UIT ZEELAND. Laatste Berichten. De nieuwe burgemeester van Haarlem. Benoemd is tot burgemeester van Haar lem, de heer C. Maarschalk burgemeester van Koog aan de Zaan en arrondisse mentsschoolopziener in het arrondisse. ment Medemblik. De heer Maarschalk, die 16 Mei 1871 is geboren, behoort tot de christelijk-historische partij. Nederland en België. (Officieel). Het Ministerie van Buiten- landscbe Zaken heeft van Hr. Ms. gezant te Parijs telegrafisch bericht ontvangsn, dat een nadere bijeenkomst der conferen tie van ministers van buitenlandsche za ken te Parijs betreffende de tractaten van 1839, welke aanvankelijk aan het eind dei' vorige week zou hebben plaats ge had,, is uitgesteld tot Dinsdag 3 Juni te 3 uur. De Minister jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek was voornemens beden (Woens dag) naar Nederland terug te reizen. Arbeidsduur en productie. We lezen in de „Nederl.": Van bekorting van den arbeidsduur wordt door velen geen vermindering van productie verwacht, omdat de intensiteit van den arbeid zal toenemen. Met andere woorden: Er zal harder worden gewerkt- Dat dit volstrekt geen axioma is,, blijkt uit een rapport van de National Industrial Conference Board te Boston, waarin o.a. de resultaten verwerkt zijn van een onder, zoek naar de gevolgen van de invoering van een werkweek van 54 uren in een aantal bedrijven, te zamen 57.000 arbei ders bevattende. De uitkomst was dat van de 68 ondernemingen slechts 6 een ver meerderde, 55 een verminderde opbrengst constateerden, 7 bleven er gelijk. Echter was bij een derde deel der bedrijven, waarin de vermindering werd geconsta teerd, die vermindering geringer dan de verkorting van den arbeidsduur zou doen verwachten. Er werd dus reeds harder gewerkt dan tevoren en desniettemin was de opbrengst dalende. In de kleine bedrijven bleef de op brengst gelijk te voren, hetgeen ook al wijst op grooter arbeids-intensifceit door gemakkelijker te houden controle bijvoor beeld. Opgemerkt moet nog worden, dat de in voering van de 54-urige werkweek op de gezondheid der arbeiders geen belangrij ken invloed beeft uitgeoefend. Goes. Bevolking, 2e helft Mei 1919. Ingekomen: W. Visser, landmeter uit 's-Gravenhage, Westwal 205a; J. Gunst, timmermansknecht uit Heerlen, Tromp straat 53; C. van Noorden, machinist uit Brunsum, Ganzepoortstraat 203; C. P. van de Velde, reiziger uit Rotterdam, Paarde- weg 70a; C. M. de Graaff, vr. van H. Moelker, zonder, uit Rotterdam, Juliana- straat 36; H. Brans, typograaf uit Alk maar,, Voorstad 117. Vertrokken: M. Hijman, bouwk. opzich ter naar Tilburg; Ja. van Agtmael, vr. van A. de Jonge, zonder beroep, naar Bergen op Zoom; E. J. Reijerse, ver pleegster, naar Loosduinen; Ma. van Hear- turn, huishoudster, naar Dreumel (G-); Ch. H. Kentin tuinman, naar Vlissingen; A. van Hese, kleermaker, naar Namen (België); J. M. de Bruine, loodgietersi- knecht, naar Ouderkerk a. d. IJssel; C. Oranje, winkelier, naar Amsterdam; P. .J. v. d. Bent, telegrafist, naar Rotterdam; F. Kole, schaapherder, naar Kloetinge; J. L. Cense, zonder beroep, naar 's H. Abtskerke; AIa. Valkier-le Conté, zonder beroep, naar Vlissingen; A. Joppe kantoor bediende, naar Brielle; H. Molenaar, on derwijzer, naar Haarlemmerliede. Door al de georganiseerde kleer makersknechts en ander personeel te do- zei' slede is heden de arbeid neergelegd. De eisch is hooger loon. De stakers vra gen 55 ets. per uur. Het besluit tot deze staking is genomen in een heden gehouden vergadering bij v. Doezelaar, melksalon, Oprij. Voor de betrekking van Concierge aan de L. School B alhier, hebben zich 40 sollicitanten aangemeld. Bij gunstig weder hoopt de harmonie „Euphonia" Dinsdag 10 Juni (3en Pinksterdag) een volksconcert te geven in de tent op1 de Groote Markt. Naar aanleiding van het tekort in de rekening 1918 ontving de harmonie van een oud stadgenoot f 10 en daar de har monie in werkende leden-gelal zich uit breidt en vele leerlingen wel gevorderd zijn in 't muzieklezen, doch op een in strument nu wachten, dient „Euphonia" instrumenten bij te koopen en om daar toe in staat te worden gesteld, werd „Euphonia" gisteren weer verrast met f 25 van een muziekvriend hier ter stede. Den milden gever hiervoor hartelijk dank. Mogen meerderen dit voorbeeld volgen. Door de leden van het scheidsge recht voor de Werklieden is benoemd tot 5e lid dier commissie de heer VV. J. M. Bitter en de heer Dr. N. Bakker als zijn plaatsvervanger. Dinsdagmiddag had de schilder J. de G. uit de Voorstad, het ongeluk van een hoogte van 5 M. te vallen bij de gasfabriek. De man bezeerde zich zoo, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Hij zal nu ©enigen tijd gedwon gen rust moeten nemen. De opbrengst van den bloemenvel - koop ten bate der drankbestrijding, Dins, dag alhier gehouden, bracht op f 135.78. Onze stadgenoot dhr. M. Rijk Jr. behaalde met zijne Black and Tan konij nen op de j.l. gehouden konijnententoon stelling te Souburg le, 2e en 3e prijzen. Naar wij vernemen _zal op Woens dag 18 Juni a.s. dotor de Groninger ver- eeniging van Zaad-, Groenten-, Fruit- en Fruitboomteelt te Winschoten een be- 'koek brengen aan de tentoonstelling al hier. Eveneens zullen op dien dag verschil lende fruilkweekerijen op Zuid-Beveland en Walcheren worden, hezöclit. (Volksbl.) De heer dr. J. C. de Ruijter de Wildt alhier zial vanaf 1 Juni fungeeren ais secretaris van het college van direc teuren der rijks landbouwproefstations. (Volksbl.) Middelburg. Oprichtingsverg. van den R.K. \r ra u wen b o n d, afd. Middelburg op 2 Juni in ,het St. 'Vin- centiusgehouw. Die St. Antoniuszaal was Maandag avond 8V2 uur bezet niet een aantal Roomsch© vrouwen uit alle standen. Aanwezig was ook de Z.Eerw. iheer Pastoor, alsmede de weleerw. heer Kapelaan. Aan de bestuurstafel had plaats ge nomen het voorloopig comité be staande uit de damesmevr. A. Mes- Haubrich, Sdhïü'ter, JHamers, Larsen, Mes en Eppings. Mevrouw A. Mes- Haubrich opende de bijeenkomst 'met den christelijken groet, heette allen welkom, voornamelijk de Geestelijk heid en de spreekster van dezen avond Mejuffrouw A. Meijer uit Rot terdam. In korte trekken zette zij'Jjhet doel der vergadering uiteen, n.l. de opu richting van een R. K. Vrouwenbond voor alle standen en gaf daarna het woord aan mej. Meijer, die dezelfde rede uitsprak als Zondagavond 1.1. te Goes en waarvan men het verslag vindt in ons vorig nummer. De rede werd zeer toegejuicht en met donderend applaus begroet. De Zeereerw. heer Pastoor sprak zijn voldoening er over uit, dat ook hier een afdeeling is opgericht. Welis waar staat Zeeland ten achter bij Hol land, aangezien het meer conservatief is. De vrouwen kunnen nu het hunne bijdragen tot keering van den rooden vloed waarvan de laatste verkiezingen te Middelbur gblijk gegeven hebben. Staande de vergadering traden er 72 leden toe. Vrijdagavond a.s. des avonds 8.15 uur komt men weer bijeen ter ver kiezing van een definitief bestuun, waartoe elk lid het recht heeft een candid aten lijst in te dienen, mits voor zien van tien handteebeningen, bij de w.n. voorzitster, mevr. A. Mes-Hau- brich of bij de w.n. secretaresse, mevr. Hamers. Vlissingen. Dinsdagmiddag werd al hier een gecombineerde vergadering ge houden van de Kamers van Koophandel aldaar en die te Middelburg, Terneuzen en Bergen op Zoom. De Kamer te Nij megen had bericht gezonden niet te ko men, die van Tilburg en Breda verhin derd te zijn, waarbij, beide laatstgenoem de voegden, dat zij adhaesie betuigen mei. de actie inzake het behoud van de Zeeland alhier, terwijl de Kamer te Eind hoven niets liet hooren. Van Middelburg was; het overgroote deel der leden aanwezig, van Terneu zen de heeren Kramer en van Borseum Waalkes en van Bergen op Zoom de heer Verlinden. De voorzitter der Kamer te Vlissingen, de heer Jos. van Raalte, opende de ver gadering met een woord van welkom1 en zeide o.a. dat een verzoek aan de spoor wegmaatschappijen om de? plannen te laten rusten niet helpen zial, maar wel moot een motie aangenomen worden, waarin bij Kamer en Regeering op de »p het spel staande belangen wordt ge wezen. Verder werd het woord gevoerd door de heeren Van Niftrik en Laernoes, le den van de Kamer te Vlissingen, Verlin den en Kramer, die alle wezen op de belangen die in het gedrang komen, ter wijl ook andere heeren wenken gaven. Ten slotte werd de volgende motie aan genomen „De Kamers van Koophandel en Fa brieken te Vlissingen, Middelburg, Ter- neuzen en Bergen op Zoom in gecom bineerde vergadering bijeen ten stadhuize van Vlissingen, vernomen hebbende dal de H. S. M. en S,B,V wier belangen door de fusie thans vereenigd zijn, het daarheen trachten te leiden, dal de Stoom vaartmaatschappij Zeeland worde over geplaatst van Vlissingen naar Hoek van Holland, spreken als hare meening uit, dat de vei legging van het verkeer, die van die overplaatsing het gevolg! zal zijn zeer schadelijk zou werken op handel, indu strie, tuinbouw en visscherij in het Zui delijk deel van het Rijt, dat de spoor wegmaatschappijen slechts concessionaris sen zijn van een openbaar middel van verkeer en dat het ontoelaatbaar is, dat deze concessionarissen ingrijpende maat regel#» «•m«n iasluiteitd h«t belang, hun ner aandeelhouders, doch 'zleer ten nar deele van een belangrijk deel van 'het Rijk, dat buitendien Vlissingen de eenige Nederiandsrbe haven is vanwaar uit een doellrelfende concurrentie kan worden ge voerd met Ostende en Calais, z'oodat Ne derland haar aandeel zou verliezen in het Internationaal postverkeer, indien de Zee land de (haven van Vlissingen 'zou ver laten, en dat daardoor1 dus een groot nar tionaal belang zou woiden geschaad, dat een staatsexploitatie der spoorwe gen een onafwijsbare noodzakelijkheid wordt, nu blijkt, dat de spoorwegen slechts oog hebben voor de belangen van bet Centrum van het Rijk en de belangen van de afgelegen provincies geheel daaraan ondergeschikt maken, verzoekt de regeering 'datgene te doen wat noiodig is om de door de spoorweg maatschappijen voorgenomen overbren ging van de stoomvaartmaatschappij Zee land te voorkomen". Door het gemeentebestuur van Vlis singen is een telegram aan den minister van landbouw, nijverheid en handel ge zonden, van den volgenden inhoud: Gezien het telegram der levensmidde lencommissie te Dordrecht, inzake turf- levering op zoinerrantsoen betuigen ad- haesie met betreffend protest. Ons blijkt, dat de Brandsloffencom- missie Vlissingen Kodihu reeds bij her haling heeft gewezen op dezie voor de armste gezinnen hoogst onbillijke bepa ling. Ook wij roepen uwen steun in 0111 dezen maatregel herroepen te krijgen Mei de mailboot Prins Hendrik der maatschappij Zeeland kwamen Dinsdag 142 personen mede, terwijl het aantal anders den laatslen tijd, tusschen 4'J en 60 varieerde, alleen Zaterdag was het ook reeds 111. De Protestvergadering. Maandagavond werd in het Grandhofel' te Vlissingen een protestvergadering ger houden tegen de dreigende verplaatsing van de Maatschappij „Zeeland." Door personen van verschillende politieke -Tm godsdienstige richting werd het woord gevoerd, oi.a. door den heer jhr. R. de Muralt, lid der Tweed© Kamer, die tot de volgende conclusies kwam: le. Door de fusie van de Maatschappij tot Expl'. v. S. S. met de H. S. A|. werd de weg geopend om de stoomvaart maatschappij te verplaatsen naar Hoen van Holland of elders, zoodra de flnan,- tieele belangen va,n de Spoorwegmaat schappijen dit wenschelijk zouden maken. 2de. Volgens geruchten zoiuden de spoor wegdirecties die meer dan de helft .yan de aandeelen van de Maatschappij Zee land in handen hebben, van meening zijn, dat de tijdsomstandigheden thans van dien aard zijn dat tot verplaatsing van jde Zeeland naar Hoek van Holland dient te worden overgegaan. 3de. Voorop dient te worden gesteld, dat van een verplaatsing van de Zeel- land geen sprake mag zijn, 'zoolang de Staten Generaal nog geen uitspraak hebt- ben gedaan omtrent de al of niet weirif- scheiijkheid om over te gaan tot Staatst exploitatie van de Spoorwegen en zulks in het bijzionder in verband met het feit dat de Regeering, volgens de gevoerde debatten in de Tweed© Kamer zich vol strekt niet tegen de invoering vajji Staatst exploitatie heeft gekeerd, maar daar tel genover een neutraal standpunt inneemt en derhalve invoering van Staatsexploi tatie binnen afzie-nbaren tijd' niet mof gelijk is. 4dei. Het is niet voor tegenspraak vat baar, dat de Spoorwegmaatschappijen bij hun streven om de verplaatsing van de Zeeland te bevorderen of te dwingen zich in hoofdzaak laten leiden door fj- nantieele overwegingen met terzijde lal ting van de betrokken 'Nationale, Proj- vinciale en Stedelijke belangen. 5de. f)e Nationale, Gewestelijke en Stedelijke belangen zijn. zoo -groot, dat de regeering die verplaatsing niet bui ten haar om mag laten gaan. 6de. De regeering dient een verplaat sing van de Zeeland met alle haar ten dienste staande middelen te verhinderen zoolang niet vaststaat, dat met alle bo vengenoemde belangen is rekening gehou den. In verband hiermede moet de regeet ring, indien de spoorwegdirecties hun voornemen niet laten varen, een uitg©- breid onderzoek doen instellen in Bin nen- en Buitenland, waarbij de belang hebbenden worden gehoord'. De resulta ten van dat onderzoek dienen dan de Staten-Generaal te worden medegedeeld, alvorens de regeering aan de1 voorberei ding van een eventueele verplaatsing haar medewerking verleend. 7de. Door de voorstandters van een) verplaatsing van de Zeeland wordt oi.m, er op gewezen, dat in de naaste toe komst te verwachten is, dat hot yeiy voer van Mailreizigers uit Duitschïand gering zal zijn, dat er. in hoofdzaak gerer kend zal' moeten worden op- Nederlandschi- Engelsch vervoer, dat het in het belang van den Nederiandschen postdienst is, dat de Zeeland wordt verplaatst naar Hoek van Holland en dat indien de ver plaatsing niet geschiedt, d© spoorwegeki met groote verliezen op de betrokken trajecten zullen hebben te kampen. Hier tegenover kan worden aangevoerd, dat omtrent het Teizigersvervoer niets met zekerheid kan worden voorspeld, de post dienst slechts ten deele er door kan wor den g»s«ha#d. To#j»g*v#m kca wswU», dat voor de spoorwegen een verplaatsing voiordeelig zal zijn en dat de handhaving van den beslaanden 'toestand zelfs ver lies kan opleveren Echter staat daar tegenover, dat andere groiote belangen door een verplaatsing van de Zeeland zoodanig worden geschaad, dat aan de spoorwegmaatschappijen op andere wijze moet worden tegemoet gekomen Behalve de heer de Muralt, voerde nog hot woord kapelaan van der Sman, de heer Lindeijer, soe dem. lid van den raad, M. Laernoes, wethouder, terwijl de burgemeester het comité uit de bur gerij, dat de vergadering voorbereidde, daarvoor dank bracht De voorzitter van het comité, ds T. H. Siemelink, kon mededeelen, dat reeds 5000 personen geteekend hebben op bef in dei stad aangeboden protest-adres. Op zijn voorstel werd ten slotte staande door de geesdriftige, zeer druk bezochte ver gadering de volgende motie aangenomen: „De vergadering van in- ©n omwoners van Vlissingen, op Maandag den 2en Juni 1919 in de groote zaal1, de (hal en de terrassen van hét Badhotel, ten getale van meer dan 1000 volwassen burgers en burgeressen bijeen; overtuigd dat het belang van de stad Vlissingen, de provincie Zeeland en.het geheels land ten ernstigste zal worden geschaad, indien de stoomvaartmaatsch'. Zeeland van Vlissingen naar elders wordt verplaatst; richt tot regeering en volksvertegen woordiging het eerbiedig maar dringend verzoek, de stad, de provincie en het land voor deze ramp te behoeden." (Z.) Failliet verklaard C. J. A. Loenhoudt, koopman en winkelier. Curator mr. Stuf- kens te Terneuzen. (Z.) Kloetinge. Maandagavond bracht hei muziekgezelschap „Excelsior" een sere nade bij den Ambachtsheer, die voor en kele weken zijn verblijf beeft op het jachthuis. Na enkele nummers uitgevoerd te hebben, trok het met een groote me nigte achter zich weer naar de bewaar school terug. 'sHeer Arendskerke. Dinsdagavond werd hier, onder groote belangstelling der bur gerij, voor het eerst concert .gegeven op do nieuwe muziektent. De voorzitter, dhr. J. Noteboom, sprak allen een hartelijk welkom toe en bracht een woord van dank aan de burgers voor hunne milde bijdragen, die het Fanfarekorps „Excel sior" in staat gesteld heeft tot het bou wen van deze muziekkapel, en ook een woord van dank aan de dames, die be reidwillig de gelden hiervoor hebben ver zameld- Na afloop van het concert wer den de werkende leden door den voor zitter uitgenoodigd op een glas wijn. 's Gravenpolder. In de op 2 Juni ge houden vergadering van ingelanden van den polder Middel Zwake is de rekening over 1918-19 goedgekeurd in ontvang op f 1609.OIV2 en in uitgaaf op f 1393.84V2, alzoo met een goed slot van f215.17. De begroeting voor 1919-20 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1795.52Vs. Het dijkgeschot is met f0.50 per H.'A. verhoogd tot f 6. In de vergadering van Ingelanden van den polder Ouster Zwake is de rekening over 1918-19 goedgekeurd in pntvang op f431.21 en in uitgaaf op f302.41I/2, alzoo met een 'goed slot van f 128.79V2. De begrooting' voor 1919-20 is vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 505.29V2. Het dijkgeschot is verhoogd met fl per H.A. en gebracht op f4. In beide polders werd' de gevraagde ver- hooging subsidie aan de 'Spoorweg Maat schappij Zuid-Beveland toegestaan. (Z.) Baarland. In dei op 2 Juni ge li ouden vergadering van ingelanden van den pol der Baarland c.a. waren 301 van de 38 ingelanden tegenwoordig. Notulen wen den onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een verz'oek 'van de vereeniging Zeeuwsche polder- en wa- terschapsbond om toe te treden als lid dat 160 's jaars zo<u kosten aan contri butie. Na eenige bespreking werd beslui ten hierop nog niet in te gaan. Het jaarverslag gaf geen aanleiding tot be spreking. De rekening over -1918-19 is goedgekeurd in ontvang op f 42917.51 en uitgaaf op f 244.03.39Va, alzoo met een goed slot van f 18514.IIV2. De aanvrage van de Spoorwegmaatschappij Zuid-Beve land om de subsidie te verhoogen tot f 1323 's jaars, gedurende 50 jaren, gaf aanleiding tot bespreking, waarvan het resultaat was, dat er in dpzte een af wachtende houding Zal' worden aangeno men. Een bespreking om de herberg aan te koopen voor opzichterswoning en ver gaderlokaal had plaats, maar kon de goed keuring van de vergadering, niet weg dragen. (Z.) Terneuzen. Zondagnamiddag is, naar de Tern. C. meldt, bij het baden in de Othe- nesche kreek, nabij het Donkerstraatje vei - dronken het 14-jarig zoontje van C. K., in buurt Driewegen. Vermoedelijk liep de jon gen te ver in de op dat punt verradery lijke kreek, had ineens geen bodem meer onder de voeten en zonk in de diepte- Vrij spoedig werd hij o-pgevischt, doch d© levensgeesten waren geweken. Oostburg. Maandag omstreeks half twee koerste er weer .sedert vete maanden, een vliegmachine boven on ze gemeente. Zij kwam uit het. Oos ten en verdween'in Noord-Westelijke lichting. Naar men zegt was het e?n Hollandische tweedekker. Door de kommiezen werden pl- hier in don nacht van Maandag op' Dinsdag een drietal biggen 111 beslag genomen, welke over de grens gouden gebracht worden. De smokkel aarif konden door de duisternis Onxsnapi- pen. Sluis. Zondagnamiddag zijn hier en kele zware ontploffingen gehoord uit Zuidelijke richting. Naar we vernamen zijn ze'afkomstig van het in de luctht- viiogen van een munitie fabriek bij Brussel. „Luctor et emergo!" Arm Zeeland, boe bang sloeg de schrik 11 om 't hade, Bedreigd met verlies van Uw dierbaren grond. Met het breken van banden, die d'eouwon reeds tartten, Waarvoor ge met mannenmoed streedt en verwon t. Eu toch beeft eens zwaarder verlies U getroffen, Gerukt van de Moeder, die U baarde in smart: 'k Hoor d'altaren Uwer tempels in puinen neerploffen Nog verheffen ze hour torens met weemoed in 't hart. Moog God U in milde ontferming bewaren! Uw schoone landouwen behoede Zijn Hand! Hij is machtig genoeg, U deez' scheuring te sparen, Die eens door St. Wilbrord hier 't kruis beeft geplan t. En blijft ge verbonden met Neêrlands Vorstinne Door bandon van liefde, van offer en trouw. Zij dan die verwinning het heerlijk beginne Van 't grootsche en schoone, als pand van Gods trouw. Bereid Uw Verlosser den weg lot Uw harte, Belieersch Uwe driften, leef, matig en kuisch Met den drankduivel weg, die te lang reeds U tartte, Steeds meer V vervreemde van 't Vaderlijk huis. Hansweerd. MARIE. Uitslag Goesche Paardenverloting. No. 3216, strijkijzer; 1862, koperen wa terkruik; 5071, meHklzleef177, worstma;- chine; 517, stallantaarn; 7888, aarda.p- pelgriep9283, broodtrommel7632, aard- appelbotter; 7601, 'zfweep; 6119, hark, 4478 ploegleidsel 8566 scheerdoos; 4296 fnktstei; 1829, schrijf bloc; 2192, brievtenf bak; 3822, zeis; 8135, mesgiiep; 3878, gobakscKaal; 9057, blauwe kooirdliijn; 8996, handwiedmachine9092, stuitreep1217, bruine merrie no>. 7; 7774, waterkan); 2673, stormlantaarn; 3286, schemerlamp; 6826, Singel, 9689, Zakkenopheffer; 1446, (wee 'wPrkhalsters met touwen; 7803, hjep- renrijwiel; 6452, idem; 1892, Vos btes- hengst noi. 2; 4995, bruine hengst no. 6; 9353, normaafbasculéi; 802, Hand- en rooilijn; 3964, tuinschaar; '2474, karpet- veger; 3108, bruin rijh'aJsfer compleet; 9121, hooivork; 1212; vier strengen; 4081, waterstoof; 7371, kapmes; 2790, heeren- rijwicl; 3461, sigarenkoker; 502, teer kwast; 7901, bl'ok koperen gpwichtenj; 8642, kookfomuis 40 L. 190, vosblës- hengst noi. 10; 1241, bailastschopi; 3736, tafeltje; 4687, gieter; '7693, zigzageggfe, 3532, kaasschaaf; 9547, z'wartgrij':© mer rie no. 3; 8998, slijpsteen; 2952, gras perkscheerder; 9697, hark6046, bruin- lier hengst 5; 8821, groote wanmolen met izeeften; 9038, draagkussens7906, bruine merrie n.oi. 9; 9876, mestgriepi; 3909, 2 pteien; 6726, brievenbak4503, koolbak met schop; 4806, klok met kar lender; *9331, baUastschop'8852,graan- schop; 8568, (uigiiarnas9450, papier bak; 3137, reep met pleien; 8137, 6- jarige bruine merrie; 9801, hak en hark; 1780, veevoederstoiomer5138, petroleum stel; 1485, koffer; 4594, tuinspade, 2534, klavergriep; 6111, voshengstveulen no- 4; 5027, bascule; IOO k.g. draagvermogen; 3100, zlwarte hengst uoi. 11; 1719, asch- bak; 6089, kruislijn met stooten; 2627, bronzen hloemeinbak4297, koperen bak ste!; 4947, kookpan; 3678, melkkoker, 9164, 6 strengen; 8239, twee zinken em mers; 4985, messenbak; 8553,schrijfdoos. No. 9395 hooivork; 334 rijzweepi; 458 courantenhanger; 52Ö6 aarda.ppe.'breker 8362 melkbus; 7353 capponploeg4260 borstelplank; 729 2 hoofdstellen; 2746 beeld: 8076 hooivork; 7248 postzegel doos; 5254 veldslede; 281 vier stren gen; 2235 hooivork; 8288 vosbleshengst 110. 11; 2679 Reisnecessaire4848 twee ketlinghalsters; 2101 aardappelgriop; 2822 twee singeihalsters898 aardappelgriep 9951 voshengst-veulen no. 1; 5104 bal- lastschop'; 7546 koperen sigarendoos; 9899 hooivork; 382 rupsenschaar met slok; 6398 vier strengen; 1524 dames fiets 544 bruine hengst no. 124679 vliegenkap; 2220 spade; 2534 ezel met tegelplaat; 9508 rol touw; 7751 vosbles hengst 110. 13; 9247 vioeidrukker; 1227 a.ctetasch; 6345 hooizaag; 7891 kinder- kmwagen4147 bruine hengst no. 8; 8188 haJlastschoip1; 9132 handwiedmachi ne; 830 boogzaag; 8093 pongerreep; 3757 koperen kandelaar; 6896 tilbury lijn; 5843 tuinbank; 1412 paardlijn motstopter; 3585 boterbascule; 9763 kruislijn met stooter; 1500 6 pta.lba.nden; 3620 ver giet. AH© nummers zijn geplaatst. 14 veulens. Hooldprijs 6-jarig© bruine merrie. Prij zen moeten worden afgehaald morgen na 9 m*r.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2