esloten I1 KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt Rechtszaken. financieel© Mededeelinjen- Laafsfe Posterijen en Telegrafie. 420e Sta gesloten zullen KATJESSTIJI E. VERBEEM - S AN GUINO S A N G U I N C 1 If gingen konden zïcli' daar niet mee ver- eenigen uit vrees, dat wanneer dat iant> soen voorbarig wordt opgebruikt, men in het najaar zit te kijken. Men kan do menscken toc'n niet do kou. laten zitten, (loes meende, dat dit bezwaar kon on dervangen worden door reeds de njensehen van te voren als waarschuwing (.0,i verklaring te doen teekenen, dat zij geen aanspraak moe,r hebben op brandstof in het begin van den winter als zij nu reeds 'hun minimum-rantsoen verbruiken. I)e kwestie, dat do R.K.D. voortdurend turf toewijst en wel thans aan een groot (teel van Zeeland Ilrabantscbo bagger turf uti Made, slecht en zeer duur (circa f 10 per eenheid), lokte een langdurige, dis* cussie uit, waarbij Bruinisse nog aan toonde, dat bet van liet hoogste belang voor de commissies is met hand en tand er tegen te 'ijveren, da,t zij niet worden volgestopt mét turf, zoodat, wanneer op het onverwachts de brandstoffendistributio wordt opgeheven, men bij gebrek aan afname met een reuzenvoorraad blijft vastzitten, d.wjzi. met een enorme finan cieel© schadepost. Reeds nu is het oi zoo moeilijk do turf te slijten, dei menschen willen er niet aan. Men begrijpt dus van dat, wordt de R.K.D. opgeheven, die, brandstoffencommissies zich een strop om den bals halen wanneer niet kracht- ,\tig tegen do turf toewijzingen wordt gea geerd. Besloten wordt namens deze ver gadering een geharnast schrijven! over de grieven tegen do tuiftoewijzing aan do R.K.D. te richten en daarvan afschrift te richten aan den Nationaten Bond van Brandstaffencommissies. Waarna de ver gadering onder dank voor de opkomst door den voorzitter werd gesloten. De gemeenteraadsvergadering was Woensdagavond Zoo goed als vol tallig, alleen de heeren Brants en Goedbloed ontbraken. De notulen werden aangehouden. De heer H. Janse werd beëedigd als gemeenteontvanger en door den bur gemeester gelukgewettscht. Zijn accu rate waarneming van het ambt van directeur ider distributie doet alle goeds van het beheer van den heer Janse als gemeenteontvanger ver wachten. De heer Janse dankte voor het in hem gestelde vertrouwen wat hi.i met Gods hulp hoopte waardig te maken. Bij de ingekomen stukken verklaarde de burgemeester naar aanleiding van het ingekomen verslag van de Com missie voor het uitreiken van bons voor schoenen, enz. deze gelegenheid te moeten aangrijpen om deze com missie voor haren arbeid in het be lang der gemeentenaren namens raad en gemeente dank te zeggen (appL). Ingekomen stuk no. 10: verzoek der mid dens lands vereenigingen „Haride I s- belangen" en „Hanze" om het circus Wilke gedurende de tentoonstelling le weren, werd voor kennisgeving aange nomen na een verklaring yan den bur gemeester, dat bij den grooten toe vloed van bezoekers die verwacht, worden, het circus geen afbreuk zal doen aan de neringdoenden, noch aan den etalagewedstrijd. Punten 3 en 4 der agenda (zie ons nummer van jj.l. Zaterdag) passeerden zonder opmerkingen den hamer. Aan de fabriek „La Vitesse" werd voor een jaar een stuk water der Westfest in erfpacht gegeven, doch niet nadat in eene discussie de wen- schelijkheid naar voren was gebracht, dat. die opeenhooping van boomstam men dient gestaakt te worden en dat de afrastering in het >vater in orde worde gehouden. De punten 6, 7 pn 8 gaven geen aanleiding tot discussie. Bij punt 9, verzoek van de ripoor- weg-Mii. Zuid-Beveland om de verleen de subsidie van f 1539.60 niet voor 20 maar voor 50 jaar te doen gelden, merkte de heer Van Poelgeest op, dat men omtrent den datum van aanleg van den spoorweg in het onzekere wordt gelaten. Den veranderden ren- testand in het oog genomen is de subsidie niet hoog. Zij beteeken voor de gemeente een netto pitgaaf van f 26100. De lieer Fransen v. d. 1 ulte sprak er zijn vreugde over uit, dat nu eens a'ondweg is .verklaard van uit dezen raad, dat jde gevraagde sub sidie niet te hoog is, waar in zoo vele andere gemeenteraden en polderbe sturen die subsidie is beknibbeld. Het voorstel werd met algemeene stemmen 'iaB?i('de'behandeling der politiesala- rissen (van fl200-fl400 voor een aeent van 'f1400—f1500 voor den hoofdagent, van f 2500—f 3000 voor den commissaris) zeide de voorzitter te hopen, dat zijn bij de aanstaande begrooting voor te stellen vergrooting van liet politiecorps in het- belang der stedelijke veiligheid gunstig zal wor den ontvangen. Van de baten van het gasbedrijf zal f6000 in de gemeentekas kunnen eestort worden. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de fabriek ook de vol gende jaren zoo gunstig zal werken en a ank to gascommissie en directie der fabriek voor het gehouden beheer. Het voorstel om f 150 te crediteeren voor een nieuwe klok jn het. klokken spel werd aangenomen, nadat veT- klaard was, dat. de firma Eijsbouts te Asten het volle vertrouwen voor de prompte levering verdiende. Het verzoek van den heer De 1 <>or- ter om een vaste aanstelling als klok- kenopwinder werd. van de .haiicl ge wezen. Dit gaat bij aanbesteding. Het verzoek der Gymnastiekvereen. „Volharding" om gebruikmaking van een gymnastieklokaal werd ingewilligd mits togen vergoeding voor slijtage der toestellen. De verdere punten der agenda wei den zonder opmerkingen aangenomen. Alvorens den hoofdelijken omslag in besloten vergadering te behandelen deelde de voorzitter mede, dal z.i. ook Goes zich moest doen gelden in de beweging voor de handhavuig yan de vestiging der „Stoomvaart-Mij. Zee land"- „„I Goes en omstreken produceeren veel fruit. Een vlugge verzending .daarvan naar Engeland is alles waard. Dat zou spaak loopen als de verzending via Rotterdam moest gaan. Under ap plaus der vergadering stelde de voor zitter de navolgende motie ter aan neming voor: De Raad der gemeente Goes overwegende, dat de verplaatsing van de Stoomvaartmaatschappij „Zee land" niet alleen de belangen van Vlissingen, maar ook die van de ge meente Goes en van de geheele pro vincie Zeeland Hen zeerste zou scha. den, betuigt zijn adhaesie aan de po gingen die worden aangewend omde Stoomvaart-Mij. „Zeeland voor Vhs- singen ie behouden on draagt purge- meester en Wethouders op hiervan mededeeling te doen aan de Regee- ring en de beide Kamers der btaten- Generaal. Gansch de raad kon zich daarmede vereeiiïgen. Nog deelde de voorzitter mede, dat hij haar aanleiding van de klachten o ver de slechte kwaliteit van pet'bi urn- brood (een graanhandelfirma te de zer stede noemde 'het daarvoor benoo- digdo meel nog te slecht om als beestenvoer te dienen) een briet had geschreven naar het hoofdkantoor in Den Haag. Men had hem daarop ge antwoord, dat sands 28 Mei de sa menstelling van het mee! yerbeterd W Bij de rondvraag bepleitte de heer Plazier bet .maken van een verorde ning welke het heen en weer loopen tijdens muziekuitvoeringen op de markt verbiedt. Geantwoord werd uat zoo iets reeds in de politieverordening voorkomt. (Er is dan blijkbaar aan di© bepaling tot nu toe slecht de hand gehouden). Ook vroe gSe heer Ha- zier .om uitbaggering van het water aan de Kade miet een baggermolen. Dit werd (toegezegd. De heer Van Poelgeest bepleitte een strengere controle op het woest rij den van de auto's. (Maar de maximum, snelheid moet van 12 op 16 K.M. wor den gebracht. De nieuwere auto s kun nen niet. trager rijden. Andere lerlen meenen dat dit moeilijk te controlee ren viel. De heer Hollmann klaagde over het. woest rijden van auto s door smalle straten. Dat moest verboden Be voorzitter antwoordde dat met de opmerkingen rekening zal worden gehouden. Voor de a.s. tentoonstel- lingsdagen zijn bijzondere maatregelen getroffen voor het verkeer met aütos en andere voertuigen (men zie elders in dit nummer). Ook ,zal dan de politie worden versterkt. De heer Hollmann vroeg om een onderzoek te doen instellen (door den brandmeester o£ hout voorraden bij bakkers e.d. niet zóó geborgen zijn dat gevaar voor brand kan ontstaan. Dit naar aanleiding van een brand in een bakkerij te Hoorn waar men hout boven den oven te drogen legde. Daarna besloten zitting voor recla mes en vaststelling 2e aanvullings- kohier van den hoofdelijken omslag. Van heden af is het tentoonstellings terrein telefonisch aangesloten- Bestuur onder nummer 199, bureau van inlichtin gen onder nummer 200. Dinsdag vergaderde hier de Prov- Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van den heer C- E. Plugge van Souburg. De verGeniging telt thans 45 afdeelingen met plusminus 12000 leden. De rekening 1918 sloot met een batig saldo van f 765.40V2. Deze rekening werd op ver zoek der commissie van controle goed gekeurd- Er werd lang en breed geredeneerd over het rapport, door dr- A. J. Hoorweg te Heinkenszand uitgebracht, over het on derzoek eener commissie naar de moge lijkheid eener volledige wijkverpleging in Zeeland. De meeningen bleken verdeeld. Sommigen pleitten voor aansluiting brj ©en diaconessen-inrichting, anderen waren hier niet voor, onder anderen dominee de vis- ser, die zich een overtuigd voorstander der wijkverpleging toonde, desnoods door R. K. liefdezusters. Hij sprak zijn ver wondering er over uit, dat de wijkverple ging soms door dokters wordt tegenge werkt; ook dr. Hoorweg vond dit vreemd. Middelburg. De Stct. no. 131 bevat de statuten van de N. V. Prov. Zeeuwsche Eleclriciteitsinaatschappij alhier. Vlissingen. De Badplaats. Zoowel gemeente ate particulieren wende» alle pogingen aan om onze badplaats met an dere, noordelijker gelegen Noordzeebad plaatsen te doen wedijveren, ook al is zij kleiner dan vele van deze. De gemieente zorgde voor verbetering van den toestand op liet badstrand door het doen bouwen van een groot aantal steenen badcabines en liet verplaatsen van het volksbad, waar van de afscheiding zeer- het mooie nitj- zicht op dat deel van den strandbould- vard verhinderde Daarnaast heeft de com binatie, die in het bezit is gekomen van het Grandhotel en het Strandhotel, beide aan het strand gelegen, deze zoowel uit- als inwendig geheel doen veranderen en naar de eischen des tijds doen inrichten, waardoor zij met de hotels van andere badplaatsen ten volle kunnen wedijveren. De ingenieur 2de klasse van den rijkswaterstaat Jr. J. F. Schönfeld, arrondissements-ingenieur te Vlissingen in de directie Zeeland, zal ter beschikking van het Fransche gouvernement worden gesteld, teneinde behulpzaam te zijn hij het herstel der verwoeste streken. Thans kan gemeld worden, dat van ceu verplaatsing van het Belgische loods wezen van Vlissingen naar Terneuzen is afgezien. KloétJngs. Benoemd tot agent van po litie te leerdam dhr. A. Tavenier, alhier, in mil. dienst als sergeant-politic' te Am sterdam. Kattendijke. In de gehouden raadsver gadering werden tot leden van de schat- tingscommissie voor de inkomstenbelas ting benoemd de heeren L. Kranenburg, J. Schippers, G. M. Timmerman en Joh. van Kleunen. Be begrooting voor 1918 werd gewij zigd. Aan do Spoorwegmaatschappij Zuid- Jbeveland werd een' bijdrage gedurende 20 jaren toegezegd van f231.40. Waar alleen 'Kattendijke erf niet ..Wilhelmina- dorp van dien spoorweg kan profiteeren en waai de eisch destijds gedaan dus niet. billijk was besloot de 'Raad de toe- Z€gging zoo te laten. Het kohier hoofd, •wnslag en hondenbelasting werd opge- Heinkenszand. Bij het laden van een voer hooi had de voerman P., door het uitschieten' der paarden, het ongeluk voor over van den wagen te storten, met het geiolg, dat hij het bewustzij nverloor en .uin het hoofd verwond werd- Door zuster Solleveld werd de eerste hulp verleend, waarna de verdere hulp van dr. Klos van Nisse moest worden ingeroepen, wijl dr .Hoorweg door familieomstandigheden voor enkele dagen afwezig is. Z.)( Schore. Donderdag kwam de slager J. P. R. met paard en kar door 't dorp ge- reden en had iiij»hat ongeluk, dat de wielen braken, zoodat de kar omviel. Het paard bleef kalm zoodat het ongeval met wat stoffelijke schade afliep. Nisse. In de Woensdag gehouden raads vergadering waren allen aanwezig, behalve het lid L- Nieuwenhuijze, die wegens ziek te verhinderd was. Behandeld werden de volgende zaken. Een ingekomen verzoek van de N. V. Spoorwegmij. Zuid-Beveland werd aangehouden. Op de reclame van Iz. Boone in zake H. O. werd gunstig beschikt en teruggebracht van klasse 81 naar klasse 65. Ëen verordening omtrent woonwagens werd aangevuld door de be paling ,dat er in 't vervolg geen woonwa gens door de gemeente mogen trekken- Het belastbaar inkomen in betrekking tot den hoofdelijken omslag bedraagt f 203675 en het percentage werd vastgesteld op 3.9. (Z.) Oostburg. Door de mil. kommiezen alhier werd Donderdag j.l. een koe in beslag genomen, wegens verboden vervoer. Tegen den eigenaar .werd proces-verbaal opgemaakt. Donderdag werden hier door den heer ontvanger der Registralie ver kocht vier door de kommiezen in be slag genomen koeien. De dieren brach ten to (aal op de som van f2660. Aan publieke feesten zal dit jaar in onze gemeente geen gebrek zijn. Eerst wordt sedert eenige jaren weer de gewone kermis gehouden, dan zal binnenkort een groote paardentenloon- stelling plaats hebben, verder bereidt men een feest voor op den gelukkigen afloop der annexatiekwestie, en einde- hjk wordt er op 27 Juli de eerste B. K. Landdag in W. Z.-Vlaanderen ge houden. (Jzendijke. Gedurende de afgeloopen kermisdagen zijn ide rijwieldieven in de gelegenheid geweest hun slag te slaan. Ten nadeele van een zekere H. te Schoondijke is een nieuwe inotorfiets gestolen. Nog wordt een heerenrijwiel vermist. Dank- en feestdagen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Om uiting 'te geven aan de dank1 bare en vreugdevolle gevoelens, dat alle annexatieplannen thans van de baan zijn, wordt op 20 Juni in alle dorpen van West- en. Oost-Zeeuwseh- Vlaanderen des voormiddags in de kei- ken van alle gezindten .een godsdienst oefening gehouden, des middags ge volgd door volksfeesten. (Z.) Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot lid der gezondheids- oommissie, zetel Neuzen, de heer V. Ver schafte!, meelfabrikant ta Sas van Gent. Drinkwatervoorziening Zeeuwseh- Vlaanderen. De Minister van Arbeid heeft ingesteld een commissie van. advies inzake de praclische uitvoerbaarheid van een water winning op den Brabantschen wal, ten behoeve van de drinkwatervoorziening van Zeenwsch-Vlaanderen, wiaarbij het water (door een of andere vaste verbin ding door de Schelde gevoerd zal moe ten worden; benoemd in die commissie a. tot lid en voorzitter: prof. Ir. J. Nelemans, hoogleeraar aan de Techni sche Hoogeschool te Delft; b. tot leden: W. J. H. Harmsen, arrondissements in genieur te Terneuzen; M. J. van liat- tum, lid van 6e firma van Hatlum en Blankenvoort, te Beverwijk; W. Mensert, ingenieur bij het Rijksbureau voor Drink watervoorziening te 's-GrayenhageJ. van Oldenborgh, directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening te 's-Graven- hage; H. van Oordt, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in de directie Zee land G. Redeker, arrondissements-inge- nieur te Goes; 3. A. J. Sibmacher Zijnen, hoofdingenieur van den provincialen wa- terstaatdienst van Zeeland, te Middelburg. Vrijwillige Landstorm. Heden had te Middelburg, onder lei ding van het Tweede Kamerlid Duymaer v. Twist en den lsten luitenant Van Rees als secretaris een vergadering plaats yan enkele genoodigden uit Walcheren en Beveland, om te komen tot de vorming van een Gewestelijk Landstormcomité. Aanwezig waren uit Walcheren de lui tenant-kolonel Klontje, Jhr. Bogaardt, ka pelaan v. d. Sman en de heel' P. G. Laernoes Jr., uit Beveland de 'heeren J. Plazier, kapelaan v. d. Eem en P. Ooster- baan, die zich' bereid verklaarden mede te werken toit de vorming van een Ge westelijk X'o mi té, dat verder de prop ar ganda voor het instituut Vrijwillige Land storm zal ter hand nemen. De eerst- luitenant yan Rees is bereid voor dit doel spreekbeurten te vervullen. Gouden priesterjubileum. Dezer dagen vierde de te Rome resi- deerende Kardinaal Billot zijn gouden tot priester gewijd, en datzelfde jaar trad priesterjubilé. Einde Mei 1869 werd hij hij in de Sociëteit van Jezus. Na te Laval de H. Schriftuur en te Antwerpen de theologie gedoceerd te hebben, werd hij in 1885 naar Rome geroepen om er aan de gregoriaansche universiteit de dogmatische théologie te doceeren. In 1911 werd hij door Z. H. Pins X, Kar dinaal gecreëerd. Donderdag j.l. is op den Agnietenberg bij Zwolle het monument onthuld van Thomas a 'Kern pis, den schrijver van „De navolging van Christus". De onthullingsrede werd uitgesprokeiii door den Dominikanerpater A. Meijer. Aanwe zig waren o.a. de Commissaris der Ko ningin in Overijsel en dr. Cuypers, de ontwerper van het monument. Bij de te Batavia gehouden examens ter verkrijging van het diploma voor machinist aan boord van koopvaardijsche pen slaagde voor diploma A alsnog J K. Joosse en J. S. Zandee, beiden uit Mid delburg. (M. Ct.). De heer I,. Barkelau uit Vlissingen, is te Weltevreden geslaagd voor hel exa men van derden stuurman op de groote vaart. (M. Crt.) De Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. In de Prins van Oranje te Goes, werd op 10 Juni de Algemeene Vergadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw- Onderlinge onder leiding van den heer H. 'A Danken. Uit het jaarverslag over 1918 blijkt, dat op 31 December waren aangesloten 1139 landbouwers. Er hadden in 1918 plaats 471 ongevallen. Hiervan betrof fen 3 patroonsongevallen en 7 gevallen van bedrijfsziekten. In 1918 werd 6 malen aangifte gedaan van' een ongeval met doodelijken afloop. Aan 3 der door een ongeval getroffen arbeiders, moest een blijvende uitkeering worden toegekend, terwijl 4 patiënten op dit oogenblik nog een tijdelijke uitkeering genieten In hoe verre het noodig zal zijn aan deze een blijvende uitkeering toe te kénnen, valt thans nog niet te zeggen. Met inbegrip van deze '4 waren 17 dér getroffenen langer dan 2 maanden invalide. Als oorzaken van de ongevallen wor den genoemd: Voertuigen 29, paarden 67, hoornvee 6, landbouwmachines 20, vallen van den arbeider 63, vallen van het voorwerp 6, beknelling 16, krachtsinspanning 71, snijdende werktuigen 85, infectie 53, oog kwetsingen 21, brandwonden 7, breken, van het gereedschap 3, bedrijfsziekten 7. divers» oorzaken 16. De onkosten die voor de patroons op deze verzekering komen, bedragen over het verslagjaar- 1135 per f 100 jaarloon. Voor een knecht, die f500 loon per jaar verdient worden de kosten nog geen 13 cent per week. Voor deze kleine uitgave worden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste ongevallen gedekt. De ziekte-verzekering voor inwonend personeel heeft zich gedurende het ver slagjaar wederom uitgebreid. Het aantal deelnemers steeg tot 550. De gemiddelde kosten per verzekerde bedroegen f9.92 [.or jaar. Woensdag 11 Juni j.l. weid in hét „Hotel des Pays-Bas" te Utrecht de jaajr- lijksche algemeene vergadering gehouden van „'Groningen" Alg. Onderlinge Maat? schappij tot Verzekering van Paarden en Rundvee, gevesiigd te Groningen. Het jaarverslag van den directeur, den lieer F. F. Leopold, toonde aan, dat „Gro ningen" 'zich in 1918 in ruime mate heeft ontwikkeld. De Maatschappij kan ziich ver heugen in de belangrijke kapitaalsvenneer- dei'ing van ruim 2V2 mUlioen gufdeuj, Do reserve bedroeg „per 31 December E 140.880.41. Uit het rapport van de commissie lot nazien der rekening en van den accoun tant, den heer A. Versteege, bleek, flat jje administratie in orde werd bevonden. Bij 'Kon. besluit is aan mr. J. P. Can, op zijn verzoek, met 1 Tuli. eervol ont slag verleend uit rijn betrekking van, president der arrondissementsrechtbank te Zierikzee, onder dankbetuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewezen dien sten. RMÉftwtk tl MMMtarg- De rechtbank te Middelburg beeft heden veroorcieetu wegens: vernieling: I. de K„ 17 j. te N. en St. Joosland tot f 10 b. s. 3 w. tucht school mishandeling: Ph. O. G., 23 j., schippersknecht, te Ierseke f20 b. s. 20 d. h. diefstal: A. M. D„ 25 j., arbeider te Wjo If aartsdijk tot f 15 b. s. 15 d. h.J. v. H„ 34 j., werkman te Mid delburg tot f5 1>. 's. 5 ld. h.A. Ch. Z„ 32 j., barbier te Middelburg tot 3 m. voorw. gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd; wed'erspannigheidJ. R„ 30 j., oesterkweeker te Ierseke tot f 10 b. s. 10 d. h. mishandeling: J. A. de W., 26 j., koopman te Goes tot 3 m. voorw. gev.straf met 3 jaar proeftijd. Arr.-Rechtbank te Zierikzee. In de zitting vati 3 Juni weridon ver oordeeld wegens overtreding huureommissiewetJ. P. M., 44 j., Zierikzee (in booger be roep) tot f 100 b. s. 60 d. h.verkracht- ting: M. P. M-, 32 j., Bruinisse tot 2 j. gev. straf; verboden vervoer van goederen: A. V„ 36 j., Wissenkerke, tot f 10 b. s. 10 ld. b.A. M. 51 i„' Wemeldinge, tot f 40 b. s. 40 d. h.M. V., .45 j:, Bruinisse, tot f20 b. s. 20 d. h„ met verbeurdverklaring medeplichtigheid aan diefstal: J. M. S., 21 j., Tholen, na verzet, tot 6 m. voorw. gev. 'straf met een proef tijd van 3 jaar; diefstal: R. M., 13 j., Zierikzee ter beschikking gesteld, van de regeering, zonder toepassing van eenige straf; D. L., 31 j., Brui nisse, bij' verstek, tot f25 b. s. 1 iri. h.diefstal en medeplichtigheid: P. S„ 18 j .jen V. H„ '24 jj., te Nieuwer- kerk, no. 1 f50 b. s. 2 m. h„ no. 2 f20 b. s. 1 m. li.; verduistering: P. D„ 25 j., Mad(e, bij verstek, tot 3 m. Wegens het in huis aanwezig heb ben van afgehakt versch vleesch in een grootere hoeveelheid dan van 50 pond, noch jgédek't (door kwitantie voor netaalden accijns wegens slachting, noch door geleibiljet: C. K., St. Maar tensdijk, K. G-, Poortvliet, J. H., wed. W. V„ Renesse, C. IJ., Scherpenisse, en M. Li., Oud-Vossemeer, allen tot eene boeie van f50, s. 2 m. h., met verbeurdverklaring van bet aange haald vleesch. Vrijgesproken werden, respectieve lijk beklaagd geweest van verboden verveer van steenkolen en poolaardap- pelen: L. O., 33 j., Zierikzee, ën 'R. C. 'G., 42 j., Steenbergen. In de te Vlissingen gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de naamlooze vennootschap Zeeuwsche Gar nalen- en ConservenhanÜel werd liet divi dend bepaald op f 30 per aandeel. (M. Ct.) Telefonische ni<j deze rubriek, of» vraagd, waren bij nummer nog niet Bed. 5e k"l„ 14e lijst. f 1000: 301 6111 f 400: 1134 374| 13702 200: 794 82| 1' 100: 692 361 13861 1613 19582 2015 r 70: 2066 7691 Niéten: 2061 2821 5626 767 8888 1568 18675 2057 Bij de aanvaarding ambt als Gemeenteontil Goes, betuig ik voor hartelijke blijken van bel mijn welgemeenden dar H JAïf Goes, 12 Juni'19. We: Ondergeteekende geefl kennis, dat bij zijk Zi overgeplaatst naar Mii Dam Noordzijde 17. zich verder minzaam aal maken van bestekken, gen enz enz L. F. GRi Middelburg, Juni 191? Wegens de Landl toonstelling zullen de van de ondergeteekeil tariasen te Goes, aan^ DINSDAG en WOEN! E. C. VAN JOH. PILAi De ondergeteekenden d dat hunne kantoren op D WOENSDAG aanstaande na| BANKASSOCIATIE. FRANSEN VAN DE PUTT VAN HEEL CO. DE KANTER HORDIJK W. LAANE. NATIONALE BANKVEREEI 338Da ondergeteeke NETJE STEKETEE, Ec van MAARTEN MEEU genmaker, wonende te N gemeente 'sHeer-Aren geeft hierbij aan een overweging geen zaken met of geld te leenen Echtgenoot MAARTEN voornoemd, daar genoe soon een zeer verkwist lijdt. JANNETJE STEK Eehtgenoote van Maarten Wagenmaker, Nieuwdorp, 's Heer Arend 20 cent per doo Verplaatst met ingang van 1 Juli a.s. de telefoniste 2e klasse B. M. R. Westra o. v. en de tijdelijke telefoniste 'J. van Herkom, o. v. van Middelburg naar Vbtwiagsa. i —9 het beste middel ii gevallen van blo moede en zenuwzwj Malaria (binnenko slapeloosheid, gebrc kracht en enernie Tal van persone bloedarm waren en Staal konden verdr hebben door de nieuwe levenslust gekregen. Verkrijgbaar bij Apot en Drogisten. SANGD1NOSE kost f flacon van 300 gram f 12.50; 12 fl. f24.—. Tweemaal daags een voldoende. WACHT U VOORNAM VAN DAM Co Deal I?

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2