el, gezelschapsjuffrouw, uit Oud- eiland, Groo-te Markt 150O, jonker, der beroep, uit Mid lelburg, Wijngaard- 199; L. Traas, bakkersknecht, uit larland, Korte Kerkstraat 114; H. A. on Lindern. commies P. en T., uit Sit- axd, Wijngaardstr. 19 JJa. de Puit, wed. A. Padmos, zonder beroep, uit Kloetinge, J. Valckestr. 17; W. J, M. de Poorter, winke.bediende, uit Amsterdam, Gr. M .rkt 64; J. Dominicus, sm.d uit Kloetinge, Westhavendijk 61; A. Lindenberg, rijwiel' hersteller, u,t Rijswijk, Oostsingel 213; K. A. van Langeraad, booniknee'ierskn., uit Rotterdam, Wijngaaidstraat 196. Vertro'kken: J. C, Botte, koopman, naar Oegstgecst; D. v. d. Kreeke, landb., naar Sche.merhorn; M. J. Visser, schil- dersknecht, naar Vlissingen; Th. J. Smal- legange, postuumnaaister, naar Amster dam; L. Goeman, bakkersknecht, naar Wemeldinge; IV. D. van de Velde, schilder, naar Rotte.dam; S. Kranenburg, bank werker, naar 's-Gravenhage; A. Crueq, bakkerskn., naar 's-H. Arendskerke (Z.j Middelburg. Centrale Keuken. Menu voor de week van 23 Mei1 Juni. MaandagGroentesoep. Dinsdag: Stamppot Zuurkool. Woensdag: Stamppot Knolraap. Donderdag: Slamppot Spinazie. Vrijdag: Havermoutpap. Zaterdag: Stamppot Prei. Gisteren is onder grooten toeloop van be'angstellenden en nieuwsgierigen door het muziekge'telsrhap ,,De vereenigde werklieden van den Houthandel Walche ren" een serenade gebracht aan het nienw gekozen raadslid, den heer M. A, Maljaars. Bij hel muziekgezelschap had zich een deputatie aangesloten van de middenstanders, die den heer Maijaaxs hadden candidaat gesteld. Op het Seisbolwerk werd gisterem avond in bewuste'.oo-zen toestind door een agent van politie aangetroffen de ruim 60-jarige schoenmaker L. B. J.van H. wonende Gravenstraat alhier. Een po> ging om door kuns matige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken mis lukte, terwijl 'de gewaarschuwde genees heer slechts den dood tengevolge van hartverlamming kon fonstateeren. Het lijk van v. H. werd naar het Gasthuis over gebracht. Vlissingen. Door Gedep. Staten is be- benoemd tot conducteur bij den Provin cialen Stoombootdienst op de Wester- Sche.de, lijn NeuzenHoedekenskerke Hansweert, dhr. M. Hollebrandse te Vlis singen. Tot opzichter aan de Zuidwatering (standplaats Vlissingen) is benoemd de heer J. A. Lauwers, thans in gelijke be trekking te Ritthem- (Z.) De gemeenteraad van Vlissingen houdt Zate.dag een spoeleisrh inde ver gadering op verzoek van eenige raads leden. inzake het mogelijk vertrek der Maatschappij „Zeeland" uit Vlissingen. Men seint ons: Enkele leden van het college van Burgemeester en .Wet houders zijn heden naar den Haag .ver trokken voor het "houden van besprekin gen met verschillende autoriteiten in ver band met de plannen tot verplaat sing vande „Zeeland" naar Rot terdam. Kloetinge. Gisterenavond bracht het muziekgezelschap „Excelsior" bij een 2- tal nieuw gekozen raadsleden een sere nade, daarna werden al murcheerende door het dorp, nog enkele nummers ten beste gegeven, pn keerde om tien uur een ieder weer huiswaarts. Een en ander bracht nog al volk op de been. Ritthem. Met ingang van 1 Juli a.s. is tot opzichter bij den polder Walcheren aan de Zu dwateiing (st m lpla its R t hem) benoemd de heer C. M. Bolter te West- kapelle. Arnemuidsn. Giste'en (Woensdag)avond kregen alhier de heeren J. K. en J. S. een woordenwisseling, welke zoo hoog liep, dat ze elkander te lijf gingen. Na elkander wat kenteekenen in het aange zicht te hebben toegebracht, werd het wapenstilstand. (Z.) St. Maartensdijk. In dc Woensdag ge houden vergadrin i van Ingelanden van het Waterschap St. Maartensdijk werd beslo ten toe te treden tot den bond van Water schapsbesturen. Benoemd werd een com missie van 4 leden uit de ingelanden om het bestuur ter zijde te staan in het kiezen van de beste wijze van bemaling- Op voorstel van het bestuur werd het salaris van den Waterbouwk. ambtenaar Van Oost verhoogd tot f 1550 en besloten den duurtetoeslag te laten vervallen. In de vacature C. Gaakeer van gezworene werd de volgende voordracht opgemaakt: :1. P. J. Noom; 2. J. P. Hage; 3. A. L- Hage. Het salaris van den ontvanger grh- fier werd verhoogd tot f 800. Aan de Bur gerwacht werd f 25 subsidie verleend. In de Woensdag gehouden vergade ring van Ingelanden van den Muijepolder werd de begrooting voor het volgend dienstjaar in ontvang en uitgaaf vastge steld op f9559.26'. Het djkgeschot werd bepaald op f 45 per H.A. De jaarwedde van den Waterbouwk. ambtenaar werd met f 50 verhoogd. Aan de burgerwacht werd f25 subsidie verleend- (Z.) Breskens. lederen dag worden hier heele partijen versche visch aangevoerd, welke naar alle plaatsen van 'tLand van Cad- gand verzonden worden. Zoo is er bijna iederen dag tweemaal daags versche visch te befco-men aan geringen prijs. "Waarlijk- een uitkomst in dezen tijd dat bet vleesoh zco duur is. Oostburg. Alhier wordt een bijkantoor gevestigd der firma Boas,sou. Een koste lijk gebouw is daartoe aangekocht. Het geld of de geldwaardige stukken zullen bewaard worden in een brandvrije kluis van gewapend beton. De heer Mooijen, onderwijzer aan de Ambachtsschool alhier, die ecnigen tijd geleden zijn arm erg verwondde door het springen van een granaat, is nu bijna geheel hersteld en zal binnenkort zijn on derwijs weer kunnen hervatten. Alhier had Dondendagvoormiddag een ongeval plaats, dat erger kon zijn afge- lcopen. Het was dien dag, paardenkeuring, welke op een weide'bij de Nieuwstraat gehouden werd. Een Belgische dame reed per fiets door do straat. Juist passeerde haar een paard, wellicht door schrik, keer de het dier zich en draaide zich zoo danig, dat dé juffrouw van de fiets vyerd geslagen. Vele toeschouwers schrokken bij het zien van dit voorval, hetwelk geluk kig goed afliep. Behalve eenige kneuzin gen aan haar hand kwam zij verder met den schrik vrij. Wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel is door den commandant der stelling van de monden der Maas on der Schelde het verblijf in zijn gezags- gebied ontzegd aan Clement van Parijs, arbeider, geboren 31 December 1898 te IJzendijke en aan Abraham Izaak Be- rens, zonder beroep, geboren in 1893 te Wateriandkerkje, beiden wonende in hun geboorteplaats. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft aan V. E. de Clercq te Sluis, indertijd nit het in staat van beleg verklaarde gebied van Zeeland uitgezet, vcoiwaarde- lijk vergunning verleend in zijn gezags- gèbied terug te koeren. Besmettelijke ziekten. Gevallen van besmettelijke veeziekten in Zeeland gedurende de maand April 1919: (De cijfers duiden 't aantal eve naren aan, onder wier vee de ziekten voorkwamen). Mond- en klauwzeer bij herkauwende dieren en varkens: Axel 1, Grijpskerke 1, 'sHeer Arends kerke 1, Kruiningen 1, Oostborg 1, Ove- zande 1, Philippine 1, Schoondijke 1, Sluis .1, Vlissingen 1, Wateriandkerkje 1, Zaamslag 1. Bij 29 veebezitters waren de vroeger geconstateerde ziektegevallen begin April nog niet geëindigd. (M. Ct.) De verplaatsing van de „Zeeland" te Vlissingen naar Rotterdam. Hierover schrijft de Vlissingsche Cou rant na een uiteenzetting over de voor- en nadeelen van staatsexploitatie en par ticuliere exploitatie van spoorwegen liet volgende „Nu echter is sedert kort een fusie tot sland gekomen tusschen de twee groo- te spoorweg-maa s happijen in N.dcr.and, tusschen de maashappij tot exploitatie van staa'sspoo. wegen ea de Ho landsche IJzeren spoorwegmaatschappij, en juist d e zoo gewenschte concurren ie, die een vei- lighe.dsklep was tegen willekeur, is op geheven. Toen de concurrentie nog bestond, had de Ho, landsi he spoorwegmaatschappij' den Hoek te bedienen en zorgde, dat haar lijn aantrekkelijk was voor het publiek door het invoeren van alle mogelijk com fort en de staatsspoorweg-maatschappij deed heizelfde voor de Zeeuwsche lijn. Het publiek in het noorden en in het zuiden des lands profiteerde van deze omstandigheid Nauwelijks e h er is de fus e tot sland gekomen o. de maatschappijen willen weg nemen de mooie treinen, die de provin cie Zeeland zoo hard noodlg heeft in haar isolement en zij willen de bij uit stek nationale stoomvaart-maatschappij „Zeeland" noodzaken de voor haar gun stig gelegen haven van Vlisungen le verlaten om zich a,a,n den Hoek te ves tigen. Het deert, die maatschappijen niet, dat de haven van Vlissingen een groot deel van haar belangrijkheid zou ver liezen, liet laat die maatschappijen vol komen koud, dat Vlissingen een 1500- tal inwoners minder zou hebben en een belangrijk deel van haar b 'lasting-pennin- gen zou missen; het is de spoorwegmaat schappijen om het even, dat Zee and een groot deel van zijn vreemdelingenverkeer zou kwijt raken. De maatschappijen geven hier duidelijk te kennen, dal zij werken alleen en uit sluitend voor haar aandeelhouders, daL de publieke zaak niet haar ziaak is. De spoorweg maatschappijen, die het groot kapitaal vertegenwoo.d.gen doen in deze een onbarmhartigen aanval op een oeeonomisch zwak deel van Nederland o-m een oeeonomisch s.erk deel des lands nóg ste'-ker, nóg rijker te maken. De spoorweg-maatschappijen spelen hier echter „hoog spel". Nu eerst recht zul len de voorstanders van staatsexploitatie veld winnen en de exc.enlris h gelegen deelen van ons land zullen bij do ver kiezingen voor de volksvertegenwoordi gingen de eerste p'aats van de candidaten eischen, dat zij zich zullen verklaren voor afschaffing van de concessies der spoor- wegn; aatsc happijen. De spoorwegmaatschappijen dragen er toe bij, dat a.Ie handel en alle scheep vaart naar Rotterdam wordt overgebracht, dat daar ontstaat een zeer welvarend, zeer rijk gebied ten koste van het zuiden. De spoorwegmaatschappijen veroorza ken ,dat de nióeizbam verkregen ontwik keling van Zeeland weer belangrijk wordt gereduceerd. Wij zij'n geen piincipieele voorstanders van staatsexploitatie der spoorwegen. Wij zijn niet blind voor de bezwaren, die daaraan zijn verbonden, maar wanneer onze slad, wanneer ons gewest met onder gang zou woiden bedreigd, wanneer met liet meest belangrijke uit onze haven zou wegnemen, zeker dan drijft men ons in de armen van de staats-exploitanten. Wij hopen, dat de spoorweginaats hapL pijen, in haar eigen èn in ons belang, den aanval op Zeeland en Vlissingen en Vlissingen zullen opgeven. Gaan zij echter op den ingeslagen weg door en mochten z,ij het peit winnen, dan zouden w ij er ongelukkig door "worden, maar z ij zouden hei vertrouwen van de natie ver liezen en zij zouden tegen zich innemen allo bewoners van dd door ha,ar arm gemaaikle streken, zlij Zouden een bewe ging in het ieven roepen, waarvan zij zelve, ten slotte de dupe zullen worden. De Broodkaart. De broodkaart van he' 97sle tijdvak loopt van 25 Mei tot en met 2 Juni. De bons dezer kaart zuilen evenwel reeds 24 dezer geldig zijn. Gemeenteraadsverkiezingen. Uitslag stemming voor den Gemeenteraad van Goes op Woensdag 21 Mei 1919. Aantal Kiezers 1703. Uitgebrachte stemmen 1559. Van onwaarde 38 Geldige stemmen 1521. Kiesdeeler 117. Zetels 13. LIJST 1 Mr J. H. M. Stieger 154 53 207 J W Vienings 2 2 A. M Simons Cz. 1 1 Chr. C. v. d. Does Totaal 156 54 210 LIJST II (r K. Brants 92 46 138 Mr. J. W. Goedbloed 18 9 27 P. Oosteibaan 14 4 18 C. Bustraau 7 6 13 A. de Jonge Nz. 6 3 9 J. de Jonge Jr. 2 2 Totaal 139 68 207 LIJST III M. Storm34 28 62 LIJST IV J. de Die107 92 199 A. Blaas4 5 9 J. Weststrate- 1 1 A. M. van Paassen 11 2 Totaal 112 99 211 LIJST V J. Plazier L. Duvekot Cz J. J. de Jongh J. A. Flink J. W. v.t-d. Weert W.Jz. A. L. v. Melle G. Gorsse Totaal LIJST VI D. D. v. d. Bout 170 82 252 I. D. Fransen v. d. Putte 5 12 18 J. F. v d. Leeuw 5 4 9 W. Kakebeeke 19 17 36 J. C. H. Hollmann 4 12 16 M. P. de Looff 9 6 15 J. v. Poelgeest 7 1 S E. C. v. Dissel 10 4 14 D A. Constandse 68 73 141 G. Adriaansen 3 4 6 O. J. Smit 3 3 M. den Hollander 1 3 4 Dr. J. C. de Ruijterde Wildt 3 3 Totaal 307 218 525 N.B. De cijfers in de le kolom zijn die van het stembureau in district 1 en die in de 2e kolom van district II. Gekozen 2 Katholiekenmr. J. H. M. Stieger en J. W. Vienings. 2 Anti Rev. K. brants en J W. Goedbloed, 3 Chr. Hist.: J. Plazier, L Duvekot Cz. en J. J de Jongh, 4 Vrijzinnigen: D. L). v. d Rout, I D. Fransen v. d. Putte J. F. v d Leeuw en D. A. Constandse, 2 S. D. A P J. J de Die en A, Blaas. Alzoo 7 rechtschen en 6 linkschen. De Raad is om. N.B. Bij de verk. v. d Prov. Staten kre gen de R.-K. 217, de anti-rev. 246, de Chr.-Hist. 237, de Oud-Geref. 40, de li beralen 504 en de S.D.A.P. 211. Totaal 1455 st. MIDDELBURG- Bij de Woensdag gehou den stemming voor 17 leden van den gemeenteraad namen van de 4323 kiezers er 3909 aan de stemming deel, er waren 95 stemmen van onwaarde dus waren er 3814 geldige stemmen uitgebracht en be droeg de kiesdeeler 2246/ij- Uitgebracht werden op lijst 1, die dor Liberale Unie 146 stemmen en wel op K. van Schouwen 69, mr. J. W. Zij.- stra 31 mevrouw wed. .11 F. Sehuurbcque- Boeije 12, A. Jeronimius 7, W. Bosman 27. Op lijst 2, die der Chrislelijk-Histori- scben 200 en wel op .11 Streefkerk 109, C. Joziasse 20, W. F. van Meerendonk 19 mejuffrouw C F. Sprenger 14. A. G. van der Hooft 14, A Davidse 14 en P. de Fagter 10. Op lijst 3 die der middenstanders, op den ee.nigen candidaat M. A. Maljaars 180. Op lijst 4 Geref. Staatk. partij, 68 stem men en wel op V Baaijens 42, D. de Brce 14, G. Dekker 12. Op lijst 5, die der Vrijz.-Dem. 6o4 en wel op mr. J. Adriaanse 497, dr. J. L. Bolle 56, M. G. Boasson 22, J. C. Pee man 5, J. Willemsen 3, M. P- Overdum 16 rr.evr. K. Verhulst-Pleij e 8, L. K. van der Harst J.Jz, 26, D. Bloemsïna 9, H. van Gelderen 2, F. A. Hiller 8 en C. F. J. Gombault 2. Op lijst 6, die der communisten, 6- en wel op W M. Goeman 54 en op P. Bod- ^p8 lijst 7. die der Anti-Rev., 819 en wel op mr. A. A. de Veer 681, J. A. Vertregt 19, C. W. van der Kuip 16, P. Ton 24, A. D. Littooy 27, Chr. Hondius 38, A. Krijger 2, A. J. Verhage 5, H. Dionkers 7. Op lijst 8, die der S.D.A.P. 1205, en wel op J. Onderdijk 1177, W. P. Corne lias© 4, C. v. d. Weel 4, mej. P. Corné- Maljaars 8, P. Pb. Paul 2, P- Francois 0, mej. P. Bosschaart-Hendrikse 3, J. Eiff 1, M. J. Schroevers 6. Lijst 9, die van een groep vrijzinnige kiezers 273 en we! op C. Boudewijmse 222 en op mr. G. J. Sprenger 51. Op lijst 10, die der R.-K. 207 en wel op .T. G. Kuipers 162, L. J. Mes 37 en G. M. Mes 8. Gekozen zijn 5 soc.-dem., 3 vrijz.-dem., 1 unie-liberaal, 1 niet aangesloten vrij zinnige, 4 anti-rev., 1 Katholiek, 1 1 liris- telijk-Historische en 1 middenstander. Van de Unie-Liberalen de lieer an Schouten, van de Chr.-Hist, de heer Streefkerk, van de Middenstanders' de heer Maljaars, van de Vrijz.-Dem. de heeren Adriaanse, Bolle en Boasson, van d© Anti-rev. de heeren de Veer, Vertregt Van der Kuip en Ton, van de S.D.A.P. de heeren Onderdijk, Cornelisse, Van dei Weel, Paul en mej. Corné Maljaars, van den groep kiezers de heer Boudewijnse. van de R.-K. de heer Kuijpers. De raad bestaat thans uit 3 Anti-rev., 2 Soc.-dem., 4 Vrijz,-dem., 2 Unie-lib. en 6 Vrijzinnigen, die bij geen partij zijn aangesloten. l^-) VLISSINGEN. Bij de .gisteren alhier gehouden verkiezing voor den gemeen teraad namen van de 4820 kiezers er 3897 aan de stemming deel. Er waren 170 stemmen van onwaa'de en bedroeg dus het aantal geldige stemmen 3727. De kiesdeeler was dus 372719 is 1D93/m Uitgebracht werden op de rijz.-dem 440, Anti-rev. 712, Economischen Bond 20G, Roomsch-Katholieken 349, Neutrale Partij 117, Christelijk Historischen 425, Lib.-Unie 174, Soc. Partij 477, Vrij-L-be- ralen 180 en S.D'.A.P. 647 stemmen Bij de eeTste verdee'.ing der zo els kon den'worden toegekend aan de Vrijz.-Dem; 2 zetels, rest 4716/19, Anti-rev. 3 zetels, rest 12310/19, Ec. Bond 1 zetel, rest 910R.-K. 1 zetel, rest 15213/19, Christ.- Hist 2 zeiels, rest 32"710, S.P. 2 zetels, rest 8416/19, S.D'.A.P. 3 zetels, restóS"1 ,0. terwijl de Unie-Libde Vrijl-Lib. en de Neutrale Partij geen zetel kregen en bun stemmenaanlal dus overschot werd. Er waren nu 14 zetels vergeven en werden de overige vijf toegekend als restzetels aan de Yrij-Lib de Unie-Lib., de R.-K., de Anti-rev. en de Neutra,le_ Partij'. Gekozen werden van de Vrijz.-Dam. de heeren J. G. van Niflrik en dr. A. Ma- verman, beiden aftredend Van de Anti-rev. de heeren P. Merckens, H. J. Tichelman, G. van de Putte, allen aftr. en H. C- A Sore!. Van den Ec. Bond de heeT M. Laernoes, Van d-e R.-K. de heeren T. Manse, aftr. en J. E. C. Haast. Van de JNeutrale partij de heer b. J. Hillinga. Van de Chr.-Hist. de heeren F. L Hen- sel en W. L. Huson, beiden, aftr. Van de Lib.-Unie de heer Jos. van Raalte, aftr. Van de Soc. Partij de heeren L. P. van Oorschol en Jac. Baard. Van de Vrij-Lib de heer P. F. Auer, jI Van de S.D.A.P. de heeren G. F. Lin- deijer, J. de Meij en A. C. van Hal, allen allr. De oude raad bestond uit 0 S.D.A.t 2 Vrijz.-Dem. 3 Lib.-Unie. 2 1 rijlLib., Ec. Bond, 4 Anti-rev., 2 R.-K. en 2 Chr.- flist- ,L u In den raad zullen van de thans zn- lende leden niet terugkeeren de heeren J. P Vermaas, J. J. Krijger, be.den Unie- Lib., dc heer W. Anker. Vrij-Lib., die niet' werden herkozen en üe heer J. J. Kii'berg, R.-K., die zich niet herkiesbaar stelde, terwijl er een Anti rev. vacature was door het overlijden van den heer P. G. Laernoes Sr. AXEL. Gekozen zijn: J. M. Oggel, J. De Feijter, J. Weijns en F. Dieleman, (Anlirev.), Jac. Dekker (Oud Ge'ref.), J, SI. Baert en C. Th. v. d. Bilt, (R. K.), SI. Wj. Koster (Chr. Hist.), J. Da Kraker, A. E. 'C. Kruysse en Ph. J. van D'ixi hoorn (lib.) dus 8 rechtschen en drie linkschen. 's-HEER ARENDSKERKE. Uitgebracht 758 geldige stemmen. Van onwaarde 24 östemmen. Op lijst 1, a. 1'. werden uitge bracht 258, op lijst 2, U. L. 186, op lijst 3, II. K. 117 en op lijst 4, C. H. 197 stemmen. Gekozen zijn J. J. de Jaiger, J. Zander Az„ P. d© Putter en Valkier, (A. R.), J. Smit Sr., D. W:. Lindenbergh en H. van Gorsel, U. L., P. v. d. Dries, Jt. K. en Jac. Nijsse, AVj S. de Vlieger en P. Oudkerk, C. H. BAARLAND'. Gekoaeu 2 Vrijzinnigen: Huizen en Raamsdonk, 2 Antirevolutio nairen, Schouten en Dekker; 1 R. K. Driedijik; 1 Chr. Hist. Van Damme. De 7e zetel zal toevallen óf aan een 11. K. óf jian een Chr. Historische, naar gelang de loting tusschen deze twee lijsten die ieder een even grool overschot hebben, zal uitvallen. BIERVLIET. Dinsdag zijn de 4 aftre dende raadsleden, de heeren \Y. P. Ver- planke Wzl, W. A. de Blaeij, Th. Buijsse en P. de Dobbelaere herkozen en gekozen de candidaten der arbeiderspartij J. Bliek, A. de Meijer en P. Provoost. (SI. Ct.) BOSCHK.-VPELLE. Van de tweede lijst (arbeiders) .werden al de cand.daten A. de Bakker. P. F. Kindt en A. Dhaene gekozen. Van de andere lijst '(landbon- wersl werden herkozen J. Truyman, P. B. Slel, P. A. Stallaert-Pterdaen en Scheele. 's GRAVENPOLDER. Tot leden van den gemeenteraad zijn gekozen de heeren J. de Koster, D. Joziasse, J. Felius Jz. (Geref. Staalk. Partij'), C. O. Verhuist (a.-r.), E. Vermue (r.-k.), S. Paul en D. P. Planners (Herv. Partij). Die heeren Pru- nners, Paul en Verhuist waren aftredend. 'sHEERENHOEK. Op de lijst der R. Katholieke Kiesvereeniging worden de vol gende stemmen uitgebracht: J. Fiemijn 87, Jacs. Martens 21, F. v. d. Bulck 3, A. de Winter 7, C. P. Ser rarens Sr. 12, H. Vermue 5, G. Moison 15, P. A. Lippens 10, J. G. B. Werri 39, A. Slenheere 4, SI. Grimminck 2 st. Op de lijst der Chr.-Hist. Kiesver. wer den uitgebracht op .1. W-esterweele 30, C. Fraanje 2 st. De nieuwe raad zal dus beslaan uil J. Iiemijn, J. Slarlens, F. v. d. Bulck, A. dé Winter, G. Sloison, J. G. B. Werri en ,1. Westenveele. (Z.) HEINKENSZAND. Bij de Woensdag ge houden stemming voor leden van den ge meenteraad alhier werden uitgebracht op lijst 1, R. Kalth. 208, lijst 2, Unie Lib. 152, lijst 3, Antirev. 58, lijst 4, Staalk. Gerei. 30 stemmen. Totaal geldige stem men 448, van onwaarde en blanco. De zetels werden toegewezen aan R. Kath. 3, aan Unie Lib. 3, aan Anti JRtev. 1. Gekozen werden J. Koens, A. Simonse Bz., A .v. d. Dries Pz., G. P. Beaufort (aftr.), H. v. Iwaarden (aftr.), 11. Knzlee en J. Dominicus "(aftr.) IERSEKE. Aantal kiezers 1005. Uitge- biacht 904. Van onwaarde 27. Lijst 1 Chr.- Hist. 124, lijst 2 R.-K. 47, lijst 3 Vrijz.- Dem. 246, lijst 4 Anti-rev. 184, lijist 5 S.D.A.P. 151, lijst 6 Gerei. Staalk. 123 st. Gekozen de heeren J. Kramer en P. tie Ko-ejjer, Chr.-Ilisl.J. 'Sinke en 1. Wil lemsen, Anti-rev.; C. llarloog. Gerei. Slaatk.; P. J. Poieij, J. L. Bo-m, .1. Ilu hrechtse, Vrijz.Deni,; M. Scheele, A.- Koo- inan, S.D.A.P.; J. van Sprundel, .R.-K. Rechts is 478 (met inbegrip van R.-K.), Links is 397. (Z.) KI.OEI INGE. Kiesdeeler 555/j. I JI. Eversdijk (wlr.) 37, C. v. Liere (aftr.) 27, Dekker 9, samen 73, II P D. lloog- strate 4S. J. M. Slraub 61. samen 109, III J. v. d. Voort 30, P. Buijsrogge 3, samen 33, IV Lenshoek (aftr.) 64. C. G. v Liere (aftr.) 7, Kot© (aftr.) 14, v. Iwaarden 6, de Vrieze 2, Klap 3, Kikke 0, samen 96, V Q. Trimpe (aftr.) 35, Jan de Jonge 8, C. Zandee 21, H. M. Bruijn- zeel (aftr.) 9, H. Sparenberg 3. C. Zwee- dijk 3. Gekozen Eversdijk, lloogstrate, Straub, Lenshoek, C. G. van Liere, v. d. Voort en Trimpe. (Z.) KRUININGEN. Ui'lslag gemeienterands- verkiezing. Gekozen: 2 R. K. A. v. Hoo- tegem en C. A. L. Aartssens; 4 Vrij». Dom. M. Kol©, B. J. Ëlsman, J. Sinke en A. v. d. Straat.en;M Anti-Rev. C. Min naar; 1 Chr. Hist, J. J. Franvoijis, 3 neutralen,. Kostense. A. Dek en S, A. de Visser. Vroeger bestond de Raad uit. 1 R. K. 1 AntiRev. en 9 Vrijz. Dem. KRABBENPIJKE. Aanial kiezers 522. Opgekomen 500. Van onwaarde 22. Kies deeler 682/T. Lijst 1 Werkliedenvereeni- ging: D Jaeobusse 40, -> A. Hollestelle 0, J. Brouwer 1 st. Totaal '41 st. Gekozen geen. Lijst 2 Chr.-Hist.: T. C. Lagendijk -12, A E, Stijkel 11, A. van 't Leven (over- leden) 0, J. Moerland 2, J. Dlorrepaal 2 st./ Totaal 57 st. Gekozen Lagendijk. Lijst 3 Anti-revol..C P. Vogelaar 93',/ C. Haverhoek 8, J. l'erlare 25, W. Colijn 0 st. Totaal 126 st. Gekozen Vogelaar en Haverhoek. Lijst 4 S.D.A.P.: A. van de Vrede 19, J. A. M. Raaijmakers 1, A. To-lhoek 2, st. Totaal 22 st. Gekozen geen. 146 89 285 19 9 28 7 7 14 6 3 9 14 5 4 4 8 4 3 7 187 119 306

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2