BINNENLAND. UIT ZEELAND. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Sociale Berichten. Gemengd Nieuws. dezer dagen te New-York aangekomen. Het artikel draagt als opschrift„Dui zenden in Siberië vermoord." Embry verklaart, dat de bolsjewiki in Siberië op ontzettende wijze ge moord hebben. Hij zegt. in het bezit te zijn van tal van fotografieën, ten bewijze, dat mannen, vrouwen en kin deren in grooten getale werden op gejaagd de bosschen in, en daar met knuppels afgemaakt. (Msb.) Tweede Kamer. De Arbeidswet De lieer Dresselhuijs vreest, dat do aanneming van Aalberse'sarbeidswet do treurigste gevolgen op economisch gebied zal hebben. Hij noemt haar „een sprong in bel duister". Hoe is hot nu met die productie- en eoncurrentiebezwaren vraagt de Kamer- overzichtschrijver van „De Tijd". De katholieke sociologen hadden 111. i. een goed werk kunnen doen nu zwam den zij vrijwel in da ruimte als zij nu eens gepoogd hadden, om de fabrikan- tenvreazen te ontzenuwen. Zij deden het. niet.. Alleen de heeren Hermans en En gels kwamen met een tegenredeneering- De> 'heer Hermans wees op de Maastricht se!» ceramiiekindustrie, dio het vroeger zelfs niet meende te kunnen bolwerken, zonder de hulp van 9-jarige kinderen (schande!) en die, ondanks de latere be scherming van vrouwen en kinderen 1oeh nóg floreert. De heer Engels stond uitvoe rig stil bij de geschiedenis der Twentschc textiel-nijverheid, die, ondanks al hare be zwaren tegen afgedwongen sociale verbe teringen, toch er nog steeds in slaagt, 0111 hare beoefenaren tot rijkdom en weelde te brengen. Beide arbeidersafgevaardigden werden bepaald welsprekend, toen zij, iedèf op zijne wijze, liet lot schilderden van de arbeiders en arbeidsters in de eentonige, troostelooze, afmattende, de- moraliseerende mechanische groot-indus trie, waarbij de arbeider slechts een Hom mer is aan machine nommer zooveel- Een industrie, die slechts kan bestaan ten koste van de verwoesting van licha men en de vermoording der zielen van de arbeiders moet dan maar liever ten gronde gaan. De heer Engels zag, wat de textielarbeiders betreft, een hoopvolle uit komst in de oplevende ktoinindustrie, ge holpen door electrisc.he motorkracht, voor ieder bereikbaar en die den arbeider ge legenheid laat, om nog iets persoonlijks te leggen in zijn arbeid. Zitting van 4 Juli. Het. amendement-Beumer om f 4000 sub sidie te verleenen aan de stedelijke orkest,- vereenigïng to Haarlem, werd ingetrok ken 11a toezegging van den minister de kwestie te overwegen voor de volgende begroeting. Bij de behandeling der Arbeidswet wees de heer Notens er op, dat reeds in het katholieke programma van 1891! de be strijding van overmatige arbeidsduur ook voor mannen voorkwam. Hij heeft geen bezwaar tegen den algemeenen maatregel van bestuur, mits aan de bedrijfsorgani saties invloed gegeven op de uitvoering der wet. Hij bestreed uitvoerig het pro ductie bezwaar door dhr. Dresselhuys naar voren gebracht. Dhr. Wijnkoop beweerde, dat Domela Nieuwenhuis het eerst den achturendag heeft gepropageerd, waaraan de S. D. A. P. latei- ontrouw is geworden. Het eenige resultaat van het ontwerp kan zijn, dat de 8-urendag nog voor jaren van die baan zal raken. Prijzen van levensbehoeften. De heer Polak, lid van de Eerste Kamer, heeft aan den piinister van landbouw de volgende vragen ge richt 1. Heeft, de minister Jee tin is genomen van herhaaldelijk in de dagbladpers voorkomende mededeelingen omtrent kunstmatig hoog houden en opdrijven van prijzen van levensmiddelen, klee deren, schoeisel, enz. door vereenigin- gen van fabrikanten, importeurs, gros siers, winkeliers, enz. 2. Zou de minister geneigd zijn, in verband daarmede, of ook onafliankè- lijk daarvan, >een uitgebreid en alom vattend onderzoek .te doen instellen, bi] voorkeur door een staatscommissie van enquête, naar de oorzaken der heerschende duurte, opdat, ingevolge de uitkomsten van zulk een onder zoek, eventueel maatregelen beraamd kunnen worden, strekkende tot het 1e- fengaan van opdrijving van prijzen tol oven bet, niveau van Jiet, onvermijde lijke? De N. U. M. Naar de- „Tel." verneemt, zal de econo mische overeenkomst met de geassocieer de regeeringen, het General Agreement in het begin der volgende week worden opgeheven. De werkzaamheden van de Nederlandsche Uitvoer-Mij. zullen binnen enkele weken men spreekt van onge- veer drie weken worden stopgezet. De gewezen Kroonprins. De voormalige kroonprins gaf aan den burgemeester van Wieringenj, den heer A. Beerehoorn, als zijn wenscli te kennen, dat de pastoriei te Oosle'rlaad alsnog tot tenminste half October voor zijn verblijf op dat eiland ,zou wordein ingehuurd. Nederland en België. De Parijsche correspondent van het ,,-Hbld." seint: Do benoeming, van Ort en Seghers tot vertegenwoordigers van België in de com missie voor de' herziening der- verdragen van 1839 ischijnt. te wijzen op een nei ging tot toenadering ten opzichte van Nederland. Van den eerste wordt gezegd, dat hij sympathie! voor ons land heeft; de tweede heeft, deel uitgemaakt van de Vlaamsche groep in liet voormalige mi nisterie Van Havre. In elk geval is het gelukkig, dat België geen Itenkin heeft benoemd. Nederland jzal worden uitgcnoodigd zijn gedelegeerden eveneens jaoo spoedig moge lijk aan ta wijzen. In dej Fran schei pers wordt de Belgi sche campagne legen Nederland voortge zet. Overwicht der Katholieken in den Volkerenbond? Do „Frankf. Ztg." vernam uit New- York, dat Herman in don Senaat ver klaarde, dat de Volkerenbond denlt. Vader tot meester der wereld zou maken, daar de katholieke rijken, over 24 van do 45 stammen zouden beschikken. Goes. Zondagmiddag ongeveer half drie kwam van de Markt af een auto uit Mid delburg de Lange Kerkstraat ingereden- Een heer en een paar dames waren de inzittenden. Tet hoogte van den winket van den heer W- Witkam wierpen een paar opgeschoten vlegels den heer, die aan het stuurrad zat, een handvol bessen- pellen in het gezicht, waardoor genoemde persoon, verschrikt, een oogenblik zijn stuur losliet. De wagen zwenkte en reed de stoep van den goudsmidswinkel op, recht op de ruit van de uitstalkast aan, liet hoekpaaltje verbrijzelende- Gelukkig' nam de auto, toen een der achterwielen de stoephelling opkwam, een zwaai naar links en bleef daarna midden op de straat staan, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder. Een der lan taarns werd verbrijzeld en een spatbord werd verbogen, maar verder kwamen allen er met den schrik af. De heer begaf zich naar het politiebureau, waar procesverbaal van het gebeurde werd opgemaakt- - In den avond van den 5den dezer zijn in het water van de Westvcst alhier gevonden een aantal houders met' scherpe geweerpatronen, gepakt in papier en ge deeltelijk in -een geborduurde theemuts en gedeeltetijk in efen geborduurde couranten- hanger. De Commissaris van Politie te Goes verzoekt inlichtingen omtrent de herkomst dier voorwerpen. Toen Zaterdagmiddag het dochtertje van dhr. H. met een zusje op bezoek was bij familie in de Julianas straat, ont snapte het kleine zusje aan de waakzaam heid van de oudere zuster. Op eens lag de kleine in den regenbak achter het huis. Op het hulpgeschrei der kinderen kwamen de werklieden Knuist en Olivier aangesneld, die het geluk hadden het kind, dat reeds bewusteloos was, uit den regen bak te halen. Onmiddellijk werd genees kundige hulp ingeroepen en verleend door dr. Van der Harst, die de kleine weer tot bewustzijn bracht. De 60-jarige echtvereeniging van liet echtpaar MaasVan Hoorn is voor de jubilarissen heden niet onopgemerkt voor bijgegaan. Zij ontvingen talrijke bewijzen zen van belangstelling en verschillende ge schenken, zoo in geld als in natura, zoo dat. heide oudjes, hoogst «rkentalijk voor al die belangstelling, een gelukkigen dag beleefden. Bij sommige ingezetenen zal mor gen. (Dinsdag) een o.ndersteuningslijst wor den aangeboden voor het geven van bij dragen. tot leniging van de grooite ramp die onlangs door de Kloeluitbarsting over een deel van Java werd gebracht. Met inzameling der steunpenningen in Zee land belast zich belangloos de Kloetoom- miissie, aan, wier hoofd de Commissaris der Koningin staat. Moge de lijst een gunstig onthaal vin den hij tal van medelijdend gestemde harten'. Ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van den heer P. van der Meuten, is benoemd tof lid van de Districts-Commissie alhier van het. fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Ne derlanden, de heer K. van Es, commies ter secretarie alhier. Middelburg. Het MiddelbnVgsch mu ziekkorps geeft Vrijdag a.s. des avonds Ie 8 uur weder een muziekuitvoering op het Molenwater. De Godshuizen. Niettegen staande door een wijziging de begroo ting der Godshuizen zal sluiten met een kwaad slot van f 12569.76 stelten B. en W. aan den raad voor die wij ziging goed t.e keuren -- Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur der Burgerwacht, om een subsidie va'11 f 500 over 1919, stel len B. en W. aan dén raad voor aan dit verzoek te voldoen, daar zij miee- nen, dat de aldresseerende vereeniging zich belast met. een nuttig en noodig werk. Terwijl morgen in. 10 provincies van ons land de Provinciale Staten bij oen komen om een. deel der leden van (te Eerste Kamer te herkiezen of door an dere te vervangen, .zal dit in Zeeland niet het geval izijn. Voor alle provincies behalve voor Zoo' land en Drenthe hebben drie of meer leden zitting en kan er dus iedere drie jaar een dórde ol' ongeveer een 'derde aftreden, terwijl dit in genoemde provin cies, waar slechts twee leden van on zen Senaat worden afgevaardigd, niet mo gelijk is. In Dreinlho treedt dit jaar af jhr. mr. H. G. van H ol the tot Echten en izal in 1922 mr. G. IV. baron van der Feltz aan de beurt zijn, doch in 1925 zal deze provincie geen lid moeten kiezen. In Zee land ,zul eeirst in 1922 de heer inc. A. J. F. Fokker van Cnaijenstein Rengers- korke aftreden en in 1925 mr. Lucasse. Dit is de ooilzaak, dat Zeeland ditmaal een uitzondering maakt. Betreffende den inbraak bij mr. van Andel alhier, kunnen wij thans nog mededeeten, dat ook de laatste ver dachte thans te Arnhem in den nacht van Woensdag op Donderdag door den hoofdagent van politie Wollenberg uit, Mid delburg is aangehouden. Eerst ontkende do W. iets van den inbraak at te weten, maar tijdens zijin overbrenging van Arn hem naar Middelburg gaf hij'het adres op, waar hij een deel der gestolen goederen heelt verkocht. Hiermede in verband is genoemde politieman gisteren naar Rot terdam geweest en heeft daar een deel der goederen in beslag kunnen nemen. Bedoelde de W. is thans ook aan de justitie voorgeleid. De aangehoudene II. N., die niet .aan den inbraak moet heb ben medegedaan, al wist hij daar blijk baar alles van, is na verhoor- weder op vrije voeten gesteld. (Z.) Vlisslngen. Door de afdeeiing Viis singen van den Boud van Marine-on derofficieren werd op een Vrijdaga vond gehouden vergadering een motie aangenomen, waarin net hoofdbestuur wordt opgedragen zoo krachtig moge lijk actie te voeren tot oplossing vay het. bevoideringsvraagstuk. 'tVlissing's Drankweer Comité en de afdeeling Viissingen van den Bond van Plaatselijke Keuze zulten een ad res aan deii gemeenteraad zenden, met. verzoek in dat. gedeelte van de stad, gelegen «enerzijds tussohen Ver- kuyl Quakkelaarstraat en Boschweg en anderzijds tnsschen Koopmansvoet pad—-Van Dishoieckstraat en Hobein- st.raatDomburgschp leiding, geen vergunning te verleenen voor pen ver koop va.11 alcoholhoudende dranken. Het is een algemeen belang, zeg gen adressanten, dat de overheid me- dehelpt het drankgebruik te beperken, door het aantal verleidings-inricWilli gen te verminderen. In bedoelde stadsgedeelten circulee- ren thans lijsten, teneinde jnslemming met dit adres Ie betuigen. (VI. CL) '•Hmt ArenMoerim, .Heden had al hier op de Zeeuwsche Fruit,verwer kingsfabriek reeds het eerste ongeluk plaats, doordat de werkman E. kwam. Ie vallen met een pot kokende jam, welke hij gedeeltelijk over zijn voelen kreeg en zulke brandwonden bekwam, dat geneeskundige luilp moest worden ingeroepen. Koudekerke. Alhier is in den nacht van Zondag op Maandag een voormalige marinebarak geheel afgebrand. Gelukkig was do wind in de richting der dui nen, wat gevaar voor andere gebouwen voorkwam. Axel. Vrijdagmiddag trachtten twee smokkelaars, de gebroeders do ,.W. van Sinay (België) eenige kruiken oude klare Ie smokkelen. Zij werden echter door de soldaat-kommiezen achter volgd, die hen beduidden, dat zij moesten blijven slaan. Toen jde smok kelaars echter trachtten door J10I veld in de richting Drieschouwen en ver der naar Zuiddorpe en de Belgische grens te ontvluchten, troffen de kom miezen, na eerst eenige (schoten in de lucht gegeven ,te [hiebbrn, Téén ider smok kelaars. Deze .werd in iden rug ge troffen, waardoor hij veel bloedver lies leed en veel pijn had. Dadelijk werd geneeskundige hulp ingeroepen, en ook voor geestelijke bediening ge zorgd. De gewonde werd per rijtuig naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd, terwijl de andere gearresteerd jverd. (M. Cl.) IJzendijke. In de al'geloopen week waren op de markt te Cent ruim 400 stuks vet rundvee aangevoerd. .De prij zen golden 3.5 franc per K.G. levend gewicht. Ootiburg. De slagers van hier heb ben besloten om vanaf |hedfen het. vleesch 30 cent per K.G. minder te verkoopen Zaterdag j.l. is de coöperatieve werklied.enwi.nkel geopend. Den hee- ien dag door werd bij 'druk bezocht. Met ingang van 4 Juli j.l. is het uitvoerverbod van sterken tl rank opgeheven. Zoo gaan we toch vooruit. Door den minister van waterstaat zijn benoemd tot buitengewoon opzich ter C. II. H. WieJix, alhier bij de rijks wegen 'in de provincie Noord-Brabant, en M. Hijmans te Goes hij de werken voor den aanleg van hel Wiljieïmina- kanaal. De Pauselijke gedenkpenning. De gedenkpenning welke dit. jaar. ■op' hel, feest, van lie H.H. Apostelen Petrus en Paul us aan de kardinalen en leden van bet Pauselijk hof werd uitgereikt, stelt op de voorzijde don regeerenden Paus,.,mol liet ppschraft „Benedictus XV Pontifex Maximus" voor, 'terwijl de keerzijde jden Zalig maker toont, modelijdend de armen uitspreidend over eeti bevrijden krijgs gevangene en een gewonde. De gedenkpenning is aldus 0011 her innering aan die Pauselijke aclie len gunste van de slachtoffers van den wereldoorlog. ..Misereor super turbain ik heb modelijden mei de schare" .is het teekeneno opschrift, van deze zij de der medaille. Middelburg. Terbenoeming van oen leeraar in hel Nederlandsen aan de avondschool voor handwerkslieden en de burgeravondschool dragen B. en W. voor de heeren J. A. Tavenier, hoofd van school K, G. Geertse, onderwijzer aan die school en G de Nood, onder wijzer a,an school 1. Voor de benoeming van een on derwijzer aan school J, noodig dooi de toevoeging van een 7e leerjaar, hebben B. en W. de volgende voor dracht opgemaakt: L. .1. Bol, Stellen dam, A. Salomo te Middelburg, \V. van Liere te Kloelinge Geslaagd voor het tweede gedeel te van het notarieel staatsexamen te 's Gravenhage, de heeren mr W. Be ker en F. A Ide Gelder, beiden te Middelburg (M. Ct.) Door de afd. Viissingen van den Bond van Ned. Ond. en van het Ned. Ond .Genootschap, de afd. Walcheren van die Unie van Chr. ond. en van de Ver. van Chr. Ond. en Onderw.essen is met adhaesiebetniging der katholie ke onderwijzers, in navolging der Rijksambtenaren, een adres gericht tot den Minister van .Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, waarin dringend) verzocht wordt, te willen bevorderen, dat. Viissingen alsnog in (Ie eerste klas se gerangschikt wordt. Gewezen wordt op den zwaren belastingdruk, de duur te en de hooge woninghuur. (M. 'Ct.) Voor het eindexamen der Hooge- re Handelsschool to Viissingen zijn ge slaagd C .Jacquet, C. JVL H. Minne en 1. Nolebaard; een candid aal had zich teruggetrokken. Geslaagd voor eersten stuurman K .KoiSter, leerling van'de ,,De Ruijter- school" ffia Viissingen. Vrijdag 'slaagde te Rotterdam voor radio-telegrafist 2e klasse, de heer W. E. I. de Jager van Waarde. Een Vlaamsche universiteit? Naar de correspondent van de „N. R. Cl." uit Brussel seint, heeft de minister raad besloten een commissie in te slet ten, die; de grondslagen moet leggen voor een Vlaamsche universiteit. Vrijdag (zal de tekst van het besluit vastgesteld en de commissie: benoemd worden. Federatie van R. K. Vrouwenbonden in Nederland. Men zendt ons hot volgend commu niqué: Op 30 Juni weird lo 's-Hertogenbosch de eerste vergadering gehouden van het wetgevend lichaam van de Federatie van de it.-K. Vrouwenbonden in Nederland, onder leiding; van mevr. F. Steenherghe - lingeringh, die de vergadering opende met een kort woord van welkom tot de af gevaardigden van de vijf diocesane Vrou wenbonden. O.111. werd besproken de organisatie van do R.-K. dienstboden. Medegedeeld werd, dat ingevolge' het, besluit van het Doorh Episcopaat deize organisatie uitsluitend moet geschieden door den R.-K. Vrouwen bond, e:n dan alleen wanneer ,zi) noodzake lijk wordt geacht. De inrichting van de organisatie (zal aan do goedkeuring van Z.D.H. den Bisschop van ieder diocees moeten worden onderworpen. Do begroot ing- over het jaar 1919 werd goedgekeurd. Inkomsten en uitgaven wer den geraamd op f615.70. Tot secretaresse van de Federatie van de R.-K, Vrouwenbonden word benoemd mej. ,'M. Klei pool. Tuinlaan, Schiedam. Het bestuur is nu aldus samengesteld: mevr. F. Steenberghe— Engeringh, voorzit ster; Freule A. de van der Schuereu, viee-vnoiizitstel"; mej M. Kleipool, secre taresse; mej. M. Bonnike, Heerenjgiacht 118, Amsterdam, penningmeesteresse. Het concept-huishoudelijk reglement werd met eenige kleine wijzigingen goed gekeurd. Besloten werd zoo spoedig mogelijk een R.-K. Vrouwenblad uit te geven als or gaan van de R.-K. Vrouwenbonden. Een commissie van vijf leden (een. afgevaardig de van iederen diocesanen Vrouwenbond') zal mei veaschillende uitgevers onderhan delen en izoo spoedig mogelijk hare voor stellen bij liet bestuur indienen. Een prijsvraag werd uitgeschreven voor do teekening van een insigne voor de leden van den R.-K. Vrouwenbond. Mededeelingen worden gedaan over do te houden sociale week van 4 tot 8 Angus! Ris te Woerden. Na eenige bespreking over de stands- organisatie' van de R.-K. vrouwen sloot de voorzitster de vergadering' met een woord van dank. Te Rotterdam zijn Zaterdag drie ver dachten uit het huis van bewaring ont- •vluclit, die; verdacht worden van heling van goederen, welke bij de firma's Hen driks© en Olto werden vermist. "Eén is bij zijn vlucht gevallen e|n brak zijn been. De twee anderen wistein te ontkomen. De dochter van den bols. j ;e w i e k. De lieer Klieerekooper vertelt in „Het Volk", wat |de dochter van zoo'n bekend bolsjewiek, vlak vóór hem gezeten (in een Amsterdamsch café blijkbaar) aan beeft: „Witte sHandschoenen. Dito zijden kousen. Geruite jurk, zeer li dit, roze met, grijs en wit. Zeer Jioog van onderen, zeer laag van boven. Gouden arm band, gouden ring met paersroode amethist. Andere hand: platina ring met panel, gouden ring met drie ju woelen. Een .gouden smeedsel van den wettigen echt. Om den hals, die do sieraden tart, een parelen snoer, en een fijne zilveren ketting, waaraan blauwe camée, met diamanten bezet, in de oortjes parels, verbleekend in het luisterrijk omsluitsel. En op het lokkenkopje een bruinzijden mutsje." De heer Kleerekooper geeft dit beeld als ontleding van 'n verschijnsel. Het behoort tot dezelfde categorie - zegt de Stand. als die van den te Roer mond aan een weelderigen maaltijd smul lenden heer Wijnkoop en als die va.11 den lieer Kleerekooper, die, na 1'ijn gedi- neerd te hebben, 's avonds 0111 halftwaalf in een hotel te Nijmegen op zijn poot speelde, dat hij geen warm souper meer kon krijgen. Een droeve historie. Men schrijft aan de; „Tijd" het volgende ,ver- haal, dat historisch vast staat en een droeven blik werpt o>p den huidigeln „nieuwen tijd." 1 In een dorp in de mijnstreek, leefde tot voor korten tijd een mijnwerkersge zin; de twee kinderen groeiden als kool, en man eto vrouw warm geiïukkig. Daar brak de oorlog uit en de smokkelkooj'ts tastte ook het mijinwerkersgezin aam, de marken rolden in het gezin, en er werd lekker gegeten en gedronken; prachtige kleeren werden aangeschaft en dure meu belen gekocht. Intusschen was edn Duitschei' in het huis als kostganlger gekomen. Wat er allemaal in- en buitenshuis va,n itenmijin- werker gebeurde, wist het hoofd van het geizin niet. 1 De musschen schreeuwden het even wel van de daken, ön toan .de. .mijlnwerker yorige week thuis kwam, was biet geheele huis leeg! De vrouw met de kinderen was er van door gègaan met den Duit- schen kostganger met medclnieming bo vendien van alle duizenden marken en duizenden guldens. In Utrecht brachten de vrouw, haar kinderen, en de kostganger een bezoek aan een familielid. Maai' hier zag (de Duitscher de kans schoon om met al het geld er. van dooi' te gaan, zonden achterlating van adres. Zoo, arm als Job keerde de vrouw niet haar kroost in het mjjtadorpje terug. De man heeft, de ontrouwe vrouw vergiffenis geschonken, en de vrede is hopeljjk voor goed in liet huishouden teruggekeerd. Het kostgangersteveri en de smokke larij hebben reeds menig gezin vergiftigd' Salarissen in detn ouden tij® Joannes Janssen deelt in zijn Geschichte deis Deutschen Volkes iets mee over 'de inkomsten van een onderwijzer in den ouden tijd. In een tijd, waarin men voor een gld. 9 tot 10 pond mndvleescK of 10 tot 12 pond varkensvfeesch' hoh koopen, ontving b.v. de schoolmeester in ttet dorpje Weéze hij' Gocli in het Ktejfsche Graaf schap de vólgende bezoldigingvan de genieento 10 igulden, 3 mud rogge, 2 mud tarwei, 2 mud haver en 60 bos stroo', bovendien had hij vrije woning met tuin, een moestuin van 3 morgen en een morgen weidegrond tot vrucht- gebruikt. Ieder schoolkind moest maan delijks in den winter 5 in den .zomer 3 stuiver schoolgeld betalen; voor kerke lijke diensten had kite leeraar jaarlijks 2 a 3 gulden. Uit de buurtschap Kapellen, bij Gelden woi'dt in 1510 gemeld, dat iedere hoer

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2