BINNEHLAKD. UIT ZEELAND. grijsaard, twee loten moeten nemen, om tot een bedrag van 300 milliard te komen. („Bte Tijd.") Ds Belgische annexionisten klampen zich met de kracht der wan hoop aan hun hevelingsidee vast. Zoo heeft Hij mans, de Belgische minister van Buiten!. Zaken, aan Wilson in een verklaring verzekerd, dat België tal blijven streven naar de verzekering van zijn militaire veiligheid en van zijn economische rechten, en het be faamde „comité de politique nationa le" kwam die verzekering nog "beves tigen door in een adres aan Wilson zijn teleurstelling er over uit te spre- ken, dat alle terri(|oriale verlangens ten opzichte van Nederland door den Raad van Vijf zijn uitgesloten gewor den. En het JiieJid in dit adres een pleidooi voor de vervulling der welbe kende inlijvingshegeerten. Wilson heelt in zijn antwoorden op de tot hem ten paleize en ten Raad- huize te Brussel gehouden toespraken aan België alles beloofd, behalve Hol- landsch grondgebied. Het kinderachtige napleiten en te gensputteren en drenzen van de beo- ren Hijmans en Nothomb cum suis kan slechts afbreuk doen aan den geest van welwillendheid, welke vooral van den kant van Nederland de bomende economische onderbandeh hingen tusschen de beide landen moet bezielen, zegt „De Tijd", en zoo is bet. Gedsnksohriflen van Von Hoetzendorff. De gedenkschriften van den vroe- geien chef van den Oostenrijkschen eeneralen staf Conrad von Hoetzen dorff, welke dezer dagen verschenen zijn, hebben in Duitscnland veel sen satie teweeg gebracht, daar von Hoet zendorff de catastrophe der central© rijken aan de weigering der Dnitschers wijt, om het plan van Oostenrijk om eerst Italië verpletterend je verslaan t» aanvaarden. Was Italië eenmaal overwonnen, zoo betoogt von Hoetzen dorff, dan zou het Oostenrijksche le ger gemakkelijk rechtstreeks aan de operaties tegen .Frankrijk hebben kun nen deelnemen. Voor dit plan had von Hoetzendorff 6 divisies gevraagd. In de lente van 1916 had de Oostenrijksche chef van den generalen staf het besluit geno men op het Asiago-plateau aan te val len, hopend, dat hadden de Oosten rijkers succes, de Duitschers nog wel troepen zouden zenden. Op het Oos telijk front was het toen rustig en een Russisch offensief was, volgens de getuigenis van alle legercomman danten, uitgesloten. Onderwijl ontving de maarschalk 't afscheidsbezoek van Falkenhayn, .die hem mededeelde, dat hij met zijn hoofdkwartier naar Mezières vertrok. Eenige dagen later begon het offensief tegen Verdun. Tot op het laatste oogenblik, ver klaart Hoetzendorff verder, tot het ver trek van den keizer en den generalen •taf naar het nieuwe hoofdkwartier, was de .Oostenrijksche staf in de grootste onwetendheid gelaten over de plannen der Duits-che leger autoritei- ten. Falkenhayn zeide dus de samenwer king tusschen de twee legers op. Hij wilde volgens zijn eigen inzichten han delen. Derhalve is het ook onjuist, dat men het offensief tegen Verdun aan den chef van den generalen stat van den kroonprins, generaal Kohelsdorff, heeft ten laste gelegd. Falkenhayn heeft het echter niet gelogenstraft.' Theoretisch, wordt vervolgens in de gedenkschriften gezegd, had het offen sief tegen Italië uitgesteld kunnen worden; moreel en praktisch was dit onmogelijk. De enthousiaste troepen waren reeds in de aanvalszona tegen Asiago binnengedrongen. De val van Luzk was een zeer groote verrassing voor de Oostenrij kers. Aartshertog Joseph voerde met zijn reserves een ongelukkig© maoeu- rre uit en het geschokte moreel der Oostenrijksche troepen deed het ove rige. (Msboda.) TWEEDE KAMER. De arbeidswet. De Kamer zal het ontwerp op den achturigen arbeidsdag den 2en Juli in behandeling nemen. De memorie van antwoord van mi nister Aalberse betreffende de gemaak te opmerkingen tegen het ontwerp is verschenen. De kapitale moeilijkheid flat de pro ductie door deze wet in het gedrang zal komen, beantwoordt de minister door te wijzen op het ethisch karakter der wet, d.w.z. op haar zedelijke waarde. Hij erkent volmondig, dat mdetdaad wel als vaststaand mag worden aange merkt, dat de wet een zóódanigen in vloed op de productie van verschil lende goederen zal uitoefenen, dat prijsstijging er het gevolg van zal zijn of althans d» ander» t» verwachten daling van den prijs er ©enigermate door zal worden tegengehouden. Maar dit matericele nadeel kan echter, zoo als de Minister volkomen terecht op merkt, niet in hoofdzaak worden afge meten of de wet al dan niet in het algemeen belang zal zijn. Dit materieel, nadeel zal naar zijn overtuiging niet kunnen opwegen tegen de verhooging van het levensgeluk van duizenden, van het zedelijk en het lichamelijk pei,l der arbeiders en daarmede, van de volkskracht, welke de wet zal brengen de menseh leeft niet vpn brood alleen, dit moge hier worden bedacht. NEDERLAND EN BELGIË. De Schelde-kweslie. De redacteur van „De Maasbode" te Brussel seint: De „Libre Belgique" meent te we ten, dat inzake (de Schelde-kwestie sinds enkele dagen 'tot de volgende taktiek besloten is1 Daar het ver drag van 1839 niet meer bestaat, moet België evengoed als Holland in de Schelde alle werken kunnen uitvoeren, welke het nuttig of noodig oordeelt en het behoeft zich idaarbij niet meer te storen aan de voorwaarden der oude overeenkomsten, omdat deze floor de beslissing van Parijs niet meer be staan. Wij 'zijn benieuwd, z,oo zegt het blad, of de Nederlandsche regee ring pogen zal jeen tegenwerping te maken tegen het gebruik van deze methode, welke niets anders is dan het logisch gevolg van hef besluit van den raad van vier. (Msbd.) De Nederlandsch-Belgischt onder handelingen. De redacteur van „De Maasbode" seint uit Brussel: De Libre Belgique" meldt dat de commissie, belast met de herziening van het Verdrag van 1839 binnenkort wordt bijeengeroepen. De vertegen woordigers van de Belgische regeering zhn de heer .Oris, directeur van het Ministerie van Buitenlandsehe Zaken, en Staatsminister Segers. Katholieke Actie. Op initiatief van het Bredasch dio cesane comité van Orde, omvattende 49 afdeelingen met 63 parochies, .is Zondag j.l. tie Breda bene groote open bare meeting gehouden op het terrein der Chassé-kazerne, waar door 5 spre kers voor 10 a 12000 mensdien nog eens op waakzaamheid tegen het re volutiegevaar werd aangedrongen en de christelijke solidariteitsidee uiteen gezet. De kinderen der Katholieke scholen zongen onder begeleiding van orkest en gedirigeerd door prof. van Genk van het seminarie Ypelaar. De vergadering werd geleid door den beer Ch. Stuiemeyer, voorzitter der R.K. werkgeversvereeniging. Locaal-spoorwegen in Noord-Brabant. Naar de Meierijsehe Courant ver neemt, is er een Commissie gevormd, die genoemd kan worden een semi- officieuse commissie ter bestudeering en ter ontwerping van een plan, om geheel of bijna geheel Noord-Brabant, t© voorzien van locaal-spoorwegen met breed, normaal spoor. In deze commis sie hebben o.a. zitting de burgemeester van Tilburg, voorzitter, het kamerlid Fleskens te Geldrop, Dr. Jenny Wey- erman te Utrecht, Jhr. Beelaars van klokland, e.a. In de maand September a.s. zal deze commissie met haar rapport gereed zijn. De geheele onderneming zal een kwestie zijn van pl.-m. 60 millioen gul den, waarvan het Rijk 2/5, de Provin cie 1/5 en He Gemeente 1/5 zullen bijdragen. Jhr. Mr. A. F. de Savornln Lohman, Vrijdag was het 40 jaar geleden, dat de heer de Savornin Lohman, voor het eerst tot lid van de Tweede Kamer werd gekozen. Het liberale „Vaderland' 'huldigt dezen nestor der Tweede Kamer in de volgende bewoordingen Van hem geldt dat hij met alle kracht en met de vijf talenten, die hem geschon ken zijn, gewerkt heeft en nog werkt op een leeftijd, waarop voor de meesten de nacht reeds inging, waarin niemand meer werken kan. En dat hij versterking van kracht putte uit het bewustzijn, dat zijn strijd er een was voor het recht, een strijd, dien hij met niets ontzienden ijver heeft gevoerd. Hij heeft de moeilijke tijden gekend, die: hem wel eens de vraag' op de lippen zullen hebben gebracht: Zal ik mijn ideaal ooit verwezenlijkt zien? en hij oogst thans het loon van hen, die niet versagen. Hem wordt de zegen geschonken, dat de nieuwe wet op het L. 0., waarvan hij een der hoofdauetores intellectuales is in behandeling komt, terwijl hij nog, men schelijker wijze gesproken, daarbij zeker is van veel invloed op den einduitslag van een eerste rol bij de behandeling. Is er grooter geluk dan de schoven binnen te halen van den akker, dien men eens braak zag liggen? De mannen van Lohmans stempel be ginnen te behooren tot eene generatie, di« achter ons ligt, al dood hjj zelf dan ook roo vaak zijn leeftijd vergeten door eene benijdenswaardige jeugd, die zelfs nooit al hare opbruisendheid inboette. En het is een niet geringe eer voor het Parlement ten onzent, het in den loop der jaren zooveel gesmade, maar nooit zooveel als toen ons volk voor den druk van den oorlogstoestand een zondebok zocht, dat hij er steeds prijs op gesteld heeft, daarvan deel uit te maken. En wat in die 40 jaren ook veranderd moge zijn, zoo veranderd dat als de heer Lohman terugdenkt aan de Tweede Kamer, zoo- als die was toen hij er zijn intree deed, hij ze niet terug kent, dit staat wel vast, dat hij daar ten allen tijde een geëerd man was, en dat hij zelf het Parlement tot eer verstrekte. Op dezen dag zullen ook tal van po litieke tegenstanders hem gaarne hulde betuigen; wij ten minste stellen daarop den hoogsten prijs. Faillissementen in Nederland. Over 'de afgeloopen week, eindigen de 20 Jum zijn in Nederland uitge sproken 27 faillissementen tegen 15 in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met 20 Juni 1919 550 faillissementen tegenover 437 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. §»M> Zoowel door stadgenooten als vreemdelingen wordt .met verbazing en ergernis gezien, dat, in de haven1 aan da z!.g. zwemplaats open en bloot voor ieders oogen de zfwemmers op den kant zich bewegen, vele zelfs zonder het eeni ge onontbeerlijke kleedimgstuk, dat bij deze sport gedragen moet worden Geen afscheiding, geen gelegenheid zich onge zien te kleeden of te ontkleeden; alles geschiedt alsof er geen regels van voeg zaambeid en publiek "fatsoen bestaan. Dat de raad een vorig jaar de kost bare zweminrichtingplannen van de h)»e- ren Brants c.s. verwierpen mag aller minst voor heit stedelijk bestuur een reden zijin om in deze in het geheel niets te doen. Integendeel ïs het een eisch van publieke moraliteit, dat hier zoo spoedig mogelijk de hand aan het werk worde geslagen. j -- Hedenmorgen had de heer J. Goense van Ovezand op den 's Heer Hendriks- kinderendijk een ongeluk dat betrekkelijk goed is afgeloopen, door met zijn zwaar beladen wagen met hooi over een steen te rijden, zoodat zijn wagen kantelde, en de paarden op hol sloegen, welke even wel spoedig gegrepen werden. De bestuur, der liep eenige lichte verwondingen op. De wagen is totaal in stukken lu verband met den rijwieldiefstal tei 'a Heer Hendrikskinderen, in den nacht van 13 op 14 Jupi zijn vanmorgen naar Middelburg als verdachten overgebracht, een zekere M. en een zekere B., terwijl in. verband met den rijwieldiefstal in het pakhuis van den heer Fagel alhier, op 18 Juni, een zekere J. de N., naar Vlis singen, is overgebracht. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de rege erin g sk o u s e n alsnogtot en met 28 Juni e. k. door de winkeliers, die zich met den verkoop belast heb ben, zullen gereserveerd worden voor hen, die zich destijds bij de commissie heb ben opgegeven. Na dien datum vervalt alle voorkeur. Door Gebrs Siepman alhier, wordt vergunning verzocht tot uitbreiding van hun drukkeriji in hlet perceel wijk D'Noi 125, gelegen aan de Beestenmarkt,- hoek Nieuwstraat. Eventueele bezwaren kunnen bij B. en Wi. worden: ingediend op Dins dag 8 Juli a.s. Middelburg. Zaterdagavond werden een inspecteur van politie en ©en agent ge waarschuwd, dat 2 jongemannen boomp jes vernielden en dat zij onderweg waren naar den Nieuwlandsehen weg. De politiemannen vatten bij de begraaf plaats post en hielden eenigen tijd later de beide vernielers, die onder den in vloed van sterken drank verkeerden en die ieder een jongen boom bij zich hadL den, aan. Het waren inwoners van Ar- nemuiden. Vooral een hunner verzfetbei zich tegen zijn overbrenging naar het politiebureau, maar mede doior assistentie van woonwagenbewoners werden beidei daarheen geleid en brachten zijl daar den nacht door. Zondagmorgen werd proces verbaal' opgemaakt, "terwijl de jongeman- n|en verplicht waren de plaats aan te wijzen, waar zij de boompjes, hadden weggehaald. Velen zlulltem zich met ons dikwijls ergeren aan het om geld spelen van veelal jeugdige personen in de omgeving van den Kanaaldijk en ziji 'zullen did niet minder doen als wij melden, dat dit dik wijls om vrij groote bedragen gaat. Het is voor de politie niet makkelijk zij, die spelen op heeterdaad te betrappen. Gis- 1 teren is dit door samenwerking: tusschen gemeente- en militaire politie echter mo gen gelukken en werden een drietal der schuldigen naar hét bureau, van politie overgebracht, waar procesverbaal volgde. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdag a.s. eene uitvoering op het Molen water, d»s avonds te acht uur. De „St. Petruskring" viert den 29en a.s. op de gebruikelijke wijze zijn .patroon feest met een algemeene H. Communie des morgens en een feestelijke bijeenkomst des avonds. Vlissingen. Toen de mailboot „Prins Hendrik" Vrijdagmorgen van Vlissingen te Folkestone aankwam, had een der opvarenden L. genaamd, het ongeluk over boord te vallen. Gelukkig kon de man spoedig worden gered én kwam hij met den schrik en ©en na,l pak er af. Hedenmorgen is de „Oranje Nassau,," die gedurende langen tijd iu de binnen haven hee;ft gelegen op de plaats waar thans dei „Zeeland" is opgelegd, naai Folkestone vertrokken. Het voordeel, dat deze boot biedt hoven de heide andere, is vooral de ruimte voor logies, wat van groote beteekenis is, daar de passagiers den avond voor liet vertrek aan boord komen. De leis van de booten gaat tlians van Breskens tot Calais langs do kust, en hebben de reizigers een mooi gezicht op de zich 'thans herstellende Belgische badplaatsen, terwijl zij ook een deel van de door den wereldkrijg aangerichte ver woesting kunnen aanschouwen. De heer Jos. v. Raalte heelt de benoeming tot lid van den gemeenteraad niet aangenomen. In zijn plaats zal nu zitting netnen de heer J. P. Vermaas, die reeds vele jaren zitting heelt, doch niet herkozen weid. Schore. Zaterdagavond zijn door den Rijksveldwachter J. L. Kiekaad van Hans- weerd, van den kolenha,ndelaar A. Z., alhier, 8 H. L. kolen in beslag genomen en in de gemeente gedistribueerd. Als een bijzonderheid mel den we, dat een kip van een inwoner alhier den eenen dag een ei legde van 105 Gr. en den volgenden dag een van 110 Gr. (Kr. vt.) Kwadendamme. Donderdagavond is al hier zéér plotseling overleden en wel, terwijl hij tijdens het lof het orgel be speelde, dhr. A. Walraven, organist der Roomsch-Katholieke kerk, welk ambt hij sinds tal van jaren vervulde. De overledene was buitendien lid van het. burgerlijk grnibestuur van Hoedekens- kerk© en oud-lid van den gemeenteraad De consternatie over dit sterfgeval in de parochie is groot. Aan ,het dooi' de hnndhoogschut- teriji „Vooruitgang Iziiji ons Streven", al hier gegeven concours op Donderdag j.l., werd door 71 schutters deelgenomen van de 12 verschillende sociëteiten. De le klep werd behaald door 1 van W'ingen van „Zorgvliet" te Ellewoutsdijk, do 2e iklep door Chr. Westveer van „Edele Handboog", Oudelande; 3e 'klep door C. Nagelkerke van „Vooruitgang zij ons Streven" te Kwadendamme. lo zijvogel door J. Rijk van „Willem Tel" te Ovezand; 2e zijvogel door .1. Rent meester van „Willem Tel" te Ovezand; 1© hoofd kal door H. A. Mol van „Ons Genoegen" te Oudelande; 2e hoofd kal door P. Polderdijk van „Soramuis" te Hein- kens zandle kleine kal door J. Vette van „Concordia" Ite 's-Heerenhoek; 2e kleine kal door C. Vermeulen van „So ranus" te Heinkenszland. lerseke. Reeds geruimen tijd doet men vruchteloos nasporingen naar de oorza ken der mosselziekte. Zoo zijn nu weder van regeering swege een Nederlandsch en een Duitsch geleerde met het regeerings- vaartuig „Albatros" op de Zeeuwsche stroomen aan het onderzoeken. De ge heele bevolking, de kweekers en visschers speciaal, beijveren zich om hen ter zijde te staan. i (Z.) Vrijdagmorgen is door baldadige handen een touw van een roeiboot, die onder den wal lag, doorgesneden. Het ge volg was, dat de boot ging drijven en op de Yerseksche bank door de visscherij- politie werd opgepikt. (Z.) Ovezand. In de raadsvergaderinlg van Vrijdag waren alle leden tegenwoordig. Besloten werd adhaesie te beluigen aan de motie, toegezonden door Burgemeester en Wethouders van Vlissingen yoor biet behoud van „de Zeeland." De verorde ning op de woonwagens weid aangevuld' met de bepaling dat liet doortrekken door de gemeente ook verboden is. Het ko hier voor den hoofdelijken omslag voor 1919 werd vastgesteld oip f8469.13, zijn de 2.6 pet. van f 325735.48 inkomen. Arnemuiden. Benoemd tot ambtenaar ter secretarie alhier de heer Izak van Waarde, thans tijdelijk ambtenaar te N. een St- Joosland. (Z.) Benoemd tot ambtenaar ter secre tarie te St, Annaparochie (Fr.) gemeente het Bildt, de heer K. Costing, thans in gelijke betrekking te Arnemuid'en. Aardenburg. In den nacht van 19 op 20 Juni zijn in een weide in het Lap- schuersche gat twee koeien gestolen ten nadeele van de wed. R. te Aardeniburg. Oostburg. D© fokpaaidendag op 29 Juni alhier te houden, belooft druk te worden; naar we vernemen z'ijn nu ruim 900 stuks paarden ingeschreven. Hier wordl een Eleetrische Centrale opgericht. (Z.) IJzendijke. Onze gemeente is tegenwoor dig wel hét grootste smokkelnest van heit heele 4e district. Geen dag gaat er voorbij of men ziet de kommieaeu 'óch of meer personen opbrengen die zich' aan Iraudet hebben schuldig gemaakt. Vee, biggen kaas en jenever zijn gewilde smok' kelartifcelen. De meeste dezer arlikfefen worden naar den heer Ontvanger der Re gistratie te Oostburg opgebracht en al daar verkocht, nadat ©enigen' tijd voor den verkoop een omroeper liet heeft bekend gemaakt. Het is duidelijk, dat alleen de inwoners van Oostburg Zoodoende van die gelegenheden profiteerea. - De vorige week Donderdag wer den hier van IJzendijke verzonden 48 wa gons paarden, totaal 253 stuks, om van Sas van Gent te worden uitgevoerd naar Belgie. De politie en rijksambtenaren, heb ben hier de vorige week aangehouden „j. Personen di« poogden uit te voeren' 2400 eieren, een partij kaas en boter en 13 biggen. De smokkelwaar werd in be slag genomen. Sluis. Uit «en wedde te St. Anna ter Muiden is in den nacht van 18 op 19 Juni een koe gestolen, welke den 20en Juni door drie Belgische soldaten werd teruggebracht. D© heeren welke 100 Dr. belooning ontvingen, waren 'zieer onte vreden en meenden dat zij ieder 100 franc moesten hebben. I lijdag 20 Juni weiden er in vele plaatsen van het land van Cadzand' groote volksfeesten gehouden wegens lifet mis lukken der Belgische annexatieplannen:. oaral t© Aardenburg .was ér veel werk van gemaakt. Des avonds werd iu alle plaatsen een muzikale wandeling doar het, dorp gehouden. Door den Commissaris der Konin gin is met ingang vajn 1 Juli a.s. eervol ontslag verleendaan den heel" Dr. .1. D-oijer te Aardenburg, als lid der gezond heidscommissie, zetel "Ooistburg. Eerste R. K. West-Zeeuwsch-Vlaamsche Landdag. Naar wei uit goede bron vernemen zal' zijne doorluchtige Hoogwaardigheid de bisschop van Breda bij gelegenheid, van den It. K. Landdag te Oostburg op 27 Juli a.s. een pontificale mis celebrleeren[. De Stoomvaartmaatschappij „Zeeland". In de Zaterdag te Vlissingen gehou den aandeelhoudersvergadering van de stoomvaartmaatschappij „Zeeland" waren 77 aandeelen vertegenwoordigd, uitbreii gende 77 stemmen. Door den president-commissaris, den lieer nir. E. Fokker, weiden de aanwe zigen als volgt toegesproken Tegen het einde van 1918 werden het inziclii. en de wenschen- van de directie der Nederlandsche spoorwegen ten aan zien va,n de verplaatsing der maatschap pij naar Hoek van Holland aan de direc tie en commissarissen bekend gemaakt 1. De directie der Nederlandsche spoor wegen achtte haai' nieuwe belangen gemeenschap gediend door concentratie te Iloek van Holland, zoowel van het transit-verkeer als van het verkeer tus schen Nederland en Engeland. Zij wensch- te daarom verplaatsing van den dienst der „Zeeland" naar Hoek van Holland. Die verplaatsing is niet mogelijk zon der dat millioenen worden besteed aan den bouw van een reparatie werkplaats en vul woningen voor pl.m. 30D gezin- nen, welke uit Walcheren naar Hoek van Holland en haar naaste omgeving moeten verhuizen. Met die millioenen echter zou men er nog niet zijn. Immers, zonder aanleg van een havenkom, binnen welke de opleggende schepen veilige ligplaats vinden, zou bovendien technisch do dienst niet kunnen worden uitgeoefend. Daarbij komt voor de „Zeeland" als een groot gevaar de verhouding tegen over de Harwich lijn, welke aan den over kant dér Noordzee ongetwijfeld sterker sympathie vindt, dan een onder Neder landsche vlag tusschen dezelfde havens varende, dus tzoo rechtstreeks mogelijk concurreerende lijn. 2. Directie en commissarissen die aanstonds nadat Zij van do plannen dei- spoorwegdirectie kennis hadden gekregen, zich niet bezwaren tot de regeermg heb ben gewend achten dam ook geheele of gedeeltelijke verplaatsing naar Hoek van Holland een voor de „Zeeland" zeer kostbaren en gevaarlijken maatregel, wel ke door hen dan ook niet voorgesteld zul worden en tot welken door de ver gadering van aandeelhouders niet zou mogen besloten worden, tenzij verplaat sing de eenige kans nog bleek op behoud der maatschappij1. 3. Deze uitersie maatregel tot behoud zou spr. is daarvan ten volle over tuigd niet alleen een ramp zijn voor Vlissingen, ja voor geheel Zeeland, maar ook bet nationaal belang zeer benadeelen doordien dan groote voordeel™ werden prijsgegeven, welke Vlissingen aanbiedt, voor het. tra.nsit-verkee.r Regelmaat en veiligheid van den dienst ook onder de ongunstige omstandigheden zijn bij een vaart van een niaar Vlissingen's haven door de breede Scheldemonden met kort zeetraject beter verzekerd dan bij in en uitvaart zonder overgang van de nauwe uitmonding aan Hoek van Holland met langer zeetraject; de feiten wezen dit uit, vóór en na 1903, toen de destijds geruchtmakende thans blijkbaar hier en daar lichter getelde zeerampen, met dc „Amsterdam" en de „Berlin" voor vielen. En het nationaal belang en hét

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2