BINNENLAND. UIT ZEELAND. NEDERLAND EN BELGIË. Het verdrag van 1839. Onze redacteur te Brussel seint ons dd. 17 dezer: De ministerraad heeft gisteren over de herziening van het verdrag van 1839 beraadslaagd- Met algemeene stemmen werd besloten een vast omlijnde zending aan de Belgische gevolmachtigden te Pa rijs te zenden. Behalve Orts, de sena tor Coppieters, Pierrard en de directeur- generaal van marine en generaal Leman en kolonel Galait voor de militaire zaken is staatsminister Seg-ers tot onderhande laar in zake de Hollandseh-Belgische be sprekingen te Parijs benoemd. Men weet, da.t Sogers lid is van het comité voor nationale- politiek. (Msbode) Te Stettin is de rust hersteld. De staat van beleg is over het gebeele district uitgebreid. Volgens een telegram uit Boedapest pu- bliceeren de Weensche bladen een na menlijst van een nieuwe Hongaarsche re geering, welke te Arad zou zijn gevormd- O. a. Julius Karolyi zou van deze re geering deel uitmaken. De Oostenrijksche vredesdelegatle is te Versailles zeer vriendelijk ontvangen- Er blijkt uit, hoe men alles er op aan legt, om de Duitsch-Oostenrijksehe depu tatie met voorkomendheid en vriendelijk heid voor zich te winnen en daardoor haar van de mogelijke plannen tot aan sluiting af te houden. Vooral op economisch en financieel ge bied zullen den Oostenrijkers allerlei te- gemoe:komendheden toegezegd wo:denen faciliteiten worden beloofd, wanneer zij maar afzien van de in het oog van Frank rijk vooral heillooze voornemens om zich bij de Duitsche broeders aan te sluiten. In Italië zal men die pogingen om Duitsch-Oostenrijk van een vereeniging met de Duitsche broeders af te houden, met leede oogen aanzien. Die vereeniging toch strookt geheel met de geheime verlangens der Italianen, daar Italië bij het niet tot-stand-komen van een dergelijke vereeniging een toenade ring vreest tusschen de Duitsch-Oostenrij- kers en de nieuwe Slavische staten, die uit de oude Donau-monarchie zijn op gestaan. Het aantal Duitsche gesneuvelden. De volgende cijfers worden gepubliceerd betreffende Duitschland's verliezen aan menschen in den oorlog; de opgave loopt tot 30 April: dooden 1,676,696; vermisten, waarvan negen tiende als dood kan wor den beschouwd 373,770, totaal dus meer dan twee millioen dooden; gewonden 4,207,028, 6lö,922 man bevinden zich nog in vijandelijke gevangenschap, onge rekend de burgerlijke gevangenen. In to taal beloopen dus Duitschland's verlie zen 6,873,415 man. Nederland en België. Minister-president Ruijs de Beerenbrouck heeft Vrijdag in de Tweede Kamer mede- deeling gedaan _yan de gevoerde cor respondentie tusschen Nederland en Frankrijk in verband met het houden eener conferentie der bij het verdrag van 1839 omtrent België betrokken mogend heden (behalve Duitschland) tot herziening van het tractaat van 1839. Het resultaat der bemoeiingen onzer re geering is geweest, dat de herziening van dat tractaat in eene aparte conferen tie zal worden overwogen, los van de vredesconferentie en zoo, dat ons land daar op voet van gelijkheid zal verschij nen. Dientengevolge was er geen bezwaar onzen minister van buitenlandsche zaken naar Parijs te zenden, waarheen hij Vrij dag j.l. dan ook is vertrokken. Geen wij ziging van de voorwaarden, waarop in dertijd de scheiding met België tot stand kwam, en die aan Nederland bij afzon derlijk verdrag voor de toekomst werden gegarandeerd, kan ons natuurlijk worden opgelegd. Nu intusschen bij de andere partij het verlangen naar een herziening is opgekomen, is de Regeering tot be spreking en overweging bereid, voor zoo ver zulks met onze rechten en belangen, waaromtrent in deze vergadering indertijd verklaringen werden afgelegd, vereenig- baar is. De desiderata, welke ons van Belgische zijde zullen worden voorgelegd, zullen aan een ernstig en onbevangen onderzoek worden onderworpen- De vrijheid der Schelde. Blijkens een bericht uit Parijs aan de „New York Times" verzetten de Engelsche strategen zich tegen de Belgische eischen in zake een vrije Schelde. Zij betoogen, dat de haven van Antwerpen moet afge sloten blijven („bottled up"), opdat, wan neer zij door de Duitschers wordt geno men, er minder gevaar dreigt voor de Engelsche havens. Onze legatie te Parijs. Wij vernemen, dat het Nederlandsche gezantschap op dit oogenblik de voorlich ting geniet van verschillende deskundige krachten, w.o. in de eerste plaats te noe men zijn jhr. mr. De Marees v. Swinde- ren, Nederland sch gezant te Loadan, jhe- dr. Loudon, oud-minister van Buitenland sche Zaken, prof. Struycken, lid van den Raad van State, mr. Loder, lid van den Hoogen Raad, prof. Colenbrander te Lei den, prof. Bruins, rector-magnificus aan de HandeJshoogeschool te Rotterdam, en prof. v. Eijsinga, Rijnvaart-commissaris Vrijwillige landstorm en burgerwacht. Naar wij vernemen komen volgens de beginselen door de regeering vastgesteld, bij voorkeur in aanmerking: a. Voor aansluiting bij den Vrijwilligen Landstorm de dienstplichtigen tot en met den 30-jarigen leeftijd. b. Voor aansluiting bij de Burgerwach ten de dienstplichtigen boven den 30-ja rigen leeftijd. Verlofspersoneel, ongeacht zijn leeftijd, kan dienst doen bij den Vrijwilligen Land storm of Burgerwachten. Bij de burgerwachten kunnen blijven de dienstplichtigen van alle lichtingen, die den rang bij de burgerwachten beklee- den. Voor nieuwe kaderleden ter vervan ging van degenen, die de burgerwachten verlaten, mogen geen dienstplichtigen be neden den 30-jarigen leeftijd aangenomen worden. In Amsterdam en Rotterdam zullen geen pogingen aangewend worden, om reeds bij de burgerwachten aangesloten dienst plichtigen, ongeacht van welke lichting, bij den vrijwilligen landstorm te doen overgaan. Wijziging Staatsloterij. Bjj informatie ter bevoegder plaatse werd aan het Ned. Correspondentiebu reau bevestigd, dat een wijziging in het trekkingsplan der Staatsloterij inderdaad zal worden aangebracht, waardoor het spelen van particuliere loterijen op de Staatsloterij onmogelijk wordt. Gemeenteraadsverkiezing te Rotterdam. Bij de verkiezing voor bovenvermelden Paad zijn Vrijdag uitgebracht 94072 gel dige stemmen. Hiervan verkregen de anti-revolution- nairen 12.588; de Katholieken 14.959; de christ. historischen 7474; de S. D. A. P. 37.670; de unie-liberalen 3038; de vrijz.-dem. 2220; de vrij-lib. 3805; de econ. bond 1199; de middenstandspartjj 1850; de algemeene staatspartij 1484; de comunistische partij 2746. Zoodat gekozen zijn 8 ROOMSCH-KATHOLIEKEN. 6 ANTIREVOLU110NNAIREN. 4 CHRISTELIJK-HIS i OR1SCHEN. 1 UNIE-LIBERAAL. 19 SOCLYAL-DEMOCRATEN. 1 COMMUNIST. 1 ALGEM. STAATSPARTIJ. 1 MIDDENSTA N DSPA R'II J 1 ECONOMISCHE BOND. 1 V RIJ Z- DEM O CR A AT. 2 VRIJ-UBERALEN. De oude Raad bestond uit4 Roomsch-Katholieken7 chxislel.-histori- ■chen; 6 anti-revolutionnairen12 soci aal-democraten; 10 vrijliberalen; 5 unie- liberalen; 2 vrijz.-democraten; l'algem. staatspartij. Alzoo heeft de S.D.A.P. haar toeleg om Rotterdam, een sociaal-democratische proefstad te maken, niet zien gelukken, de raad houdt een burgerlijke meerder heid. (Msbode.) De raadsverkiezing te Breda. De raad telt 21 zetels. De uitslag der jongste verkiezing? Het „Dgl. v. N.br.' 'schrijft: Negen katholieken. Eén anti-revolutio nair. Vijf socialisten. Vier katholieke en twee protestantsche liberalen. Dat is het beeld van wat dan genoemd wordt „het katholieke Breda". Goes. De Gemeenteraadsstem bus van a. s. Woensdag vraagt de aan dacht van alle Katholieke kiezers, die belangstellen in een samenstelling van den raad, waarbij de Katholieke partjj zoo goed mogelijk vertegenwoordigd is. Wij meenen niet beter te kunnen doen, dan de circulaire af te drukken, die de R. K. Kiesvereeniging heeft verspreid. Aan de Katholieke Kiezers van Goes, 21 Mei a.s. worden wij weer ter stem bus geroepen. Op dien dag zal in onze gemeente de stemming plaats hebben voor den Gemeenteraad, en hieraan komen wij U even herinneren. Bij de jongste ver kiezing voor de Provinciale Staten hebt gjj door uw flinke opkomst en uw prin cipieel stemmen bewezen, dat het Ka tholieke kiezerscorps te Goes uitste kend zijn plicht verstaat. Tot dezelfde voorbeeldige plichtsvervulling roepen wij U eveneens op voor a.s. Woensdag 21 Mei. Als wij, Goesche Katholieke kiezers, als één man opkomen en als één man onze stem uitbrengen op nummer één van de eerste lijst van het stem biljet: Mr. J. H. M. STIEGER, dan kunnen wij er zeker van zijn twee Katholieken in den Raad te krjjgen, n.l.Mr. J. H. M. STIEGER, het alom bekende, populaire en zeer ver dienstelijk aftredend lid, en den heer J. W, VIENINGS^ die een uitstekend vertegenwoordiger zal zijn van ons aller belangen, getuige het vertrouwen, dat hij bij alle standen ge niet, niet het minst bij den werkenden stand, welke hem herhaaldelijk elders vraagt om voor hem het woord te voe ren. Én als vurig propagandist, èn als redacteur van ons Roomsch orgaan hier ter stede, zijn zijne verdiensten genoeg zaam bekend. Stemt dus allen eendrachtig op num mer één: Mr. J. H. M. STIEGER, van de candidatenlijst, die gjj zelf hebt gemaakt. Het Bestuur van de R.-K. Kiesvereen. „Recht en Orde": E. TH. C. REMERY, w.d. Voorz. G. GEYSEN, Secretaris. J. F. G. VAN RIET, 2e Secretaris. P. VAN HEST, Penningmeester. A. DE VALK, Commissaris. D. BOEL, Commissaris. Goes, 16 Mei 1919. Op zeer waardige wijze heeft de R. K. Volksbond alhier voor de eer ste maal het jaarlijksche herdenkings feest gevierd van de uitvaardi gi ng der zendbrief „Rerum nov arum" door Paus Leo III z.g. In breede scharen waren Zondagavond de Volksbonders met him gezinnen ter vergadering opgegaan, zoodat de groote zaal van het „Slot Oostende" goed bezet was. Ter zijde van het podium verhief zich het borstbeeld van den paus der werklieden, omgeven door bloemen. De bijeenkomst werd geopend door den heer J. v. d. Voort, die in welgekozen bewoordingen de vergaderden welkom heette, in 't bijzonder den hoogeerwaar den heer deken, den geestelijken advisur de spil, zoo zeide hij, waarom het sociale leven in Goes draait en „last not least" den eerwaarden feestredenaar, kapelaan v. d. Sman uit Vlissingen. In eene doorwrochte rede met treffende ver gelijkingen en schoone beelden gescha keerd, schetste deze hoe paus Leo als een andere Mozes de christelijke arbeiders- wereld van de slavernij der liberale econo mische theorieën had bevrijd en tusschen de roode baren 'der socialistische leer door geleid had naar de ware toekomst staat van het evangelie. In een gedegen betoog ontwikkelde de eervv- redenaar ver der van welk groot gewicht voor de re organisatie der christelijke maatschappij het herstel is van de rechtvaardigheid en de naastenliefde de twee polen waartusschen de maatschappij draait die op elkander zijn aangewezen en die noch bij het liberalisme, noch bjj het socialisme zijn te vinden. Met een tref fende peroratie besloot de redenaar zijne meermalen door applaus onderbroken en met levendige toejuichingen bekroonde rede, waarvoor de voorzitter in hartelijke bewoordingen den weleerwaarden heer v. d. Sman bedankte, terwijl hjj den hoog- eerw. heer deken voor de eer zijner tegen woordigheid en den eerwaarden adviseur kapelaan v. d. Eem, voor zijn activiteit ten gunste van den Volksbond bedankte. Laatstgenoemde sprak zijn voldoening uit over de algemeene H. Communie der le den Zondagmorgen gehouden en spoorde hen, die niet ter H. Tafel geweest wa ren ,aan, de volgende maal niet te ont breken, als op een feest een algemeene H. Communie wordt uitgeschreven. Verder sprak hij zijn beste wenschen uit voor den bloei van den Volksbond. Ook deze woorden, gelijk die van den voorzitter, werden met luid applaus begroet. Ver melden wrj nog, dat vóór de rede van den eerw. heer v. d. Sman door alle aanwezigen - met geestdrift het bondslied werd gezongen, waarvan de pianopartij w«rd vertolkt door den heer A. van Kalmt- hout en de solo's door den heer Jos. Stieger. Hiermede was het ernstige deel van het feest afgeloopen. Na de pauze voerde de tooneelvereeniging „St. Gene- sius" op zeer verdienstelijke wijze het blijspel „Twee schoonvaders om één schoonzoon" voor het voetlicht tot. groot genoegen der aanwezigen, die allen, hoogst voldaan over het welgeslaagde feest, huis waarts keerden. Dinsdag 20 Mei a.s., 's avonds 8V4 uur, zal in de groote zaal der Socië teit „V.O.V." een algemeene vergadering der R. K. Kiesvereeniging gehouden wor den, waarin als sprekers zullen optre den de heeren Mr. J. H. M. Stieger en J. W. Vienings, resp. no. 1 en 2 van de R. K. candidatenlijst. Er wordt gerekend op trouwe opkomst. Vooraf wordt een nieuwe voorzitter der R- K. Kiesvereeni ging gekozen, omdat volgens het reglement de heer Vienings, door zijn Statenlidmaat- scha.p, den post van voorzitter niet meer mag blijven vervullen. Dinsdagavond 20 Mei is er ver gadering voor de afdeeling metaalbewer kers van den Ned. R. K. Volksbond. Door den heer C- M. Meijler, is eervol ontslag aangevraagd als kok bij de Oeconomische spqhuitdejling alhier. Tot het succes van Onderling Kunst- genot's soiree vorige week gehouden heeft niet weinig bijgedragen het „strijkje", dat het muzikale gedeelte te verzorgen had en bestond uit piano, 2 eerste ea 2 tweede violen, violoncel, bas en piston. Wat door dit orchestje werd gepreteerd stond ver boven het middelmatige. Vrijdagmorgen kreeg de familie de J., aan den Oostwa], uit Breda de droeve ifdiag, dat haaf 2Q-jarige dtchtac A-, die aldaar in betrekking was, in een vijver in het Wilhelminapark geraakt en jam merlijk verdronken is. (Z.) A. R. v. Opdorp vraagt „verlof" in perceel A 109, hoek Singelstraat en Schoolstraat, en wil zijn banketbakkerij aldaar uitbreiden. Ev. bezwaren 31 Mei 10 u. vm. ten stadhuize. (Z.) Middelburg. Zaterdagmiddag had op het stadhuis alhier de. jaarvergadering plaats van den kring Zeeland van het Ned. Reode Kruis, onder voorzitterschap van den heer mr G. F. baron thoe Schwart- zenberg en Hohenlansberg. Door den secretaris, den heer H. Dron- kers, werd het jaarverslag over 1919 uit gebracht, waaruit o.a. blijkt, dat in de bestuursvergadering van 27 April het aan tal door den kring ingereedheid te bren gen ad f 500 over de afdeelingen werd verdeeld. Op 1 Mei werd volgens Telegrafisch verzoek van het hoofdbestuur gemeld, dat de- kring toen beschikte over 34 art sen, 7 verpleegsters, 42 helpsters en 107 leden van transportcolonnes. Het inge reedheid brengen van het benoodigde aan tal bedden door de afdeelingen werd zoo veel mogelijk bevorderd, bergruimten voor materieel voor noodziekeninriehtingen en zieke nvervoer werden gereserveerd, oplei ding van helpsters werd dringend aan bevolen en werd een begin gemaakt met de vorming van een kringmagazijn, alhoe wel vooralsnog de beschikbare, bedden onder de berusting van de afdeelingen worden gelaten. Op voordracht van het kringbestuur werd de heer tnlr. J. F. van Deinse alhier, tot kringeomrnissaris benoemd. In Januari werden de dienst plichtige leden van de transportcolonnes door den chef van den militairen ge neeskundigen dienst in Zeeland geëxa mineerd, welk onderzoek voor allen een gunstigen uitslag opleverde. In Juli 1918 werden wegens het veel vuldig voorkomen van de Spaan,sche griep de afdeelingen uitgenoodigd, daar waar de militaire geneeskundige dienst de hulp van'het Ned Roode Kruis mocht inroepen, deze te vérleenen Bi] geen enkele afdeeling is evenwel zulk een verzoek ingekomen In November werden aan het hoofd- bestiiui alle 'gewenschte inlichtingen ver strekt in verband met de toen verwach te Belgische vluchtelingen Te Terneuzen bleek in gebruikneming van de noodzie- keninrichting gedurende de maand No vember noodzakelijk en 47 zieken zijn daar verpleegd, terwijl 10 bedden in bruik leen aan de afdeeling Axel werden ge geven. Van het hoofdbestuur werd alle gerwenschte financiëele en materitele steun ondervonden, hetgeen dankbaar wordt erkend. l>e rekening van den penningmeester, den heer M. J. Hemmekam, wijst in ont vang en uitgaaf aan f2429.02 met een goed slot. van f 133 60. -- Alhier is door de politie aange houden zekere F. v. D., die zich aldaar uitgaf te zijn jhr. Deinum .Eijisinga. Bij onderzoek bleek hij gesignaleerd te staan tot het ondergaan van 5 maanden ge vangenisstraf, terwijl zoowel de commis saris van politie te 's Gravenhage als de olficier van justitie te Rottendam zijn aanhouding verzochten, daar hiij van nog meer misdrijven wordt verdacht. De man is door de militaire politie naar dea Haag overgebracht. De politie alhier kreeg aangifte van oplichting tot een bedrag van f 12 door middel van een telegram. De dader, ze kere J. P. werd aangehouden en ter be schikking der justitie gesteld. Door de politie is tegen een 10-tal personen proces-verbaal opgemaakt we gens hel zonder geldige reden wegblij ven van de stembus op 9 April j.l. Men zij gewaarschuwd voor a.s. Woensdag Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag a.s. des a.vonds te 8 uur, een uitvoering op het Molenwater. Vanaf Zaterdag 17 Mei tot en met Vrijdag 23 Mei e.k. verkrijgbaar: op bon 262 li/2 ons Rijst; 263 drie en een half ons suiker; 264 twee ons bruine beonen; 265 een ons erwten; 266 een een half ons aardappelmeel; 267 een ons kaas; 75 der kinderkaart drie en een half ons suiker; 76 der kinderkaart 21/2 H.G. kindermeel; 77 der kinderkaart een pakje sago. De Commissie voor distributie van reparatie-leder enz., maakt bekend, dat op vertoon dei' lederkaart, dekens wor den verstrekt, a f2.— per stuk, aan het bureau Bogardzaal, iedeien werkdag van 95 uur, des Zaterdags van 94 uur, voor de nummers: 1— 600 op Maandag 19 Mei 1919. 5011000 op Dinsdag 20 Mei 1919. 1001—1500 op Woensdag 21 Mei 1919. 1501—2000 op Donderdag 22 Mei 1919. 2001 2500 op Vrijdag 23 Mei 1919. 25013000 op Zaterdag 24 Mei 1919. 30013500 op Maandag 28 Mei 1919. 35014000 op Dinsdag 27 Mei 1919. 4001 en daarboven op Woensdag 23 Mei 1919. Ieder gezin heeft recht op twee dekens. Aan hetzelfde bureau worden vanaf heden Maandag 19 Mei, zoolang de voor raad strekt, wederom, militaire schoenen verkocht a f8 per paar. De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze schoe nen voor ieder ingezetene jericrijgbaar De bakkers alhier zullen de broodprijzen met ingang van Maandag ven hoogen tot 35 cent voor witbrood en 13 cent voor bruinbrood. (Vliss. Crt.) VtlmingM. Broodkaarten. Het rijksbureau voor de distributie van graan en meel te 's Gravenhage gaat niet in op ons verzoek om witte broodkaarten tc mogen omruilen van de reeds uitge- geveiiQ tegen bruinbrooclknarten met het oog cp_ den varhoogden broodprijs. De ingezetenen zullen zich dus met de witte, broodkaarten dienen te behelpen totdat de nieuwe uitreiking plaats heelt als wanneer zij wit of bruin kunnen ne men naar believen. .(VI. Crt.) M e 1 kbijslage n Aan de melkslij- teis wordt bekend gemaakt, dat de uitkee- ringen van bijslagen over de weken van 20—26 April en van 27—30 April 1919 zullen plaats hebben zoo spoedig mogelijk n<i 24 Mei 1919. Twee vlsscherssohepen zijn op het Rceiershcofd geiloopen, doch bij hoog wa ter weer vlot gekomen. Souburg. Gedurende de week van 17 23 Mei is verkrijgbaar op varkensvleeschbon no. 12: 5 K.G. aard- aardappelen spekbon (zwart) no. 5: 2 H.G. spek; rijstbon no. 12: 2 H.G. rijst; kaasbon no. 17: 1 H.G. kaas; rijstbon 110. 15: 3V2 H.G. suiker; 1 H.G. scheerzeep en 1 stuk karnemelk- zeep bij M. J. Strijd. Kloetinge. Van 20 tot 27 Mei verkrijg baar op bon 85: 3i/2 ons Suiker; op bon 86: 2i/j, ons Rijst. Op bon 27 aardappel- blad: 5 KG. aardappelen. '$Heer Arendskerke. Week van 17 tot 23 Mei 1919: 3i/2 ons Suiker pp bon 64 en bon 24 van de kinderkaart; 2 ons Jam op bon 65. Kapelle. Alhier is opgericht een gym- nastiekveieeniging met aanvankelijk 21 leden. De vereeniging is onderafdeeling van de Chr. Jongl. Ver. „ObadjaDa oefeningen worden gehouden in het lokaal van „Obadja". Als voorwerkers zullen optreden de leden der Chr. Jongl. Ver. Corn. Almekinders en Jacb. van Wille- gen Gz. (Z-) Kwadendamme. Zondag na het lof heeft de heer Vienings uit Goes in de school voor onze R.-K. Kiesvereeniging een klaar en degelijk betoog gehouden over het ge wicht van de gemeenteraadsverkiezing en den plicht die op allen rust, als goed gedisciplineerde kiezers te stemmen op nummer één der lijst, die zij zeiven'heb ben gemaakt, vooral nu de overige can- didaten zelf. in de courant van voorkeur, stemmen hebben afgezien. Een ongetee- ktnd strooibiljet waarin wordt aange maand op der candidaten (nie-t no. 1) te stemmen en dat de goede orde in gevaar bracht, werd door den spreker flink onder handen genomen. De weleer- waarde heer kapelaan dankte namens de vergadering den spreker. Door de rijkspolitie alhier zijn 1280 K.G. smokkelkolen in beslag genomen, die por wagen door de gemeente werden ver voerd. Ze zijn in de bergplaats van de steenkolenvereeniging voorloopig opgesla gen. Baarland. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering was de heer C, Poort vliet wederom zonder kennisgeving af wezig. In de plaats van P. Elenbaas Joz.z. werd gekozen .1 Elenbaas Johsz. tot lid der schattingscommissie voor de inkom- stenbelasting. Aan P. van Sabben werd toegestaan een gedenkteeken op het graf zijner vroitw te plaatsen. Voor .het luiden der klok bij begrafe nissen zal voortaan f2 aan den luider worden betaald. Aan den eventueel aan te leggen spoor weg door Zuid-Beveland zal de gemeente gedurende 50 jaar betalen f 222.60. Van de verplegingskosten der vrouw van L. Melio in hel gesticht „Vrede rust" te Bergen op Zoom neemt de ge meente f175 voor hare rekening. Hansweerd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft veldwachter Kriekaard een hoogaaxls geladen met steenkolen in beslag genomen. De steenkolen zijn hp 't terrein van de gasfabriek alhier opge slagen. Helnkenszand. Zaterdag 17 Mei werd in de zaal van C. Pieters een lezing gehouden door den heer J. W. Vienings, lid der Prov. Staten. In het eerste deel zijner lezing werd behandeld 't stemmen op no. 1. Dat ieder der aanwezigen overtuigd was van 't stem men en kei en alleen op no. 1 dei- katholieke l\jst, moge blijken uit de ad vertentie in dit blad opgenomen, waarin do candidaten onder de nummers 2, 3, 4, 5, 6, 7 en 8 der katb. lijst aller dringendst vragen geen stemmen op hen uit te brengen en verzoeken, dat iedere katholiek alleen zal stemmen op J. Koens. Na de pauze sprak de geachte spreker over de revolutie Geheel in den geest van het schrijven van Z.D.H. Monseigneur Gallier waarschuwde hij voor 't revolutie gevaar en wekte de toehoorders op 0111 paraat te zijn. Daarom moesten in alle plaatsen worden opgericht Vrijwillig» LaadsUin»

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1919 | | pagina 2