Laatste Berichten. Landbouw en Veeteelt. posterijen en Telegrafie* Aflas? Vstiitopinp, iicbittadiBgin m. Ingezonden Stukken. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. 420e Staatsloterij. SPORTENSPEL. f* broer aan het duiken wias geweest, is 's avonds tegen 7 'uur de bijna 70-jarige stichter der zaak, N. Engelhard, in het du.ikersp.alk "gestapt Een halt uur later duidden eenige rukken aan het touw van den lijnvoerder erop, dat er iets was ge vonden. Spoedig kwam de duiker boven met het dasje en het gumlntthoordje van Dirk van Leeuwen. Bij nader andel'zoek' bleek, dat het bocvd, een breuk' va,n recenten datum vertoonde, welke er niet heeft ingezeten lijdons het dragen. („De Tijd". J Aardige verkiezingsactie. Een tiental1 propagandisten van de Roomsch Katholieke partijl te 's-Oraveaa- hage heeft Woensdagmiddag gebruik gemaakt van de gelegenheid welke des Woensdags gegeven wordt om den toren van de Grooite Kerk te bezichtigen, om tijdens een bezoek aan den toren ipem 10.000 verkiezingsbiljetten met aanbeve* ling voor de candidaiten van die partij naar beneden te strooien. Deze biljptten hadden z'ij daartoe in koffertjes mede naar boven genomen. Hierna ontrolden zlij 'de nationale gh de oranjevlag en Zwaaiden daarmede vanaf den toren. Het „Wilhelmus" werd daarop door hen gezamenlijk ingezet, hetwelk in de Prinsestraat duidelijk hoorbaar was. Deze ongewone papierregen deed natuur lijk talrijke voorbijgangers even stil staan en naar boven kijken. ICen geheimzinnig geval. Het „Kanton Oosterhout" maakt melding van het volgende eigenaardige geval te Oos- terhout. De kinderen L. op het Oost einde hadden een groot bedrag aan ,pa- piorengeid ini huis, men spreekt van 1' (5000, geborgen in een ijzeren geldkistje- Een jaar geleden wilde mej. L. er geld uit wisselen en vond toen, in het kistje niets dan ach. .Het geval werd aanvan kelijk geheim gehouden, hoewel men niet kon begrijpen, hoe het mogelijk was, dat in een goed gesloten ijzeren kist papie- rengeld kan verbranden. Thans pheeft men echter 'de asch scheikundig laten onder zoeken en daarbij is gebleken, dat de asch niet afkomstig is van bankpapier, maar van courantenpapier. De justitie is met het geval in kennis gesteld en heeft reeds buien in verhoor genomen. Het 1 ij k v a n E n n y V r ed e Het Zweedsche blad „Göteborgs Handelstra- ning schrijft naar de „N. Ct." meldt: Een week geleden is voor Grötö het lijk aangespoeld van een jonge vrouw, dat ongeveer 3 i 1 weken in het water heeft vertoefd. De verongelukte is- bo- graven op het kerkhof te Ockerö, Zonder dat de indentiteit was vastgesteld. De kleeding van de vrouw bewees, dat zjj van vreemde nationaliteit was en het ligt voor de hand, d!at men vermoedt, flat zïj een der verongelukte passagiers is van de verongelukte HoOandsch© stoom boot „De Amstel". Het HoJl'andschè consulaat te Göte- borg zal een onderzoek instellen. Nader meldt men: De identiteit van het vrouwenlijk,, dat gevonden is bij Groetoe, waarvan ver ondersteld werd, dat het was van de Nederlandsche tooneelspeelster Enny Vre de„ is vastgesteld. Het bleek te zijn Anna Persson,, de buffetjufrouw op een Zweedseh stoomschip. Blauwbaard Landru Uit de med-edeelingen per blief aan den politiecommissaris te Versailles van een vrouw uit Aubin, die met Landru in re latie heeft gestaan, zou de veronderstel ling moeten volgen, dat de 10 of -12 vrouwen, die Landru deed verdwijnen, zijn gedood om hun vleesch tot worst te bereiden. Aan genoemde vrouw, die overigens Landru verdedigt, had deze zich bekend gemaakt als worstfabrikant, 'tl? te afschuwelijk om te gelooven. Toch moet iets dergelijks tijdens het beleg van Parijs in 1870 ook hebben plaats gehad. Thans wordt onderzoek naa,r de schrijf ster van den brief gedaan. Bij de stakingsonlusten in Lima zijn 50 tot 100 stakers gedood en 200 gewond- De handelsbeurs te Bilbao is «ioor een brand geheel en ,al vernield. De schade wordt geraamd o-p 20 mil Boen pesetas. Het grootste deel der verbran de koopwaren is niet verzekerd. Per telefoon. LONDEN. Volgens een telegram zal de „Times" morgen een overzicht publi- ceeTen der steeds nog niet geheel gereed gekomen vredesvoorwaarden voor Oosten rijk. Onder meer wordt de bestraffing geëischt van alle oorlogsmisdaden door de militaire machthebbers, zonder onder scheid van rang, bedreven. Het verdrag zegt, dat de geallieerden de fouten van Frans Jozef niet aan zijn nakomelingen willen wijten. Verder moet Oostenrijk alle vernietigde koopvaardijschepen vergoeden, wat neerkomt op de uitlevering van na genoeg zijn geheele koopvaardijvloot. Zijn luchtmacht moet Oostenrijk ontbinden en aan de geallieerden uitleveren. De grenzen van Oostenrijk aan Bohemen en Moravië blijven behoudens een afwijking bij Sals- burg, vrijwel ongewijzigd, ook die aan Beieren en Zwitserland, terwijl de grens regeling tusschem Oostenrijk en Italië nog niet is vastgesteld. Oostenrijk moet alle nieuwe staten erkennen, terwijl de schade loosstelling over de pas opgerichte staten wordt verdeeld- De economische bepa lingen zijn hoofdzakelijk dezelfde als die voor Duitschland. Oostenrijk krijgt een uitgang naar de Adriatische Zee. ROTTERDAM. De Rotterdamsche re- eherche is een groo-te oplichterij en valpchmunterij op het spoor gekomen. Op banken te Arnhem, Deventer, Den Bosch, Utrecht en Apeldoorn waren groo- te geldsommen gestort, 'meest in bank papier van 100 pond sterling. Te Apel doorn is een opliehtersbende van 4 per sonen ontmaskerd en gearresteerd. 'De hoofdman, die in uniform] van Engelsch officier met ridderorden was getooid, was van valsche passen en legetimatiepapie- ren rijk voorzien. Hij heeft bekend het bankpapier te hebben vervaardigd. Ingre diënten voor 'het maken van het bank papier zijn in zijn woning gevonden. Kunstmest. Het Rijkskantoor voor Kunstmeststoffen (Kunstmestcommissie) maakt bekend: dat dezer dagen eenige partijen kalimeststof- fen zullen worden ingevoerd en wel 10.000 ton kaïniet en 10.000 ton kalizout 20 pCt. uit Duitschland en 5000 ton kalizout 20 pCt. uit den Elzas; dat deze partijen rechtstreeks door impor teurs en handelaren aan hun afnemers kunnen worden afgeleverd. De Tuinbouw-onderlinge in 1918. Uit bet o-p id-e vergadering van 26 Mei uitgebracht verslag bleek, dat het ledental steeg tot 2878. Het verzekerd loonbedrag bedraagt thans, 26 Mei, ongeveer f 9.300.000. Bovendien zijn 558 patroons voor zich persoonlijk of hun eohtgenoote bij de Tuinbouw-On- derlinge verzekerd. 'Er zijn in het jaar 1918 762 arbeiders door een onge val ge-troffen. In die 762 ongevallen zijn 14 gevallen van bedrijfsziekte be grepen. 19 patroons 'werden door een ongeval getroffen. Het to-taal der schadeloosstellingen heeft bedragen: Tijdelijke uitkeeringen f20.631.20; geneeskundige behande ling f 7815.71 Vsbegrafeniskosten f238.14; Contante waarden van blij vende renten f 15.973Reserve voor no gnie-t afgeloo-pen (Ongevallen: a. tij delijke uitkeeringen en geneeskundige behandeling f 5000b. contante waar den van itje verwachten blijvende uit keeringen f31.440. Totaal f 81.098.05.V2. Hiervan kan worden bestreden uit de in 1917 gemaakte reserve f24.750; benevens uit bet voordeel ig saldo der reserve o-ver blijv. ,uitk. f3.514. Samien f28.264. Zoodat de ongevallenkosten [hebben bedragen f 52.834.05V2. Hierbi j komen de -overige kosten ad f26.894.74, totaal f79.728.79V2. In verband met het verzekerd .loon over 1918 zal met de leden.afgerekendl kunnen worden tegen 83 cent per f 100 loon. De Ziekte-Verzekering van arbeiders trad in den loop' van het verslagjaar in "werking, 149 patroons verzekerden hun arbeiders .tegen ziekte 1200 ar beiders hadden'4933 ziektedag-en. Aan schadeloosstelling werd betaald f 9275.20Vb. Thans hebben 268 patroons hun ar beiders verzekerd. Muziek. Aan het programma van het op 2en Pinksterdag te 'sHeer Arendskerke te houden concours va,n den Zeeuw se hen Muziekbond ontleenen wij het 'Volgende: 11 uur ontvangst van de deelnemende gezelschappen ,op he ttenrein waar bet concours zal gehouden worden en be gin van den wedstrijd. 8 tot 10 uur n.m. concert o-p- de Muziek tent o-p het dorp. Aan het concours wordt deelgenomen door 21 muziekgezelschappen. Begonnen wordt met de derde afdee ling fanfare, waarin uitkomen 1. „Een dracht maakt Macht" v|an Kruiningen; 2. „Excelsior", 'sHeer Arendskerke; 3. „Oosterlandsch Fanfare" van Oosterland; 3ë afdeeling harmonie„S-t. Caecilia" van Ylissingen. Daarna de tweede afdeeling fanfare, waarin uitkomen: 1. „Oefening Kweekt Kunst" Van Wemeldinge; '2. „Scheldegalm" van Hansweerd; tweede afdeeling harmonie: 1. „Apollo" vanWis- senkerke; 2. „Enp-honia" van Goes; 3. „Harmonie" van Hulst; 4. „Ons Genoe gen" van Vlissingen. Tot slot de vierde afdeeling fanfare: 1. „Con Amore" van Noordgouwe"2. „Con Affeszione" van Kwadendamme; 3. Concordia" van Krab- bendijke; 4. „De Houthandel Walcheren" van Middelburg; 5. „Oefening Kweekt Kunst" van Borssele; 6. „Ons Genoe gen" van Kapelle; 8. „Vooruit" van Waande; 9. „Prinses Juliana" van Baar land; 10. „Vlissingsche Poetfanfare"il „WilheJmina" van Colijnsplaat. De jury bestaat uit de heeren W. van Erp, gepensioneerd kapelmeester ran bjt Te Reg. Inf. 'te Amsterdam,; Adr. Heems kerk, muziekleeraar te Zaeterrraeer-Zeg- waavd en J. Kooiman, muziekleeraar te Goes. Nieuwe Telefoonaansluitingen. Goes: 176, M. Reijerse, bloemisterij; 177, J. M. Kooien, auto-, motor- en rij wielhandel, homdsmotor- en rijwielherstel ler; 178, A. M. Veidonk, koopman. Biezelinge: 1, M. Verhulst Jz„ commissionnair in aardappelen, groenten en fruit. 's Gravenpolder10, L. Jansse, coim- missionnair. Kapelle (Z.-B.): 16, station spoor wegen. Kruiningen: 16, C. J. Kostense, Landbouwer A 232; 17, A. van Hoole- gein, landbouwer; 18, J. Bloik Dz'.; 19, Jud. Verhaagen, koopman in pluimvee en eieren. Waarde: 9, J. J. Mol. Wolphaartsdijk: 5, J- A. Koert, landbouwer en bietenagant. POLITIE. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier aijn in lichtingen te bekomen omtrent de voor werpen, die in de maand Mei 1919 ge vonden zijn, als volgt: Een gedeelte van een horlogeketting, vijftien sleutels, een - gewicht van een klok, een jozenkrans, een ijzeren boor omslag, een lederen gereedschaptasc-hje, een kamradmesje, vier portemonnaies met en zonder geld, een stalband, twee zak doeken, een steigertouw, een tamme kraai, een damestaschje, een zilveren armband, een knipmes, een schaar en een zilveren broche. Goes, 2 Juni 1919. De Commissaris van Politie, E. C. W1ERTS VAN COEHOORN. Middelburg. Woensdagavond werd te Middelburg door de firma J. A. Baljeu en zoon, architecten, voor het Burgerlijk Armbestuur aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw met wachtkamer, ver gaderzaal1, archief, bergplaats en con ciërgewoning aan de Lange St. Pteter- straat. Er waren zes biljetten ön wel van de heeren M. Walraven f 16586Beckers Sohjjf f13796; P. Dourleijn f13728; M. H. Jerae Zoon f12.600; J. de Buck f10360 e» L. F. Grooeman f 10.100; al len ie Middelburg. Aan laatstgenoemde werd het werk gegund; de raming waj? f 10541. (Z.) (üaitva verantwo»rd«lükh»ië der Redactie). Aan de- redactie Nieuwe Z. Courant, Naar aanleiding van het berichtje, voor komende in de N. Z. Courant, als aou door de Middenstandsver. Handelsbelangen en Hanze een request aan den raad der gemeente Goes gepresenteerd wordeni, om zoodoende den raad te bewegen qnize komst op een anderen datum te stelten!, wil ik gaarne het geachte publiek van Goes en omstreken mededeelen, als dat aanvankelijk een andere datum voor Goes bestemd was, maar dat door den Bur gemeester zélf mij attent gemaakt is op de feesten, zoodat wij deze datums ges- kozen hebben, die beslist niet meer te veranderen kijn en wel naar aanleiding o-nzer verbindingen met andere plaatsen. Daarbij;, is het mij niet zeer duidelijk, waarom bedoelde vereeniging omzie komst gaarne op een anderen datum zogen, daar wij toch nog door onze groote reclame duizenden menscheij trekken, die anders niet naar Goes zouden komen en nu juist wel1. Daarbij zijn onze voorstellingjen tijdig genoeg geëindigd vóór het vuur werk en heeft het publiek tijd in over vloed om in den loop van den dag van den Etalagewedstrijd te genieten. i Hopende hiermede het publiek eeniga voorlichting in deze gegeven te Jiebben en de redactie mijn dank voor de plaats ruimte, teeken ik, Hoogachtend, VAN DIJK. Hoofdvertegenwoordiger Circus Wilfce. Goes, 2 Juni 1919. Aan alle Handboogsociëteiten van Zeeland. Daar de concoursen der handboogso.ciëteiten wederom een aanvang hebben genomen, heeft „Concordia" van 's-Heerenhoek reeds nu be paald, dat zij op 15 Augustus a.s. wederom een concours zal geven. We schrijven dit nu reeds in de courant, om verdere moei lijkheden met andere sociëteiten te voorkomen, want eenmaal deze dag door ons vastgesteld, zou het verwarring brengen onder de socië teiten wanneer andere dezen dag innamen en waar het gaat om vermaak en een gezellige bijeenkomst, twijfelen we niet of wij zullen 15 Augustus op 's-Heerenhoek met het concours dat „Concordia" uit zal schrijven, succes heDben. Het Bestuur van „Concordia", 's-Heerenhoek. 's [ioererhoëk 80 Mei 1919. Rerum-Novarum-viering te Rome. De ver jairing van de onsterfelijke ency cliek Rerum Novaruanl (15 Mei 1891) over den toestand der wenkende klas, werd ook in Italië inet bijzonderen luister gevierd, daar het 25 jaar was, dat de werkliedenvereeniginlg „St Joachim" dit .was de doopnaam van paus Leo XIII te Rome tot stand kwam. De ïaad en een groot getal leden dezer katholieke werkmansgilde werd Zondag 18 'Mei in plechtige audiëntie door den H. Vader ontvangen. Op de redevoering van den president Alfredo Ciani, antwoord de de Paus, wenschend dat de grond beginselen der encycliek, „Reru,m Nova- ïum" meer en' meer weiden nageleefd en bestudeerd, want de sociale crisis blijft voortbestaan, en 'tis van groot be lang, zegt de H. Vader, dat ze niet op gelost worde zonder de Kerk, opdat zulks niet geschiede tegen de Kerk. Z.D.H. Monseigneur A. ,J. Calller, bisschop van Haarlem, vieirde op Hemel vaartsdag in alle stilte zijn 7Oen' vefr- jaardag, wat niet belette, dat van alle punten van het bisdom en ook van daar buiten' een menigte gelukwenschen in al lerlei vorm binnenkwam. Moge het den doorluebtigen prelaat, die met zijn gansche ziel opgaat in zijn hei lig en zwaarwichtig ambt, met Gods zegen gegeven zijn iniog jaren te arbeiden aan het heil zijner geliefde diocesanen, die zeer zeker niet ophouden voor hunnen bisschop vurige gebeden ten hemel te zenden. De aartsbroederschap der H. Familie te Amsterdam vierde Donderdag j.l. het feest van da 75e verjaring der stichting dier broederschap te Luik, door Belle- table, officier der genie. Tot algemeen overste van bet klooster der Recollectinen Penitenten, Instituut St- Josef te Etten is benoemd de eerw. Mère Clotilde. Onder het motto eindde zihrijke afbeel- ,ding: „ga ook gij in mijnen wijngaard", 'is door het St. Jozefstudiohuis te Til burg een fraaie wandkaart uitgegeven, ge titeld: „kan ik priester worden?" en die de voorwaarden vermeldt waaronder een brave, reine, ontwikkelde jongeling tot het priesterschap kan komein. Deze kaart dient om in slaapvertrekken, schoollokalen enz, te worden opgehangen, teneinde daardoor, gedachtig het spreékwoordaaüzien doet gedenken", de roeping tot het H. Priester schap wakker te roepen en aan' te moedi- De Paus en de Missiën. Ter behartiging van de belangen der missiën zal mgr. Ceretti den H. Stoel vertegenwoordigen op de conferentie te Parijs. Reeds overhandigde deze prelaat den Paus een eigenhandigen brief van President Wilson over de belangen der Katholieke missiën in het Oosten en de overzeesche landen. Eene eervolle zending. De zeereerw. heer kanunnik Smets te Valkenswaard,, oud-missionaris in Palesti na, is door Z.H. den Paus belast met de gewichtige, maar moeitevolle zending van 'apostolisch visitator der Oostersche kerken in Mesopotamië, opdat Z. Heilig heid van dein toestand dier geteisterde kerken volkomen op de hoogte kome. Op verlangen van den Paus zullen in- schrijvingslijstein geopend worden voor de noodlijdende Christenen in het Oosten. Zelf gaf do H. Vader reeds tweemaal 10.000 francs. Het pauselijk blad da „Osservatore Ro mano" schreef dezer dagen: Ons sprak een hooggeplaatst Syrisch Prelaat over den toestand der Christenen in Mesopota mië en Armenië; toen hij mij' vertelde, dat het geloof in deze kerken de oud ste van het Christendom totnogtoe bewaard gebleven was, niettegenstaande eeuwenlange verdrukking der Turken, ten prijze van het bloed der missionarissen, begon hij als een kind te weenen: „Nu zijn we éindelijk van het juk der Turken verlost, zuchtte hij, maar nog dagelijks sterven er daar Christenen! van den hon ger, door allen verlaten". Volgens, bovengemeld blad, verleent de H. Vader een bijzonderen zegen aan al len, die de Oosterschë^Christenen te hulp komen. 5de klasse, 8e Ijjst. Trekking 30 Mei. f100000: 13137 f 1500: 20299 f 1000: 6995 f 400: 1452 f 200: 7388 f 100: 4351 16091 f 70: 7683 Nieten: 2054 3716 8855 18697 9562 11631 7755 19036 9181 12730 13415 13984 7689 7715 17560 2813 2824 2854 2860 5306 5627 7700 7770 8883 10320 15705 15736 19540 5e klasse, 9e lijst. Trekking 2 Juni. f 1000: 7991 40202 10553 f 400 8983 10700 16577 16953 f 200: 3753 4969 9117 f 100: 46 2137 2205 5696 5826 9251 9478 14034 14199 14607 15653 16078 16205 17769 19470 20940 f 70 en nieten in volgend nummer. Duivensport. Goes. Bij de Zondag j.l. gehouden Wed vlucht van Assen met 'de duiven dor Postduivenvereejiiging „De Zeeuw1', al hier, werden de prijzen behaalt als volgt: le prijs M. B. de Mqnck 12 u. 52 min. 4 sec.; 2e prijs A. do Valk 12 u. 53 min. 34 sëc.; 3e prijs idem 1 u. 5 m. 56 sec.; 4e prijs Fr. de Jonghe 1 u. 6 min. 37 sec.; 5e prijs C. van S]trien, 1 u. 15 min. 14 sfec.6e prijs M. B. de Munck 1 -u. 31 min, 6 sec.; 7e prijs A. Frank in 1 u. 33 Mn. 42 sec, De duiven werden te 7 uur in vrfjjbeid gesteld. Voetbal. 6oes. Zondagmiddag, half alhier, op het 'terrein aan schenweg „G. V. V. I." een pelijken wedstrijd tegen een tal uit Middelburg. Stand 1 1. Eindstand 21 in het „G. V. V.". Scheidsrechter va'n hier. drie, sjieeldo den Polder- vriendschap- militair elf- bij: de rust voordeel van H- de Kok, Zaterdaig&voind speelde al* hier op het terrein adhlter de meelfabriek „Middelburg" gecombineerd een vriend schap pelijken wedstrijd tegen „Vlissin gen J Laatstgenoemde club' won mast 4—0. Op Hemelvaartsdag werd te Hulst de be slissende wedstijjd gespeeld in den seriewed strijd, uitgeschreven door de voetbalclub „S.E.O.L.T.O." aldaar, waarbij genoemde club uitkwam tegei „T.F.C." van Neuzen, welke laatste won met 30. (M. Ct.) Uitslag roelwedsirijd Zeevaartschool, Vlissingen. po uitslag is volgens opgave van B. V. in de „Vlissingsche Courant" als volgt; A. Cursus Kon. Pak. Mij en Java-China- Japan-Hjn: le prijs verguld zilveren medaille, in 3 min. 5.8 sec., stuurman S. Wieringa, roeiers H. J. v. Grol, J. Ham, G. W. Hoek stra en T. L. G. Roelofs. 2e prjjs, zilveren medaille, in 3 min. 9 sec., stuurman K. Lammerse, roeiers G. C. Blanken, G. van Reeuwijk, E. C. J. van Rijn en J. A. P. Schoneveld. 3e prijs, bronzen medaille, in 3 min. 9.5 sec., stuurman C. Oversteeg, roeiers J. Flik- weert, B. L. Kerkemeqer, P. H. de Munk en W. Pijpe. B. Tweejarige cursus: lè prijs, verguld zil veren medaille, in 2 min. 55.8 sec., stuurman J. J. Mol, roeiers A. Schepper, A. Vós, J. Zwart en P. T. van Zweden. 2e prijs, zilveren medaille, in 2 min. 56.9 sec. stuurman C. Hollander, roeiers L. A. Lerooij, C. J. Maats, A. Schneider, L. C. T. M. Siegmund. C. Stuurliedenle prijs, verguld zilveren medaille, in 2 min. 56.2 sec. stuurman L. M. van Dijk, roeiers P. H. Broucke, P. Baljé, L. Westdjjk en C. v. d. Wiele. 2e prijs, zilveren medaille, in 3 min. 4.4 sec., stuurman A. Rommel, roeiers L. r. Aartsen, M. B. M. Cornelia, J. A. Osté en J. J. de Ruijter. D. Wedstrijd om den hoofdprijs, zijnde gou den medaille, geroeid door de 4 ploegen, die den kortsten tijd maakten. JpitslAg: Tweejarige cursus: in 2 min. 54.5 sec., sfeurman J. J. Moll, roeiers A. Schepper, A;.; Vos, >J. Zwart, P. T. van Zweden. N.B. De verguld zilveren medaille, ploeg B werd niet uitgereikt, wijl daarvoor de .hoofd prijs in de plaats kwam. Schieting. Aan de Donderdag te Axel gehouden schie- ting van de handboogmaatschappij „Ons Ver~ maak" namen 77 schutters deel. De hoog vogel viel bij loting ten deel aan de heeren A. de Krijger te Sluiskil en L. B. A. Rolff te Axel; de zijvogels werden geschoten door de heeren C. Rjjckhaert te Oudenburgsóhe Sluis en A. de Block de Absdale; en de kallen door de heeren A. van den Berge .te Koewacht en C. Rijckhaert voornoemd. (M. Ct.) Concours hippique te Biervliet. Begunstigd door het heerlijke zomerweer op Hemelvaartsdag, is het concours hippique te Biervliet voor de eerste maal in Zeeuwsch-Vlaanderens Westelijk deel gehou den een groot succes geweest. Aan den toegang van een zeer groote weide in den Elisabethpolder, behoorende aan den heer J. F. Calon, zijn ruim 2900 toegangs kaarten afgegeven. Het programma bevatte No-. 1. Ringrijden voor dames, waarvan 35 deelneemsters „profiteerden. Ieder ontving eeen of ander voorwerp. No. 2. Drafkoers warmbloed onder den man: Aug. Verstraeta, Terneüzen, won den len, Th. Geirnaerdt, Biervliet, den 2en, en Th. Wijffels, Biervliet, den 3en prijs. De prijzen waren ƒ60, f40 en f25. No. 3. Rijtuigen mooist ingespannen: Ed. Heijneman, Oostburg, won den len, Th. Wijf- fels, Biervliet, dene 2een, en G. Wijffels, IJzendijke, den 3en prjjs. Ac^l P. do Milliano

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 3