Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt. O N D E R W IJ S. Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. Posterijen en Telegrafie^ Wetenschap en Kussf. Sociale Berichten. SPORT EK SPEL. Burgerlijke Sfand. fn'gen die 'zich' aan fig gemaakt. Vee, zijn gewilde1 smok te dezer arliWefepi J Ontvanger der Re- [opgebracht en al- fn'igen' tijd voor den 1 het bleeft bekend' Jlijk, d'at alleen de tg zoodoende van itoeren. c Donderdag wer- i verzonden 48 wa- 253 stuks, om van .en uitgevoerd naar jksambtenaren, beb- week amgéthouden gdeni uit te voeren! ij kaas en boter en ehvanr werd in be de te St. Anna ter fccKt van 18 op: 19 In, welke den 20en Tsche soldaten w»rd leren welke 100 fr. waren zieer onte- dat zij ieder 100 werden er in viele van Cadzarid' groote n wegens liet mis- e .annexatieplannen1. -j was er veel werk .vonds werd in alle ile wandeling door Iniissaris dar Konin- |a|n 1 Juli a.s. eervol n dein heer Dr. J. als lid der geZond- 'Ooistburg. Zeeuwseh-Vlaamsche jddag. bron vernemen zal Hoogwaardigheid do bij gelagenjheid van! te Oostburlg op 27 icale mis celebneeren(. atschappij „Zeeland". te Vlissingen gehou- ivergadering v,an de ,'Ppij „Zeeland" waren genwoorditgd, uitbren- lent-commissaris, den werden de aanwe- esproken fvan 1918 werden hel Jchémi van de directie spoorwegen ten aam- |,atsing der maalschap- Jlolland aan de direc- »sen bekend gemaakl Nederlandsche spoor- Itr nieuwe belangen- lind door concentratie |and, zoowel van het van het verkeer tus- Engeland. Zij wensch- i.tsing van den dienst |ir Hoek van Holland. is niet mogelijk zon- I* worden besteed aan pn reparatiewerkplaats voor pl.m. 300 gezin- llcheren naar Hoek van paste omgeving moeten millioenen erhiter zou zijn. Immers, zonder ivankom, binnen welke hepen veilige ligplaats lien technisch de dienst den uitgeoefend, oor de „Zeeland" ais de verhouding tegen- welke aan den over- re ongetwijfeld sterker dan een onder Neder- jischén dezelfde havens rechtstreeks mogelijk li». commissarissen die zij van de plannen dei' tennis hadden gekregen, n tot de regeering heb- ichten dan ook geh'eele verplaatsing naar Hoek voor de „Zeeland" zeer larlijken maatregel, wel- n ook niet voorgesteld ot welken door do ver- ndeelhouders niet zou worden, tenzij verplaat- nog bleek op behoud lie maatregel lot behoud daarvan ten volle over- 'eèn een ramp zijn voor or geheel Zeeland, maar belang zeer benadeelen oote voordeelen werden Ilke Vlissingen aanbiedt t-verkeer. Regelmaat en en dienst ook onder de andigheden, zijn bij een naar Vlissingen's haven Scheldemonden met. kort verzekerd dan bij in en Ier overgang van de ■B aan Hoek van Holland raject; de feiten wezen na 1903, toen de destijds thans blijkbaar hier etelde zeerampen, met en de „Berlin" voor- nationaal belang en het belang der „Zeeland" komen op: den duur beter gediend voior, indien de concurren tie in het transit-verkeer blijft gevoerd te Vlissingen, in 't bijzonder tegenover België, dan indien de „Zeeland" met 't oog vooral op' het Nederlandsch-Belgisrh ver keer van Hoek van Holland zlou gaan varen. 4. De regeering gpr. constateert dit met vreugde en dankbaarheid is niet dc-of gebleven voor de noodkreten, welke uit Vlissingen' aangeheven in wij den kring luiden weerklaiik gevonden hebben; zij is niet blind voor de natio nale gewestelijke en plaatselijke belangen welke in 't gedrang zouden "komen bij verplaatsing der maatschappij. 5. De regeering toch geplaatst voor de vraag, .of het 'rijk uitgaven zich zal gaan getroosten om de uitoefening van den dienst der „Zeeland" aan Hoek v.an Holland technisch mogelijk te maken, dan wel om de onderneming te Vlissingen te behouden -heeft de nationale betee- kenis gepeild en beseft welke vooral in deze «jagen het prijsgeven der positie van Vlissingen voor .Nederland zou. hebben. Over baai' beslissing in Nederlandsohen zin zal mach te Antwerpen en Ostonde de Belgische, noch op de bureaux dor Har- wichlijin de Engelsche vlag als vreug debetoon kunnen worden uitgestoken. Het jaarverslag werd goedgekeurd en eveneens de winst- en verliesrekening. Op enkele vragen van aanwezigen werd gezegd, dat de balans post van f381.000 voor de stoomschepen, is de aankoopsom der drie nog aanwezige schepen vermin derd met de afschrijvingen, dat de som voor stoomschepen in aanbouw ad I 156.725 niet aangeeft wat reeds voor de nieuwe schepen is uitgegeven, daar reeds meer dan f2.000.000 aan de Schel de is uitbetaald en dat de post diverse debiteuren (f 1.465.729) zoo groot is omdat op 31 December van de Engelsebe re geering nog groote toegezegde sommen moesten worden ontvangen, hetgeen nu geschied is. Ook de balans werd goed gekeurd. De beer F. Hombach herinnerde er aan, dat hij twee jaar geleden aanmerking heeft gemaakt op het ondanks den oorlogstoe stand laten doorvaren der booten, maar dat hij nu gelukkig een ander geluid kan laten hooren, hij dankt commissarissen en directie voor hun onvermoeiden arbeid om „de Zeeland" te Vlissingen te houden, zij verdienen daarvoor lof. Ook verheugd spr. er zich in, dat van de 'schepen der maatschappij de roode kruisvlag heeft j wapperd. De propjesgooiers van Sluiskil. Het volgende interessante verhaal is in de wereld gekomen, doordien de heer Oudegeest, lid van de Tweede Kamer, een vraag tot den Minister van Justitie heeft gericht over ongeregeldheden" te Sluiskil „Is het", vroeg de heer Oudegeest, den Minister bekend, dat op Vrijdag 16 Mei j.l. ongeregeldheden hebben plaats gehad te' Sluiskil ten gevolge van ongeoorloofd optreden van een deel der bevolking met medewerking der gemeente- en rijkspolitie tegen mevr. Duiker, lid der Provinciale Staten van Zeeland, die aldaar in eene openbare vergadering zou spreken, doch hierin belet werd onder bedreiging met verdinken. ,,Is het den Minister bekend, dat tij dens deze ongeregeldheden de rijksveld wachter Goosen, die werd uitgenoodigd de orde te handhaven en mevr. Duiker te beschermen, dit heeft geweigerd, zoo dat de ongeregeldheden door zijne plichts verzaking werden aangewakkerd en zoo ja, welke maatregelen heeft Z. E dan genomen, om bedoelden rijksveld wachter in de toekomst zijn plicht beter te doen vervullen?" De Minister heeft hierop de volgende inlichtingen verstrekt: Bij het ingestelde onderzoek is geble ken, dat. aan de afdeeling Temeuzen der S. D. A. P. door den burgemeester van Temeuzen vergunning was verleend tot het houden van'«Jen bijeenkomst bij den heer Faas caféhouder te Sluiskil, op welke bijeenkomst mevrouw Duiker een rede voering zoude houden. Deze caféhouder meende na rijp beraad ten slotte zijn looaliteit niet beschikbaar te moeten stel len voor de bedoelde vergadering, waar in een vrouw als spreekster zou optre den en heeft daarvan kennis gegeven aan het bestuur der afdeeling Temeuzen van de S. D. A. P. Desniettegenstaande ging mevrouw Duiker op 16 Mei j.l. met enkele partijgenooten naar Sluiskil en ving de bijeenkomst aan op het voor het publiek toegankelijke plein (Stationsplein) vóór het café van den heer Faas, voorgevende, dat zij aldus gedekt was door de vergun ning van den burgemeester, waarin sprake was van „bij den lieer Faas". Voor deze bijeenkomst in het openbaar had men echter geen vergunning van den burge meester van Temeuzen. Bovendien zou zoodanige vergunning niet eens voldoende geweest zijn, waar schriftelijke vergun ning noodig was van den militairen com mandant van Zeeland, aangezien Terneu zen en dus ook Sluiskil gelegen zijn in het in staat van beleg verklaarde bied. Aan den voorzitter en mevrouw Duiker is derhalve door de aanwezige polidebe ambten duidelijk gemaakt, dat zij zich: door niettegenstaande het gemis van laatstbe doelde vergunning toch de vergadering verder te houden en een redevoering uit te spreken, zouden schuldig maken'aan een strafbaar feit en dat derhalve in dat geval proces-verbaal zou moeten worden opgemaakt. Mevrouw Duiker vervolgde desalniette min haar rede. Proces-verbaal is daarna opgemaakt. De rede werd belemmerd door gejoel en geroep van een aantal kinderen en vrou wen onder het omringend publiek, die met tot propjes gevormde strooibiljetten naar spreekster wierpen .Door mevrouw Duiker is toen aan de politiebeambten verzocht te gelasten, dat het publiek stil zou zijn, opdat zij gelegenheid had rustig door te spreken dit is vermoedelijk bedoeld met de woorden in den door den heer Oudegeest gestelde vraag: „uit genoodigd de orde te handhaven" even wel heeft de politie tot het geven van dien last geen aanleiding gevonden, waar spreekster door het houden van de rede voering, niettegenstaande het gemis van vergunning en de waarschuwing der po litie, zelf in strijd handelde met. de wette lijke voorschriften, hetgeen juist het ge wraakte optreden van een deel van het publiek ten gevolge had. Geenszins is door de politie geweigerd de persoon van mevrouw Duiker te beschermen. Deze be scherming was overigens geheel onnoodig- Van eenige ernstig op te vatten bedreiging was geen sprake, evenmin van eenige feitelijkheid buiten het genoemde rumoer en het werpen met enkele kiezelsteentjes, waardoor de spreekster naar haar beweren gehinderd werd, niet is waargenomen ge worden door iemand anders. Woorden, waarin van verdrinken ge sproken werd, zijn slechts door enkelen vernomen als een losse individueele uiting en door de politiebeambten zelf niet ge hoord. Zij hadden, hoe laakbaar ook, niet het karakter van ©en bedreiging. Mevrouw Duiker beeft, toen zij zich niet meer verstaanbaar kon maken, haar redevoering afgebroken en is met haar partijgenooten heengegaan, een eindwsegs gevolgd door een aantal zingende en joe lende kinderen. De politie, niet verwach tend, dat de vertrekkenden eenig molest, dat haar optreden zou noodig maken, zou den ondervinden, is ter plaatse achterge bleven. Het eenige molest, dat mevrouw Duiker bij haar vertrek heeft ondervonden, is geweest, dal eenige kinderen aan haar fiets wilden komen. Die kinderen zijn door een van haar gezelschap aanstonds o.p zij geschoven. Voorts is het gezel schap vertrokken, gevolgd door kiruïeren, die vaderlandsche liederen zongen, terwijl de socialisten socialislische liederen zon gen, volgens de verklaring van een hun ner. De zaak komt dus hierop neder, dat er geen openbare vergadering was, maar dat mevrouw Duiker poogde zonder ver gunning een openbare openluchtvergade ring te houden, terwijl zij hoogstens kon mee mm een vergunning te hebben voor een vergadering in het lokaal van den heer Faas; dat zij dus harerzijds begonnen is met een ongeregeldheid en daarmede is voortgegaan, niettegenstaande de politie haar daarop had gewezen; dat een deej der bevolking, hoofdzakelijk kinderen, haar in haar poging hebben gehinderd door leven te maken en gooien met propjes papier; dat de politie aan de uitnoodiging van mevr. Duiker om de orde te hand haven, zooals die uitnoodiging klaarblijke lijk was bedoeld, niet kon voldoen, omdat er geen vergadering was, waarin de orde moest worden gehandhaafd; er was inte gendeel een bijeenkomst, die uiteen moest gaan; dat er geen reden wasom de veiligheid van mevr. Duiker te bescher men, omdat die, al had de jeugd zich behooren stil te houden en het met prop pen gooien moeten nalaten, niet werd bedreigd. Daar het onderzoek geen'Jplichtsverza king van de politie-beambten heeft aan het licht gebracht, heeft de ondergetee- kende geen aanleiding gevonden om hun eenige bemerking te maken. Aldus gedaan den zestienden van zo- mermaand negentienhonderd en negen tien. Do brand te Riethoven. Be treffende den groeten brand te Rietho ven wordt, het volgende gemeld aan „D<e Maiagbode" Woensdagnamiddag om vier uur ont- stopd brand in hel bakhuis tevens schop van O. Husselmans en Vercanje. Schop en bakhuis brandden af. Dtaarna sloeg het Vuur over pp Wet woonhuis van gg. noemde personen en vervolgens, op het tegenover gelegen huis van v. d. Kerne- nade, die in de laseh werden gelegd. Tien minuten later stond de groote boerderij van' Alb. v. Dijk, tevens bierbrouwer, in brand, die op wel 200 meter afstand staat. De boerderij1 brandde geheel af de bierbrouwerij' bleef gedeeltelijk gespaard. Weer 5 minuten later vlogen twee boerde rijen van de wed. J. van der Sanden en de wed. M. in 'tVan in brand en eenige ©ogenblikken daiarna het woonhuis van voerman KeerLs. In het gehjeel zijn 6 woningen en 3 schuren met schoppen in de aisch gelegd. 9 Gezinnen zijn dak loios. De huizen ;zijn verzekerd, doch Jaag Drie varkens izijn in het vuur oange- koimen. Het gemeentehuis, dat op 6 Meter van de boerderij' van v. "Dijk staat, werd niet aangetast. Het hujs van den ge meenteontvanger v. (Dijk geraakte driemaal in brand, doch telkens [kon rnen h'et vuur blusschen. Bij! Husselimans en Vereainje is ook geld verbrand. Sja brandspuit kwapi niet. in werking. Reeds sinds eenigen tijd 'jüifn onder handelingen gaande betreffende het her vatten van den arbeid aan de tweede Simptontunnel. In verband met de groote werkloosheid, hoopt men in Zwitserland spoedig weer te kunnen beginnen. Men ge looft, dat Italië hetzelfde plan heeft. Een serie zegels met de beeltenis - - Een serie zegels met de beeltenis van den koning der Belgen, ontworpen door Jean de Bast, zal binnenkort in België verkrijgbaar worden gesteld. Het is de bedoeling om reeds een gedeelte van deze zegels uit te geven op den ver jaardag van koning Albert. De firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem, kreeg de opdracht van de Belgische regeering, oin deze zegels te vervaardigen. Voor deize rubriek "waren bij' den af druk van dit nummer nog geen telefo nische berichten bij' ons ingekomen. Red'. De varkens op de Landbouwtentoonstel ling te Goes. Eerste categorie, 5 fokzeugen van het veredeld Z.-Vlaamsch Landvaiken, geboren voor 1 Januari '1918. Eerste prijs f 15. Tweede f 10. Ie No'. '2 Alph. de Maat, Stoppel dijk; 2e No, 5 H. Cl. Heiman, Rede; E-erv. verm, no, 3 wed. F. Serraxens. Tweede 'Categorie, twee minstens 9 maanden oujde fokbeeren van hetzelfde ras. Prijzen f 15 pn f 10. Ie no, 6 P. de Blok, Stoppeldijk; 2e nó. 7 F. J. van Campen, idem. Derde'Categojriet„3 vqo.r 1 Januari 1918 geboren lokzeugen van het zuivere Yorkshire ras, prijzen £15 en f 10. Ie no. 8; 2e no. 9, eig. beide WM- helminap older. Vierde .categorie, 2 minstens 9 maanden oude fokbeeren van hetzelfde ras. Prijzen "f 15 en 'f 10. Ie no. 11; 2e no, 12, eig. beide Wi Ih'olminapolder. Het was de eerste maal, dat een openbare .propaganda werd gemaakt voor het kort. geleden ingestelde stam boek van bet Zeeuwsch-Vlaamsche landvarken. (Z. K.) De aardappelafname. De commissie, welke otp voorstel van Z. E. den Minister vani Landbouw in de algemeene vergadermig der Z. L. M. dd. 17 delzbr werd benoemd, heeft met den minister ent dó directie van het Rijkskantoor voor aardappelen geconfe reerd. Door den Minister is medegedeeld dat alle voorradige grofsoiortige aardappelen zlonder kriel, onverschillig van welke soort, afgenomen zullen worden tegen maximumprijs plus bewaarloon. Voor de bonte en blauwe goedgeldige soorten is tot 1 Juli de regeling, zooals die tot heden voor aardappelen gold, van kracht. (Z.) Kali voor Herfstbemesting. Gedurende den oorlog was de aanvoer van kunstmest uiterst gering en de op brengst onlzer landerijen heeft daaronder bedroevend geleden, Onlze boeren heb ben reeds maandejjlang uitgejzien narir het slujlen van den vrede, omdat zij hoopten dan weder volop kunstmest te kunnen betrekken, ook al 'zbu de prijs ©en weinig duur blijven. Z,e kunnen die hulpmeslstoffen nu eenmaal niet meer missen. Ongeluikkigerwijlzte maakt de eco nomische verwairiSna in een groot deal van Europa en oo0 in het zwaarbeproef de Duitschland, de Kalilevering ten be hoeve van den Nederlandschien landbouw eenigszins twijfelachtig. En aan Kali héb ben vele onzer gronden behoefte. Nu. be vinden zich in Elzas-Lotharingen ook kali- mijnen en deze zijn voor den Nederland- schen landbouw ontsloten. De alleenver tegenwoordiging delzer mijnen is 'in han den der firma Wim Mujlereti Cto'., Lange Voorhout, den Haag, waar bestellingen gedaan kunnen worden. Om voor tijdige levering gewaarborgd te zijn, is vroege bestelling naitujurlijik gewenscht, vooral ook met het oog op de minder zekere Ver bindingen. die in dezen tijd va.n overgang nog niet voorbeeldig mogen "heeten. C'nilisalpeter is er den iaatsten tijd nogal aangevoerd. Maar opze landbou wers waren hier en daar nog eenigszins huiverig ,om de gewone hoeveelheid dezer onmisbare meststof op bun gewassen uit te strooien. Zij vreesden, dat de kali wel eens in de' minderheid kon raken, en dan het gebruik van Chili den bodem al te zeer verarmen voor latere oogsten. Die vrees kan nu, voor een groot deel opzlijde worden gezet. Als ook de aan voer van phospho.rzUurmest voldoende is, kunnen onze landbouwers hun bemesting naar willekeur regelen en hun gronden tot groote opbrengst dwingen. Benoemd aan de Vakschool voor Meisjes te Goes tot leerares in lingerie- naaien enz. mej. A. G. Zellenrath te Rot terdam, (■«itwi vwantw**rd«iijkk«4 dar Radiatie). Dultsche kinderen. Het Huisvestingcomité voor oorlogs kinderen afd. Delft, dat zich belast met de verzorging van Duitsche kinderen van alle gezindten, doet andermaal een be roep op Uwe liefdadigheid', om, 'te komen tot plaatsing van Duitsche kinderen in Zeeland. Daar de nood nijpender is dan ooit en vele kleinen Van gebrek omko men, is bet comité overtuigd; dat veten zich' bereid 'zullen verklaren, ji'et harde lot dier kleinen te helpen rerzaphten. Zij, die bereid zijn een kind gedurende slechts 4 weken welwillend bij zich' op te nemen, worden verzocht hiervan op- gave te doen bij één der heeren: Ds. P. J. STEINZ of Mr. J. H. M. ST1EGER vóór 1 Juli e.k. Het Huisvestingcomité afd- Delft. Middel tegen straatschenderij. Mijnheer de Redacteur! Wij allen hebben onze groote Maria Magdalenakerk lief en betreuren, dat de straatjeugd steeds haar schendende hand gebruikt ora dit mooie godshuis te schen den. Reeds dragen vele ruiten vair de herstelde ramen in het zijschip de tee kenen dier vernielzucht. Dit is te ver helpen door het Kerkplein netjes te be straten met een vast plaveisel. Waar geen steentjes zijn kan niet gegooid worden, gelegenheid maakt den «lief. Maar zal men zeggen dat kost geldi Zeker. Luister naar mijn ideei F.r is den Iaatsten tijd zooveel gebedeld, noodig en ortnioodig, voor ver schillende doeleinden, maar hier is nu eens een mooi doel: het bewaren van een monument van den godsdienstzin van ons voorgeslacht, de mooiste gothisehe kerk van Zeeland!. Heeft de kerk, de ge meente, geen geld, welnu, dan maar op geroepen een heir lieve dametjes, die zich willen belasten ,met den verkoop van1 b.v. kleine steentjes, om zoodoende tot het bovenomschreven doel te geraken: het be waren van de kerk voor verdere straat schenderij. Belast de vrachtrijders, die ge bruik moeten maken van het plan, met f0.25 staangeld per dag. Laat den kos ter iederen middag deze 'kwartjes op halen en wijst deze voerlui de plaats, die zij niogen gebruiken ter voorkoming van misbruik. De ondekgeteekende heeft reeds afge zonderd f 10. Mogen velen mijn voorbeeld volgen, 't Is noodig. U, Mijnheer de Redacteur, dankende voor de plaatsruimte. Hoogachtend, EEN MINNAAR VAN HET' BEHOUD ONZER MONUMENTEN. Goes, Juni 1919. Geachte Redactie, Beleefd' vcrz'oek ik u een plaatsje in u,w veel gelezen blad voor hét volgende: Geachte Collega's, Organisten en Di recteuren in Zeeland. Zooais u alten wel bekend zal zijn, bestaat in Nederlanill de nog jonge vereeniging van R. K. Or ganisten en Koordirecteuren. Volgens het correspondentieblad van 1 Maart 1919 telt de vereeniging nog slechts 99 leden en 25 begunstigers. Onder die 99 lédlem zijn er slechts enkele uit Zeeland. Dat ledental moet grooter worden; ja veell grooter worden. Denkt aan het spreek woord' „Eendrach t maakt macht." De een ling vermag niets, door goed georgani seerde samenwerking verkrijgt men ten slotte alles. En niemand uwer zal mij tegenspreken', waaneer ik beweer, dat in onze positie nog veel moet worden tot stand gebracht, noig veel moet worden verbeterd. Wannéér alle organisten en koordirecteuren bij de vereeniging waren aangesloten, dan koin ons .correspondentie- blaadje groeien tot een flink weekblad, waaruit we leering konden putten en waardoor we waardeering kondén wekken voor ons werk en onzém .stand Als allén aangesloten waren, dan zouden we ©en krachtig© salarisactie kunnen vormen, die ten ^fo'tte met succes zóu bekroond worden, want ook in dit opzicht ziijh wij verre ten achter Dan konden wij onzte rechtspositie, ver beterd krijgen, die ook zoo veel nog te wenschen overlaat Alle standen in de maatschappij "zijn tegenwoordig aangesloten; burgemeesters, secretarissen en verdere gemeente&mbter naren, onderwijzers, ambtenaren bij de belastingen, landbouwers, werklieden, ja alles, alles. Onlangs las ik, dat'er qene vereeniging tot stand' gekomen was van R. K. arisen. Al die vereenigingen be oogen geestelijke en stoffelijke verhéffinfg van den stand, en 'zouden wij, R. K. Organisten en Directeuren, dat krachtige viereenigingslcven van anderen werkeloos aanzien? Zouden wij versuffen en'(verduf fen in onze eenzaamheid Zou| dan voor ons het woord van den grooten Paus Leo XIII (Vereenig U) vergeefs (geklonken hebben Zeeuwsche collega's, want tot u richt ik vooral' hét woord, ontwaakt wit üw dommel; Ziet om u hoon en neemt nota van tietgeen anderen door samenwerking reeds verkregen hebben. Ik ben« over tuigd, dat gij uw belang Zult begrijpen, en d|at gij u onverwijld bij orizfe R. K. Organisten en Directeuren-Vereeniging'zult aansluiten. Zendt sléchts een briefkaart aan ondergeteokende. Uw collega, VICTOR D. WAELPUT. j Organist, Zuiddorp®. Z. D. Hoogw. de Bisschop van Bre da heeft benoemidtot pastoor te Chaam, den zeereerw. Jreer Ant. Ver- mejijen; tot pastoor te Biervliet,den weleerw. heer A. Francoistot kape laan te Breda (H. Anna), den weleerw. Aug. v. Sass© v. iJsselt; tot kapelaan te Bergen op: Zoom, den weleerw. heer Ant. v. Dijk; tot 'kapelaan te Hulst, den weleerw. beer Ed. Doens; tot ka pelaan te (Wagenberg, (de weleerw. hteer Ant. S'Chautenstot kapelaan te Honte- nisse, den weleerw. (heer Rich, de Bie. In het begin van Augustus a.s. zal te 's-Gravenhage een examen worden ge houden voor de betrekking van telegrafist en kantoorbediende. Aanmelding behoort schriftelijk te ge schieden bij het Hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie, 6e afdeeling te 's-Gra venhage, vóór 16 Juli a.s. Zij, die op grond van het bezit van een diploma van het examen Zijn vrij gesteld en voor opleiding tot telegrafist en Jvantoorbediende in aanmerking wen schen te komen hebben zich vóór 1 Sep tember a.s. aan bovengenoemd adres aan te melden. Iniichtingen zijn te verkregen bij den Directeur van het Post en Telegraafkan- kantoor te Goe6. Hlldebrandt-Monument. Voor hot Hildebrandt-monument, fe plaatsen aan de Dreef te Haarlem, is thans het benoiodigde bedrag bijeen, ofschoon de kosten wegens de prijsstij ging der materialen belangrijk hooger zijn dan bij 'bet maken van het plan was geraamd. Het door de jury bekroonde ontwerp wordt thans uitgewerkt door prof,. Bronner. Internationaal Metaalverbond. Onze sterke Katholieke Metaalbewer- kersbond heeft d© eerste stappen gezet om te komen tot een internationaal veT- bond tusschen de Katholieke en Chris telijke Metaalbewerkersbóóden. Een conferentie van vertegenwoordigers is aanstaand© .'Competitie „Z. K. B.„ Zuidelijk» 2e klasse. De uitslag van den competitiewedstrijd van Zaterdag 21 Juni tusschen „S. V." en „Zeeland'ia" is 90 in 't voordeel van „S. V.". Gom. Afloop verk. 16 Juni 1919, ge hemde,n t© Kapelle, door notaris Van Dis sel to Goes van kersen en bessen. Op brengst f4042. Idem op 19 Juni 1919, gehouden door denzelfden notaris, te Kloe- tinge van kersen en bessen. Opbrengst f9046. Nieuwdorp. Afloop openh. verk. d.d. 20 Juni 1919, gehouden alhier, ten over staan van den notaris E. C. van Dissel te Goes van wagenmakerij anz. te Nieiuw, dorp. Kooper «ihr. J. C. H. Hollmann te Goes q.q. voor f5525. Kapelle. Gisteren werd door notaris J. C. A. Iluvers voor verschillende eigena ren publiek verkocht de kersen uit «lever- se boomgaarden onder Kapelle, Goes eat Kloetinge, opbrengst f6040. Er werde» zeer Jiooge prijzen besteed. GOES. Huw. aang.23, Christiaan Wijs, 26 j. jm. en Francina Johanna van Hese, 24 j. jd. Van 1920 Juni. MIDDELBURG. Gehuwd: P. v. d. Ouden, 29 j. en W. J. v. Slujjs, 26 j.; J. Bosse- laar, 24 j. en M. de 'Klerk, 23 j. Van 14—20 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. A. van Gennip, gesch. 34 j. en M. G. H. Been- kens, jd. 25 j.; Hulleman, jm. 22 j. en E P. van der Hof, jd. 24 j.; A. D. de JVolff, jm. 24 j. en J. Frelier, jd. 22 j. A. Supplij, jm. 26 j. en, C. Balmakers, jd. 22 j. Getrouwd: W. 0. Verbeek, jm. 27 j. en D. Visser, jd. 27 j.; ,T. P. Leeuwen burg, jm. 25 j. en J. Verbeek, jd. 23 i.; G Ruijae, jm. 31 j. en S. C. de Back, jd. 23 j.; J. M. A. Willemse, jm. 24 j. en B. M. Major, jd. 22 j.; J. Morlang, jm. 25 j. en 'C. de Buck, jd. 22 j.; F. J. Jansen, jm. 22 j. en J. M. Tybout jd. 21 M. J. Stoutjesdijk, jm. 28 j. en II. C. Manni, jd. 20 j. Bevallen: H. van Meel, geb. Schouten, d..; H. 'C. J. Inklaar, geb. van. der Harst, d.; P. Moeliker, geb. de Ridder, d.J. Theune, geb. de Groot, z.C. F. Daems, geb. Bok, z. Overle«len: A. M. Breve, vr. v. A. Ge«- ve, 66 j.; A. Cornelia, vr. v. J. A. Osté, 39 j. Vijta». €rt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3