren uit den tijd, dat de stafmuziekkorpsen van de infanterie hier concerten gaven. Men merkt direct met beroepsmusici te doen te heb ben. Als introductie werd het Zeeiuvsch Volkslied ten gehoore gebracht, terwijl ook de le Suite des Miniatures van Murks op liet programma stond. Verder noemen wij de schitterende vertolking van de Ouverture „Guillaume Teil" en andere1 opera's. Het .was in één woord een ge notvolle avond. Vlissingen. Bij ICon. besluit is benoemd met ingang van 1 October 1919 tot bur gemeester van Vlissingen Cl A. van. Woelderen. Dei nieuw-benoemde burgemeester is ge- peinsiomieerd kapitein der artillerie' en thans als reserve-kapitein werkzaam aan liet Departement van Oorlog, llij is een izocm van wijlen den heer C. L. van Woelderen, directeur der Stoomvaart- Maatschappij' „Zeeland' Een der twee meisjes die Zondag avond z.oo laaghartig door een onbekend gebleven persoon met een mes in den buik werd gestoken, is hedenmorgen over leden. Het is nog niet gelukt Sen laagj- hartigen aanrander op tet sporen. Kloetinge. De feestcommissie (voor zitter A. Th. A. Wagtho en secr. E. Hoek) mag op een welgeslaagd Ko- ninginne- en Vredesfeest terugzien. Dank zij de milde bijdragen der ge meentewaren konden heel wat aantrek kelijke nummers op het programma gejiiaatst worden. De muzikale och tendwandeling bracht, er de stemming al in, voor zoover ze niet reeds ge wekt was door fraaie ©erepoorten, eenvoudige groenversieringen en de talrijke vlaggen, 's Ochtends hebben de kinderen pret gemaakt en gesmuld, te 1 uur werd ae stoet geformeerd voor den optocht. Er waren een paar versierde wagens miet schenksters, op geluisterde stalen rossen, een mooie bokkewagen, een grappig negertje en wat niet al I De volksspelen en de ver richtingen van de Gymnastiekvereen. S.S.S. mochten zich 's middags in evengroote belangstelling verheugen, evenals het avond-zangconcert van de twee zangkoren, onder Tammiiiga's lei ding. Nadat voor des burgemeesters woning een huldebetooging van de zangers en zangeressen had plaats ge had, liet de muziek zich hooren van af de bij de kerk opgestelde tribune. Inmiddels hadden de lampionverlich ting op het marktveld en de gevelver lichting de „vaaLe" en omgeving altijd een weelderig, bekoorlijk plekske in een waar tooverpark nerschapen. Het aantal feestgangers was enorm groot. Uit de omliggende plaatsen, niet het minst uit Goes, wa ren zij toegestroomd. Een goed ge slaagd vuurwerk was de finale van een blijden dag voor het dorp. (ZO Hcinkenszand. In de op 2 Sept. al hier gehouden, raadsvergadering werden do geloofsbrieven, onderzocht en in orde bevonden, zoodat tot toelating werd be sloten. Over 8 dagen zal beëediging en wethoudershenoeming plaats hébben. Ntsse. Door de commissie van het Woensdag gevierde feest is een telegram verzonden aan H. 11. de Koningin van den volgenden inhoud: Feestcommissie ter herdenking Uwer geboortedag brengt Uwe Majesteit na mens de gemeente Nissei hartelijke ge- lukwenschen en betuigt Uwe Majesteit hiermede hare gevoelens van aanhan kelijkheid en oprechte hulde. Namens de Feestcommissie; A. v. d. POEST CLEMENT, Voorzitter. Donderdag werd het volgende antwoord ontvangen Har© Majesteit draagt mij op den in woners (van Nisse) hoogst der.zelver oprechten dank over te brengen voor gelukwenschen en hulde. TEN BROECKE HOEKSTRA, Adjudant. Het feest begunstigd door prachtig weer is goeid geslaagd. -Dhr. H. Dane, die lot wethouder benoemd was heeft voor die benoeming bedankt. 1 Waterlandkerkje. De Raad dezer ge meente hood II. II. de Koningin zijin ge lukwenschen en hulde aan ter gelegen heid van Raar jongsten jaardag, pro testeerde met .alle kracht tegen elke po^ ging tot Annexatie van grondgebied en uitte den vurigen wensch, dat Zeeuwschi- Vlaanderen en Limburg steeds met Ne derland moge vereenigd blijven. Tot wethouders werden benoemd de heeren C. van Dixhioiorn en A. H. de MilliamO' zulks met vier van de zeven stemmen. De Raad lelt vier Protefetant- sclie, drie Katholieke Raadsleden. St-Jansteen. Maandagnacht is de land- bouwschuur van dhr. L. Pieters lot den grond' toe afgebrand. Het vee kon ge lukkig gered worden, doch de oogst en al het landbouwgerief ging door het vuur verloren. De dichtbijstaande woningen! konden, door de inmiddels aangerukte brandspuit, gelukkig behouden wórden- Alles is verzekerd. Omtrent de oorzaak van, den brand tast men in het duister. V,an hieruit brengen velen een bezoek aam de verwoeste streken van België. Per fiets gaat de tocht meestal over Mechelen ,of Dendermonde naar den Yser. Ook Ostende en Zeebrugge worden door vele Holla,ndsche toeristen bezocht. Een pasa.vanit voor een rijwiel is gemakkelijk aan hel Belgisch douane-kantoor te ver krijgen en een identiteitskaart is te be komen op de Secretarie zijner woonplaats. Het iëizén op deze wijze in België levert niet dc minste moeilijkheid op. IJzendijke. Burgemeester J. A. Neeteson heieft tegen 1 Jan. eervol ontslag aan gevraagd. 1 j Breskens. Met ingang van 8 Septem ber a.s. wordt de verbinding van Zeeuwscli-Vlaandenen root overig Ne derland moeilijker. Die boot van Vlis singen inaar Breskens, die nu 's avonds om 7.22 uur vertrekt, zat dan reeds des fniddags om ;4.10 u. vertrekken. De laatste boot van Breskens zal des middags (om 4.40 u. vertrekken. Sluis. In deze maand zal alhier «ein cursus worden gegeven in boekhou den, door dïhr. I. B. Visser. St-Kruis. Bij hef laatst 1e Vlissin gen gehouden examen voor kommies 2de klasse slaagden o.m. dhrn. J. v. Tongeren, D. Polderman en M. Groen- leer. Wethoudersbenoemingen. Kattendijke. Da heerein! G. M. Timmer man en Joh. van Kleunen ,zijn benoemd tot wethouder. (Z.) Ellewoutsdijk. Tot wethouders ,zijn ge kezen de h.h. A. Luteijn en Jobs. van 'Liere. (Z.) Waarde. Tot wethouder werd benoemd do beer J. Pieper en M. de Looize, aftr. (Z.) Wolf aartsdijk. Tot wethouders weiden gekozen de heareini Valkier, 11a loting, en Noteboora, nadat de heer Lindenbergh voor een nieuwe keuze had bedankt. (Z.) Oudelande. Gekozen tot wethouders de heeren J. de Jager G®. (Chr. hisl.) ein I. dei Bakker (vrij®.) (Zi.) Rilland-Batt Benoemd tot wethouders de: heeren F. M. Boot en .1. Kteijnhout. Schore. Tot wethouders werden geko zen de heeren .1. Glerum aftr. met 6 stemmen en dhr. Karets© met 4 sleim- tmetn. Op dhr. Verhaag,en waren drie stem man uitgebracht, Wemeldinge. Tot wethouders werden ge kozen P. Lindenbergh en Jac. de Bour- igraaf. Krahbendijke. A. ilinies en Cl. P. Vos gelaar. Wissenkerke. Adr. v. d. Maas en A. C. v. Nieuwenhuijzen Colijnsplaat. A. J. Ridder en Wi. Pot- a.ppel. Zierikzee. L. Koopman Cz. en A. Tim merman Cz. Veere. Benoemd tot wethouders P. L. Holier en A. Scheele. (Z.) Sf-Laurens. Benoemd tot wethouders M. 'C. Mairinisse met 6 st. en J. Franckc met 4 st. (Z.) Hulst. Benoemd tot wethouders M. F. Ver wilghen en C. J. Burm. Axel. Benoemd tot wethouder J. M. Og- gel en, v. d'. Bilt. Hoek. Benoemd tot wethouders A. J. Outran, lib. en A. Dieieman, a.r. Zaamslag. Benoemd tot wethouders A. do Feijler (c.-h.) en J. de Visser, lib. Westdorpe. A. de Belier en H. Govaert. Sluis. H. van Masijk, A. AernoiudJs. Het muziekkorps der Marine zal heden een muzikale wandeling deen door Vlissingen; hedenavond te 8 uur en mor gen te 3 uur geeft het een uitvoering; op den Boulevard aldaar. Maandagmorgen te ongeveer 10 uur is heit korps te Middelburg voor een wande ling door de straten en den avond van dien dag wordt een. militaire taptoe te Vlissingen gehouden. Ten slotte speelt het korps Dinsdag middag O'p een afternoon tea te Middel burg, in het commandantshuis. Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding. De heer Hombach, voorzitter van het Comité van Actie voor de totstandkoming der Zeieuwsch-Vlaamsche Waterleiding ont ving op het telegram van hulde den 19en Augustus j.l. verzonden, het navolgende antwoord Harei Majesteit de Koningin velrnam meit zeer veel belangstelling de geslaagde proef Ier verkrijging van drinkwater, van zoo groote1 waarde voor Zeeuwsch-Vl'aan- deren's bevolking. Hare Majesteit is ten hoogste erkentelijk voor den ejersLen dronk op Hoogstdeirzélve uitgebracht erï draagt mij' op het Drinkwaterleidingcomité haren zeeï oprechten dank te betuigen voor dien dronk aan Hare Majesteit ein lioogstderzelver Huis gewijd. Adjudant van Dienst, RUYS. Het feest van „Middelburg Vooruit". De wedstrijden op het Molenwater zijn Woensdagmiddag door ongeveer drie dui zend betalende bezoekers bijgewoond. Jammer, dat de regeling dezier feesten veel te wenschen overliet, reeds was een gebrek, dat er slechts één ingang tot het terrein was, waardoor een ontzettend gedrang ontstond. Maar ook op het ter rein was er slechts voor enkele iets te zien van de verschillende spelen en de turnuitvoeringen, terwijl de deelne mers veel last hadden' van hét niet af gezet zijln der banen, waardoor het pu bliek steeds die banen bezette' en het geregeld afwerken der nummers bemoei lijkte. Nu deelde het bestuur ons mede de plannen tot afzetten van de hanen te hebben moeten laten varen, met het oog op do kosten; maar toch zlou o. i. veel zijn bereikt als men in het pro gramma de verschillende wedstrijden had vermeld en ook bij de banen had aan gegeven wat er te zien was. Waar het bestuur 'zelf' echter de gebrekkige regeling volmondig bekende, willen wij hoj)en, dat het daarin door meer financiëelen steun in staat gesteld, een volgende maal voor betere regeling zal zorg dragen. Dc wedstrijden werden op hoogst ver dienstelijke wijze begeleid door het ge zelschap „Apollo", uit Domburg. Dc turners en turnsters van „Sparta" uit yiissingen en van „Medioburgum", gaven goed werk te zien en vormden ook enkele goede groepen. E© Marineschepelingen zorgden ook hunnerzijds voor een aiwisseling, die ech ter ook door het opdringen van het pu bliek niet tot haar recht kwam. Ofschoon het programma aangaf, dat do wedstrijden, tot half zes zouden duren, waren: ze ,oin half vijif reeds afgeloo- peni en trok het bestuur met „Apollo'' naar de Markt. Daar was het ook enorm druk bij de uitvoering, die van 3 tot 5 uur „Apollo" uit Wissenkerke gaf. Te zes uur had in het Vincentiushuis de prijisuildeeliug voor de verschillende wedstrijden plaats. Even later waren wij in de Concert en Gehoorzaal, waar het publiek in do kleine zaal zat, en waar op het podium „De K'öme Westkapelaar" onder leiding van den heer G Houtekamer, plaats had den genomen en daar met hun vrien delijke gezichtjes onder de witte muts jes een yroolijken aanblik gaven. Met het Wilhelmus begonnen, dat staan de werd aangehoord volgde hét Zeeuw- sche Volkslied, dat nja luid apjdaus in Zeeuwsch dialect werd herhaald. E11 zoo volgde een aantal andere liedjes, de een al aardiger gezongen dan de andere en ook werden een paar voordrachtjes ge daan, waarbij men verbaasd staat over de vrije houding der jeugdige boerinne tjes voor zoo'n volle zaal. Terwijl het muziekgezelschap ,,Aj)ollo' van Domburg na afloop van de feesten opl het Molenwater nog tot zeven uur bijna onophoudelijk spelende door de stad was getrokken, was op: de Markt bijna onophoudelijk muziek gemaakt. Na dat „Apollo" uit Wissenkerke de tent om 5 uur verlaten had, had om half zes het gezelschap van de „Houthandel Walcheren" daarop plaats genomen tot half acht en te 8 uur was Mo.rk's Corps gevolgd. Steeds werd het drukker op het Marktplein. Te ruim tien uur werd voor het stad huis de fakkeloptocht opgesteld en hoe veel menschen toen voor en naast en achter het Middelburgsch Muziekkorps mede naar de Loskade trokken is op geen honderd na te zeggen, terwijl op geen duizend na te schatten is hoeveel zich reeds aan beide zijden van het kanaal een plaatsje hadden verzekerd. De duizende menschen konden slechts ten deele genieten van de paar marmer- groepen, die de leden van „Mediobur gum" op een vlot in het kanaal uitvoerden en die beschenen werden door het zoek licht van een torpedoboot, hetgeen mo gelijk was door de hooggewaardeerde tus- schenkomst van den vice-admiraal Smit, commandant der stelling van de Mon den der Maas en der Schelde. Zij, die 'n plaatsje hadden gekregen op de aan de Loskade gemeerde boot of vooraan ston den op den wal, zullen zeker dankbaar zijn; geweest wel de marmergroepen te hebben gezien. De clou van ieder avondfeest is voor de meeste feestgangers slechts het vuur werk en het hier ontstoken© was wel niet groot, maar de verschillende stuk ken) waren zeer goed. Het bestuur' van „Middelburg Vooruit" kam met dankbaarheid op den dag van Woensdag terugzien. (Z.) Goes. De 'lessen aan de Vakschool voor Meisjes zullen Dinsdag 9 September in het gebouw der Nationale Bankvereeni ging aanvangen. Gelegenheid tot bezich tiging van het gebouw Maandbg 8 Sep tember, des namiddags van 34 uur. Bij Kon. beslujt van '28 Augustus 1919 no; 90 is: lo'. ingetrokken dat van 14 Juni 1919 mot. 17, waarbij mej. dr. W|. C. E. Pels- tier werd benoemd tot leietraires aian de R. H. ,B'. S,. to Goes, en 2oi. voor liet tijdvak van '1 September 1919 tot en met 31 Augustus: '1920 bëi- njoiemd tot leeraar aan die) R. H. Bi. S., J. Jansma, thans onderwijzer te Amelrs- foiort. Aan de Industrie- c(n Huishoudschool te Middelburg zijn benoemd tot learares- sem: definitief de dames J. G. 'O. J. Schroder voor koken, voedingslësr ein huishoudkunde, P. .Olferhaus voor te|0- kenén voor een jaar de dames Wl. 'C. C. L. Ruijler voor nuttige en fra,aiei lialndwer- ken, W. F. de Ridder voor costuumnaaie|u en G. T. 't Hart voor lingerielnaaiein. 1 (M. (Ct.) De d iks een New-Yoi Wilson, die wereld werd ovenljes 46 hem naar !hi vond men j groot genoeg hij Kroest ii worden. In hem zijdelin brengen, ter vloier dienst D r 01e; s t a,nd li O u du,«middag minus een standb ouders park, om te ving der cor Gaston ICabi De heer C ven naar vc beloften ged komen. Zoo houders aan staan. Z© zi en er komt zijn er daaro ben betaald gemeen bleel verschillende den alleenve maar liet bi© in dat artik< dat de groo' bestuur. Het de macht in dan zouden vallen. Reed failliet verl lilta-bestuur nialam van moeid, dat slecht giaat. AMERON' ex-keizerin eerst eene r de wallen v (BAZEL, verdrag met onderteekem den der mi regeld word BERLIJN. Fransche Ir Be Notaris H. 1 fe 's-Gravenpolder, van de Erfgenanu KAREL VAN DALE Vrijdag 12 Se| in het openba: A. des voormi de herberg bij d Heinkenszand: 1. Een Huis en E te Heinikenszand, s groot 2 A. 46 cA. Aanvaarding bij 2. Een Hui: en T aldaar, sectie D groot 2 A. 52 cA. Verhuurd tot 1 3. Een Huis aldaar, sectie D 1 A. 40 cA. Verhuurd tot 1 8. des Damiddaj sub 1 te veilen pt geld, een INB1 bestaande Tafels, Stoelen, Klokken, Sleekacl Glas- en Aardew bedden, Dekens, Bascule met gew inventaris, Arbeid Tobbe, Emmers, V fornuis, Meelkis Aardappelzeeft, B kooien, Steenkoh enz. enz. Te Vlissingen slaagde1 voor Radiotej!©- jgralfet l.e klasse, d© heer F. van Beers, leerling van dep cnrsus-Frelier. (M. 'Ct.) uw verkoudhek en keelpijn. Zij mondholte, loss op en genezen doozen van 50 Bil Apoth. en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2