Gemengd Nieuws. Daarna overgaande tot de eigenlijke tol' harer rede, verklaarde zij ten le Wat is de R. K. Vrouwenbond? Dat is de vereenidng van alle Roomsche vrouwen, oude en jonge, rijke en ar me, tot zedelijke verheffing der maat schappij. De band der vereeniging js bet vrouw zijn, de kleur der ver eeniging is hef Roomse h zijn. Zoowel de tijdsomstandigheden als de zaak zelve, nopen tot aaneenslui ting en samenwerking. Het huiselijk leven der vrouw on derging met de uitvinding der machi nes eene verandering. De vrouw kwam als werkster in de fabrieken en stond ongewapend tegenover vele misstan den, waarvan zij het. slachtoffer was. Ook zij onderging tie treurige gevol gen van de vernietiging der gilden en van het liberaal begrip der pociale kwestie. Tegenwoordig vindt men de vrouw schier overal werkzaam. Vóór den oorlog verdienden ruim 500.000 vrouwen in Nederland hun brood in loondienst. Het is in het welbegrepen belang der vrouwen ge zamenlijk te werken aan haar sociaal en maatschappelijk welzijn. Organisa tie, reeds door Paus Leo XIII aange prezen als 't groote nriddel, is pok thans voor vrouwen noodzakelijk. Wij moeten vooruit en roet versnelden pas, heeft minister Ruys de Beerenbrouck gezegd en monseigneur 'Callier heeft op den Alkmaarschen Katho.iekendag gezegd, dat ook de vrouwen hebben te arbeiden aan de sociale kwestie en haar oplossing in den Katholieken geest. Vervolgens zette de spreekster doel en streven van den Vrouwenbond uit een, die vooreerst de leden sociaal leert denken, d.w.z. medevoeien met wat er in de maatschappij omgaat. Dan kunnen wij als Roomsche vrou wen tegenover de organisatie derge nen, die ons vijandig tegenover staan, degelijk georganiseerd voor den dag komen en zoodoende eene macht vormen ten goede. De Roomsche Vrouwenbond beoogt de veredeling van bet huisgezin. Hoe betere huisgezinnen hoe betere maat schappij. Veredeling en verbetering van net gezinsleven, door de ihuis- vrouw te vervolmaken in de uitoefe ning barer huiselijke plichten (goed koken, verstellen, reinheid op kiee- ren, huisraad, zin voor orde, enz.)' De Bond leert de vrouw belangstel ling te toonen in de vakbelangen, de vakorganisatie van den man, opdat bij in zijn sociaal werk niet alleen sta. De Bond geeft voorlichting voor de voeding en opvoeding van het jhugdige kind (b.v. om de zuigelingensterfte te verminderen die in de Katholieke ge zinnen nog al groot is) voor de lei ding van de grootere kinderen, bijzon der het meisje, dat vooral in den te- genwoordigen tijd aan zooveel gevaren is blootgesteld door hare onkunde van vele dingen, die zij als meisje en als Roomsch meisje behoort te weten. Dit alles kan bereikt worden door het organiseeren van cursussen die de verschillende sociale kennissen aankweeken en niet 't minst de ken nis van onzen godsdienst, want men volstaat niet met wat wij van onzen catechismus hebben overgehouden aan godsdienstkennis. Verder door het inrichfen van moe dercursussen, het verzorgen van be hoeftige kraamvrouwen, het oprichten van vakorganisaties voor fabrieksmeis jes, het inrichten van knip-, paai- en verstel cursussen, het oprichten van meisjespatronaten, een werk dat b.v. hier in Goes met vrucht kan worden aangevat en dat van het allerhoogste nut is. Zij, spreekster, komende jiit het groote Botterdam, kan van er varing in deze spreken. Ook cursussen voor haar die .als leidster moeten optreden zijn noodig, opdat het werk van den Bond geschie de door degenen die aan het hoofd staan en dit niet op de schouders van den adviseur worde afgewenteld. Ofschoon de Vrouwenbond niet aan eigenlijk gezegde politiek doet, houdt zij zich wel bezig met den politieker, voorarbeici, n.l. de ontwikkeling der vrouw, opdat onze vrouwen weten, hoe en waarvoor zij moeten gaan stemmen. De Vrouwenbond bestaat uit per- soneele leden, die alJe stemrecht heb- ebn en f 1 contributie per jaar be talen en uit de bestaande vrouwen- vereenigingen. De leus behoort te blij ven: alle Rooimsche vrouwen van Goes in den Vrouwenbond. Het titel- feest, de verschijning van O. L. Vrouw van Gourdes op 11 Februari, is steeds de groote jaarbjksche feestdag van den Bond. Dan zijn er nog 4 vergaderingen per jaar waai in de belangen van den Bond worden besproken, aan welke (be sprekingen alle leden gelijkelijk deel nemen. De tegenwerpingen, die al eens vaak gehoord worden, zooaJs over uithuizig heid, dat de vrouw geen ontwikkeling noodig heeft, enz. werden daarna (tooi de spreekster bondig en flink weder- legd. in haar mooie slotrede sprak mejuf frouw Meijer de hoop en verwachting uit, dal het voorloopig comité de ver spreide lxxiwsteenen zal weten sa men te voegen tot feen imposant ge bouw, het gebouw van den Koomschen Vrouwenbond te Goes, die mogie groeien en bloeien tot. in lengte van jaren en een parel, misschien wel de parel worden aan de diocesane bondp- kroon. De rede van mejuffrouw Meijerj, meermalen door applaus onderbroken, werd op het einde met nadruk toe gejuicht. De hoogeerwaarde heer deken dank te met vriendelijke woorden de spreek ster voor de moeite die zij zich ge troost had en wenschte haar als vrucht van haar spreken toe de vestiging van een bloeiende afdeeling van den Bond te Goes. Mevrouw Vienings wees er nog op dat gelegenheid bestond vóór het naar huis gaan, zich als lid op te geven, be dankte het uitvoerend comité, in 't bijzonder mej. v. Kalmthout, de secre taresse, voor de bewezen diensten en sloot de welgeslaagde vergadering met den christelijken groet: „Geloofd zij Jezus Christus". Staande de vergadering gaven zich circa 150 vrouwen als lid op. Voor waar een prachtig succes 1 Het Roomsche Goes mag trofsch gijn op zijn vrouwen. Zaterdagmiddag had de chauf feur van den heer v. II. het ongeluk aan den kant van de haven met een vrachtauto een te korten draai te ne men, met(het.gevoilg, dat de voorwielen over den kant. hingen en terecht kwa men op de motorboot van den heer v. W. Laatstgenoemde heeft de vracht auto met die lier op den kant gedraaid. De motorboot was aan het want zeer ehavend. Overigens liep het ongeval, at zeer ernstig had kunnen worden als er geen boot gelegen had, goed af. Blijkehs achterstaande adverten tie heeft de Iheer J. K. G. van Riet aan den Oprei alhier een R. K. boek handel gevestigd, met een winkel van kantoor- en schrijfbehoeften. De in richting van de nieuwe zaak, hoezeer ook op bescheiden voet, laat aan or de en netheid niets .te wenschen over en daar de vestiging van een R. K. boekhandel voor Goes en omstreken in een lang gevoelde behoefte voorziet, kan bij den volijverigen toeleg van den niéuwen exploitant om zijne zaak omhoog te werken, een stijgend debiet worden voorzien. Wij bevélen dan ook gaarne deze nieuwe zaak in (de aan dacht onzer lezers van stad en land aan. Middelburg. Bon 273: lA/s ons rijst 274 3V2 ons Suiker, 275 een ons bruine bconen, 81 kindertaart pond kindermeel, 82 id. pakje sago, 83 id. 3!/a ons suiker. Het Middelburgsch muziekkorps geeft Vrijdagavond te 8 uur een uitvoering op het Molenwater. VliMiNffn. De ideerma,kersstaking te bij drie patroons die de eischen hebbes» ingewilligd, opgeheven, terwijl bij ajnjderein, die nog niet toegaven, het werk nogniejt is hervat. De politie te Vlissingen heeft aan gehouden en ter beschikking van de mat. rinet-autoriteiten gesteld twee marine-ma trozen, die in uniform gekleed a'.daar met anti-militairistische lectuur 'colpoiri teerden, terwijl een hunner deserteur bleek te zijn. Oplichting. Een vreemdeling meldde zich bij de politie alhier, voor gevende in den trein van twee onbe-kendie heeren een partij gouden voorwerpen te hebben gekocht. Hier aangekomen ver trouwde hij de zaak niet en vroeg, der politie om raad. Deze heeft de voorwer pen doen onderzoeken, waarbij bleek dat zij niet van goud waren. De belangheb bende lijdt hierdoor een niet onaanzien lijke schade. (VI. Ct.) - Gevaarlijke h a, n d el s a r t i- kelen. Te dezer stede is een militair aangehouden, die van de rustkamer ointr vreemde revolvers aan burgers veirkocht. Ook werd aangehouden een burger, die te Amsterdam revolvers te koop aanbood, die hij zegt van militairen te hebben ge/ kregen. S t ran dgen oe gen. Het is ileker wel een uitzondering', dat reeds op 1 Juni zooi veel van strand en bad get- bruik kan worden gemaakt, als gisteren het geval was. Men waande zich op strand en boulevard midden in den zioaner. Vele baders bevonden zich in het (zilte) nat, terwijl1 geen badstoel onbezet was en ook op het „vrije" strand groot en klein van de heerlijke zeelucht genoot. D© bjj de nieuwe badcabines wapperende vlaggen gaven aan het geheel een feesl- teüjk aanzien. De straatverlichting'. Thans is de electrische verlichting van de stad door de etalage verlichting op de voor naamste punten opgehouden, omdat vele winkeliers bezwaren tegen deize verlich ting hadden. Hiervoor z'ijn nu in het geheel 28 gast- lantaarns, en wel oip de meest geschikte punten der stad, ontstoken. De Staatscourant no. 122 bevat de gew. statuten van de Ver. Chr. Ziekenhuis Bethesda alhier. Vrijdagavond kwamen een 50-tal neringdoenden en enkele belangstellenden bijeen, die gehoor hadden gegeven aan den oproep van de besturen van „Ge meenschappelijk Belang", „de Hanze" en „Baas". De heer 'A. Husón, die op ver zoek van de genoemde besturen de ver gadering presideerde, wees op de ramp-, die Vlissingen en inzonderheid den mid denstand dreigt door het mogelijk ver trek van de Zeeland. Niet alleen zal do Zeeland vertrekken, maar de ramp zal nog veel vertakkingen hebben en daarom juist is het van zoo'n groot be lang voor Vlissingen, voor geheel Zee land en voor een deel van Noord-Brabant. De commissie, die zich hier uit de bur gerij heeft gevormd, moet gesteund wor den en dit kunnen de winkeliers en an dere middenstanders doen door Zaterdag en Maandagmorgen de lijsten met het reeds gepubliceerde adres aan de regee ring ter teekening aan te bieden, waar voor de stad in vele deelen is verdeeld. Daarvoor riep de heer Huson aller me dewerking in. De heer T. Manse lid van het bedoel de comité, dat zooals hij modeelde ver der bestaat uit de heeren Staverman, Tichelman, ds. Siemelink en Lindeijer zeide, dat men niet moet denken, dat een adresbeweging geen invloed heeft, dit is wel anders gebleken. Spr. deelt mede, dat des middags op initiatief van den heer de Muralt een vergadering; is gehouden van vooraanstaande personen, die ook een motie aan de regeering zond, wel Sen bewijs, dat ook regeeringsman- nen daaraan waarde hechten. Spr. ver zocht de winkeliers ook biljetten voor hunne ramen te plakken, waarin de ver gadering van Maandagavond wordt aan gekondigd. Nadat enkele inlichtingen waren ge geven, verklaarden de meeste aanwezi gen zich tot het werk bereid en werden de kaarten met de straten, die men be werken moet en de lijsten, die uiterlijk Maandagmiddag bij den heer Manse moe ten zijn terug bezorgd uitgedeeld, waar na de heer Huson de bijeenkomst sloot. (Z.) Souburg. Gedurende de week va» 31 Mei6 Juni is verkrijgbaar- op: Varkensrleeschbon no-. 145 K.G. Aard appelen op Spekbon (zwart) no 6:2 H.G. Spekop Suikerbon no. 13 Va H G Suiker. Rilland-Bath. Door den gem. veldw. werd gistermorgen alhier aangehouden P. R., die in het politieblad Stond gesigj- naleerd en f 12 boete of 12 dagen hech tenis te goed had. Tot jachtopziener alhier, voor den heer Walton te Antwerpen is benoemd C. A. v. Weele te Krabbendijto. lerseke. Toen Donderdagmorgen oimt streeks 5 uur een paar werklieden een bakkerij voorbijgingen, zagen zij dat er rook naar buiten drong'. Een hunner wekte het gezin van den bakker dat nog sliep, wijl1 wegens den Hemelvaartsdag niet gei- bakken zou worden, en toen ontdekte men dat een hoop brandhout, dat op den oven lag om te drogen, vuur gei vat had. De1 bakkerij en de zolder waren zooi vol rook. dat zij bijna 'verstikkend was. Gelukkig kon het vuur nog'gebluscht en grooter onheil' voorkomen worden. (M. Ct.) Nisse. In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van ingelanden van het wa^ terschap „de buitenpolders van Nisse" werden de volgende zaken behandeld: Besloten werd om f 200 subsidie toe te staan aan de N. V. Spoorwegmij. Z.- Boveland in plaats van f357, zlooalswas aangevraagd. De rekening over het dienst jaar 1918/19 werd goedgekeurd in ont vang en uitgaaf op f2374.86f '2354.661/2, alzoo een goed slot van f20.19V2. De begroo'ting voor 1919/20 werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f2585.66 meit een post van onvoorzien, groot f 298.70. De belooning vain dijkgraaf en gezworenen werd verhoogd met 60 pet. en van den o-ntv.-griffier met 30 pet. De gezworene J. Vermue Sr. bedankte als 'zoodanig. Gekozen werd in dionis plaats J. Vermue Jr. Het dijkgeschcut werd bepaald op f 7.40 per H.A. (Z.) Ovezand. In de vergadering van Inge landen van het Waterschap Ovezand, wa ren 10 ingelanden vertegenwoordigd. Er wordt besloten tot aansluiting bij den Zeeuwschen Polder- en Waterschapkbond. Het. verzoek om een hoogere en lan gere bijdrage voor de spoor wordt aan gehouden totdat er nadere berekeningen gebaseerd op de verlaagde prijzen zul len ontvangen zijn. Ook zou men graag de aandacht gevestigd willen zien op de door dhr. Fokker in de le Kamer be sproken idee, teneinde daarmede reke ning te houden. De rekening over 1918/19 wordt goedgekeurd met f 10250.581/2 ont vang f9675.28 uitgaaf en f575.30y2 goed slot. De begrooting voor 1919/20 woidt vast gesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 8919.801/2- Naar we uit goede bron ver nemen, is de bouw van kantoor, wacht kamer en congiergewoming voor rekening van het burgerlijk armbestuur te Middel burg, opgedragen aan onzen ouden dorps, genoot dhr. L. F. Groosman. Laten we hem in zijn nieuwe standplaats veel suc ces toewenschen Baarland. Op het in April gehouden examen voor commies bij de Rijksbe lastingen, is oa„ geslaagd de heen- H. van Liere, alhier 1 IJzendijke. In den nacht van Donder dag op Vrijdag j-1. werden ten nadeelq van den landbouwer V- drie koeien ont vreemd. Na onderzoek is het de politie mogen gelukken de koeien terug to vin den, in België, de daders zijn evenwel niet bekend. Philippine. Verleden week werd ten na deel© van den landbouwer D. alhier een paard gestolen. Van dader(s) tot heden geen spoor. Aardenburg. Op de hofstede van den heer P. de Lannooge is het mond- en klauwzeer uitgebroken. Vier koeien zijn reeds gestorven. St-Jansteen. Alhier werden een paai- zakken, waarin een veertigtal flesschert oude jenever onder een hoop gras war ren verborgen, pelr kar naar de grens vervoerd; op het gTas stond een groiote kooi voor kippen De soldaat-kommiezen lieten -zilch' niet foppen, en namen 'tgeheele zaakje in beslag (M. Ct.) Cadzand. Donderdagmiddag vervoegde z,'ieh bij den landbouwer de C. alhier een hem onbekend persoon, welke zich bekend maakte en opgaf fe Zijn de 'zoon van den landbouwer R., aan w:en ook de hofstede bewoond door de C., bet hoort. Het jongmensch 'zlag er zieer chique uit. Hij liet een kaart van de hofstede zien, welke kaart dooir onnauwkeurige metingen van vroeger niet juist was. Daar om wilde hij, in opdracht van zijn vader, de Vroegere metingen coutroleeren en-dia teekening verbeteren. De landbouwer de C. bood hem logies aan, terwijl hij ook van de ruime voorkamer kon gebruik maken. Met veel' gemak installeerde „mijn heer" zich daar, maar... 's avonds moest hij eens naar 'Oostburg om teekenpenf seelen. Het uitblijven duurde echter een beetje te lang, want den volgenden mor gen was „mijnheer" nog niet terug. Het bleek alras met wien men te doen had geihad, want de C. vermiste uit zijn kast 'de som van f 6000. Direct werd de qral- litie met het feit in kennis gesteld, doch' da vogel was gevlogen! In Oost- burg gekomen „om de noodige penseeten", kocht hij zich in de rijwiel1 en motor handel' van de gebrs H. e'ön motorfiets, en gaf daar op te 'zijn een mijnheer uit Nijmegen, die voor zaken naar België moest. Werkelijk ook had hij de bruta liteit om zonder rijbewijs of document de grens over te gaan. Bij informatie bleek men hier te doen te hebben met den 17-jarigen H. uit Middelburg. Een paar dagen te voren had hij aldaar ook eenige personen opgelicht. De zaak is in handen van de politie. 1 West-Zeeuwsch-Vlaamsche Katholieke Landdag. Bepaald is, dat deze Landdag zal gehouden, worden te Oostburg op Zon dag 27 Juli 1919. Die heer J. W. Vienings te Goes, redacteur van de Nieuwe Zeeuwsche Courant en lid der Prov. Staten van Zeeland, is uitgenoodigd, de feestre de te houden in de avondvergadering, met tot onderwerp'„Katholieke opvoe ding en Katholiek onderwijs, -voortge zet in patronaten, landbouwscholen, enz. en onderhouden door Katholieke lectuur". De heer Vienings jheeft de uitnoodiiging aangenomen. De spoorweg van Breskens over Cadzand naar Sluis. Hoor het lid der Tweede Karner„ jhr. de Muralt, zijn onder dagteeke- ning v,an 28 Mei de volgende vragen gesteld aan den Minister van Water los Bij de wet van 29 Mei 1916 (Staatsblad no-. 231) werd uit 's Rijks schatkist een renteloos voorschot be schikbaar gesteld ten behoeve van den aanleg en exploitatie van een spoor weg van Breskens over Cadzand en Retranchement naar Sluis met zijlij nen. Is de overeenkomst, waarbij de be trokken concessionaris (Maatschappij stoomtram Breskens-Maldeghem) zich verplicht tot aanleg en exploitatie van genoemden spoorweg reeds tot stand gekomen 2o. Zoo- ja, welke zijn /Le oorzaken dat nog niét met den aanleg is begon nen en wanneer zal met den aanleg een aanvang worden gemaakt? 3o. Indien het renteloO'S voorschot in verband met de (tijdsomstandigheden moet worden verhoogd, is de Minister dan bereid te bevorderen dat ten spoe digste een voorstel bij de Sta,ten-Ge neraal aanhangig wordt- gemaakt? De verplaatsing van „De Zeeland". De Provinciale Commissie van Vei lingen (N. T. R.) in 'Zeeland heeft aan Zijn Excellentie den Minister van Rin- nenlandsche Zaken het volgende adres gezonden Hel iz'ij de Provinciale Commissie van Veilingen, aangesloten bij den Nederland- schen Tuinbo-uwraad, en vertegenwoordi gende 10 Zeeuwsche Veilingen, die in 1917 een gezamenlijken ontzet hadden van ruim f 7000.000 en in 1918 (een jaar waarin de fruitoogst zoo' goed als mislukt was) van f4.000.000, veroorloofd het volgende onder de aandacht van Uwe Excellentie te brengen. Naar ons van verschillende zijden wordt medegedeeld, maakt het bij' de stoom vaartmaatschappij „Zeeland" een punt van ernstige overweging uit, de basis der stoomvaartlijn van genoemde maat schappij te verleggen van Vlissingen na,ar Rotterdam. Mocht hiertoe worden over gegaan, dan zal dit voor den Zeeuw schen Tuinbouw een ernstige ramp zijn. Onze Provincie, die door haar ove rigens zeer afgelegen ligging, van vele voorrechten die Jret centrum van ons land geniet, verstoken is, heeft daar voor eenige vergoeding in de z,eer snelle en gemakkelijke verbinding mét Engeland, en den daarbij aansluitenden internatio nalen treinenloop. Met name de tuinbouwproducten die spoedig aan bederf onderhevig zijn, zoo- als speciaal zwarte bessen, waarvan in 1917 ruim 820.000 K.G. in Zeeland zijn geteeld, benevens rijpe kruisbessen, fram bozen en andore Fruit- en Groentesoor ten zouden zeer in waarde dalen in dien de gelegenheid tot snelyervoer ons werd ontnomen. Want d-oo-r den langen, omweg over Rotterdam treedt bij genoem de Tuinbouwvoortbrengselen voorzoover ze naar Engeland gaan (en dit is voor een groot deel het geval) geheel of ge deeltelijk bederf in eer ze de plaats van bestemming hebben bereikt. En niet alleen wordt door de ver legging van genoemde stoomvaartlijn de reciitst.reeksche verbinding met Engeland verbroken, maar- ook het verkeer met de centra's van Nederland zelf en vooral mei Duitschland zal daardoor ten zeer ste worden ingekrompen, zoodat de groote kooplieden in Fruit en Groenten slechts hij uitzondering Zee'and zullen bezoeken. De :zich thans in onze Provincie goed ontwikkelende Tuinbouw zal hierdoor een gevoeligen slag ontvangen. Daarom overwegende, dat de Tuinbouw in dit gewest met het daarmede ver bonden handelsverkeer een bron van wel vaart vormt, die door den gevreesden maatregel grootendeels wordt opgedroogd, verzoeken wij Uwe Excellentie haren in vloed aan te wenden opdat deze groote schade ons bespaard moge blijven en het zich geleidelijk herstellende interna,- tionale verkeer weder zoo-als voor den oorlog, over Vlissingen wolde geleid. Wij vragen dit met te meer aandrang, wijl net gansche Nederlandschë volk spon taan den wensch heeft geuit, dat onze Provincie in haar geheel btj' ons land mag Wijven en het nui een zeer groote teleurstelling zou wezen indien ze .zoo stiel moederlijk werd behandeld, dat we ofschoon prachtig aan breede, diepe wa terwegen liggende, toch geïsoleerd zou den worden van het groote wereldver keer. De Provinciale Veilingscomnvssie "in Zeeland voornoemd: w.g. J. Welleman, Krabbendijke, Voorzitter; P. Tón .Tr„ Mid delburg, Secretaris. In het „Zeeuwsch Landbouwblad" wijst 5de voorzitter der Zeeuwsche landbouw- maatschappij, de heer Jhr. J. van Vreden- burch, op liet groote belang dat de land bouw heeft bij bet behoud van een goede treinverbinding en dus ook op het blijven van de Mij. „Zeeland" te Vlissingen. Van de grens. Verleden week Zaterdag zijn door Bel gische gendarmen naar Brugge opgebracht een viertal Hollanders, onder verdenking Duitsch geld naar België te hebben ge smokkeld. Twee hunner zijn deze week teruggekeerd; de andere zitten nog altijd in de gevangenis te Brugge. Opgeheven is het faillissement van J. Schipper te Wemeldinge. Cultuur Maatschappij St. Joosland. In do Zaterdagavond te Middelburg ge houden jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders werd hxat zeer gun stige verslag over het eerste boekjaar uitgebracht en goedgekeurd, evenals de balans en de winst- en verliesrokeningl. Niettegenstaande den treurigen toestanjii waarin destijds gekochte gronden verkeer den, werd besloten na de statuaire star ting in het reservefonds en afschrijving op het oiprichtingska.pntaaJ, aan dividend uil te keeren yan 2J/2 pet. Tot commissaris werd herkozen de'heler F. J. "Mijnssen 'te Amsterdam en als zioo daning .gekozen de beer mr. J. Loetf te Koudekerke. Een militair te Bergen op Zoom deed een onaangename, of lie ver een griezelige ontdekking. Nadat hij den heelen morgen in den stal gewérkt had, ging hlij te 12 uur naar hoven om te eten en te drinken. In de kast stond ziijn veldflesch half ge vuld met koffie. Toen hij de fleschl aan den mond zette, kreeg hij meer dan koffie binnen, n.l. ook een staart van een jongen rat, die 's nachts in den hals van ";de flesch was ge kropen en niet meer terug kon. Inder daad een griezelig geval, tenminste als 't bericht geen mop is. (Z.) De moord op Dirk van L.eeu- w e n. De heeren Engelhard en Zonen, duikers te Velseroord, hebben Vrijdag on der leiding va,n den heer C. J.- van Led den Hulsebosch den geheelens dag in het doodloopende water bij het Ooslza- nergat gedoken. Nadat eerst de 43-ja- rige zoon drie uur onder .water had ge werkt ein aa een korte pauze zijn 31-jarig<j

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2