ilinginaatschappij Zuid-BeveJand welwil lend een waterleiding aangelegd met kra nen, die het frissche water in breede stralen in de drinkbakken doen stroomen- Voor het terrein waar de paarden staan is eene groote uit Middelburg afkomstige en zoolang gehuurde tribune opgeslagen, waarvan mem op zijn gemak het voor brengen der dieren kan gadeslaan1. Aan de linkerzijde van het tentoonstel lingsterrein vindt men de landbouwwerk tuigen als zei [binders, maaimachines, dorschmachines, zaaimachines, cultiva- lors, eggen, ploegen enz. ingezonden door bekende firma's te Goes en daarbuiten. Sommigen worden op het terrein zelf in werking getoond, waarvoor b.v. de firma Massee een eigen electrische krachtinstal- latie heeft aangebracht. Aan diezelfde zijde is een groote eon- siunptietent met een flink ruim „zitje", waar dranken en ververschingen verkrijg baar zijn. Pachters hiervan zijn de hee- ren 0. Verver, Zierikzee en L. Verver, Goes. Aan de overzijde zijn nog 5 tenten of paviljoens, waarin zoowel particulieren, b.v. de bekende zaadhandel De Jong, al hier, als lichamen en corporaties hunne uitstallingen hebben. Onder laatstgenoem de valt de fraaie „stand" op van de Z. L. M., de Maatschappij tot bevorde ring van Landbouw en Veeteelt in Zee land., waarin op even fraaie als aanschou welijke wijze den groei innerlijk en uiter lijk van deze maatschappij wordt voor gesteld. Ook onze Rijkslandbouw winter- schóol heeft een fraaie expositie harer leermiddelen gearrangeerd, terwijl de phy- topatologische dienst, welke zich bezig houdt met de plantenziekten, een mooi overzicht heeft samengesteld van kaarten, platen, proparaten enz, van de meest voor komende ziekte in bloem, blad en vrucht. Onze Waterleidingmaatschappij heelt op een prachtige wandkaart duidelijk en sier lijk tevens ganseh het waterleidingbedrijf vanaf de prise d'eau te Ossendrecht tot aan den watertoren te Oudelande voor oogen gesteld. De rand der kaart bestaat uit walerleidingpijpen. Ook het llijksland- bouwproofstation heeft een bezienswaar dige collectie van wat tot het werk van dat station behoort, ter bezichtiging ge steld. Dan is er nog een afdeeling voor de hijenteelt, hoogst interessant, en voor konijnen en pluimvee. Men kan een mi niatuur hooipersinachinc in werking zien. Planten- en bloemen inzendingen enz. Voor op het terrein staat een fraaie koepel, gemaakt van draineerbuizen van De Dreu te Goes. De bekende heer J. A. Clarijs uit 's Heerenhoek zal er staan met zijn beroemd fabrikaat: rijtuigen en tentwa gens. Zuurdeeg ruit Rotterdam slaat er met zijn slachterij-installaties, de firma Voorheen M. D. De Putter, Goes, thans N.V. staat er met cement-drinkbakken, ter wijl de gemeente Goes een fraaie inzen ding betreffende haar gemeentebedrijf ter bezichtiging heeft gesteld. Ook geeft zij den belangstellenden bezoekers een keu rig boekje, gedrukt bij de firma Oosterbaan on Le Cointre, Goes, over Goes als woon plaats. Do tekst is geleveid door de heeren Van Ballegooijen De Jong, gemeente secretaris, en F. G. C. Rothuizen, direc teur der gemeentewerken. Het is voorzien van twee kaartjes en met tal van fraaie afbeeldingen van stadsinterieurs' en bij zondere gebouwen verlucht. De inrichting der tentoonstelling getuigt van orde en smaak. De toegangen zijn ruim in getal om gedrang te voorkomen. Als het weer mee werkt vandaag is 't hemeisch dan belooft do tentoonstelling een reuzen- succes to worden, wat de wakkere man nen, die baar ondernamen, wel verdienen. Do Commissie van Ontvangst van H. M. de Koningin ter tentoonstelling, bestaat uit de navojgonde heeren: Jhr. j" van Vre- denhurch, Ij. B. E. Kielstra, H. A. Han- kon, D. WLindenbergh, L. Kranenburg, J. M. van Rommel van Vloten en D. de Graaff. Pm k'j het bezoek aan den Eta- lage-\\ edstrijd, die heden is begonnen en werkelijk zeer interessant is-, niemand over te slaan, laten wij hier de lijst van deelnemers volgen. De uitslag der jury komt in ons voigend nummer. 1. Wed. Herm. Clement, 2. A. J. Kluijf- boul, 3. P. A. Gillissen, 4. A. Geleedst, 5. uebrs. Noordhoek, allen in de Ganze- poortstraatj 6. C. R. Simons, 7. J. C, de Duck, 8. J. Torbijn Jr., allen in de Range Vorststraat; 9. H. Merison, Witte Paar des traat; 10. Henry Wa uiers, 11. Haagsthe Winkel, be.den in de Papegaai- straat; 12. Firma F riandijck, 12a. Y. Jalsma, 13 Firma B. (Juist, 14. Amsterd Boterhandel (W. J. Willemse), 15. Firma Wed. B. Faberiji de longe,' 16. L. II. A. Freaks, 17. T. Faberij de Jonge. 18. J. Langeveid, 19. Firma A. Wiiking, alien in de Lange Kerkstraat; 20. L. M. I3ui- 'endjjk, 21 Singer-Maatschappij, beiden in de Korte Kerkstraat; 22 Johs. de Dreu, 23 W. van Aken, 24. H. Verwer, allen in de St. Adriaanstraat; 25. F. .1. Booue, Vlasmarkt; '26. Gebrs. Duvekot, Kieuw straat; 27. Mej. J. P. de Windt, 28. D-. de Jong, beiden in de's-II. Hendiiks- kinderenstr.'29. A. B. van Luijfc, 3.) .1. M. Broeks'cra, 31. II. M. Bruggeman. allen in de Koningstraat; 32. Centraal Kle dingmagazijn, 33. F. J. Thiery, beiden in de Tilagdalenastraat; 34. 3. Steketee, 35. Firma Klijberg (Jac. P. Krekelberg],' 36. B. J. Paasse, 37. P. J. Siemens, allen Opril Groote Markt; 38. J. P. Boshort, 39. P. I. Derner, beiden Groote Markt Tot concierge van school B alhier is door B. en Wu benoemd die heer B. Korstanje Jz., alhier. I _De aspiranten 'dier gymnastiek ver- eeniging K. D. O. hebben gisteren voor het eerst een afstandsmarsoli gemaakt. Er namen 24 jongens aan deel. De marscli bedroeg ongeveer 25 Kilometer en word door allen Hink. volbracht. Do tocht ging van Goes olver 's-GravenpoIder, Bieizloliixgö, Kapelle en toen langs 'een omweg .over Kloelinge naar Goes terug. De olifant Dick hit het paardespel heeft reeds veel opzien gebaard. |Hij is n.l. vanmiddag met een wagen met hout in een sloot geraakt. De olifant die onder lag, was er gauw tusscken uit gewerkt enging aan den anderen kant in de i wei "aan aen haal. Gelukkig had niern bet dier gauw te pakken en is hij bij l Ret hotel Tivoli van den modder die I aan den kolossus zat, ontdaan. De wagen I was deerlijk gehavend. 1 Bevolking. Ie helft Juni 1919. ingekomen: W. ,Francke, iahriei<cs-< arb. uit 's-Heer Arendskrk, Valckstr. 9; K. van Beweren, schip-perskn. üit Oudr I dorp, aan booid Ossewaarde en Dekkeii, M. de Jonge, waterbouwk. opa. 's-ürar - venliage, 's-iH. H.kinderen&tr. 67; 1 1,* J Polderman, pakhurstai. St. Maartensj dijk, Jac. Valckestr. löJ-.J- Radmo.es, boerenkn. Uuderande, Jac. Valckesu. 1'; Tb. van ite Weg, machine-bankwerker, Dordrecht, Wijngaardstr, 199; L. Pli. te velander, baJütersan. Zaamsiag, M.agda- lenastraat 5; J. Nomiekes, V\e(l. D. Lap pen, zonder beroep uit Amsterdam, Gr. Kade 11; A- A. de Ruck, Ambt. 8. S- uit Bergen op Zoom, Kieuwslr. 160 [Vertrokken: J. C. Fiipsen, loLer- i ze.ttor naar Bergen op Zoom; A. van den Ende, onderwijzer, naar Katteudijke; i P. Knekaard, onderwijzer, naar Siiedrerin; A van der Klooster, schippersknecht, naar WissenkerkeJa. Ridder, zonder beroep, naar 's-GravenhageJ. van Oost, werk- man, naar Overscme; P. van B«I; klom- 1 penmaker, naai- Overschie; J. H. i lyo;oiij> verpleegster, naiar iVinsteiidu,iii. I In de Vrijdag gehouden algemeene i veigadering van aaiidecii:ouders in de 1 IN. V'. Fabriek voor Houtbewerking „La Vitesse", voorheen S. v. d. Peiji te Goes, werden tot commissarissen benoemd de heer I. D. Fransen van de Putto, Ban kier en Wethouder van Goes en de heer 1 W. llioolen, notaris te Middelburg Goes. Naar aanleiding van het verkrijg baar «te.len van Degeeringssokken door wirikeiiers is door de comnuss.e inzake de distributie hel volgende adres aan B. en W. gezonden: OndergeleeKeiideii M. Storm en E. Bar bier, resp. als voorzitter en secretaj is van de commissie beiast met toezicht op de distributie, brengen beleerd het volgende ter uwer kennis.: Dal hun ter oore genomen is, dal de sokken, we,ke door de Regeering beschik baar werden gesteld door de winkeliers worden geieverd. Daar de winkeliers deze sokken i^'J ontvangst betaaid hebben, lijst bij ons de viaag oi de gemeente wei voldoende waarburgen heeit, dut deze sokken óók, indien deze niet wolhen aigehaaid, u er- keiijk voor den daarvoor vastgesteiden prijs worden verkocht. ,ei. winke.ier deeide ons reeds mede „indien deze sokken niet worden afge- haa.d is dit nog geen strop; daar t ste vige sokken zijn'. Veider wii hei ons'voorkomen, dat de termijnen, waaiin de sokken moeien wor den aigehaaid zeer kori is gesield, te meer, waar de oproep lot het aihalen van sokkon ioutiet is. Daarin wordt gesproken van houders van kaarten; door deze woorden, worden heiangliebuenden op een dwaal spoor gebracht; immers er zijn geen hou ders van kaarten, de kaarten zijn inge- leveid. Wordt nu deze oproep hersteld, wat in de biaden van a.s. Woensdag 18 Juni kan plaats hebben, resten nog slechts die dagen, een tijd, die naar onze mee ning voor menig gezin te kort is om deze uitgave voor te bereiden. Naar aanleiding van bovenstaand er- zoeken wij 11 Edel Achtbaar Cellege b leeid, de noodige waaiborgen en conlröie te doen stellen, dat de sokken niet duur der dan den vastgeste.den prijs worden verkocht en aan rechthebbenden worden uitgereikt, en, de termijn waarin de sok ken kunnen worden a.gehaa.d te zullen verlengen tot 28 Juni a.s. M. STORM, Voorzitter. E. BARBIER, Secretaris. Middelburg. Zooals bekend is zijn ge durende den oorlog alhier verschillende Belgen overleden en vooral op het R- K. kerkhof hebben vele een tijdelijke of blij vende rustplaats gevonden. Thans nu Bel gië van den vreemden indringer bevrijd is hebben de betrekkingen van verschil lende dezer dooden pogingen in het werk gesteld om liet stoffelijk overschot van hunne familieleden naar België te doen overbrengen. Na liet vervullen van tal rijke- formaliteiten is het eerste lijk van het R. K. kerkhof, dat van wijlen den heer van Bavel, overieden in 1914, onder geleide van den heer M- Warnau, koster der R. K. kerk, naar Berchein bij Ant werpen overgebracht. Door de politie is aangehouden en aan de justitie voorgeleid een oude be kende, zekere A. L., venteeht van po ging tot verkrachting. Het Middelburgsche muziekkorps geeft Vrijdag 20 dezer een muziekmtvoe- rin»- on het Molenwater, des avonds te 8 uur. In de buitengewone aandeelhouders vergadering van de N. V. Doomkweekerij en zaadhandel „Walcheren" te Mrddelburg is met algemeene stemmen tot commissa ris gekozen de heer F. Kakebeeke te Goes- Het is wel gewensclit hen, die mor gen of Woensdag van een der Zeeuw- sehe stations per trein Goes bezoeken met de bedoeling denzelfden dag weder teiu<* te keeren, aan te raden direct een plaatsbewijs voorheen en weer te koopen, daar de avonds aan het station een zeer gioole drukte mag worden verwacht. Door de afdeeling Middelburg van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland is tot B. en W. een schnj- ven gericht, waarin dat college wordt ver zocht ten spoedigste te wil,en adviseeren over de door genoemde afdeeling aan uen raad °erichte verzoeken dd. 13 December 1918 en 14 Januari 1919, welke verzoeken in handen van B- en W. zijn gesteld om advies, waardoor het den raad mogelijk wordt gemaakt de belangrijke wenschen te beliandelen. Bedoelde verzoeken hiel den in: invoering van het drieploegenstel- sel met achtereenvolgens 8 uur dienst en een wekelijkschen rustdag, waarbij een maal in de 3 wekeii een vrijen Zondag; 14 tlverlof per kalenderjaar, waar van 2=op Zon- of Christelijke feestdagen; dienst, rustdagen en verlof vast te ste.len in de verordenmg, regelende de üirichting der plaatselijke politie; een vergoeding toe te kennen voor het noodzakelijk ver- richten van dienst in burgerldeediug van 40 cent per dag of per nacht of gedeelte daarvan; het overurengeld te brengen van 95 op 40 ct. per uur en de uitüeering van het bedrag voor inhouding van een vrijen dag te brengen van l/36o op 2/360 van de jaarwedde. In de j.l. Zaterdagavond, onder voorzitterschap van flen heer L. J. van V oorthuijsien, .111 de bocie- teit St. Joris pillier gehouden alge meene veigadering van de vereen, dot instandhouding van Walc-heren s Na tuur .en Stedenschoon ^iNehalennia werd door .uen pecretaris, den heer li. von Bracken bock, jiet jaarverslag uit gebracht, waarin o.a. wordt herinnerd aan de plaatsing, vanwege de vereen., van advertenties in de Zeeuwsche bla den, waaiin men verzocht wordt nieu we hoornen te planten in de plaats van degene die men velt; voorts aan de voorgenomen, door laimlieomstan- dighedeu van den eigenaar, aigespTon- gen restauratie van het huis „de V rij- man" in de Bange Giststraat. Met genoegen wordt in het verslag geconstateerd, dat iets, waarop de ver- eeniging reecis in 1914 heelt aange drongen, thans verwezenlijkt worut. versctieidene gemeenteraden, o,a. (die van Middel burg en Bomburg, hebben de bouwverordening gewijzigd fii dien zin, dat burgem. en weih. voortaan den bouw van ontsierde panden kun- nen verhinderen. Ten slotte wordt in het verslag ge wag gemaakt van het verblijdende voorstel van Ged. Staten van Zeeland aan de Rrov. Staten in dit gewestj, tot instelling eener prov. sehoonheids- en archaeologisclie commissie. Beslo ten werd aan de Rrov. Stalen een adres te zenden, waarin gezegd wordt, dat do instandhouding van natuur- 6n stodsschoon mede met liet oog op liet vreemdelingenverkeer ien andere utiliteitsgronden een provinciaal be lang is, reden waarom met den mees ten aandrang verzocht ivordl, het voor- stol vuil Geel. buiten toit instelling der bedoelde commissie aan ,te nemen. De rekening over 1918 van de pen- mngmeesteres mej. A. Rolnian Krase- man, wees in pntvang aan 1484.33 en in uitgaaf f 605.33, alzoo een nadee- lig j^JiOt van f121. D'c aftredende bestuursleden de hee ren H. R. haron van der Boreh tot Verwolde en B. J. van Voorthuijsen werden herkozen, terwijl gekozen wer den de heeren dr. W. S. L ager en R. de Bruijne. Vlissingen. De politic alhier heeft aange houden en naar Middelburg overgebracht J. H., een meisje wonende alhier, dit kort geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf werd veroordeeld wegens diefstal en dat des ondanks weder in braak en diefstal van f 40 pleegde bij hen die zich over haar ontfermd hadden; zij is heden aan de justitie voorgeleid. Te beginnen met heden voert de door de mailbooton der „Zeelandte ma ken route zeer dicht langs de Belgische kust, tot over de reede van Duinkerken- Vandaar wordt overgestoken naar Zuid- Voorland op de Engelsche kust en "waar borgt dit de kortste overtocht van kust tot "kust. Goederen worden weder tot elke hoeveelheid ter verzending aangenomen- Zaterdagmorgen werd een spoed- eischendc vergadering van den gemeente raad gehouden, waarin afwezig waren do heeren Anker en Krijger met lluson, Klijberg en Vermaas zonder kennisgeving. Er is bovendien één vacature. De voorzitter' deelde mede, dat deze vergadering ie belegd *a» de ^oedi^u- huig van den raad te verkrijgen vojOir den aankoop van 7 II.A. 75 A. 95 c.A. grond ten bedrage van f39.163 plus do kosten. Be heer S toverman vraagt of de des kundigen wel geraadpleegd zijn. De heer Van Niftnk zegt, dat dezo aankoop een ernstig onderwerp in de vergadering van liet grondbedrijf van M,oensdag beeft uitgemaakt. De heer Van Raalte vraagt of f5000 per H.A. niet t» veel is. De heer Van Niftrik zegt, dat dit neer komt op f50 per vierk. M. wat niet te duur is Zonder hoofdelijke stemming wordt goedkeuring aan den aankoop verleend. De burgemeester wijst op bet kort ver slag van de Tweede Kamervergadering van 12 Juni. volgens hetwelk de voorzi" ter voorstelde bet wetsontwerp inzake de liavenuilbreiding weder op de agenda te plaatsen en Woensdag a.s. te behan delen. Spr. hoopt daarin te mogen zien, een bewijs, dat de ramp van de verplaat sing der Zeeland alsnog voor Vlissingen wordt afgewenteld. De beer Hensel vraagt of de voor zitter geen nadere inlichtingen kan geven hoe bet met deze kwestie staat. De voorzitter zegt geen nadere inlich tingen te kunnen en te mogen geven. hierna wordt de vergadering gesloten. Het gemeentebestuur dezer gemeente heeft d.d. 12 Juni zich' tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, tijdelijk voor zitter van den Raad van Ministers, ge wend met een adres aan de regeering verzoekend haar medewerking te willen verleenen, dat de „Zeeland" niet genood zaakt worde uit Vlissingen te verdwij nen, doordat groote maatschappijen baar particuliere belangen hooger stellen dan de nationale en voorts dal internationaal de haven van Vlissingen zoodanig worde uitgebreid, dat niet alleen de Maatschappij „Zeeland" zich verder 'kan ontwikkelen, maar zij tevens dienstbaar worde gemaakt aJs aan loophaven van het wereldsnel- verkeer. In hel adres wordt voorts de aan dacht gevestigd op de Vlissingsche en Zeeuwsche en nationale belangen, .ver bonden aan het blijven der „Zeeland" in Vlissingen; op het verloren gaan aan de mededingsters in België en Frankrijk, van het aandeel dat de „Zee land" zich in veertig jaar in het wereld post- en passagiersverkeer heeft ver overd; op de economische belangen van den garnalenhandel op Londen, de oes- tervangst van Ierseke, Wemeidinge en Bergen op Zoom en de groente- en fruitteelt in Zeeland en W. Noord-Bra bant, die geheel op export is gebaseerd. Souburg. Alhier spreken Vrijdagavond de heeren Siemelink, van der S/nan en Lindeijer over de dreigende verplaatsing van de „Zeeland". Baarland. In de op j.l. Zaterdag gehou den raadsvergadering waren al-e lfaien present. Na onderzoek der geloofsbrieven van de gekozen raadsleden weid. zonder hoofdelijke stemming besloten dhr. Jan Traas Kz. niet toe te 'aten, op grond van een onjuiste uitspraak van liet Cen traal stembureau. Naderhand zaJ tusschen dhr. Boogert en Poortvliet moeien wor den geloot. i Hoedekens kerke. Wederotm is onjder deize gemeente mond- en klauwzeer ge constateerd, thans onder liet vee van den landbouwer Jobs. Uitterlioeve alhier. Helnkenszand. De heer J. F. J. Wal' hout, vroeger ambtenaar ter secretarie alhier, thans commies chef der aldeeling Belastingen te Delft, is gerekend te z;ijn ingegaan 1 Jan. 1.1. bevorderd tot hoofd commies aldaar. Cadzand. Door de ambtenaren al hier werd Zaterdag een Belg aangehou den, die (trachtte een twintigtal fles- sohen jenever over de grens te bren gen. St-Krui«. Zondagmorgen kwamen er hier bij het. grenskantoor „de Brak ke" drie Duitsctiers over de grens. Ze vertelden, dat twee hunner ontvlucht waren uit een interneeringskamp bij Boulogne (Frankrijk),de derde had zich bij hen gevoegd nabij de grens. De twee eersten waren resp. een lui tenant en een sergeanBmajoor, de der de een sergeant. Teneinde ongemerkt uit België te komen had de sergeant- majoor (een baardloos mensch) zich gekleed in vrouwenkleerenzoo ge armd met den in burger gekleeden feldwebel waren zij België „door ge wandeld". Natuurlijk waren ze blij in Holland te zijn. Oostburg. Van geachte zijde verna men we het volgende over den R. Jv. Banddag, welke op 27 Juli e'.k. zaJ ge houden worden. De lezingen zullen plaats hebben resp. om halt twaalf in het Beursge bouw en in het Patronaat; om twee uur nogmaals in de Beursom hall vijf -de slotvergadering in de It. K. Kerk. De groote optocht zal gehouden wor den ten vier ure. 's Morgens om tien uur wordt door Z. D. H. Mgr. Hop mans bisschop yan Breda, een gele zen H. Mis opgedraegn in de parochie kerk. Degieheele 11. k. Landdagbelooft een heerlijke manifestatie van Katho liek lev«n te worden. Lttndbeuwtet)toon«felling te Goes op 17 en 18 Juni 1919. Treinenloop en reizigers- vervoer. Wegens te verwachten druk reizigers- vervoer .jn verband met de Landbouw tentoonstelling te Go«s, op 17 en 18 Juni wordt het reizend publiek in overweging gegeven, zich tijdig vóór het vertrek der treinen te voorzien van .plaatsbewijzen, teneinde moeilijkheden door opstopping aan de loketten te voorkomen. Reizigers, die de heen- en terugreis op denzelfden dag afleggen, kunnen zich op de heenreis tevens voorzien van plaats- kaarten voor de terugreis; de loketten te Goes zijn op bovengenoemde dagen doorloopend geopend voor afgifte van plaatskaarten, en bevrachten van bagage •n rijwielen. Omtrent het loopen van extra trei nen kan medegedeeld worden dat in de richting Bergen op Zoom tot aan Roosendaal Dinsdag- en Woensdaga vond -een extra-trein van Goes zal ver trekken om half elf en naar Walsoor den een Provinciale boot van Hans- weerd zal afvaren om half negen. In aansluiting piet de extra- tremen ran Goes naai] Bergen op: Zoom op Dinsdag 17 ten Woensdag 18 Juni 1919, zullen extra-trams (rijden van Bergen op Zoom naar Tholen. Vertrek na aankomst van jederen extra-trein ongeveer 11 u,ur 's avonds (wett. tijd) van Bergen op Zoom. Van 18 Juni werden aangegeven: roodvonk: 2 gevallen te Kats, 3 te Wissenkerke, 1 te Kortg-ene, 1 te Mid delburg, 1 te Neuzen, 1 te Souburg en 1 te Vlissingen. Dipihtiheritis2 gevallen te E item eet, 1 geval te Goes, 1 te 's Heer Arends- kerke, ,te Koewacht, 1 te Middel burg, 1 te Oostkape! le, 1 te Oud- Vossemeer en 2 gevallen te Zonne- maire. In de vergadering van ingelanden van den Paulinapokter te Biervliet op Donderdag werd ter benoeming van een dijkgraaf de voordracht opgemaakt n.l. 1. de heer Th. Buijs.se; 2. de heer Jacs. Dieteman; 3. dé beer J. R. de Beer. De aftredende dijkgraaf de heer A. Bliek kon, wegens leeftijd, niet meer in aanmerking komen. (M. CtA Gemeenteraad van Middelburg. In de Zaterdagmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad waren aan wezig 12 leden. Afwezig de heeren van Andel en Sprenger met kennisgeving, de heer Bolle wegens ziekte, verder de heer Boudewijnse. Eén vacature. Ingekomen was het kort verslag va» de Centrale Keuken over Januari, Febru ari en Maart 1919, waaruit blijkt, dat in die maanden respectievelijk 25990; 27102 en 26821 of totaal 79913 porties weiden verkocht, die samen f7241.62 op brachten, het afval bracht op f 196.29 en het overschot J 324.50, zoodat totaal ontvangen werd f7762.41. Uitgegeven werd f 14110.21, w.o. aan loonen f3172.70 wat volgens de commissie als werkver- schalfing aan de gemeente werd bespaard. Het verlies bedroeg f6347.80, waarvan het Steuncomité 5 cent per portie óf f3995.65. Het saldo verlies blijft dan f2352.15 of .ongeveer f181 per week. Daar nog f 574.59 weid afgeschreven, was het verlies eigenlijk f6922.39. De commissie van financiën maakt en kele opmerkingen over verscftil in cijfers tusschen dit kost verslag en de onlangs ingezonden proefbalans en wijst er ver der op, dat 2400 oangeslagenen tot f 1000 die 29300 porties in 13 weken van 6 dagen of ongeveer 400 per dag. Wanneer 2400 ongeveer 7200 vertegenwoordigen, dan volgt daaruit, dat van die categorie inwoners gemiddeld slechts 1/u gedeelte de voordeelen geniet en ,7/18 gedeelte de nadeeien, wat de commissie onbillijk noemt evenals het feit, dat zelfs op de orties, welke aangeslagenen van f 1501 f2500 koopen, toegeiegd wordt. Waar de loonen op de exploitatie drukken en verbeterde toestanden vermindering van de afnamen doen verwachten, stelt de commissie de vraag of er wel reden is de exploitatie voort te zetten, waar enke len profiteeren en ook het keukenperso- neel een behoorlijk salaris verdient, lnaar waarvan een groot aantal Ingezetenen met klein inkomen de nadeeien in, den voim van hoogere belasting moet onder vinden. B. en W. merken op, dat met 1 Juni de exploitatie der keuken tijde lijk is stop gezet. Van heit bestuur der Vereen igi»g Mid delburgsche Burgerwacht een sehrjjven, waarin mededeeling wordt, gedaan van de oprichting op 31 Mei en van biet aanvragen van de Koninklijke bewilliging op de statuten. Verder deelt het hestuur mede, het plan te hebben door het doen circuleeren van een inteekenlijst de noo dige gelden bijeen te brengen, vereiscb't voor kosten van beheer, administratie en oefeningen in den wapenhandel, doch daar het meent, dat 'tniet voldoende zal op leveren, wordt voor 1919 een gemeen telijke subsidie gevraagd van f 500. Ingekomen waren nog adressen tot ver betering van den duurtetoesiag der amh- teeg ren tot minstens f 300, tot verbetering

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2